Mimar Kadinlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Detaylı anlatım özelden iletilmiştir kardeşim,
allah selamet versin yolun açık olsun güle güle kardeşim nediyim başkaxxzzl..

dgüüll,.dgüüll,.dgüüll,.

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Keske nize yapmasaydiniz... Ikiniz icin de üzüldüm.. Insallah nizanizi unutur, yarinlar adina daha farkli konular muvacehesinde paylasirsiniz...

Simdi ben gene anlasilmadim..

Söyle söyliyeyim... Ergenekon'dan tutuklu biri söyle dedi... "Eger niyyetlerimizi basarabilseydik, elimizde 1000'in üzerinde sakalli, carsafli, cübbeli ve sarikli eleman vardi..."
Yani ne demek istiyor anliyorsunuz degil mi?

Kendi adamlarini "sahih müslüman kimligine(!)" (yani münafikligina) büründürüp orayi burayi bombalatacaklar, ondan sonra gelsin ihtilal, gitsin ihtilal, gelsin zorbalik, gitsin zorbalik...
Yani bu münafiklarin eyleminden sonra asil müslüanlari toplayacaklar, nezaret haneye atacaklar ve iskenceden gecirecekler, maksat bu...

Ben de diyorum ki müslüman böyle bir oyunun ve kiyafetin icine girer mi? Bu kisilik bozuklugu degil mi dedim, kisiden kisiye degisir dediniz, yani anlamadim, kalbinde imani olan birilerinin bu olaylara bakis acisi nasil farkli olacak ki..?

Mesela siz demissiniz ki yukarida.... Gazze'ye, Afrika'ya, Filistin'e, Afganistan'a gideceklerine Türkiye'de o kadar garip var buralara getirsinler o yardimlari ve ölmesinler kardesim, ölmesinler...

Yani siz bunu inanarak mi ifade ettiniz yoksa farkli bir gaye icin mi?

Farkli gaye diyorsaniz ki öyle diyeceksiniz, inanmadiginiz sey üzerinden neden tartismanin icersine masumlari cekiyorsunuz ya da cekmeniz gerekli ben de burayi anlamadim..
Site icin, böyle bir seyin icine girerek heyacan vermeye deger mi???

Yani ben burada sizi muhatap almiyorum, özelden geneli konusuyorum...
Yani muhatabim ne sitedir ne de sizsiniz sadece paylasiyoruz...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bu konuda kırılan kardeşime özelden gerekli bilgileri ulaştırdım yani herşeyi izah ettim ama anlayışla karşılar ama karşılamaz heriki düşüncesine saygı duyarım ama sizlerinde bildiği gibi bualemde bugibi tartışmalar olağandır yani normaldir,
lakin karşı tarafa kızarak nick yazarak şahsıma yorum yapılması nebileyimxxzzl.. sanki beni israilli olarak görüyormuş gibi geldi banagghhn..
halbuki ben kendi vatanımdaki açları savundum halbuki ben vatanı için şehit düşenleri savundum ve herzamanda savunurum çünkü vatan demek namus demektir...

5aOtA.jpg

kanmzyerdekalmayacaksc2ws7.gif

mwclo.jpg

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Değerli kardeşlerim, görüyorumki bazı anlaşmazlıklar ve fikir ayrılıkları var. Zaman zaman yüzyüze bile anlaşmak, kendini ifade etmek zorken. Sanal ortamda hiç birbirini tanımayan insanların birbirlerini yanlış anlamaları gayet normaldir. Bizim sitemizde asla üyeleri kızıştırmak gibi bir hareket sözkonusu olamaz. neden derseniz bu siteyi ben sadece islamı sevdiğim için kurdum. Hiçbir ticari veya maddi bir amaç yok. Hiç reklam gördünüz mü sitemiz de..? Bütün giderlerini ben cebimden karşılıyorum. Bu nedenle böyle birşeye ihtiyacımızda yok. Bütün üyelerimizinde hiç bir maddi beklentisi yok ki. Bu iş gönül ve zaman işidir.. efsane içinde aynı şeyler geçerli hiçbir maddi beklentisi yok olamaz zaten... Yaptığı açıklama sadece şaşkınlık ve konuya cevap verme telaşının sonucudur diye düşünüyorum...Şehitlerimiz konusuda aynı. neden derseniz genelde efsane konulara uzun yorumlar yazmaktan kaçınır, çünkü kendisi yalın birisidir. konulara zaten uzun ve düzgün cümleler kurarak cevap verme tarafı oldukça zayılftır.
Aynen şehitler konusunda da kendini yanlış ifade etmiş. konuya cevap yazmak adına eminim şu anda tam tersini düşündüğü hislerini düşünüp tartmadan yazmıştır... Eminim şu anda kendisine sorsanız her iki konuda da görüşleri farklıdır. Ben böyle düşünüyorum.. Kaldı ki ben belirttiğim gibi sırf islamı sevdiğim için bu siteyi kurdum birçok kişiler üye oldu gelip geçti, birçok görüşler yazıldı çizildi ben kendim yazılanlara darılıp kırılsaydım bugün bu sitede olmazdı..Yanlış bir düşünce varsa bunu değiştirebilmek ikna veya açıklama yoluyla bunu yapmak çok daha makbul bir davranış olsa gerek...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Sonra bir cevabim olacak, su an iftar cok yakin, ama su kadarini söyliyeyim...
Siz icinde yasadiginiz "sistem"i daha taniyamamissiniz... Üzgünüm tek kelimeyle... IHH'nin yardimlarini sizin övündügünüz "Askeriye" alacak Gazze'ye ulastiracak degil mi?
Basi yazmali bir anneye tahammüllü olamayanlarin IHH'nin, mücadeleci müslümanlarin yardimina tahammülü olur mu be kardesim...
Basi yazmali bir anne askeriyedeki evladini ziyaret edemiyor, yattigi askeri hastaneden iceri giremiyor...
Bunlardan sizin haberiniz yok mu ve siz nerede yasiyorsunuz, anlayamadim dogrusu...
Neyse, bu konular cok ince kapatalim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum.. Din kardesim.. ensar kardesim..
benim gözümde şehit hak yolunda vatanı ve namusu için ölenlerdir, 2+2=4)
bu Kur`an-i kerimin hangi ayetinde oldugunu beyan edebilirmisiniz?lutfen..
Siz gozunuzde benim gozumde aysenin mehmetin gozu beni hic mi hic ilgilendirmiyor bizim rehberimiz kitabimiz Kur`an -i kerim..ne buyuruyor ona bakalim lutfen..
yoksa halimiz nice olur du.. her kes istedigi sekilde gorse..
Kur'an-ı Kerim'de, "Allah yolunda öldürülmüş olanlar için, ölüler demeyin Bilakis onlar diridirler Fakat siz (bunun keyfiyetini) iyice anlayamazsınız" (El Bakara Suresi, 154) hükmü beyan buyurulmuştur Bir kimsenin şehid olabilmesi için; Allahu Teala (cc)'nın yolunda ve O'nun rızası kazanmak için cihad etmesi zaruridir İmam-ı Merginani, "Şehid; müşriklerin katlettiği veya savaş meydanında kendisinde (katledildiğine dair) bir eser bulunan veya kendisini Müslümanların zulmen katlettiği kimselerdir"(1) tarifini yapmıştır Bu tarifte; Müslümanlar tarafından zulmen öldürülen, diğer bir Müslümanın şehadeti de söz konusudur
Bir insanın şehid olabilmesi için, şu şartlara haiz olması gerekir:
Birinci şart; Müslüman olmak ve Allah (cc) yolunda (fi'sebilillah) ihlasla savaşmaktır
İkinci şart; savaşan kimsenin akıllı ve buluğa ermiş olmasıdır
Üçüncü şart ise; zulmen öldürülmesidir(2)

Vatan sevgisi imandandir..buyuruyor peygamber efendimiz.. ama bizde milliyetcilik degil.. ummetcilik vardir.. o yuzden biz anlasamadik..
Siz turkiyede sadece turk vatandasi ile komsusunuz.. ama biz camilerimizde bile.. filistinli.. bosnali.. turk.. somalili.. hiic fark etmiyor hepsi benim din kardesimdir.. ama turk arkadaslarimi vatandasim.. gibi ayni dil. ayni kultur ayni devlet oldugu icin kendime daha yakin ve sicak hissetmem de fitri.. normaldir..
eger ben sadece milliyetci olmus olsa idim.. koruyuculugunu yaptigim cocuklarin arasinda fellucede yetim kalmis.. taciz edilmis bir masumu almazdim..
somaliden.. afrikadan.. irak tan cocuklari bagrima basamazdim..
onlar benim din kardesim.. ve Allahin yaradigi Rabbimin emanetleridir..
Serdar kardesim sittenizde dikkatimi de cekmisti.. dunya muslimanlari diye bir bolum zaten gorememistim..
sizden ricam sitenizde sehit nedir kimlerdir? diye bir bolum acarmisiniz.. ve gorelim sadece vatani namusu icin olenler mi? yorumsuz..
Turk askerleri sehit edildiginde de canim aynen boyle hem de daha cook yanar benim..
onlar da vatanimin evladlari.. hepsi gencecik.. kayserili 19 yasindaki furkan kardesim.. gibi..
neyse.. Allah yar ve yardimcimiz olsun ins.
turk askerleri sehit edildiginde biz burada topluca yas tuttuk.. bunu da boyle bilin..

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Vatan'in namus olduguna dair ne ayet okudum, ne hadis okudum ne de Fikih kitaplarinda bir malumata rasladim ben...
Dahasi, vatan icin ölenlerin "sehit" olduguna dair de ne ayet okudum, ne hadis ve ne de Fikhi bir hüküm okudum...
Vatan icin ölenleri "sehit" kabül eden anlayis "seküler" bir anlayisin ürünüdür...
Ama Allah büyük ya, kendi seküler anlayisina uygun olarak ölenleri farkli bir isimle anamamislar Allah'in "sehit" kelimesini alan olmuslardir ve bunu da müslüanlara karsi devamli kullanmislardir...
Siz bunlari zaten bilmeniz gerekli idi...
Ne bileyim, kavmiyetcilik ya da vatan kavrami gibi anlayislar size cok kisir, basit ve yavan gelmelidir imaninizin karsisinda...
Bunlar cocuk coluk isleri ya da celik comak...
Neyse, benim tarafimdan konu kapanmistir...
Saygilar...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bismillahirrahmanirrahim.......
Rahman, Rahim ve Samed olan, mutlak hakimiyet sahibi Allah’a hamd olsun.
Salat-ü selam alemlere rahmet olarak yaratılan, Allah’ın habibi, ebedi
önder Hz. Muhammed (s.a.v)’e, Ehl-i Beytine, Ashabına ve tarih boyunca
Nemrutlara karşı İbrahimi, Yezidlere karşı Hüseyini tavırla karşı koyan
tüm dünya müslümanlarına olsun.
bu gün başsız kalan islamiyetin başında . hz Allahın zatı vardır. kalbine ise hz muhammedin ümmeti. dilinde ise evliya ve embiyanın duası vardır.
Ammenna ve sadakna..
benim tarafimdan da konu kapanmistir..

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
"El hubbül vatan mine'l iman..."

Gönül Sizim kardesimiz bunun hadis oldugunu ifade etmis... Sanirim kafasi karisik ondan öyle yazmis...
Böyle ne bir hadis var ne de bir ayet...
Yani bir sözün hadis olmamasi ya da ayet olmamasi, onun manasiz ya da önemsiz oldugu anlamina gelmez, bu ayri ama,
"Vatan sevgi imandandir" seklinde hic bir hadis yoktur...
Bu söz, "güzel sözler" grubunda degerlendirilmistir ama ben bu cümleyi asla kullanmam..
Cünkü bu cümleden daha güzeli Kur'an ayetlerinde ve hadislerde var...
Bir de bu cümle kavmiyetcilig cagristiriyor... Asabeciligi cagristiriyor...
Halbuki Peygamberimiz:
"Asabesi icin carpisan ve asabesi icin ölen bizden degildir" buyurarak kavmiyetcilige ölüm aninda da olsa "zerre" kadar bir prim vermemistir...
Bizler müslümaniz, bizim askimiz vatan'a ya da vatan'lara degil, bütün dünyaya nizamat vermektir...
Neyse, konu acildi yazdim...
Burasi bir site... Kanunlar var vs..
Bu konular hassas ve derin... Konusurum da ama yeri degil...
Lakin, müslümanlarin bunlardan da haberi olmasi gerekir diye düsünüyorum...
Ben baska konulara yol aliyorum...
Kapattim..
Selamlar...

NOT: Buradan Gönül Sizim üyeye tesekkür edecegim... Sundan sebep... Kendisni ben duygu, ask ve biraz da tasavvufi ask yazilariyla tanidim ve bu meyanda yazdigi yazilari okudum... Ya da okuyoruz...

Kur'an üslubu ile diger mes'eleleri de öz'ünde icsellestirmis bir durumda imis, onu da anlamis olduk,
Bu güzel durusu insallah Kiyamet'e kadar baki kalir...
Tesekkür ederim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Vatan sevgisi imandandır) hadis-i şerifi, İslâm âlimlerinin en büyüklerinden ve ikinci bin yılın müceddidi olan İmam-ı Rabbani hazretlerinin, Mektubat kitabının 155. mektubunda ve hümanistlerin bile sevdiği Evliyanın büyüklerinden Mevlana Celaleddin Rumi hazretlerinin Mesnevi’sinde okumustum..
Allah-u alem..Rabbim en iyisini bilendir..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamun aleykum.. Din kardesim.. ensar kardesim..
benim gözümde şehit hak yolunda vatanı ve namusu için ölenlerdir, 2+2=4)
bu Kur`an-i kerimin hangi ayetinde oldugunu siz veya serdar kardesim yazsin gelin aff dileyip elinizi opeyim..
Siz gozunuzde benim gozumde aysenin mehmetin gozu beni hic mi hic ilgilendirmiyor bizim rehberimiz kitabimiz Kur`an -i kerim..ne buyuruyor ona bakalim lutfen..
yoksa halimiz nice olur du.. her kes istedigi sekilde gorse..
Kur'an-ı Kerim'de, "Allah yolunda öldürülmüş olanlar için, ölüler demeyin Bilakis onlar diridirler Fakat siz (bunun keyfiyetini) iyice anlayamazsınız" (El Bakara Suresi, 154) hükmü beyan buyurulmuştur Bir kimsenin şehid olabilmesi için; Allahu Teala (cc)'nın yolunda ve O'nun rızası kazanmak için cihad etmesi zaruridir İmam-ı Merginani, "Şehid; müşriklerin katlettiği veya savaş meydanında kendisinde (katledildiğine dair) bir eser bulunan veya kendisini Müslümanların zulmen katlettiği kimselerdir"(1) tarifini yapmıştır Bu tarifte; Müslümanlar tarafından zulmen öldürülen, diğer bir Müslümanın şehadeti de söz konusudur
Bir insanın şehid olabilmesi için, şu şartlara haiz olması gerekir:
Birinci şart; Müslüman olmak ve Allah (cc) yolunda (fi'sebilillah) ihlasla savaşmaktır
İkinci şart; savaşan kimsenin akıllı ve buluğa ermiş olmasıdır
Üçüncü şart ise; zulmen öldürülmesidir(2)

Vatan sevgisi imandandir..buyuruyor peygamber efendimiz.. ama bizde milliyetcilik degil.. ummetcilik vardir.. o yuzden biz anlasamadik..
Siz turkiyede sadece turk vatandasi ile komsusunuz.. ama biz camilerimizde bile.. filistinli.. bosnali.. turk.. somalili.. hiic fark etmiyor hepsi benim din kardesimdir.. ama turk arkadaslarimi vatandasim.. gibi ayni dil. ayni kultur ayni devlet oldugu icin kendime daha yakin ve sicak hissetmem de fitri.. normaldir..
eger ben sadece milliyetci olmus olsa idim.. koruyuculugunu yaptigim cocuklarin arasinda fellucede yetim kalmis.. taciz edilmis bir masumu almazdim..
somaliden.. afrikadan.. irak tan cocuklari bagrima basamazdim..
onlar benim din kardesim.. ve Allahin yaradigi Rabbimin emanetleridir..
Serdar kardesim sittenizde dikkatimi de cekmisti.. dunya muslimanlari diye bir bolum zaten gorememistim..
sizden ricam sitenizde sehit nedir kimlerdir? diye bir bolum acarmisiniz.. ve gorelim sadece vatani namusu icin olenler mi? yorumsuz..
Turk askerleri sehit edildiginde de canim aynen boyle hem de daha cook yanar benim..
onlar da vatanimin evladlari.. hepsi gencecik.. kayserili 19 yasindaki furkan kardesim.. gibi..
neyse.. Allah yar ve yardimcimiz olsun ins.
turk askerleri sehit edildiginde biz burada topluca yas tuttuk.. bunu da boyle bilin..

Değerli kardeşim..Gönül sızım.. ben size şehit budur veya şehit şudur diye bir yorum yazmadım ki , serdar kardeşim bana ayet göstersin af dileyim diyorsunuz. Af veya özür dileyecek birşey yok..
Rica ederim. Rabbim kimlerin şehit olduğunu kimlerin olmadığını bilmiyor mu ki(haşa), siz neden kendinizi yıpratıyorsunuz. Ben genel olarak yanlış anlaşılmayı tolere etmek için ortaya bir yazı yazdım kimsenin adını kullanmadım. siz benim adımı kullanmışsınız fakat benim sizin tartışmalarınızla ilgim olmadı. ben sizin yazışmalarınızdan anladığım kadar ortaya yorum yazdım... Fakat şimdi kısaca bende yorumumu yazayım..

Değerli kardeşim Mavi marmara gemisinde öldürülen kardeşlerimizi Rabbim katınıda şehit olarak yazsın mekanları cennet olsun... Çünkü onlar birer masumdular...Amaçları Allah rızası için insani yardımı ulaştırmaktı...Niyetleri temizdi... Onların birşeyden haberi yoktu...Böyle bir olayın olması ihtimali kendilerine anlatılsaydı belkide bile bile hayatlarını tehlikeye atmayacaklardı...Fakat bu olayların olacağını bilenler vardı.. Kimler mi..? Başta ihh başkanı ve belki de devlet. İhh başkanını bu olayın olacağı hakkında defalarca uyarıldığını duydum.. havadan değil önemli kişilerden... Bunu bile bile insanları gemiye doldurup yola çıkmak..İslamı ve masum duyguları kullanmaktan başka neyle açıklanabilir...Orada öldürülen kardeşlerimize biz üzülmedik mi biz yanmadık mı.. Dedim ya onlar masumdu...Sorumlusu ihh başkanıdır bana göre ve buna izin vermekle devlettir.. Devlet bu riski görecek ve gemiyi göndermeyecekti..Bile bile lades olmaz...Biz pkk ya hangi gözle bakıyorsak, israil de filistine ve halkına o gözle bakıyor...O nedenle, firavunların can yakacağı aşikardı...Devir pehlivanlık devri değil kardeşim, devir teknolojiyi ve aklı kullanma devri,sen adamın düşman bellediğine aşikar yardım götürmeye kalkarsan admın hedefi olursun. bu risk ne adına görmezlikten gelindi kendi dünyamda ve vicdanımda çözemedim...Yani sorun şehit mi değil mi tartışması olmamalı. Rabbim eniyisini bilen değil mi dir.BELKİ DE FİRAVUN KURŞUNLARIYLA KATLEDİLEN KARDEŞLERİMİZİ ŞEHİT MERTEBESİNE YÜKSELTMİŞTİR BİLE...Kim karışabilir.. Onun için şeht di yok şehit değil di tartışması boştur...Fakat amaçlarına saygı duymalıyız. gitmeselerdi de ölmeselerdi demek o masumlara büyük haksızlık olur...onlar bilerek gitmediler...Duyguları ve islam, birileri tarafından kullanıldı...Falancalar onların kuvvetli duygularını sömürerek onları o tehlikenin içine atmasaydı onlar hala hayatta olacaklardı...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Sonra bir cevabim olacak, su an iftar cok yakin, ama su kadarini söyliyeyim...
Siz icinde yasadiginiz "sistem"i daha taniyamamissiniz... Üzgünüm tek kelimeyle... IHH'nin yardimlarini sizin övündügünüz "Askeriye" alacak Gazze'ye ulastiracak degil mi?
Basi yazmali bir anneye tahammüllü olamayanlarin IHH'nin, mücadeleci müslümanlarin yardimina tahammülü olur mu be kardesim...
Basi yazmali bir anne askeriyedeki evladini ziyaret edemiyor, yattigi askeri hastaneden iceri giremiyor...
Bunlardan sizin haberiniz yok mu ve siz nerede yasiyorsunuz, anlayamadim dogrusu...
Neyse, bu konular cok ince kapatalim...
Hmm soru yine bana,
eveeet şimdi cevap hakkımı kullanıyorum,
Biz nerede yaşıyorum, öncelikle (varsayım olarak) biz yüksek okullarda okumadık hayt okulunda okuduk, biz metropollerde yaşamadık, sizlerin tanımadığı tezek kokusu arasında yaşadık,
Biz karadenizin sahil kesiminde şirin bir ilçenin köyünün dağında yaşıyoruz, ve şehitler konusunda yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım,
Aşağıdaki yazıları fıkıh diye yazanlara,da fazla cevap vermeye niyetim yok, herkes kafasına göre yazıp çizer, onlar şehitleri öyle görüyormuş öyle yazmışlar,
Vatan'in namus olduguna dair ne ayet okudum, ne hadis okudum ne de Fikih kitaplarinda bir malumata rasladim ben...
Dahasi, vatan icin ölenlerin "sehit" olduguna dair de ne ayet okudum, ne hadis ve ne de Fikhi bir hüküm okudum...
Vatan icin ölenleri "sehit" kabül eden anlayis "seküler" bir anlayisin ürünüdür...
Ama Allah büyük ya, kendi seküler anlayisina uygun olarak ölenleri farkli bir isimle anamamislar Allah'in "sehit" kelimesini alan olmuslardir ve bunu da müslüanlara karsi devamli kullanmislardir...

Siz bunlari zaten bilmeniz gerekli idi...
Ne bileyim, kavmiyetcilik ya da vatan kavrami gibi anlayislar size cok kisir, basit ve yavan gelmelidir imaninizin karsisinda...
Bunlar cocuk coluk isleri ya da celik comak...(bunlar sizin düşüncelerinizxxzzl..)
Neyse, benim tarafimdan konu kapanmistir...
Saygilar...
Konu sizin tarafınızdan kapandıysa yorum ve cevaplarınız için Emeğine sağlık kardeşim...
3Mzbj.gif

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum..
serdar kardesim siz yukarda izahat yapmadan konuya girince ben de sizi efsane kardesimiz gibi dusundugunuzu sandim.. Hakkinizi helal edin.. ben simdi o yorumu duzeltirim..
biz burada o masum insanlar biliyormu idi bilmiyrlar mi idi konusunu tartismiyorduk..
efsane kardesimiz biraz agirca bir cumle kurmustu.. hic canim yanmadi ne isleri vardi gibi.. oysa yazacagi tek bir cumle olsaydigozum uzre din kardesimin yeri vardi..
ondan duymak istedigim tek cumle su idi..
Mavi marmara gemisinde öldürülen kardeşlerimizi Rabbim katınıda şehit olarak yazsın mekanları cennet olsun... Çünkü onlar birer masumdular...Amaçları Allah rızası için insani yardımı ulaştırmaktı...Niyetleri temizdi...
ve bunu soylemesi gerktigi yerde o farkli boyutlara cekti konuyu..
Allah RIZASI icin 19 yasindaki oglunuzu kaybetmis olsa idiniz.. ve bugun kendi oglunuz icin bunlarin hic acimadim gibi..ne isleri gibi sozleri bir 19 yasinda oglunu kaybeden bir anne veya bir baba olarak bir an okuyun ne hissediyorsunuz????
neyse benim tarafimdan da konu kapanmistir..
sizden ricam.. msn adresime forumdan konular geliyor.. ayarlamama ragmen.. lutfen onu duzeltirmisiniz gelmesin..
cunku bu msn adresim isyerime bagli.. haddinden fazla mail aliyorum..
gerek yok.. ben form girmek istersem gonullu girer okurum dusuncesindeyim..
tsk Kardesim.. Allah yardimcimiz olsun..

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Gönül Sizim'a: Dogrudur... Kitaplara da gecmistir ama öyle bir hadis yoktur...
Güzel sözler cümlesindendir o söz... Anladiniz...

Efsane kardesim, ben senden daha köylüyüm... Unutmayin... Ben de tütün, misir, findik, arpa, bugday tarlalarinin icinde büyüdüm..
Ankara Lastigini bilir misin, o benim okul ayakkabim idi, dahasi maclarda giydigim krompanim idi eve egldigimde ayak ve corap simsiyahti...
Ben okula tam gün güttüm.. 8 sene boyunca babamdan ögle yemegi parasi alamamisimdir... Yoktu demek ki veremiyormus... Sabah kahvaltiyla beraber aksama kadar okulda kaliyordum...
Sunun icin söylüyorum, buradan kibirlik falan taslamiyorum ama,
Dininden, imanindan, Kur'an'indan cok da haberli olmayan Anadolu'nun basi yazmali bir kadini evladini askeriyede ziyaret edemiyor yasak... Hastemesinde ziyaret edemiyor yasak...
Asker ile IHH yanyana gelebilir mi? Mümkün müdür.. Asker müslümanlarin yardimina kosabilir mi? (Genelleme yapmiyorum... Idari kadroda olanlar buna müsade etmez...) Görmüyor musunuz, 1960, 1972, 1980, 28 subat, ayisigi, yakamoz, eldiven, balyoz, muhtira gibi darbeler kime ve kimlere karsi yapildi...
Bu topraklarda yasayan temiz insanlara yapilmadi mi?
Halkinin Dini degerlerine karsi savas acan bir kurum, mücahitlerin yardimina kosacak...
Bu konulari konusmaya degmez..
Sen ne kadar köylüysen ben de o kadar köylüyüm...
Selalarimla...
Son sözdü, hakkinizi helal ediniz...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Değerli kardeşim..Gönül sızıum.. ben size şehit budur veya şehit şudur diye bir yorum yazmadım ki , serdar kardeşim bana ayet göstersin af dileyim diyorsunuz. Af veya özür dileyecek birşey yok..
Rica ederim. Rabbim kimlerin şehit olduğunu kimlerin olmadığını bilmiyor mu ki(haşa), siz neden kendinizi yıpratıyorsunuz. Ben genel olarak yanlış anlaşılmayı tolere etmek için ortaya bir yazı yazdım kimsenin adını kullanmadım. siz benim adımı kullanmışsınız fakat benim sizin tartışmalarınızla ilgim olmadı.
Bunda anlaşılmayacak nevar hocam, hani ben düşünce özürlüğü olduğum için gönül sızım kardeşimiz sizin bilgilerinizden faydalanmak için daha detaylı açıklama bekliyorbbnn..

Nerden aklına estide açtın bu bölümü bilmiyorumki kardeşim, daha düne kadar negüzel konular paylaşıp muabbet edip şenşakrak gidiyorduk,
bırakta haberi haber siteleri yayımlasın haber bizim işimizmi ki bu bölümü açtın ha benim yöremdeki haberlerden esinlenerek açtın, nealaka o serbest kürsüde memleketimde gelişen olayların serbest bir paylaşımıydı.

Konunun başlangıcına bak birde geldiği yere bak, yok gazzeden yok filistinden haberler tartışmalar aldı başını gidiyor
ben yokum kardeşim buyurun siz devam edin vatanı için şehit düşenlere şehit demiyen zihniyetlerle benim işim olmaz
...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamun aleykum..
serdar kardesim siz yukarda izahat yapmadan konuya girince ben de sizi efsane kardesimiz gibi dusundugunuzu sandim.. Hakkinizi helal edin.. ben simdi o yorumu duzeltirim..
biz burada o masum insanlar biliyormu idi bilmiyrlar mi idi konusunu tartismiyorduk..
efsane kardesimiz biraz agirca bir cumle kurmustu.. hic canim yanmadi ne isleri vardi gibi.. oysa yazacagi tek bir cumle olsaydigozum uzre din kardesimin yeri vardi..
ondan duymak istedigim tek cumle su idi..
Mavi marmara gemisinde öldürülen kardeşlerimizi Rabbim katınıda şehit olarak yazsın mekanları cennet olsun... Çünkü onlar birer masumdular...Amaçları Allah rızası için insani yardımı ulaştırmaktı...Niyetleri temizdi...
ve bunu soylemesi gerktigi yerde o farkli boyutlara cekti konuyu..
Allah RIZASI icin 19 yasindaki oglunuzu kaybetmis olsa idiniz.. ve bugun kendi oglunuz icin bunlarin hic acimadim gibi..ne isleri gibi sozleri bir 19 yasinda oglunu kaybeden bir anne veya bir baba olarak bir an okuyun ne hissediyorsunuz????
neyse benim tarafimdan da konu kapanmistir..
sizden ricam.. msn adresime forumdan konular geliyor.. ayarlamama ragmen.. lutfen onu duzeltirmisiniz gelmesin..
cunku bu msn adresim isyerime bagli.. haddinden fazla mail aliyorum..
gerek yok.. ben form girmek istersem gonullu girer okurum dusuncesindeyim..
tsk Kardesim.. Allah yardimcimiz olsun..

tamam kardeşim anladım, ben düşüncemi yazdım efsane kardeşiminde benden farklı düşündüğünü sanmam fakat sadece talihsiz bir yorum yazmış , bence onuda sadece konuya cevap vermek adına yazdı, bilinçli olarak değil.. yoksa kötü bir amacı olduğunu sanmam belkide isyanı oradaki kardeşlerimize değil de onları oraya götürenlere idi. Benim gibi Tabi buda tamammen kendi görüşümdü bu konuda kendisiyle hiç özelden falan görüşmedim sadece kanaatim böyle..

Bu mail sistemi sizi haberdar etmek amaçlı biliyorsunuz ve tamamen sizin insiyatifinizde isterseniz profilinizden seçenekler bölümünden kapatabilirsiniz. Yapamam diyorsanız haber verin ben yönetim panelinden kapatmaya çalışayım...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Efsane kardesime..
siz acimiyorsaniz ben aciyorum.. cunku evlad acisini bir anne olarak cook iyi biliyorum..
o yuzdendir ki lakabim yetimlerin annesi dir..
sehitler hakkindaki fikir ve dusuncenizin ardinda durdugunuzu soyluyorsunuz..
ben katilmiyorum.. ama fikrinize insanliginizdan.. din kardesligimden dolayi saygi duyuyorum..
benim sehit ve sehitlik kavramim Yuce kitabim Kur`an-i kerim de beyan edildigi gibidir.. vesselam..
neyse..yapici olamiyorsak bari problemin bir parcasi olmamak icin gidiyorum..
Allah cc. cumlemizin Yar ve yardimcisi olsun..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Gönül Sizim'a: Dogrudur... Kitaplara da gecmistir ama öyle bir hadis yoktur...
Güzel sözler cümlesindendir o söz... Anladiniz...

Efsane kardesim, ben senden daha köylüyüm... Unutmayin... Ben de tütün, misir, findik, arpa, bugday tarlalarinin icinde büyüdüm..
Ankara Lastigini bilir misin, o benim okul ayakkabim idi, dahasi maclarda giydigim krompanim idi eve egldigimde ayak ve corap simsiyahti...
Ben okula tam gün güttüm.. 8 sene boyunca babamdan ögle yemegi parasi alamamisimdir... Yoktu demek ki veremiyormus... Sabah kahvaltiyla beraber aksama kadar okulda kaliyordum...
Sunun icin söylüyorum, buradan kibirlik falan taslamiyorum ama,
Dininden, imanindan, Kur'an'indan cok da haberli olmayan Anadolu'nun basi yazmali bir kadini evladini askeriyede ziyaret edemiyor yasak... Hastemesinde ziyaret edemiyor yasak...
Asker ile IHH yanyana gelebilir mi? Mümkün müdür.. Asker müslümanlarin yardimina kosabilir mi? (Genelleme yapmiyorum... Idari kadroda olanlar buna müsade etmez...) Görmüyor musunuz, 1960, 1972, 1980, 28 subat, ayisigi, yakamoz, eldiven, balyoz, muhtira gibi darbeler kime ve kimlere karsi yapildi...
Bu topraklarda yasayan temiz insanlara yapilmadi mi?
Halkinin Dini degerlerine karsi savas acan bir kurum, mücahitlerin yardimina kosacak...
Bu konulari konusmaya degmez..
Sen ne kadar köylüysen ben de o kadar köylüyüm...
Selalarimla...
Son sözdü, hakkinizi helal ediniz...
sizin son sözünüze son cevabım, sizi gayet iyi anladım kardeşim,
asker müslümanların yardımına koaşarmı, neden koşmasın o asker dedikleriniz müslüman evladı değilmi,
askerlerin içinde,de 5vakit namazını kılan 3 ayları bütün tutan subaylarımızda var olduğunu unutmayalaım lütfen, evet bazı düşüncelere göre yardıma koşmaz aslında koşar ama birileri tarafından bu bilinmez, asker doğuda bile bazı zamanlar bazılarının yardımına koşmuştur ama bu yardım o bazıları tarafından askeri saldırı yapıldı diye medyalarda dünyaya duyurulmuştur,
ya,ben daha fazla cevap vermiyorum artık, zaten yarım beynim var onuda burda kaybetmek istemiyorum, yok o şehitmiş yok bu şehit değilmiş bana ne kardeşim onlarmı veriyor benim ekmeğimi hayret bişey ya,
hadi kalın sağlıcakla....

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Bunda anlaşılmayacak nevar hocam, hani ben düşünce özürlüğü olduğum için gönül sızım kardeşimiz sizin bilgilerinizden faydalanmak için daha detaylı açıklama bekliyorbbnn..

Nerden aklına estide açtın bu bölümü bilmiyorumki kardeşim, daha düne kadar negüzel konular paylaşıp muabbet edip şenşakrak gidiyorduk,
bırakta haberi haber siteleri yayımlasın haber bizim işimizmi ki bu bölümü açtın ha benim yöremdeki haberlerden esinlenerek açtın, nealaka o serbest kürsüde memleketimde gelişen olayların serbest bir paylaşımıydı.

yok gazzeden yok filistinden haberler tartışmalar aldı başını gidiyor
ben yokum kardeşim buyurun siz devam edin vatanı için şehit düşenlere şehit demiyen zihniyetlerle benim işim olmaz
...

değerli kardeşim haklısın ama ölmüş hele hele zulumle öldürülmüş insanlar arkasından gitmeselerdi veya şehit olmazlar veya buna benzer şeyler yazmak amacını aşmış ifadelerdir sen dahil kimsenin böyle düşündüğünü sanmam. bENCE SENDE AMACINI AŞTIĞINI İTİRAF ET ARTIK. yANİ SÖYLEDİĞİM GİBİ GERÇEKTEN SENİN VEFAT EDEN KARDEŞLERİMİZE ÜZÜLMEDİĞİNİ, ACIMADIĞINI SANMIYORUM...Bence sen sırf yorum yazayım diye böyle birşeyler düşünmeden yazdın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt