Mimar Kadinlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Adana'da yapimi devam etmekte olan Ramazanoglu Camii'nin 4 mimari da kadin olunca farkliliklar da dikkat cekiyor...
Camide emzirme odalari... Cocuklar icin oyun alanlari... Engelli ve yaslilar icin asansör... Dus odalari... Tiyarto ve konferans salonu... Gibi yerler yer almakta...
Caminin alt katinda neredeyse her kadin icin vazgecilmez olan alisveris merkezi de unutulmamis...

Ne yapsak bilemiyorum ki... Kadinlar icin söyle böyle denildi ama onlar bence daha akil ve makul düsünüyorlar.. Hayirlisi...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
İbadethanelerimizin zamana ve ihtiyaçlara göre inşaası çok güzel, camiilerimizde de rahatlık,konfor,etkinlik v.s niye olmasın...?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
haa cook hos ben de mimar olsaydim aynisini yapardim..
bakin o zaman camilerimiz dolup tasmazmi idihhım
aslinda bir gun yolunuz gurbette benim sehre duserse sizi bizim camiye konuk etmek isterim..
Camide emzirme odalari... Cocuklar icin oyun alanlari... Engelli ve yaslilar icin asansör... Dus odalari... Tiyarto ve konferans salonu... Gibi yerler yer almakta...dir..
yoksa su anda Ramazan aktivitis nasil derler Ramazan.. programlarini nasil yapabilirdik..
ve ben burda hic bir gayri islami bir sey de gormuyorum..
burada kiliseler haftanin yanliz 1 gunu kullanildigi icin bu tip seylere ihtiyac yoktur sanirim..
ama biz masa/Allah gunde 5 kez camilerdeyiz.. yani her cami ve mescid sanki 2. evimiz..
haa birde mutfagimiz ve camiye bitisik Barakat resturantimiz da var..
:maasallah:

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Insallah... Ben günün birinde Avrupadaki Baskentleri dolasacagim hic aklima gelmezdi... Bir gün Prag'a gidip orada bir hafta kalacagim da... Ama... Ne bileyim olabiliyormus..
Amerika'ya yolumuz düser mi bilmem ama eger yolumuz düserse, yolumuz yasadiginiz semte muhakkak ugrar diye düsünüyorum...
Mevla Teala hizmetlerinizin, calismalarinizin, emeginizin, mesleginize matuf insanlara yardimlarinizin karsiligini yarin Kiyamet Günü'nde mükafaat olarak sizlere göstersin insallah...
Almanya'dan biliyorum... Ben kaldigim yerde temelinden bitimine kadar bir cami gördüm, aynen denilen sekliyle...
Dualarimla...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
yani burada bir üzüntü oluştu bende...Müslüman olan ülkemizde bu tip şeyler daha yeni görülmeye başlıyor fakat Yabancı memleketlerde önceden yapılmışı var gülermisin ağlarmısın...Tabi gurbette olan sizlerin adına seviniyoruz böylesine güzel mekanlara sahipsiniz...Ben kendi adıma da üzülüyorum doğrusu...Niye burada yok...niye yok...???

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ya üzülmeyin serdar kardes kendinizi yipratmaniza gonlum el vermez..
Diyar-i gurbbetteyiz.. gurbetlik cekiyoruz.. birakin bari o kadarcik luksumuz olsun degil mi?
her nimet kulfeti ile gelirmis..
hem belki de sizin ihtiyaciniz bile yok.. caminin yanindaki komsu kapisina calsaniz her turlu.. ihtiyacinizin karsilasacagina inaniyorum..
ama bizler kimin kapisini calalim?
o yuzden gurbetciler icin camiler 2. evlerimizdir.. Vesselam..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ya üzülmeyin serdar kardes kendinizi yipratmaniza gonlum el vermez..
Diyar-i gurbbetteyiz.. gurbetlik cekiyoruz.. birakin bari o kadarcik luksumuz olsun degil mi?
her nimet kulfeti ile gelirmis..
hem belki de sizin ihtiyaciniz bile yok.. caminin yanindaki komsu kapisina calsaniz her turlu.. ihtiyacinizin karsilasacagina inaniyorum..
ama bizler kimin kapisini calalim?
o yuzden gurbetciler icin camiler 2. evlerimizdir.. Vesselam..
Siz inanmaya devam edin kardeşim devam edin, ve gece gündüz dua edin şükredin,ki avrupada yaşıyorsunuz bazı yazı ve yorumlarınızdan anladığım kadarıyla inanın bizlerden daha rahat yaşıyorsunuz,
komşu kapısını çalsak hertürlü ihtiyacımız karşılanır evet karşılanır,
şu aşağıdaki konu benim köyün konusu isteyen olursa özelden muhtarın dükkan veya cep nosunu vereyim,de arayın kendisine bir sorun bakalım şu güzel camiimizde yapılan tadilata köyden kaç kişi iştirak (yardım) etmiş kendisinden öğrenin,

https://www.islamiforumlar.net/guncel-haber-bilgi/7421-alapli-karadeniz-akli.html

<marquee>Dipnot:Yazı ve yorumum şahsi görüşümdür kimse alınmasın emidgüüll,.</marquee>

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Adana'da yapimi devam etmekte olan Ramazanoglu Camii'nin 4 mimari da kadin olunca farkliliklar da dikkat cekiyor...
Camide emzirme odalari... Cocuklar icin oyun alanlari... Engelli ve yaslilar icin asansör... Dus odalari... Tiyarto ve konferans salonu... Gibi yerler yer almakta...
Caminin alt katinda neredeyse her kadin icin vazgecilmez olan alisveris merkezi de unutulmamis...

Ne yapsak bilemiyorum ki... Kadinlar icin söyle böyle denildi ama onlar bence daha akil ve makul düsünüyorlar.. Hayirlisi...
Emeğine sağlık kardeşim keşke resimleride olsaydı:)

<marquee align="middle" scrollamount="1" direction="up" scrolldelay="1" height="30" width="100%">ben
bu
konuyu
daha
önce
biryerde
okudum
ama
nerde
okudum
acaba
hhım</marquee>​

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
selamun aleykum..efsanelesmis.. kardesim.. konu cook genis tabanli.. farkli yonlu..
ve bir cok boyutlu..
o yuzden bizler ve sizin baktiginiz konum ve mekan bizim bakis acimizdan farkli olabilmesi cook dogaldir..
"gece gündüz dua edin şükredin,ki avrupada yaşıyorsunuz bazı yazı ve yorumlarınıozdan anladığım kadarıyla inanın bizlerden daha rahat yaşıyorsunuz," demissiniz..
ilk once avrupada yaşamiyorum.. ikincisi bir cook konuda hamd olsun.. gercekten cook rahat ve serbestiz..bak bu dogru..
Yardim..vakiflar hakinda yazdiklariniza katiliyorum..
Rabbim hepimizi riya ve gosteristen korusun..cunku amelerimiz sadece zayii olur.
ben şahsen ölenlere acıyorum..bu konuda da bir yazi yazmistim..onu sizin icin bulup yayinliyacagim ins..
Kur'an-ı ... Kerim'de
muminlerin vasıflarını beyan ederken şöyle buyurmuştur: ...
“Müslümanların birbirini sevme ve desteklemedeki durumlari bir beden gibidir..<!-- google_ad_section_end -->

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Sorun surada:
Türkiye 100'de 99'u halki müslüman olan bir ülke. Dogru ya da yanlis ama biz ifade edileni söylüyoruz.
Lakin Türkiye 100'de 99'u müslüman ama ayni zamanda 99'u müslüman olanlara karsi da tezatliklar, komiklikler ve yasaklar ülkesi... Ister gülün bu duruma ve isterse aglayin ya da siz ne yapmak istiyorsaniz onu yapin...
100'de 99'u müslüman olan bir ülkede, nasil oluyorsa ki oluyor fazla ince düsünemiyorum zaten pek aklim yok az kalan aklimi da buna verip Bakirköy'lük olamam;
Camilerin varligi sorun ve irtica tehlikesi...
Müslümanlarin varligi zaten oldum olasi sorun ve irtica tehlikesi...
Deger verdiginiz ve hayatinizin olmazsa olmazi olan Kur'an, irticanin nüvesi, merkezi durumunda zaten...
Okullardaki Islam dersleri hakeza öyle...
Kur'an Kurslari hakeza öyle...
Dini ibadetler ve ritiüller hakeza öyle...
Yani akliniza Dini degerler bazinda ne getirirseniz getirin ya da uygulamaya yönelik ne varsa cümlesi tehlikeli ve irtica tehlikesidir...
Ben anlayamiyorum, sanki 100'de 99'u müslüman olmayan bir yer burasi...
Sizler söylüyorsunuz dini degerleri irtica görenler, yasadiginiz topraklardaki halk 100'de 99'u müslüman...
Ama bir de uygulamaniza bakiniz... Korkulariniza bakiniz...
Iste Türkiye'de bütün mes'ele burada...
Böyle bir sistem icersinde yüzler gülleri ve cicekleri acabilir mi...?
Böyle bir sistem icersinde gayet dogal ve olmasi gereken sekliyle camiler insa edebilir misiniz... (Daha düne kadar camiler aniden yarisi da gizli bir sekilde köy ustalarinin mimarisinde yapiliyordu... Türkiye'ye has... Hey Allah'im aklimi koru...)
Böyle bir ortamda cocuklariniza sihhatli bir Dini egitim verebilir misiniz...

Simdi gecelim, Avrupa'ya ve Amerika'ya...

Siz hic gördünüz mü ve duydunuz mi ki Avrupa Hiristiyan ülkelerinde ve Amerika'da...
Incil bir problem...
Hristiyan Dinindeki bir Hristiyan problem...
Kiliseler bir problem...
Okullardaki incil ve (katolik ve efengelisch vs..) dersleri bir problem...
Etik dersleri bir problem..
Etik dersleri hemen hemen tamami Kiliselerde yapilir ve ögretmenleri ögrencileri oraya götürerek dersleri icra eyler, ki siz duydunuz mu ki bu problem...
Hiristiyan deger ve ritülleri bir problem..
Duymadiniz degil mi?
Afedersiniz oralarda Dini degerlerin basi ne ise kici da odur.. (Cok afedersiniz biraz moralim bozuluyor da..)
Böyle bir ortamda nasil olmasin ki güzellik...
Avrupa'da ahlak haya yoktur ama afedersiniz ahlak ve haya deyince ben sadece bir bölgenin gayr-i ahlakiligini anlamiyorum...
100'de 99'u müslüman olan bir yerde Kur'an'in problem olmasi en büyük ahlaksizlik, namuzssuzluk ve serefsizliktir...
Avrupa'daki yüzler mütebessimdir...
Türkiye'de yasayan insanlarin yüzleri mahkeme duvari gibidir... Öyle olmasa sasardim...

NETICE: Böyle olan yerlerde müslümanlara karsi bir takim tedbirler varsa da, yasam olarak, cocuklara Islam derslerinin ögretilmesi olarak, cami ve dini faaliyetler olarak müslümanlarin durumu (Avr.. Amerika vs..) Türkiye'dekilerden cok daha rahat, dogal ve tabiidir... Hizmet acisindan da öyledir..
Gidip görmeseydim ben de anlayamazdim..

Sadece Türkiye mi..

Güneydeki sözde islam Devletleri de öyledir..

Misir... Irak... Libya... Arabistan.. vs.. Hepsi halkina karsi despottur, zalimdir, diktatördür... Hepsi de Kur'ani degerlerden korkarlar... Böyle bir yapilanmadan korkarlar... Ser'i yapilanma icersinde olanlar orada affedilmez, asla, boyun kelleden ayrilir.. Kesin...!!!

Iste bizim müslümanligimiz böyle bir sey...

Böyle bir yerde camiler cok modern olsa ne olur olmasa ne olur... Müslümanlarin kalbi mahzun, yüregi agliyor ve gönlü de dagli...

Güney'de tek tutarli devlet halkiyla beraber Iran'dir... Amerika orayi ha bire kasiyor gizliden gizliden ve ayaklanmalar cikartiyor...
Amerika'nin yapamayacagi bir sey yok ama ben onlara kizmiyorum adamlar görevlerini yapiyor...
Benim yasadigim topraklarda ise elimdeki Kur'an sorunlu...
Amerika daha ne yapmasin ki güle oynaya yapar bazi seyleri ki öyle de yapiyor...
Hepinize sevgiler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum efsane kardesim. vakiflar hakkinda.. yok bilmem.. farkli gorus ve olaylara farkli bakis acisindan.. farkli pencerelerden baktigimiz icin manzarayi farkli gordugumuzu zaten kabul edecek kadar mantikli bir insanim..hamd olsun..

sozunuze cook kirildim.. cunku haksizlik karsisinda SUSAMAM!!!susarsam dilsiz seytan oluruum..
mavi marmarada sehit edilen.. sehitler kervanina laf soyletmem..
beni banlayin sitteden atin.. fark etmez.. bunu yazmamdaki sebep cunku Siz atmasaniz ben kendimi bu mekandan atarim..
bu sozleriniz biraz agir..oldu..
o insanlar genc kardeslerimiz Fii Sebillilah Allah yolunda.. insanlik adina yardim amacli konvoyda idiler..
onlara haksizca.. zalimce..haince bir saldiri duzenlendi bu adil mi idi sizce?
O olay aslinda butun islam aleminde bir uyanisa vesile olmaliydi..
orda ne isleri var diyorsunuz?
1992 de bosnada sirplar srebrenica da 200 bin insani tavuk gibi keserken.. yuzbinlerce kadin ve kiz cocuklarini tecavuz ederken..
ilk yardima kosan kimler di biliyormusunuz?Turk kardeslerimiz idi..
Hüznün, acının, kanın, gözyaşının, çığlığın beşiği. Kervan göçtükten sonra geride kalanların sessiz figanları.
Bosna’da her şey ağlıyor du o gun.. Göz yaşları öyle fazla ki, sel olmuş, ırmak olmuş her taraf…
Mostar’da, Sarayova’da, Travnik’te.
Boşnaklar yetim ve öksüz...du turk kardeslerimiz..bize ne yaaaa deyip evlerinde kadinlarinin dizi dibinde oturmalari hangi innliga.. din kardesligine yakisirdi..tarih utansin..ama bizler elimizden gelen her yardimi yaptik.. hamd olsun deyip insanin vicdanen rahat olmasi kadar huzurlu bir sey yoktur..
Zulme seyirci olmak.. zulme tasdik olur..
lutfenn kim ve kimlerin safhinda oldugumuzu unutmiyalim..
Hak ile Batil savasinda ki yerimizi alalim..
simdi buradan Afrikaya yardim kervani gidecek ben de katilip Hakka kavussam olsun yaa ne isi mi var diyeceksiniz?
hayra.. guzelige vesile ,destek olamiyorsak.. bari kostek olmiyalim lutfen..
Efsane kardesim.. o sozunuzu ya geri alirsiniz..veya ne demek istediginizi aciklar...ve sehitlerimize rahmet dilersiniz yada ben.. bir soz mekaninda kalamamm..
huzursuz oldum.. vesselamm.
ben giderim baska uyeler gelir bu sorun degil.. ama yuregimin.. vucdanimin kabulenmedigi bir sozu tasdik edecek kadar insanligimi yitirmedim Hamd olsun..
Allahim! Bizi namazi, duasi, ibadeti, yasami ve ölümü senin icin olanlardan kil, bizi affet, bizi bagisla...
Amellerimizdeki eksikliklere ve sözlerimizdeki kırık-döküklüğe değil, hakkındaki hüsn-ü zannımıza ve rahmetine bağladığımız recâmıza göre muamele et ve bizim dualarımıza da icabet buyur; bizi haybet ve hüsrana uğratma!
Âmînhttps://www.youtube.com/watch?v=wDaD_8BCFzE

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yazı ve yorumum şahsi görüşümdür kimse alınmasın emidgüüll,.
aynen oyle eger yazilan benim kendi sahsima.. nefsime ait olsaydi..alinmaz.. bu da onun kendi sahsi gorus bakis acisi derdim.. ama Allah`in sevdiklerine ve Allah`i seven sehitlerime kimse dokunmasin..
burada koruyucu anneyim.. ve cocuklarimda.. kizlarimda benim gibi hamd olsun.. islami kisilige ve bir dava insanidir..
kufur Diyarinda elestiri ve yoruma acigiz.. ama biri kalkar da sevgili peygamber efendimize.. veya dinime.. inacima dil uzatirlarsa ASLA! tolerans susmak yoktur kitabimizda..
Musliman.. Sabirli.. sakin.. tevazu...sahibidir ama Haksizlik karsisinda Asla! susmaz.. ve inancina hic kimseye dil uzatirmaz..
karsimda devletin hukumdari da olsa.. kelem gidecegini de bilsek.. HAKKI ve HAkikati haykirmaktan.. geri durmayiz Elhamdullilah..
ADALETLİ,MERHAMETLİ,CESUR,KELLEYİ KAYBETME BAHASINA DA OLSA DOĞRULUKTAN YANAYIM....
CİSME DEĞİL ,FİKRE ÖNEM VERİRİM. MADDEYE DEĞİL,MANAYA AŞIĞIM. ..
SIZLANMAYI DEĞİL,MUCADELEYI SEVERİM...
RESULÜMÜN YOLUNDA,ŞAN KAZANMAK İÇİN DEĞİL,CAN TESLİM ETMEK İÇİN YARIŞTAYIM...
İNANDIRMAKLA VAKİT KAYBETMEKTENSE,.İNANDIĞIMI UYGULAMAKLA ÖRNEK YAŞAYIŞIMLA VAKİT KAZANDIĞIMA İNANIRIM VE İNANDIĞIM DEĞERLER İÇİN,DİLİM KILIÇ BEDENİM KALKANDIR...
CİHADIM NEFSLE,HİZMETİM ISLAM ÖLÇÜSÜYLE.VUSLATIM HAKK'LADIR İNŞ...
https://www.youtube.com/watch?v=WyCpin3P-F8

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Ya konuyu söyle özetlemeye calisayim...
Müslümanlarin kalbinde hic bir zaman "benim müslümanim, senin müslümanin" anlayisi hakim olmamalidir...
Dünyanin neresinde olursak olalim müslümanlar olarak bir vücudun azalari gibiyiz... Bu tesbiti hayata hakim kilan da malumlariniz Sevgili Peygamberimiz'dir... Kur'an'da malumatlar vardir, nerede olursaniz olun, "sibgatallah" yani Allah'in ipnde, Kur'an'inda birlesin ve birbirlerinizle bu yaklasim icersinde birlik olunuz buyrulmustur..
Elbette yardimlarin, infaklarin, bagislarin, fitrelerin, zekatlarin ayagi sadece Afrika degildir... Filistin degildir... Afganistan degildir.. Dünyada nerede bir garip müslüman var oraya müslümanlar yardim etmeliler..
Elbette Türkiye'de de aclar var, mazlumlar, fakirler ve garipler var lakin bunlara da yardimlar yapiliyor...
Bir de olayin su yönü var...
Türkiye'de falanca bir köyde ya da sehirde bulunan bir fakirin konumu ile, gidecegi hastanesiyle, sececegi doktoruyla, cocuklarinin egitimi ve ögretimi ile, acligi, sefaleti ve perisanligi ile, Afrika'daki, Afganistan'daki ve Flistin'deki ya da diger yerlerdeki fakirlerin durumunu karsilastirirsaniz, yardim anlaminda hangi fakirlerin daha acil durumda oldugunu da anlarsiniz...
Agactan ameliyat masasi olur mu? Normal bildigimiz bicaktan §nester" olur mu? Canli canli, diri diri tahta masalarda ameliyat olur mu? vs.. Lagimlarin karisitgi sular icilir mi?
Hayir diyeceksiniz ama Afrika'da yasayan halk bu dediklerimin tam göbeginde yasiyor...
Elbette Türkiyedeki fakirlerle de ilgilenmek esastir ama zaten ilgileniliyor.. Kimse Türkiyedeki fakirleri de sahipsiz birakmiyor...
Bir de su var..
Afrika'ya yardim ulastirmanin sadece yardim ayagi yok..
Siyaseten varligini ifade ediyor müslümanlar..
Siyaseten bir güc sahibi oldugunu da tüm dünyaya haykiriyor müslümanlar..
Kardesleri icin ölümü de göze alabileceklerinin güzel bir haykirisini da ifade ediyorlar müslümanlar tüm dünyaya...
Yani sadece bunlari basit bir yardim havasinda düsünmeyelim...
Bu yardimlar dünyaya yailan en büyük tebligin, uyarinin bir ifadesidir ki bu yardimlardan birilerinin ödleri kopuyor... Rahatsiz oluyorlar, cekiniyorlar.. Bir de yardimlari bu sekilde anlamak olmalidir diye düsünüyorum...
Ölme diyor kardesim, ölme ama zaten onlar da ölmeye gitmedi ki öldürüldüler sehit edildiler...
Onlarin ailesi, akrabasi, cocuklari bundan ziyade memnunsa biuzim onlarin adina ölme be kardesim dememiz abesle istigaldir... Hayat arkadasi bundan memnunda bana söz düsmez diye düsünüyorum..
Cidden bu olay dünyada bayagi ses getirdi... Sanki dünya su 25 kisiye yenildi öyle anliyorlar... Yardimlari ikinci planda düsünüz..

Gelelim gösterise...

Gösteris icin kimse 5000 dolar, 10.000 dolar para yardiminda bulunmaz... Insan hem gösteris yapacak hem de 10.000 dolar yardimda bulunacak adama kafayi yemissin derler... Öyle bir sey yok...
Elbette gösteris icin yardim yapanlar vardir ne yapalim simdi, gösteris icin birileri namaz kiliyorsa biz de mi namazi birakalim...

Su kesin unutulmasin... Oralara yapilan yardimlari sadece yardim görmeyiniz, biz buradayiz dikkatli olun uyarinin tüm dünyaya teblig edilmesidir... Bu bence cok önemlidir...
Su güneydki Firavun yöneticiler bir uyansa is bitecek de ama maal esef firavun vari halan uyuyorlar...

Türkiyedekilere de yardim yapilsin... Kabülümdür... Ama önceligin ve siyaseten de öncelifin daha perisan insalara yapilmasidir... Simdi yapilan da odur...

Gurbette rahat yasayanlari kiskanmak yerine onlar icin daha da duaci olmaliyiz...

Illaki onlarin da kendilerine göre dertleri vardir...

Mevla Teala müslüanlarin yar ve yardimcisi olsun...
Mevla Teala yapilan yardimlari da makbul eylesin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun.. amenna ve sadakna..
Rabbim beni yolunda can veren kullarından .. madem ki insan bir kez öluyor O da nicin Allah icin olmasin..
hz ibrahim'in ateşe atıldığında karıcanın misali gibi tarafımi belli et ..
belki hic bir seyi bu acizligim ile degistiremem.. ama hic degilse Rabbim kimin tarafinda kimin Safhinda oldugumu ve Senin Rabbim Sen in dostlarinin Dostu oldugum bilinsin..

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Amin, amin, insallah...
Konular mecrasinda aklamli... Daha farkli ve heyacanli bir sekilde konularin akmasi da düsünelebilir ama "Ergenekonvari" sekilde bir gaz depolamakla da olmamali diye düsünüyorum...
Gecmiste, benim de birileriyle tartismalarim oldu farkli sitelerde...
Ben de ha bire yaziyordum ama cok saf oldugumu, kullanildigimi cok sonradan anladim...
Söylediklerimin tam tersini söyleyen ve yazan admin ya da adminelerle farkli sitelerde yazismamiz olunca hak talep edenler de oldu...
Söyle söyle yazdik ama unutma sadece amacimiz siteyi canlandirmakti dediler cünkü bunu site sahibi istiyordu dediler...
Ben hakkimi helal ederim dedim sorun degil ama siz onun adina öyle seyi yaparken hic ezilmediniz mi, sahsiyyetinizin ve onurunuzun varligini hic düsünmediniz mi de dedim...
Ben de yanayim,
Sitelerde yazilar okunsun, takip eden cogalsin, üye sayisi yüklesin, yorum yazanlar heyacanli falan olsunlar ama, bunun yolu admin ya da admine araciligiyla üyeleri kizistirmaktan gecmesin...
Her bir kardesimize güzel yasamlar dilerim...
Icersinde bulundugum siteye de, site yöneticilerine de, görevlilere ve ilgililere de kolayliklar, basarilar diliyorum...
Icersinde bulundugumuz sitenin okuyani da, takip edeni de, yazari da, yorumcusu da cok olsun ama "keyfiyet"te olsun...
Mevlam cümlenizden razi olsun...
Tekraren mübarek ramazanlar...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
O sehitlerin Onlarin orda ne isi vardi..alin neden gittiklerini gorelim beraber..

Bırak ki çocuklar kuşlardan
Haber alsın.
Bırak ki,
Yol sonunda adım atılabilecekleri
Kutsal topraklar kalsin...
sevmiyorum bir çocuğun ölümünü
yetişkin birinin failsiz gidişini
tesadüfen ölümü
hiç yok yere olanı!zulme uğrayarak ölümü sevmiyorum
fghjgyujhnr2.png

Çok istedim!...
Uyurken üstünü örtmek,
Dokunurken kendimden geçmek
Ömrümü devretmek
lkjhgfdtz4.png

Savaş ortasına bir bebek!...
Dünyaya getirmek
Ölüme teslim etmek!...
bresimdirnncec1drana05vv7.jpg

Dua gibi dökülsen dudaklarımdan,
İsyanların vefasızlığı
Devrimlerin yıkık tarafı,
Savaşların yokluğundan!...
vbnmvu0.png

Celaline saklanmış
Çocukların gülümsemesi
Dünyanın bir parçası,
Eksik olan ölüm tarafı...
ghjghgr7.png

Bakma yüzüme öyle,
Ölmek istedim
Çocuklar ölmesin diye,
Canımı vermek istedim ...
gozyasi_resimleri.jpg
Bir adım ötesi! DÂVÂ... Bir adım ötesi ~ ...AŞK... ~Bir adım ötesi ~ ~~~~~~~"ŞEHADET,inşALLAH" !<!-- google_ad_section_end --> <!-- /haber -->

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
selamun aleykum.. butun bu ACI yazilim ..isyan ve gozyaslarim.. efsane kardesimizin..

sozleri uzerine yazilmistir..cook KIRGINIM Allahim..
Görmez olaydı gözlerim.
Duymaz olaydı kulaklarım…
Hissetmez olaydı bu güçsüz kalbim..
Eyy Filistin..
Yine katil İsrail mazlum Filistin..Yine üstüne bombalar yagan direnişin sembolu GAZZE.

Müslümanların ilk kıblegahı mescidi aksayı barındaran yardımdan yoksun KUDUS.. Peygamberler şehri FİLİSTİN…
Yazacak o kadar çok şey var duygular o kadar yogunki bunları anlatmaya kelimeler yetmez, kelimeleri yazmaya kalem gitmez..
Allahın ayetinde gecen “ancak müminler kardeştir” şiarına kendimiz inanmadıgımız sürece .ne bu dünyada nede ahrette huzuru bulamayacagımız alenen açıktır..
Allah'u teala şöyle buyurmaktadır:

“Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki rahmete eresiniz.”
Peygamber efendimiz:
“Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler...
Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman diğer uzuvlar da bu yüzden uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlardiye buyurmaktadır.

Mü'minin Mü'mine karşı durumu, bir parçası diğer parçasını sımsıkı tutan binanın taşları gibidir.”

; Hz peygamber bunu açıklarken iki elinin parmaklarını birbirlerinin arasına geçirerek kenetledi
Sevdiklerimizin yoklugunda akıtıgımız onca göz yasını ..
acaba kaçımız bunca savunmasız insanın hunharca katledilmesinde Allahın bizi birbirimize kardeş sectigi kişiler için akıtabilecektir…
EY İMAN EDENLER YAHUDİLERİ VE HRIİTİYANLARI DOSTLAR EDİNMEYİN ONLARIN BAZISI BAZISININ DOSTLARIDIRLAR İÇİNİZDEN KİM ONLARI DOST EDİNİRSE ŞÜPHE YOKKİ ODA ONLARDANDIR MUHAKKAKKİ ALLAH O ZALİMLERİ HİDAYETE DOĞRU YOLA İLETMEZ
MAİDE ÜRESİ 51.

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Ben sizlere bir sey ifade etmedim zaten... Baska bir sitede tartismalarin nasil ciktigini, nasil cikarildigini ifade ettim görevlilerin dilinden..
Siz sunu yanlis anliyorsunuz sanirim...
Tartisma olsun... Paylasma olsun... Heyacanli heyacanli yazilar yazilsin.. Amenneee..
Lakin, tartismanin asil gayesi, siteyi canlandirmak, üyeler, reklamlar ve üyeleri site icin kullanmak olmasin.... (bu cümlem bu siteye degil zaten... ben burada kullanildigimi falan söylemedim..)
Demissiniz ki site batti mi, batmamis, halan devam ediyor... Yayinda...

NOT: Bir insan öyle inanmadigi halde, yazilariyla "internet andiclari" gibi, öyle inandigini ifade etmesi sizce nasil bir duygudur...? Neden böyle bir seye gerek duyar insan...? Bu bir kisilik bozuklugu degil mi sizce...?

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ben sizlere bir sey ifade etmedim zaten... Baska bir sitede tartismalarin nasil ciktigini, nasil cikarildigini ifade ettim görevlilerin dilinden..
Siz sunu yanlis anliyorsunuz sanirim...
Tartisma olsun... Paylasma olsun... Heyacanli heyacanli yazilar yazilsin.. Amenneee..
Lakin, tartismanin asil gayesi, siteyi canlandirmak, üyeler, reklamlar ve üyeleri site icin kullanmak olmasin.... (bu cümlem bu siteye degil zaten... ben burada kullanildigimi falan söylemedim..)
Demissiniz ki site batti mi, batmamis, halan devam ediyor... Yayinda... (Yayındaysa mesele yok)

NOT: Bir insan öyle inanmadigi halde, yazilariyla "internet andiclari" gibi, öyle inandigini ifade etmesi sizce nasil bir duygudur...? Neden böyle bir seye gerek duyar insan...? Bu bir kisilik bozuklugu degil mi sizce...?
Görüş ve düşüncelere saygı duyarım, siz nasıl düşünüyorsanız öyle olsun ben kelimelere hiç kızmamqqww..k

güüll.,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum efsane din kardesim.. veda yazimi yazarken bu kadar icimin yanacagini hic dusunmemistim..
tabiki burasi bir tartisma fikir alis veris muhabbet gonul dost mekanidir.. buna lafim yok.,..
ilk yazismalarimiza gidip bakarsaniz demistim ki..
her konuda size katiliyorum..cunku bizler farkli mekan ve farkli boyut ve pencereden baktigimiz icin bakis acimiz da tabiki farkli olacaktir..
onlara Amenna ama beni cook KIRAN.. ACITAN..su son sozleriniz oldu..

sehitleri agziniza almiyacakdiniz efendim.. onlar tartisma konusu fikir konusu olamaz..
olmamali idi..
21 asrin insanlariyiz her seyi elestirip yorumliyabilme HAKKINA sahip oldugumuzu dusunuyoruz.. bari birakin.. Sehitler.. kendi makaminda Rahmet ile anilsin..
dun sizin o sozleriniz ile oyle cook sarsilmisim ki butun gece Sehit furkan kayserili kardesimizi Sabaha kadar ruyamda onunla yogruldum..
neyse size hayirli sohbet ve tartismalar.. ama ben yuregimin rahat ve huzur bulmadigi bir mekanda yazamam.. yazamiyorum.. cunku yuregim SUSKUN.. yuregim Dargin..
Allah yar ve yardimcimiz olsun.. Selametle kardesim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt