• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada karışık şeyler görmek

EVİN

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Karışık rüyalar

Selamünaleyküm, ben geçengün rüyamda erekek arkadaşıma semaverden çay veriyordum. Ordan abisi bana bakıp gülümsüyordu. Daha sonra arkadasımla abiye görüyordum ve daha sonra bir çiftin düğün davetiyesini görüyordum, onlara saadet diliyordum. Daha sonra bir tepsi baklavayı ve tuzlu pastayı bir yere götürüyordum. Rüyada iftar yemeği için pirinç pilavı yapıyordum ve uykudan güzel bir sekilde uyandım, yorumlarmısınz lütfen.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz Hayr olsun
Rüyada karışık şeyler görmek;
Bir rüya da karışık şeyler görmek;tabirinde tereddüt hasıl olduğunu görmek, o rüyanın tabirini o günkü olaylar çerçevesinde yorumlamalıdır..

hayatta ne istediğini ,nereye gittiğini, bilene dünya
bile yol da, çay da,düğün yolunu da,baklavayı ve tuzlu pastayı ve bereketti de veririr..
İnsan nereye gitmek istediğini bilmeli.Kime varmak istediğini.Aralarındaki
kilometreleri ,engelleri ezberlemeli,hesap kitabini yapıp ona göre yolla çıkmalı ya da çıkmamalı...kendini bilmemenin ve anlamamanın sonucudur. hayatın atomu burada saklıdır..

ne istediğini bilmiyorsan, ne istemediğini düşün. hayattan istediğini arayıp durma. yakaladığında hemen sahiplen...
Bazen de her şeyi doğal akışına bırakmak da çözümdür;çünkü biz istesek de istemesek de çoğu zaman her şey olacağına varır.böyle yaparak üzerimizdeki stresi de azaltmış oluruz.
bir de bakarız ki mutlu olmaya başlamışız o zaman...Yeter ki sen Kaderine razı ol.

Rüyada semaver görmek;
genel olarak çevreniz, özellikle arkadaş ve dostlarınızla olan sosyal iletişiminde iyiye gidişi ve yeni insanlarla tanışma veya yeni bir çevreye girmeyi temsil eder.

rüyada Semaverde çay yapmak, çay demlemek yada semaverden alıp çay içmek ,vermek;

sizi sıkıntıya sokan, zihninizi yoran bir durumun sona ermekte olduğunu ve onun yerine mutlu, huzurlu günlerin geleceğini haber verir.

Hoca merhum, bir gün camide vaaz etmek için kürsüye çıkmıştı. O anda cemaate anlatacak bir şey gelmedi aklına ve beklemeye başladı:
— Ey cemaat! Benim nasıl konuştuğumu ve ilmî dirayetimi hep bilirsiniz. Fakat hikmeti ilâhî şu anda aklıma tek bir kelime bile gelmiyor, diyor ve hâlâ kürsüde oturuyordu.
Hocanın oğlu daha babasının sözleri bitmeden kürsüye doğru yaklaştı ve:
— Baba biliyoruz aklına bir şey gelmedi ama, kürsüden inmek de aklına gelmiyor mu? dedi.
Hoca efendi oğlunun bu yerinde sözlerine diyecek bulamadı ve kürsüden indi..Kıssadan Hisse..

acilangul1

bot48

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Karışık rüyalar görmek

İyi günler arkadaşlar ben çok uzun bi rüya gördüm, rüyamdan da etkilendiğim için bi anlamı var mı yok mu öğrenmek istedim inşallah cevap bulabilirim şimdiden teşekkür ederim...

Her zamanki gibi bilgisayar başında oturuyorum, kardeşim dışarı çıkıyor ve kapıyı kapatmıyor evde de tek ben varım, sonra içeriye bi kadın geliyor annemgilin odasına giriyor (bi' şeyler çalmak için),yanında da 3 çocuk görüyorum sonra, hemen mutfağa gidip büyük bi' bıçakla geri geliyorum, kadını korkutmak için ona "napıyorsun çabuk benim odama geç yoksa seni öldürürüm, zaten bu bilgisayar oyunlarını oynaya oynaya içimde birilerini öldürme isteği var" diyorum tabi korkutmak için, kadınla çocukları odama geçiyorlar kadın ihtiyacım var lütfen falan diyor o sırada çocuklar bilgisayarımı ve parçalarını kurcalıyor bi' bağırıyorum "çekilin" diye çocuklar annelerinin yanına yaklaşıyorlar ellerindekini de bırak diyorum çocuklara, bırakıyorlar neyse sonra kadına diyorum ki "Niye çalıyorsun annemden isteseydin verirdi diyorum" sonra bekliyoruz annemgilin gelmesini falan annem gelince ona olanları anlatıyorum annem de hemen para veriyor kadına kadında bana "Teşekkür ederim. Haklıymışsın" diyor ve 1. rüya böyle bitiyor.

---------------------------------------------------

Neresi olduğunu bilmediğim bir yere kaydolmaya geliyorum (üniversite için geliyordum sonra iş başvurusuna dönüyor rüya) o kadar çok başvuran olmuş ki herkesi sınava tutuyorlar. Bana sıra gelmesini bekliyorum bi kızla tanışıyorum ondan biraz etkilendiğimi hissediyorum ama sanırım aşk olarak değil, babasıyla sohbet falan ediyoruz aradan zaman geçiyor 2 tane eli iğneli hemşire koridordan insan topluyor ellerindekiler de uyuşturucu iğne, koridordan önlerine gelen belli miktar (3-5 gibi) kişiyi uyuşturup muayene edeceklermiş başvuru için beni gözlerine kestiriyorlar ben kaçmaya çabalıyorum derken bir iğne sol koluma bir iğne de sağ kalçama geliyor yavaş yavaş vücudum ağırlaşıyor kendi kendime "ben bu durumu daha önce yaşamıştım acele buradan uzaklaşmazsan uyuya kalacaksın diyorum, bi şekilde çıkıyorum binadan güvenlik görevlisi beni yakalamaya çalışıyor o kadar yorgun hissediyorumki gözlerimi açamıyorum ama onuda bi şekilde dövüyorum ve kurtuluyorum. Hayatta en çok korktuğum ve nefret ettiğim şeyler bilincimin kapanması, hafızamın silinmesi ve insanların beni yönetim altına almasıdır.

------------
Üstteki rüyadan sonra nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama teyzemin arabasına geliyorum teyzem de arabada biniyorum biraz gezdiriyor beni ona olanları anlatıyorum ama pek dinlemiyor beni. Sonra farkediyorum ki şehrin dışına çıkmışız (kanyondayız[vadi]) sonra teyzem birden hızlı sürmeye başlıyor (Teyzem normalde ağır ve dikkatli sürer babası çarparsın aman yavrum dikkat et diye diye korkuttu, ama benim yanımdayken biraz daha rahat sürer arabayı, ona çarpsan ne olacak ki falan diyerek moral veririm) neden bu kadar hızlı sürdüğünü anlayamıyorum bi' ara virajdan dönerken az kalsın uçurumdan aşağı inecektik son anda kurtuluyoruz, sonra teyzem de korkmaya başladı ama yavaşlamıyordu sonra yolun sonunun bi gölle birleştiğini görüyoruz hemen yavaşlatıyor arabayı biraz da göl sığ olduğu için araba suda duruyor.

--------------------------
(Bu alttaki son gördüğüm rüyaydı ama çok iyi hatırlamıyorum)
Üsttekinden sonra çok ilginç bir yerde buluyorum kendimi yeni arkadaşlarım oluyor ama arkadaşlarım insan değil ne oldukları hakkımda hiç bi tahminim olmuyor ama bu durumu yadırgamıyorum. Arkadaşlarımdan birisi çok iyi resim yaptığını söylüyor sanırım bi çoğu takmıyor bu söylediğini, ben ona destek veriyorum, arada bi şeyler oluyor olanları şuan hatırlamıyorum. Sonra bi grup bi yarışmada bizi yenmeye çalışıyor sanırım bizi esir alacaklardı, ben ve arkadaşlarımla o grubun kişi sayısı aynıydı, her grup 1 takım arkadaşı seçip yarıştıracaktı (1x1 olarak) ben yeniyordum sanırım diğerlerinin skorlarını hatırlamıyorum ama o resim çizen arkadaşı hatırlıyorum oda karşı takımdan biriyle resim çizme yarışı yapacaklar ama işin tuhafı resim çizmiyorlardı dövüşüyorlardı galiba. Neyse bizimkiler iyi de o resim yapamazki diyorlardı ben ona inandığımı söylüyordum sanırım sonra yeniyordu kurtuluyorduk yanıma geliyordu bana bi şeyler (teşekkür ediyordu vs) diyordu, gülümsüyordu ve bu rüya da böyle bitiyordu.

Umarım bi cevap bulurum, çok da zor oldu yazması ya. xxzzl..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İyi günler arkadaşim rüyaniz Hayr olsun
Karışık rüyalar görmek;
Sizin Geceniz gündüzünüze, rüyalar ve Videolar birbirine karışmış, tıpkı aklınızın karıştığı, Yüreğinizin sizinle savaştığı gibi.O bilgisayarin, başından kalkıp dışarı çıkın ve etrafinizda olup bitenleri bir idrak edin..

hayatta ne istediğini ,nereye gittiğini, bilene dünya
bile yol veririr..
İnsan nereye gitmek istediğini bilmeli.Kime varmak istediğini.selametle..HAYATTA Dön !!dünyalı..

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/34913-yoksa-biz-uzaylimiyiz.html

bot48

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çok kötü bir yorum bekliyordum vallaha içim rahatladı
biraz hayata dönme zamanım gelmiş demekki çok teşekkür ederim

Xaloo

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm . Rüyamda ahşaptan yapılmış bir kulubede oturuyordum yanımda biri vardı ama kim olduğunu hatırlamıyorum. Biz otururken eski arkadaşlarımdan iki kişi geldi elimde sigara vardı aldılar ve parçalıyarak ellerindeki tütünlere kattılar içmeme izin vermediler. Daha sonra ayağa kalktım o anki ortam çok değişikti önümüzde kanyon tarzı bir yarık vardı boydan boya büyük bir yarın ben az gerisindeydim çevrede insanlarda vardı. Kanyonun yani yarığın yukarsında dev gibi bir ağaç vardı ve birden bağırışmalar oldu ayı diye ve kaçışmaya başladı herkes. Ayı o ağacın tepesinden saldırgan bir şekilde dallardan dalları kıra kıra iniyordu. Bir çoğu o yarıktan aşağı inmeye çalışıyordu o yarıkta kurumuş sarmaşık tarzı dallar vardı ve aşağı inmeye çalışırken insanlar kırılıyordu, önümde bir çocuk vardı inerken sarmaşık tarzı dallar kırıyordu yardım etmek istedim içinden ama etmedim ve ben aşağı doğru kaçma çalıştım yoldan. Az ilerde bir köpek denk geldi bu köpek bir çobanın köpeği ide gerisinden ise koyun sürüsü ve bir çoban geldi. Çobana anlatmışım gibi yardım etmek istedi ama anlatmadık o anlamış gibiydi, ve kaldığı yere geçtik. Evinin bahçesine girdiğimde karşımda dolap tarzı ama betandan örülmüş bir yer vardı ve sanırsam bu çoban bir hayvan kesmiş ve derisini yüzüp oraya asmış ama o kestiği hayvan koyun değildi çok büyüktü sanırsam inekti ama adamın sadece koyunları vardı hiç inek görmedim. Daha sonra çobanın evine girdik evinde 2.nci katta küçük bir delikten geçilen bir oda vardı. Ben aşağıda idim çoban ve köpek yukarıda o odada, yukarıya baktığımda çoban bize kötülük etmek için birşeyler hazırlıyordu ve ben görünce hani bize yardım edicektin dedim, o da zaten yardım ediyorum dedi ama kötülük içindi hazırladıkları o bunu diyince, köpeğide yanında yavılmış ve gülüyordu bana evet köpeği gülüyordu. Ben hemen o odanın deliği tıkayıp kaçmaya kalktım ama arkamda deliği açtı bu kadar. Teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Yazdığınız şeylerden kafanızın karışık, zihnen yorgun Duygusal.manevi boşluk içinde olmaniz,kafa karışıklığı ortaya çıkıyor.
rüyaniz cok Karışık ve boyle net olmayan Karışık rüyalar görmenizin çeşitli nedenleri vardir..
Bunların başında herşeyden kolay etkilenen birisi olmanız geliyor. hareketli bir yaşam stiliniz ,hayal ve yapmak istedikleriniz oldugu kadar olabilir.
kararsızlık ,çelişki,korku içinde olmanizdan da kaynaklanmaktadir Allahu Alem...

Sağlıklı uyuyan, zinde beyinler gördükleri rüyaları hatırlar
Kovalanma,kacma, saklanma, rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.
Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kacma, rüyaları şeklinde ortaya çıkar....
Koşmak kacmak saklanmak çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur..

Rüyada ahşaptan yapılmış bir kulubede oturduğunu görmek;
gerçek hayatınızda duygusal karakter, geçmişe bağ, kökenlerine düşkünlük simgeler. Bu rüya aynı zamanda kişiliğinizin oturduğunu ve
geçmiş ile gelecek arasında mükemmel bir dengeye sahip olduğunuzu işaret eder.

"sigara vardı aldılar ve parçalıyarak ellerindeki tütünlere kattılar içmeme izin vermediler "
bir çok arkadaşiniz olabilir ama sadece iki gerçek dostunuz olduğuna yorumlanir.

delilik sadece herkesin kabul ettiğini senin kabul etmeyişindir , o yüzden bırak deli ol millet uçurumdan atlıyor diye sen de atlayacak değilsin ya !!

Rüyada çoban görmek;
Öğretmene, memura, yargıca, halkın büyüğüne; çoban bazen adaletle hükmeden kimseye,yüksek memurluğa,yorumlanir..
Sen Çoban ol, nefsini gözetip kola ve koru yeter...

Kime güvenebileceğiniz ve kime karşı dikkatli olmanız gerektiğinizi bilin..
Rüyada köpeğin güldüğünü görmek;
ölçüsüz, frensiz ,düşüncesiz yaşayışınız ile düşmanlarınızı sevindirmeyin olarak yorumlanir..selametle..

elgay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı günler, bugünlerde üst üste karışık rüyalar görmeye başladım son gördüğüm rüyamda öncelikle yanımda bir kişiyle (kim olduğunu hatırlamıyorum) deniz kıyısı gibi bir yere geliyorum 1 gemi ve 1 tekne var ben tekneye biniyorum tekneyi sürmeye başlıyorum bi süre sürdükten sonra uçurum gibi bir yere geliyorum ve oradan aşağıya sürüyorum düşüş hızını hala hissedebiliyorum. Ardından sanki kaybolmuşum gibi ve beni buluyorlar yine tekne gibi bişeye biniyoruz ve bu sefer ben tekneyi süreni 3 defa denize düşürüyorum ve bana hiç kızmıyor.Ardından kendimi bi evde buluyorum yaratık gibi birileri var evin içinde yaşayanlardan biride arkadaşım, yaratık bana zarar vermiyor yediğim bisküviden alıp gidiyor sonra kapıyı kapatıyoruz arkadaşımla içeri gelmesinler diye sonrasında uyanıyorum.Şimdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı günler,Rüyaniz Hayr olsun
rüyaniz Karışık,Karışık rüyalar görmenizin çeşitli nedenleri vardir..
Bunların başında herşeyden kolay etkilenen birisi olmanız ,olaylara “hikmet” boyutundan bakmak ,hareketli bir yaşam stiliniz ,İnsan kendisini tanıma, bulma yollarında yürürken Karmaşık yollarda olaylara ,Kişilere ve fikirlere de takılabiliyor derken Ruh halinin yansıması olan Rüyasında da karışık şeylerde görebilmekte...

Kendi İçinizde ilerlemek için fazla düşüncenin sakinleştirilmesi gerekir yoksa ki iç ses kayıp olabilir..

Rüyada deniz kıyısı görmek;
sahil, kıyı, plaj, kumsal görmek, sizin iki ayrı yönünüzü veya özelliğinizi ifade eder.
KUM sizin mantıksal dünyanızı, aklı başında olmanızı, düşünce dünyanızı
Su ise;manevi ,duygusal,hissi,ve ruhsal durumuzu temsil ederken ,bazen pek fazla duygusal, kararsız, değişken, sabit olmayan, kişilik yönünüzü ifade eder.
Rüyada deniz kenarı, sahil, kıyı, plaj, kumsal, maddi ve manevi değerlerin birbiriyle bir araya geldiği bir yerdir.

Rüyada tekne görmek;
yeteneğiniz sayesinde sorunlar ile baş edebilme gücünüzü ve başarma duygularınızı ifade eder.

Tekne kullanmak, veya tekneye binmek;
sizin bilinçsiz ve bilinmeyen yönlerinizle yüzleşmek için hazır olduğunuzu simgeler.
Yaptığınız yanlıştan ders aldığınızı ve alacağınıza yorumlanir selametle..

elgay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkür ederim yorumunuz için, iyi akşamlar.

low light

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm herkese.

Biraz ayrıntılı olacak çok önce gördüğüm bir rüya ama hala en ince detayına kadar aklımda. Tabirlerde karşılığını bulamadım bi hayırlı deniliyor bir de diğer türlüsü Allah korusun.

Eskişehirde bir yol var istasyonun orası ağaçlık ve tek yön bir yol, çay bahçesinin yanında. Bu yolun oralardayım arkamı dönüyorum ve simsiyah bir tekerlek bana doğru hızlı bir şekilde geliyor. Birden yönünü değiştiriyor ve 2 kadın var türbanlı ve pardesülüler ama elleriyle baş örtülerini tutup ağızlarını kapatmışlar yürüyorlar. Kadınlara 'çekilin tekerlek geliyor çarpacak' diyorum ve birden ikisi de bana dönüp duruyorlar ve bakıyorlar. Sonra gözümü açıyorum bi köydeyim , sol tarafı samanlık ve evler sağ tarafı yine evler olan bir bayır, yokuş ama uzun. Koşa koşa çıkıyorum bu sırada etrafta kimse yok ve yorgunluktan ellerimi dizlerime koyuyor ve nefes alıyorum. Başım bu sırada öne eğiliyor yerde yine samanlar var tepede yakıcı bir güneş ve çok sıcak terlediğimi hissediyorum.

Tepenin bittiği noktaya vardığımda ise önce aşağıya bakıyorum dümdüz pürüzsüz bir ova ve ova bir yerde bitiyor kocaman kahverengi tonlarda (manzara fotoğraflarında bile görmediğim büyüklükte) bir dağ, tepesi biraz sisli gibi ve uyanıyorum.

Beni o köye kadınlar götürdü veya gönderi gibi bir düşünce de uyandıktan sonra oluştu ama tam emin değilim.

1 ay oldu neredeyse bu rüyayı göreli hala çıkmadı bi türlü aklımdan, yorumunuz nedir ve benim için değerlidir.

Teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz Hayr olsun
Yazdığınız şeylerden kafanızın karışık, zihnen yorgun Duygusal.manevi boşluk içinde olmaniz,kafa karışıklığı ortaya çıkıyor.
rüyaniz cok Karışık ve boyle net olmayan Karışık rüyalar görmenizin çeşitli nedenleri vardir..
Bunların başında herşeyden kolay etkilenen birisi olmanız geliyor. hareketli bir yaşam stiliniz ,hayal ve yapmak istedikleriniz oldugu kadar olabilir.
kararsızlık ,çelişki,korku içinde olmanizdan da kaynaklanmaktadir Allahu Alem...

Rüyada karışık şeyler görmek; O rüyanın tabirini o günkü olaylar çerçevesinde yorumlamalıdır..

hayatta ne istediğini ,nereye gittiğini, bilene dünya bile yol verir..ne istediğini bilmiyorsan, ne istemediğini düşün. hayattan istediğini arayıp durma.
yakaladığında hemen sahiplen...

Bazen de her şeyi doğal akışına bırakmak da çözümdür;
çünkü biz istesek de istemesek de çoğu zaman her şey olacağına varır.böyle yaparak üzerimizdeki stresi de azaltmış oluruz.
bir de bakarız ki mutlu olmaya başlamışız o zaman...Yeter ki sen Kaderine razı ol.
Kafa karışıklığından sıyrılıp yön bulmak, karar vermek, adım atmak için sular durulana kadar bekleyin..Selametle..

ermac_12

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Karışık bir rüya

Selamün Aleyküm. Hayırlı günler dilerim
Önceki yorumladığınız rüyalarım içinde çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Bir rüya gördüm tekrar ama bi önceki rüyam gibi içinden çıkamadım.
Rüyamda müstakil evin bahçesi gibi bir bahçe vardı. Kar yağmıştı. Dört çeşit hayvan ise yanında yavrularıyla birlikte konakladıkları yere birşeyler götürüyorlardı.
Şöyle ki: Kurbağa bahçedeki tek odalı bir yere yavrusuyla birlikte ampul götürüyordu. Annesi pencereye sıçradı yavrusu daha sonra sıçradı sonra içeri girdiler.
Kirpi bahçenin ortasında sobanın içine yavrusuyla birlikte girdi ve kapağı örttü.
Kertenkeleyi tam hatırlamıyorum nerede olduğunu fakat oda yavrusuyla bir yere girdi.
Fare ise yavrusuyla birlikte ölü bir farenin içine girdi. Kangurularda ki kese misali.
Hiç birşey anlamadım.
Şimdiden çok teşekkür ederim. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Hayırlı günler Rüyaniz Hayr olsun
Rüyaniz ,dört mesaj vermektedir...
-MÜCADELE
BİR KURBAĞA SÜRÜSÜ ormanda yürürken, içlerinden ikisi bir çukura düştü. Diğer bütün kurbağalar çukurun etrafında toplandılar. Çukur bir hayli derindi ve arkadaşlarının zıplayıp dışarı çıkması mümkün gözükmüyordu.
Yukarıdaki kurbağalar, boşuna çabalamamalarını söylediler arkadaşlarına:
“Çukur çok derin. Dışarı çıkmanız imkânsız.”
Ancak, çukura düşen kurbağalar onların söylediklerine aldırmayıp çukurdan çıkmak için mücadeleye devam ettiler. Yukarıdakiler ise hâlâ boşuna çırpınıp durmamalarını, ölümün onlar için kurtuluş olduğunu söylüyorlardı.
Sonunda kurbağalardan birisi söylenenlerden etkilendi ve mücadeleyi bıraktı. Diğeri ise çabalamaya devam etti. Yukarıdakiler de, çırpınıp durarak daha çok acı çektiğini söylemeyi sürdürdüler.
Ne var ki, çukurdaki kurbağa son bir hamle daha yaptı, bu kez daha yükseğe sıçramayı başardı ve çukurdan çıktı.
Çünkü, bu kurbağa sağırdı. O yüzden, arkadaşlarının ümit kırıcı sözlerine kulak asmamıştı…

-Eski zamanların dondurucu bir kışından bütün hayvanlar çok etkilenmiş,büyük kayıplar vermişler.Ama en çok kayıp veren kirpilermiş.Çünkü onların pek çok hayvan gibi kalın kürkleri yok,kendilerini sıcak tutması zor olan dikenleri var.Bu durumdan en az zararla kurtulmak için kirpiler meclisi toplanmış çözüm aramaya başlamış.

Tartışa tartışa nihayet gece olunca bütün kirpilerin bir araya toplanmasına,birbirine yakın durarak geceyi geçirmelerine karar verilmiş.Böylece kirpiler birbirlerinin vücut sıcaklığından faydalanaca,aralarındaki hava tedavülünü önleyerek donmaktan kurtulacaklarmış.
İlk geceki denemelerinde bunun işe yaradığını görmüşler.Ama başka bir problem çıkmış ortaya.Üşüyen kirpiler birbirine fazla yaklaştıklarından yaralanmalar gerçekleşmiş.Sonraki gece yaralanma korkusundan birbirinden uzak durmuşlar ama bu sefer de donmalar meydana gelmiş.

Ne var ki her gece kâh uzaklaşa,kâh yakınlaşa ,deneye,yanıla birbirlerinin vücut sıcaklığından faydalanacak kadar yakın;ancak birbirlerini incitmeyecek kadar uzak durmayı öğrenmişler.Bizim de uzun dikenlerimiz var.Bazen faydalı bazen de zararlı.Çoğu zaman kimseleri yaklaştırmıyoruz özel dünyamıza.Ne var ki,sıcaklık ancak yakınlaşmakla mümkün.

Birbirimizin CANINI YAKMAYACAK KADAR UZAK,HAYATIN SOĞUK ZAMANLARINDA ÜŞÜMEYECEK KADAR DA YAKIN olmayı öğrenmeliyiz

-Evini yeniden dekore ettirmek isteyen Japon bunun için bir duvarı yıkar. Japon evlerinde genellikle iki tahta duvar arasında çukur bir boşluk bulunur.
duvarı yıkarken, oradadışardan gelen bir çivinin ayağına battığı için sıkışmış bir kertenkele görür. Adam bunu gördüğünde kendini kotu hisseder ve ayni zamanda meraklanırda kertenkelenin ayağına çakılmış çiviyi görünce. Muhtemelen bu çivi 10 yıl önce, ev yapılırken çakılmıştı.
Nasıl olmuştu da kertenkele bu pozisyonda hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yasamayı başarmıştı?

Karanlık bir duvar boşluğunda hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yasamak çok zor olmalıydı. Sonra bu kertenkelenin 10 yıldır hiç kıpırdamadan nasıl 10 yıl yasadığını
duşundu- ayak çivilenmişti!! Böylece çalışmayı bırakır ve kertenkeleyi izlemeye baslar, ne yiyor acaba? Sonra nereden çıktığını fark edemediği başka bir kertenkele gelir ağzında taşıdığı yemekle...
İnanılmaz!!! Adamı sersemletir gördüğü manzara. Bu nasıl bir sevgi? Ayağı çivilenmiş kertenkele, 10 yıldır diğer kertenkele tarafından beslenmekteydi...
SIZI SEVENLERİ ASLA TERK ETMEYİN, UNUTMAYIN ONLARI.

Evin minik faresi, duvardaki çatlaktan bakarken çiftçi ve eşinin mutfakta bir paket açtıklarını gördü.
Kendi Kendine :
-"İçinde hangi yiyecek var acaba ?"
Bir süre sonra gördüğü paketin bir fare kapanı oldunu anladığında yıkılmıştı.
-"Evde bir fare kapanı var !, evde bir fare kapanı var!" diye bağırarak telaşla bahçeye fırladı.
Minik fareyi telaş içinde gören tavuk, umursamaz ve bilgiç bir tavırla başını kaldırdı ve gıdakladı:
-"Zavallı farecik... Bu senin sorunun benim değil.Bana bir zararı olmaz küçücük kapanın" dedi.

Tavuktan destek bulamayan farecik bu sefer telaşla domuzun yanına koştu ve,
-"Evde bir fare kapanı var!" diye adeta çırpındı.
Domuz anlayışla karşıladı ama,
-"Çok üzgünüm fare kardeş ama dua etmekten başka yapacağım bir şey yok. Dualarımda olacağımdan emin ol"
dedi.

Minik fare çaresizlik içinde ineğe döndü ve,
-"Evde bir fare kapanı var, evde bir fare kapanı var!" dedi.
İnek;
-"Bak fare kardeş, senin için üzgünüm ama beni ilgilendirmiyor." dedi.

Sonunda minik farecik, başı önde umutsuz bir şekilde eve döndü.Çiftçinin fare tuzağı ile bir gün tek başına
karşılaşmak zorunda olduğunu anladı.
Bazen bazi konularda tek başınıza karar almanız gerekebilir..selametle..

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm, hayırlı günler dileğiyle, ben aranıza yeni katıldım inşallah daim olur allah izin verdiği müddet içerisinde. Sizlere bir kaç rüyamı en başından başlayıp sonuna doğru anlatmak isterim belki birbirlerinle bir bağı vardır diye böyle yazmak istedim. Hayırlara vesiledir inşallah. Esirgeyen ve bağışlayan allahın adıyla başlarım...

Birkaç gece yatağımda yatarken tam uyku alemine dalacağım üzere, kendimden geçmişken birden kalbim hızla atmaya başlayıp içimden bilmediğim bir şekilde dualar geliyordu. Kendime birde bir çınlama oluyordu, bu şekilde ayrı ayrı günlerde birkaç kez oldu. Sonra ben ruyamda kendimi birkaç kez, uyku aleminde gördüm, kendim kendimi izliyordum yatakta ama o da diğer kendimi izliyordu, uyurken. Sonra başka bir rüyada büyük kalın çok ihtişamlı altın işlemeli, kabı olan bir kuran-ı kerim gördüm.

Başka bir rüyada kendimi yeşillik pırıl pırıl bir vadide üzerime güneş vuruyor karşımda vadinin ucunda pırıl pırıl aydınlık bir camii görüyordum. Bu rüyayı 2 yada 3 defa gördüm. Sonra ben peygamber efendimizi rüyamda çok görmek istiyordum. Bir gece rüyamda pırıl pırıl bir ışık hüzmesi gördüm. içinden boynunun üstünü göremediğim sadece ihramını gördüğüm biri bana yaklaştı ve sağ kolunu kaldırıp burdan içeriye bak dedi. Beni göreceksin dedi sanki bana, bende tam bakıyordum ki çok fazla bir ışık vurdu gözüme içeriden ve birden uyanıp kalbimin hızla atmasıyla kendime geldim ama peygamber efendimizi gördüğümü düşünüyorum...

Sonra bir gün merak ettim azrail (a.s)nasıl can alıyor cehennemliklerden diye düşündüm sonra namazımı kılıp yattım. O gece rüyamda siyah cübbeli şapkası kafasına geçik biri bana doğru yüzüme doğru eğildi ben yatar vaziyetteyken, yüzünü göremiyordum karanlıktı şapkanın içi ve ortam gözleri yeşil komple göz bebekleri elips şeklinde siyahtı ve ağzını açıp benim ağzımdan birşey dışarı çıkıyordu onun ağzına doğru ve birden uyandım. Can çekişmemle nefesim göğsümü acıtarak geri geldi, kalbim titriyordu ve dua okuyup tekrar uyudum.

En son dün öğlenden sonra bir rüya gördüm. Rüyamda güzel aydınlık bir dağ patikasından yukarı çıkıyordum. patikanın kenarlarında güzel renkli çiçekler böğürtlen misali bitkiler gördüm ve birden bir nehir kenarında ağaçlık içinde kendimi, dayımın oğlu ve arkadaşınla sohbet ederken gördüm. Yanımızda çift kapılı teneke olan asker dolaplarından vardı içi boş olacak ki kaydırıyordum bir sağa bir sola. Sonra sohbet ederken nehirin karşısında balık tutan birisi vardı. Oltasına balık vurdu, dayımın oğlu küçüktür balık dedi. Bende neresi küçük baksana çok büyük balık dedim. Balık büyüktü sonra o adam uçarak mı desem suyun kenarından mı üzerinden mi koşarak mı desem tam seçemedim aşağı doğru hızla gidiyordu oltayı havaya kaldırarak ve oltanın ucunda bir tane çok büyük bir balık abartısız bir arabadan bile büyüktü. Sonra bir kaç büyük balık daha oltanın ucunda gidiyordu ve ben bu sırada ona bakıyordum bulunduğumuz yer yeşillik ve ağaçların arasından temiz bir güneş vuruyordu...

Rüyalarım bunlar allah yorumlayanlardan razı olsun... Allah ne muratları varsa ihsan eylesin... Bu arada allah izin verdiği müddetçe namaz kılıyorum, dua okuyorum, kitap okuyorum. 29 yaşındayım, erkeğim. Sizlerden cevap bekliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun, hayırlı günler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,hayırlı Cumalar,aramıza hoş geldiniz rüyaniz Hayr olsun
Bir rüya da karışık şeyler görmek;tabirinde tereddüt hasıl olduğunu görmek, o rüyanın tabirini o günkü olaylar çerçevesinde yorumlamalıdır..

hayatta ne istediğini ,nereye gittiğini, bilene dünya bile yol verir...
İnsan nereye gitmek istediğini bilmeli.Kime varmak istediğini.Aralarındaki
kilometreleri ,engelleri ezberlemeli,hesap kitabini yapıp ona göre yolla çıkmalı ya da çıkmamalı...kendini bilmemenin ve anlamamanın sonucudur. hayatın atomu burada saklıdır..

ne istediğini bilmiyorsan, ne istemediğini düşün. hayattan istediğini arayıp durma. yakaladığında hemen sahiplen...
Bazen de her şeyi doğal akışına bırakmak da çözümdür;çünkü biz istesek de istemesek de çoğu zaman her şey olacağına varır.böyle yaparak üzerimizdeki stresi de azaltmış oluruz.

Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyaniz ,farkli,farkli mesaj vermektedir...
Hamd olsun halimize.."Allah derdini artırsın "bu söz, dıştan bakıldığında beddua gibi görünüyorsa da, hakikatta hayır duadır.
Dert, gerçeğe ulaşma hakkı ile kul olabilme derdidir...bu da rüyalarınızın yansımasıdır.............

Dermân aradım derdime derdim bana dermân imiş misali..
aslında bir derdim de yok!! derdim ;yalnızlığım , gereği gibi Allah'a halis bir kul olamıyorum hissi ve bunun ezikliği var İçinizde..

Sufiler, rüyayı özellikle seyru süluk sırasında bilgi yollarından biri olarak görür ve görülen rüyalardan manevî ikaz işaret ve deliller çıkarırlar.

KARŞINA ÇIKARTILAN HER MAHLUK SENİN,SIRETİNİ İNŞA ETMEK İÇİN GÖNDERİLDİ...
bir geçiş dönemine işaret eder..bir beklentin olduğuna işaret ediyor. Bu beklenti, maddi veya manevi olabilir bunu ancak kendin bilirsin.
İsteğinin olması için çaba göstediğin, emek harcadığın, hatta belki bir dönem olmayacağı yönünde umutsuzluğa kapıldığın, vazgeçmek istediğin,
son anda karar değiştirip mücadeleye devam ettiğin, bunun sonucu olarak umuduğuna kavuşacağın şeklinde yorumluyorum. En doğrusunu Allah c.c bilir.

Geçmiş, zihinlerimizi kaplayan bir sis bulutundan ibaret.Gelecek ise başlı başına bir hayal perdesi.
Ne geleceğimizi bilebilir, ne geçmişimizi değiştirebiliriz.Sufi daima şu anın hakikatini yaşar... ".

"Balık büyüktü sonra o adam uçarak mı desem suyun kenarından mı üzerinden mi koşarak mı desem tam seçemedim aşağı doğru hızla gidiyordu oltayı havaya kaldırarak ve oltanın ucunda bir tane çok büyük bir balık abartısız bir arabadan bile büyüktü. Sonra bir kaç büyük balık daha oltanın ucunda gidiyordu ve ben bu sırada ona bakıyordum bulunduğumuz yer yeşillik ve ağaçların arasından temiz bir güneş vuruyordu..."

Helal rızkın ve haram rızkın ne zaman ve nereden geleceği ve ne şekilde imtihanımız olacağını hiç belli olmaz...

"Rızık deyince aklına yenilip içilecek şeyler gelenin aklına şaşarım.Allah’ım akıl, irade, hikmet, irfan, ihsan, muhabbet rızkımızı bol eyle.”
Hz. Âişe (r.a)

Allah yar ve yardımcınız olsun, hayırlı cumalar selametle

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm gönülsızım sufiler demişsin ama biz kim sufi olmak kim, bizim için yüksek mertebe. Ben henüz yeni başladım talebe olmak istiyorum, öğrenmek yanmak istiyorum. ilime, bilgiye açım allah sizlerden razı olsun...
Ama bu rüyalar karışık değil ayrı ayrı rüyalar ben bir arada yazdım bunların toplamının cevabı buysa allah razı olsun sizden ama çok hassasım bu konuda o yüzden yazdım size alıntıdan cevap gönül sızım rüyalarım ayrı ayrı hepsi bir rüya değil...

Gönül sızım...
https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html

Allah senden razı olsun bana güzel şeyler söyledin Allah senin gönlüne göre versin inşallah...içim ferahladı gönlümüz sevinç doldu...içimde bişeyler oldu sanki yine rüya görecem uyuduğumda...Allah sizlere bu çabalarınızın yardımlarınızın mükafatını iki cihanda da nasip eder inşallah...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
karışık bir rüya

Selamun aleyküm ablacım, bugün bir rüya gördüm sabaha karşı net hatırlıyorum ama karmaşık birbiriyle alakası yok gibi.
Rüyamda ben bir işyerinde çalışıyormuşum sanki kamu kurumu gibi bir yer ofis gibiydi.. Beş altı tane arkadaşım var kadın erkek karışık. İşe geliyorum onlara selam verip iki dk. gidiyorum başka bir yere. Bir ara eşimle oturuyoruz bana çok kızmış sen benim dediklerimi yapmıyosun diyor ben artık yoruldum senle uğraşmaktan filan diyor. Yanında eski sevdiği kızlarla çekilmiş fotoğrafları var.. Biri esmer biri sarışın. Sarışın olan sevgilisini kıskanıyorum içimden. Eşime demiyorum içimden hep bunu unutamadığından bana öyle davranıyor diyorum. Kızıyorum ve hüngür hüngür ağlıyorum...
Bir ara tekrar iş yerine gidiyorum bu sefer başımda siyah bir eşarp üzerimde yine siyah bir elbise var yalnız kendime bakıyorum yüzüm bembeyaz...
İşyerindeki arkadaşlarım "buna ne olmuş" der gibi bakıyorlar..
Sonra bir yerdeyim düğün oluyormuş kadınlar yemeklerin başında. Sonra onların yanında bir oda var oraya giriyorum bir karı koca oturuyor o düğün de sanırım akrabalarının birisinin, konuşurken duydum bu karı kocanın yakın zamanda çocukları ölmüş ama takdir-i ilahi diyorlar heralde diyorum ben de düğünde gayet neşeliydiler. İşte böyle ablacım baya kafa karıştırı bir rüya yorumlarsan sevinirim...:tamam:.
Allah (cc) emanet ol hayırlı akşamlar...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Gönül Dostumrüyaniz Hayr olsun

O rüyanın tabirini o günkü olaylar çerçevesinde yorumlamalıdır..
hayatta ne istediğini ,nereye gittiğini, bilene dünya bile yol verir..ne istediğini bilmiyorsan, ne istemediğini düşün. hayattan istediğini arayıp durma.
yakaladığında hemen sahiplen...

Benim rüya yorumları anlamak için biraz ilim, biraz akıl, biraz basiret,biraz da Vicdan,
biraz da gönül gözü ile okumak, ufku geniş ,yeri gelince kendini eleştirebilen Yiğit bir insan olmak bazende tecrübe gerektirir.

İnsan, yaşamın akışına kapıldığı zaman, bazı başka diğer şeyleri unutuyor. En başta da kendini!..
Bizler gerçeklere çoğu zaman kulaklarımızı tıkar, içimizden “hayııııııııır!” diye bağırırız.Oysa gerçeğin,Vicdanin sesidir o.
Korkan ve tüm kapılarını kapatıp duvarlar ören ise egomuzdan bir parça: “Kalayım karanlıkta. Bırak beni...başkaları ile uğraşalım...
Eyy Yolcu Kendinde ki gerçeklere koş!!rüyanda yüzleştiğin gibi...

"eşimle oturuyoruz bana çok kızmış sen benim dediklerimi yapmıyosun diyor ben artık yoruldum senle uğraşmaktan filan diyor "
reel hayatta eşinizle aranızda kimi sorunlar olduğunu ve bunu karşılıklı konuşarak çözmeni gerektiğini temsil ederken ilk adımı sizin atmanızın yararlı olacağını simgeler.

"Biri esmer biri sarışın. Sarışın olan sevgilisini kıskanıyorum içimden"
eşinizin,iki yönü olduğunu biri ;Akıllı ,makul, diğer taraf ,bazen aptalca ve nefsine uyabiliyor bunu da mazur görün cahiliğine verin...

"hüngür hüngür ağlıyorum..."

ikinizinde,birbirinizin üzerine kendi duygularınızı empoze etmeye çalıştığınızı, birbirinize duygusal baskı uyguladığınızı ve birbirinize gereksiz
büyük üzüntü verdiğinizi simgeler...

"başımda siyah bir eşarp üzerimde yine siyah bir elbise var yalnız kendime bakıyorum yüzüm bembeyaz..."
Gördüğün rüya hayırlara işaret olup, senin özel biri olduğunu işaret edebilir.
Eğer sabırlı olabilirseniz ne mutlu size. Allah yolunu izleyip, onun emirlerine uyduğun sürece korunacağını, işlerinin hep yolunda gideceğini ve
mutlu ve huzurlu olacağını işaret edebilir...

her şey bir İmtihan...Her şey belki şimdilik güzel olmayacak,ama biz hep imtihan olacağız. her şerde bile bir hayır vardır...mevlam ne eylerse güzel eyler.
Başımıza her ne gelirse gelsin sabretmek lazım.Allah c.c.. şüphesiz sabredenlerle birliktedir...
Allah (cc) emanet ol hayırlı akşamlar,SELAMETLE..
acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah (c.c) razı olsun ablacım.. gönlüne,eline, diline sağlık inşallah hayırlara vesiledir bu rüya.. Rabbim ferahlık vermeyecek olsa bu rüyayı göstermez di... kabul etmeyecek olsa dua ettirmez di... onun huzuruna çıkmak bile onun rızası iledir.. yalnız bir şeye aklım takıldı; sizin özel bir insan olduğunuza işaret edebilir demişsin ya abla yani Allah katında rıza gösterilen makbul bir kul ve senin gibi güçlü bir hissiyatı olan bir kul mu? inşallah böyle bir kul olabilirim...
Allah yar ve yardımcımız olsun selam ve dua ile...

Gönül sızım...
https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html

Üst Alt