• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yıldız görmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
rüyada yıldız görmek, rüyada yıldızları görmek, yıldız rüyası, yıldız tutmak nedemektir
Rüyada yıldız görmek, şerefle yorumlanır.

Elinde bir yıldız gören kimsenin, şerefli bir çocuğu olur.

Rüyada evinde birçok yıldızların bulunduğunu gören kimsenin, nesli çoğalır.

Rüyada dokuz gezegeni görmek, sanat, ticaret, ilim ve saltanata yorumlanır.

Rüyada ışıklı ve parlak bir yıldız gören kimse, sevinç ve ferahlığa erişir.

Yıldızların gökten gittiklerini gören kimse zengin ise, malı gider, fakir ise ölür.

Rüyada büyük ışıklı ve parlak bir yıldız gören kimse, hayır, ihsan, nimet ve bilgiye erişir.

Bir kimse rüyada büyük bir yıldızın yerinden düştüğünü görse, o şehirde ileri gelenlerden birisi ölür.

Rüyada küçük yıldızları eliyle aldığını gören kimse, şöhrete ve halk arasında şeref ve azizliğe erişir.

Yıldızı yediğini gören kimse, insanların malını yer ve onları helak eder.

Kendisinin büyük bir yıldız olduğunu gören kimse, zengin olur.

Rüyada yıldızları emdiğini görmek, âlimlerin ilimlerinden istifadeye ilim ve hikmet öğrenmeye ve irfan nuru ile gıdalanmaya delâlet eder.

Rüyada ışık saçan parlak bir yıldız görmek, sevinç, ferah ve sürura işarettir.

Rüyada kendisinin büyük ve parlak bir yıldız haline geldiğini görmek, zenginliğe alâmettir.

Rüyada yıldızlara mâlik olduğunu görmek, insanların ileri gelenlerinin muhabbet ve sevgisine mâlik olmaya delâlet eder.

Rüyada bir yıldızı alıp elinde tuttuğunu görmek, şerefli ve kadri yüce bir kadına ve ondan olacak akıllı bir çocuğa delâlet eder.

Rüyada zühre yıldızının doğduğunu görmek, izzet ve ikbâle, müşteri yıldızının doğduğunu görmek, ömrün sonuna kadar safa ve sürür içinde yaşamaya delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada yıldızlardan birisine bindiğini görmesi, devlet, kuvvet, memuriyet, hayır ve menfaate delâlet eder.

Rüyada büyük ışıklı ve parlak yıldızları görmek, hayır, ihsan, nimet, menfaat ve güzel bilgiye delâlet eder.

Bir adamın rüyada yıldızların başı ucunda olduğunu görmesi, şerefli bir zata hizmet etmesine ve bu sayede halk arasında üstün olmasına delâlet eder.

Rüyada yıldızların gökten yere düşmesi ve parça parça olması birçok kavmin helake uğramasına ve silinip gitmelerine delâlet eder.

Yine rüyada gökte bulunan yıldızların düştüğünü görmek, rüya sahibinin yıldız mesabesinde bulunan saçlarının dökülmesine işarettir.

Rüyada kendi evinde nice nice yıldızların bulunduğunu görmek, yıldız mesabesinde kıymetli evlatların vücuda geleceğine delâlet eder.

Bir kimse rüyada yıldızları güttüğünü görse, halk üzerine yönetici olur.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için bu link de bulunan yazıyı da mutlaka okuyunuz...

nuricihan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yıldız görmek

İyi geceler ablacığım,

Abla ben rüyamda başımı kaldırmış gökyüzüne bakıyordum, çok sayıda yıldız vardı. İçimden kayan bir yıldız görsem de dilek dilesem dedim.
Birkac tanesi olduğu yerden hareket etmeye başladı, içlerinden biri diğerlerine göre biraz daha büyük ve biraz daha parlaktı. Gökyüzünde bir bastan diğer basa hızlı bir sekilde hareket ediyordu, ama hiç biri kaybolmuyordu. Sonra ben içimden Allah'ım kısmetimi ver diye dua ettim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İyi geceler Gönül dostum, hayirdir insallah..
Rüyada yıldız görmek; mutluluk, refah, bolluk, bereket anlamlarına gelir. Rüyada yıldızlar, şerefli bir insanla karşılaşmak işaretidir

"Allahım kısmetimi ver diye dua ettim "
Öyle icten etmissiniz ki, Allah-u alem..
Ey Allah'ım sen rahmetinle muamele eyle... kısmetimi aç! kalplerimizdeki ve nefislerimizdeki zincirleri kır...
Fettah isminle hayır kapılarını sonuna kadar aç. amin...

Rüyada dua etmek ya da dua eden birini görmek genelde iyiye yorumlanır
Rüyada dua etmek, duasinin kabul olmasina, hidayet, rizik ve huzura isarettir. Dua ettigini gören kimsenin, itaatkar olacagina isarettir.

Hayirli geceler..

naturell

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada yildiz gormek

Selamun aleykum gonul sizim, nasilsiniz insaallah? Ben bekar iken bir ruya gormustum. Bir hayli zaman oldu fakat anlam veremedigim icin oylece kaldi. Aslina bakarsaniz askida kalmis,yorumlanmamis bir cok ruyalarim var....Denk geldikce sizinle paylasmak isterim Allah in izni ile. Hemen ruyama geciyorum. Ben, ablam ve iki arkadasim mahallemizdeyiz, gece yarisi gokyuzunde yildizlar muhtesem gorunuyor. Arkadaslarimdan bir tanesi, haydi herkes bir yildiz secsin diyor, herkes yildizini seciyor. Tabii ben de seciyorum yildizimi. Herkesin yildizi normal gorunuyor, ama benim yildizim yanip sonmeye basliyor. Belli ki ters giden bir seyler var diyorum, bakmaya devam ediyorum ki birden yildizim hizlica asagi dusuyor. Öyle bir dusuyor ki nerdeyse egilmesem basimi govdemden ayircak gibi. Basimi egmemle yildiz yere cakiliyor. Hepimiz yildizimin yanina gidiyoruz,dikkatli baktigimda yildizimin sanki cok sicak oldugunu, ustunden buharlar ciktigini ve tas seklinde oldugunu goruyorum. Bu ruyamda gecen kisiler o zaman da bekar idiler, simdi ise evliler. Aradan uzun zaman gecmesine ragmen cozemedigim bu ruyayi yorumlarsaniz cok sevinecegim. İslerinizde basarilar dilerim. Şimdiden Allah razi olsun, saglicakla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam Gönül dostum, hayirdir insallah
İmam Cafer Sadık r.a: Rüyada yıldızları görmenin dokuz tabiri vardır:
1-Fakihler
2-Âlim
3-Hizmet
4-Halifeler
5-Vezirler
6-Kâtipler
7- şeref
8-zafer
9-Öğrenciler.

Bir yıldızın hemen yanınıza düştüğünü görmek; saygın ve değerli Cennet ehli bir evladınız olacağina yorumlanir..

Sen o rüyayı gördüğünde anlıyamadığın;dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var.
Hepimiz kalpteki katılıkları çözmeye fırsat veren badireler atlatırız.aynen senin,yıldızın yanıp sönmesi gibi..

profilinizden bir öğitimci olduğunuzu biliyorum.
insan Ne için yaşadığını bilmek; yaşamak kadar önemlidir.
Kendi hata ,eksiklikleriniz ve tecrübelerinizden faydalanarak öğrencilerinize; dürüst ve Vicdan sahibi insanlar olmalari icin bir yıldız gibi Rehberlik yapin..
Hedefiniz hayırlı insanlar yetiştirmek olsun ki amel defteriniz hic kapanmasin...

Aklın da en büyük özelliği; mantık,vicdan ve nefs üçgeniyle birleşip insanlık KUL olma!gayesine uygun olarak beden ülkesini yönetebilen bir nesil yetiştirebilmek..
hayat elden gidiyor. Ne elde kalıyor ne avuçta. Gündüzün parıltıları akşamın alacakaranlığında ki yıldızlar gibi sadece Güzellik ve Hizmetler kaliyor...
Selametle

Ayşegül11

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm.Ben Azerbaycanda Yaşıyorum.Buralarda bir inanç var.Perşembe günü gece 7 yıldız sayıp bir dilek tutulur ve bu dileğin gerçekleşeceğine inanılır.Rüyamda gördüm ki, sınıf arkadaşım(kız) yıldızları sayıp gülümseyerek dilek tuttu, bir erkeği görmek için. Ben 11-ci sınıftan birini seviyorum. Arkadaşım benim sevdiğimin sınıf arkadaşını görmek için dilek tutmuştu. Yani alakası yok onla. Nedense gördüm işte. Sonra o aşağı indi sanki onun geldiğini anlamış gibi. Ve hakikaten de dileği gerçekleşmişti. Bende dilek tuttum. Hani az evvel bahsetmiştim ya 11-ci sınıftan diye onu görmek için. Fakat 3 yıldız saydım sanırım. Arkadaşımın kaç tane yıldız saydığını hatırlayamıyorum. Neyse saydım bende. Ve "Allahım, inşAllah olur" dedim. Sonrasını göremedim zaten. Ne yazık ki sonra uyandım. İnşAllah hayra yorulur.Amin!
duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Benim çocukluğumda da Yıldız kayması görünce umutla dileklerimizin gerçekleşeceğine inanırdık...

Yıldız kayması ve umutla dilenen dilekler..
Ben de çocukken Yıldız kaymasında,düşen yıldızların cok büyük yıldız olduğunu düşünür..Korkardım...ama yine de dilek tutardim..
dileğim bir gün uçmak idi..
amaa hiç bir zaman maddi, fiziksel uçamadim sırıtık.:,
amaa her Aşık olduğumda Masmavi gökyüzünde sevdiğim insan ile beraber Uçardım...:tamam:..:tamam:.

Neyse Yıldız kayması görünce Ellerimle dua ettikten sonra,başımı ellerimin arasına alır,Düşen yıldızların, üzerime düşecek diye sanirdim..
Zaman geçti,ilim ve teknik gelişmelerle ,yazılanları ,okuduğum zaman ,o koca yıldızların,gerçekte zerre ,bazıları bir toplu iğne başı büyüklüğünde katı kitleler ,
bilimde meteor diye adlandırıldığı ,gördüğüm zaman çocukluk korkularının,kalplerdeki büyüklüğünün,bir yıldız kadar olduğunu düşündüm.

O zerrelerin gökyüzünde kayarken havadaki ışıklı izini, hayranlıkla seyredişimizin verdiği zevk anında,korkuya yenik düşen korkumun hayalimdeki yansıması ile
ufacık kalbimin yerinden cıkar gibi atışı.
Zevkin ve korkunun en şiddetli iki anını dorukta yaşamak...
Nasıl bir duyguydu?
Saf ve temiz bir yürekle tutulan dileklerimiz ve bekleyişimizin ; zerre kadar yıldızlardan medet, çare ve dileklerimizi yerine getirmeye çalismalari ne kadar da
cahilce, çocukca olduğunu yillar sonra anladim...

Daha eski zamanlarda ,Yıldız kayması için neler denirdi kimbilir?
Cahiliye döneminde ,ya büyük bir adam doğdu ve ya öldü denilirdi.

Kainatta yaşanan hadislerde, yönler vardır biri zahiri,biri batını.İlim ve gelinen teknikle bize yansıtılan zahiridir.

Her şey Allah'ın ilmi, iradesi, kudreti ve yaratması ile olur...
Siz Dua ve dileginizi Sadece Allah a cc YAPIN kardesim...
hayırlı bir insanı gönlüme sevdir..hakkımda her seyin hayırlısini nasib et diye Dua edin.. durduk yere Şirke girmiyelim..Bu tip inançlar hepsi hurafedir...
Bizler bunu bilmedigimiz icin Sizin bu ruyaniz Vesilesi ile de yazmis oldum.. Allah RAZI olsun..

Rüyada yıldızları görmek;
rüyayı gören kişinin geleceğinin ve tüm yaşamının parlak olacağı, şansının her daim yaver gideceği, hem maddi hem de manevi anlamda kısmetlerinin de açık olacağı anlamına gelir.

Rüyada Yıldızları Saymak;

Rüyayı gören kişinin müjdeli, hayırlı ve de sürpriz gelişmelere karşılaşacağına, muradına ereceğine,rivayet edilir..

"Fakat 3 yıldız saydım sanırım. "
yaşam, canlılık, iç ,manevi güç,hayal gücü,kişisel enerji, kendini keşif işaretidir.

guslün farzı üçtür..Beden Arzını Temiz tutun Selametle..
Hayirli gunler...

acilangul1

Yuzarsıf

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada beş tane yıldız ve bir tane ay görmek

Selamünaleyküm. Hayr olsun. Rüyamda başımın üstünde bir ay vardı. Daha sonra ilk olarak bir tane daha sonra bir tane yıldız çıktı. Bunlara bakarken iki tane yıldız çıktı. Tam o sırada beşinci yıldızda belli oldu. Ayın yanında olan yıldızlar daire şeklinde görünüyordu. Hayırlı günler Hz. Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun.
Rüyada güneşin uydusu olan ayı görmek;
güzel eşe, evlada, anne ve babaya, kocaya, kız evlada, kız kardeşe, hayırlı bir kişiye, büyük bir zata..

Rüyada ay görmek;
insanın bütün istediklerine kavuşacağına, maddi ve manevi bakımdan rahatı, huzuru temsil eder. Aşk hayatınızda da gelişmeler olacak demektir.
Rüyada ay görmek, sevdiğiniz kişiye olan sevginizin daha çok artacağını, başarılı olmaya, çocuk sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada yıldız görmek;
mutluluk, refah, bolluk, bereket anlamlarına gelir. Rüyada yıldızlar, şerefli bir insanla karşılaşmak
yaşam, canlılık, iç ,manevi güç,hayal gücü,kişisel enerji, kendini keşif işaretidir.

Bazende yıldızlarımız barışmadı dedirtecek bir insana işaret eder.selametle..

mihr-i mahh

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum. Ben sabah ezanindan once bir ruya gordum aydinlatirsaniz sevinirim. Ruyamda birileriyle konusurken birden gokyuzune baktigimda buyuk yildizlarin oldugunu gordum yuvarlar ve kocamandilar. Daha sonra da biri durbun verdi onunla yildizlara bakmaya devam ettim. Yildizlara bakarken dürbünü baska yere cevirdigimde kabenin kapilarinin acildigini ve iceri dogru giriyor gibi gordum. Guya durbunle kapilardan icerisini daha ilerisini goruyor gibiydim. Lutfen bilgi verirmisiniz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada yıldız görmek;
mutluluk, refah, bolluk, bereket anlamlarına gelir. Rüyada yıldızlar, şerefli bir insanla karşılaşmak

Rüyada dürbün görmek;
Uzak bir arzunun ele geçmesi bazende beklemeye işarettir.

Dürbünle bir yere bakmak;
izlemek gitmek istediğiniz uzak yerler olduğunu ifade eder.

Her insan bakar ama baktığını göremez.. Çünkü bakmak ve görmek birbirinden tamamen ayrı şeylerdir.
Bakmak sadece vücut gözü ile yüzeysel olur.
Görmek ise Gönül gözümüz gönül kapılarımız sürekli açık olarak aklın,mantığın, kalbin, gönlün, ruhun birlikte bakmasıyla, karar vermesi ile gerçekleşir.

Hepimiz gün boyunca yakınımıza, uzağımıza, çevremize bakıp duruyoruz.
Her birimiz aynı yere aynı yerden baksak bile farklı şeyler görüyoruz muhtemelen. Çünkü bakmak yetmiyor her zaman, görmeyi de bilmek gerekiyor…Tabii ki önce nereye nasıl bakacağımız önemli, ondan sonra neyi göreceğimiz görmek istediğimiz..

Olayları ya da kişileri gördüğümüz ya da olmasını düşündüğümüz yönüyle değerlendirir, net ve kesin bir eda ile yargılama hatta mahkum etme yolunu seçeriz.
Yanılabileceğimizi, hata yapma ihtimalini düşünemiyoruz....selametle ..

acilangul1

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm ablacigim.
Nişanlim rüyasında ikimizi çatı da görmüş uzanmış iz nişanlim bana yıldızları gösteriyormus yıldızlar çok parlakmis bende bakmaya çalışıyor musum Nerede göster diyormusum. Hayrolsun inşallah

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada yıldız görmek;

Bazen nişanlınız ile aynı şeylere bakıp farklı gördüğünüze...İnsanlar aynı şeylere bakıp farklı şeyler görebilir ...
Her insan bakar ama baktığını göremez.. Çünkü bakmak ve görmek birbirinden tamamen ayrı şeylerdir.
Görmek ise Gönül gözümüz gönül kapılarımız sürekli açık olarak aklın,mantığın, kalbin, gönlün, ruhun birlikte bakmasıyla, karar vermesi ile gerçekleşir.

Her birimiz aynı yere aynı yerden baksak bile farklı şeyler görüyoruz..selametle..

Seninle aynı denize bakıp, farklı ufuklar görmeyi seviyorum ,
Aynı pencereden bakıp, farklı yıldızlar seyretmeyi bile seviyorum..
Sende bende ki eksiklerimi görmeyi seviyorum
Bana bakınca kendini olmak istediğin yerleri görmeni seviyorum.
Aynı yemeği yiyip, farklı tatlar almayı seviyorum.
Aynı şarkıyı dinleyip, farklı manalar duymayı..
Aynı yıldıza bakıp, farklı hayallerle uyumayı!
Acını yüreğimde hissetmeyi seviyourum...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Rüyada yıldız görmek;

Bazen nişanlınız ile aynı şeylere bakıp farklı gördüğünüze...İnsanlar aynı şeylere bakıp farklı şeyler görebilir ...

Her birimiz aynı yere aynı yerden baksak bile farklı şeyler görüyoruz..selametle..

Seninle aynı denize bakıp, farklı ufuklar görmeyi seviyorum ,
Aynı pencereden bakıp, farklı yıldızlar seyretmeyi bile seviyorum..
Sende bende ki eksiklerimi görmeyi seviyorum
Bana bakınca kendini olmak istediğin yerleri görmeni seviyorum.
Aynı yemeği yiyip, farklı tatlar almayı seviyorum.
Aynı şarkıyı dinleyip, farklı manalar duymayı..
Aynı yıldıza bakıp, farklı hayallerle uyumayı!
Acını yüreğimde hissetmeyi seviyourum...
Gözlerim doldu ne güzel yorumlamissiniz :)
Nişanlim a gönderdim yorumunuzu teşekkür etti :)
evet nişanlim sabırlı ve umut dolu.
Ben geçmişim den dolayı tedirginim ama çok mutluyum.
Hatta o kadar mutluyum ki Ağlamak istiyorum.
Bi yandan da tedirginim biraz kaybetme korkusu ya kötü bişey olursa!
Üzülürse ya üzersem.
Gaflete düşersem kaybedersem.
Ya ölürsem :)
Allah beni mutlu etti galiba öleceğim hissine kapiliyorum :)
yıldızları bu sebep le bana göstermeye çalışıyor dur belkide.
Allah razı olsun ondan inşallah.
Nişanlandigim günden beri her gece Euzubillahimineşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahim der alyansimi öper Şükür eder öyle uyurum.
Rabbime hamd olsun :(
Allah razı olsun ablacigim.
Allah sana ve tüm çocuklarına ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin inşallah.

Y

Yaşar

Kayıtsız
Misafir
Selâmün aleyküm. Rüyada gündüz gözüyle yıldız görmek yani hava aydınlıkken sadece tek bir yıldız görmek ne manaya geliyor acaba teşekkür ederim

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Merhaba ruyada yildiz kayıp yere dusmesi ve şeytanlarin ondan korkup kaçmasi ne demek?

Sevgim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba ben rüyamda pencereden gökyüzüne bakıyorum kocaman bir yıldız görüyorum. Bu ay değil diyorum kendi kendime. Sonra o yıldız git gide yaklaşıyor bir bakıyorum dünya, korkmaya başlıyorum hareket ediyor. Sonra dünya benim bulunduğum odaya giriyor etrafımda dönüyor bir bakıyorum halam kuranı kerimi eline alıyor o dünya küçülüp kayboluyor. Rüyanın anlamı nedir çok merak ediyorum.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Merhaba ben rüyamda pencereden gökyüzüne bakıyorum kocaman bir yıldız görüyorum. Bu ay değil diyorum kendi kendime. Sonra o yıldız git gide yaklaşıyor bir bakıyorum dünya, korkmaya başlıyorum hareket ediyor. Sonra dünya benim bulunduğum odaya giriyor etrafımda dönüyor bir bakıyorum halam kuranı kerimi eline alıyor o dünya küçülüp kayboluyor. Rüyanın anlamı nedir çok merak ediyorum.
Selamunaleyküm. Rüyada yıldız görmek, mutluluktur, refah ve bolluktur.
Dünya, sözünden dönmeye işarettir, dünya zevkidir.
Kuran kuvvetli imandır.

Kuran alındığında dünyanın kaybolması, dünya zevklerinden ayrılıp kendinizi dine vereceğinize dindarlığa işaret olabilir.

Üst Alt