Üveysilik Yolu - Marifet Kapısı - Zikirde Yaşananlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Yunus kardeşim ben senin bu söylediklerini yapıyorum ama adını bilmeden simdi uveysi mi olmus olduk ?

Birde kardeşim zikir çok etkili bir ibadettir.Cenab-ı Hakk seni bu yolda korumuş, kollamış olabilir ama tek başına çıkılan zikir yolunda hüsrana uğranabilir.
Bunu sakın zikir çekmeyin diye demiyorum gunde belki 3 bin zikire kadar bir şey olmaz ama zikirdede ayarı kaçırırsan başka mana alemlerinde gezintiye çıkarsın bu dediğiniz zatlar ve cinlerin tabakası birbirine çok yakındır kesinlikle söylüyorum bu yola yalnız çıkılmaz ! Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır...Peygamber'in bile murşidi vardı Cebrail(a.s) kontrolsuz gunde 10bin 20 bin zikirle oyuncak hale gelebilirsiniz ha belki siz yırtmış olabilirsiniz Cenab-ı Allah sizi korumuş olabilir ama tekrar söylüyorum daha çok bilinen tavsiye edilen zikirlerden belli miktarda ve Peygamberimizin söylediği kadar okumak az önce dediğin La ilahe illallah zikrinden ben belki 1 oturuş 10 bin tane soylerim ama ya sonuçlarını düşündünüz mü ? Ayrıca önerilen sayılar kadar söylemenin bir hikmeti yok mudur sizce ?

Mesela 100 sefer La ilahe illallah
100 sefer La havle vela kuvvete illa billah hil aliyyil azim demek
100 sefer Hasbunallahunimelvekil demek
100 sefer salavat çekmek
En efdallerinden olan lailahe illallah vahdehu la serikeleh lehul mulku vel hul hamdu vehuve ala kulli sey in kadir demek...En önemliside Allah rızası için demek...Yarın obur gun mahserde o buyuk zatlar ve Peygamberimiz ile birlikte olmak icin demek yok namazda onumden arkamdan nur gecsin diye nur göreyim diye soylemek bana isin ihlasini kacirmak olarak geliyor...Selam ve dua ile.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yunus kardeşim ben senin bu söylediklerini yapıyorum ama adını bilmeden simdi üveysi mi olmuş olduk ?

Birde kardeşim zikir çok etkili bir ibadettir.Cenab-ı Hakk seni bu yolda korumuş, kollamış olabilir ama tek başına çıkılan zikir yolunda hüsrana uğranabilir.
Bunu sakın zikir çekmeyin diye demiyorum günde belki 3 bin zikire kadar bir şey olmaz ama zikirde de ayarı kaçırırsan başka mana alemlerinde gezintiye çıkarsın bu dediğiniz zatlar ve cinlerin tabakası birbirine çok yakındır kesinlikle söylüyorum bu yola yalnız çıkılmaz ! Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır...Peygamber'in bile mürşidi vardı Cebrail(a.s) kontrolsüz günde 10bin 20 bin zikirle oyuncak hale gelebilirsiniz ha belki siz yırtmış olabilirsiniz Cenab-ı Allah sizi korumuş olabilir ama tekrar söylüyorum daha çok bilinen tavsiye edilen zikirlerden belli miktarda ve Peygamberimizin söylediği kadar okumak az önce dediğin La ilahe illallah zikrinden ben belki 1 oturuş 10 bin tane söylerim ama ya sonuçlarını düşündünüz mü ? Ayrıca önerilen sayılar kadar söylemenin bir hikmeti yok mudur sizce ?

100 sefer salavat çekmek
En efdallerinden olan lailahe illallah vahdehu la serikeleh lehul mulku vel hul hamdu vehuve ala kulli sey in kadir demek...En önemliside Allah rızası için demek...Yarın obur gun mahserde o buyuk zatlar ve Peygamberimiz ile birlikte olmak icin demek yok namazda onumden arkamdan nur gecsin diye nur göreyim diye soylemek bana isin ihlasini kacirmak olarak geliyor...Selam ve dua ile.

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun sevgili kardeşim.. Üveysilik yolundaki yazdığım konuları okursanız anlarsınız..

Allah'ın nurunu hangi yaratık taklit edebilir? Nasıl bir şeytansa bu ne güzel namazımızı kılıyoruz Rabbimizin gönderdiği kokularına mazhar oluyoruz ruhumuz ete kemiğe bürünüyor Kabe de namazlar kılıyoruz korunuyoruz bu bize üveys zikrini yaptığımız için verilen lütuflardan bazıları zikri yapan kardeşlerim bu lütufları görmek için değil Allah rızası ile yapıyorlar lütufları gönderene gönderme demek ne haddimize? Yaşadıklarımızı da öğretmek için anlatıyoruz.. Dileyen dilediği yoldan gider marifet sofrasından nasibi olanlar yer.

'Tek başına zikir çekmenin şeyhi şeytandır' cümlesini de zerre kabul etmiyorum!

Bu cümle iblisin işine gelir zikir çekmek isteyenleri illa tarikatlere yönlendirmek için bu gözlere sokulmakta.. Tarikat ehli cennette kombine almışlar da bizim mi haberimiz yok? Keza cenneti isteyene versin Rabbim.. bize Rabbimiz gerek..

Biz kimiz ki yırttık ne özelliğimiz var ki yırttık? Üveys zikrini yaptığımız için yırttıysak yırtmışızdır.

Günümüzde HAK tarikat kalmamıştır ki gidip tabii olalım tarikat şeyhleri kendi nefislerini dahi bilmezlerken bizim nefsimizi yenmemizi nasıl gösterecekler?

Keza bu konudaki yazılarımızı okursanız sizin ruhunuz önce meleklerden sonra da evliyalardan eğitim almaya gidiyorlar yani size mürşid veriliyor o alemden..

Kendi hocalarımı da yazmıştım Allah onlardan razı olsun..

Bize inanmayın istihare namazına yatın ve her şeyi bilen Rabbinize sorun.. o sadece bu iş benim için hayırlı mı? bu kızla evleneyim mi? sorularına cevap vermiyor..

'' Allah'ım herhangi bir Tarikata bağlanmalı mıyım?'' idrak edebileceğim şekilde gösterir misin Rabbim? sorun bu soruyu tatmin olmazsanız değil 7 kere 77 kere sorun..

Kırdıysam hakkınızı helal edin yalnız bu konuda çok ateşliyim.. Bunlara rağmen hangi yolu tercih ederseniz edin bizim sizin üzerinizde sizinde bizim üzerimizde hiçbir hakkınız yoktur RAHMAN dır yegane mülkün ve bizlerin sahibi.. Rabbim cümlemize hidayet versin..

Hala da itiraz ederseniz veya daha sonra itiraz edecek kardeşlerimiz olursa mana aleminden şunu söyleyebiliriz:

lekum dînukum veliye dîn ( senin dini yaşayışın sana benim dini yaşayışım ise bana )

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben onu söylemedim. Direk senin din bana benimki ayeti kafirlere indi birincisi ben kafir değilim bu hiç hoş olmadı...
Evet şeytanlar nur kılığına gelebilirler bunu Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. biliyoruz.O da gökte bir nur tabakası gördü, nur tabakası ona seslendi ben senin Rabbinim Ey Abdülkadir diye. gerisini anlatmıyorum açıp okuyabilirsin. ayrıca şeytanlar ıfritler insan kiliginada girebilirler ve tarikatlarda ust makamlarda buluna şeyhlerede gelmişlerdir. Şeytanlar rüyada cennette bile gösterebilir sana kendini. Nitekim Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. (K.s) bir öğrencisini pazarda görmüş, ogrencisine sohbetlere niye katilmadigini sorunca o da ben artık en ust makama geldim diyince Hz.Geylani ona sen bir daha orada dolaşırken Bismillahi ya Abdülkadir Geylani de demis, ogrenci dedigini yapmis ve ortalik bir anda mezbelelige donmus...
Haklısın günümüzde tarikat yok ama bu tarz ibadetlere dikkat etmek gerek hele sen bu tarz olaylari kendi basina yasiyorsan çünkü Üstad Bediüzzaman Imam-ı Gazali'den ders almışken sen birden fazla kisiden ders aldigini iddaa ediyorsun. Dikkat et derim ve ölcülü ol olaki mana alemindeki diger canlilara kapi aralama. Ben söyledim söyleyecegimi herkes nasibince idrakınca nasiplenir...(GönülSizim!)

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben onu söylemedim. Direk senin din bana benimki ayeti kafirlere indi birincisi ben kafir değilim bu hiç hoş olmadı...
Evet şeytanlar nur kılığına gelebilirler bunu Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. biliyoruz.O da gökte bir nur tabakası gördü, nur tabakası ona seslendi ben senin Rabbinim Ey Abdülkadir diye. gerisini anlatmıyorum açıp okuyabilirsin. ayrıca şeytanlar ıfritler insan kiliginada girebilirler ve tarikatlarda ust makamlarda buluna şeyhlerede gelmişlerdir. Şeytanlar rüyada cennette bile gösterebilir sana kendini. Nitekim Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. (K.s) bir öğrencisini pazarda görmüş, ogrencisine sohbetlere niye katilmadigini sorunca o da ben artık en ust makama geldim diyince Hz.Geylani ona sen bir daha orada dolaşırken Bismillahi ya Abdülkadir Geylani de demis, ogrenci dedigini yapmis ve ortalik bir anda mezbelelige donmus...
Haklısın günümüzde tarikat yok ama bu tarz ibadetlere dikkat etmek gerek hele sen bu tarz olaylari kendi basina yasiyorsan çünkü Üstad Bediüzzaman Imam-ı Gazali'den ders almışken sen birden fazla kisiden ders aldigini iddaa ediyorsun. Dikkat et derim ve ölcülü ol olaki mana alemindeki diger canlilara kapi aralama. Ben söyledim söyleyecegimi herkes nasibince idrakınca nasiplenir...(GönülSizim!)

benim o ayeti sizi kafirlikle itham etmek icin değil ne şekilde yazdığımı Rabbim biliyor.. zahiri böyle batını açılımı da farklıdır o ayetin.. Siz kendi bildiğiniz ölçülerde dini yaşayabilirsiniz bizde aynı şekilde dilediğimiz şekilde dinimizi yaşarız.. yine de sizi kırdıysam yanlış manada anlamanıza sebebiyet verdiysem beni affedin.

7 lerin sevincini 3 ler küfür olarak saymıştır.. 3 ler de Allah ın dostlarıdır 7 lerde.. bunlara girersek işin içinden çıkamayız evet o yazdıgınız kıssayı biliyorum belki sirrul esrar ve fütuhul gayb ıda okumuşsunuzdur okumadiysaniz tavsiyemdir.. O kitaplarda Geylani hz.lerinin eseridir.

Allah izin verdiği için şeytan 1 kerelik bu dalavareyi yapabilmistir.. biz geylaninin ayaklarının tozu olamayız en güzelini Rabbim bilir.. zamanın sultanları gibi olamayız elbet.. Biz onların ulaştığı iman seviyesine ulaştıkmı ki bu denli sınavlara tabii tutulalım? Rabbin benim demiş şeytan gelsin bize de desin bizde Rabbimiz bir olan ALLAH tır deriz inşaAllah yani sende öyle bir yazıyorsun ki şeytanın peşinden gidiyoruz da ona secde ediyoruz onu tesbih ediyoruz.. bu nasıl bir önyargıdır? Rabbimizi tesbih eder O na secde ederiz salavatlarımızı da Şanlı peygamberimize sevgimizi göndermek için çekeriz.. şeytanın burada işi ne?

Allah izin vermedikce yaprak dahi kipirdamazken şeytan nasıl kılıktan kılığa girip huzurumuza gelebilsin? Biz yaşadıklarımızı ve gördüklerimizi inkar edersek yazıklar olsun bizlere.. dediğim gibi anlatmakla mükellefiz kimseye baskı yapma gibi bir şansımız yok..

Şunu eminim ve yaşadım şeytan bu zikirle sizin evinize bile giremez ( yaşadığım şeyi zamanı gelince anlatırım )

öğretmenler olayına gelince:

ilk öğretmenim Mevlana hz.leri

ikinci öğretmenim Eyup Sultan Hz.leri

ücüncü ögretmenim ise Hace Ahmed Yesevi

Allah onlardan razı olsun..

ben sana nasıl ve ne şekilde verildiklerini nasıl anlatayım daha zikri kabul etmezken? o yüzden yaşa ve gör denmekte..

Güzel aşk cevrimizi
Çekemezsin demedim mi
Bu bir rıza lokmasıdır
Yiyemezsin demedim mi

Yemeyenler kalır naçar
Gözlerinden kanlar saçar
Bu bir demdir gelir geçer
Duyamazsın demedim mi

PİR SULTAN ABDAL

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun can kardeşlerim..

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yine diyorum ve ekliyorum İSTİHARE namazı haktır Şanlı peygamber efendimiz s.a.v çok istihare ve istişare az hata yapmak demektir buyurmuştur..

Bizlere inanmayın kalbi mutmain olmayan varsa senin ve gönül sızım kardeşlerimiz gibi herşeyi bilene Rabbimize sorunuz..

Diyorum ya? mutmain olmazsanız mutmain olana kadar sorunuz.. Rabbim cahillerin cahili burak diye bir kulun geldi sitemize yazılar yazdı doğru mu söyler yalan mı söyler diye sorun cevap DOĞRU gelse dahi tatmin olana kadar sorun.. daha da başka birşey diyemem yaşayın ve görün..

Ben ki cahillerin en cahili acizlerin en aciziyim dilimizin döndüğünce üveysilik yolunu tevhidin ve salavatın önemini Rabbimizin rahmetini merhametini ve lütuflarını anlatmaya geldik.. Dileyen bu sofraya oturur nasiplenir dilemeyen oturmaz. Ama kimse kimsenin sofrasına hakaret edemez.. senin sofranda şeytanlar kol gezer imasında bulunamaz ısrar ederlerse de ben aradan çekilirim Rabbime bırakırım SUS olurum..

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi siz kardeşlerimizin üzerine olsun ve daim olsun..

üç renk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yunus kardeşim ben senin bu söylediklerini yapıyorum ama adını bilmeden simdi uveysi mi olmus olduk ?

Bunu sakın zikir çekmeyin diye demiyorum, gunde belki 3 bin zikire kadar bir şey olmaz ama zikirdede ayarı kaçırırsan başka mana alemlerinde gezintiye çıkarsın, bu dediğiniz zatlar ve cinlerin tabakası birbirine çok yakındır kesinlikle söylüyorum bu yola yalnız çıkılmaz ! Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır... Peygamber'in bile murşidi vardı Cebrail(a.s) kontrolsuz gunde 10 bin, 20 bin zikirle oyuncak hale gelebilirsiniz ha belki siz yırtmış olabilirsiniz Cenab-ı Allah sizi korumuş olabilir ama tekrar söylüyorum daha çok bilinen tavsiye edilen zikirlerden belli miktarda ve Peygamberimizin söylediği kadar okumak az önce dediğin La ilahe illallah zikrinden ben belki 1 oturuş 10 bin tane soylerim ama ya sonuçlarını düşündünüz mü ? Ayrıca önerilen sayılar kadar söylemenin bir hikmeti yok mudur sizce ?

100 sefer salavat çekmek

Ali Kardeşim sadece burak kardeşim yaşamıyor bunları güzel kardeşim bizde varız! Ben senden önce bir yazı paylaştım okudunmu onu. Bu yazıyı yazarken yani konu konuyu açtı lafımdan önceki yazdıklarımı okumanı rica ediyorum senden, okuyabilirsen hepsini oku. Birinci yazımın sonlarına doğru bunları neden söyledim diye düşündüm, niye yazdım ki diye? Baktım ki yazdırılmış, daha sorular sorulmadan cevaplar verilmiş.Ve bu bana namazda hissettirildi. Bunları anlatmak belki sana normal gelmiyordur haklısın bizde kendimiz YAŞAMADAN anlayamadık ama şimdi ise yaşadık ve gördük çok şükür. Cevap ilk elden gelir kardeşim. Bizde birşey yok Veren Rabbimizin Şanı çok yüce. Kimsenin kimseden üstünlüğü yok, zikrin içeriğine bak, yaşamak ise Allah'la sana kalmış, bizi bunları yaşamaktan hatta Rabbimin verdiklerinden kim alıkoyacak, kul mu? Yapma güzel kardeşim yapma, Allah'ı sevmek için yarışalım, uzaklaşmak için değil.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Abdülkadir Geylani Hz.leri zikir ehlini ; Tıfl Mana (Manalar çocuğu ) ve Şeb-i Aruz (Allah’ın Gelini ) olarak ikiye ayırır. Zikire başlayanları Manalar çocuğu denmesinin sebebine gelince ; çocuk nasıl hiç bir şey bilmeden yaşamağa başlar ve zamanla bilgi ,yeteneklerini arttırarak gelişirse ; zikire giren de, her gün Evliyasından ve daha sonraları diğer Evliyalardan eğitim alarak yaşamını sürdürür. Bu ders ve eğitim akıla değil, ruha verilir. Peygamber (s.a.v) Efendimiz öğretmenliği ele alıncaya kadar yaşanan süreye Tıfl Mana denir. Marifetin birinci halidir. Şeb-i Aruza kadar öğretmenin evliyalardır.

Bu ilk öğrenme devren bittimi Allah’a Yolculuğunu Sevgili Peygamberimiz (sav) Efendimiz ele alır. Öğretmenin , öğretmenlerin en güzeli ve Rabbimizin “Habibim” diye isimlendirdiğidir. Bu yolun yolcusu, bu dünyada mutlaka sevgililer sevgilisini mutlaka görecektir. Bu , bir müjdedir. Bizlere (Üveyslere) verilmiştir…
Bu dünyada ve ahirette de artık körlük ortadan kalkmış olur. Mübarek olsun...

Bizler Allah’a kul ; Peygamberimize ümmet olmağa çalışıyoruz. Bizim birbirimize üstünlüğümüz olsa olsa, takvadadır. Kim Allah ve Resulunü daha çok sever ve saygıda bulunursa bizim için makbul olan odur. Bizler Peygamberimizin (sav) gösterdiği yolda, Allah’a giden yolda ; dosdoğru yolda giden yolcularız. Bizler birbirimizi aynı yolda , aynı araçta giden yolcular olarak görüyor ve öyle kabul ediyoruz....

Bizde bir tek makam var o da HAYRET MAKAMI... Marifette yolculuk yapmak isteyen ve buna karar veren insan görecek ve yaşayacak ki hep Allah’ın eşi benzeri olamayan sanatı karşısında , hep "HAYRETTE" kalacaktır...Bize Rabbimizin müjdeleri en büyük makamdır.İlle de sizler kimsiniz diye soracaksanız yine de deriz ki “Bizler Peygamberimizin gösterdiği yolda Allah’a yolculuk yapan , yolcularız. Veysel Karane’nin gittiği yolda gidenleriz.. İşte bütün söz bu. Yok ötesi...Bugünün Manalar Çocuğu , İnşallah yarının Şeb-i Aruzu olmaya çalışanlarıyız. Allah sizi de inşallah buna erdirir. Amin...

Biz ; size bu zikri verenlerin hepsinin ortak davranışı Allah’a giden bu yolda ; zikir kapısını açmak ve ışığı yakmaktan ibarettir. Yani yolcuyu Allah’a giden yolda Allah’ı ; Resul’ü ve evliyaları ile baş başa bırakırız... Ne gerekiyorsa 1. elden öğrenir ve yaşarlar.

Evliyaların makamlarında ,Yasin okumayınız, bunun yerine Salat-ı Şerif söyleyiniz… Görün , bakın ; nasıl kokularla karşılanacaksınız…

Burası çok önemli : Sana bir evliya öğretmen olarak verilir. Bizi diğer zikir ehlilerinden ayıran en önemli özellik budur... Yaşayan nefs sahibi bir kul verilmez. Herkesin öğretmeni ayrı olabileceği gibi sana bu zikiri öğretenin evliyasıda olabilir. Bunlar senin bilmediklerini , ya da yanlış bildiklerinin doğrusunu sana öğretirler. Bu kalbine ilham olduğu gibi rüyada da olur, perde kalkarak olur. Ne demek istediğimi yaşarken öğreneceksin. Daha fazla açamam , açsam da anlatamam... Sonuçta anlayamazsın... Çünki aklın bu marifet dünyasında bilebiliriği yok. Ne öğretilirse onu kavrar ,daha fazlasını değil...

