• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Kocasını Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada kocasini gormek, rüyada eşeini görmek, rüyada koca görmek, rüyada kocanın görülmesi

Bir kadın rüyada kocasını görmesi, kocası gurbette ise geri gelmesine veya ondan bir haber almasına yorumlanır.

Genç bir kız veya bekar bir kadının, rüyada herhangi bir kişinin kendi kocası olduğunu görmesi , evliliğe veya güvenilir birinin himayesine girmeye yorumlanır.

Bazen koca görmek , kadının örtünüp büründüğü şeylere işaret eder.

Rüyada bir kadının kocasını görmesi sevindirici haber almasına da işaret eder.

Rüyada kocanın ölmüş olduğunu görmek ummadığı bir yerden hediye almaya işaret eder.

kendisini iki kocalı görmek, Aile içinde bazi anlaşmazlıkların bulunduguna işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...

Umumiyetle rüya, uyanıklık halinin bir uzantısıdır; etkisinde kalınan sevindirici veya üzücü olayların uyku halinde yaşanması olayıdır. İslâm'da rüya hukukî bir kaynak ve delil değildir. Yalnız gören kişi ile alakalıdır. O kişi de bu rüyasını hayra yorar ve bu rüya yalnız kendisini bağlar.

Rüya, "Allah Teâlâ'nın melek vasıtasıyla hakikat veya kinaye olarak kulun şuurunda uyandırdığı enfusî idrakler ve vicdanî duygular veya şeytanî telkinlerden meydana gelen karışık hayallerden ibarettir" şeklinde de tarif edilmiştir.

Rüya uykuda bütün duygu ve bilinç hallerinin tamamen yok olmadığı bir sırada meydana gelir. Nitekim rüyâ, uykunun az olduğu sabaha karşı daha çok görülür. Rüyada, görülmesi mümkün olan şeyler görülür. Uyanıkken görülmeyecek olan şeyleri rüyada görmek mümkün değildir. Bir kişi rüyada aynı anda hem ayakta, hem de otururken görülemez. Mümkün ve olağan olmayan şeyleri rüyada görme imkanı yoktur. Rüya bir idrak işidir. Zira rüya insanların kalblerinde yaratılan ve oraya yerleşen şeyin hayal etme ve düşünme yoluyla idrak edilmesi demektir.

Hadis-i Şerifte beyan olunduğu ve büyük alimlerin açıklamalarına göre rüya üç nevidir.

1 - Rahmani Rüya: Allah-ü Teala Hazretleri tarafından kullara müjde veya ikaz mahiyetindeki rüyalar.

2- Şeytani Rüya: Uyku halinde, şeytanın delaleti ile görülen İslama muhalif korkunç ve çirkin rüyalar.

3- Adgas ve ahlam: İnsanın fazla yemekten dolayı midesindeki dolgunluktan, bir hastalığın tesirinden veya zihnin aşırı meşguliyetinden dolayı ortaya çıkan rüyalar.

Tabir alimlerinden İbn-i Sirin demiştir ki: Sağ tarafı üzerine yatan bir adam Allah (CC)'ın emriyle rüya görür. Bu gerçek rüyadır. Tabiri er geç çıkar.

Sol tarafına yatan veya arka üstü uyuyan kimse, ruhlar vasıtasıyla rüya görür. Bunların ekserisi çıkar. Yüzü koyun yatan insanın gördüğü rüya, adgas ve ahlam olup kesinlikle ehemmiyetsizdir. Tabire değmez.

Yine tabir alimlerinin üzerinde ittifak ettikleri bir husus şudur: En kuvvetli rüyalar, ilkbahar ve yaz aylarında görülür. Sonbahar ve kış mevsiminde görülen rüyalar daha zayıftırlar. Sabaha karşı ve öğle uykusundaki rüyalar pek çabuk zuhur ederler. Gecenin ilk vakitlerinde görülen rüyalar ise, en geç çıkan rüyalardır. Bunların tabiri yirmi sene bile gecikebilir. Mesela Yusuf (AS)'ın rüyası, tam yirmi sene sonra gerçekleşmiştir

İslami rüya tabirleri-Rüyanızın islami açıdan yorumu

maksat

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kocamı karnı şişmiş görmek

Selamunaleykum;
Rüyamda: kocam uyuyordu ve karnı şişmiş (o kadar ki hamile kadından iki kat veya daha fazla) gördüm. Korktum.
Allah razı olsun!!!Kazakistandan Türkiyedeki kardeşlere selam!!!:.dost.
Yaş 24
Aygerim,evli
Astana,Kazakistan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Vealeykumselam:

Hosgeldiniz ve Hayirli Kandiller Aygerim kardesim..
Kazakistanda ki kardeşlerime de selam olsun AYKIZ..
Hayirdir insallah..
Rüyada karnı şişmiş görmek;bir kac farkli Yorumu vardir..
Rüyada karın doğal içgüdüleri ve bastırılmış duyguları ,stress, gaz, birikim,fazlaliklari da ifade eder...

Alternatif olarak, karın kesinlikle fizyolojik olabilir veya sadece kabızlık veya hazımsızlık yaşıyor olabilir..

Rüyada şiş karın ise, bazı yeni proje çalışmaları olduğunu göstebilir Allahu alem..

Rüyada kocamı karnı şişmiş görmek;
Hani derler ya sıkıntıdan balon gibi şiştim..bu olanlari, hazm edemiyorum..bu rüya kocanizin bu gunlerde bazi konullarda
üzüntü ve keder yasadigina daha sonra insallah Allah-in yardimi ile mala erişmeye yorumlanir..
eşinizi desteğinden ve sevginizden mahrum etmeyin SABIRLI olun!!
üstüne giderseniz,iyice bunalır ve saglik sorunlari yasayabilir..
Hayirli gunler..

şirin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kocamı gördüm

SELAMUN ALEYKUM.Ben imam nikahlıyım.rüyamda bu gece eşimi ve diğer karısını gördüm.tanımadığım bir yerdeydik ikisi oturdular ve sonra biz diğer karısıylla yemek getirmek için evlerine gidiyorduk.orada eşimin 3 kızıda vardı hepimiz oturduk yemek yedik kocam yoktu yemekte.sonra geri geldik kadınla ikimiz.uykusu geldiğini söyleyip eşimi götürdü karısı.ben yalnız kaldım.tanımadığım bir adam vardı yanımda ama kim olduğunu bilmiyorum.hatırladığım bukadar.ne anlama geliyorki.sağolun şimdiden yorumunuz için.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..Hayirli Ramazanlar Hayirdir insallah..
sadece ikinizin bildiği bir imam nikahı mi var yoksa herkes, ve diğer karısı da biliyormu cunku vereceginiz cevap ruyanizin yorumunu degistirebilmekte..

aslinda imam nikahı diye bir şey yoktur!! islam hukukunda nikah için imama da gerek yoktur. evlenme bir akittir yani sözleşmedir..
islamda sadece çiftler ve şahitler olması yeterlidir. şahitler huzurunda açıkça evlenmeyi kabul etmek kabul ettim şeklinde bir beyanda bulunulması ve
bununla birlikte yapılan akdin aleni yani gizlenmeden yapılması gerekir.
imamın huzurunda evlenerek fakat evlendiğini çevreden saklayarak Allah katında evlenmiş olunmaz.
bu yüzden imam nikahının ancak aleni şekilde yapılıyorsa bir anlamı vardır
Sonuç olarak, nikahın “dini” ya da “imamla” yapılanı diye bir şey yoktur. Nikah toplumun bilgisi dahilinde ve hukuken kayıt altına alınarak
yapılan bir evlilik sözleşmesidir. Esas olan bu ikisinin olmasıdır.

"uykusu geldiğini söyleyip eşimi götürdü karısı "
Aile içinde bazi anlaşmazlıkların bulunduguna işaret eder..

"ben yalnız kaldım.tanımadığım bir adam vardı yanımda ama kim olduğunu bilmiyorum"
........
hersey nasip kismet meselesi...

kardesim bu nikahli eşiniz Sizi seviyor ve Siz ona guveniyorsaniz...
Size Resmi nikahi kiymasi icin israrla rica edin..kabul etmese..o zaman hayattinizda buyuk bir degisiklik, yasanacagina yorumlanir...
Resmi nikah olmadan sadece imam nikahı geçerli mi?
Kanunların tanımadığı, resmi geçerliliği olmayan ve çok büyük istismarlara sebeb olan imam nikahı yaptırmak doğru mudur, günümüzde bunla evlilik olur mu?

Gerek aile gerekse kadın açısından bazı mahsurları vardır; telafisi mümkün olmayan zararlara sebep olmaktadır...
Ama şahitler huzurunda, nikahın şartlarına uygun olarak nikah yapmak da geçersizdir denmez. Ve bu şekilde nikahlanan taraflara zina yapıyor denmez..
ama Kanunların tanımadığı, resmi geçerliliği olmayan ve çok büyük istismarlara kapi araladigi icin bu konuyu HAYIRLISI ile bir sekilde sonuclanacagina da isarettir..
hayirli geceler..

serkan esra gul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kocasını görmek

Kocami ruyamda gordum.Ve kalabalik bir evde evin icine gomulmstu ve ben mezarin yaninda otuyorum ve kocam bana mezardan cikarak ben cok azap cekiyorum dedi (ben kuran egitimi gordum) kocama demistim sana birseyler ogretegim diye ve esim bana cok azap cekiyorum keske bana sureleri ogretseydin dedi.Ama mezardan korkunc sesler geliyodu, ikinci defa cikti ve elimi yanikti bana aglmadi dedi ve gitti bunun anlami ne nedir ogrenebilirmiyim.

nurgul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kocamı görmek

Selamun aleykum. Hayirli geceler ..
evli,cocugum yok ama istiyorum Insallah, calisiyorum

ruyamda kendi evimde abim ve ablamla otururken kapi caldi. Kapiyi actigimda kocam geldi diye iceri aldim oturdu. Ardindan tekrar kapi caldi ve bu kez kocamdi gelen. Onceki gelen ise kocamin ikiziymis. iceri girince bu kim, niye eve aldin ayni bana benziyor dedi. Bende kocama diyorum, sen sanmistim ayni sen. ikizin oldugunu bilmiyordum diyorum. Kocam da bu benim ikizim degil tanimiyorum onu diye bana kiziyor.

Ruyada koca gormek ne anlama gelir? ikizi oldugu ne anlama gelir? cevaplarsaniz cok sevinirim. Allaha emanet olun.

YÖNETİM/UYARI: Lütfen kuralları okuyun!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada kocasının ikizini görmek :"Kocam da bu benim ikizim degil tanimiyorum onu diye bana kiziyor "
kocanız ile aranizdaki anlaşmazlık ve çözülmemiş sorunlar anlamına gelmektedir.. eşinizi yeterince tanımadığınıza delalettir..Onu yeterince tanısaydınız ona güvenirdiniz...
Mutlu olmak ve evliliğinizi uzun ömürlü kılmak için özel bir gayrete,sabr ve çözümler geliştirmeye ihtiyacınız olduğunu unutmayın.
Allah sizi ve eşinizi birbirinize bağışlasın amin.

duaa..

eylul83

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kocasyla barışmak

Ruyamda 5 aydir bosanmak uzere ayri yasadigim kocamla baristigimizi gordum. Onun dedesine ziyarete gitmisiz onlari gormedim ama binada ayakkabilarimi giyip esimle sarilip mermer zeminli merdivenlerden iniyorduk ben sarilinca seni cok ozledim dedim oda biliyorum teyzenlerede beni cok sevdigini anlatmissin dedi. Bende ben seviyorum ama sen beni sevmiyosun heralde dedim oda kolu benim omzumda sarilmis bi vaziyette ama yuzume bakmiyordu ve seviyorum ama eskisi kadar degil dedi.. ruyami yorumlarsaniz sevinirim.

asigüzel

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kocasını görmek

Selamin aleykum, ruyamda kocamin yolcululuga gittigini gordum. Kocam evden gidiyor, gitme diyorum. Kocama bende geliyim diyorum, sen evde kal diyor. Uzerini fazla guzel giyme kadinlar sana bakmasin diyorum. Sonra kalkip geri yatigimda bir dukkan goruyorum, orada buzdolap gorup icine bakiyorum, yemekler goruyorum ve uyandim. Yorumlariniz icin tesekurler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada kocasını görmek :
birbirinizi tam olarak tanımadığınızı ;güven ve cinsellikle ilgili sorunlar yaşadığınızı işarettir..

Her hangi bir sıkıntınız veya probleminiz varsa dikkat etmeniz gereken husus ;Sıkıntılarınızın ve sorunlarınızın çözümü için doğru zaman ve doğru dili kullanmanız. Sorununuzu tartışma ortamında değil de daha sonra yemek yerken veya çay içerken, ‘beni rahatsız eden bir konu var, seninle konuşmak istiyorum’
diyerek,edep ve Size bir müslümana yakışır şekilde davranmak gerekli..
Hayatımızda ne kadar az “keşke” varsa sevgili dostlarım, o kadar doğru yaşıyoruz demektir.
Mutlu bir evlilik dileklerimizle…

EVLİLİĞİMİZE BİR FATİHA

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hcr1453

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kocasının evi talan edip kaçtığını görmek

Selamünaleyküm öncelikle şimdiden teşekkür ederim. Ben rüyamda ben evde yokken kocamın evi talan ettiğini gördüm. Camlar falan açık, kapı açık, tüm ışıklar yanıyor, ev darmadağınık yerlerde su, mutfaktaki dolaplar yanık isi içinde, eve geliyorum ev bu şekilde ama o ev şuan oturduğum ev değil başka bir ev. kocamı arıyorum açmıyor telefonu, polisi arıyorum ilgilenmiyorlar. Sonra ailem geliyor annem, babam, abim ve amcamın eşi yengem var, benim eşyalarımı topluyorlar hurçlara koyuyorlar, eşimin eşyalarına bakıyorum birşey almışmı diye onun eşyalarıda duruyor, kirli sepetindeki kıyafetlerimi bile seçip alıyor annem. O ara yengem çekmecelerden birşeyler topluyor gidip müdahale ediyorum özel eşyalarım var diye, o da olur tabi sen kendin topla o zaman burayı diyor. Mutfağı topluyorlar dolapları falan siliyorlar, ben çok eski bir komşumuzun evine gidiyorum burda kalabilirmiyim diye, polis geliyor oraya ilgilenmiyorlar telefonda uyuyorlar. Sonra benim mobilyalarımı polisler alıyor sana yardımcı olacağız diye bir telefon numarası veriyorlar. Kimin yaptığı belli biz senin zararını karşılatacağız diyorlar, eşim arıyor sonra benden başka türlü ayrılacağın yoktu diyor, buna benzer bir rüya daha görmüştüm daha önce çok karman çorman oldu kusura bakmayın lütfen... saygılarımla

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz hayr olsun
rüyada kocasının evi talan edip kaçtığını görmek;
hayra yorulmaz, iyi değildir.işlerin karışacağına, içinden çıkılmaz seviyelere gelebileceğine işaret edebilir..
yeter ki;evliliğinize aileleri karıştırmayın..
Ailelerin evliliğe karışması başlangıçta işleri kolaylaştırıyormuş gibi görünse de sonradan işleri dah da zorlaştırmaktadir.
evlilik içinde yaşananları evlilik içinde çözmeye çalışmalıyız. Eğer bunu yapamazsak profesyonel bir yardım almalı ama ailelere ev içinde yaşanan olumsuzlukları aktarmamalıyız.

Buna dikkat etmediğimizde biz eşimizle aramızı düzeltiriz ama sonrasında ailemiz eşimize karşı cephe alır ya da onlar affetse bile ortalıkta dolaşan laflar nedeniyle bu sefer eşimiz onları affetmez. Buna asla sebebiyet vermeyelim.

Gerek ekonomik gerekçelerle, gerekse ev içinde yaşananları çözmek adına ailelerimizden yardım istemeden önce on kere;Önce düşünün sonra taşının....
Allah cc. tüm sevdiklerimize, evlerimize sağlık, huzur, bereket versin. selametle..

Nour

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada eşini görmek

Selamun aleykum, Ben sabah namazimi kildikdan sonra genellikle uyumam tespih cekerim, esmalari cekerim ama bu sabah saat sekizbucuga geliyordu gozlerim kapandi ilacimi alip gidip bir saat uyurum dedim hemen uyumusum. Ruyamda hayirlara olsun esimi eski esiyle yanyana cok yakin otururken gordum, esimin surati asikti ona neden boyle oturuyorsun dedim kadini elimle ittirip uzaklastirmaya calistim. Kadin esimin yanindan kalkti ama evden gitmedi, bana sen git yemek yap dedi.. Esim 1990 yilinda bosanmis uzun sure evlenmemis.. Biz oniki yillik evliyiz, son gunlerde biraz gerginiz. Allah rizasi icin ruyami yorumlarmisiniz Ben ulkemden cok uzaklarda yasiyorum. Allah selami uzerinize olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz hayr olsun desene sen de benim gibi muhacirsin..Allah cc. yar ve yardımcınız olsun
bir daha Sabah namazını kıldıktan sonra tesbih ve esma ,zikirleri çekmeden yatmayın yoksa şeytan rüya yolu ile vesvese veririr...

Yoksa siz halen eşinizin ,eski eşini,düşündüğünü mü zannediyorsun ? bak kardesim Zaman akıp gidiyor!!geçmişi degiştiremiyoruz ama gelecek bizim elimizde. ..geçmişin Sizi ailevi ruhsal mutluluğunuzu ve sağliğinizi etkilemesine izin vermeyin..

Rüyada kocamın eski karısını görmek;
şu anda bir olay nedeniyle kendinizi mutsuz hissettiğinizi ,veya hiç olmak istemediğiniz bir durumda kendinizi bulduğunuzu ve bundan rahatsızlık hissettiğinizi simgeliyor olabilir yada içinde bulunduğunuz ruh halinizi yansitiyor olabilir...
Allah cc. tüm sevdiklerimize, evlerimize sağlık, huzur, bereket versin. selametle..

acilangul1

Nour

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razi olsun cevap veren kardesimize ama sanirim benim yazdiklarimi tam okumamis ben her sabah namazindan sonra zikir cekerim sabahin sekizine kadar ...Zikirden sonra yattigimda gordugum bir ruyaydi bu..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cümlemizden evet bu muhacir yanliş, anlamiş,ama bunda da bir sebeb-i hikmeti vardır..Hiç bir Şey sebepsiz değildir..

Gönlümüzü her gün muhasebe fikriyle cilalayalım ki; zikri fikiri titretip müşahade nuruyla nazlanalım.kalp boşluk Kabul etmez hemen şeytan evham ve vesvese vermeye başlar..

Bir gün bir sofi Seyyid Abdulbaki Hz.'lerine (k.s) dedi ki;
Kurban biz ilerleyemiyoruz ne kadar zikir yapıyoruz vücudumuz uyanmıyor gafletteyiz nasıl yapacağız?

Seyyid Abdulbaki Hz.'leri (k.s) bastonu koydu elini üzerine koydu sofi dedi;
- Bir insan yirmi dört saat dünyayla meşgul olursa alışveriş insanlarla oturup kalkarsa o insanın kalbi ne kadar zikir yaparsa fayda vermez.
- Bir insanın ailevi huzuru yoksa bu insanda ne kadar zikir yaparsa kalbine fayda vermez.
- Bir insan günah işlerse ,kalp kırarsa bu insan ne kadar zikir yaparsa yapsın fayda yoktur.

Ya Rabb!
Körlük gözde kalsın,sağırlık kulakta.
Dermansızlık dizde kalsın,sükunet dudakta.
Lakin yürek sağırlaşmasın, körleşmesin,
dermansız kalmasın ki seni görsün,
seni duysun, sana koşsun çatlarcasına.
Yürekte yaşanmazsa göz görüneni neylesin.
Gönül hissetmezse kulak duymuş neylesin.
Kalp sevmedikçe el dokunmuş neylesin!

acilangul1

Naz.lı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada eşini görmek

Merhaba, benim eşimle aram iyi değil. Hamileyim. Geçen gün rüyamda erkek bir bebek doğmuştu onu emziriyordum. Yüzü süt olmuştu ve aramızdaki kırgınlık bitmişti. Bugün de yine eşimi gördüm aramızda boşanma davası olmamasına rağmen ayrılmış. Mümkünse yorumlar mısınız? Hayırlı günler.

Hilal.engineeri

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada eşini görmek

Selamün aleyküm. Ben bugün öğle ezanından önce biraz uyudum alarmı da kurdum hatta. Uyandığımda saat 16.00. Çalar saati nasıl duymadım anlayamadım. Kötü de bir rüya gördüm uyandığımda hıçkıra hıçkıra ağlıyordum. Hem bu zamana kadar rüyamdan hiç ağlayarak uyanmadım. İlk defa oldu bu ve rüyam çok kötüydü. Namazımda kaçtı elim ayağım titriyor.
Rüyamda eşimle sevgili olduğumuz o zamana dönüyorduk. Eşim beni birden terkediyordu. Beni engelliyordu falan. Sonra evlerine yakın bir akrabamız vardı. Oraya gidiyorum aramalarını söylüyorum. Numarayı söylüyorum ancak benim söylediğim numarayı yazmıyorlar ve yinede telefona eşim çıkıyor. Konuşması değişmiş ama ses tonu aynı. Ardından dayanamayıp evlerine gidiyorum. Bakıyorum eşimin ses tonu aynı ama görüntüsü değişmiş başka biri. Sonrasında o evlerine gidip telefonundan aradığım akrabamız geliyor ve iki bıçakla kolumuzu kesiyor biraz ve ikimizin kolundan da kan akmaya başlıyor. Bir anda eşimle kendimi farklı bir evde buluyorum. Yine sevgiliyiz yüzü sesi aynı ancak bu sefer davranışlarında bir değişiklik var. Ben psikolojik hastayım diyor. Olabilir diyorum. Sonra birden istemiyorum seni artık demeye başlıyor. Değiş falan diyor. Sonra koluma bakıyorum. Kanama durmuş ve koca bir iz var. Sonra ağlayarak uyandım zaten. Namazıda kaçırdım. Rüya gözümün önünden gitmiyor. Rüyayı yorumlarsanız çok sevinirim.

Nostradamus

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada eşini görmek

Rüyamda eşim bana çok yakındı, seviyordu. Ertesi gün rüyamda eşimin tanıdığım bi kadınla münasebetini gördüm kadının vücüdu kötü görünüyordu, kadının yan tarafı popo kısmı mosmor eti, yağları erimişti eşim de bana gülümsüyordu ama yanındaki kişiye hiç bakmıyordu.

Üst Alt