• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

İstihare rüyası yorumları

ilahiask1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İstihare rüyası

Selamunaleyküm, öncelikle Allah kolaylık versin sizlere. Ben istiare namazının ardından rüyamda aksam vakti bir yerde hayırlı mı değil mi diye dua ettiğim kişiyi gördüm. O kişi ile konuşurken birden bir araba belirdi ve arabanin farı gözlerimi kamaştırdı bir şey görmemeye başladım. Daha sonra rüyanin devamında başka bir şehirde o insanla bir baglantimiz olmamasına bir parkta kalabalık ortamda sadece birbirimizi görüyoruz ve ruyanın en belirgin hatırladığım kısımlarından bir anda karşı tarafın düşüncelerini hissetmeye başladım onun gözü ile bakıyodum. Rüyam bu kadardı şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam,Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyalar,insanin, İçinde Bulunduğu ruh halini ve psikolojisini anlatir..
aşırı dramatik duygulara sahip olduğunuzu ve belirsizlik, sezgisel yansımaları simgeler..

Zaman gözlerimizin önündeki cam sileceğidir Fazla yağmur ıslatsa da o gide gele camlarımızı temizler Acele karar vermeyin
Rabbim herşeyin hayırlısını istemeyi öğretsin bizlere..Allahu Tealadan her şeyin hayırlısını dileyin..
Selametle..

Eras

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İstihareden gülerek uyandım

Merhabalar. Sevdiğim ve görüştüğüm biri için istihareye yattım. Birkaç defa. Yanlız ardarda günlerde 3yada7 defa yapılması gerektiğini de sonradan öğrendim. Ben aralıklı günlerde yatmıştım. Yattığımda uyuyamıyorum ama kısa uyuma hallerinde çok karışık rüyalar gördüm hiç bir anlam verememiştim. Bugün yattığımda ise yine tam olarak ne gördüğümü hatırlamıyorum ama hafif sesli gülerek uyandım. Acaba bu olumlu bi cevap olabilir mi çünkü rüyalarımı hatırlamıyorum. Uykudan mutlu huzurlu uyanıldığı zaman o işin hayırlı olabileceğini duymuştum ve bende çok içten güldüm. Yani görüştüğüm kişi benim için doğru kişi olabilir mi hakkımda hayırlı mı karar veremedim. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı geceler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar,bildiğiniz gibi üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh hali, yaşınız, rüyayı görme zamanı, gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz ,korkulariniz,ve sevinçleriniz ,beklentileriniz,ile rüyadaki diğer tüm faktörler ve unsurların rengi, durumu, miktarı, nitelikleri birlikte değerlendirilmeli ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak açıklama yapılmalıdır.
bu rüya içinde bulunduğunuz ruh halinizin bir yansıması da olabilir...

İstihare sünnettir,evet ama Salih, güvenilir kimselerle istişareden sonra, istihare yapmalıdır. ..
Bazen istihâreye yatıp hiçbir şey görmediğimiz oluyor..

"Istihâre"de aslolan "rüyaya yatmak" değildir. Gerçi "Istihâre", yani Allah'tan "hayırlı olanı isteme" güzel ve güçlü bir sünnettir. Rasûlullah Efendimiz'in ashabına hemen her tereddütlü konuda "istihâre" tavsiye ettiği bilinmektedir. Ancak "Istihâre", kılma şekli ilmihal kitaplarında anlatılan iki rekât namazdan ve duasından ibarettir. Dua yaptıktan sonra, doğrulugu kalbine damlayan yönde hareket eder.
Bir defa kılmasıyla kalbi bir yöne doğru ağırlık kazanmamışsa, bu namazı üç, beş, yedi defa tekrarlar, yine de kalbi seçim yapamıyorsa istisare de yapamıyorsa âklına uygun geleni yapar.

Sünnette öğretilen "istihâre" budur. Gerçi bazı rüyalar, bazı gerçeklere işaret ederler, ancak isabetli tâbir de ayrı bir ilimdir: Kişinin kendine göre hayra dalâlet eden bir rüya, aslında şerri gösteriyor olabilir. Bu yüzden istihâreyi sünnette olduğu gibi yapmak gerekir.
Fakat, istihâreden daha önemli olanın,"istişâre" yani, salih ve temiz bilir kişilere danışma olduğu da bilinmelidir. Rasûlullah efendimiz: "Istihâre yapan zarar etmez, istişâre edende pişman olmaz" buyurmuşlardır.

Görülen rüya illa da bağlayıcı değildir, her rüyaya şeytan karışabilir. Bu sebeple görülen şeyler, dinin ve aklın kesin hükümlerine göre değerlendirilmeli ve buna göre hareket edilmelidir

Kesinliğinden emin olmadığınız fikirlerin sizi yanıltmasına izin vermeyin.
Kalbin kendine has nedenleri vardir ki akıl hiç bir zaman anlayamaz...
"Yani görüştüğüm kişi benim için doğru kişi olabilir mi hakkımda hayırlı mı karar veremedim."

karar veremiyorsaniz onu biraz daha fazla tanimaniz için zamana ihtiyaciniz var ,
yada siz evliliğe hazır değilsiniz demektir...
Zaman en iyi hakim, hüküm,ve Hekim dir..Zaman hiç konuşulmayan ve bilinmeyenlerini ortaya çıkaran bir nimettir!!

Evlilik konularinda acele etmeye gelmez! bunu unutmayin!!Haydi hakkınızda hayırlısı...

Rüyada ağlayarak uyanmak;
Sizin, duygusal yoğunluk ve zihinsel yığılma birikim,içinizin dolması anlamına gelir .

Sabah uykudan,istihareden gülerek uyanmak;
para ve mutluluğun yakında olduğunun yada hayatı ciddiye almadığına ,stress ,artık büyüdüğünüzün ve bazı sorumlulukları üstlenmeye başladığınızın göstergesidir..

Hayatta gülmek için mutlu olmayı bekleme yoksa bir tebessüm edemeden bu dünyadan göçersin. ..selametle..

acilangul1

Eras

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Gerçekten böyle şeyler duymaya ihtiyacım vardı. Yani en azından bundan sonra da ne yapmam gerektiği hakkında bi fikrim oldu. İstişare hakkında bilgim yoktu bunun içinde ayrıca teşekkür ederim. Bunu da araştırıp istişare yapıp sonra istihare namazı kılarım o zaman. Söylediğiniz gibi onunla evlenebilmeyi çok istiyorum. Bu yüzden böyle bi rüya görmüş olabilirim. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Tekrardan çok teşekkür ediyorum sizlere. Allah kolaylık versin. Bol paylaşımlar..

Asinur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum,
Dün gece yatsı namazımdan sonra içimden bir anda öbür dünyamı görmek için istihare yapayım dedim. Bir arkadaşım bu hususta 3 Salavat 7 Duha 7 İnşirah suresi 3Salavat okuyarak amacıma ulaşağımı söyledi, ben de öyle yaptım.
Rüyamda prenses olduğumu gördüm, üzerimde siyah çok güzel bir kumaş veya deriden yapılmış bir elbise var. Yüzüm çok aydınlık beyaz. Üç tane uzun kuleden oluşmuş bir şatom var ama kapısında sadece iki tane nöbetçi var. Ayrıca içi döşeli değil. Bir tane yatak ve bir tane de taht var. Azrail a.s'ı gördüm sanki. Çok yakışıklı genç bir delikanlıydı. Eskiden sevdiğim ama şu an tek düşmanım olan kişi beni öldürmeye karar vermiş. Azrail a.s'ın elinde kazık gibi bir odun var. Odun yeşil nurlar saçıyor. Onu göğsüme saplayacakmış. Yatakta uzanıp Allah'ım herşey Senin elinde ben Sana geliyorum diyorum. Beni öldürmek isteyen düşman bu sefer vazgeçiyor, öldürmeyelim onu diyor. Hz Azrail a.s'ın gülümseyerek uzaklaştığını gördüm. Fakat ben bu sefer geçip tahtıma oturuyorum. Bu şatoya mobilya lazım artık benim bu düşmanla dost olmam lazım deyip uyandım.
İbadetimi yapmaya çalışan bir insanım ama elbette ki benim de eksiklerim var. Maalesef örtülü değilim. Bilmiyorum bu rüya olumlu mu kötü mü? Yorumlarsanız çok makbule geçer. Allah şimdiden razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..Ya Sabır ya Hayy cc. La havle vela kuvvete illa billah

Sen öbür dünyamı görmek istiyorum diyorsun da arkadaşım istihare namazı müslümanların kendileri için önemli olan bir karar verecekleri veya bir seçim yapacakları zaman, dünya ve ahiret bakımından kendileri için hangi seçimin hayırlı olacağını kestiremedikleri ve bunu bilmek için kılınır.
Senin dediğin başka bir boyut ki zaten sen gelecekte ne olacağını bilirsen yaşamanın ,imtihanlarinin ne anlamı kalır ki ?

istihare ye örnek verecek olursak üniversite tercihlerinde hangi okulu seçmen senin için hayırlı olur ya da olmaz bunu öğrenmek için kılınır ki herkes de netice alamaz..
ayrıca rüya rahmani midir, şeytani midir algılamasıda var..

Bir zaman Abdülkadir Geylanı Hazretlerinin müritlerinden biri, rüyasında kendini cennete köşk ve saraylar içinde, görüp duymadığı nimetler içinde gördü.
Mürit, aynı rüyayı üst üste birkaç defa görünce durumunda değişiklik olmaya başladı.
Ulaşacağı makama ulaştığını, bundan böyle mürşide ihtiyacı kalmadı zannına kapılarak sohbetleri de,namazi da niyazi da terk etti.

Epeyce zaman Abdülkadir Geylanı Hazretleri ile müridi görüşmedi. Bir gün sokakta karşılaşırlar. Geylanı hazretleri nerede olduğunu, sohbetlere niçin katılmasını sorar. Mürit'te, ulaşacağı yere ulaştığını, bundan sonra kendisinin sohbete,ibadette ihtiyacı olmadığını söyledikten sonra gördüğü rüyayı anlatır.

Abdülkadir Geylanı: Bir daha aynı rüyayı gördüğün zaman; "Bismillah ya Abdülkadir Geylanı" söylemesini tembih eder. Aradan birkaç gün geçer. Mürit aynı rüyayı görünce, Şeyh'inin söylediklerini hatırlar. Hemen o kelimeleri tekrarlar. Kelimeler ağzından çıkar çıkmaz, o cennet, bağlar, bahçeler, saraylar bir anda gözünün önünden silinir, karşısında çöplük haline gelir.

Mürit rüyadan uyanınca gördüğünün rahmanı değil, şeytanı bir rüya olduğunu anladı ve hemen tövbe istiğfarda bulundu. Şeytan'ın yaptığını görüyor musunuz?
Pisliği, çöplüğü insana cennet olarak gösteriyor. Sen Kur'an'a iman etsene... Rüyaya inanıyorsun...

Sakın unutmayın, kişi kendini zuhuratlarda, rüyalarda çok iyi durumlarda görebilir.
Eğer şeriata ,islama muhalif bir durumunuz varsa, bu gördükleriniz istidraçtan başka bir şey değildir. İstidraç; Allahu Teala'nın asi bir kulunu aşama aşama helake doğru yaklaştırması demektir.

Hiç dünyaya iki defa gelen insan gördünüz mü, yâda duydunuz mu? İnsan dünyaya bir defa gelir. Mademki dünya ticaret hanesine bir defa geliyoruz, buradan en iyisi alarak asıl yurdumuza dönmemiz lazım. Ucuz ve basit şeylere kanıp ta, gelişimizi heba etmeyelim.
Rabbimiz, cümlemizi âlı himmet ,hidayet eylesin.
Rabbim cümlemizi rızasına ulaşıp, cennetine dahil ettiklerinden eylesin. dünyanın fitnesinden, ölümün şiddetinden, kabrin azabından, ahretin gazabından, cehennemin ateşinden korusun inşaAllah.. amin.

İstihare niçin yapılır?

Ahbirbilsem

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İstihare yorumu insallah

Selamunaleykum abiler ablalar. Öncelikle hayrolsun rüyalarımız. Ruyama geleyim hemen. Yine istihare niyeti ile namaz kilip yattim. Ruyamda facebook uzerinden eski sevdigim kiza(hala seviyorumda neyse) istihare ile ilgili mesajlar atiyorum. Mesaj attikca mutlu da oluyorum. Daha sonra bir yerde attigim mesajlar kördüğüm seklini aliyor. Hepsi birbirne dolaniyor. Eee nasil olcak bu iş diyorum. Kiz bir sekilde kolayca mesajlari ayiryor birbinden. Ve sabahi gordum uzun zamandir ruyalarimda. O mesajlari ayirdiğinda sabah vakti idi. Hayrolan beklemek mi, vazgecmek mi yada nasil bir yol izlemekdi yatarken gonlumden gecirdiğim niyet. Yorumlarsaniz sevinirim. Allah razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam,sadece kendi bildiğini okuyan abi Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyalar,insanin, İçinde Bulunduğu ruh halini ve psikolojisini anlatir..
aşırı dramatik duygulara sahip olduğunuzu ve belirsizlik, sezgisel ,nefis ile akıl arasında kalma....

Zaman gözlerimizin önündeki cam sileceğidir Fazla yağmur ıslatsa da o gide gele camlarımızı temizler Acele karar vermeyin..kendine, olaylara,kalbine hele biraz zaman ver...

Rabbim herşeyin hayırlısını istemeyi öğretsin bizlere..Allahu Tealadan her şeyin hayırlısını dileyin....

rüyalarınız diyor ki;
beyin tıpkı bir bilgisayar gibidir.beyninize bir anda bir çok soru, mesaj, bilgi ,duygu
yüklerseniz donar...çökebilir...deprasyona girebilirsiniz..hayat sadece bu meseleden ibaret değil..
bilgisayarda onu takip etmek vs.. vs...kendini seni gerçekten sıdk ile seven Rabbin ile meşgul ol yoksa şeytan, nefsin, vesvese, evham, sorular neden ve niçinler karanlik kuyusunda boğulabilirsin..kimin için bir anda iki erkeği idare eden ruhen hasta birisi için mi.......

Şu an içinde bulunduğunuz ortam ve şartlar Sağlıklı ,mantıklı düşünemiyorsunuz...
bedeni sizin ile aklı, kalbi, duyguları,ruhu cinsiyetti, öteki insan ile olan ruhen hasta bir insandan ne köy olur , ne kasaba ne sevgili olsa, olsa standbye yedekte kördüğüm gibi bekletilirsin...bu olayı şimdilik rafa kaldırın...Mevlam Görelim Neyler / Neylerse Güzel Eyler ...
selametle..

Ahbirbilsem

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sustum abla tamam. Ne desen haklisin:)

Gönül sızım...
Düşüncede kördüğüm olma ki,fiilinde kösteklenmeyesin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamunaleykum abiler ablalar. Öncelikle hayrolsun rüyalarımız. Ruyama geleyim hemen. Yine istihare niyeti ile namaz kilip yattim. Ruyamda facebook uzerinden eski sevdigim kiza(hala seviyorumda neyse) istihare ile ilgili mesajlar atiyorum. Mesaj attikca mutlu da oluyorum. Daha sonra bir yerde attigim mesajlar kördüğüm seklini aliyor.
Hepsi birbirne dolaniyor. Eee nasil olcak bu iş diyorum. Kiz bir sekilde kolayca mesajlari ayiryor birbinden. Ve sabahi gordum uzun zamandir ruyalarimda. O mesajlari ayirdiğinda sabah vakti idi. Hayrolan beklemek mi, vazgecmek mi yada nasil bir yol izlemekdi yatarken gonlumden gecirdiğim niyet. Yorumlarsaniz sevinirim. Allah razi olsun.

"Daha sonra bir yerde attigim mesajlar kördüğüm şeklini aliyor. "

Rüyada karışık şeyler görmek

ozlem43

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
istihare ruyasi

Selamun aleykum. Ben istihare namazinin ruyasinin aciklamasini ogrenmek istiyorum. istihare namazini kilip yattigimda birden fazla ruya gordum. Ruyalarimdan bahsedeyim. Oncelikle yakin arkadasimla kar topu oynuyorduk sonra o arkadasimla pazara gittik yesillik satan tezgahtan marul, maydanoz aldik tezgahta havucta vardi alicaktik ama vazgectik. Pazardan ciktiktan sonra bizi bir akil hastasi adam var o kovaliyordu bizde kurtulmak icin bir giyim dukkanina saklandik ve kurtulduk.

Daha sonra tanidigim ama evli olan ablayi gelinlik, esinide damatlikla gordum. Baska bir ruyamdada annemle babami koskocaman yemyesil tarlada gordum, sadece bas kisimlari gozukuyodu govdeleri yesillige gomuluydu bende onlara cok yuskek tepeden bakiyordum, annem bana seslendi buraya gel cok guzel seyler topluyoruz dedi bende nasil gelicem dedim. Bir yol vardi annem orayi gosterdi bu taraftan gel dedi. Diger bir ruyamda komsumuzun torunu camda bana sesleniyodu bebegim dustu ativer demisti bende bebegini alirken babasi cama cikti ve uzerime tukurdu, babasiyla konusmuyorum normal hayatta birkac kotulugu olmustu bana karsi. Sonra ona sinir oldum bagirdim neden yaptin diye, annesi cikti bizim kavgamiza annesinin elinde son model bir telefon vardi telefon kilifida beyazdi dikkatimi cekmisti. Ruyalarim boyleydi aciklamasini yaparsaniz memnun olurum cok tesekkurler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Allah hayra çıkarsın inşalah.Rüyalar kendi yaşantımıza ve ruhsal durumumuza göre çok karmaşık olabilir..
Gördüğünüz rüya hayrolsun.Kalbinizi ferah tutun.
Gördüğünüz rüyayı hayra yorun ,Siz iyi düşünürseniz,iyi olur.Kötü düşünürseniz kötü olur.
Allah'ın emirleri iman kuran dua üzerine yaşayıp ,Allah'ın ipine sıkı sıkı sarılın.
Siz onu bırakmazsanız o sizi hiç bırakmaz...........

Karışık ve net olmayan rüyalar görmenizin çeşitli nedenleri var. Bunların başında herşeyden kolay etkilenen ,hassas birisi olmanız geliyor. Bu tip kopuk rüyalar genelde haberci olmuyorlar...selametle

fatmaaaaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
istihare namazi rüyası

Selamun aleykum, çok sevdiğim bir insan için istihareye yattım ve rüyamda onların evindeyiz, evlerinde aşağıda kapalı göl gibi bir yer var. Su soğuk, ben diyorum girmeyeyim yüzme bilmiyorum fakat bi daliyorum yanımdan bir balık geçiyor. Sonra çıkıyorum bembeyaz bir bornoz giyiyorum. Sevdiğim insan beni karşılıyor, annesi de orada. Sonra saclarimi tariyorum bu rüya ne anlama gelir acaba. Şu an benden soğumuş durumda ve hayırlı mi diye yatmistim rüyaya. Şimdiden tesekkur ederim..

kbkhll14

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
istihare rüyası

Selamün aleyküm.. Beş yıl boyunca devam eden evlilik aşamasında ailevi nedenlerden dolayı biten bir ilişkim oldu. Bu süreç içerisinde birçok kez istihareye yatmama rağmen herhangi olumlu ve olumsuz bir şey görmedim. Aradan 4 ay geçti ve ben artık yoluma devam mı etmeliyim yoksa hala sabır mı etmeliyim karar veremediğim için benim için hangisi daha hayırlı öğrenmek için regaip kandili gecesi istihareye yattım. Rüyamda hayatımın bir döneminde beni çok üzmüş ve haksızlık yapmış insanların benden özür dilediklerini ağladıklarını ve benim ise onları dinlemeyerek hakkımı yasal olarak aradığımı gördüm ve sonrasında benim gibi ilişkisi bitmiş olan bir arkadaşımın daha sonra yoluna devam edip yaşadığı pişmanlıkları gördüm. Ve sonrasında güzel günlük güneşlik bir deniz manzarasında huzur içinde kahvaltı yapıyordum ve bir ses kulağıma benimle hayat kurmak isteyen bir başka kişi ile ilgili o başka kızla olacak diye fısıldadı ve uyandım. İlk defa bu kadar derin bir rüya gördüm ve ne manaya geldiğini anlayamıyorum ? Ancak güne huzurlu bir şekilde uyandığımı söyleyebilirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Allah hayra çıkarsın inşalah.
Unutmayalım ki, ilişki nasıl başlarsa öyle de devam eder, her şey başlangıç enerjisinde,Bir şey nasıl başlarsa genellikle öyle de devam eder.
Çatlak hangi yönde başlarsa o yönde ilerler.. mesela Bir insan güne nasıl başlarsa, genellikle geceye kadar öyle devam eder derler..........

Bu bir Bilinçaltı Rüyası ,duygu ve kafanızın karışık, zihnen yorgun Duygusal.manevi boşluk içinde olmaniz,kafa karışıklığından vicdan ile kızgınlık ,umut arasında ortaya çıkan bir rüya............
hayatta ne istediğini ,nereye gittiğini, bilene dünya bile yol verir..ne istediğini bilmiyorsan, ne istemediğini düşün..
bazen de her şeyi doğal akışına bırakmak da çözümdür;
çünkü biz istesek de istemesek de çoğu zaman her şey olacağına varır.böyle yaparak üzerimizdeki stresi de azaltmış oluruz.
bir de bakarız ki mutlu olmaya başlamışız o zaman...Yeter ki sen Kaderine razı ol.
Kafa karışıklığından sıyrılıp yön bulmak, karar vermek, adım atmak için sular durulana kadar bekleyin...
Bazen en iyisi her şeyi olduğu gibi kendi haline bırakmak.......selametle...

zzeytin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
sa. Ben eşimle tanışmadan önce evlilikle ilgili istihare rüyasına yatmıştım. Rüyamda esmer bir adam gördüm, evimizde ben yerde otururken ailemle beraber önümden geçiyor ve bana selam bile vermiyor görmezden geliyordu. 5-6 yıl gibi bir rakam beliriyordu aklımda bu durum böyle sürmüş kendisi beni görmezden gelmiş. Sonra evin önünde arabadayız ve babam makası evde unuttuğunu almamı söylüyor. Bu şahısta benimle beraber geliyor ve asansöre biniyoruz. Asansörde benim elimi tutuyor ve ben yüreğimden diyorum ki: "Allahım ben sarışın olanı seçmiştim ama nasibin bu kişiyse ben razıyım".
Aradan yıllar geçti ve ben sarışın bir adamla evlendim.
Şimdi evliliğimiz sıkıntıda ve ben tekrar istihare rüyasına yattım. Rüyamda Çok güzel genç bir kızım, her yer bembeyaz çok aydınlık. dışardan evime geliyorum ve rüya gii br ev, her yer bembeyaz. annemler de evdeymiş. ancak eve haciz gelmiş sarı kağıtlar yapışmış her yere önemsemiyorum sıkıntılı bir durum yokmuş çünkü. Sıkıntı olmadığını biliyorum sadece eşim görürse vıdı vıdı edecek diye sarı kağıtları toplasam mı diye düşünüyorum. Her yer hala çok aydınlık. Ve kapı açılıyor eşimin ölüm haberini alıyorum.

ve uyandım...Bana bu hususta yardımcı olabilirseniz sevinirim..

YÖNETİM/UYARI:
-Mesaja selamla başlayın (selamünaleyküm , merhaba, iyi günler v.b) Mesaja başlarken kısaltmalar kullanmayın. ( slm, s.a, s.aleyküm, mrb gibi) Mesajına selam vermeden başlayanların mesajları CEVAPLANMAZ!

zzeytin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm.

Ben eşimle tanışmadan önce evlilikle ilgili istihare rüyasına yatmıştım. Rüyamda esmer bir adam gördüm, rüyamda o kişiyi tanıdığımı biliyorum, evimizde ben yerde otururken ailemle beraber önümden geçiyor ve bana selam bile vermiyor görmezden geliyordu. 5-6 yıl böyle geçti(selamsız) gibi bir rakam beliriyordu aklımda bu durum böyle sürmüş kendisi beni görmezden gelmiş. Sonra evin önünde arabadayız ve babam makası evde unuttuğunu almamı söylüyor. Bu şahısta benimle beraber geliyor ve asansöre biniyoruz. Asansörde benim elimi tutuyor ve ben yüreğimden diyorum ki: "Allahım ben sarışın olanı seçmiştim ama senin nasib ettiğin bu kişiyse ben razıyım".
Aradan yıllar geçti ve ben sarışın bir adamla evlendim.
Şimdi evliliğimiz sıkıntıda ve ben tekrar istihare rüyasına yattım. Rüyamda Çok güzel genç bir kızım,pazar yerindeyim, her yer bembeyaz çok aydınlık.Öyle ki pazar tenteleri bile beyaz.Normalde tesettürlüyüm ama rüyamda dizlerime kadar olan japone kollu bir elbise var üzerimde ve baldırlarım gözüküyor. Bacaklarımın çok uzun ve güzel olduklarını fark ediyorum ve kendim de manken ölçülerinde olduğumu. Dışardan evime geliyorum ve rüya giBi bİr ev, her yer bembeyaz. annemler de evdeymiş. ancak eve haciz gelmiş küçücük sarı kağıtlar yapışmış her yere önemsemiyorum sıkıntılı bir durum yokmuş çünkü. Sıkıntı olmadığını biliyorum sadece eşim görürse vıdı vıdı edecek diye sarı kağıtları toplasam mı diye düşünüyorum. Her yer hala çok aydınlık. Ve kapı açılıyor eşimin ölüm haberini alıyorum.

ve uyandım...Bana bu hususta yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Allah hayra çıkarsın inşalah.Rüyalar kendi yaşantımıza ve ruhsal durumumuza göre bazen de şekileniyor..
Allah'ın emirleri iman kuran dua üzerine yaşayıp ,Allah'ın ipine sıkı sıkı sarılın.
Siz onu bırakmazsanız o sizi hiç bırakmaz...........

Hangi evlilikte, sıkıntı ve sorun yok ki...?
Evlilik,bir ömürlük yolculuktur. Bu uzun yolcukuta, tahmin edilemeyecek kadar güzel anlar da yaşanır, hesaba katılmayan ,aklına bile gelmiyen sorunlar da yaşanabilir..
Önemli olan bir kere yola çıktıktan sonra,her hâl-ü -kâr da en az zarar ve ziyan ile nasıl başa çıkılabileceğini bilmeye de tecrübe ,zaman ve olgunlaşmak gerekli...
İnsan ilişkilerindeki çoğu sorunun kaynağı olan kusurluluk herkeste vardır...bu kusurları tamamlamaya, gidermeye ,idare etmeye ,düzeltmeye çalışmak...

Evliliğin romantik tarafı güzeldir, ancak bu her evlilikte yaşanan sıkıntılarla başa çıkmak için yeterli değildir malesef..Evlilik İRADE işi değil, İDARE işidir ..

"Rüyamda Çok güzel genç bir kızım,pazar yerindeyim, her yer bembeyaz çok aydınlık.Öyle ki pazar tenteleri bile beyaz."
,bir çok sıkıntıdan sonra ferah,huzur mutluluğu yakalayacağınız dünya ve ahiret saadeti anlamına gelir..

Normalde tesettürlüyüm ama rüyamda dizlerime kadar olan japone kollu bir elbise var üzerimde ve baldırlarım gözüküyor"
Dini’i emirlerinde ve yasaklarındaki ;eziklik ,noksanlık ve eksikliğe ... Sen Uğraş da Kendini Bul, Ama Dikkatli Ol, Kendini Pazar yerinde Çaldrma..zaruret olmadan dış-ar-ı fazla çıkma !
Sen kendini değiştirmedikçe inan bana değişmez hiçbir şey...

Rüyada haciz kağıdı geldiğini görmek;
Maddi cefa çektikten sonra hasret duyduğu nimete hayatınızda, hayatınızdan kesip atmanız gereken bir şey ya da birisi olduğunu, belkide kurtulmak istediğiniz kötü bir alışkanlığınız ya da yönünüz yada birisi olduğunu işaret edebilir.

Rüyada eşinin ölüm haberini almak;
rüyayı gören kişi gerçek yaşamında bir haber bekliyorsa onun istediği yönde olmayacağını da ifade edebilir.
ancak bu haberin beklediği yönde olmaması çok üzülecek bir durum olmayacak bu haber o kişi için yeni başlangıca yol açacaktır.

eşinin, ölüm haberini almak, duymak;
gittiğiniz yol ile hedeflerinize ulaşamayacağınızı, hedeflerinize ulaşmak için başka bir yol bulmanız ,yada kendinizi değiştirmeniz gerektiğini işaret eder

Beşer olarak şu imtihan dünyasında önümüzde var olan engelleri aşabilmek için Allah’ın rahmet ve inayetine çok muhtacız.
HAKKINIZDA HERŞEYİN HAYIRLISINI dileyin....Unutmayin!!hayatta herşey nasip kısmet meselesi yoktur bundan Ötesi... selametle..

zzeytin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ilk olarak yorumunuz icin tsk ederim. Ancak ruyada baldir gormeyi neya gore yorumladiginizi sorabilir miyim?? Dini acidan eksiklerim olabilir ancak bu ruyaya yatis niyetim bunu sorgulamak degildi ve bende uyandirdigi mutluluk duygusu da cabasi. Ruyamda acik oldugum icin uzulmuyor hatta bu konuda hic dusunmuyordum. Sadece " ne guzel bacaklarim var. Keske bunlar gercekte benim olsa. Acaba kiminler?" Gibi dusunceler vardi beynimde.

aslinda ruyalarimi buraya yazmam bir hataydi. Ben evliligimle ilgili yorum istememistim. Lutfen msjlarimi kaldirabilirseniz sevinirim

Üst Alt