Üveysilik Yolu - Marifet Kapısı - Zikirde Yaşananlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İlahi Kokular

Öncelikle selamların en güzeli emoş kardeşime ve siz kardeşlerime olsun inşaAllah sizde hediyelerinizi gönderirken bizi katarsınız lakin üveys kardeşlerimizin ruhlarına deyince de bizlere gelmekte zaten Allah'ın izniyle :) hakkınızı helal edin..

Namazda otururken yürürken zikrederken her hangi bir şekilde üveys zikrinde iken kaynağını bulamadığınız anlamlandıramadığınız çok güzel kokular alırsınız.. Camlar kapalıdır veya başka yerdesinizdir, evdesinizdir, misafirliktesinizdir, birden

gül,karanfil,sümbül,orkide,lale,lavanta,reyhan çiçeklerin yanı sıra vanilya,mandalina,kavun kahve kokuları da ve miski amber kokuları alırsınız

Gül Şanlı Peygamber efendimiz sav'in kokusu

Karanfil Hz Ali ra kokusu

Orkide Meryem annemizin

Kahve Veysel Karani

sümbül ehlibeytin kokusu

mandalina üveyslerin

kavun ümmet-i Muhammed' in kokusu

50 bin yıl uzaklıktan cennetteki misk dağlarından gelir.. Zamanla sadece kokusunu almakla kalmaz resmen yemiş yutmuşcasına tadını alırsınız YAŞAYIN ve GÖRÜN..

Zikir ehli olmayan birine kokuyu aldın mı sende diye sorarsanız koku gider o yüzden koku gelince tadını çıkarın :) ama zikirde iken bu ilahi kokular hep gelecektir. Allah'ın izniyle üzülmeyin.. İlahi kokunun verdiği huzuru nurların gelip gitmesini düşünsenize? aklınızla değil gönlünüzle düşünün aklın bu alemde hükmü yok kardeşlerim akıl sadece hayretle bakar..

Gelen lütufları bir kaba sığdıramazsınız o yüzden anlamlandıramazsınız.. Ama gören göz kokuyu alan burun ve kalp gördüğünü ve hissettiğini nasıl inkar etsin? Rabbim daha güzellerini siz kardeşlerime yaşatsın inşaAllah..

Tekrar ediyorum aklın bu alemde hükmü yok Rabbim ne diyor?

Yerlere ve göklere sığmam ama mümin kulumun kalbine sığarım..

Kalbimizi bu zikirle cilalıyoruz inşaAllah.. kalbimiz inceldikçe perdeler kalkıyor yaşa ve gör.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayatta olabileceğiniz en güzel yer; Bir duanın içinde yer almaktır. Şems-i Tebrizi.

Allah ondan razı olsun ne güzel söylemiş.. İşte kardeşlerim bunları anlatma ve yazma sebebimde sizde kendinizi bu zikri yaparak bir duanın içine katıyorsunuz.. ÜVEYS kardeşlerimizin ruhlarına dediğiniz zaman üveys zikri yapan tüm kardeşlerimiz bunun içinde zaten :)

Ve hediyelerimizi gönderirken Hızır a.s ve sevdiği tüm evliyalar derken bunun içine tüm evliyalar girmekte ama siz ismen de Mevlana hz leri Şemsi Tebrizi hz leri diye ismen hediye gönderirken dualarınıza katmış olursunuz Şems sultanımız da bundan bahsetmiş en güzelini Rabbim bilir..

Aziz Mahmud Hudai hz.leri ( Allah ondan razı olsun )

"Yâ Rabbî! Kıyâmete kadar bizim yolumuzda bulunanlar, bizi sevenler ve ömründe bir kere türbemize gelip rûhumuza Fâtiha okuyanlar bizimdir... Bize mensub olanlar, denizde boğulmasınlar; âhir ömürlerinde fakirlik görmesinler; îmânlarını kurtarmadıkça ölmesinler; öleceklerini bilsinler ve haber versinler ve de ölümleri denizde boğularak olmasın!.."

Arkamızdan bir fatiha bir kerecik fatiha okuyana nasıl dua etmiş sultanımız? e biz ne yapıyoruz sabah aksam okuduğumuz salavatları ve süreleri hediye gönderiyoruz 1 kerecik değil günde 2 kere ve he rgün..

Ömürleri boyunca bir kere fatiha okuyana bu kadar dua eden Aziz Mahmud Hüdai hz leri ve diğer sultanlarımız kim bilir bizim için nasıl dualar ediyordur? Tefekkür edin..

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi ve selamların en güzeli siz kardeşlerimin üzerine olsun..

Bugünlük benden bu kadar yazdıklarımızı tefekkür edelim konuda yazalım merak ettiklerimizi soralım muhakkak aklınızdaki kafanızdaki her şeyi en ufak şüpheleri bile sorabilirsiniz Rabbimizin izin verdiği ölçüde cevaplamaya çalışalım..

Tefekkürde 1000 yıllık nafile ibadet sevabı var alın bu sevabı hadi can kardeşlerim..

Allah izin verirse yarın Hızır a.s ile ilgili yaşadığım olayları anlatacağım salat ve selam şanlı peygamberimize, sevdiklerine, ailesine, akrabalarına, sahabe efendilerimize, Hızır as ve sevdiği evliyalara da olsun..

özlem sekine

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum,burak kardeş bir yazısında zikir ehline verilen ilahi kokulardan bahsetmiş..bu konuyla ilgili bir paylaşımda bulunayım.2014 ağustos ayında 13üveys konyaya ziyaret nasip oldu.aksarayda somuncu babanın türbesinde verilen o muhteşem gül kokusu hayret yaşattı bize.aramızda 2gün önce zikre başlamış bir kardeşimiz vardı.en büyük hayreti ona yaşattı rabbim hamdolsun..ladikli ahmet aganın odasında halının üzerinde namaz kılarken verilen o muhteşem kokular..allahım ne büyüksün biz aciz kullarına nekadar lütufkarsın dedirtti..bu yolu nasip eden rabbime hamdusenalar olsun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamünaleyküm, arkadaşlar bir hatırlatma yapayım. Bu başlık altında bağımsız bir konu, olay, makale v.s yazarsanız onu yeni bir başlıkla yeni konu açarak açın. Çünkü gördüğüm kadar bu topik çabuk ilerliyor, güzel muhabbet ve yazışmalar var. İlerledikçe son yazılanlar az okunur olacaktır. Onun için yeni başlıkta yeni konu açın, oradan da fikirler yorumlar gelsin.

Yani özet olarak; Üveysilik ve zikir ile ilgili veya benzeri yazacaklarınızın hepsini burada tek başlık altında mesaj olarak değilde, yine tasavvuf bölümüne farklı veya benzer başlıklarda yeni konu olarak açarsanız daha çok kişiye ulaşabilir.

Teknik olarak böyle ama istiyorsanız böyle de devam edersiniz. Karar paylaşım yapanlarındır. Vesselam..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamünaleyküm, arkadaşlar bir hatırlatma yapayım. Bu başlık altında bağımsız bir konu, olay, makale v.s yazarsanız onu yeni bir başlıkla yeni konu açarak açın. Çünkü gördüğüm kadar bu topik çabuk ilerliyor, güzel muhabbet ve yazışmalar var. İlerledikçe son yazılanlar az okunur olacaktır. Onun için yeni başlıkta yeni konu açın, oradan da fikirler yorumlar gelsin.

Yani özet olarak; Üveysilik ve zikir ile ilgili veya benzeri yazacaklarınızın hepsini burada tek başlık altında mesaj olarak değilde, yine tasavvuf bölümüne farklı veya benzer başlıklarda yeni konu olarak açarsanız daha çok kişiye ulaşabilir.

Teknik olarak böyle ama istiyorsanız böyle de devam edersiniz. Karar paylaşım yapanlarındır. Vesselam..
Yunus kardeşim ayrı yorum bölümü açsanız aslında iyi olur söyledıklerınızı bız uygularken o bölüm de de size aklımıza takılan sorular rüyaları halleri sorarrız konuyuda bölmemiş oluruz. Konuyu en çok ben böldüm kusura bakmayın utngc.. ama ıyıkı geldınız Hoşgeldınız :.dost.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz

Yunus kardeşim ayrı yorum bölümü açsanız aslında iyi olur söyledıklerınızı bız uygularken o bölüm de de size aklımıza takılan sorular rüyaları halleri sorarrız konuyuda bölmemiş oluruz. Konuyu en çok ben böldüm kusura bakmayın utngc.. ama ıyıkı geldınız Hoşgeldınız :.dost.

Oyyyy! Maşallah kere Maşallah size! Rabbimin güzel kulları güzeller güzelleri kurban olurum ben sizi yaradan Allah'ıma.. Rabbim iki cihanda da en büyük yüklerinizi alsın Sizi ve sevdiklerinizi Peygamber efendimiz s.a.v e komşu eylesin lütfundan boool rahmetinden boool şefkatinden boool aşkından boool boool versin.. Siz istersiniz de biz acmaz mıyız? seve seve..

Turab kardeşimle istişare edelim konuya az cok vakıf oldu kaç başlık açalım ne yapalım maksadımız Allah ın rahmetini dilimiz döndüğünce yaşadıklarımızla anlatmak ve ne kadar çok kardeşimiz faydalanırsa o kadar güzel olur..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Oyyyy! Maşallah kere Maşallah size! Rabbimin güzel kulları güzeller güzelleri kurban olurum ben sizi yaradan Allah'ıma.. Rabbim iki cihanda da en büyük yüklerinizi alsın Sizi ve sevdiklerinizi Peygamber efendimiz s.a.v e komşu eylesin lütfundan boool rahmetinden boool şefkatinden boool aşkından boool boool versin.. Siz istersiniz de biz acmaz mıyız? seve seve..

Turab kardeşimle istişare edelim konuya az cok vakıf oldu kaç başlık açalım ne yapalım maksadımız Allah ın rahmetini dilimiz döndüğünce yaşadıklarımızla anlatmak ve ne kadar çok kardeşimiz faydalanırsa o kadar güzel olur..

İstediğiniz kadar yeni konu açabilirsiniz, sınır yok. İsterseniz her yazacağınız yeni makale veya konu için yeni konu açabilirsiniz.
1-Sadece başlıklar aynı olmasın, farklı olmalı.
2-Başlıklar en az iki cümleden, en fazla beş cümleden oluşmalı (istisnalar olabilir)
3-Başlıkta yazdığınız cümle mutlaka yazınızın ilk satırında aynen geçmeli. Tabi imla kuralları ve noktalamalara da dikkat inş. Böylece daha çok kişiye ulaşma ihtimali artabilir. Vesselam... Rabbim emeklerinizi zayi etmesin inş.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İstediğiniz kadar yeni konu açabilirsiniz, sınır yok. İsterseniz her yazacağınız yeni makale veya konu için yeni konu açabilirsiniz.
1-Sadece başlıklar aynı olmasın, farklı olmalı.
2-Başlıklar en az iki cümleden, en fazla beş cümleden oluşmalı (istisnalar olabilir)
3-Başlıkta yazdığınız cümle mutlaka yazınızın ilk satırında aynen geçmeli. Tabi imla kuralları ve noktalamalara da dikkat inş. Böylece daha çok kişiye ulaşma ihtimali artabilir. Vesselam... Rabbim emeklerinizi zayi etmesin inş.

Allah senden razı olsun can kardeşim.. örnek verecek olursak Rabbimizin Nurları diye ayrı bir konu, İlahi kokular diye ayrı bir konu gibi.. zaten kardeşlerimde aynı şeyleri gördüler ve yaşadılar onlarda kendi yaşadıklarını altına yazarlar okuyan kardeşlerimizde konuyla alakalı dilediklerini ordan sorabilirler Zikirin nasıl yapıldığına dair ayrı bir konu Marifetteki Rüya yorumları diye ayrı bir konu gibi.. doğru mu anlamışım?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah senden razı olsun can kardeşim.. örnek verecek olursak Rabbimizin Nurları diye ayrı bir konu, İlahi kokular diye ayrı bir konu gibi.. zaten kardeşlerimde aynı şeyleri gördüler ve yaşadılar onlarda kendi yaşadıklarını altına yazarlar okuyan kardeşlerimizde konuyla alakalı dilediklerini ordan sorabilirler Zikirin nasıl yapıldığına dair ayrı bir konu Marifetteki Rüya yorumları diye ayrı bir konu gibi.. doğru mu anlamışım?
Allah c.c cümlemizden razı olsun kardeşim, aynen öyle istediğiniz kadar bu şekillerde başlık açıp paylaşım yapabilirsiniz. Yanlız ilk cümlede mutlaka başlık aynen geçmeli.

Mesela; başlık Rabbimizin Nurları yazdınız. Yazının ilk satırında aynı cümleyi kullanırsanız iyi olur. Başlık cümleleri doğal olarak ilk satırda yer alıyorsa daha iyi. Yoksa şöyle yapabilirsiniz; Arkadaşlar size Rabbimizin Nurları hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım gibi bir giriş yaparsınız. Böylece başlık cümleleri yazının ilk satırında yer almış olur. Bunlar teknik konu tabi ama açtığınız konunun daha iyi indexlenmesine yardımcı olacağını düşünüyorum Vesselam.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Anladım can kardeşim öyle yaparız bundan sonra ya da yazdığım konuları yeni konular açarak formata uygun olarak burdan kopyalasam o şekilde devam etsek olur mu ama burdaki konuda kalabilir siz daha iyi bilirsiniz.

üveys88

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Turab,tozduman ve diğer kardeşlerim,maşallah siz ne güzel,ne tatlı insanlarsınız, bu ne güzel bir karşılama, Rabbim hepinizden hepimizden razı olsun inşallah,Burak kardeşim ayrı konu gerçekten daha güzel ve kolay ulaşılabilir olacak,belki sana biraz zahmet çıkaracak ama biliriz sen pek seversin bu tatlı zahmeti, Allah yolunda gayret etmeyi... inşallah ayrı konu başlıklarında bizler de yaşadıklarımızı daha net şekilde anlatabiliriz.
Zikirle kalın,Rabbimize emanet olun can dostlar,güzel insanlar...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Anladım can kardeşim öyle yaparız bundan sonra ya da yazdığım konuları yeni konular açarak formata uygun olarak burdan kopyalasam o şekilde devam etsek olur mu ama burdaki konuda kalabilir siz daha iyi bilirsiniz.
Bu başlıkta yazdıklarınız burada kalsın, fakat kopyalama da yapmayalım. Siz yeni başlıkarda yeni konu açın, arada buradaki konulara ihtiyaç duyarsanız mesaja direkt permalink verirsiniz isteyen linke tıklayıp direk okumasını istediğiniz mesaja bağlanır.

üç renk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm Rabbimin güzel kulları, tozduman kardeşim bize karşı hissettiklerini kalp bağından ne güzel anlatmışsın,ne güzel kaynaştırıyor rabbim gönülllerimizi,bunlar tesadüf olabilirmi tabiki tevafuk geldik gördük ve yaşıyoruz elhamdülillah ve diger kardeşlerim gönlünüzü açtığınız için önce Rabbime sonra sizlere hamdüsenalar olsun.

Sanırım burada başlıklar açılması konuşulmuş beni maruz görün yazılanların hepsini tam okuyamadım,ama çok güzel olmuş inşAllah oradanda size yaşadıklarımızı anlatmaya başlarız.

"Bu zikirle ruhum dirildi, Aşk'a susuzluğum arttı.Ruhumun dili şenlendi.

Girdik ilim denizine eyledik viran..Ham sana şükür sana Ey yüceler yücesi Rabbim.Bu kullarınınada nasip eyle.''

hava42

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı.

Burak kardeşimle şimdilik aynı evdeyiz, iş için istanbuldayım yazılar ve en önemlisi gönüller çoook güzel Rabbim nurunuzu artırsın, gecelerinizi kadr ve gündüzlerinizi bayram eyleyenlerden eylesin hepinizi. Bize yazacak birşey bırakmamış sağolsun Burak kardeşimiz.

ben kısaca kendimi tanıtayım ismim Bülent 7 senedir üveys zikrindeyim ondan önce de 16 sene Allah zikri yapmıştım.

şunu unutmayın; sadece sevin. sevgi sizi eninde sonunda kaynağına götürür. yani Yaradana.

Hace Ahmed Yesevi (Allah ondan razı olsun)

''İhlas ile gel bu kapıya çok meta yutarsın'' derken işte tamda bunu kastetmiş. Sevginiz ve samimiyetiniz oldukça sizlerde çoook meta yutacaksınız. Cenab-ı Allah burak a cömert eda ya cömert bülent e cömertte size mi cimri?

Unutmayın ki şanı yüceler yücesi Rabbim isteyenin istemesinden bıkmayan ve verdikçe vermesinden birşey eksilmeyen, mülkün yegane sahibidir.

Bizimde sizlerinde hepimizinde yegane Rabbi Allahu teala dır. Üveys kardeşlerim balı kaynağından yedikleri için tadına vardılar isteriz ki sizlerde kaşık kaşık varın tadına. Vesselam

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Turab kardeşim prensiplerinizi anlıyorum tabii ki hak geçmesin yalnız Mevlana sultanımızın bir sözü var ''kırılan ol ama asla kıran olma'' bizde güzel kardeşimizi kırmayalım seninle siteye girmeden yazıştığımız maile göndersin fotosunu benimle oradan paylaş bende bakayım olmaz mı can kardeşim?

Allah'ın ve Resul'ünün selam ve bereketi üzerinize olsun can kardeşlerim..

Tabi olur. bilgi @ islamiforumlar.net (bitişik yazılır) maile gönderirse size iletirim.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Turab kardeşim sizden Rabbim razı olsun Biz İstabuldaki kardeşlerimizle pazar günleri biraraya gelerek sohbet ediyoruz. Gecen hafta Eyüp Sultan da idik bu hafta da Anadolu yakasında bir yerde belki çay bahçesinde toplanmayı planlıyoruz. Mahsuru yoksa gelmek isteyen faydalanmak isteyen kardeşlerimiz olursa buradan yer ve zaman paylaşılabilir mi? Allah razı olsun

hava42

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Turab kardeşim toplantı ile ilgili yazı bana ait. aynı bilgisayarı kullanınca karışıklık oldu kusura bakmayın. hakkınızı helal edin lütfen.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Turab kardeşim sizden Rabbim razı olsun Biz İstabuldaki kardeşlerimizle pazar günleri biraraya gelerek sohbet ediyoruz. Gecen hafta Eyüp Sultan da idik bu hafta da Anadolu yakasında bir yerde belki çay bahçesinde toplanmayı planlıyoruz. Mahsuru yoksa gelmek isteyen faydalanmak isteyen kardeşlerimiz olursa buradan yer ve zaman paylaşılabilir mi? Allah razı olsun

Olur inş. Siz duyurunuzu yaparsınız, isteyen olursa cevap yazar veya gelir.

Turab kardeşim toplantı ile ilgili yazı bana ait. aynı bilgisayarı kullanınca karışıklık oldu kusura bakmayın. hakkınızı helal edin lütfen.

Helal olsun, sorun teşkil etmez.

üç renk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın ve Resulünün Selam ve Bereketi Üzerinize olsun Kardeşlerim;

Bu zikre başlayı 1.5 yılı geçmekte şöyle bir geriye gidecek olursam kendime sen kimdin?sen kimmişsin derdim? Rabbine layık,onu hakkıyla sevebilen olabilmeyi bile bilmezdim,herkesin hayatındaki imtihanları kendine göre ağır gelir bunu bilmekteydim,çünkü rabbim hiç bir kuluna kaldıramaycağı yükü vermezmiş, peki herkesin günahı küçükmüdür tabiki değildir,çünkü günahınıı büyük tutmak Allah’ı büyük tutmaktır onun yüceliğidir, o yüzden yaşadıklarımda onun kudreti ve hikmetiyle yaşanmıştır. Zikre başlamadan bir sürü eksiklik yaşardım,namazlarımda,ibadetlerimde,dularımda bile hakkıyla eda edemediğim her noktadan kaçardım.Yani bir ay namaz kılarsam ikinci ay bırakırdım,bize yaşatılan anları(imtihanları) bilmez nefsin peşinden giderdim.Huzur bulduğum tek yer seccadenin başında oturup Allahı anmaktı oda ancak kandillerde hatırladığım birşeydi.Bilmediğim o kadar çok şey vardiki,her gece şu duayı ederdim Rabbim bana hayırlı bir kapı aç,benim gücüm yok ,beni sen ulaştır diye.En sıkıntılı olduğum günlerde bir gün iş yerinden bir üveys kardeşim yanıma geldi bana sıkıntım olduğunu ve bu zikri anlattı önce şaşırdım beni bu kadar yakından tanımayan biri bana bunu nasıl diyebiliyor ve biliyor diye,sonra bir keyifle dinledim ve bende o gün yapmayı düşündüm akşam olsada hemen yapsam diye heves sardı,o an ki huzurum tarif edilmezdi,zikirde muharrem hocamızın bize söylediği şu söz Zikri yaptığınız an bırakın yapmayı düşündüğünüz an size tarifsiz bir huzur verilir ve asla çıkmaz dediğini şimdi ise yaşadığım huzurumdan biliyor ve yaşıyorum çok şükür.Aslında bu zikri yapın dediğimizde nefsin ve şeytanın bize ettiklerini de gördüm,işte bu söylenilenleri bir kul nerden bilebilir,yada ne kadarını yaşayabilirsin ki,yada bu zikir şimdi nerden çıktı? Sonra tek bir cevapla bütün sorular dağılıverdi zikri yapın dediğimiz noktaya değil zikrin nasıl yapıldığına bakarsak sorumuzun cevabını oradan alacağız.Benim bu konuda tereddüte düşen en yakınım ablam vesveselerinden bana bahsederdi ama O yüceler yücesi Rabbim cevabı soruda değil kurandan veriyordu.Kuranın Kerimin bir adıda Zikrullahtır,bu zikirde Allahın Kelamı kelimesi olmayan tek bir sözcük varmı?Biz kendimizden birşey katmışmıyız bu zikre , ne haddimize.!!!Peki sen Allahın sana verdiklerindenmi şüphedesin? Allahın verdiklerindenmi kaçıyorsun?bu dünyada her sıkıntı Allahtan diye kabul ederken sabrederken,bu güzellikleri yaşarken reddecekmiyiz? Yok kardeşim yok sorun zikirde değil sorun insanların birbiriyle üstünlüğü yani nefsin kabarmasıymış, inancı pazarlık derecesiyle görmeye çalışmayalım ,biz aynı dili konuşmuyormuyuz,biz müslüman değilmiyiz?bakıyorumda hep bir önyargı hep bir korku salınmış etrafa,Oysa Rabbimiz o kadar merhametliki, Şüphesiz, senin Rabbin, gerçekten O, üstün ve güçlüdür, merhamet sahibidir. (ŞUARA SURESİ / 9)Bizi birleyen ve birleştiren ancak odur..

Konu konuyu açtı kardeşlerim affedin,daha önce bizim evimiz olan veyselkarane sitemize yazdığım yaşadıklarımdan bir kesit olan yazımı sizlerle yeniden paylaşmak istiyorum

“Rahman ve rahim olan Allahının adıyla.Sükun et, sükut et, şükür et,fikir ile zikir et,dilden kalbe hicaz et.Durma,ilerle,yaşa,neden geldin kelam et.”
“Rabbim yirmiyedi yıldır duyarım seni yirmiyedi yıldır bekle dersin, yalnızlığıma şükürden başka birşey koyamam yoksa nice olur benim halim, şimdi ise o sesi bana emin kıldın.Fakirliğimi,acizliğimi, yoksulluğumu bilir bilir ağlarım,yetermi yetmiyor ki. Seslenirim sesim sensin,seslenirsin sesin sensin. Benim halimden sual edilmez,benim halim sensizliktir, berzahtır.Yokluktur halim, sensiz kaybolmaktır.”
En güzelini verdin, tanıştırdın bizi ZİKRİNLE ,huzurun en güzel bahçesine yerleştirdin.Güller,miskler,sümbüller,karanfiller,orkideler’i yaşattın ve sevdirdin..
Bu zikirle;merakımı artırdın,okumayı sevdirdin,ilim verdin,namazımı sevdirdin, namazı bekler oldum, sabahları kaçırırım diye üzülür oldum,üzmedin… !geceleri uyurum diye ağlar oldum,sevindirdin…!Usulca kaldırdın,usulca yatırdın.Araştırmacı bir insan oldum, bilmediklerime üzülür oldum.Bilmediklerimi öğrettin.!Aşk şarkılarında seni arar seni anar oldum,kim dediler aşkın, aşkın kendisi der oldum.Tv izlemez oldum,izlesemde seni arar oldum.Gülende gülmez oldum,ağlayanda zikrin oldum, el açtım,ayak direttim senin rızana kavuşabilmek için,ağlatanda hal oldum.Kavga etsem susar oldum,kavgalarına eğildim,edenden sormaz oldum,edene döndüm ağladım ,özür eder oldum, özrümü emin kılan yine sen oldun.Sever oldum düşmanı bile, dua eder oldum,duamı eksik ederim diye üzülür oldum.Beklemek için dua ettim beklettin,sabrını sevdirdin,sabrın devamını bekler oldum,korkmaz bir insan oldum bir tek “SANA”layık olamamaktan korkar oldum, sevgide hiçliğe varmak nedir dedim.O yüceler yücesi;seni anmadan geçirdiğim yıllar nasıl ezmiş ruhumu nasıl hapis etmiş,kolay değilmiş aşk dedikleri,daha gafletten yeni uyandım .Yıldızları sever oldum sevdiklerine bakarken seni görür oldum.Görmeden bakar oldum.Selam ettim,selam aldım.İsteyemez oldum yine eğildim büküldüm karşında.Artık istemekten acizim, çünkü senin lütufların karşısında hayretteyim.Hamdolsun.Hakkıyla sevmek nedir bilmezdim,bilmeye başlar oldum!. Bak işte yine yalnız bırakmadın bunu yazarken alnımdaki sağ damarım seyriyor.
İhtilaç ederse, “ALIN”:
Sağda rızık, solda hayır haberdir.
Rızkım bu zikirle çoğaldı, çok şükür sevgiyle buluştu arttı.Belki bana kimi zaman deli diyorlardı,belkide hasta, nasıl olunmaz böyle deli, nasıl olunmaz böyle hasta ki,onu anlatmakta Allah’ı anmakta keşke akılı unutup daha çok ruha yönelebilsek, nefisten kaçsak da yakalansak keşke..Nefsimle tanıştım,tanıştırana hamdolsun.Ne diyordu O şanlı Peygamberimiz, nefsini bilmeyen,Rabbini bilemez diye.Nefsimle yaptığım savaşta, içine kapanmış,kendi halinde,hiçbirşeyden zevk alamayan nefsimle yaşarken, ibadetlerimin eksikliği ve insanların hayatımtaki boşluğundan sıyrılmak için yalnızlığıma ve ona gelmeye davet edilmeyi bekledim durdum.Dualar ederdim rabbim bir kapı bir yol göster diye bu zikirle tanıştım ve ruhum canlandı,yaşamaya başladı..Bir kere rabbim dedim oda kulum dedi; kapıyı açtı, kapıyı çalanda,açanda, içeri koyanda rabbimizdir.Sadece ondan dilemekte niye geç kalalım ki? Allah niye yaşattıklarından uzak kalsın ,rabbim zengin o gani, niye zor gelsin, Yaşamasam diyemem,yaşatmasa ağza dahi alamam.Yaşatan rabbime şükrüm sonsuz.Alanda bir şey yok verenin şanı ne yüce.Hiçlikse hiç olabilmek bile ondan geçiyor.Bize düşün sabır değilmi, gel sende gör halini,yaşa ki yaşadığını sev. Allaha emanet olun, güzel kardeşlerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt