Tekrar aşık olmak istiyorum

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm.

Elektirikler kesik olduğu için foruma pek giremiyorum :D

Niyese tamda cevabını bulamadığım bir soru aklıma takılınca birden elektirikler geliverdi çook kommiik

Bundan 8 sene evveldi.

Lisenin ilk günüydü,sınıfı yeni dolmuş ve tanışma faslı başlıyacaktı.1 ila 2 sıra boştu.Ozamanlar aşkın ne olduğunu biliyordum ufakta olsa ortaokulda duygusal çıkışlar olmuştu ama aşk boyutu kazanmamıştı..

Sınıftaki arakadaşlara bakarken birden hocanın bağırmasıyla sınıfda çıt çıkmadı ve ben dışarıdan geç kalmış ve sınıfa girmek için kapıyı çalan ve henüz görmediğim kişiye doğru bakakaldım.

Sanki bedenim bir kafes olmasa içinden ruhum çıkıp kapının arkasındaki kişiye doğru uçup gidicek..

Hoca gir dedi ve kapıyı açtığında ilk gördüğüm gözleriydi.Gün boyunca kendime gelemedim.Onu gördüğüm anda kalbimin ağırlığı bedenimin ağırlığı geçti sanki.Aklımdan çıkmıyordu,alaycı bakışı mütevazi gülüşü ve cesur duruşu..

Ben onu tanıyıp sevmedim ilk görüşde aşık oldum.

Sormak istediğim;benim gibi ilk görüşde aşık olup da aşık olduğu kişiyi unutup 2. kez aşık olan varmıdır ?

8 senedir halen seviyorum 3 sene önce ayrıldım.3 senedir, yeniden ona aşık olduğum gibi 2. kez aşık olmanın ümidi ile bekliyorum.

Bu forum da mecnunla leyla çok :D

Sorum onlara mümkünmü 2. kez aşık olmak yoksa ben boşamı ümitleniyorum ?

Edit/Gönül Sizim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sems-i Tebrizi bir gün soru soranlara cevap vermek adina bir mescidde toplanmis..
Sorular, cevaplar derken, garib bir genc sormus.. "Bende esegimi kaybettim sen Evliya sin bilirmisin nerde esegim..?"

_Otur evladim otur!!simdi bulacagiz senin esegi demis.
genc oturmus..
Bu defa Sems sormus ,soru soran diger genclere " aşk nedir"??
Birinci genc bana lazim degil demis..
Ikincisi hic tatmadim demis..
Ücüncüsü,yasadim bitti demis..

Sems dönmüs esegi kaybolan gence.:"Bak senin bir esegin kayboldu ben sana üc tane essek buldum" demis...sırıtık.:,
Aşk'in ne oldugunu bilenler sustu, konusanlar ise hep zirvaladi...cddvb..

Ask'a nankörlük ediyoruz..Kücümsüyoruz hatta bazen lazim degil diyebiliyoruz.
Insanlar kendilerine bir sevgili aramiyorki, köle ariyorlar..
Köleyi bulan coktur ama aşk'i bulan nerdeyse yoktur.
aşık olmak icin ilk once aşka layik olman gerek...
aşk-i bulsan layik olmayip ne kendini ne de onu tanimayip, kiymettini bilmedikten sonra neye yarar ki..?
aassd..

Aşk bir YOLDUR aşkın gerçek kaynağına gerçek sahibine ulaştıracak bir yol...
Aşk yaradana yalvarışım beni onun kapısına bağlayan zincirim..
Aşk Onunla aramdaki sırrım..
Aşk bir lütuftur !!Bu lütfa nail olanlar tadını çıkarsın...Çünkü bir anahtardır...
Sırlı kapıları açan...Aşk evrenin özü ve yaratılış sebebidir...
Sen ,özünü ve yaratılış sebebini bilmezsen nasil Aşk olabilirsin...

acilangul1

Üst Alt