Benim derdim sıkıntım her kadın gibi aldatılmak

E

endrose

Kayıtsız
Misafir
Selamün aleykum, evet benim derdim sıkıntım her kadın gibi aldatılmak ve inanırmısınız ben sdece 1 aylık evliyim ve en önemlisi severek evlendik, tüm sıkıntıları göze alarak çok zorluklardan sonra kavustuk. Dün yakaladım esimin tlfonunda mesajlarını, tahmin ediyordum ama sindiremiyordum, inanın bir gün bunun basıma gelicegini biliyodum ama bu kadar erken değil.

Esim yalvarıyor affet diyor ama ben çok kararsızım, beynim durmus bi şekilde ne yapacagımı bilmiyorum. Onu hem seviyorum hem nefret ediyorum beni bu kadar çok severken bunu yaptıgına inanamıyorum, deli olacagım yardım edin. Ailemlede paylasamıyorum çok üzülürler çünkü bana bi yol gösterin bi akıl verin lütfennnn.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah sabır versin sakın sizde intikam için şeytana uymayın
Siz eşinize BURAYI okutun, okuyun kardeşim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gelincikler.jpg

Aleykum Selam Hosgeldiniz kardesim..
Yazinizi okudum cook uzuldum daha yeni evli iken evliliginizin ilk baharinda olmasi demek ki Sizden oncede olan fakat halen o 3. sahisdan kopamamis veya kurtulamamis sanki..
Ben hep derim ya boyle bir iliskiniz var ise lutfen nokta.koymadan baska bir insana Gonul vermeeyin...
verirseniz hem kendinize hem de sevdiginize zarar verirsiniz !
Her Neyse olan olmus mu diyelim bundan sonrasi onemli.. Allah Yardimciniz olsun...
Aldatıldığınızı öğrendiğinizde gitmek mi zor, kalmak mı? Ona tekrar güvenebilmek mümkün mü?
iste su an onemli olan bunlardir!!

İlişkide sadakatsizlik durumunda, aldatıldığını öğrenen bir kadın için açık ya da bastırılmış öfke, kaygı bozukluğu ya da depresyon oluşma ihtimali çok yüksek...
O yuzden ilk once Sakin olun!!Sakinleşin Lutfen..
Bu durumda olan bazi Hanim kardeslerim der ki Kafayi yiyecegim...
Kimin icin? deger mi?
Kafayi yerseniz Sen zaten delinin biri idin der Masum iken bir de suclu, durumuna dusersiniz...
Ilk once kendi maddi , manevi ruhsal sagliginiz onemli..
Ucaklarda dikkat ettiniz mi ucak dusme ihtimali anlatilirken ilk once oksijen maskesini kendinize sonrada cocugunuza takmanizi isterler!
Ben buna hep sasardim bu BATI alemi ne kadar acimasiz diye..
Fakat Bati, Dogu degil de en mantikli oldugunu Zaman bana gosterdi..
Su an koruyucu Anneyim.. kendi genc KIZIM da var.. onlara yardimci olabilmem icin ilk once benim cook guclu, saglikli ve direncli olmam gerektigini anliyorum..
Siz de esinizi bu cirkin olaydan kurtarmak istiyorsaniz ilk once guclu olmalisiniz!
Seytan onun ayagini kaydirmis..Sizin nefsiniz ile de oynamasina Lutfen musaade etmeyin..
Benim soyle bir siarim var..Sevdiklerimi Seytana kaptirmam diye...
O yuzden ilk once Sakinlesin ve bu durumu esiniz ile acikca ve samimiyet ile konusun....
Ve lutfen bu konuyu ailenize, cevrenizdekilere simdilik anlatmayin!!
Neden mi? Cunku:
Çevreden gelen baskılar da ruh halini fazlasıyla etkiliyebilir!!
Bu baskıyı yaratan çevre, özellikle aile tabii. Çoğunlukla geleneksel ailelerde, “yuvanı koru” şeklinde yapılan baskı, bazen “boşan” dayatmasına da dönebiliyor...
Erkek adamdir yapabilir gibi celiskilere su an hic ihtiyaciniz yok! Sizin icinde bulundugunuz durumu anca Siz ve esiniz anliyabilir ve cozmeye calisabilir....
Oysa aldatıldığınızda, her ne kadar öfke duyuyor olsaniz da tüm sıkıntıları göze alarak çok zorluklardan sonra kavustuk dedigin insanı bir çırpıda bırakıvermek söylendiği kadar kolay olmayabiliyor...
Bu olayi SAKIN! size kisisel veya sizin eksikliginizden dolayi yaptigini dusunmeyin..bu dogru degil..
O Sizi sevmiyor olsa idi Sizin ile evlenmek icin onca mucadeleyi vermezdi..
Esinizin yaptigi bu cirkin davranis inanin Sizden cook ona kendisine Zarar vermistir...
hem dunyasini hem de ahirettini sarsmis ve sarsacaktir..
Ben esini aldatan kadin erkek olsun kIZMAK-tan ziyade ACIYORUM...
bir anlik nefsin Zevki icin insanin kendini Ruhunu kirletmesi ve o
leke ile butun hayati boyunca vicdaninda bir yuk gibi tasimasi..
ne kadar agirdir kim bilir..

su an sorun peki Ona nasıl artik güvenebilirsiniz?
Evliliğinizi bitirip bitirmeme kararı aslında duygularınızdan çok, düşüncelerinize ve inançlarınıza bağlı.
Onu hala seviyor olabilirsiniz. Aranızda koparılamayacak bir bağ olduğuna da inanabilirsiniz.

Elbette ayrılığı, boşanmayı düşünmüyor olabilirsiniz. Ancak, şu soruyu kendinize sormalısınız:
Evliligime gerek cinsellik gerekse de duygusal olarak kaldığı yerden devam etmem mümkün mü?
Her ne kadar ilişkinizi her şey 'normal'miş gibi sürdürmek isteseniz de cinsellikten bir sureligine soğumanız gayet doğal.
Bu durumda cinselliği bir süre askıya alıp güven duygusunu yeniden geliştirecek kucaklaşmalara ağırlık vermek, ona karşı yaşadığınız soğumayı aşmanız icin onu bastan yeniden tanimaya calismak guven duygunuzu kazanmaya yardımcı olabilir.

Elbette bu dönemde eşinizin tutumu ve desteği de ilişkinin sürüp sürmeyeceği konusunda netleşmeniz açısından size yol gösterecektir...

Kardesim ne siz deli olun nede sevdiginiz esinizi delrtmek ile elinize hic bir sey gecmez!
Aldatilan esler intikam almak icin dusundukleri kadar yuvalarini kurtarmak icin dusunselerdi eminin bir cikar Yol bulabilirlerdi..
Allah esinize hidayet versin diye Dua edin kardesim!nefsine yenik düşme hayat bir imtihan belki de esinin bu durumu ile imtihan edildigini unutma.. ve Seytana uyma..
Dogru olani yap..
esini de kendini de kurtarmak icin Allah a yoneldin Ondan yardim isteeyin..
Seytanin yuvanizi dagitmasina oyle kolaayca izin vermeyin...Sakinleşmeyi bekleyin

Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler.
Sen Hakk'a tevekkül kıl. Sabreyle ve râzı ol.
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Asıl hayâ,hayâyı verenden utanmaktır...
İnsan fıtratının olmazsa olmazlarından biri olan hayâ, hem yaratılış gayemizi hem de Yaradan’ı hiçbir zaman unutmamamızı sağlıyor.
Bu duygu, günahların önüne çekilen en büyük set aynı zamanda. Zira ayet-i kerimede, “Nerede olursanız Allah sizinle beraberdir.” buyruluyor

hayâ imanın eseridir… Kesin ve kesintisiz bir Allah inancı olmadan, hayâlı olmak da mümkün değildir. Bu sebeple de, imandaki zayıflık, ilk önce utanma azlığı sonucunu doğurmaktadır.
Batılı insan, Allah’tan uzaklaşınca nefsinin kölesi oldu. Allah’ın emirleri ve kuralları yerine nefsinin arzularını koyunca, ilk olarak utanma duygusundan sıyrılmıştır.
Zira nefsinin arzularını sınırsızca yaşayabilmek için utanmaktan utanması gerekmektedir.
Hayvanları bile utandıracak bir utanmazlık içinde, sadece benini, bencilliğini tatmin için yaşamaya başlamış..kendisini Esfel-i Sâfilîn den de asagiya alcaltmistir..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bu dert besmelenin ne anlama geldiğini bilmeyen bütün suretlerde mevcut. Bitip tükenmeyen yüz yıllardır kanayan bir yara. Bismillahirahmanirrahim derken. Bisminin manası kalem demektir. Rahmanının kalem -adem -rahimin levhine havva .nuru allakı yazan allahın adıyla hayat buluruz. şimdi seni aldatan bu şahsın veya senin veya allahu alemdeki sadece azalarına dayanarak yaşıyan insanların bu hakikattan haberi varmı. Eyer insan bu hakikatı bir kalem ve bir defter üzre temiz yaşasa allah dostu demektir.şimdi size tavsiyem bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bu konunun aslını öğrenip bu ilmi eşinize gerçekten seviyorsanız ona öğretmeniz doğru olan budur. Yoksa yuvayı yıkmak için zaten şeytan peşinizde .bu tuzağa düşmessiniz inşallah.bence eşinizin elinden tutun ve besmelenin manasını öğrenin ve eşinizede öğretin aeo ruhul emin

Bora

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle Ekrem kardeşimiz güzel bir konu paylaşımı vermiş. Kendisininde dediği gibi eşinize okutun ve sizde okuyun.

Gönül Sızım kardeşimizde çok güzel yorumlarda bulunmuş, umarım bunlardan güzel sonuçlar çıkarırsınız.

Ben ise aslında bir evlilik içi bu olayın üstüne ne denir bilmiyorum, en nihayetinde burada konuştuklarımızdan farklı bir sonuç çıkartıp evliliğiniz için yanlış adımlar atmanızı istemem. Lakin konu ile ilgili bilindik bir kısas söyleyebilirim.

Birgün Peygamber efendimize hanımının kendisini aldattığını söyleyen bir insana, "Öyleyse boşa" demiştir. Hala sevdiğini söyleyince de, "O halde katlan" buyurmuştur.

Buradaki iki seçenekte sizin elinizdedir. Lakin kendi görüşüm kendi düşüncem; kocanızı gerçekten çok seviyor iseniz, onu bu gaflet içinde terketip gitmektense katlanıp ona doğru yolu göstermeniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Sevdiğiniz bir insanı doğru yolda sizinle beraber olmasını sağlamak ne mutlu. Ama biz insanoğulları herzaman önce kendimizi düşünürüz, ne büyük bir hata değil mi?

Ve açık konuşmak gerekirse, hani ne yapılabileceğine karşı birşey düşünürken kendimi aldatılmış bir insan gibi düşünemedim. Allah kimsenin başına vermesin. Ben burda akıl ve mantığımı kullanarak bir cevap verdim ama, sizin içinizde bulunduğunuz o psikoloji ile neler düşündüğünüzü yada aklınızdan ne gibi şeylerden geçirdiğinizi bilemeyiz.

İnşaAllah sizin ve sevdikleriniz için herşeyin hayırlı olacağı bir adım atarsınız, ve siz de sevdikleriniz de mutlu ve mutlulukları daim olur İnşaAllah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun Bora kardesimiz ve Bedir agbimizden..

"Gönül Sızım kardeşimizde çok güzel yorumlarda bulunmuş umarım bunlardan güzel sonuçlar çıkarırsınız."
demissiniz.. begendiginize sevindim lakin bu yazdiklarim yillarin tecrubesi desek..
Her gun evime, is yerime gelip aldatilan hanim kardeslerimize yardimci olmaktayiz...
Aldatmayi kaldiramayip esinden ayrilanlarin sonucunu da esi ile uzlasmaya gidenlerinde sonucunu gorduk...
lakin tek fark bu Bati da yasadigim icin bu aldatilan Hanimlar gayri Muslim..
ama Bizler Muslimaniz Elhamdullilah iste ayni seylerin bizim Musliman kardeslerimizde olmasi beni ziyadesi ile acitiyor..

“Ve O, her nerede olursanız sizinle beraberdir.”(Hadid sr:4).
Allahin cc. bu cirkin haal ve davranisi goremedigi bir yer bulursaniz buyrun esinizi aldatin.. ama Alemlerin Rabbinin huzurunda o cirkin seytani olayi yaparken hic mi Allah tan korkmuyorsunuz?

AIDS ve Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ..Prostat Kanseri nerden geliyor saniyorsunuz?
Uyanin Allahaskina uyanin artik Rabbim zinaya bile yaklasmayin diye buyuruyorsa bunun bir cok hikmetti ve bizim icin faydasi var.. bizleri korumaya calisiyor halen anlamiyormusunuz?
bizlerin neslini, nesebini, aklimizi, imanimizi, insanligimizi, haysiyet ve serefimizi korumaya bizi bizden kurtarmaya calistigini FARK etmiyormusunuz?
esini aldatanlarin dunyevi ve ahiretteki sonuclarini mi yazmami istiyorsunuz.. yazayim.. bu aldatilma olayini harap, YIKILIMIS hayatlarini sahitlerini mi getireyim..
Uyanalim artik! Seytanin oyuncagi olmiyalim lutfen.. Allah Rizasi icin bu cirkin isi yapanlari tevbeye cagiriyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Aldatmak,Aldatmak,Aldatilmak...
her aldatisin bir aldanis oldugunu bilmeyen nice insanciklar gördüm.
oysa basit bir olgu bir kisiyi aldatirken kendi benligini,kisiligini ve hatta sahsiyetini de aldattigini bilmemek ne aci ne amansiz bir savas kisinin kendi kisiligi ile savasi...
her aldatan insan her aldattiginda kendi kisilik ve karakterinden,insanligindan bir parca kaybettigini anliyamamasi ne kadar aci degil mi?
ALDATANLAR ASLINDA ALDANMIS OLANLARDIR....
O YUZDEN ONLARA ACIRIM...

Kuzucuk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
1 ayda bunu yapan kim bilir 1 yılda ne yapar
Onun için namazında niyazında kişiler daima hayırlı olacaktır onu bu yola getirin yoksa işiniz zor o evlilik yürümez

Ben babamdan biliyorum huylu huyundan vaz geçmez
annem kaç kere affetsede yine aynısını yaptı

bilge_66

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
kardeşime sabır ve selamet diliyorum , inşaallah yakın çevresinde hakkı ve sabrı tavsiye edecek yakınları vardır

nevzat tarhanın bir köşe yazısı vardı aldatma aldatılma ile ilgili bulabilirseniz okumanızı tavsiye ederim , özet olarak diyordu ki çok değerli bir takınız mesela bir pırlanta takınız çamura düşse o çamur oldu artık kullanmam diye çamurun içinde bırakıp gider misiniz ? yoksa alıp yıkayıp temizleyip kullanır mısız ?

bu arada gönül sızım kardeşimi tebrik ediyorum , verdiği cevaplar değerlendirmelerini çok isabetli buluyorum Allah razı olsun kardeşim :)

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Dışarıda sevimli ve hoş bayanları gören kocanın eve geldiğinde ilgi göstermeyen bir eşi varsa, kocanın inancı da zayıfsa cinsel sadakat güçleşebilir. Sürekli gerilimlerin, sorunların, çocuklarla ilgili ya da kişisel çatışmaların yaşandığı evde kocasını evden ve kendisinden uzaklaştırabilir. Öncelikle kadınlar bunun farkında olmalılar. Sadece ev işleri ile ilgilenmesi ve anne rolünde olması zamanla eşine karşı kendisini duyarsızlaştırır ve eşini kendisinden uzaklaştırır. Bu da onun aldatmasına neden olabilir. Bu onu haklı göstermez. Kocanın asıl yapması gereken sorunu çözmeye çalışmak, eksilerin tespiti ve bunların düzelmesini sağlayacak adımlar atmasıdır. Bir çok erkek ancak bunu yapmak yerine eksik kalan duygularını aldatma yoluyla tatmin etmeye çalışır.

Yeşil-ELMA

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu konu malesef beşeriyetin bitmeyen yarasıdır ve bunu ancak rabıtayı mert ( ölüm düşüncesi) duygusu durdurabilir.

Kadın, kocasını iyi analiz edip onun beklentilerini iyi okuyup ona göre hareket ederse proplem büyük bir oranda çözülmüş olur. Bazan haklı olmak bir şey ifade etmeyebilir. Dolayısıyla hak arama uğruna nice haksızlıklar yapılıyor. Erkekler cinselliğe çok düşkündür. Bu bağlamda tatminsizlik olursa ve Allah korkusu da zayıfsa aldatma başlar.

Spor hayatına dikkat etmek lazım. Kendinizi eşlerinize güzel sunun. Giyim ve makyajınıza bakımınıza dikkat edin. Kocanızı etkilemenin yollarını arayın. Haklı bile olsanız tartışmaktan kaçının kendinizden soğutmayın.

Eşinizin hoşlandığı şeyleri yapın hoşlanmadığından uzak durun. Boğmayın asla dominant olmayın. Şirin kadın olun. İşte o zaman eşiniz sadece sizi görecek ve gözü de gönlü de hep sizde olacaktır.

Erkekler yatağa eşofmanla giren kadından nefret eder. Vücut temizliği çok önemlidir. Cinsel objeleri eşinizden esirgemeyin. Banyo yapma tembelliği nedeniyle eşinizle sevişmekten kaçınmayın!

Eşinize çok güvendiğinizi her fırsatta deklare edin ki, sizi aldatmaya vicdanı rahat olmasın. Sizi değerli bulduğunu sanın ve bunu ima edin.

Sizi aldatmamaya mahkum etmiş olursunuz. Sizden soğutucu hareketlerden uzak durun.

Sevginizi esirgemeyin. İlgi ve iltifatlarınızda cömert olun. Sizin dünyanızda mutluluk bulursa başka taraflara meyletmek. Ailesine değer verin. Erkekler bundan çok mutlu olur.

Üst Alt