eşimle aramız bozuk

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm herkese.
Bir kaç gündür sıkıntıda bunalımdayım. evleneli 1 ay oldu eşimle anlaşamıyoruz daha doğrusu ben anlaşmak istesem de beni anlamıyor bir türlü, bunlara rağmen onu seviyorum sonuçta iyi ya da kötü bir şeyler paylaştık, geçen haftalarda iyiydik aramızda problem yoktu. ama şu an görüşmüyoruz bunun sebebi de annesine attığım bir mesaj ve onun bana "sen benden habersiz nasıl ne hakla böyle bir mesaj atıyorsun kim oluyorsun demes"idi, çok zoruma gitti daha yeni evliyiz ve kötü bir şey de demedim.

Şöyle ki düğünümüz köy düğünü oldu adetlerine göre düğün masrafları düğünde bize takılan paralar takılarla ödeniyormuş erkek evinin oluyormuş, bunları daha önce demediler, iyi gösterdiler kendilerini...düğünde hiç bişey bize verilmediği için sonra sonra içime dert oldu, geçen günlerde kaynanaya msj attım. oğlunu gelinini hiç mi düşünmüyorsun bu kul hakkı değil mi o kadar namaz kılıyosun ibadet ediyorsun hiç mi bilmiyorsun bunun günah olduğunu,oğlunun o kadar borcu var hiç bi katkın olmadı nasıl annesin sen, oğlununu gelinini düşünmeyeni ben hiç düşünmem dedim.

Arkasına da sizi zor duruma sokmayalım diye kına için bir salon bile tutturmadık, siz hiç iyilik bilmez misiniz dedim. buna karşılık eşime aralıklı kız kardeşlerinden annesinden telefon geliyordu, baktım hiç bişey demiyor bana karşı iyi, bir de herhalde bana hak verdi diye sevindim mutluydum beni anlamıştır diye düşündüm ama baktım ki o mesajdan 4 gün sonra bana msj attı işten. Yavrum anneme msj atmışsın ne yazdın falan dedi, ben de o msjı sırf görsün diye beklettim, gönderdim ona da msjı o da sen kim oluyosun diye msj yazdı, halbuki ben bizi düşündüm borçları ona yıktılar, kendileri sefalarını sürüyolar diye düşündüm öyle de oldu. Sonra benİM biletimi al annemlere gidicem dedim ve gidersem dönmem dedim o da tamam dedi (bu arada annemler ankara da da ben antalya da oturuyordum) ben de bana ait olan bütün eşyalarımı topladım. bu hırçın davranışım, beni ailemi anlamayışının birikimiydi.

Sonra geldi eve ne yaptın dedi baktı, herşeyimi topladım üzgün bi ifadesi var ama; ben sen kim oluyosun dedin ben hiçbişeyinim demek ki, seni bu msjım sayesinde tanımış oldum beni sevmemişsin dedim, o da asıl sen beni sevmemişsin dedi, benden hiç özür dilemedi gitme demedi. sonra beni bıraktı gara, ben de arkamı dönmeden bindim otobüse.

Şu an ailemin yanına geldim, bunun sebebi de onun ailesinin bize takılan takıları ve bir sürü paraları, oğlunun borcu olduğu halde kendine alması ve oğluna çok az bir para verip durumumu biliyorsun artık borcunu, çöpten karton toplayarak mı ödersin demesi, nasıl anne bu eşimin babası da yıllar önce vefat etmiş son çocuğu kalmış evlenmeyen, mürüveti böyle mi görülür soruyorum size. Hiç bi katkıda bulunmadı annesi...benim ailem ne var ne yok her şeyini verir evlatları için... sonuç itibariyle ben ona msj attım ankaraya geldiğimde. "bana kim oluyorsun dedin, bu duruma geldik". Ama buna karşılık bir msj atma gereği bile duymadı. Bana evden çıkmadan hiç sevgi sözcüklerinde bulunmadı sadece gözlerinden üzgün olduğu belliydi... Ben bu durumdan dolayı sıkıntılıyım beni ne aradı ne msj attı hatasını bilmiyo hala.

Size soruyorum annesinin yaptığı hak yemek değil mi ben bizi düşündüm bize para versinler yardm etsinler diye değil içimi dökmek için yazdım o msjları ama hakettiler ve yerinde söyledim laflarımı... Ben ne yapayım bana lütfen yardımcı olun. Kuranımı okuyorum fetih suresini çok okuyorum hem sıkıntılarım geçsin diye hem de onun hatasını anlaması için. inş Rabbim faydasını tez zamanda gösterir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..genc kardesim..
butun bu yasananlar..stress,KIRGINLIK,evden ayrilmaniz..degdi mi kardesim?
simdi nasil mutlu ve huzurlumusunuz? ahh be kardesim.. keske bu olayi boyle sonuclandirmadan bir insaf ehline akil sorsaydiniz....
herseyi maddiyat ile bakarsaniz boyle sonuclara da katlanmak zorunda kalirsiniz...

Hak hukuk, Kul hakkini siz mi belirleyip Hakkinizi alacaksiniz? Sizden daha guclu, adil ve Sizi de esinizi ve annesini de Yaratan her seyden haberdar degil mi saniyorsunuz?

Sizi aldatmamis..el kaldirmamis.. sizi her turlu iste illa calisacaksin eve para getireceksin ben kahvede oturacagim diye size baski yapmamis...
Keske icinizi kemiren bu dugun meselesini ilk once esiniz ile konusup bir sekilde karar verseydiniz...
ve olayi ne onun nede sizin ailenize tasimasaydiniz...
bakin olayi bastan dusunun...madem ki dugun masraflari dugunde takilan para ve altindan karsilaniyormus..
aslinda onlar sana o taki ve paradan daha onemli bir hediye verdiler cook degerli esini...

affedersiniz kadin dediginiz akilli, sabirli ve her seyi esi ile paylasmadikca daha cook keske ve pismanliklar yasayacaktir..

SABIR SABIR..dunyanin en guzel nimeti. lutfu ve insanin maddi, manevi, ruhsal .sagliginin hayatinin koruyucu sudur...
Bakin esiniz size bagirip, kirmadan, o mesajda ne yazmistin diye medeni bir sekilde fikrinizi sormus..
Annesi oglunu size karsi kiskirtsa idi o size bunu sormadan kotu kufurler yagdirirdi...

ahh kardesim erkek ve kadinlar olaylara farkli bakar ve farkli tepki verirler...
Siz gitmek istemissiniz o da sizi gara goturmus...
cunku size bir muddet vermek istemis ki biraz sakinlesin.. biraz kendinize gelin..
yeni evlilerde olur bu tur seyler.. cook dogal ve normaldir.. ama keske hemen ailenize gitmeden evde kalip bu sorunu beraber cozebilseydiniz..
Gitmek.. cozum degil.. sadece soruna bir dugum atmaktir...

Ayni sizin durumunuzda olan genc bir arkadasim burada 3 aylik evli esine kiziyor ve kendine bir apartman dairesi tutmus..
ve o gece bir ruya gormus ki evi ortadan YIKILIYOR..
ertesi gunu beni aradi ruyasini anlatti.. ben de ona Hayirdir ins.. aman guzel kardesim sakin haa bu gunlerde bir aptalik yapma.. evliligini, yuvani YIKABILIRSIN diye nasihat ettigim de o da demez mi ben haftaya kendi evime tasiniyorum..
burasi BATI bu tip seyler Yabancilar icin gecerli normal ama bize ters duser ve cook yanlistir diye vaz gecirmeye calistiysam da hayir dedi..
ev tutum cikacagim esim bana annesinin yaninda bagirdi kucuk dusurdu...
Nuh diyor hz peygamber demiyor..
neyse tasindi.. o ara 2 haftalik hamile oldugunu ogrendi..ve esinin yanina donmek istedi.. tai bu sefer esi erkek gururu ve inadi tuttu..
cevresinden ailesinden utandigi icin geri almak istemedi...
ben de sordum.. simdiki aklin olsa kendi evinden cikip gidermi idin diye...
ASLA!! demisti.. cunku esini, evini, yatagini, yorganini birakip giden esler arasina seytan giriyor diye cevap vermisti...

Bakin kardesim..Evlilikte tartışmaya en çok neden olan davranışın kişilerin birbirlerini suçlaması olduğu görulur..
Çünkü suçlama karşılığında bir savunma veya karşı bir suçlama doğuran davranıştır. Bu sebeple tartışmalara son vermek isteyen eşlere öncelikle tavsiyem
suçlayıcı tutumları varsa bu tutumlarından vazgeçmeleri olmaktir..

Karşı tarafı suçlamak hem tartışmaların sürekli olmasını hem de tartışmaların şiddetini arttırmaktadır.
Eşinize, biz bir problemi ve sıkıntıyı halletmeye çalışıyoruz’ sorun ,problem yaratmaya degil mesajını verin.
Eşinize değil soruna odaklandığınızı ona hissettirmelisiniz.
Aksi takdirde tartışmaların sonu gelmez.
Her hangi bir sıkıntınız veya probleminiz varsa dikkat etmeniz gereken bir husus daha var:
Sıkıntılarınızın ve sorunlarınızın çözümü için doğru zaman ve doğru dili kullanmanız.

Sorununuzu tartışma ortamında değil de daha sonra yemek yerken veya çay içerken, ‘beni rahatsız eden bir konu var, seninle konuşmak istiyorum’ diyerek,
suçlayıcı tavırlardan uzak,laf dokundurmadan,
ozellikle annesine saldirmadan..cunku ins. bir gun sizde anne olacaksiniz..
bekle kardesim bekle evlad dogurmak, buyutmek, yetistirmek kolay mi saniyorsunuz...

sonra bir gun biri geliyor ve evladinizi elinizden aliyor tmm. bu da doganin kanunu ama evladi ve esinden biraz saygi, hurmet, anlayis hak etmiyor mu?
insan ne yaparsa kendine yapar bunu unutmayin..
gelin beni dinleyin.. ilk once sakinlesin..
Esinizi Seviyorsunuz o da sizi seviyor..kizginligi degil sevginizi hatirlayin!!
Sonrada esinizi arayin.. Tatli bir dil ile her baslangicin farkli ve zor oldugunu anlatin..
her musibet bin nasihattan iyidir.. Ben Esinizin sizi cook sevdigine inanmaktayim..
buyukluk siz de kalsin ilk adimi atin.. ve onu arayin.. konusun.. ve en kisa zaman da belki bayram oncesi evinize donun..
bu sizin ilk aile bayraminiz..
boyle gecmesine izin vermeyin..Seytani Sevindirmeyin..

Bayram da annesine gidersiniz hic bir sey olmamis gibi..Bayram da kirginlik olmaz!!ins. musait bir zaman da musait bir dil ile bu konuyu konusursunuz..
ama Siz daha cook yenisiniz hele biraz evlilige, esinize alisin da gerisi Allah kerim.. Sizin ve Aileniz icin dua edecegim..
Bayram da da kendi evinizde mutlu, huzurlu gecirmenizi Allah tan diliyorum..
orasi artik Sizin eviniz degil.. Babanizin evi.. sizin yeriniz Esiniz yaninda.. ins.. sonrada hayirli bebislerde gelir.. gelin.. ne kendinize nede Sevdiklerinize zulm etmeyin..

Affedin.. merhamet edin ki merhamet edilirsiniz..
Selamet ile Hayra kalin...

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkür ederim Allah razı olsun çok haklısınız, sizden bunları dedikten sonra da çok üzüldüm ama en başından sorunlar oluyordu, ben vurdumduymaz biri değilim ama o öyleydi, gamsız olduğunu hissediyordum, ailesini de öyle sezdim. Benim isteğim ailelerimizde görüşsün mutlu büyük bir aile olalım Allahtan hep hayırlı bi yuva kurmaktı dileğim hala da öyle dualarımda hayırlıysa bir yol göster diyorum Allahım.

Sorun derken de pek konuşmayan biri olması yani iyi ya da kötü yaşadıklarını en azından anlatması gün içinde sohbetimiz pek yoktu ben açıyordum konu öyle konuşuyorduk, hiç yeni evli gibi değildik, sevgisini belli etmiyordu, sonra kendini savunamayan bir erkekti, o çok sabırlı ben çok sabırlı biri değilim yapı olarak Allah sabır versin inş. eşim belki de gamsız olduğundan bilemiyorum Allah biliyor ama evlenince bu konulardan bahsettim, hatta o antalya da 6 yıldır yaşıyomuş, kendisi anlattı ben aç kaldım susuz kaldım kimse destek olmadı kendi kendime yaptım her şeyimi dedi.

Oda biliyordu ailesini ama ben sırf kendi içimi dökmek için annesine msj attım, bir de msjı atmamın nedeni köyde düğünden sonra anneme bütün takılarımı verdim annesininkilerle birlikte, geri ankara ya döndüğümüzde alacaktım, annemleri arayıp hırsız muamelesi yaptılar, ne benim ne ailemin kimsenin malında gözümüz yok çok şükür, ama ben bunlardan ziyade ufak tefek yalanlarını, umursamazlıklarını, söylediği lafları inkar edişlerini gördüm hem ondan hem ailesinden iyi gözlem yaptım ama evlenince de değişen bişey olmadı, evlilik kutsal bişey, belki aynı evi paylaşınca duygularımızı paylaşınca belki de gerçekten böyle değildir zannettim.

Bana bir şiddetini kötü sözünü duymadım ama umursamazlıklarını farkettim, düşündüm ömrümün sonuna kadar mutlu olabilir miyiz ben yalansız herşeyimizi paylaşmak istedim söyledim de ona. ben burda bir değil bi sürü msj attım. gece sahur vakti aradım açmadı, benim yapabileceğim bişey kalmadı. ailemin hiç kötülüğünü görmedi onları arayabilirdi. mesela kendi kendine ailemi aramaz ben söylersem arar ayıp olur hal hatır sor derim. ben annesine attığım msjın öncesine kadar hal hatır sordum saygısızlık etmedim ama onların ailemi hırsız tutması, ondan sonra eşime farklı duyurmaları bu durumu sonra gelip eşim evlendiğimiz gece tartıştı benimle hatta beni aileme gönderecekti bu gibi durumlar.

Tabi bunların birikimi böyle yapmama sebep oldu, onlara attığım msj için yine de pişman değilim çünkü onun ailesi ne kadar önemliyse onun için, benim ailem de daha daha önemli, eğer ki ailem hırsız tutulmasaydı bir şekilde bunlar kafamda yer etmezdi... ben kısa olmasa da anlattım sağolun cevap verdiniz ama. Allah razı olsun dualarınız için de ayrıca... Bu arada bugün öğlen uyandım rüyamda eşimi gördüm, bana neden böyle yaptın ailene neden bahsettin gibi bişeyler dedi, kızgın mı desem üzgün mü öyle bi ifade vardı gözünde, sonra ben biraz bekledim, beni sevmiyor musun dedim seviyorum dedi. ama aklıma takılıyor bu yaşadıklarım. Ailemde haklı olarak seviyorsa gelir diyolar ben de bunu diyorum çünkü ben ankara ya geleceğim gün gitme demedi kim oluyorum ben dediğimde kim oluyorsun dedi hala ağlayarak gittim evden, çok zordu benim için ama o hiç bişey demediği için gittim sonra bileti aldığı için msjla teşekkür ettim hayırlı yolculuklar diledi, bir daha da hiç aramadı msj atmadı :'( bir de şunu da paylaşayım hotmail şifresini biliyordum onu değiştirmiş ve faceye kaydolmuş, halbuki ben face falan kullanma dediğimde kullanmıycaktı. Sanki beni gözden, hayatından çıkarmış özgür bi ifadesi vardı... siz ne çıkarırsınız bütün yazdıklarımın toplamından Allah rızası için bir cevap verin.

Bu arada annesinin taktığı takılar derken akrabalarının falan değil düğüne kadar 4 bilezik yapmıştı bizimkilerle birlikte onları annemlere göndermiştim ankara ya dönüşte alacaktım ve aldım da zaten antalya dan dönerken.Bu arada eşimin ailesi de çorumda yaşıyor

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Şöyle ki düğünümüz köy düğünü oldu adetlerine göre düğün masrafları düğünde bize takılan paralar takılarla ödeniyormuş erkek evinin oluyormuş, bunları daha önce demediler, iyi gösterdiler kendilerini...düğünde hiç bişey bize verilmediği için sonra sonra içime dert oldu, geçen günlerde kaynanaya msj attım. oğlunu gelinini hiç mi düşünmüyorsun bu kul hakkı değil mi o kadar namaz kılıyosun ibadet ediyorsun hiç mi bilmiyorsun bunun günah olduğunu,oğlunun o kadar borcu var hiç bi katkın olmadı nasıl annesin sen, oğlununu gelinini düşünmeyeni ben hiç düşünmem dedim.
Aleyküm selam kardeşim
Allah size akıl fikir versin kardeşim,
bunları eşinizle oturup konuşmak varken sana şeytanlarmı söyledi kaynanana mesaj yaz,da aranız bozulsun diye, senin ne haddine kaynanana mesaj atmak be kardeşim onlar ana oğul sorunları varsa kendi aralarında hallederlerdi güya kendi aklınca kaynanana sitem ettin ettin de noldu şimdi dahamı iyi oldu ödedimi kaynanan borçlarınızı:imkansiz:.
(Kendi görüşüm, sözüm meclisten dışarı) işte bende buna kızıyorum, yahu her nekadar eşini sevsende eşine bağlı olsanda neticede sen evde gelinsin, yani eşine karşı olmasanda evdeki büyüklere göre bir yabancısın, karışma kardeşim borcu olan düşünsün sen niye karışıp ortalığı karıştırıyorsun atösüzüyle; elinin hamuruyla erkek işine niye karışıyorsun,
Bundan yaklaşık 6 yıl önce kamyonum evin önünde dururken(yatarken) sanki bizden ekmek su istiyormuş gibi, yok durduğu yerde vergisi işliyormuş, yok evin önünde çürüyecekmiş sat bunu gitsin vs, diyerek bizimkiler benim başımı etimi yediler, kırkyıldabir karı sözü dinleyecen dediler dinledim ah kafa ah:tüüh:, sen bildiğin yoldan gitsene nebakıyon karı lafına eskiyen eskisin çürüyen çürüsün kimene ve nihayetinde kamyon gitti gitti ama ogün bugündür halen ceremesini çekiyorum yani 6 yıl önce karı sözü dinlemeyipde kamyonu satmasaydım devletin çıkardığı hurda yasasından yararlanıp şuanda ne vergi borcum olacaktı ne plaka borcum ve gönül rahatlığı içinde tıkır tıkır emekli maaşımıda alıyor olacaktımdfrt..
Burda ima etmeye çalıştığım, karışmayın kardeşim eşinizin işine karışmayın evet hayat müşterektir ama o müştereklik başka işler için geçerlidir, yok kayınvalidesine mesaj atmışta dert yanmış sen dert yanmamışsın kardeşim kocanın annesini resmen fırçalamışsın üstelik bir yıllık değilde henüz bir aylık gelin kaynanasına mesaj atıp sen bizi düşünmezsen ben seni hiç düşünmem diye adeta fırçalıyor hayret bişey.
niye mesaj atıyorsunki madem bir fikir yürütmek istedin aç telefonu yüzyüze konuş.
hadi kayın validene şimdide özür mesajı at bakalımaassd..

Delikli boru çıktı mertlik bozuldu, (köroğlu)
Cep telefonu çıktı kaynanalar fırça yemeye başladıdfgtn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Size cevabim SABR edin....
O arkadasima sonra ne oldu bilmek istermisiniz?
Evine ,esine bebeginin babasina donmek istedi...
ama esi hemen tel. numarasini, evinin kilidini degistirmis...
hot maili kapatmis facebook da resimlerini dizmis esinden ayrilmis dul diye kendini eklemis...dayi;.:sırıtık.:,
bunlar hepsi cocukca, aptalca bir erkegin gururunun KIRILMASI KIRINTILARI dir....cddvb..
neyse Arkadasa hamile oldugu icin daha yakindan ilgi, sevgi destegi Allah RIZASI icin sahiplendim..
bebegi babasiz buyuyecekti...Ben de bu duruma cook uzuldum ve esini ile gorusmeye gittim!!bu ayriligi bebegin sagligi icin bitirmesini istiyecektim...
cunku bu yasanan olaylar ileri de bebegin haal ve davranislarinda ve bilincalti yerlesecekti...
adam Nuh diyor hz peygamber demiyor.. nedeni sordugumda...
O beni birakip gitti.. bu kadar mi degerim vardi.. ona ben ne yaptim..ki beni terk etti diye aglamaya basladi.. erkeklik gururu incinmisti...
gitmeyi o tercih etmisti.. ve sonucu ile katlanir veya kendi gittigi gibi kendisi geri gelir ve biz bu durumu cozeriz diyordu...
ama ardan biraz zaman gecince zaman da bu ayriligin uzerinde etki yapmis olacak ve aile ve cevreside boos veer ya giden gitmis giden de bitmistir.. diye aklini celiyordu...
zavali adam hem karisini cook seviyor.. bebegi olacak.. hem de seytan gururunu kullanarak hayir! geri cagirma kendisi gitti kendi dusen aglamaz diye kendi icinde nefsi ve kalbi ile arada kaliyordu...
arkadasim 7 aylik hamile idi artik...O gel demezse gitmem diyordu.. eside kendi gitti kendi gelmezse pasa gonlu bilir diye seytan inadi kIZISTIRIYORDU...
ve bir gece aynen sizin gordugunuz ruya gibi bir ruya gormus ve bana anlatinca aklima HAYIR yolunda bir kurnazlik gelmisti...
Allah affetsin niyettim sadece bebegin babasiz oksuz buyumemesi idi...
ve arkadasima dedim ki esyani topla ve araban ile esinin evinin onunde park et ve arabada yasa!
Kis zamani -10 derece ayaz mi ayaz...2 gece arabada yatti arabayi biraz calistiriyor biraz sonduruyor arabada soguktan bataniye altinda titrer iken.. 3. gece esi dayanamayip cocugumun annesi artik eve gel diyerek onu iceri almistir.. su anda o bebek erkek ve 3 yasinda..
cok da mutlu bir aile yasamlari var..
adam gamsiz.. hanim cook sinirli, asabi, ama rabbim bu iki farkli insani birlestirip bir guzel uyumlu cift yaratmis...
O yuzden esinizin davranislari cook normal... annenizde bunu yapsa babaniz ayni tepkiyi gosterirdi...
gitmek mi zor kalmak mi bence ikiside suc kimde her ikisinde...
Kardesim.. daha 1 aylik evlisiniz..evliligin ilk 1. yillinda her evlilik problemli gecer niye biliyormusunuz aryik ben degil biz variz..
beraberligine alismak kolay mi?
iki taraf icinde zor.. ve onun ailesini kendi aileniz ile KIYASLAMAYIN..
her insan,her aile farklidir..
masallah siz de kolay bir insan degilsiniz laf aramizda...sırıtık.:,
yoksa KASIM ayi dogumlumusunuz veya esiniz mi.. akrep akrepliginin fitratindan geciremezsiniz.. oldugu gibi kabulenin...baska caresi yok..
Yagmurdan kacarken doluya tutulmayin SAKIN....
bak Siz inancli bir insansiniz Elhamdullilah..
herseyi Allaha havale edin..
merak etmeyin zaman ile zaman kendi kendine bazi seyleri dogal olarak degistirecektir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah size akıl fikir versin kardeşim,
bunları eşinizle oturup konuşmak varken sana şeytanlarmı söyledi kaynanana mesaj yaz,da aranız bozulsun diye, senin ne haddine kaynanana mesaj atmak be kardeşim onlar ana oğul sorunları varsa kendi aralarında hallederlerdi güya kendi aklınca kaynanana sitem ettin ettin de noldu şimdi dahamı iyi oldu ödedimi kaynanan borçlarınızı:imkansiz:.
(Kendi görüşüm, sözüm meclisten dışarı) işte bende buna kızıyorum, yahu her nekadar eşini sevsende eşine bağlı olsanda neticede sen evde gelinsin, yani eşine karşı olmasanda evdeki büyüklere göre bir yabancısın, karışma kardeşim borcu olan düşünsün sen niye karışıp ortalığı karıştırıyorsun atösüzüyle; elinin hamuruyla erkek işine niye karışıyorsun,
Bundan yaklaşık 6 yıl önce kamyonum evin önünde dururken(yatarken) sanki bizden ekmek su istiyormuş gibi, yok durduğu yerde vergisi işliyormuş, yok evin önünde çürüyecekmiş sat bunu gitsin vs, diyerek bizimkiler benim başımı etimi yediler, kırkyıldabir karı sözü dinleyecen dediler dinledim ah kafa ah:tüüh:, sen bildiğin yoldan gitsene nebakıyon karı lafına eskiyen eskisin çürüyen çürüsün kimene ve nihayetinde kamyon gitti gitti ama ogün bugündür halen ceremesini çekiyorum yani 6 yıl önce karı sözü dinlemeyipde kamyonu satmasaydım devletin çıkardığı hurda yasasından yararlanıp şuanda ne vergi borcum olacaktı ne plaka borcum ve gönül rahatlığı içinde tıkır tıkır emekli maaşımıda alıyor olacaktımdfrt..
Burda ima etmeye çalıştığım, karışmayın kardeşim eşinizin işine karışmayın evet hayat müşterektir ama o müştereklik başka işler için geçerlidir, yok kayınvalidesine mesaj atmışta dert yanmış sen dert yanmamışsın kardeşim kocanın annesini resmen fırçalamışsın üstelik bir yıllık değilde henüz bir aylık gelin kaynanasına mesaj atıp sen bizi düşünmezsen ben seni hiç düşünmem diye adeta fırçalıyor hayret bişey.
niye mesaj atıyorsunki madem bir fikir yürütmek istedin aç telefonu yüzyüze konuş.
hadi kayın validene şimdide özür mesajı at bakalımaassd..

Delikli boru çıktı mertlik bozuldu, (köroğlu)
Cep telefonu çıktı kaynanalar fırça yemeye başladıdfgtn

Mavi kardesim bu agbimizin nasihatti benim butun yazdiklarimdan degerlidir niye biliyormusunuz?
cunku o esi ve annesi ile yillarca evliligini ayni evde gecirebilmis ise demek ki bu isin SIR ehli O..
aslinda bir cati altinda hanim ve annesi ile nasil mutlu ve huzurlu yasanabilir teknigini yazmasi gerekli...dfgtnsırıtık.:,
bu her baba yigittin yapabilecegi bir mertlik degildir...
Siz halinize sukr edin ki paranizi almislar.. ya paranizi alip da sizin ile yasamak icin evinize yerlesseydiler o zaman ne yapardiniz...sırıtık.:,cddvb..
hep beterin beteri var derdi rah. annem beterine sabr etmiyenler beterinin beteri ile SINANIRLAR..bunu da unutmayin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bu gun günlerden Ramazani kerim ..
umutsuzluguma umut olsun mu ?
uzansın mı bir el, değsin mi icimdeki nefis ve kin,ofke ve kizginligimi alsin mi?
sonra FIRINDAKI aklımi alip cennet serinliginde
bir daha mi dusunsem..?

Hz. Eyüp dermansız kaldı imdat demedi!
Hz. Yusuf karanlığa düştü eyvah demedi!
Hz. İbrahim ateşe düştü yandım demedi!
Hz. Hamza kanının yudumlanmasına feryat etmedi!
Hz. Bilal kayalar altında kaldı ezildim demedi!
Unutma sıkıntı, dert, tasa Allah’a sevgili olandan başkasına inmedi.
Günahlara kefarettir gönüldeki keder ..
Niyetler halis olunca ameller olmaz heder..
Biraz daha sabreyle neler göreceksin neler …
Gorelim Mevlam neyler neylerse guzel eyler..
MEVLAM ihmal değil sadece kulunu dener!
beterine sabr etmezsen daha beteri ile imtihan eder...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Mavi kardesim bu agbimizin nasihatti benim butun yazdiklarimdan degerlidir niye biliyormusunuz?
cunku o esi ve annesi ile yillarca evliligini ayni evde gecirebilmis ise demek ki bu isin SIR ehli O..
aslinda bir cati altinda hanim ve annesi ile nasil mutlu ve huzurlu yasanabilir teknigini yazmasi gerekli...dfgtnsırıtık.:,
bu her baba yigittin yapabilecegi bir mertlik degildir...
Siz halinize sukr edin ki paranizi almislar.. ya paranizi alip da sizin ile yasamak icin evinize yerlesseydiler o zaman ne yapardiniz...sırıtık.:,cddvb..
hep beterin beteri var derdi rah. annem beterine sabr etmiyenler beterinin beteri ile SINANIRLAR..bunu da unutmayin...
Teşekkür ederim gönül sızım kardeşim evet 1976 dan bugüne aynen dediğiniz gibibrrvo ve ben 55 yaşında olmama rağmen anacığımın gözünde halen bir çocukyum ve halen bizi yönetmeye çalışmasıda cabası
Aslında yazmayı düşünüyorum ama yazarsam sitemizdeki bayan kardeşlerimin bana cephe alacağından çekiniyorumsırıtık.:,
Evet G.S. kardeşimin dediği gibi, siz yinede şükredin mavi kardeşim ya paranizi alip da sizin ile yasamak icin evinize yerlesseydiler o zaman ne yapardiniz hem ozaman mesaj atmayada gerek kalmazdı.sırıtık.:,

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Şurda derdimi dökeyim dedim demediğiniz şey kalmadı, hangi devirde yaşıyoruz, tamam sabırlı olmayabilirim ama inancım da sonsuz herşey Allah'tan gelir, insanlar konuşa konuşa demişler, nerden biliyorsunuz konuşmadığımı müneccim misiniz, niye bu erkekler hep kendini savunur ki! ben eşimi çok severek evlenmedim aşIK olarak evlenmedim, hatalarını da gördüm evlenmeden önce arkadaşlığımız süresince ama dedim o da insan dedim, hem evlenince eşinizi ya seviyorsunuz ya sevmiyorsunuz bir şekilde evleniyorsunuz çok zaman geçirmemiş olsanızda.

Çünkü nasıl olsa insanlar iyi ya da kötü anlamda evlenince değişecek belki herkes için aynı şey geçerli değil ama Allah da öyle yazmış kaderi zamanla alışkanlıkta oluyor dolayısıyla bırakamıyorsunuz bir de sadıksanız zor oluyor.
Ben eşimin saf görünen temiz yüzlü (hala da öyle) sakin halini sevdim ama ne bileyim evlenince değişmem diyen insan bir anda değişiyor, ben ayrıntıya önem veren insanım, çünkü herşey ayrıntıda gizlidir, ben eşimden hiç bişeyi saklamadım...ama eğer baştan sona yazımı okusaydınız bana da hak verirdiniz insansınız sonuçta insan insanın halinden anlar...ateş olmayan yerden duman çıkmaz boşa demiyolar.

Ben yapım gereği bana gülen insana arkamdan iş çevirse bile yine bana gülerse sahte gülüş olsa bile gülerim...bazı insanlar aklını kullanamaz. şimdi diceksiniz sen çok mu iyi kullandın, ben hatalarımı da biliyorum geçen vakti de neler yaşadığımı da, hakeden hakettiğini bulur er ya da geç ben o msjı atmasam da zaten Allah biliyo o kulunu yaptıklarını, ama insanız çenemiz durmayabiliyor özellikle bayan olarak; çünkü erkeklerin çoğu ayrıntıya önem vermez, birşey sorarsın ya saçma bulur ya geçiştirir, biz bayanların çoğu yaradılışımız gereği hassas duygusal insanlarız, erkekler de tam tersine afedersiniz kazma derler ya aynen öyle.

Yok gurur bende var gurur, bana eşim ne hakla benim haberim olmadan böyle bir msj atarsın kim oluyorsun dedi. Bu kelime kaldırabileceğim bir kelime değildi, değer verdiğim insan bunu diyebildi daha düne kadar hiç bişey yokken dedi e yazık günah değil mi ben evliliğim bitireyim diye atak yapmadım, bir yandan aile özlemi bir yandan eşimin beni anlamayışı, beni savunmayan bir eş, (ben kendimi gayet iyi savunurum ama eş yeri gelicek koruyacak laftan sözden eşini gerekirse lafını verecek) eğer evden çıkmadan özür dileseydi o kelime için ki ben onu bekliyordum oturup konuşcaktım...

Ben bu siteyi yeni gördüm, dök içini rahatla diyoR başlıkta, ben de buna istinaden üye oldum, zaten moralim bozuktu, iyice bozdunuz. birbirimizi tanımıyo olabiliriz ama nihayetinde konuşabilen anlatabilen insanlarız. öyle şeyler yazdınız ki şaşırdım, ben eşimi sevdiğim için o bana tepki vermediği için bunalımdayım, burası da dini bi site, sizden de moral verici küçük bi kelime beklerdim ama onu çok gördünüz....yarama ilaç olacağınıza dediğiniz şeylere bakın şimdi benim günahıma girdiniz ben de insanım bana da yazık o kadar emek verip katlanıp evleniyorsun kolay mı. eğer bi iyilik yapacaksanız Allah rızası için ufak bir dua edin yuvamın yıkılmaması için, yine de sağolun meşgul ettim sitenizi ama benim gerçekten morale ihtiyacım var...

Bunları dedim diye de hatalıyım anlamına gelmesin yani eşim hatasız ben hatalıyım olmasın ikimiz de de var hata. Ben biliyorum hatamı inş. o da bilir ama bu hata dediğim kaynanaya attığım msj değil kesinlikle beni eşimin bilmesi yeterli benim nasıl insan olduğumu çözmesi yeterli.

Bu arada akrep burcuyum ama kindar değilim hakkını arayan biR insanım, ezdirmem kendimi o yüzden ezdirmediğim için suçlu oluyorum. gelinim diye kendimi ezdirecek değilim saygımı da bilirim sevgimi de nerde nasıl davranmam gerektiğini de. Benim kaynanam gibilerine gözü açılmamış saf biri lazımmış ben de öyle değilim o yüzden kimse aramıyor o msjdan sonra yoksa o msja kadar arıyordu görümceler falan...doğru insanı dokuz köyden kovarlarmış. bizim bize yetecek kadar paraya ihtiyacımız var, her şey para değil insanlık lazım. Bunlar en başta konuşulsa durumlar belirtilse hoş görülür ama arkadan iş çevirmeler olunca işin boyutu değişiyor. ben evlendim diye ailemi atamam bir kenara aynı şekilde ondan da aileni bir kenara at deme şansım yok, eş ne olursa olsun özellikle erkek bir adım önde olmalı yoksa zor oluyor geçim...Allah kolaylık versin bana da cümlesine de hayırlı insanlar kadir kıymet bilen insanlar çıkarsın inşallah...

Ha bu arada ben zaten kaynanaya dert yanmadım yalvarmadım da çok şükür haddini bildirdim o da lafını aldı oğlu da ceremesini çekiyo....eee akılsız baş her zaman çeker. Allah akıl fikir versin, kimse kimseden üstün değildir ama hakedenlere de hakettiği gibi davranılır, biri sever çeker, biri sever çekmez, ha ama eğer eşin kıymet biliyosa çekilir bir şekilde idare edilir katlanılır zamanla ya da karşılıklı anlarsın birbirini, biri alttan alır öyle devam edersin hayata. İnsanlar dört dörtlük olmaz ama kendini yetiştirebilir ve kör değil ya bu insan anlar iyinin halinden... Neyse ya içimi döktüm farklı bi şekilde ama rahatladım çok şükür, Allah'ım iki cihanda da iyilere afiyet versin, kötüleri de ıslah etsin Allah korkusu versin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hakkinizi helal edin..moraliniz cook bozuk bunu fark ettigimiz icin Sizi biraz tebbesum ettirmek istemistik..
Ahh kardesim iste burada yasananlarda aynen sizin evliliginiz gibi..
Birbirimizi tanimiyoruz...tanimadigimiz icin farkli ve yanlis anlisilabiliyoruz..oysa iki tarafin da niyetti guzel ve Allah RIZASI ..
biraz bizi ve bizlerde Sizi tanima firsattimiz olsa inanin birbirimizi sever daha iyi anliyabilirdik..
Mesela size biraz yuklenmemin Sebebi kendinizi muhasebeye cekip ins. yuvanizi kurtarma yoluna itmek istemistim..
Allah cc. hic kimsenin yuvasini bozmasin!!heleki birbirini Severek ayrilmayi nasip etmesin...
kardesim hangi devirdemiyiz evet 21. asrin ahir zamani fitne devrindeyiz..malesef...
Kendim Okyonuslar otesinde Feministler ulkesinde yasamaktayim..ve kendimi ezdirmem diyenlerin insanliktan cikmis ve hep buhranda yanliz yasiyan kadinlarin hallerine her gun sahit olmaktayim..
Biliyorum kardesim.. baris da savas da tek tarafli olmaz...yani bu konuda haklisiniz O da suclu ama o sadece tabiati fitratti mahiyettinde hareket etmis..
Niye hep Size yuklendim? esinizi ve ailesini kotulemek ile sizi baris yoluna goturemem kardesim...
Siz kendinizi degistirmedikce Rabbim Sizin kaderinizi de degistirmez..onun icin Size Allah icin samimi, dosthane biraz yuklendim.. Hakkinizi helal edin...

Esiiniz sakin , uyumlu, Sizi seven..Kirmaktansa size bilet alip selamet ile ugurliyan kendi duygu ve dusuncelerini acikliyamiyan tipik bir Anadolu erkegi...
Kardesim.. sakin olun.. cokca dua edin.. inanin bende sizin icin duaciyim..
ama insan kendi hata ve acziyettini anladiginda Rahman kapisinda pismanlik ve Tevazu ile edilen dua geri cevrilmez...

asagidaki konuya da bir goz atarmisiniz lutfen...
ins. allah-in izni ile Sizin bu yuvayi kurtarabilecek iman, Sabir ve insanlik dolu bir yureginiz olduguna inaniyorum.. Selamet ile Hayra kalin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kardesim ben kendimi bildim bileli gunluk tutarim.. hatta bu forumda Sevgili Gunlugum diye bir konu yazmaktayim..
ve bu asagida yazdigim.. sozler ilk evlendigimde begenip gunlugume yazmisim.. cunku cook KIZGIN,asabi aninda parliyan HAKKIMI kendim koparmaya calisan genc bir insan dim..
o yuzden cook hatalar isledim.. cok mutsuz ve kirginliklar yasadim..
Sizin ile dostca paylasmak istedim musaadeniz ile...

Bin sene de okusam, Ne biliyorsun diye sorsalar bana haddimi bilirim derim...

Güzeli güzel yapan edeptir...Edep ise güzeli sevmeye sebebtir...
Her şeyi Bilmene Gerek yok Haddini Bil Yeter ..

-Güle sormuşlar "niye güzelsin?" diye...
"Dikenle iyi geçindiğim için.." demiş !

Bazen alabileceğin en büyük intikam; affetmektir. Ve bazen karşındakine verebilecek en güzel cevap gülüp geçmektir..

Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir, kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir..

Biz dünyaya anlaşılmak için değil anlamak için geldik. Anlaşılamamanın üzüntüsünü duyacağımız yerde bütün ruhumuzla başkalarını anlamaya çalışsaydık hayat ne kadar güzel olurdu..

Ya ümitsizsiniz. Ya da ümit sizsiniz. Ya çaresizsiniz. Ya da çare
sizsiniz." (Behçet Necatigil)

"Sen neye hazırsan, o da senin için hazırdır."

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkür ederim Allah razı olsun niyetlerimiz güzel olsun yeter, rica ederim helal olsun siz de helal edin... ama şuna inanıyorum iyilikten her nedense maraz doğuyor. hiç mi iyi insan kalmamış şu hayatta. benim hatam en başından doğal olarak çok güvenmeden istedim bu evliliği, çünkü zaman her şeyin ilacıdır dedim, evlilik belki değiştirir dedim.

Sizden isteğim karşı tarafı kötülemeniz değil kesinlikle, sadece bana moral vermeniz, mesela dua ettiniz çok mutlu oldum Allah bir değil bin kere razı olsun. insan bu sıkıntılarını paylaşacak bir dost arıyor yabancısınız ama sonuçta aynı dili konuşuyoruz aynı havayı soluyoruz, çok şükür inancımız var... Yaşananlar Allah'ın belki de bir uyarısıdır diyorum, bir kaç kere gördüm hatasını, sözler konuşup da tutmayışını, lafının arkasında durmayışını ama yalnız yaşadığına içine kapanık olduğuna verdim psikolojisine verdim, evlenince değişir diye düşündüm, ben eşime hem anaç yaklaştım, hem her şeyini paylaşmak istedim, belki çok az süredir evliyim ama etrafımdan da tecrübeler edindim (inşallah Allah'ım evliliğimin bitmemesi için hayırlı güzel bir sebep verir)

Kul kimdir ki, Allahütealaya o kadar günahlarla yalvarıyoruz da Allahım çevirmiyor, bize ferahlık veriyor, kul neden affetmesin yada hatasını anlamasın... Hatasını da aslında çok iyi anlıyor anlayanlar ama işlerine gelmiyor, çünkü bazıları için bitirmek çok kolaydır her şeyi gözardı edip gitmek çünkü nankör insan iyilik bilmez.
Ben yapılan iyiliği de unutmam kötülüğü de. yanlış evlilik yapıp o kadar çok ezilmeye mahkum kadın var ki bir de arkasında dayanacağı ailesi bile olmayınca mecbur kalıp katlanan kadınlar, bunları düşündüm, vardır bunda da bir hayır kendi adıma. şükür Allaha dua edince rahatlıyorum selamet diliyorum inş.
Sizin de yüklenmenizi iyi anladım, ayrılıklar çok oluyor eften püften ben de kızardım ama işin içine girince farklı oluyor. İnşallah Allah herkese yaptığı hatalardan dolayı pişmanlık verir, ders alırlar ben de dahil inş...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Evlilik problemleri nasıl çözülür? 7 öneri
Her evlilikte birtakım sıkıntılar yaşanabilir.
Eşlerin birbirlerini tanımaları ve uyum sağlamaları esnasında bazı pürüzler olabilir
Önce kendinizi tanıyın, duygularınızın farkında olun.
Eşinizi anlayabilmek için gayret edin, sürekli anlaşılmak için beklemeyin.

Her genç hayaller kurarak evlenir. Kimi “kalbine mukabil bir kalp” “bularak mutluluğu yakalar, kimi yakalayamaz.
Hayat arkadaşına “İyi ki evlendim.” diyenler olduğu gibi; “Ah! Keşke evlenmeseydim..” diye feryad ü figan edenler de vardır… Yeni evlenecek olan gençler sonradan “keşke” demek istemiyorlarsa şu noktalara dikkat etmelidirler:

1) KENDİNİZİ TANIYIN

Eşinizi tanımadan önce kendinizi tanıyın. Evlilikten ne bekliyorsunuz? Evlilik sizin için ne ifade ediyor? Neden evleniyorsunuz? Evlilik bir fantezi mi? Yoksa hayat arkadaşlığı mı?

2) RUHEN OLGUNLAŞIN

Belirli bir ruhî olgunluğa gelmeden evliliğe yanaşmayın.
Çünkü evlilik, evcilik oyunu değil. “Biraz oynar usanırsam eşyalarımı alıp eve dönerim.” diyemezsiniz. Evlenirken her zorluğa ve fedakârlığa katlanmayı göze alın.

3)REALIST OLUN

Gözünüzdeki pembe gözlüğü bir kenara bırakıp, realist olmaya çalışın. Çünkü hayal üzerine kurulan evlilik, ilk hayal kırıklığıyla yıkılabilir.

4) ‘DEĞİŞTİRİRİM’ DİYE DÜŞÜNMEYİN

Bazı şeyleri içime katlarım, beğenmediğim huylarını değiştiririm diye düşünmeyin.
O zaman evliliğiniz bir şeyleri değiştirme savaşına dönüşür. Sürekli “Neden öyle yaptın? Niye böyle yapmıyorsun? Ben şundan hoşlanmıyorum. Ama sen yapmaya devam ediyorsun. Şu huyundan vazgeç.” demekle geçer.

5) İNANÇLARINIZA UYGUN OLANI SEÇİN

Kendi dini inançlarınıza uygun birisini tercih edin. Kadın namaz kılar kocası içki masası hazırlatırsa, ya da erkek namaz kılarken eşi tersini yaparsa mutluluk oranı o ölçüde azalır. Eşler sürekli “sen yanlış yapıyorsun, ben doğru yapıyorum” tartışması yapar.

6) HUY, AHLAK VE MİZACA DİKKAT!

Huy, ahlak, mizaç ve hatta zevklerde bile uyum içinde olan kişileri tercih etmek evlilikte mutluluğa bir adım atmış olmak demektir.

7.) SEVGİ ÖNEMLİ

Aşık olmadan evlenmem demek ne kadar yanlışsa; sevginin sıfır olduğu bir evliliği de mantık evliliği yapıyorum diye yapmak yanlıştır. Sevmediğiniz, içinizin ısınmadığı komşunuzla bile yapamazken hayat arkadaşıyla hiç yapamazsınız.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu arada akrep burcuyum ama kindar değilim hakkını arayan biR insanım, ezdirmem kendimi o yüzden ezdirmediğim için suçlu oluyorum. gelinim diye kendimi ezdirecek değilim saygımı da bilirim sevgimi de nerde nasıl davranmam gerektiğini de. Benim kaynanam gibilerine gözü açılmamış saf biri lazımmış ben de öyle değilim o yüzden kimse aramıyor o msjdan sonra yoksa o msja kadar arıyordu görümceler falan...doğru insanı dokuz köyden kovarlarmış. bizim bize yetecek kadar paraya ihtiyacımız var, her şey para değil insanlık lazım. Bunlar en başta konuşulsa durumlar belirtilse hoş görülür ama arkadan iş çevirmeler olunca işin boyutu değişiyor. ben evlendim diye ailemi atamam bir kenara aynı şekilde ondan da aileni bir kenara at deme şansım yok, eş ne olursa olsun özellikle erkek bir adım önde olmalı yoksa zor oluyor geçim...Allah kolaylık versin bana da cümlesine de hayırlı insanlar kadir kıymet bilen insanlar çıkarsın inşallah...

Ha bu arada ben zaten kaynanaya dert yanmadım yalvarmadım da çok şükür haddini bildirdim o da lafını aldı oğlu da ceremesini çekiyo....eee akılsız baş her zaman çeker. akıl fikir versin kimse kimseden üstün değildir ama hakedenlere de hakettiği gibi davranılır biri sever çeker biri sever çekmez ha ama eğer eşin kıymet biliyosa çekilir bir şekilde idare edilir katlanılır zamanla ya da karşılıklı anlarsın birbirini biri alttan alır öyle devam edersin hayata. İnsanlar dört dörtlük olmaz ama kendini yetiştirebilir ve kör değil ya bu insan anlar iyinin halinden... Neyse ya içimi döktüm farklı bi şekilde ama rahatladım çok şükür 'ım iki cihanda da iyilere afiyet versin kötüleri de ıslah etsin korkusu versin.

AKREP BURCUNDAN OLDUGUNUZU DAHA ILK BASTAN ANLAMISTIM..sırıtık.:,

ins. bir gun vaktim oldugunda musaade ederseniz sizi size anlatmak isterim..
yabanci degilim.. Istanbulda dogdum, buyudum ama yuksel tahsilimi(insan ruh sağlığı ve hastalıkları ) Phd ve doktorami burada Kuzey amerikada yaptim ve halen burada cocuk koruma servisinde psikolojik danismanlik yapmaktayim.. ayrica sayisizca kimsesiz cocuga koruyucu anneyim Hamd olsun..
Her cocuktan ve insandan bir sey ogrendim.. insanlari cook seviyorum.. ama her insan bir Muamma Rabbimin bir esrari-SIRRI ve muhtesem bir yapida...
selamet ile Hayra kalin..
KIZMAYIN bana ben sadece acik sozlu ve durust olma ve inandiklarimi yazma yolunu secerek yazmisimdir..

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir de şunu diycem dünden önceki gece sahur vakti aradım açmadı telefonunu, gördüğü halde ulaşmadı geri, bundan sonra da benim yapacağım bişey kalmadı gibi, o kadar mesaj attım kırgınlığımı dile getirdim ama bilmiyorum şu an hangi ruh halinde ve ailesi neler diyoR, beni onların ailesinden de kimse aramadı ne hayır konuşmak için ne kötü... bu durumda zamana bırakıp beklemem daha doğru olmaz mı dedikleriniz dışında.

tamam teşekkür ederim ilginize, memnuniyetle beklerim. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ama eğer baştan sona yazımı okusaydınız bana da hak verirdiniz
S.a. güzel kardeşim bak yazının çoğunu alıntı yaptım ve içinden bugördüğünü bırakıp diğerlerini sildim, evet ben müneccim değilim ama,
(Anadan ayrı,
babadan ayrı birde yardan ayrı kaldım hepsinden acı) misali senin şuanki ruh halini ben gayet iyi biliyorum,

öncelikle şunu iyi bilesin, şahsen ben hiçbir konuyu tam okumadan kontrol etmeden ne silerim nede yorum yazarım,
bu bölümün başlığı ne? dök içini rahatla değilmi sen geldin içini döktün derdini paylaştın sağolsun bu konularda uzman olan gönül sızım kardeşimiz size cevap vermiş bende sizin moralinizi düzeltmek biraz tebessüm ettirebilmek için yarı şaka yarı ciddi manada cevap verdim ama sizin moraliniz bozuk olduğu için normal olarak espiri yaptığımı anlayamadığınız için,de yine verdiniz veriştirdiniz he, ben sizin bu yazdığınıza kızdımmı?dfrt.. yoo niye kızayımki kızmadım çünki içinizi tamamen boşaltmanıza vesile olduğum için kendimle gurur duyuyorumcddvb.. mesela yanisırıtık.:,
Bak güzel kardeşim, burda erkekler kendini savunur diye bişey yok, orda benim size anlatmak istediğim şu, siz zaten henüz bir aylık gelinsiniz ya bırakın siz eşinizin borcu varmış annesi ilgilenmiyormuş vs vs diye sizin çokbilmişlik taslayıp,ta eşinizin annesine mesaj atmaya nehakkınız var hangi devirde yaşıyoruz kardeşim sen daha o evde misafirsin, he, oevde köksalmaya başlarsın olursun birsenelik gelin eşin gelir ''ya hatun durum böyleyken böyle ben borçları ödeyemez oldum annemlerde hiç oralı değiller buborçların altından nasıl kalkıcaz valla işin içinden çıkamaz oldum napacaz bilmiyorum'' diye sana dert yanar hah işte ozaman kime neyazacaksan yazarsın ama henüz bir aylık gelinsin daha burnundan çiçek dahi düşmemiş bekardeşimm.
Evet benim yazdıklarım sana sert geldi yazdıklarıma alındın ama bakbirşey daha söyleyeyim ondan sonra hakkımda nedüşünürsen düşünürsün,
Sen, hoşgeldin ve aramıza katılarak bu ailenin bir birey-i oldun, demi
şimdi burayı iyi oku, okudun birşey anlamadın ozaman birdaha oku..

Bu fani dünyada hepimizin arkadaşı, dostu vardır,
dost vardır sana misafirliğe geldiği zaman karnı aç ise önüme birşey koysun da yiyeyim diye yola bakar.
dost vardır sana misafirliğe geldiği zaman karnı aç ise mutfağa gider karnını doyurur.

İşte yazılarına kızdığın bu kişi herhangi bir arkadaşına misafirliğe gittiği zaman karnı aç ise doğru mutfağa gidip karnını doyuran kişidir.
Ve son olarak DOST, YÜZÜNE SÖYLER, SÖYLERSE İŞTE BÖYLE ACI SÖYLERhmmnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"o kadar mesaj attım kırgınlığımı dile getirdim"demissiniz..

iste siz halen kendinizi hakli ve sadece kendiniz bu olaydan KIRGIN olarak gordugunuz icin mesaj ve tel cevap vermiyor...
bir an kendinizi onun yerine koyun.. Siz onu terk ettiniz..Siz evliligi bitirircesine annenizin evine gittiniz..
belki su an sizin ailenizden de cekiniyor olabilir...
nasil olursa olsun O onun annesi onun izni olmadan ona
kendinizce Haddini bildirmenize..oysa keske haddinizi bilseydiniz o insan esinizin annesi ve bir buyugunuz.. aslinda siz cook merhametli bir insansiniz!!ama ofke aninda bir anda parliyor ve ne konustugunuzu ne kadar kIRICI olabileceginizi isterseniz bir kendi annenize sorun...

Kardesim Siz evliliginizi kurtarmak mi bitirmek mi istiyorsunuz ilk once bunda bir anlasalim...
bitirmek istiyorsaniz simdiye kadar davrandiginiz gibi devam edin..
yok evliligimi kurtarmak istiyorum derseniz icinizdeki akrebi bir sureligine merhamet panzehiri ile uyutun..sakinlestirin..
ve esinize ins. benim dediklerimi mesaj yazin...
mesela soyle baslayin..

Eyy Sevgili..Hayat ortagim.. esim.. Sevdigim insan..
olanlardan dolayi cook uzgunum..keske boyle olmasaydi..
evlilige alisma safhasinda zorluk cekerken birde ailemin ozlemi.. ve senin gibi uysal sakin bir insani mutlu edemem korkusu ile biraz galiba stress yaptim ve son gunlerde biraz gergin idim...
ins. bunlarda gececek.. Seni ve evimizi ozledim...

aslinda olaya bir butun olarak baktiginizda tamir edilebilir ..butun bu yasanmisliklara degmiyecek bir konu ve ozelikle size karsi yapilmis bir hata degil.. anne ile oglu arasina hic bir zaman girmeyin kardesim..

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
bilgilerinizden dolayı size de teşekkür ederim o zaman Allah hakkımda en hayırlısını versin ne deyim. evet kızdım espriyi de anlamadım çünkü klasik geldi cevaplar :) ama dikkatinizi çekerim benim ailemi hırsız yerine koydular böyle bir şey olmasaydı bu konuları açmazdım bile, karşı taraftan da en azından kaynana hanım aileme kusura bakmayın demeyince üzüldüm haklı olarak hısım olmuşuz sonuçta, ama laf yerine ulaşsın iftira eden kişilere ulaşsın diyede döktüm içimi, arıycaktım ama kontörüm yoktu, eşimde işteydi yoksa ondan da arayıp ben annemle konuşucam deyip görüşebilirdim, msjımın aynısını da söylerdim hatta ama acele ettim o an hemen o düşünceli kızgın halimle atmak istedim çünkü birikmişti içimde... herkesin bi sabrı var işte benim de buraya kadarmış.

gönül sızım çok güzel konuşuyorsunuz ama ben sizin yazdığınız msjın aynısını atsam bana yine cvp vermeyecek bundan eminim çünkü bitirmiş ki ilişkimizi, telefon etme ya da iyi kötü kısa bi msj bile atma lüzumunda bulunmuyo, bunun benden ne beklentisi olabilir diye de düşünüyorum, eminim ailesiyle görüşüyordur belki de bundan sana eş olmaz diyorlardır kendilerince... halbuki dayıları var hiç mi bi tanesi arayıpta fikrini söylemez ya da kendi düşüncelerine göre niye böyle yaptın diyemez. biz nişanlıyken hep arıyorlardı beni. şimdi bu durumdayken eminim hepsinin haberi var diyemezler mi hadi bi cahillik yapmışlar aralarını bulalım, herhangi bişey denilmez mi, sonuçta birbirimize iyi kötü az çok hakkımız geçti.

Kusuruma bakmayın çok meşgul ediyorum sizi.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
İşin gerçeği büyükler büyüklüğünü değilde siz küçüklüğünüzü yapmışsınız kardeşim bundan dolayı karşı taraftan tabiki takdir değil tepki aldınız ama size son olarak diyeceğim şudur,
Allah (c.c.) yaptığımız herşeyi görüyor, kim haklı kim haksız bunu eniyi bilen rabbimizdir, bunedenle gelin siz onlara kin kusmayı bırakın birçok kişiyi benim yaptığım gibi sizde onları allaha havale edin kardeşim ve herşeyi zamana bırakın.

Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"gönül sızım çok güzel konuşuyorsunuz ama ben sizin yazdığınız msjın aynısını atsam bana yine cvp vermeyecek bundan eminim "
demissiniz...

guzel konusmuyorum..ben bir edebiyatci veya siyasetci degilim! inandigim, yasadigim tecrubelerden ogrendigim hakikati Allah-in izni ile yaziyorum...
Siz bu olayi kafanizda bitirmissisiniz gibi...
hersey kafada baslar ve biter...Siz ailenizi kurtarabileceginize ilk once kendinizi inandirin.. sonrada acizane, pismanlik ve samimiyet ile Allah cc. dan hayirlisini dileyin..
O`na yonelin..Kalplerin sahibi Kalpleri kontrol eden birbirine isitan da sogutan da muhabbetin Ask-in da Sahibi O degil mi?
benim yazdiklarimi kalpten inanarak besmele ile hayirlisi ile yazin..lutfen....
cevap verip vermiyecegini ins. birlikte gorecegiz...Ben de Sizin icin Hayirlisi ne ise olsun diye dua edecegim...
Selametle kardesim...

Üst Alt