Ibadet Ehli olmiyanlardan Uzak mi durmaliyiz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Dünya bütün insanlar için bir imtihan yeridir...
Allah ”O, amel (davranış ve eylem) bakımından hanginizin daha iyi (ve güzel) olacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı…”
Mülk Suresi, 2 ayeti ile bütün insanlara bu gerçeği bildirmiştir. Bu imtihanın gereği olarak insanlar yaptıkları her tavırdan, fiili olarak yerine getirdikleri veya getirmeyip erteledikleri tüm ibadetlerden sorumludurlar.
Böyle bir durumda kalp temizliği tek başına bir ölçü olamaz.

Muhakkak ki kişinin kalbinin temiz olması, iyi niyetli, dürüst bir kişiliğe sahip olması Allah Katında değerlidir...

Ancak bu kalp temizliği ve samimiyetin en önemli göstergesi de kişinin Allah’ın emirlerini titizlikle yerine getirmesiyle kendini belli eder.
Yoksa Kuran’da bildirilen ibadetleri yerine getirmeyen, Allah’tan korkup sakınmayan, ölçüsü Kuran ve Allah rızası olmayan bir insan ne kadar iyi niyetli olduğunu iddia ederse etsin, bu düşüncesinin ona ahirette bir faydası olmayacaktır.

Ayrıca “kalp temizliği”nin tek ölçüsü Kuran’dır. Yani bir insan ancak Kuran’a göre samimi niyetli, ihlaslı bir insansa “kalbim temiz” diyebilir...
Yoksa bir insanın kendi değer yargıları, cahiliye ölçüleriyle kalp temizliği iddiasında bulunmasının bir anlamı yoktur...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben imanlı ,ibadet ehli benden daha bir gayretli özü sözü bir dost arkadaş arar dururum...
çünkü benim daha da güçlenmeye ihtiyacım var

halen düzeltemediğim yamuk hallerim var şimdi ben yolumu düzeltmeye çalışır iken yoldan çıkmışlara nasıl faydalı olayım..
Bu benim boyumu aşar kardeşlerim ben kendi halimi bilirim.....
Hani bir öğüt var aklımda kalmış....
Hak'dan korkan, halktan korkmamalı, işini düzgün yapanın içi de düzgün olur. Süleyman Hilmi Tunahan
Hakdan uzaklar bizden korkup kaçıyorlar ne yapalım bizde işini düzgün yapanların peşine düştük .

Sizin en akıllınız, Allah'tan en çok korkanınızdır. Hadis-i Şerif vesselem hal şu ki kardeşlerim benden daha akıllı din kardeşlerimin
dostluğuna nasihatine yoladaşlığına çok ihtiyacım var muradım Rabbim onlardan ayırmasın..[/COLOR]

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Huzur Arayan Gönüllere Huzurunda Huzur Ver Rabbim...
Nerdesin” diye çırpınan her yüreğe “buradayım” diyen bir kudret eli var şu kainatta...
Yeter ki o kapıyi ihlas ve ibadet ile çalınsin...

Olması Gereken En Önemli Yerdesin Yâr !..
Dua'mdasın...

Üst Alt