Ibadet Ehli olmiyanlardan Uzak mi durmaliyiz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Gonul dostlarim.. Sizi bilmem ama Ben Ibadet ehli olmiyanlardan uzak duruyorum..neden mi?
ilk once sunu belirteyim.. insan sevdiklerini hep HUZUR icinde gormek icin ...
Sevdiklerini O`nun huzuruna davet eder....
hem insan sadece kendi dunya ve ahirettini kurtarmayi dusunurse...bencil olur..
insan Din kardeslerinin de ebedi hayattini dusunur hele ki bir de O din kardesi Onun cook sevdigi Gonul dostu ise..
Bu konuda gunlugume yazdigim bir YAZIYI buraya ekliyerek tum samimiyetim ihlas ile Sizler ile paylasmak istedim..:
Eyy sevdigim insan!!
bari cumalari evinin yakinindaki camiye cumalara gitsin.. ne kadar guzel olurdu..
o caminin manevi havasini oyle cook ozluyorum ki..
bir gun var ya bir gun O buyuk caminin bir kosesinde husu icinde namazimi kilip ardindan sevdiklerim icin hickiriklar ile dua etmemi nasip Et Rabbim..
sen gidebilirsin.. bu nimeti kullan bence .....(yarın kılarım diyenlerin dün kıldık namazını, misali)olmazsin..
Evet Ibadet ehli olmiyanlardan hep uzak dururum neden mi?
Cunku:ben 20 senedir kufur diyarinda imanimi korumaya nefsime yenilmemeye calisan bir zavalli nefis Ehliyim..
benim sizin gibi cevremde Ali.. ahmet Fadime ninelerin nasihat ve uyarilari yok..
Her yer copluk.. bir nefis batakligi..ve Ben bu coplugun icinde guller yetistirmeye calisan bir Zayif..
aciz.. gunahkar bir kimsesizim..
bizde gunde 5 vakit ezan duyulmuyor gunde 5 defa kulluga ilahi cagrisi yok..
kilise sesleri altinda ezan seslerini hayal etmenin ne oldugunu bilirmisin?
Ruhun daraldiginda kendini en yakin Camiye atmanin ferahligini.. bilirmisin..
icerde ezan,.. Kur an sesleri disarida Killise ve sapikligin yasanmasi..
Yureginde iman ve ask ehlinin cirpinislarini..icin Allah sevgisi Din kardesligi mUhabbeti var iken..
disinin BATI sisteminde kilisenin carmaklarinin sembolunde calisirlken.. yureginin daralmasini anliyabilirmisin ki..?
Hani icin baska disin baska olmamali idi..
Hani Rah. annem ne demisti.. Ne olursan Ol munafik olma..
Ben neyim? BEN Kimim ??Kim Kim Kimim Rabbim ?diye gozyaslarin ile seccaden ile bu kufur diyarindan kactin mi..
Iste boyle arkadasim.. Ben bir Nefis Ehliyim..
ve hep arkadaslarimin benden daha gucluu imani ve ibadet ehli olmalarinia dikkat ettim..
cunku.. kendim gibi zayif insanlar ile olursam ..
korkum odur ki..nefsime yenilirim..
kendi gunahim.. bana yetmezmis gibi .. bir de baskasinin gunahini.. Vebalini sirtima yukliyemem..
Seni ve kendimi nefsimden koruyabilmek icin ikimizi de Rabbime Emanet edip Kactim..
cunku Ben Korkak.. zayif.. aciz.. bir Nefis ehliyim...
Benim Kendime bile faydam yok iken Sana faydali olamam.. diye kactim..
ben gidersem belki Rabbim Sana daha hayirli bir Dost ehlini gonderirir diye kactim..
...........
Seni Sevdigim Icin Senden ve kendimden Kactim..
kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Günlerden sükût...
Yüreğim yaslanacak bir dağ bulana kadar suskunum...
Issız ve hecesiz kalmayı tercih ettim.
Söz birliği ettirdim gönlüm ile nefsime..
Varsın vuslat Sen-den gelsin
Bir hayır niyet ile başladım ayriliga
Varsın sükûnet.....Rabbimden Sen-den gelsin..
kgüll..,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamun Aleykum Gonul dostlarim..(aleyna aleykümselam) Sizi bilmem ama Ben Ibadet ehli olmiyanlardan uzak duruyorum..neden mi?(neden?)ilginç::.
ilk once sunu belirteyim.. insan sevdiklerini hep HUZUR icinde gormek icin ...
Sevdiklerini O`nun huzuruna davet eder.... :)tamam:.)
hem insan sadece kendi dunya ve ahirettini kurtarmayi dusunurse...bencil olur.. (muhakkak)
insan Din kardeslerinin de ebedi hayattini dusunur hele ki bir de O din kardesi Onun cook sevdigi Gonul dostu ise..(:tamam:.)
Bu konuda gunlugume yazdigim bir YAZIYI buraya ekliyerek tum samimiyetim ihlas ile Sizler ile paylasmak istedim..:(allah razı olsun)
Eyy sevdigim insan!!
bari cumalari evinin yakinindaki camiye cumalara gitsin.. ne kadar guzel olurdu..(evet ne kadar güzel olurdu, ama birde madalyonun öbür yüzüne bakalım, şahsen ben birkaç kişi tanıyorum fiteresini, sadakasını veren, mubarek ramazanda oruç tutar ama terafiye gidemez, cuma günleri cumaya gidemez, acaba neden?ilginç::.)
o caminin manevi havasini oyle cook ozluyorum ki..
bir gun var ya bir gun O buyuk caminin bir kosesinde husu icinde namazimi kilip ardindan sevdiklerim icin hickiriklar ile dua etmemi nasip Et Rabbim..(duaa..)
sen gidebilirsin.. bu nimeti kullan bence .....(yarın kılarım diyenlerin dün kıldık namazını, misali)olmazsin..(ben bunu biryerden hatırlıyorum amailginç::.)
Evet Ibadet ehli olmiyanlardan hep uzak dururum neden mi?
Cunku:ben 20 senedir kufur diyarinda imanimi korumaya nefsime yenilmemeye calisan bir zavalli nefis Ehliyim..
benim sizin gibi cevremde Ali.. ahmet Fadime ninelerin nasihat ve uyarilari yok..
Her yer copluk.. bir nefis batakligi..ve Ben bu coplugun icinde guller yetistirmeye calisan bir Zayif..
aciz.. gunahkar bir kimsesizim..
bizde gunde 5 vakit ezan duyulmuyor gunde 5 defa kulluga ilahi cagrisi yok..
kilise sesleri altinda ezan seslerini hayal etmenin ne oldugunu bilirmisin?
Ruhun daraldiginda kendini en yakin Camiye atmanin ferahligini.. bilirmisin..
icerde ezan,.. Kur an sesleri disarida Killise ve sapikligin yasanmasi..
Yureginde iman ve ask ehlinin cirpinislarini..icin Allah sevgisi Din kardesligi mUhabbeti var iken..
disinin BATI sisteminde kilisenin carmaklarinin sembolunde calisirlken.. yureginin daralmasini anliyabilirmisin ki..?
Hani icin baska disin baska olmamali idi..(qqww..k)
Hani Rah. annem ne demisti.. Ne olursan Ol munafik olma..
Ben neyim? BEN Kimim ??Kim Kim Kimim Rabbim ?diye gozyaslarin ile seccaden ile bu kufur diyarindan kactin mi..
Iste boyle arkadasim.. Ben bir Nefis Ehliyim..
ve hep arkadaslarimin benden daha gucluu imani ve ibadet ehli olmalarinia dikkat ettim..
cunku.. kendim gibi zayif insanlar ile olursam ..
korkum odur ki..nefsime yenilirim..(allah korusun)
kendi gunahim.. bana yetmezmis gibi .. bir de baskasinin gunahini.. Vebalini sirtima yukliyemem..
Seni ve kendimi nefsimden koruyabilmek icin ikimizi de Rabbime Emanet edip Kactim.. (engüzelini yapmışsın kardeşim allah korusun sizde onun gibi olabilirdiniz)
cunku Ben Korkak.. zayif.. aciz.. bir Nefis ehliyim...
Benim Kendime bile faydam yok iken Sana faydali olamam.. diye kactim..
ben gidersem belki Rabbim Sana daha hayirli bir Dost ehlini gonderirir diye kactim..(aslında ben sizin daha hayırlı olacağınızı sanıyorum ama eniyisini rabbim bilir)
...........
Seni Sevdigim Icin Senden ve kendimden Kactim..
kgüll..,

<!-- /haber -->
Paylaşım için allah razı olsun gönül sızım bacım,
ama, size şunuda hatırlatırımki her insanın vardır elbet bir kusuru, bir insan namaz kılmıyor diye müslüman değilmidir? kimbilir bu bahsettiğiniz ve kaçtığınız kardeşinizinde ne kusuru namaz kılmasına engel ne var,dır, ben şahsen kaçmanızı değil,de kendisine yardımcı olmanızı bildiklerinizi kendisinede öğretmenizi yeğlerdim ama tabiki sizin düşünceniz daha farklı, nediyelim HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN

Dipnot: namazkılmıyor diye yazmamın sebebi (bari cumalari evinin yakinindaki camiye cumalara gitsin) kelimesinden esinlenerek yazdım..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Paylaşım için allah razı olsun gönül sızım bacım,
ama, size şunuda hatırlatırımki her insanın vardır elbet bir kusuru, bir insan namaz kılmıyor diye müslüman değilmidir? kimbilir bu bahsettiğiniz ve kaçtığınız kardeşinizinde ne kusuru namaz kılmasına engel ne var,dır, ben şahsen kaçmanızı değil,de kendisine yardımcı olmanızı bildiklerinizi kendisinede öğretmenizi yeğlerdim ama tabiki sizin düşünceniz daha farklı, nediyelim HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN

Dipnot: namazkılmıyor diye yazmamın sebebi (bari cumalari evinin yakinindaki camiye cumalara gitsin) kelimesinden esinlenerek yazdım..
Cumlemizden efendim..
bir insan namaz kilmiyor diye..musliman degildir.. diyemeyiz tabiki.. Namazi kilmamak yri Namazin Allah in bir emri oldugunu inkar etmek baska tabiki..
Bu arkadasimiz.. Namazi inkar etmiyor..Hamd olsun..
dogrudur belki de bizim bilmedigimiz sebeplerden dolayi kilmiyordur belki de..
Ben Ona yardimci olabilecegimi inanmis olsa idim zaten asla!Ona sirtimi donmezdim..
devam edecegim ins.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Cumlemizden efendim..
bir insan namaz kilmiyor diye..musliman degildir.. diyemeyiz tabiki.. Namazi kilmamak yri Namazin Allah in bir emri oldugunu inkar etmek baska tabiki..
Bu arkadasimiz.. Namazi inkar etmiyor..Hamd olsun..
dogrudur belki de bizim bilmedigimiz sebeplerden dolayi kilmiyordur belki de..(yani, işte madalyonun öbür yüzü,de bu)
Ben Ona yardimci olabilecegimi inanmis olsa idim zaten asla!Ona sirtimi donmezdim..
devam edecegim ins.
Aslında sırt dönmemiz bu arkadaşımızı sonsuza tamamen yalnızlığa itmek gibi birşey olmuyormu?
Neyse, dubakam daha neler öğrenecez, Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz inşilginç::.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
(kusura bakmayin is yerimdeyim.. pager.. yani boynumdaki makinadan cagrildigim an kosmak zorundayim..)
evet dedigim gibi sayet ben bazi Imanli..kardeslerim gibi guclu olsaydim tabiki kalirdim..Ve Ona bildiklerimi ogretmeye calisirdim..
ama yukarida da belirtigim gibi 20 senedir Bu gurbetci de Kufur diyarin da.. Yani Zattim da Nefis Ehli dir..
insanin Rabbi ve kendisi ile samimi ve durust olmasi kadar guzel bir sey gormedim..
korkum Ya Ben onu kendime benzetmeye calisirken.. Namaza.. ibadetlere davet ederken Ya O beni de Kendisi gibi Bey namaz yapar.. Zayif olan imanim daha da zayiflarsa..
iste O zaman Ne O na nede kendime faydadan Cook zararim olur diye..
Sevdigim bu insani birakip gitmeyi dogru buldum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Oraya gittiğinde imandan sonra sorulacak soru ne biliyor musun?
Namaz..
Yaa o zaman ne cevap vereceksin, vaktim yok diyemezsin, yer bulamadım diyemezsin, işim vardı diyemezsin değil mi?
Belki şunu dersin: 'Bu kadar çabuk beklemiyordum ölümü yoksa kılacaktım ileride namazımı kaza namazıda kılacaktım'... ama senin yaşın genç daha yaşlanınca kılarsın değil mi hem o zaman bol bol vaktinde olacak, ya yaşlanamazsan...?
Ya sen namaz kılmadan, senin namazını kılarlarsa...!!???
Ya bu dar ve soğuk kabirde ne diyeceksin ben çok yogundum namaz kılamadım sana kul olamadım mı diyeceksin......?
Aaa olmadı hastasın değil mi onun için kılamıyorsun, özür dilerim...
Ama iyileşmen için namaz kılman gerektiğini biliyor musun?
Öyle dememiş mi Peygamberimiz 'namazda şifa var' kalk bi kıl bakalım namazını hastalığın kalıyor mu o zaman???
Ama ayakta duramıyorsun değil mi?
Oturarak kıl, oturamıyorsunda (yatalaksın)
Kafanla kıl o zaman, yoksa tamamen felç mi geçirdin (şimdi yırttın galiba) zannetme ki yırttın!!!
O zaman da gözlerinle kıl bak bu kadar kolaylık var, eminim başka bahanelerinde vardır değil mi?
Yaa boş ver hem sen niye namaz kılacaksın önemli olan kalp değil mi?
Senin kalbin temiz kılsan ne olacak ki?
O 'Güzeller Güzeli' Hz. Muhammed(SAV)'in kalbi kapkara mıydı, pislik içinde miydi de, ayaklarının altı şişinceye kadar namaz kılardı?
Eee gördün mü kalbin Efendimizin kalbinden de mi temiz acaba???
Değil, değil mi?
Hadi be ruhum hadi be kalbim uymayın siz o nefsime o hep konuşur ve sizi kötüye götürür,
siz ondan güçlüsünüz, siz ona hükmedersiniz hadi kırın onun gücünü...
EYY SEVDIGIM..KURTAR KENDİNİ...

Sizden; hayra çağıran, iyiliği (marufu) emreden ve kötülükten (münkerden) sakındıran bir topluluk bulunsun. Kurtuluşa erenler işte bunlardır.
(Al-i İmran Suresi, 104)
RABBIM HEPIMIZI DOSDOĞRU NAMAZ KILANLARDAN EYLESIN INSALLAH...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
(kusura bakmayin is yerimdeyim.. pager.. yani boynumdaki makinadan cagrildigim an kosmak zorundayim..)
evet dedigim gibi sayet ben bazi Imanli..kardeslerim gibi guclu olsaydim tabiki kalirdim..Ve Ona bildiklerimi ogretmeye calisirdim..
ama yukarida da belirtigim gibi 20 senedir Bu gurbetci de Kufur diyarin da.. Yani Zattim da Nefis Ehli dir..
(bahsettiğiniz kişi hangi diyarda bilmiyorum ama sizde gurbette olduğunuz için daha anlayışlı ve birbirinize yardımcı olabilirdiniz. benceilginç::.)
insanin Rabbi ve kendisi ile samimi ve durust olmasi kadar guzel bir sey gormedim.. (rabbini tanımak ve dürüst olmaktan başka güzel birşey varmı)
korkum Ya Ben onu kendime benzetmeye calisirken.. Namaza.. ibadetlere davet ederken Ya O beni de Kendisi gibi Bey namaz yapar.. Zayif olan imanim daha da zayiflarsa..(yok daha neler, iman nasıl zayıflar, o sizi nasıl beynamaz yaparki yaw)
iste O zaman Ne O na nede kendime faydadan Cook zararim olur diye..
Sevdigim bu insani birakip gitmeyi dogru buldum..
İçimizdeki iman kuvvetli ise nasıl zayıflarilginç::.
neyse kardeşim her insanın bir zayıf tarafı vardır, sizde bu zayıf tarafınızdan korkmuşsunuz anlaşılansırıtık.:,
bence korkunuz yersiz bir korku olduğunu düşünüyorum çünki yukarıda (Bu arkadasimiz.. Namazi inkar etmiyor..Hamd olsun..) demişsiniz, ama önce allah sonra siz daha iyi bilirsiniz,
şahsen ben olsam kendisiyle bağlantı kurar elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırdım fakat dediğinize göre kişi zaten inançlıymış lakin bilmediğimiz bir engelleri olduğu muhakkaktır.
Rabbim yar ve yardımcısı olsun nediyelim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Uzaklarda cook SEVDIGIM biri var..
VE ONU HUZURLU OLMAK..ICIN Allah`IN HUZURUNA DAVET EDIYORUM..
Namaz kilmiyor..ozunde cook iyi biri..
bir cook islami guzeliklere..vesile..ama benim namazim yoksa ben ibadet ehli biri degilim diyemezsin diyor..
namazı hatırlatmalıyız,imanımızı tazelemeliyiz..
diye bende onu bu konuda nefsi ile yanliz birakamiyorum..
Insan sevdiklerinin hem dunya hem ahiretini dusunur..
Âşk; beş vakitte HAKKI ziyaret gerisi hikayeden ibaret..dir..
dedim..ve onun ile arkadasligi..muhabbeti kestim..
bilmiyorum dogru mu yanlis mi yaptim..
ama ibadet etmiyenin dostlugunu da istemedigimi yuregim..haykiriyor..Velhasili kelam..
evet her koyun kendi bacagindan asilir..
Ebu Hureyre Radıyallahu anh anlatıyor: “Resulullah aleyhisselatu vesselam buyurdular ki: Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse her biriniz, kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin.” (Ebu Davud, Edeb, 19, Tirmizi, Zühd, 45)
Bu hadis, arkadaşlığın ehemmiyetine dikkat çekmektedir. O kadar ki, arkadaşlar bir birine ciddi tesirlerde bulunabilirler, “Din”le ifade edilen itikad, adet, siret, ahlak gibi hususlarda benzemeler meydana gelmektedir.
hani icin baska disin baska olmasin .iste benim yuregimde Ask ehli..Ibadet Ehli kisiler vardir..
icimde boyle iken disimda nasil onun ile muhabbet edebilirim..
Allah cc.Yar ve yardimcimiz olsun..Ona iman ve hidayet nasip etsin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe de siz dileyemezsiniz"
buyruğu nazil oldu; bu buyruk ile kulun hayırlı bir ameli ancak Allah´ın tevfiki ile işlediğini, şer olan bir ameli de ancak Allah´ın yardımsız bırakması sonucu islediğini açıklamış olmaktadır..
Biz ne yaparsak yapalım Rabbim dilemedikçe elden bir şey gelmiyor..

eğer zararı dokunabilir endisesi var ise uzak durmak lazım faydalı olayım derken zarara girmemeli ...demisti bir sevdigim Gonul Dostum.. ve Hakli idi..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İçimizdeki iman kuvvetli ise nasıl zayıflar?? iste butun mesele bu zaten..
icimdeki iman kuvvetli oldugunu soylememistim ki..
zaten kuvvetli olsa kalip Bu gonul dostum icin mucadele ederdim..
icimizdeki iman....iste butun hayatimizi etkileyen en buyuk.. nimet..
Allah in lutfu.. iste bunun eksikligini haykiriyorum.. butun yazilarimda..
istanbulda.. Fatih de.. Uskudarda.. urfa da Mekkede musliman olmak belki daha kolay..
Ya firawn sarayinda..kilise sesleri altinda..
etrafin sirk ve kufur ile kusatilmis bir mekanda..
birde yanliz.. ve biraz da Nefis Ehli iseniz..
Iste Korkulacak vahim bir Mekanda imaninizi tum gucunuz ile sahiplenirsiniz..
ve yine de bazen yetersiz gelir..
cunku insanin ic ve dis dunyasida insanin hal ve davranislarini etkiler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu yuzden Hep Cevremdeki dost ve cocuklarimin arkadaslarini bile namaz kilan ..oruc tutan ibadet Ehli olanlardan soon derece dikkat ederim..
Nefis ehli olan arkadaslarim da var tabiki ama sadece arkadas Dost degil..
sohbet var muhabbet degil..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli aksamlar size..ben cikmaliyim..
ins. sevdigim bu Gonul Dostuum bunlari okur ve ruhu ve yuregi ile biraz derince dusunur..
Ne yapiyorsam.. soyluyor ve yaziyorsam..
sana olan sevgimden dir bilesin..!
diyerek noktami simdilik koyuyorum selamet ile Gurbet Diyarindan Sila ya sevgi ve muhabetler..
kgüll..,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Uzaklarda cook SEVDIGIM biri var..
VE ONU HUZURLU OLMAK..ICIN Allah`IN HUZURUNA DAVET EDIYORUM..
Namaz kilmiyor..ozunde cook iyi biri..
bir cook islami guzeliklere..vesile..ama benim namazim yoksa ben ibadet ehli biri degilim diyemezsin diyor..(bence doğru diyor, çünki namaz kılmasına engel olan neyi,ni size söyleyemiyordur sanırım, daha önce dediğim gibi ne imanlı tanıdıklarım var ama namaz kılamıyorlar,)
namazı hatırlatmalıyız,imanımızı tazelemeliyiz..
diye bende onu bu konuda nefsi ile yanliz birakamiyorum..(anladığım kadarıyla zaten nefsine hakim biriymiş)
Insan sevdiklerinin hem dunya hem ahiretini dusunur..
Âşk; beş vakitte HAKKI ziyaret gerisi hikayeden ibaret..dir..(brrvo)
dedim..ve onun ile arkadasligi..muhabbeti kestim..
bilmiyorum dogru mu yanlis mi yaptim..(mademki bir arkadaşliğiniz, bir muhabbetiniz var ohalde birkez daha düşünmenizi tavsiye ederim)
ama ibadet etmiyenin dostlugunu da istemedigimi yuregim..haykiriyor..Velhasili kelam..
evet her koyun kendi bacagindan asilir..( yani. )
Ebu Hureyre Radıyallahu anh anlatıyor: “Resulullah aleyhisselatu vesselam buyurdular ki: Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse her biriniz, kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin.” (Ebu Davud, Edeb, 19, Tirmizi, Zühd, 45) (işte geldik sonuca buyurun bu hadisi inceleyin yani bir değil birkaç kez düşünün ne diyor?)
Bu hadis, arkadaşlığın ehemmiyetine dikkat çekmektedir. O kadar ki, arkadaşlar bir birine ciddi tesirlerde bulunabilirler, “Din”le ifade edilen itikad, adet, siret, ahlak gibi hususlarda benzemeler meydana gelmektedir.
hani icin baska disin baska olmasin .iste benim yuregimde Ask ehli..Ibadet Ehli kisiler vardir..
icimde boyle iken disimda nasil onun ile muhabbet edebilirim..
Allah cc.Yar ve yardimcimiz olsun..Ona iman ve hidayet nasip etsin..
DEĞERLİ KARDEŞİM, GERÇİ AKLIMIN ERDİĞİ KADAR VE YAZILARINIZA GÖRE SİZE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIYSAMDA BİLMİYORUM YARDIMCI OLABİLDİMMİ AMA BAKIN EFENDİMİZ
(“Resulullah aleyhisselatu vesselam buyurdular ki: Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse her biriniz, kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin.”) DEMİŞ.
BAHSETTİĞİNİZ KİŞİ İSE DİNİNE BAĞLI TEK KUSURU NAMAZ KILMAMASI, DİNİNE ÖRF VE ADETLERİNE BAĞLI OLAN BİRİNİN NAMAZ KILMAMASININ ELBET VARDIR BİR SEBEBİ, SEBEPSİZ HİÇBİRŞEY OLMAZ...

Hz.Mevlananın bir sözü KİM OLURSAN OL YİNE GEL...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
boyle olduguna inaniyorum.. ama yukaridaki yazimi okursaniz namaz kilmamak icin hic bir sebep olamaz..
hastalikli veya ozel bir farkliligi olanlar icinde farkli kolaylikliklar getirtilmistir..
deprasyonda olan hanim derki deprasyondayim kilamiyorum..
yahu kardesim kolay degil.. ama deger.. sen ne halukarde olursan ol niyet et Rabbim her zorluk ile birde kolayligini verecektir..
hem Guc ve zorluklar ile yapilan ibadetler daha ustun dereceli olarak mukafat alacaktir..
niyeti Hayr olanin Akibeti de Hayr olur.. bunu unutmayin..
evet yardimci oldunuz.. ins O Uzaktaki Gonul dostuma da yardimci olursunuz.. tessekurler..
laf aramizda.. her zaman kimin ile dostluk ve muhabet kuracagimiza dikkat edelim.. uzum uzume baka baka kararirmis.. degil mi?
Sozum meclisten uzak.. sadece dosthane bir gonul nasihatidir..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Hayirli aksamlar size..ben cikmaliyim..
ins. sevdigim bu Gonul Dostuum bunlari okur ve ruhu ve yuregi ile biraz derince dusunur..
Ne yapiyorsam.. soyluyor ve yaziyorsam..
sana olan sevgimden dir bilesin..!
diyerek noktami simdilik koyuyorum selamet ile Gurbet Diyarindan Sila ya sevgi ve muhabetler..
kgüll..,
Yazılarınızdan çoook ama çok üzgün olduğunuzu gördüğüm için size yardımcı olmak teselli vermek istedim, ama
siz bukadar üzgünseniz o arkadaşınız kimbilir nekadar üzülmüştür,:imkansiz:.
xxzzl..bizim üyemiz ise mutlaka okuyordur veya okuyacaktır ziyaretcide olsa okuyabilir kardeşim.
harırlı akşamlar hayırlı cumalar,
sevgi ve muhabbetler bizden size kardeşim...kgüll..,
(Edit)
boyle olduguna inaniyorum.. ama yukaridaki yazimi okursaniz namaz kilmamak icin hic bir sebep olamaz..
hastalikli veya ozel bir farkliligi olanlar icinde farkli kolaylikliklar getirtilmistir..
deprasyonda olan hanim derki deprasyondayim kilamiyorum..
yahu kardesim kolay degil.. ama deger.. sen ne halukarde olursan ol niyet et Rabbim her zorluk ile birde kolayligini verecektir..
hem Guc ve zorluklar ile yapilan ibadetler daha ustun dereceli olarak mukafat alacaktir..
niyeti Hayr olanin Akibeti de Hayr olur.. bunu unutmayin..
evet yardimci oldunuz.. ins O Uzaktaki Gonul dostuma da yardimci olursunuz.. tessekurler..
laf aramizda.. her zaman kimin ile dostluk ve muhabet kuracagimiza dikkat edelim.. uzum uzume baka baka kararirmis.. degil mi?
Sozum meclisten uzak.. sadece dosthane bir gonul nasihatidir..

ÜZÜM ÜZÜME BAKA BAKA KARARIR, HAKLISINIZ KARDEŞİM
SİZE ENSON TAVSİYEM ŞU OLABİR.

Herşeyin bir sebebi sebeplerin de bir yaradanı vardır.
Candan ümidi kesebilirsiniz ama.
CAN Dostlarıyla irtibatı kesmek güçtür
~Mevlana~

O SİZİN CAN DOSTUNUZ OLMADIĞINA GÖRE
SİZDE ONUN GİBİ BEYNAMAZ OLMAMANIZ İÇİN BOŞVER UNUTUN GİTSİN
...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"O SİZİN CAN DOSTUNUZ OLMADIĞINA GÖRE
SİZDE ONUN GİBİ BEYNAMAZ OLMAMANIZ İÇİN BOŞVER UNUTUN GİTSİN..."
yok oyle.. unut gitsin.. Allah in RIZASINA giden KISA yollar yoktur..
aklim ..fikrim ile unutsam bile yuregim .. muhabbetim ile
Emri bil maruf Ve Teblig gorevim... sorumlulugum ile unutabilirmiyim?
Hayir unutmiyacagim sadece simdilik Namaz!Sabir ve Dua ile Rabbimin KAPISINA yonelecegiim.<!-- google_ad_section_end -->
hidayet Allah tandir..
bizler sadece teblig ederiz..ve Rabbime Tevvekul eder Rabbimden Yardim dileriz..
benim de daha cook güçlenmeye ihtiyacım var
halen düzeltemediğim yamuk hallerim var ...
şimdi ben yolumu düzeltmeye çalışır iken O`na nasıl faydalı olayım..
Bu benim boyumu aşar ben kendi halimi bilirim.....
Hani bir öğüt var:
Hak'dan korkan, halktan korkmamalı, işini düzgün yapanın içi de düzgün olur...
Hak-dan uzaklar bizden korkup kaçıyorlar ne yapalım bizde işini düzgün yapanların peşine düştük ...Velhasili Kelam..
duaa..

<!-- /haber -->

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Ibadet etmeyenin ahlaki sen de nüfuz edecekse bu hos olmaz tabi ki...
Bu kisiden kisiye degisir..
Mesela bu baglamda yeni yetisen biriyle sizin konumunuz farklidir...
Yeni yetisen biri o kimsenin bu ahlakindan etkilenebilir...
Siz ise etkilenmeyebilirsiniz.. Olabilir de bunun cok da yasla alakasi yok ama öyle bir sey olursa, uzakdurursunuz ama düsmanca degil, saygi ve edeple... Kinamadan ve bu durumunuzu da belli etmeden...
Lakin "teblig2 mekanizmasi her daim devam etmelidir...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Oraya gittiğinde imandan sonra sorulacak soru ne biliyor musun?
Namaz..
Yaa o zaman ne cevap vereceksin, vaktim yok diyemezsin, yer bulamadım diyemezsin, işim vardı diyemezsin değil mi?
Belki şunu dersin: 'Bu kadar çabuk beklemiyordum ölümü yoksa kılacaktım ileride namazımı kaza namazıda kılacaktım'... ama senin yaşın genç daha yaşlanınca kılarsın değil mi hem o zaman bol bol vaktinde olacak, ya yaşlanamazsan...?
Ya sen namaz kılmadan, senin namazını kılarlarsa...!!???
Ya bu dar ve soğuk kabirde ne diyeceksin ben çok yogundum namaz kılamadım sana kul olamadım mı diyeceksin......?
Aaa olmadı hastasın değil mi onun için kılamıyorsun, özür dilerim...

Allah razı olsun...çok güzel brrvo
Bu bahsi geçen arkadaşa birde benim hazırladığım bir video var onu izlettirseniz belki faydası olur.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
images

'.. Dostlarını daima vefâ ile hatırla can!
Arayan sen ol, bulan sen; tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen...

Kula vefâsı olmayanın Hakk'a vefâsı olmaz... !

HZ MEVLANA

Üst Alt