İşte o evliyanı sana sevdirirler ve seni de ona sevdirirler. Yanına varır varmaz ilahi kokuları sana koklatırlar. Yaşa ve gör...

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Namazlarınızın sonunda da bir "Fatiha" okuyup, bırakmayınız…

Bunun yerine 3 İhlas ve 1 Fatiha okuyup, bu sevapları : "Peygamberimize, ev halkına, soyuna, akrabalarına,ashabına ve salih kullarına hediye" edin…

Çok fazla sevap aldığınız gibi, sizi sevdiklerini mutlaka gösterirler ve ispat da ederler…

Ne olur , hemen itiraz etmeyin… Hele hiç bilmediğiniz konularda… Yaşayın ve görün… Yaratılanlar içinde ilk defa itiraz eden ve yalan söyleyen lanetli iblistir. Rabbimiz olan , Allah’ımız (Kur’an-da) ne buyuruyor : "İblisin adımlarına uymayın." İtiraz ederek ,siz ; eğer yalan söylüyorsak, biz; o zaman lanetli iblisin yolundan gitmiş oluruz. Böyle olmaktan Allah’ımıza sığınırız…

Size düşen zikiri uygulamak ve sonunda yaşamak, bize düşen doğruları; sadece doğruları yazmaktır..

Son olarak da , gece ibadetlerini ; herkesin uykuda olduğu saatlerde kalkıp; ama Kur’an okuyun, ama en az 6 rekat teheccüd namazı kılın , ama zikir edin…

Yapabilirseniz , hepsini de yapın… Ama ilk önceleri bu nefsinize çok ağır gelir… Ertesi gün işe gideceğim , günüm çok zor geçer demeyin… O nefsinizin , iblisle işbirliği sonucu bir vesvesesidir. Aksine , çok daha dinç olursunuz… Sen gecenin bir bölümünde Rabbin için kalkıp , ibadet ettin; Rabbinde senin hayatını kolaylaştırdı. Bunda şaşılacak bir şey yok ki ? Gece Marifette alınan yol , gündüz alınandan daha fazla olduğunu da öğrendin… Artık sana düşen tek şey , bir an önce Allah’ın , Resulün ve Allah Yolcuları ile beraber olmak için , üstüne düşen göreve başlamandır. Yardım Bir olan , Eşi ve benzeri olmayan Allah’ımızdan mutlaka gelir.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim sen iyi güzel hoş anlatıyorsun da senin bu anlattıkların evliyalık makamına giriyor, ya sen müctehidsin yada aldatılmış çünkü hiç bir veli kul Hızır(a.s), Hz.Mevlana ile yaşadığı şeyi anlatmaz o zaten iman etmiştir. Allah'ın büyüklüğünü görmüştür. Şeyh Geylani(k.s)dahi 25 sene kendini herkesten soyutladı ve o mana tabakasını idrak etti ve hak etti. Cenab-ı Allah'ı kim bilir ne kadar zikretti. Bir de mantıksız gelen bir şey koskoca Mevlana, Ahmed Yesevi, Hızır (a.s) sana bir şey öğretmek için çaba sarfetsinler ki diye düşünüyorum, birde bir çok sahabe bile bu halleri yaşamamışken neden sana yaşatsın ? Ya da seni niye camideki olayla imtihan etsin ?

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah desin kul nasıl dilerse öyle söylesin. Allah ile kul arasında kimseyi eleştirmeye hakkımız yok rizkini biz vermiyoruz. Dilini biz zikretmiyoruz.

Saki ! sen Allah de avam lik seyirlerin de yürüyoruz vesselam.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim sen iyi güzel hoş anlatıyorsun da senin bu anlattıkların evliyalık makamına giriyor, ya sen müctehidsin yada aldatılmış çünkü hiç bir veli kul Hızır(a.s), Hz.Mevlana ile yaşadığı şeyi anlatmaz o zaten iman etmiştir. Allah'ın büyüklüğünü görmüştür. Şeyh Geylani(k.s)dahi 25 sene kendini herkesten soyutladı ve o mana tabakasını idrak etti ve hak etti. Cenab-ı Allah'ı kim bilir ne kadar zikretti. Bir de mantıksız gelen bir şey koskoca Mevlana, Ahmed Yesevi, Hızır (a.s) sana bir şey öğretmek için çaba sarfetsinler ki diye düşünüyorum, birde bir çok sahabe bile bu halleri yaşamamışken neden sana yaşatsın ? Ya da seni niye camideki olayla imtihan etsin ?

Tarikat ehlinin anlatma ruhsatı yoktur marifet ehlinde yaşadıklarını anlatmazsan mana alemi sana cimri der.

7 lerin sevinci 3 lerin küfrüdür olayına benzer biraz bu..

(sizinle sadece günümüzde HAK tarikat kalmamıştır olayında birleşiyoruz)

Şimdi sana ne kadar anlatsakta BİLDİĞİM zannettiklerin önünde perde olduğu için anlamayacaksın kendini korumak için ördüğün duvarlar korur zannedersin ama aslında seni hapsetmiştir.. o yüzden YAŞA ve GÖR denmekte..

Hmm.. bakalım bu zikirde neler yapıyoruz?

Tevbe Estağfurullah , salat-ı şerife ihlas ve fatiha okuyup Allah dostlarına hediye gonderiyoruz.. sonra LA İLAHE İLLALLAH yani kelime-i tevhid söylüyoruz..

Bunların dinde yeri yok diyorsan aldatılmış olan kim? Seninle kelam edilmez bile.

Ayrıca şeytan tarafından mı aldatılmışız? cinler mi? dumansız is kokusu nerede sultanlarımızın kokusu nerede ey akıl sahibi..

Ha diyorsan ki Allah iblis ile cinlere misk-i amber dunyada tarif edemeyeceğimiz kokular verdi.. Yakında sana cevabını o alem verir neyin ne olduğunu..

Yok ben öyle demedim diyorsanda ALLAH ol dedi oldu diyoruz ona mı karşı çıkıyorsun? Hangi kardeşim evliyalık iddaa etmiş hangi kardeşi BEN oldum demiş.. Rabbimizin bizlere yaşattığı güzelliklerden bahsediyoruz sizde gelin yaşayın diyoruz.. bizi sevin demiyoruz sevilmeye layik olani Allah'ı ve Resulünü ve dostlarını sevin diyoruz..

Yapıp yapmamak kişinin kendisini bağlar öyleyse yapmadan yaşamadan bunları yaşayanlara aldatılmış demekte nedir? camii olayını okumuşsun da ana fikri alamamışsın be güzel kardeşim..

kimseye önyargi ile yaklaşma ve yargılama.. senin dediğine göre bunu bize şeytan ve cinler öğretti.. İlginç..

Bunların dinde yeri var yaşadıkların yalan diyorsan sende bu zikri yap YAŞA VE GÖR.. eğer ben yalan yazdıysam ALLAH'ın laneti benim üzerime olsun..

Yaşadıklarımı sadece ben yaşamadım tüm kardeşlerim peyderpey yaşadılar onlara yalancı aldatılmış diyorsan eğer seni Allah'ıma havale ediyorum..

Bana istediğiniz herşeyi yazabilirsiniz her hakaretinizi çekerim kara kaşınız kara gözünüz için değil Rabbin rızası için çekerim edeceğiniz her hakaret ise bana birşey kaybettirmez aksine kazandırır.. Rabbimiz en güzelini bilir..

Ben sana yukarıda istihare namazını kıl Rabbine sor dedim neden Rabbine sormadın? Bir bilenin üstünde bir bilen, herşeyi bilen bir olan ALLAH var.. O na soru sormaya mı çekiniyorsun? alacağın cevaptan mı korkuyorsun? Tatmin olana kadarda sor dedim..

Ha yok sormam ben ALLAH tan daha iyi bilirim diyip üzerine bilip bilmeden atıp tutacaksan da sana bu son cevabımdır..

İsmi güzel kardeşim bak adaşın sultanımız ne demiş?

HZ. Ali R.A

Fikri fikrinizle uymayan insanla, fazla meşgul olmayınız. Fikirdeki ayrılık kolay giderilmez..

Allah'ımıza emanet olunuz..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Hata yok ! Peygamberimize namazı Cebrail (a.s) ögretti, zikride ve incelikleride yazım hatası falan değil mana tabakalarında dolaşırken bunu bilmen lazım. Miraca çıkarkende Ifritler hucum ettiginde Cebrail (a.s) ogrettigi dua ile efendimiz onlari savusturmustur. Efendimizde bir hazirlik ve ogrenme surecinden gecti (bu arada salavatı unutmayalım) mursid zaten yol gosteren demek oldugu için bir anda boyle söyleyince sanki biat etmis gibi algilanabilir, kastim bu degil Ama Allah Resûlünu de hazirlayan biri vardi bunu soyluyorum. Ayrıca zikir yoktur diye bir sey demedim.
Hocalarini yazıyorsun, koku duydugunu soyluyorsun vb. Allahualem senin bu dediklerini yapip (yasadiklarinin hala Allahtan gelip geldigini bilmiyorum) ondan geliyorsa herkese gelecek diye bir sey yok o niyetle baslar ve yem olurlar. Olaki yasamadi daha cok arttirir ve yine yasamazsa bu sefer terkeder. Bu halleri herkes yasayamaz.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
YÖNETİM UYARI: Karşı fikir sunulacaksa saygı çerçevesi içinde olmalı! Kırıcı, aşağılayıcı, hitam edici, kaba sayılabilecek cümleler olmaz. Herkes bildiğini ve savunduğunu uygun dille anlatmalı. Uygunsuz, kırıcı, cümleler olmaz! Tekrar etmeyelim lütfen!

Seninle kelam edilmez bile.
Yakında sana cevabını o alem verir neyin ne olduğunu..
onlara yalancı aldatılmış diyorsan eğer seni Allah'ıma havale ediyorum..
Ha yok sormam ben ALLAH tan daha iyi bilirim diyip üzerine bilip bilmeden atıp tutacaksan

Bu şekilde cümleler yakışmıyor.

Aliali nickli üyemiz, sizin mesajınızdan da uygunsuz kelimeler çıkarıldı. Bu şekilde tartışacaksınız tartışmayın kardeşim. Herkes kendi fikrini ayrı başlık açıp yazsın. Birbirinize atıfta bulunmayın. Ya da kırıcı olmadan yazın. Vesselam!

Fikri fikrinizle uymayan insanla, fazla meşgul olmayınız. Fikirdeki ayrılık kolay giderilmez Çok doğru olan bu söze uygun davranın lütfen!

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Turab adminim haklısın...Ama dikkat edersen ben asla Allah'a havale ediyorum demedim ve karşimdakine haksızlık etmedim sadece uyardım bu kardeşimizde bizim kardeşimizdir.Ben sadece belli tasavvuf büyüklerimizin yaşadığı şeyleri yazdım aralarında yanlış yok; var diyen ispat etsin.Bu arada tasavvufun en büyük amacı nefis muhasebesidir o kardeşim beni Allah'a havale etti bende onun adına Allah'tan mağfiret diliyorum.Allah biliyor kötü bir niyetle yapmadım sadece ben bu durumun hafifi başıma geldi uyarmak istedim.Bu son mesajım.Allah hepimizi affetsin.

Selam ve dua ile.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah ali kardeşimin yolunu açık eylesin..

beni onu ve cümle kardeşlerimizi hidayete erdirsin.. ne diyim ki? Yazdıklarımızla bazı kardeşlerimizin kalbini kırdıysak haklarını helal etsinler lakin konunun altında ısrarla bu tarz şeyler yazılması cevap cevabı doğurur..

Kardeşim bu saatten sonra buraya ne yazarsan yazsın kendisine cevap vermeyeceğim.. yazdığı ve yazdırdığı cümlelerle zikre kendi başlamasa bile kimlere vesile olacak Allah bilir :)

Bir şeytan yada cin düşünün ki sizi teheccüd e kaldırıp kuran okutuyor en nefret ettiğim insan dediği Peygamber efendimiz SAV ile çokça andırıyor Allah'tan başka ilah yoktur dedirtiyor.. Kabe ye götürüp getirtiyor.. normalde İS kokması gerekirken ne hikmetse değişik değişik tüyleri diken diken eden ilahi kokular veriyor.. Çok garip değil mi?

Şu kalın çizgiyi çizmekte fayda var LÜTUFLARA değil Lütufları gönderen bir olan ALLAH'ımıza secde eder onu hamd ile tesbih ederiz..

Zikrullah herkese nasip olmaz lakin Üveys zikrine başlayan kim olursa olsun hangi bahanelerle başlamış olursa olsun eninde sonunda bu lütuflar O İSTEMESE DE İSTESE DE verilir..

Yeter ki zikrine sarılsın ve asla bırakmasın.. Zikre başlayan kişi ilerledikçe lütufların yanında Allah aşkının özleminin sevgisinin yanında lütufların hicbir kiymeti olmadigini anlar idrak ettirilir bu.. Hiçbir lütufun Rabbi ve Şanlı peygamber efendimiz S.A.V sabah akşam anmaktan daha büyük olmadığı idrak ettirilir.. O istemese ibadet bile edemeyiz..

Cennetteki en büyük nimetin Rabbin cemaline bakmak olduğu idrak ettirilir..

Bakın biliyorum anlıyorum demek ayrı İDRAK ayrıdır..

Ayetel kürsi yi hep okuyoruz orda ne diyor?

O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.

Kul zikir ile idraki yaşıyor Rabbi ona yaşatıyor..

Zikirdeki kul bu idrakinden sonra ne yaşarsa yaşasın hangi lütufları görürse görsün boynu bükük kalır.. Övünmez utanır mahçup olur..

Sen hakettiğin için değil Allah istediği için olur..

Kulumu bana en çok yaklaştıran şey, farz kıldığım ibâdetleri yapmasıdır. Nâfile ibadetlerle de bana o kadar yaklaşır ki, nihayet ben o kulumu severim. Sevince de artık onun duyan kulağı olurum, o benimle işitir. Gören gözü olurum, o benimle görür. Eli olurum, o benimle dokunur. Ayağı olurum, o benimle yürür, (Kalbi olurum, o benimle anlar. Söyleyen dili olurum, o benimle konuşur.) Ne dilerse onu yerine getiririm. Herhangi bir şeyden bana sığınırsa ben onu muhafaza ederim.”

(Buharî. Tecrid-i sarih: 2042) - burda nafileden kasıt sadece nafile namazlar değil , Zikrullah , kuran , sünnet ve tefekkür..

“Bana bir karış yaklaşan kimseye ben bir arşın yaklaşırım. Bana bir arşın yaklaşan kimseye ben bir kulaç yaklaşırım. Bana yürüyerek gelene ben de koşarak gelirim.”

(Buharî ve Müslim)

Önemli olan adım atabilmekte.. Gayret senden yardım bir olan Allah'ımızdan gelecektir.. Rabbim cümle kardeşlerime Zikrullah ı nasip eylesin.. Amin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selâmün Aleyküm kardeşim ,Hamd alemleri Rabbi olan Allah'a olsun,
salat ve selam o kutlu Nebi(SAV) efendimize onun Aline ve Ashabına ve geçmiş tüm peygaberlere salih kullara şehitlere sıddıklara hızır a.s ve sevdiği tüm evliyalara olsun ebeda.

Ben sizlere islamı tavsiye ederim hani halis din Allahındır diyoruz ya işte o halis (katıksız) olan din..
Cenab-ı Allah Maide Suresi 3.Ayet-i’nde :
”Bugün dininizi kemale erdirdim,üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam’dan razı oldum”

Cenab-ı Allah “dinimi tamamladım” buyurmuş olmasına rağmen,bu gün islam alemi Allah’ın Kitab’ı olan Kur’an-ı Kerim hariç,her kitabı okuyup,herkesi dinleyip,onlara Allah’ın kelamıymış gibi değer verip, gerçek dinde olmayan inanışlara,hurafe ve bidatlara kanmaktadırlar..

kimi insanlar varki gayet samimi bir şekilde Allahın dinini güzelleştirmek için çaba sarfediyorlar.bir bilseydilerki Allahın dini zaten güzeldir..

kuranda namaz kılmakta var,zikir cekmekte var. Peygamber efendimiz(sas) nasıl namaz kılıyorsa bizde öyle kılıyoruz. Aynı şekilde nasıl zikir çekiyorsa öyle de zikir çekeriz.

Kuranı Kerimde ve sahih hadislerde bir insanın nasıl zikir edeceği ve nefsini nasıl terbiye edeceği yazıyor. Bir Müslüman için bunlar yeterli olmalıdır. Alimlerin ise eserlerinden faydalanmak daha doğru olur çünkü üveyslik dediğiniz konu ne peygamberin ne sahabenin ne tabinin ne tabinin tabisinin uyguladığı bir konu...
Bu üveyslik dediğiniz konunun olacağına dair ne bir peygamberin anlatımı var nede sahabenin böyle bir ibadet biçimi içine girdiğine dair örnek var. Hatta tabinin de, tabinin tabisinin de böyle bir ibadet şeklinden haberi yok.

Ama hinduizmin inancında ruhani bazı varlıkların bedenli yada bedensiz insanları aydınlattıklarına dair bir anlatım var.

Bir müslüman dinini öğrenmek istiyorsa kuranı kerim okur, bir müslüman zikir çekmek istiyorsa açar sahih hadisleri okur bütün gününü dolduracak kadar fiili yada kavli zikir öğrenir. Bir müslüman nefsini disiplin etmek istiyorsa oruç tutar. Bir müslüman yardım istiyorsa açar ellerini Allah'a dua eder. Bunlar yetmiyorsa insana artık ben bir şey demiyorum...
bu konu bana uymaz ben cahil bir insanim ben sadece Allah'ı ve sevgili Peygamber efendimiz sav. biliyorum...

Hasbin Allahu ve ni'mel vekil... Allah bize yeter,O ne güzel vekildir! (Al-i İmran 3/173)
sevgili Peygamberimiz Veda Hutbesi’nde; "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir" buyurmaktadır.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
YunusEmreBurak kardeşim, kısa ve öz yazmak gerekirse. Sizin fikir ve düşünceleriniz... Daha doğrusu dininizi yaşama biçiminiz burada pek kabul görmedi. Hem adminlerden hem üyelerimizden rahatsız olanlar var! İyisi mi biz bu işi tadında bırakalım. Herkes Rabbine istediği biçimde yaklaşşın. Daha fazla paylaşım yapmayın. Herkesin fikrine saygı duyarız. Fakat kabullenmek ayrı bir konudur. Bir hakkımız varsa bizden yana helal olsun... Sizde hakkınızı helal edin inş.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
YunusEmreBurak kardeşim, kısa ve öz yazmak gerekirse. Sizin fikir ve düşünceleriniz... Daha doğrusu dininizi yaşama biçiminiz burada pek kabul görmedi. Hem adminlerden hem üyelerimizden rahatsız olanlar var! İyisi mi biz bu işi tadında bırakalım. Herkes Rabbine istediği biçimde yaklaşşın. Daha fazla paylaşım yapmayın. Herkesin fikrine saygı duyarız. Fakat kabullenmek ayrı bir konudur. Bir hakkımız varsa bizden yana helal olsun... Sizde hakkınızı helal edin inş.

Bizim bir hakkımız var ise bizden yana da helal i hoş olsun.. Allah'ımıza emanet olunuz..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Bence iyi olmadı. Bır hataları varsa yardımcı olabılırdik. Onlar derin bağlanmış gecelerini gündüzlerini veriyor. Nefslerını hakıkaten köreltıyorlar. Nerede tarhana çorbası ? nerede et yemeği ?
Cin lere gelince imtihandan geçtiğim için bilirim . Müslüman olan cin yüzünü göstermez mümkün değildir.. Ayrıca yasaktır.
Gece ibadetlerinde sırf Allah rızasını kazanmak için uğraştıkları için onlara yardım edenler olur bu da bir gerçek. Bunu bende yaşadım fakat kaldıramadım.
Üveys kardeşlerimi anladım ben Allahın rızasını kazanmaktan başka dertleri yok . Allah yardımcıları olsun.
Bana gelince daha öncede söyledim o gece ıbadetleri güzeldi rüyalarımda denize eski kuru kötü ayakkabıları denıze atardım . Sıkıntılarıma ıyı gelmişti benim dönüşüm bırakışım Son gördüğüm rüya ile oldu.
Onlar derin yaşıyor hakıkaten derin yaşıyor gece gündüz meyvesınıde alıyorlardır.
Ben üzüldüm Hepimiz Allahın kuluyuz kendımı kötü hissettım. Kalbim tıkandı şu an .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt