• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada karışık şeyler görmek

busram.

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMUN ALEYKUM
merhaba iyi günler..
rüyalarımdan gercekten sıkılmaya başladım abdestsiz duasız uyumuyorum ama yok rüyalar gelip beni buluyor. korkuyorum artık çünkü eskiden rüyalarım gerceklesirdi.
rüyamda hep bişeyden kaçıyorum labirent gibi iniyorum çıkıyorum bakıyorum cıkamıyorum içinden sonra dayımgilin evini buluyorum annemgilde ordaymış uyuyoruz. rüyanın içinde rüya diye buna denir. orda uyurken rüya görüyorum elimde para annem veriyor fazla verelim hayrına caktırma fazla oldugunu diyor. tamam diyorum parayı verdiğim kişide apartman görevlimiz. sonra uyanıyorum dayımgildeyim hala ateş yakıyorum öyle bir ateş ki yükseliyor yükseliyor ama ne duman ne ısı hiç bişey yok sadece görüntü. sonra herkez dağılıyor kaçıyorlar dayımlar annemler bi kuzenimle beraber kalıyoruz adı sinem 19 yasında aynı yaşız. bi odaya saklanıyoruz kimden saklandığımızı bilmiyorum masanın altına saklanıyoruz o neyse bizi bulamıyor odaya giriyo ama bulamıyor sonra birden bire ananemgilin evine geliyoruz her tarafta et var kıyma var anlam veremiyorum...
ÇOK KARIŞIK VE UZUN OLDU UMARIM BENİ ANLARSINIZ TEŞEKKÜR EDERİM.
İYİ GÜNLER

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selm busram kardesim..
eger Sabah vaktim olup hemen ruyanizi yorumlasaydim O son konuyu Aleviyim konusunu hic okumamis oldugumu farz edin..
Hayirdir insallah..
Kovalanma,kacma, saklanma, rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.
Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kacma, rüyaları şeklinde ortaya çıkar....
Koşmak kacmak saklanmak çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!

Bu tür rüya senaryolarından genellikle size zarar vermek ya da sizi öldürmek isteyen bir çeşit saldırgan tarafından kovalandığınızı görürsünüz. Koşarsınız saklanırsınız ya da sizi kovalayanı atlatmaya çalışırsınız. Kovalanma rüyaları günlük hayatınızdaki korkularınız stres ve benzeri durumlarla başa çıkma yönteminizi temsil eder.

Şartlarla yüzleşmek yerine kaçmayı ve onlardan uzak durmayı yeğliyorsunuz.
Sizi kovalayanın kim olduğunu ne oldugunu bir kendinize sorun...
iman eksikliginiz vicdaniniz sizi rahatsiz eden bazi olay ve davranislar eksikliginiz pismanliklariniz olmasin sakin!!!
Durust olun kardesim.. Durustluk, dogruluk her problemin cozumudur...
Doğruların görünmeyen orduları vardır...Yanlis, SIR, yalan her zaman seytana acik bir KAPI birakmaktir...
Sek, Suphe, vesvese girdi mi Sevgi bitebilir...

Rüyalarınızda size saldıran veya sizi kovalayan şey aynı zamanda kişiliğinizin bir parçasını niteliyor da olabilir...
icinde bulundugunuz : öfke kıskançlık korku ,guvensizlik, sir,hatta muhtemelan aşk gibi duygular
korkutucu imgelerin ortaya çıkışı olarak kabul edilebilir.
Bu duyguları rüyanızdaki kendi kendinize karşı gösteriyor yasiyor olabilirsiniz...

her insanin icinde bir Ben var bende Benden icerug oldugunu unutmayin...
Rüyanızda kovalandığınızı gördüğünüz bir sonraki seferde durup sizi kovalayan şey ile yüzleşin..
korkularini ile Adil ve durust olarak yuzlesirseniz anca bu kabus dolu ruyalardan ve huzursuzluktan kurtulabilirsiniz...

"ananemgilin evine geliyoruz her tarafta et var kıyma var anlam veremiyorum" kardesim sizin anlam veremediginiz bazi seylerin
baskasi icin anlam ve manasi farkli olunca et, kiyma gormek Gam, keder, uzuntu ie yorumlanir..

"rüyada karışık şeyler görmek " her seyin sarpa saman ayni kordugum gibi olaylarin bir sureligine karışıcagina delalettir...
Allah Hakkinizda Hayirlisini versin..
"Ham ervah kusuru hep başkalarında arar. Hakikat ehli arifler ise kendilerinde.’

Selamet ile Hayra Kalin ..

busram.

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkür ederim siz de
AMİN

Oğlum

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada karışık şeyler görmek

Selamün Aleyküm, Hayırlı günler ben 45 yaşında bir bayanım. Rüyamda sırasını hatırlayamamakla birlikte ilk önce babamda bende aynı banyodai ben küvet içinde babamda küvet dışındai aramızda beyaz havlulardan kapalı idii su sesi geliyordu babamda yıkanıyordu. birden havlulardan biri düştü aramızda duşakabin olduğundan göremedim ama telaşlandım. bu arda birde sanki merdivenli bir oturma yeri var ve iki erkek genç oturuyordu, eltimin dünürünün kızı lavabo başında beni kollamak adına kızına kapıyı örtmesi için seslendi. bu gece yatarken iki rekat namaz kıldıktan sonra ya Kavi ya Metin diye dua ederken uyuyakaldım. Rüyamda amcamın oğlunu görüyorum bir ortamdayız ve çay içiliyordu. sonra birden kendimi eltimin yanında buldum yıkık rutubetli bir ortam eski tarihli gazeteler ve bir yatağa uzandı kendisine eşini abimi sordum birden arkadan belirdi ilerde beyaz bir kuş belirdi dışarı çıkmak ister gibiydi. eltim kuşun çıkması için bir demirli bir kapı yada camı açtı kuş uçtu, dışarı çıktmışım kuşu tekrar gördüm eli silahlı birçok asker vardı silah sesleri. birden eşim ben ve oğlum arabadayız bir alışveriş merk.nin otoparkındayız akşam saat 9 gibi karanlık, dükkanlar kapanmış yürüyoruz taşlı bir yoldan geçtik bir hocanın evine geldik içerden hocanın sesi, tahta eğreti bir merdivenden yukarı çıktım, kalabalıktı konuşan kadınlara kızdı, merdiven çok sağlam değidi eşim, çocuğum aşağıda kaldı sanırım. kendi yatak odasında görümcemle giyimleri ayırıyorum o da hesap yapıyor, eşim geliyor kıyafetlerden birisini hatıra olarak birisini de oğlum için saklamaya karar verdim, ara koridorda iki kız çocuk vardı komşu kızları uzun süre görüşmediklerinden birbirlerini hatırlaymadılar görümcem bir deftere hesap yaparken birini önemli bulduğu için üste koyalım dedi. Şimdiden teşekkürederim ve herşey için sağolun sağlıcakla kalın.:tamam:.baybyyutngc..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam Size de Hayırlı günler .
Hayirdir insallah..
rüyaniz cok Karışık ve boyle net olmayan Karışık rüyalar görmenizin çeşitli nedenleri vardir..
Bunların başında herşeyden kolay etkilenen birisi olmanız geliyor. hareketli bir yaşam stiliniz ,hayal ve yapmak istedikleriniz oldugu kadar olabilir. kararsızlık ,çelişki,korku
içinde olmanizdan da kaynaklanmaktadir allahu Alem...
boyle Karışık rüyalari en iyisi yorumlamamak Rabbim hayra cevirsin diyerek Allah a yonelmeniz Sizin icin daha Hayirli olur...

Gecen Hafta burada bulunan Sevdigim , Saliha bir Dostum var kendisi bir Firmanin baş elemani.. cok bilgili, universitte mezunu kapasittesi yuksek olmasina ragmen...sirf Musliman oldugu icin ilerlemesine, yukselmesine izin vermiyorlar..
ama Bu Firma onu okutmus bulundugu konuma getirmis 15 senelik ekmek kapisi olmus bir yer...
neyse hayat boyle devam ederken baska bir firma ona daha yuksek bir mertebe ve imkanlar teklif edince bana danisti...
Benim dedigim Bu imtihanda yanlizsin!!Dogru ve adil olani sec gerisi Allah kerim!!
bu arkadasim calistigi Firmaya teklifi soylemis dogru, durust olmasini istemistim ya!!Firmanin Sahibi kizmis gidersen bir daha geri gelme diye ultimatom vermis!!
arkadasim da peki demis beni Pc programlamasina koyun Sizin icin daha fazla hizmet verebileyim!!kabul etmemisler..
orda kalacaksin bulundugun yer sana yeter! diye...
neyse bu arkadasim iki karar arasinda kalinca istihare kiliyor ama hic bir sey goremiyor...tabi icinde korku var!!
ya elindeki ekmeginden de olursa.. esi, cocugu var onlari riske atmak ta var!!

neyse Yine bana geldi.. Lutfen yardim et karar veremiyorum diye ..yarin da kararimi bildirmeliyim diye israr edince ona iki seyde odaklanmasini istedim..
niyetti hayr olanin akibettide hayr olurmus.. insan hangi niyet ile KAPIYI calarsa O niyet ile de acilir!!
yani her halukarde niyettine bak..hangisi daha hayirli Senin ve herkes icin

Maddi,Manevi bu yeni ise atilmak icin kendini Hazır ve yeterli hissediyormusun..ve ona asagidaki konuyu anlattim..
ve kendi kararinda onu yanliz biraktim..
Ben bir olayi KISSA yi anlattim ins. Siz de kendinizce, kaderinizce, nasibince payinizi alirsiniz..

iyi bir Anne, iyi bir evlat, iyi bir kardeş, iyi bir arkadaş olmak önemlidir. Ama hepsinden önemlisi iyi bir İNSAN olabilmektir.
Hayatın kendisi bir sınavdır ve sınavlar gelip geçicidir. Önemli olan yaşarken biriktirdiğiniz tecrübeler ve her zaman dogru ve adaletli olabilmektir..

ya kavi: Her şeye gücü yeten, kudretli olan..
Ya Metin Manası: Çok sağlam, güçlü, herşeye gücü
yeten..
Ya Kaviyy, Ya Metin cc.

Oğlum

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkürederim cevabınız için evet buaralar herşey çok karışık gibi anneannemiz hasta. Hayatın neler getireceğini bilmeden ama önceliğimiz sağlıklı olmak huzurlu olmak bunun yanında geçinebilmek için de kazanç lazım istekler var çocuğumuz okuyor falan etrafımda derdi olan arkadaşlarım var aile içinde bazı sıkıntılar var ALLAH beterinden saklasın diyorum ALLAH herkesin yardımcısı olsun bugünlerimizi aratmasın gördüklerimizden geri koymasın diye RABBİME duacıyım. Birişe girişmek istiyoruz önümüze bir engel oluyor başka bir işe kalkışıyorsun olmaz yapamassınız size uymaz oluyor falan falan içimde bunaldım sanırım bunlarda rüyalarıma sirayet ediyor tükenmiş gibi hisse kapılıyorum ......................

maaden

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada karmaşa görmek

rüyamda ilk basta apartman girişi gibi bir yerdeyim ve bir kişi vardı yanımda. oturmus küçük nargilelerden içiyoruduk. daha sonra dayımı gördüm ve yer verdim. sana da hazırlamamı ister misin dedim, o da olur dedi ve sadece közü koydum nargileye, diğer işlemleri yapmayı unuttum. bi ara bir yere gittim ve geldim. dayım sitem etti, neden tam yapmadın diye. unuttuğumu, kötü bi niyetimin olmadığını söyledim. daha sonra karakol gibi bir yerdeydim ve tutuklanmıştım. ( kelepçe vs herhangi bir sey yok. bir yere bir iş için başvurmaya gider gibiydim. ) arasıra cebimden 200luk 100luk tomarlarla para çıkarıyorum, tam hatırlamıyorum ama o iş için mi kullandım birine mi verdim bilmiyorum. arasıra da tekrar cebime koyuyordum. babamı annemi gördüm, onlarda gelmişlerdi. dışarı çıktım. annem bana bakınıyordu, babam arabanın yanındaydı ve arabanın yanında da bir çöp kutusu vardı. bir den dışardaki insanlarda çöp kutusuna dikkat ettiler ve babam sessizce içinde bomba olduğunu söyledi. ve uzaklaşmaya başladılar. o sırada ablamı gördüm ve hemen yanına gittim. rüyam bu kadar yorumlarsanız sevinirim.

ahmetisg

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada karışık birşeyler görmek

Selamun aleyküm arkadaşlar,
23 yaşındayım adım ahmet iş güvenliği ve işçi sağlığı uzmanıyım. 25.06.2013'ün sabahı ( yani günlük tabirimiz ile gece) anlam veremediğim bir rüya gördüm. Rüyam birazcıkta uzun. Rüyamda babam annem ve ben (kardeşimde var ama rüyamda kardeşimi hiç görmedim) bir arsa alalım diyoruz. Normalde arsa alacak birazcık bile paramız yok ama rüyamda çok az bir paramız var. Babamın hayalidir bir arsası olsun o arsada kiraz ceviz dut gibi meyve ağaçları yetiştirsin. Bununla alakalı bir rüya gördüm. Rüyamda başlıyoruz arsa bakmaya. Çok kurak bir yerde ( kuraktan kastım, çok güneşli bir hava çevrede yeşil otlar var ama toprak deniz kumu gibi ve etraf hafif tozlu. Lakin nedense uyandığımda düşünürken fark ettim bunaltıcı bir sıcaklık olduğu görünse de ben rüyamda aşırı terleme sıcaktan bunalma gibi bir şey yaşamadım) deniz kenarında dalga kıran üzerinde bir alan buluyoruz. Bu alan C harfi şeklinde ve bisiklet yoluna benziyor. Bunu alalım mı almayalım mı diye birbirimizle tartışarak fikir alışverişi yapıyoruz. Sonra bir anda başka bir konu ile alakalı rüya görmeye başlıyorum. Kafamı karıştıran durum bu, çünkü rüyamda birbirimize çok kötü küfürler ettiğimiz bir arkadaşımı da görüyorum. Bir bakkal üzerinde 1. katta bir dairede bir kaç arkadaş ( arkadaşlarımın hepsi benden yaşça büyük) içki veya onun gibi bir şey içiyoruz. "Ankara'nın bağları" şarkısı çalıyor ve bizde göbek atıyoruz. Sonra ben tuvalete doğru sebepsizce gidiyorum, tuvaletin kapısını açıyorum ve bakıyorum ki o kavga ettiğim küs olduğum arkadaşım (onunda yaşı benden büyük) tuvaletin köşesine çömelmiş gözleri kırmızı yanakları ıslak ağlıyor. Bir kaç kere hayırdır ne oldu neden ağlıyorsun diye soruyorum ama cevap vermiyor sadece suratıma bakıyor ve tekrar kafasını çeviriyor. Ben içeri gidiyorum eğlenmeye devam ediyorum bu sırada arkadaşlarda o tuvaletteki arkadaşımı soruyor bende "bilmiyorum tuvalette sanırım ağlıyor" diye ciddi ve umursuyormuş gibi (yani biraz o duruma üzülmüş gibi) cevap veriyorum. Normalde gerçekten de o arkadaşıma kalbim kırık sokakta görsem dönüp selam vermem, zor durumda olduğunu bilsem yardım etmem çünkü bana ağza alınmayacak küfürler etti ve bende o anki sinirimden dolayı kendisine karşılık verdim. Bir kaç sefer kavga etmek için bir araya gelmeye çalıştık ama Allah razı olsun ailem benimle konuşup bu durumu engelledi. Şu anda 3-4 aydır konuşmuyor ve birbirimizi görmüyoruz. Neyse sonra ben rüyamdan işe gitmek için uyandım. Rica etsem bütün samimiyetiniz ile bu rüyamı bana yorumlamaya çalışır mısınız ? Bu arada akşam yediğimiz yemek sağlık durumumuz sosyal yaşantımız rüya yorumlarken gerekli olduğunu bildirmişsiniz. Akşam yatmadan 4 saat önce (affınıza sığınarak söylüyorum) mercimek çorbası, bulgur pilavı üzerine inek eti ve haşlanmış patates yedim. üzerine diyabetik dondurma yedim. Babamla film izlerken uyuya kalmışım sonra yatağıma geçtim ve bu rüyayı gördüm. (Not: şeker hastasıyım) Aynı zamanda ailem muhafazakar bir aile ve dinimizin bütün ama bütün kurallarına dikkat ederek yaşamaktadır. Lakin ben 4 senedir biraz salaş yaşamaktayım, ara sıra alkol almaktayım. Vereceğiniz samimi cevaplardan dolayı hakkınızı helal edin. Teşekkürlerimi sunuyor cevabınızı bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Ahmet kardesim..
soze baslamadan verdiginiz tarih dikkattimi cekti..
25.06.2013'ün bu Beraat gecesinin ,ertesi günü idi..
kendim hem koruyucu anneyim hemde 6 yasinda evladligim var!!kendisi zehir gibi akilli bir cocuk!
Beraat kandilinden sonra Oglum dediki Anne hani sen ;
"Eyy rabbim acizligim, gunahlarim,ile Rahman KAPINA geldim ve beraatini istiyorum Yarrabi...
Mübarek gecede günahlarımızdan arınmış bir halde beraatini alan kullarindan eyle!!" demistin ya acaba beraat alanlar bu gün beraaten sonra 25 haziranda belli olmuşmudur ?"saskn..

Hayirdir insallah..
Rüyalarımızda yaşadıklarımızla gerçek hayatta yaşadıklarımız aynı mantıkla oluşur. Rüyalarımız nasıl zihnimizde yaşanıyor ise gerçek hayatımız da zihnimizde yaşanır.
Günlük hayattaki sıkıntı,celiski endise,bosluk rüyalarımıza yansımaktadır.
Rüyalar günlük yaşamda yaşadıklarımızın bir yansıması şeklinde ancak çok farklı formlarda mana Aleminde oluşurlar...
rüyaniz cok Karışık ve boyle net olmayan Karışık rüyalar görmenizin çeşitli nedenleri vardir..
Bunların başında herşeyden kolay etkilenen birisi olmanız geliyor. hareketli bir yaşam stiliniz ,hayal ve yapmak istedikleriniz oldugu kadar olabilir. kararsızlık ,çelişki,korku
içinde olmanizdan da kaynaklanmaktadir allahu Alem...
boyle Karışık rüyalari en iyisi yorumlamamak Rabbim hayra cevirsin diyerek Allah a yonelmeniz Sizin icin daha Hayirli olur...

"Babamın hayalidir bir arsası olsun o arsada kiraz ceviz dut gibi meyve ağaçları yetiştirsin. "
ona layik bir evlat olmaya calismak!!Bir hayra vesile olmaya calismaniza Onun duasini aldiginiza yorumlanir..

bazı iç karışıklıklar veya karşılaştığınız çatışma
celiski kararsizlik ve baski olayını simgeler.
İnsanoğlu olarak bize düşen ALLAH (cc)’ın en büyük nimeti olan aklımızı iyi ve güzel yönde kullanmak ..
insan bildigi kadar Adil bilmedigi kadar da zulm edermis..
Siz aklınızda cook öfkeniz ile hareket ediyorsunuz seklinde ruyaniz yorumlanir...

insanin, icinde bulundugu ortam,arkadas cevresi;insanin, inancinda,kisiliginde,hal ve davranis ve aile ortamina bile etki yaptigini dusunuyorum...
Ya Arkadaş çevrenizi değiştirin!Ya da kendinizi...
Siz O tip mekanlarin insani degilsiniz..!!Yoksa hep iki dunya arasinda buhran ve celiskiden kurtulamazsiniz!!

Hayatın ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu insan yaşını aldıkça anlıyor. Esas değeri ise hala hakkıyla veremediğimizi düşünüyorum.
Aslında basittir hayat ama basit değildir yaşamak.
Hakkını vermek lazım bize verilenlerin…
Şerefle Bitirilmesi gereken ,En asil görev hayattır.Bu dünya hayatı sadece bir eğlenceden, bir oyundan ibarettir.
Nefs güzel bir oyundan kendini tatmin edecek her türlü eğlenceden zevk alır, zevklenir ve ister ki, günlerini hoşça bir vakitle geçirsin ve buna devam etsin.

İşte Allah cc.uyarıyor. Dikkat ! Bu eğlence süslü aldatıcı bir eğlencedir. Oyunda aldatıcıdır. Süreklilik arz etmez. Ve sakın aldanmayın.
Şeytan size telkinleriyle ve benliğinizde bulunan nefs de bu hayatı süslü gösteriyor ki,. Siz sanki hiç ölmeyecekmiş gibi zevk ve safa içinde olamazsınız!!

Dikkat ! Oyun da eğlence de aldatıcıdır. Dünya hayatı Aldatıcı bir oyundur. Oyundan ibaret ve aldatıcı bir eğlencedir ki, çünkü süreklilik arz etmez.
Süreklilik arz edecek mutluk ve eğlence ahiret hayatıdır. Bundan dolayı siz bir imtihan halindesiniz süreklilik arz edecek mutluluk ve neşe arz edecek
ahiret hayatını kazanabileck misiniz ?
işte aklı olupta düşünmek isteyenler yarışmak isteyenler bunun için yarışsın. Gerçek bir eğlence güzel bir son ve gerçek bir mutlulk ki süreklilik arz eder.

şimdi bu yorumu okuyup;sorgulayıp depresyona girmeyin!Ruyanizin anlami hayatınızın ne kadar boş olduğunu!!boşa beyhude harcadığınıza!!
Kendinize gelmeniz icin bir uyari,ikaz hayatınıza bir anlam katmaya cagri yonunde bir ruya olmasina delalettir..
Rabbim her seyin en iyisini Bilendir..Beraat alanlardan olmaniz icin bir Rahmet Kapisinin aralanmasina da isarettir!!

"Dünya Hayatı, Sizi Aldatmasın!” Allah, merhametini göstererek ikaz etmekte, dünyanın aldatıcılığını hatırlatmakta..Bu ne guzel secilmis bir Duanin cevabidir.
kendinize gelin kendinize!!yoksa..Cok pisman olursunuz!!
Hayirli gunler..Allah cc. cumlemize Hidayet versin..amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gokyuzusaat.jpg

Ne ekersen onu biçersin. Nefret tohumlarını ekersen öfke, kin biçersin...
Sevmezsen sevilmezsin. Seviyorum diye diye seversin ve sevmiyorum diye diye sevmezsin...
Sevgi ekersen aşk biçersin. sevgi ile yapılanın dönüşü çabuk olur.
"'Hem de Bire karşılık yedi yüzle "
(Bakara Suresi 261. Ayet)

Sözlenen söz vücut bulur, meydana gelir...
Malım mülküm yok yok dersen yok olur. Şükredersen artar. Hastayım dersen hasta olursun ve mutsuzum dersen mutsuz olursun...
İyiyim dersen Allahın izni ile iyi olursun. Mutluyum dersen Allahın izni ile mutlu olursun.
Başaramayacağım diye düşünen ve korkan başarısızlığa uğrar. Korktuğum başıma geldi denmez mi?
Diğer taraftan başaracağım diyen Allahın izni ile başarır.
BIR ARKADASIM DEDIKI HAYATTA VERDIGIN ZAMAN VE EMEK KADAR HAYAT DA SANA AYNISINI GERI VERIRIR...

Yazık ki akşam oldu biz yine yalnız kaldık
Bir kıyısı görünmez denize daldık
Bir gemiye binmişiz bulanık bir gecede
Allah'ın denizinde Allah'tan uzak kaldık Eyvah...
Yolculuk,Kendinden,Kendine DÖNÜŞTÜR,
Önce düşün,sonra tAŞın...

Dünün yarını da yarının dünü de kaçırdığın “bu gündür” aslında. Yanıldın!
Hadi geç aynanın karşısına. Gözlerine çöken geçmişin pişmanlıkları, geleceğin kaygılarını daha fazla taşımak istiyor musun sor kendine.
Senden başka hiç kimse çekemez seni doğru yöne.
Hele bir sor kendine “Daha ne kadar öldüreceğim bu günü” diye.

Karar senin, ya bir zavallı gibi geçmişin için kendine acıyacak, ya da geleceğin için kaygılanacaksın. Hangisini seçersen seç elinden kocaman 24 saatlik bir “bu gün” kaçıracaksın...
ZAMAN EN BÜYÜK SERMAYEDİR.

ahmetisg

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yorumunuz için çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin. Allah c.c. bana hidayet vermesi için lütfen dua edin. İnşallah bazı kalıcı kararlar alabilirim.

zümrüt

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba,

Dun gece rüyamda gördum ön dişlerim dolgu onların kırıldıgını bazıları düştüğü gördum çok ağlıyordum ruyamda hemen eskisi gibi yaptırmak için doktara gittim...

rüyamda dayımı gördum ölmüş sözde sonra benı ve abi gördugunde dirildi abim hep şaka yapardı gene şaka yaptı dayıma ama bazı şeyler abime zarar verdi abime o hep yaptıkca zarar gördu sonra abim gibi bi tane daha oldu yanımızda ona benzeyen bogazını sıkıp öldürüyordu onu zorla kurtuldu

bu gecede rüyamda biyere gidiyorum... ve orda dükkana giriyorum orda altın kaplamalı saatı calıyorum. ve gece araba bulamıyorum zor zahmet eve gelip odanın işiğini acıp altın saatte bakıyorum ...

iki gecedir hep karaşık rüyalar görüyorum ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Zümrüdü Anka Size boyle hitap etmek geldi icimden musaadeniz ile...Zümrüdü Anka efsanesini bilirmisiniz Sizin icin birazdan ins. yazacagim..
Hayirdir insallah..
rüyada karışık şeyler görmek ;her şeyin bir anda sarpa saracagina olaylarin bir sureligine karışıcagina delalettir...
"Ham ervah kusuru hep başkalarında arar. Hakikat ehli arifler ise kendilerinde.’

Duygusal olarak incinmiş olduğunuzu bastırılmış anılar gizli korkularınızı gösterebilir.
kalbinizin sesini ve büyüklerinizin tavsiyelerini dinlemenizi öneririm.
Her zaman ne yaparsanız yapın nerede olursanız olun Doğruluk ve Dürüstlükten ayrılmayın. Yaptığınız işi en iyi şekilde yapmaya
olduğunuz şeyin en iyisi olmaya gayret edin...

"ön dişlerim dolgu onların kırıldıgını bazıları düştüğü gördum "
acil olarak sağlık kontrolünden geçmesi, sağlığına dikkat etmesi gerekliligine isarettir..
ihmal edilen küçük problemler ileride büyük sorunlar doğurabilir.
"tedbir takdiri bozar" diye bir söz var. Kişinin önlem alması gerekli.. ...

Beklemek zordur ama, beklenen değerse beklenmeye değer herşeye...
Allah yardimciniz olsun..

acilangul1

maaden

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm, ben bir kaç rüya gördüm ve bunları tabir etmenizi rica ediyorum. Başlık olarak ne yazacağımı bilemedim. Rüyamda bir göl gibi bir yerdeydim ama su birikintisine daha çok benziyordu. Hiç derin değildi yani, ama gayet genişti. Sonra bir Kaplan gördüm ve bir şeylerden kaçıyorum, kaplanı görünce ürkütmeden, sinirlendirmeden yaklaşmaya çalıştım, bindim ve kaçmaya başladık, ben kaplanı az çok tüylerinden tutarak yönlendiriyorum. Sonra beni kıyıya getirdi. Karaya çıktıktan sonra büyük bir balık gördüm suyun içinde, oda kaçıyordu belli ki. Yunusa benzer bir balıktı ama yunus muydu tam bilmiyorum. Sonra balığı burun kısmından tuttum ve çıkardım. Nefes nefese kalöış gibiydi. Bana bir şeyler söyledi ama hatırlamıyorum. Ve rüyam bitti.

Diğer rüyamda annem babam kardeşim ve be ben bir market alışveriş merkezi arası bir yere girdik. İçerisi tam aydınlık değildi. Neyse gezmeye başladık market içinde ve çekilişle verdikleri iki araba duruyordu. Ama iki tane eski model fakat kullanılmamış kamyonet. Önce şaşırdım neden kamyonet diye. Sonra da kullanılmamış ama eski mpdeli kim ne yapsın dedim. Ve biraz inceledim, ikiside beyaz, bazı uerlerinde eziklikler vardı. Bu rüyam da bu kadar :)

Diğer rüyamda galatasaray Beşiktaş maçı vardı . Ben galatasarayliyim. O maçı televizyondan izlerken bir şey farkettim. Fatih Terim beşiktaş forması gidiyordu. Dikkat ettim, diğer beşiktaş forması giyen futbolcularda aslında galatasaraylı. Sonra Beşiktaş için tezahürat etmeye başladım. Biraz zaman geçtikten sonra kendimi bi futbol maçının içinde buldum. Az kalsın gol yiyecekken rakip oyuncu boş kaleye kötü vurdu ve dışarı attı. Rüyalarımı yorumlarsanız sevinirim. Telefondan girdiğim için yazım hatalarından dolayı Özür dilerim.

YÖNETİM/UYARI:
Değerli üyemiz, foruma sadece rüya yorumlatmak için giren, forumda başka paylaşımda bulunmayanlara artık yorum yapılmıyor! Lütfen linki okuyunuz! https://www.islamiforumlar.net/ruya...yorumu-isteyenler-icin-cok-onemli-duyuru.html

maaden

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm, ben bir kaç rüya gördüm ve bunları tabir etmenizi rica ediyorum. Başlık olarak ne yazacağımı bilemedim. Rüyamda bir göl gibi bir yerdeydim ama su birikintisine daha çok benziyordu. Hiç derin değildi yani, ama gayet genişti. Sonra bir Kaplan gördüm ve bir şeylerden kaçıyorum, kaplanı görünce ürkütmeden, sinirlendirmeden yaklaşmaya çalıştım, bindim ve kaçmaya başladık, ben kaplanı az çok tüylerinden tutarak yönlendiriyorum. Sonra beni kıyıya getirdi. Karaya çıktıktan sonra büyük bir balık gördüm suyun içinde, oda kaçıyordu belli ki. Yunusa benzer bir balıktı ama yunus muydu tam bilmiyorum. Sonra balığı burun kısmından tuttum ve çıkardım. Nefes nefese kalöış gibiydi. Bana bir şeyler söyledi ama hatırlamıyorum. Ve rüyam bitti.

Diğer rüyamda annem babam kardeşim ve be ben bir market alışveriş merkezi arası bir yere girdik. İçerisi tam aydınlık değildi. Neyse gezmeye başladık market içinde ve çekilişle verdikleri iki araba duruyordu. Ama iki tane eski model fakat kullanılmamış kamyonet. Önce şaşırdım neden kamyonet diye. Sonra da kullanılmamış ama eski mpdeli kim ne yapsın dedim. Ve biraz inceledim, ikiside beyaz, bazı uerlerinde eziklikler vardı. Bu rüyam da bu kadar :)

Diğer rüyamda galatasaray Beşiktaş maçı vardı . Ben galatasarayliyim. O maçı televizyondan izlerken bir şey farkettim. Fatih Terim beşiktaş forması gidiyordu. Dikkat ettim, diğer beşiktaş forması giyen futbolcularda aslında galatasaraylı. Sonra Beşiktaş için tezahürat etmeye başladım. Biraz zaman geçtikten sonra kendimi bi futbol maçının içinde buldum. Az kalsın gol yiyecekken rakip oyuncu boş kaleye kötü vurdu ve dışarı attı. Rüyalarımı yorumlarsanız sevinirim. Telefondan girdiğim için yazım hatalarından dolayı Özür dilerim.

YÖNETİM/UYARI:
Değerli üyemiz, foruma sadece rüya yorumlatmak için giren, forumda başka paylaşımda bulunmayanlara artık yorum yapılmıyor! Lütfen linki okuyunuz! https://www.islamiforumlar.net/ruya...yorumu-isteyenler-icin-cok-onemli-duyuru.html

Anlıyorum, rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Şuan telefondan girdiğim için rahat yazamıyorum. Daha sonra paylaşımlarda bulunacağım. Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz Hayr olsun..
Besmele ile başlamak yasak bir işi yapmamanın garantisidir. Çünkü Peygamber aleyhisselam Efendimiz her hayırlı işe besmele ile başlardı...
Kur'an, insandan bahsederken:'' İnsan zaif olarak yaratılmıştır,'' buyurmaktadır. Gerçekten de insan çok zaiftir. Belaları ve musibetleri çoktur.
Aynı zamanda insan çok âcizdir; hayat yükü ise pek ağırdır. Fakirdir; ihtiyaçları pek çoktur. Arzuları ebede kadar uzanır.
Bir çiçeği arzu ettiği gibi ebedî bir cenneti de arzu eder. Yılandan akrepten, veba ve zelzeleye kadar pek çok düşmanları ve korkuları vardır.
Bütün bunlara karşı tek başına karşı koyması, dayanması imkansızdır. Her şeyin dizgini elinde, her şeyin anahtarı yanında olan; her yerde hâzır ve nâzır bir kudrete güvenmesi,
âciz kaldığı işlerinde, yardım çağıracağı bir yüce yaratıcıya sığınması gerekmektedir. İşte besmele; bu işin şifresi ve anahtarıdır.

rüyaniz Hayr olsun..
Zor bir kararın eşiğinde olmaniza içinizde,ki korku ya da kararsızlıği ,hırs ve azimli olmaniz ile yeneceğinize yorumlanir..
Hayat içerisinde çok büyük beklentiler ile girilen bir işten çeşitli sıkıntılar ile çıkacağına,ve bazı ters giden işlerden ötürü endişe ,Keder ,yük ve kaygılanmaya yorumlanır.

bugünlerde canım çok sıkkın...hayatı, olayları ve insanları sorguluyorum ve geçen zamana dönüp bakıyorum. kaybedilenler kazanılanlardan daha çok...
bu yüzden yeni bir sorgulama yapıyorum...Ben nerde hata yapiyorum...
yeni bir hayata adım atmak için...hayatı yeni baştan var etmek ve kurmak için...nerde hata yaptigimi anlamaya calisiyorum...
canım çok sıkkın, benimde kalbim kırık, dokunulsa buz parçası gibi un ufak olacak...herkesin bir derdi var şu dünyada, dertlere bir de biz dert eklemeyelim,
eklediklerimiz varsa geri alınmasına vesile olalım ve yükleri azaltalım...ki Rabbim bizimde ruhumuzdaki yükleri azaltsın ins.

her ama her şeyi yeniden bir sorgulamak gerekiyor galiba...yaptıklarını,yaptıklarımı yapılanları, hayatın nasıl işlediğini, olguların mahiyetini,
olguların nasıl susistimal edildiğini ve hangi amaçla kullanıldığını, yapmadıklarından ne fayda gördüğünü, yaptıklarından ne sonuç elde ettiğini ,kararlarini sorgulamak gerekiyor galiba...
selametle..

ebru ecrin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı günler.Aslında nasıl anlatacağımı bilemiyorum,çok karışık ve çok korktuğum bir rüya gördüm.Yüksek ıssız bir yere yürüyoruz gezmeye çıkmışız.Yürüdüğümüz yol küçük küçük taşlarla dolu,adım attıkça kayıyor zor yürüyoruz.sonra ıssız sessiz yaşayan kimsenin olmadığı bir yere geliyoruz.Önceden yaşanılan fakat şimdi kimsenin yaşamadığı bir yer.Çok eskilerden kalma bir yer.Orda yaşayanların evlerine bakıyoruz;taştan kayadan yapılar.Birinin içine giriyoruz,ben korkuyorum fakat birşey olmaz diyorlar.İçeri girdik orda bir bayanın yatağında öldüğünü gördük.Tam olarak gördüğüm taşa yapışmış saç telleriydi.Oan aklıma Kuranı Kerimden bazı ayetlerin meali aklıma geliyor,bazı kabilelerin başına gelen felaketler,oldukları yerde ölmeleri ,yerle bir edilmeleri,orda hiç yaşanmamış gibi olması.Aslında rüyamda biri okuyordu sanki bunları bana.Kuranı Kerim olduğu için yanlış birşey söylemek istemiyorum;"biz onların evlerini kendilerine mezar yaptık"gibi şeyler hatırladığım.Ben çok etkileniyorum,içim acıyor,korkuyorum,ağlamaklı oluyorum.Devam etmek istemiyorum.Yanımdakiler beni dinlemiyor.Bu ölen kadının mektupları varmış onları çıkarıyorlar.Ben okuyamayız diyorum,bi bakıyorum Arapça,Türkçe,İngilizce..birkaç dilde yazılmış mektup.Okuyoruz sevdiği erkeğe yazıldığını anlıyorum.Sonra hatırlayabildiğim;bir civciv görüyorum tanıdığım birininmiş,çok seviyormuş.Ben civcivin kafasını ağzıma alıp koparıyorum,çok iğrençti...ağzımda kanın tadını hissettim tuzlu tuzlu,birden korkarak uyandım.Uyandığımda gerçekten ağzımda kan varmı yokmu tereddüt ettim sanki hala hissediyordum.Sonra kendime gelince tekrar uyumam çok zor oldu.Çok korktum ve şimdiye kadar hiç böyle bir rüya görmedim ben.Rüyamda yanımda kah eşimi görüyorum kah ablamı ve diğer akrabalarımı. Allah a emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Hayırlı günler kardeşim hayırdır inşallah.
Rüyada karışık şeyler görmek;
Bir rüya da karışık şeyler görmek;tabirinde tereddüt hasıl olduğunu görmek, o rüyanın tabirini o günkü olaylar çerçevesinde yorumlamalıdır..
Bu tip karışık şeyler görmek;evham, vesvese, büyü var mı,yok mu tartışmaları,Duygusal.manevi boşluk içinde olmak,kafa karışıklığı,
Ağzınızdan Çıkanı Kulağınız Duysun gibi kafa ve ruh karışıklığına yorumlanir..
Yazdığınız şeylerden kafanızın karışık, zihnen yorgun olduğunuz da ortaya çıkıyor..

Hafızanızdan gereksiz ,takıntı olan her şeyi kaldırıp atın..
Zihninizi susturabilmeye hakim olabildiğinizde zihninizin kontrolü artık elinizde ve istediğiniz alana odaklayabilirsiniz...
insanlar niçin artık Hiç bir şeye konsantre olamıyor saniyorsunuz..
gereksiz;bilgi, kaygı ,endişelerden beyin çöküyor..her tarafda sersersem,sersem gezen insanlari Fark ediyormusunuz..

Zihin birçok gereksiz duygu ve düşüncelerle doludur. Gereksiz duygu ve düşünceler hep geçmişten yada gelecekten ibarettir.
Bu gereksiz duygu ve düşünceler zihnin tüm bu gücünü ve enerjisini kullanır, boşa harcamış olur..
bu güne harcanacak halimiz ,gücümüz yok!!Her birimiz Yorgunuz... Kıssadan Hisse

acilangul1

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Karmakarışık bir rüya gördüm

Selamün aleyküm hayırdır inşallah rüyamda köy gibi bi yerdeyim köylülere yardım etmek görevi ile gelmişim. Görüntü olarak sert bir adamın kümesini ahırını onaracakmışım, siyah tavuklar, siyah civcivler sarı civcivler var tahta parçaları var sonra başka bi yerdeyim inekler var ineklere toplanın diyorum hepsi bir araya geliyor sırt üstü yatıp ayaklarını sanki elimi kenetlemişim gibi yapıyorlar uzun tırnakları var gibi gözüküyor hepsini ahırda topluyorum. Sonra spor salonu gibi bir yerde perdeli bir duşlar var duş almaya giriyorum. Sonra 2-3 kişi var kaslı yapılı sanki askerde oluyorum koğuştayım ama yabancı ülke askerleri var sanki bunlardan bi tanesi spor salonunda bi kızı zorla birlikte olmak için sırtına almış koğuşa götürüyor kız arkadaşı gibi ama zorluyor alkollü gibi sanki sonra bi anda sızıp kalıyor kızın gözü kapalı kızla ben birlikte olmuş oluyorum. Adam uyanıyor sonra kim yaptı diye peşine düşüyor aramaya başlıyor bende rüyamda beni bulursa diye korkuyorum sonra yine rüyamın başında köyde olduğum kümeste oluyorum yardıma gerek kalmmış hepsini ayrı bi bölmede toplamış gerek kalmamış. Sonra yine aynı spor salonunda oluyorum ordan koğuşlara geçiş varmış tekrar aynı adamın yanındayım lokum falan yiyolar banada al diyor ilk başta o kızla birlikte olmadan önce bende lokum yemişim açığa çıkacağımı düşünüyorum yok ben dişlerimden yiyemem diyorum illa ye diye tutturuyor 1 tane lokum yiyorum ama benden hiç şüphelenmiyor sonra onun olduğu yerden ayrılıyorum ve uyandım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırdır inşallah
Rüyada karışık şeyler görmek;
Bir rüya da karışık şeyler görmek;tabirinde tereddüt hasıl olduğunu görmek, o rüyanın tabirini o günkü olaylar çerçevesinde yorumlamalıdır..
Bu tip karışık şeyler görmek;vesvese, ,evham tartışmalar,Duygusal.manevi boşluk içinde olmak,kafa karışıklığı,
Ağzınızdan Çıkanı Kulağınız Duysun gibi kafa ve ruh karışıklığına yorumlanir..
Yazdığınız şeylerden kafanızın karışık, zihnen yorgun olduğunuz da ortaya çıkıyor..

Rüyanız, Sizin şu anda karmakarişik ve kaos bir yaşam tarzi sürdürdügünüzü ifade etmektedir. Ayni şekilde bu rüya yaşaminizda bir sikinti icinde oldugunuzu, belirtir.
Yaşam tarzinizda onemli bir degişiklik yapmak zorundasiniz. Bu rüyanin başka bir yorumuda, sizin yeni ufuklara acilmanizi, manevi duygu ve düsüncelerinizi saglamlaştirmak, güclendirmek, percinlemenizi size tavsiye eder.Sevdiklerinizi Allaha EMANET edin Sevmediklerinizi Allaha HAVALE ederek Hayat yolunuza
bıraktığınız yerden devam edin...

Zihin birçok gereksiz duygu ve düşüncelerle doludur. Gereksiz duygu ve düşünceler hep geçmişten yada gelecekten ibarettir.
Bu gereksiz duygu ve düşünceler zihnin tüm bu gücünü ve enerjisini kullanır, boşa harcamış olur..
bu güne harcanacak halimiz ,gücümüz yok!!Her birimiz Yorgunuz... Kıssadan HisseSelametle..

Üst Alt