Üveysilik Yolu - Marifet Kapısı - Zikirde Yaşananlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bismillahirrahmanirrahim..

Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla;

Neden Kuran-ı Kerim de her sure Bismillahirrahmanirrahim ile başlıyor? Allah'ın isimleri arasında KAHHAR ve MÜNTEKİN de var ?

Neden her surenin başında Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla diyor da KAHHAR ve MÜNTEKİN olan Allah'ın adıyla demiyor?

Rabbim rahmetim azabımı geçti demiyor mu ey akıl sahibi? her surenin rahmetle açılmasını da geçelim kuran ı okuyalım çoğu surede de çok affedici olduğundan bahsetmekte?

Kişi önce kendini affetmeli Rabbim tevbe ettiğimizde zaten kabul etmekte.. Allah'ın bilinen 99 isimlerine bakalım kaç tanesi azap ile ilgili kahretmekle ilgili? Peki günümüzde neden azabı anlatılıyor sadece? İnsan korktuğu şeye yaklaşır mı? Nerde sevgi nerede infak? İslam sevgi ve barış dini değil mi?

Bir paraf atalım.. yukarıda mühürlerle ilgili yaşayacaklarınızla ilgili bir takım bilgiler verdim lakin Allah'ın size verdiği mühürlere ve lütuflara güvenerek BEN OLDUM derseniz tepetaklak olursunuz..

Hz Yakub a.s yusuf yusuf diye ağlarken Cebrail A.S vahy getirdi..

Ey Yakub! bir daha yusuf dersen Rabbim seni peygamberlikten silecek buyurdu.. sıddıklığımıza mühürlerimize lütuflara güvenip ben oldum dersek BENci olursak peygamberlikten silmekle tehdit eden Rabbim bize verdiklerini AN bile sürmeden geri almaz mı? O yüzden hep korku ve ümit ile son nefesimize kadar mücadeleye devam.. Korku da yanlış anlaşılmasın en büyük korku Rabbimizin bizi sevmeme hoşnut olmama razı olmama korkusu ve ibadet edememe ve O nu anamama korkusu olmalı..

Gelelim lütuflara.. Lütuflar olmasaydı dervişin gönlü çatlardı acaba Rabbim beni sevmiyor mu diye :) Elbette hedefimiz sadece ALLAH olmalı biz bu alemde şunu öğrendik ' istemeyene isteyenden daha fazla veriliyor' YAŞAYIN ve GÖRÜN..

Şanlı Peygamberimiz SAV miraca çıktığında Rabbimiz şöyle buyurdu:

- Ya Habibim! sağına ve soluna bak tüm alemi senin için yarattım.. buyurdu..

Şanlı peygamberimiz ne sağına ne soluna baktı sadece hedefe kilitlendi Rabbine doğru baktı ve gözü bile kaymadı.

bu da Necm suresi 17. ayette geçmekte

17 – Peygamberin gözü kaymadı, şaşmadı, aşmadı da.

Hz. Peygamber (a.s.) Rabbine o kadar yönelmişti ki gök melekûtunda temaşa ettiği sayısız güzellikler onu meşgul etmedi.

İşte hedefimiz Allah olmalı, sağa sola bakmamalıyız lakin Rabbim o kadar lütufkarki o kadar güzellikler veriyor ki bakmamak çok zor bakıp takılı kalmamak hedefe doğru ilerlemek önemli :)

Rahman hiçbir şekilde ihtiyacı olmadığı halde kuranda BİZ diye hitap ederek melekleri hitabına katmakta.. Biz kimiz ki BEN olalım BEN diyelim kardeşlerim?

alkis:;:Selamun aleyküm yunus emre kardeşim, isminde güzel söylediklerin de kat be kat güzellikler adına Allah razı olsun..
Faydalı bilgiler çok önemli şu zamanda, şu yaşadığımız hengamede ve bunca insan yolunu kaybetmişken, böyle faydalı bilgiler ilaç gibi geliyor sağ olasın...

Ne çok bilmediğimiz var değil mi? ahir zaman, ah zaman ah! çok zor bi zamandayız aslında! çok tehlikeli! imanını devamlı yenilemek, bu yolda ilerlemek zorundasın!:tamam:.

İster insan kılığında, ister kendi kılığında şeytanların kol gezdiği şu anlarda; temkinli olmada ve faydalı bilgiler öğrenmede, öğretmede ve uygulamada fayda var...

Hep beraber çıkalım inşallah ahir zamanın karanlığından...
Selam ve dua ile sağlıcakla kal kardeşim..dayi;.:

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
alkis:;:Selamun aleyküm yunus emre kardeşim, isminde güzel söylediklerin de kat be kat güzellikler adına Allah razı olsun..
Faydalı bilgiler çok önemli şu zamanda, şu yaşadığımız hengamede ve bunca insan yolunu kaybetmişken, böyle faydalı bilgiler ilaç gibi geliyor sağ olasın...

Ne çok bilmediğimiz var değil mi? ahir zaman, ah zaman ah! çok zor bi zamandayız aslında! çok tehlikeli! imanını devamlı yenilemek, bu yolda ilerlemek zorundasın!:tamam:.

İster insan kılığında, ister kendi kılığında şeytanların kol gezdiği şu anlarda; temkinli olmada ve faydalı bilgiler öğrenmede, öğretmede ve uygulamada fayda var...

Hep beraber çıkalım inşallah ahir zamanın karanlığından...
Selam ve dua ile sağlıcakla kal kardeşim..dayi;.:

Allah sizlerden razı olsun kardeşim.. amin kardeşim cümlemiz hepberaber inşaAllah..

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Admin kardeslerimiz musade ederse mail adresinize resim atmak isterim. Siteye atmim. Utanirim .Ve tasavvufa başladığımda bir rüya gördüm. Tasavvuf dan korkuyorum ama kalbim istiyor onuda yazmak istiyorum. Inşallah manasi ile inşirah düşürür sunuz kafamdaki soru işareti nden kurtulurum. Allah razi olsun selam ve dua ile

Admin kardeşim müsade var mı?

üç renk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
üveys zikrinde yaşadıklarımız

Selamünaleyküm vaktini ayırıp göz gezdiren hatta vakit ayırıp okuyan kardeşlerim, yunus emre burak kardeşim konuları çok güzel anlatmış. Bende bir zikir ehliyim, benimde anlatacağım hatta anlatacağı çok şeyi olan üveys kardeşlerimiz var. Ne güzel bir yola girdim ,girdik yada şöyle söyleyeyim çağırıldık. Rabbim bu Aşk'ı bakinin kapısını bu aciz kuluna açtı, nasip etti. Çoğu şeyden yoksun, eksik yaşayan benim elimden tuttu, sanki çekti şöyle bir köşeye, verdi elime tesbihi, senin yerin burası dedi. Her gece ettiğim duaları kabul eyledi, huzur başladı, hoşnut eyledi, güzel kıldı, bu zikirle eksikler cevaplara kavuştu değişti, değiştirene hamdolsun. İnşallah daha çok şey yazmayı, yazdırılmayı nasip etsin sizlere Rabbim sevgili kardeşlerim.

Kalp ancak Allah'ı zikretmekle huzur(mutmain) bulur.Rad suresi 28.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin

tozduman

Moderatör
Moderatör
Özel iletişime izin vermiyoruz. Şimdi verirsek herkese haksızlık olur. Burada herşey şeffaf o nedenle ne yazılıp çizilecekse burada olsun inş.
EyvAllah kardeşim vardır bunda da bir hayır. Site Ailemiz huzurumuz bozulmasın :) Kahverengi bir leke var dikey olarak kenarda cikacak sandim ben . Belki ayakkabi vurmuştur:) Ben kim Sıddık lik kim . Kul olamadım ki daha.
Zaten daha yeni ayagima ayakkabı giydim çıplak hissetmiyorum ayaklarımi.
Mezar taşlarına da dokunmama gerek kalmadı kalbim yanmiyor.
Sokak cocuklariyla yemek yemiyorum artık.
Kimse kalbime parmaginida sokamiyor.
Kimse kalbim de yanımda olmak için uğraşmiyor.
Kalbimde dünya yi da taşımıyorum.
Dilim bağlı değil elimden tutup kimse beni bir yere götürmez de artık.
Durup dururken otobüste kulağima kimse dua da okumaz.
Daha dün duamda Allah dostu bana yardım etti diye herkese umut veren ben ve beni sahip lenen seni ben kurtardim benimsin diyen sozde Allah dostu deccal de yok hayatımda.
Son durak kehf süresiyle ve 4 cüz kaldı hatim etmeme okudum suya dökecegim denize. Yunus kardeşim sen bilirsin bu yolları Bu halleri.Tasavvuf ehlinden olamam ben Allahın kulu olayım yeter. Kurani kerim seccade yetiyor bana. Sıddık lik evliyalik dostluk yüreği serin kardeşlerim içindir. Selam olsun onlara yunus kardeşim Allah senden razı olsun Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin. Selam ve Dua ile.

üveys88

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşlerim,
Yunus Emre Burak kardeşimizden ve yazılanları okuyan,bütün samimiyetiyle bu güzel yola ilgi duyan,öğrenmek için sorular soran siz sevgili kardeşlerimden Rabbim razı olsun, bu dünyaya sevmeye,sevdirmeye geldik,Rabbim hepimizi aşıklardan eylesin,ben de üveyslik yolunda ilerlemeye çalışan sabah akşam Rabbini zikreden aciz bir kulum,evet günahlarımız çok belki ama biliriz ki Rabbimizin merhametinin sınırı yok,biz O'na dayandık,yalnız O'ndan yardım dileriz,O ne güzel vekil,O ne güzel bir dost,asla ümidimizi kaybetmeyelim canlar,aşıkların yolundan gitmeye çalışalım,inşallah ben de Rabbimin hediyesi olan zikrimle yaşadığım güzellikleri sizinle paylaşmaya çalışacağım en yakın zamanda,zikirden önce ve zikirden sonraki hallerimi Rabbimin izniyle anlatmayı çok istiyorum. Rabbimizi anmak o kadar önemli ve güzel ki canlar:

Al-i İmran Suresi- 191. Ayet:
” Onlar ayakta, oturarak ve yanlarına yattıklarında Allah’ı zikrederler.”

Kehf Suresi -28. Ayet
” Rablerine sabah , akşam dua eden ve O’na kavuşmak isteyenlerle birlikte Ey inananlar , Allah’ı çok zikredin…

Hepinizi emanetleri kaybolmayan sevgililer sevgilisi Allah'ımıza emanet ediyorum.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Yunus kardeşim sizin dualarinizi uzerimde Allahin hükmü olmadıkça kabul buyurur Sizi kirmaz .Lütfen bana dua edin. Adim Tuğçe Çolak. Allah razi olsun Allah ahirette ve dünyada size iyi hal nasip etsin kardeşim. Herşeye EYVALLAH ! :)

Selamünaleyküm vaktini ayırıp göz gezdiren hatta vakit ayırıp okuyan kardeşlerim, yunus emre burak kardeşim konuları çok güzel anlatmış. Bende bir zikir ehliyim, benimde anlatacağım hatta anlatacağı çok şeyi olan üveys kardeşlerimiz var. Ne güzel bir yola girdim ,girdik yada şöyle söyleyeyim çağırıldık. Rabbim bu Aşk'ı bakinin kapısını bu aciz kuluna açtı, nasip etti. Çoğu şeyden yoksun, eksik yaşayan benim elimden tuttu, sanki çekti şöyle bir köşeye, verdi elime tesbihi, senin yerin burası dedi. Her gece ettiğim duaları kabul eyledi, huzur başladı, hoşnut eyledi, güzel kıldı, bu zikirle eksikler cevaplara kavuştu değişti, değiştirene hamdolsun. İnşallah daha çok şey yazmayı, yazdırılmayı nasip etsin sizlere Rabbim sevgili kardeşlerim.

Hoşgeldiniz kardeşim :) hayırlı olsun inşallah. Amin ecmain.

Selamün aleyküm kardeşlerim,
Yunus Emre Burak kardeşimizden ve yazılanları okuyan,bütün samimiyetiyle bu güzel yola ilgi duyan,öğrenmek için sorular soran siz sevgili kardeşlerimden Rabbim razı olsun, bu dünyaya sevmeye,sevdirmeye geldik,Rabbim hepimizi aşıklardan eylesin,ben de üveyslik yolunda ilerlemeye çalışan sabah akşam Rabbini zikreden aciz bir kulum,evet günahlarımız çok belki ama biliriz ki Rabbimizin merhametinin sınırı yok,biz O'na dayandık,yalnız O'ndan yardım dileriz,O ne güzel vekil,O ne güzel bir dost,asla ümidimizi kaybetmeyelim canlar,aşıkların yolundan gitmeye çalışalım,inşallah ben de Rabbimin hediyesi olan zikrimle yaşadığım güzellikleri sizinle paylaşmaya çalışacağım en yakın zamanda,zikirden önce ve zikirden sonraki hallerimi Rabbimin izniyle anlatmayı çok istiyorum. Rabbimizi anmak o kadar önemli ve güzel ki canlar:

Al-i İmran Suresi- 191. Ayet:
” Onlar ayakta, oturarak ve yanlarına yattıklarında Allah’ı zikrederler.”

Kehf Suresi -28. Ayet
” Rablerine sabah , akşam dua eden ve O’na kavuşmak isteyenlerle birlikte Ey inananlar , Allah’ı çok zikredin…

Hepinizi emanetleri kaybolmayan sevgililer sevgilisi Allah'ımıza emanet ediyorum.

Hoşgeldiniz kardeşim :) Amin ecmain aşk dökülüyor Kelaminizdan :) Hayırli olsun inşAllah.

Kapımıza değil kalbimize vuran buyursun. Şemsi Tebrizi. Kocaman bir aile oluyoruz :) inşallah Aşk ve sevgi iman dolu bütün kardeşlerimiz buyursun Ailemize inşallah :)

özlem sekine

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum kardeşler,yunus emre burak kardeşim..buraya zikrimizle ilgili bilgi paylaşımında bulunmuş.bende 2,5yıldır veyselkarane zikrini yapıyorum.verdigi huzur anlatılmaz yaşanır.ne diyelim bu yazıları okumak nasip olan kardeşler ZİKRE BAŞLAYIN YAŞAYIN VE GÖRÜN..

zerre dem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam arkadaşlar; Allah nasip etmişde Burak arkadaşım vasıtasıyla burada da yazmaya çağırmış.Hamd olsun alemlerin rabbine o ne büyüktür o ne yücedir.Tutmuş elimden beni sabah akşam an kulum demiş bende 6 aydır üveys zikir ehliyim.Ağzımın tadı değişdi ,dünyaya tefekkürle bakar oldum,Hayatın bu boşluğunda faniliğinde her gün rabbini tek bir kelime ile değilde sabah akşam anar oldum.Bu kadar kısa zamanda rabbimin verdiği lutufların şükrünü verememekden utanır oldum.Ruh terbiye alıyor ,nefsini görüp mücadelen başlıyor bakmışsın ezan okunur okunmaz Rabbimizin huzuruna koşuyorsun,vakit olmasa bıle vakıt yaratıp (Allahın izniyle )Kuran- kerim okumaya koşuyorsun...İçinde bir huzur mutluluk inanın tarifi mümkün bile değil...Bu yola girdimi rabbim sarıp sarmalıyor adete... senden öte sen yön veriyor hayatına ...Korunduğunu sevildiğini her halinle hissediyorsun...Gelin hep birlikte rabbimizi sabah akşam birlikte analım canlar...Allahtan başka kimimiz var .Bize bir çiçek verene bile kaç kere teşekkür edip sevgiyle anıyoruz Bir bakalım rabbim biz istemeden neler vermişşşş nelerrrr.Şükür ona hamd ona...ALLAHIN SELAMI İLE DUALARLA KALINIZ...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
''Hz. Ali R.A buyurmakta;

''Fikri fikrinizle uymayan insanla fazla meşgul olmayınız. Fikirdeki ayrılık kolay giderilmez.''

Uyarın için teşekkürler Burak kardeşim;Zerre dem,Özlem sekine,sevgili hemşehrim üç renk ve üveys 88 kardeşlerimiz aramıza hoş geldinizdgüüll,.dgüüll,.dgüüll,.

solomon82

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu arada cep telefonundan yazdığım için yazılarımda önermeler çıkıyor ve yanlışlıklar olabiliyor "mendilleri " olmayan bir ruh yazmışım aslında ön dişleri kırık olan bir ruh olacaktı. Hakkınızı helal edin

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
EyvAllah kardeşim vardır bunda da bir hayır. Site Ailemiz huzurumuz bozulmasın :) Kahverengi bir leke var dikey olarak kenarda cikacak sandim ben . Belki ayakkabi vurmuştur:) Ben kim Sıddık lik kim . Kul olamadım ki daha.
Zaten daha yeni ayagima ayakkabı giydim çıplak hissetmiyorum ayaklarımi.
Mezar taşlarına da dokunmama gerek kalmadı kalbim yanmiyor.
Sokak cocuklariyla yemek yemiyorum artık.
Kimse kalbime parmaginida sokamiyor.
Kimse kalbim de yanımda olmak için uğraşmiyor.
Kalbimde dünya yi da taşımıyorum.
Dilim bağlı değil elimden tutup kimse beni bir yere götürmez de artık.
Durup dururken otobüste kulağima kimse dua da okumaz.
Daha dün duamda Allah dostu bana yardım etti diye herkese umut veren ben ve beni sahip lenen seni ben kurtardim benimsin diyen sozde Allah dostu deccal de yok hayatımda.
Son durak kehf süresiyle ve 4 cüz kaldı hatim etmeme okudum suya dökecegim denize. Yunus kardeşim sen bilirsin bu yolları Bu halleri.Tasavvuf ehlinden olamam ben Allahın kulu olayım yeter. Kurani kerim seccade yetiyor bana. Sıddık lik evliyalik dostluk yüreği serin kardeşlerim içindir. Selam olsun onlara yunus kardeşim Allah senden razı olsun Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin. Selam ve Dua ile.

Ah güzeller güzeli kardeşim sen bilmez misin? Hangi evliya ben evliyayım dedi :) Hangi Sıddık ben Sıddık'ım dedi? Mevlana hz'leri ,Yunus Emre? ''Ben miskin bir Yunus'um'' dedi? Bana da sorsan gelen Üveys kardeşlerime de sorsan kimse konduramıyor ki zaten lütufları mühürleri lakin VERENİN ŞANI ÇOK YÜCE kim hesap sorabilir? Bu alemde ne kendini ne başkalarını yargılama seninde onlarında sahibi bir olan ALLAH var..

Tevazu takvaya giden yollarda bir yoldur halin güzel yalnız kuranı bitirmek üzereyim diyorsun görmedin mi ?Rabbim zikirle alakalı gizli ve açık olmak üzere 254 ayette beni zikredin demekte.. Kul namazda Allah'ın huzurunda namaz müminin miracı buyurmakta.. peki zikir? Kulum beni anmaya başladığından itibaren ben kulumla beraberim demekte Rabbimiz? Allah ile olana dert var mı? fakirsen fakir hissettirmez açsan aç hissettirmez üzgün isen üzgün hissettirmez göz yaşları gönül yaşlarına döner ve sadece Rabbin'e olan AŞK ile ÖZLEM ile dökülmeye başlar pıt pıt..

Ayrıca dikey ya da yatay olacak ortada olacak kenarlarda değil yani tırnak ortadan ikiye kırılmış sonra tekrardan yapıştırılmıs gibi ince bir çizgi yatay da olabilir dikey de olabilir sol veya sağ ayak baş parmağı tırnağında..

Allah biliyor ya Turab kardeşimizle yazıştığımız dan beri kanım çok kaynadı sonra sizlerin yazıları beni çok mutlu etti zaten hediyelerimdesiniz Hümeyra, Turab, Gönül sızım, solomon ,tozduman :)

Turab kardeşim prensiplerinizi anlıyorum tabii ki hak geçmesin yalnız Mevlana sultanımızın bir sözü var ''kırılan ol ama asla kıran olma'' bizde güzel kardeşimizi kırmayalım seninle siteye girmeden yazıştığımız maile göndersin fotosunu benimle oradan paylaş bende bakayım olmaz mı can kardeşim?

Allah'ın ve Resul'ünün selam ve bereketi üzerinize olsun can kardeşlerim..

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bay YunusEmreBurak
solomon82 Nickli Üyeden Alıntı:
Selamün aleyküm Burak bey anlattıklarınız bir denizdi okur iken ıslandık, Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun

Rüyamda dişleri olmayan bir ruh bir evin içinde beni buldu onun peşinden gittim birlikte çölü aştık deniz kıyısına geldik kıyıda bir yelkenli vardı ben yelkenliye bindim o ruh da yelkene rüzgar gibi doldu bir müddet sonra deniz buz tuttu ve buz dağlarının başında iki eşkiya vardı bana bakan biri bunu öldürelim dedi diğeri o peygamber efendimiz sav' in eteğinden tutanlar dan öldürmeyelim dedi.

Peşinden gittiğim dedin sensin nefsin seni buz dağlarında hapsetmiş gördüğüm 2 eşkiya dediğinin biri ruh,biri nefs nefsini ve ruhunu bilmemen den kaynaklı olarak ruhu da eşkiya olarak görmüşsün :) nefs öldürelim derken dikkat edersen hayır diyor ruh o peygamber efendimiz sav eteğinden tutanlardan.. mübarek olsun.

Marifette rüya yorumlama ilmi verilen Bülent hocamıza yorumlattım ayrıca şunu da ekleyelim marifette rüya yorumları farklıdır normalde zikir ehli olanların rüyaları yorumlanır ama sen Mevlevihane'ye gittim dediğin için ve ne hikmetse 8 senedir rüyanı yorumlatmadığın için sizinle burada buluşmamız ise tesadüf değil tevafuk olduğu için yorumlattırdım..

Peygamber efendimiz SAV rüyalar kuş misalidir yorumlanmaz ise havada uçar da uçar ilk yoruma göre de iner sonraki yorumların hükmü yoktur o yüzden de ilk yorum çok önemlidir.

Üveys zikrine başlayın Allah izin verirse bu gördüğünüz rüya göreceklerinizin yanında yorganda pire kalır biiznillah.. Bugün de Allah izin verirse yavaş yavaş kendi yaşadıklarımı anlatmaya çalışacağım..

solomon82

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkür ederim Allah razı olsun evet bence de tevafuk bayağı bir zaman sonra ilk defa bu rüyama cevap buldum Allah'ın rahmeti bereketi üzerimize olsun. Yeni paylaşımlarınızı sabırsızlık ile bekliyoruz.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbimizin Nurları

Nur Suresi 35. ayet

Bismillahirrahmanirrahim..

35 - Allah, göklerin ve yerin nurudur (aydınlatıcısıdır). O'nun nurunun temsili, içinde lamba bulunan bir kandil gibidir. O lamba bir billur içindedir; o billur da sanki inciye benzer bir yıldız gibidir ki, doğuya da batıya da nisbet edilemeyen mübarek bir ağaçtan çıkan yağdan tutuşturulur. (Bu öyle bir ağaç ki) yağı, nerdeyse, kendisine ateş değmese bile ışık verir. (Bu ışık) nur üstüne nurdur. Allah dilediği kimseyi nuruyla hidayete iletir. Allah insanlara (işte böyle) misal verir; Allah her şeyi bilir.

Yaşadıktan ve gördükten sonra tefsire ihtiyac duyulmayan ender ayetlerden biri sır ayetlerden biri Rabbim kendi nurunu o kadar güzel tarif etmiş ki bize nasıl ve neye benzediğiyle alakalı yorum katmak bile düşmez..

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla;

Övünmekten ve Övülmekten Rabbim'e sığındım.. Kardeşlerime öğretmek bildirmek bu güzel yolda nelerle karşılaşacaklarını Rabbimizin biz yapılan iyiliğin karşılığını peşin öderiz ayetini nasıl gerçekleştiğini öğretmek için yazmaya çalışacağım..

Namaza ve zikre başladıktan bir süre sonra namaz kılarken beyaz nur geldi sağımda solumda önümde arkamda dolandı dolandı gitti ilk tecelli o zaman yaşandı. akıllı telefonların flaşlarından daha parlak ama asla göz almayan sadece kendini aydınlatan muazzam bir şeydi Rabbimin kendisi güzeller güzeli nurları da o kadar güzel ki.. Daha sonra zikir esnasında otururken yatarken namaz kılarken beyaz,mavi,sarı ve kırmızı nurlar da geldi ve bu durum elhamdülillah 5 aydır devam etmekte VERENİN ŞANI ÇOK YÜCE bizde hiç bir şey yok.. Rabbimizi şanlı peygamberimizi anmamızın gönderdiğimiz hediyelerin zikrimizin yüzü suyu hürmetine.. Kim ben olduğum için yaşıyorum derse tecelilleri tepetaklak olur. BEN yok BİZ varız BİR olma yolundayız inşaAllah..

Beyaz nur: Peygamber efendimiz SAV dan gelen

Sarı nur: Kendi ruhunuzdan Allah a giden nurun rengi

Mavi nur: Rabbimizden gelen nur

Kırmızı nur: Evliyalardan gelen nur

Bana ve yazdıklarıma inanmayın yaşayın ve kendiniz görün inşaAllah..

Bu kadar az ibadete bu kadar çok lütuf verilir mi? Üveysler'de Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi var Üveys Karani'nin açtığı yol görmeden sevme görmeden aşık olma yolu..

VERENİN ŞANI ÇOK YÜCE ..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun aleykum kardeşler,yunus emre burak kardeşim..buraya zikrimizle ilgili bilgi paylaşımında bulunmuş.bende 2,5yıldır veyselkarane zikrini yapıyorum.verdigi huzur anlatılmaz yaşanır.ne diyelim bu yazıları okumak nasip olan kardeşler ZİKRE BAŞLAYIN YAŞAYIN VE GÖRÜN..
Hoşgeldiniz kardeşim :).

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamün Aleyküm, üçrenk,üveys11,özlem sekene,zerre dem, hoşgeldiniz :) Sizde bir parçam var hissediyorum sizin gönlünüzde Allah var . Ve beni çok mutlu ettiniz iyi ki geldiniz sizleri görmüyorum ama sizleri çok seviyorum. Kalp bağını bilirsiniz gece sizleri çok düşündüm hallerinizi çok mutlu oldum siteye gelmeniz en çok beni mutlu etti Allah sizden razı olsun..
''Allah biliyor ya Turab kardeşimizle yazıştığımız dan beri kanım çok kaynadı sonra sizlerin yazıları beni çok mutlu etti zaten hediyelerimdesiniz Hümeyra, Turab, Gönül sızım, solomon ,tozduman''
Yunus emre kardeşim duana emos 25 kardeşimi de ekle ne olur . Emos 25 kardeşim ile aynı yaştayız sitede beni tek kalemde çözdü . Emos kardeşimizi hissediyorum yutan susan yunus kardeşimiz gibidir. İyi ki geldiniz hoşgeldiniz canlarım. Bu arada eskisi gibi zikir çekmediğimi farkettim sadece Kuranı Kerim ve namaza yönelmiştim. Sıkıntılardan ilacımı almaya unutmuşum.ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN. Selam ve Dua ile :)

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yazmayı unutmuşum Rabbimin güzel kulları Allah size daha güzellerini kat ve kat fazlasını siz kardeşlerime yaşatsın inşaAllah..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hayatta olabileceğiniz en güzel yer; Bir duanın içinde yer almaktır. Şems-i Tebrizi.

Sağ olun kardeşlerim siz de benim gönlümde ve dualarımdasınız.. Bugünlerde o kadar çok ihtiyacım var ki duaya, lütfen bana dua edin, Allah beni içimde bulunduğum bu karanlıktan çıkarsın inşallah...Selametle kalın..

Tozduman kardeşim beni yunus kardeşime hatırlattığın ve dua almama sebep olduğun için, sana ayrıca teşekkür ederim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt