Mimar Kadinlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Efsane kardesime..
ben katilmiyorum.. ama fikrinize insanliginizdan.. din kardesligimden dolayi saygi duyuyorum..
benim sehit ve sehitlik kavramim Yuce kitabim Kur`an-i kerim de beyan edildigi gibidir.. vesselam..
neyse..yapici olamiyorsak bari problemin bir parcasi olmamak icin gidiyorum..
Allah cc. cumlemizin Yar ve yardimcisi olsun..

Değerli kardeşim buraya kadar yazılarınızda allah yolunda ölenlere şehit denilir diyorsunuz tamam doğru allah yolunda demek müslümanlığı yaymak demektir
bu yolda cihad yaparak ölen tabiki şehit mertebesine ulaşmıştır,
ammaaa velakin şimdi efendimizin zamanındaki gibi müslümanlığı yaymak için cihada çıkan varmı yok çünkü artık bu ortam var net ortamı, çünkü artık camiilerimiz var serbestce islam engüzeliyle anlatılan allahın evi var,
Şimdi madalyonu çevirelim, muslümanlığı bualemden veya camiilerimizden yaymaya devam ediyoruz, pekiii, vatanımıza, toprağımıza, namusumuza yapılan saldırıları buradan bualemden durdurabiliyormuyuz? hayır demi,
şimdi allah yolunda ölenler tabiki şehit ama ölmediler aramızda yaşıyorlar,
ya,vatanı için ölenler sizce şehit değilmi bu topraklar atalarımızın kanlarıyla sulanmadımı? o şanlı AY YILDIZLI bayrağımız o rengini bilmem nereye yardım götürürken ölenlerdenmi aldı.... DÜŞÜNDÜKLERİMİ ANLAMAYAN + YAZILARIMI YANLIŞ YORUMLAYANLARA BAŞKA DİYECEĞİM YOKTUR
saygı ve selamlarımla allaha emanet olun...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
değerli kardeşim haklısın ama ölmüş hele hele zulumle öldürülmüş insanlar arkasından gitmeselerdi veya şehit olmazlar veya buna benzer şeyler yazmak amacını aşmış ifadelerdir sen dahil kimsenin böyle düşündüğünü sanmam. bence sende amacını aştığını itiraf et artık. Yani söylediğim gibi gerçekten senin vefat eden kardeşlerimize üzülmediğini, acımadığını sanmıyorum...bence sen sırf yorum yazayım diye böyle birşeyler düşünmeden yazdın...
ben bu konuda şehit edilenler hakkında düşündüklerimi,
ve tv,lerde haberlerde izlerken o dinsizlere karşı azımdan neler çıktığını aklınızdan bile geçiremezsiniz diye özelden kendisine izah ettiğim halde durum buraya kadar getirildi.
Ama ben ne kendisinin nede birbaşka kardeşimin düşüncelerine karşı çıkmıyorum tam tersi saygı gösteriyorum fakat nedense benim düşüncelerime saygı gösterilmiyor.
Ben diyorumki, pegamberimiz zamanında islamiyeti yaymaya çalışırken karşı çıkanlarla cihad yapılırdı hayatını kaybedenler tabiki şehit ve şuanda sinirden ismini hatırlayamadığım sahabeleri melekler yıkadılar.
şimdi,de birtakım çapulcular vatanımızı bölmek için hain saldırılar yaparak birçok mehmetciklerimizi şehit düşürüyorlar peki bu ölenler şehit değilmi kardeşim niye halen daha yok fıkıh böyle diyor yok fıkıh şöyle diyor, nealaka ya,
kısacası benim düşüncelerime isteyen katılır, istemeyen katılmaz.
Ben düşündüğünüz gibi öyle taş yürekli veya bu konularda okadar cahil biri değilim,
değil sadece orda hayatını kaybedenlere üzülmek,
kazara bir karıncayı dahi öldürmüş olsam ona bile üzülürüm
siz neden bahsediyorsunuz...

saygılar

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
evet arkadaşlar bu konuyu burada kilitliyorum. Kimse kimseyi görüşlerinden ve düşüncelerinden dolayı kınamasın, kınayan kınadığını yaşamadan ölmezmiş... Tartışmaya katılan fikir beyan eden kardeşlerimize teşekkür ederiz... Herbir fikire saygılıyız...vesselam...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Yasin-i şerif

Konumuzda tartışması geçen
İNSANİ BİR YARDIM UĞRUNA MAVİ MARMARA,DA,
VE
VATANI İÇİN ŞEHİT DÜŞEN TÜM MEHMETCİKLERE ALLAH RAHMET EYLESİN
MEKANLARI CENNETTE BİR GÜLBAHÇESİ OLSUN
TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI İÇİN BUYURUN BİRLİKTE OKUYALIM...

<embed allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" src="https://www.elbiseleri.org/player/player-379726704678.swf" height="450" width="535">

Fatiha...
<embed autostart="false" src="https://www.caferilik.com/kuran/tertil/1.wma" type="application/x-mplayer2" name="aba_MediaPlayer" height="44" width="467">

AMİNduaa..
Dipnot:
Buranın özgür bir tartışma platformu olduğunu,
kişilerin fikir ve düşüncelerine saygı gösterileceğini düşünerek,

yorumlarımda kişi veya kişiler tarafından yanlış anlaşılacağını düşünmeden,
sarfettiğim kelimelerimden dolayı kırılmış olan kardeşlerimden
ÖZÜR DİLERİM,utngc..
amacım kimseyi kırmak değil, sadece düşüncelerimi yazmaktı
.hmmnn

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt