• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yasin suresi okumak

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada yasin okumak, rüyada yasin suresi görmek, rüyada yasin suresini dinlemek, ruyada yasin suresini okumak, yasin suresi duymak
Rüyada yasin suresini okumak veya dinlemek akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye işarettir.

Yine rüyada yasin okumak, uzun ömür, bol rızık, Allah c.c'nün lütfuna, rahmet ve merhametine ulaşmak, Peygamber s.a.v'in muhabbetinin kalbe yerleşmesi olarak yorumlanır.

Dünya ve ahiret mutluluğuna, hayır ve selamet içinde olamaya, insanlara iyilik yapmaya, temiz insan olup günahlardan uzak kalmaya, çeşitli nimetlere kavuşup, büyük sevaplar kazanmaya müjdeleyici ve uyarıcı bir mesaj olarak tabir olunur.

Bu rüya, kıyamet günü Allah'ın resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber olma nimetine kavuşmaya ve bu sevinci yaşamaya da yorumlanmaktadır.

Gördüğünüz rüyayı tek başına değil, rüya içinde gördüğünüz diğer unsurlarla beraber yorumlamanız gerekir. Bulunduğunuz ortam, orada bulunan insanlar veya objeler, rüyadaki farklı his ve görüntüler, sesler hep birlikte ele alınıp, bu şekli ile bir anlam veya mesaj çıkarmak gerekir. Rüyalar başlıbaşına size gönderilmiş uyarı veya mesaj olabilir. Bu nedenle rüya gören kişinin içinde bulunduğu durum, yaşam tarzı v.s gibi etkenler anlamı tamamen değiştirebilir.

sadliko

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yasin suresini ezbere okumak rüyada yasin süresi okumak rüyada yasin şerif okumak rüyada yasin görmek okumak tabiri
Selamun aleyküm, ben rüyamda yasin süresini ezbere okuyordum. Yarılarından sonrasıydı önümde kur'an-ı kerim vardı. Bir ara devamını getiremedim yani ezbere okuyamadım. Önümdeki kur'an-ı kerime baktım harfler çok küçük ve anlaşılır değildi. Kur'an harfleri sanki kum kadar taş kırıkları görünümündeydi. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.
allah cc razı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada yasin suresini okumak veya dinlemek akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

"Bir ara devamını getiremedim yani ezbere okuyamadım. Önümdeki kur'an-ı kerime baktım harfler çok küçük ve anlaşılır değildi. Kur'an harfleri sanki kum kadar taş kırıkları görünümündeydi "

Biz asla kemâle eremiyeceğiz, amma ermek için ölene kadar çalışacağız. Rabbim cümlemize kıldığımız namazları ,okuduğumuz Kur`ani yaşayabilen iman ile yaşayıp iman ile ölmeyi nasip eylesin.

Bir imam efendi varmış namazını tadil-i erkana uyarak kılmaya çok dikkat edermiş cemati hayranmış imam efendiye....
Birgün öğle namazı kıldırırken cemaate imam efendi tam öğlenin sünnetinde sağına selam verirken yaşlı ak sakallı bir ihtiyar görür sola selam verir hemen sağına döner bakar ihtiyar yok... Farza geçer hemen. Farz namazda da aynısı olur...İmam efendi şaşkındır son sünnete durur tam sağa selam verecek ihtiyar yine orda.
Sola selam vermeden sorar 'Amca sen kimsin necisin hep namazda sağa selam verirken varsın sola selam verip geri baktığımda yoksun? ''der.

İhtiyar adam ''Eğer beni merak ediyorsan; Pesine cematini de al bir karanlık sokak var orayı geç. Ordan korkunç mu korkunç bir sokak var orayı da geç.
Ondan sonra yeşil bir kapı çıkacak önüne. O kapının üzerinde ''LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH'' yazıyor.
O kapıdan gir beni orada bulacaksın, kim olduğumu ancak ozaman söylerim''demiş...
İmam efendi hemen cemaate dönüp ''benim başımdan böyle böyle bir iş geçti hadi benle geliyomusunuz ''der...cemaat çok sevdikleri imamlarını yanlız bırakmazlar...

önce karanlık sokaktan geçerler..korkunç sokağa gelince imam efendi arkasına bir bakar ki cemaatten kimse kalmamış sokak o kadar korkunçmuş ki hepsi kaçmışlar.
İmam efendi o sokaktan geçmiş yeşil kapıyı görmüş kapı ki güzelliği gözlerini kamaştırmış üzerinde''LA İLAHE İLLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH'' yazıyomuş ...
Hemen içeri girmiş içerisi okadar güzelmişki İmam efendi büyülenmiş ihtiyar adam orada bir koltukta imamı bekliyormuş...

İmam efendi hemen sormuş''' dediklerini yaptım dediğin sokaklardan geçtim fakat cemaatim korkunç sokağa gelince beni bırakıp kaçtılar şimdi de bana sen kimsin'' der.
Yaşlı adam gülümseyerek İmam efendiye '' Ben Azrail(a.s)im ve sen öğlenin daha sünnetinde sağa ilk selam verdiğinde beni gördün ya işte ozaman tereğayından kıl çeker gibi ruhunu bedeninden aldım. Ama sen bunu anlayamadın bile...

Karanlık sokak varya orası senin tabutun cemaat seni omuzlayıp getirdi sonra o korkunç sokağa yani kabrine koydular imanın o kadar kuvvetliki hakkıyla kıldığın namazlar yaptığın görevin oradan hiç korkmadan geçirdi veeeee burasıda CENNET-İ ALA dilediğingibi yaşa ''demiş...
kissadan hisse...

maybel

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yasin okunup dinlenmesi

S.a hayırlı forumlar, rüyamda askerdeyim askerde benim gibi kısa dönem olan iki arkadaşım vardı. Komutan geliyor ve arkadaşlarıma yasin suresini okuyun diyor. Arkadaşlarım yasini okumaya başlıyor, biri çok güzel okuyor ben dinliyorum, Sonra komutan bana ihlas suresini soruyor bende okuyorum sizce rüyamın yorumu nedir?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırlı ramazanlar rüyaniz Hayr olsun..rüyanın yorumunu ancak Allah cc. bilir biz bilemeyiz..
nefsinin komutanı ol ki azaların sana itaat etmek zorunda kalsın..Adalet terazisini vicdan kürsüsüne kur ve dinle önce
sonra HAKKca karar ver ve uygula gereğince...

"Bizim Sözlerimiz ancak Yüreği temiz olanlara düşer " Ehli Beyt..

Gördüğünüz rüyayı tek başına değil, rüya içinde gördüğünüz diğer unsurlarla beraber yorumlamanız gerekir. Bulunduğunuz ortam, orada bulunan insanlar veya objeler,
rüyadaki farklı his ve görüntüler, sesler hep birlikte ele alınıp, bu şekli ile bir anlam veya mesaj çıkarmak gerekir.
Rüyalar başlıbaşına size gönderilmiş uyarı veya mesaj olabilir. Bu nedenle rüya gören kişinin içinde bulunduğu durum, yaşam,ruhsal, imani makami, tarzı v.s gibi
etkenler anlamı tamamen değiştirebilir

Rüyada yasin suresini okumak veya dinlemek;
iki farklı yorumu vardir.
-akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

-Hayatta bir şeyleri yanlış yaptığını yada yanlış bilgi sahibi olmak yüzünden hata işlediğini ve hatalı yolu bırakıp,Çok Geç Olmadan Hakkın yolunda ilerleyip,
doğru şeyler yapmak gerektiğini simgeler..

Rüyada İhlas suresini okumak;
dünya ve ahiret saadetini elde edeceğinize ve geçiminizin güzel olacağına…İnanç konusunda temiz biri olduğunuza ve inancınızın doğruluğuna işarettir.

her zaman her yerde doğruları söylemek.. selametle..

duaa..
Ben rüyaları yorumlamaya çalışıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

iffet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yasin okumak

selamun aleykum. Ben rüyamda yasin okuyordum hocanın yanında ama hoca erkekti tanıdığım hocada değildi. Nereye kadar okuduğumu görmedim hoca bana en başını çok güzel okudun diyor. sonra sanki bana yasini öğretmesi için başka hoca geliyor.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..rüyanın yorumunu ancak Allah cc. bilir biz bilemeyiz..
nefsinin komutanı ol ki azaların sana itaat etmek zorunda kalsın..Adalet terazisini vicdan kürsüsüne kur ve dinle önce
sonra HAKKca karar ver ve uygula gereğince...

"Bizim Sözlerimiz ancak Yüreği temiz olanlara düşer " Ehli Beyt..

-akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

-Hayatta bir şeyleri yanlış yaptığını yada yanlış bilgi sahibi olmak yüzünden hata işlediğini ve hatalı yolu bırakıp,Çok Geç Olmadan Hakkın yolunda ilerleyip,

Sevginizi, Sevdiğinizi,mutluluğunuzu,imaninizi ulu orta yerde ifşa etme!! nazar değer..kurda kuşa, tilkiye yem olur ,riya (gösteriş) karışabilir..selametle..

msaglam

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yasin suresi görmek

Rüyada yasin suresi duymak, rüyada yasin suresi görmek rüya tabiri.
Selamun aleykum Rabbim öncelikle kolaylık versin. Ben rüyamda oğlumla yüksek biryerlerden koşuyordum işime gec kalmışım. Daha sonra nasıl oldu ne oldu bilmiyorum 80 bin yasin dendi. Yasini gördüm fakat 80 bini çok net hatırlıyorum...

Yasin suresini sürekli okuyan, dinleyen biriyim fakat bu rüyada ne anlama geliyor anlamadım, yardımlarınızı rica edeceğim. Yardımcı olabilirseniz de olamassanız da ALLAH sizden razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Rüyada Yüksek yerlerde koşmayi görmek;
rüyayı gören kişinin ideallerine, amaçlarına, hedeflerine ve hayallerine işaret eder.
Rüyada yüksek bir yerlerden koşmak;
Sıkıntı ve ıstırap verecek şeylere, işleri aceleye getirmeye,unutmayin hayati konularda karar verirken oğlunuzun da fikrini, rızasini almaniz gerekli..

Rüyada seksen 80 bini görmek;
bir uyari tehlikeli zevkleri simgeler...Önce düşün,sonra tAŞın
Kafa karışıklığından sıyrılıp yön bulmak, karar vermek, adım atmak için sular durulana kadar bekleyin..her şeyin hayırlısı için dua ediniz ..selametle.

nehirr

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yasin suresi okuduğunu görmek, rüyada yasin suresi olumak, rüyada yasin- şerif okumak görmek tabiri.
Selamun aleykum mumin kardesim, iki gun once namaza basladim ve gunahlarim icin tovbe ettim. Bugun ruyamda yakin zamanda hakkin rahmetine kavusan annemin halasina ruyamda kuran-i kerimde yasini serifi mealiyle birlikte okurken gordum. Cok etkilendim ve beni derinden yaraladi. Benden bir dua beklentisi mi var, allahu teala bana mesaj mi veriyor? merak ettim. ilginiz ve bu guzel yardiminiz icin sizlere cok tesekkur ediyorum. Simdiden allah razi olsun, hurmetlerimle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr ,dua ve ibadetleriniz Kabul olsun..
böyle devam ederseniz akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

Rüyada ölen birinin kuran yada Yasin suresini okuduğunu görmek;
-Bir konuda umudunu kestikten sonra kavuştuğu refaha,huzura özlediği ,zorlanarak elde edeceği nimete, sıkıntı sonrasında kazanacağı mutluluğa,saadete delalettir..

-Hayatta bir şeyleri yanlış yaptığını yada yanlış bilgi sahibi olmak yüzünden hata işlediğini ve hatalı yolu bırakıp,Çok Geç Olmadan Hakkın yolunda ilerleyip, doğru şeyler yapmak gerektiğini simgeler..

Biz asla kemâle eremiyeceğiz, amma ermek için ölene kadar çalışacağız. Rabbim cümlemize kıldığımız namazları ,okuduğumuz Kur`ani yaşayabilen iman ile yaşayıp iman ile ölmeyi nasip eylesin.
Merhumeye ve kendinize de Dua edin....

Bir imam efendi varmış namazını tadil-i erkana uyarak kılmaya çok dikkat edermiş cemati hayranmış imam efendiye....
Birgün öğle namazı kıldırırken cemaate imam efendi tam öğlenin sünnetinde sağına selam verirken yaşlı ak sakallı bir ihtiyar görür sola selam verir hemen sağına döner bakar ihtiyar yok... Farza geçer hemen. Farz namazda da aynısı olur...İmam efendi şaşkındır son sünnete durur tam sağa selam verecek ihtiyar yine orda.
Sola selam vermeden sorar 'Amca sen kimsin necisin hep namazda sağa selam verirken varsın sola selam verip geri baktığımda yoksun? ''der.

İhtiyar adam ''Eğer beni merak ediyorsan; Pesine cematini de al bir karanlık sokak var orayı geç. Ordan korkunç mu korkunç bir sokak var orayı da geç.
Ondan sonra yeşil bir kapı çıkacak önüne. O kapının üzerinde ''LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH'' yazıyor.
O kapıdan gir beni orada bulacaksın, kim olduğumu ancak ozaman söylerim''demiş...
İmam efendi hemen cemaate dönüp ''benim başımdan böyle böyle bir iş geçti hadi benle geliyomusunuz ''der...cemaat çok sevdikleri imamlarını yanlız bırakmazlar...

önce karanlık sokaktan geçerler..korkunç sokağa gelince imam efendi arkasına bir bakar ki cemaatten kimse kalmamış sokak o kadar korkunçmuş ki hepsi kaçmışlar.
İmam efendi o sokaktan geçmiş yeşil kapıyı görmüş kapı ki güzelliği gözlerini kamaştırmış üzerinde''LA İLAHE İLLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH'' yazıyomuş ...
Hemen içeri girmiş içerisi okadar güzelmişki İmam efendi büyülenmiş ihtiyar adam orada bir koltukta imamı bekliyormuş...

İmam efendi hemen sormuş''' dediklerini yaptım dediğin sokaklardan geçtim fakat cemaatim korkunç sokağa gelince beni bırakıp kaçtılar şimdi de bana sen kimsin'' der.
Yaşlı adam gülümseyerek İmam efendiye '' Ben Azrail(a.s)im ve sen öğlenin daha sünnetinde sağa ilk selam verdiğinde beni gördün ya işte ozaman tereğayından kıl çeker gibi ruhunu bedeninden aldım. Ama sen bunu anlayamadın bile...

Karanlık sokak varya orası senin tabutun cemaat seni omuzlayıp getirdi sonra o korkunç sokağa yani kabrine koydular imanın o kadar kuvvetliki hakkıyla kıldığın namazlar yaptığın görevin oradan hiç korkmadan geçirdi veeeee burasıda CENNET-İ ALA dilediğingibi yaşa ''demiş...
kissadan hisse...

Sibel111

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yasin suresini birinin sana meal etmesi

Selamün aleyküm. Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşaAllah. Rüyamda biri bana yasin suresinin mealini o kadar güzel açıklıyordu ki bende ona aa ne güzel anlamı var diyordum. Sonra uyandım uykumdan. Şimdiden Allah razı olsun. İyi günler.

umut41

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum kurbanim. Gunlerdir kafami kurcalayan seyler var. Birde bir ruya gordum onunla ilgili sana iki soru sormak istiyorum. Birincisi ben bu senenin basina kadar -Allah hepimizi affetsin- namaz kilmayan, cok fazla icki icen, orucu yarim yamalak tutan bir insandim. Yilbasinda tovbe ettim herseye. 7-8 aydir sukurler olsun 5 vakit namazimi kiliyorum. Ama namazda aklima tovbe hasa bir kufurler geliyor, cok korkuyorum namazlarim kabul olmayacak diye. Ne yapmaliyim? Birde gecen gun ruyamda Yasin okuyordumki 'İnnema tunziru menittebeaz zikra ve hasiyer rahmane bil gayb' diyerek uyandim. Ne anlama geliyor? Simdiden tesekkurler. Cumaniz mubarek olsun.

Tarihçi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Yasin okumak

Selamün aleyküm. Öncelikle geçen sene annemi kaybettim. Bugün rüyamda annemi gördüm ona yeni yeşil bir mont almıştım sonra annem öldü ben ona kalp masajı yaptım, kalp masajı yaparken Yasin'i Şerif okuyordum ama ilk ayetleri okuduktan sonra unuttum, okuyamadım. Ama sanki Yasini okuyan ben değilim gibi çünkü o kadar güzel bir ses ve okuyuşum vardı ki kendim bile hayret ettim. Ben Yasin okurken sanki annem iyileşir gibi oldu ama Yasin i tam okuyamadım ve annem tekrar öldü.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Allah rahmet eylesin mekanı cennet Olsun rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada ölmüş anneye mont verdiğini görmek;
rüyada ölmüş anneyi görmek, annenize olan sevginizi, ona olan özleminizi gösterirken, onu kaybetmeninin acısı ile başa çıkma yolunu henüz bulamadığınızı ve elinizde kalan sevdiklerini kaybetme korkusu taşıdığınızı temsil eder.

Rahmetli annenize mont vermeniz;rüyada ölüye bir şey verdiğini görmek ;
mal veya dünyalığına gelecek zarara ,bazen de kedere işaret eder.
ama yeşil bir mont olması huzuru yanlış yerde aramaya alamet eder...

Günümüz insanının temel problemlerinden biri, genelde kendine huzur verecek şeyin yolu, huzursuzluğuna sebep olan şeyden geçer. Ancak çoğu insan, bunu dikkate almadan farklı şeylerle huzur bulmaya çalışarak daha fazla huzursuzluğa ve acıya sebebiyet verir.

Anneniz sizden mont almakla sizin ,sırtınızdan sıkıntınızı, yükünüzü, kederinizi, üzüntünüzü almakta ve sizi rahatlatmak istemekte ve anne yüreği denilen şey budur.
Annenizin sizi yükünüzü alması simgeseldir üzerinizdeki bu negatif şeylerin kalkacağını ve güzel bir döneme girileceğini ifade etmektedir.

Rüyada kalp masajı yapmak;
"sonra annem öldü ben ona kalp masajı yaptım"
aslında sizin ruh ve vicdani haliniz hakkında bilgi sunmakta.. Kendinizi suçlamayin ..! Siz elinizden geleni yaptınız...

Rüyada yasin suresini okumak ;
akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

"ilk ayetleri okuduktan sonra unuttum, okuyamadım"
hayatta bir şeyleri yanlış yaptığını ya da yanlış bilgi sahibi olmak yüzünden hata işlediğini ve hatalı yolu bırakıp, Hakkın yolunda ilerleyip, doğru şeyler yapmak gerektiğini, bazı şeyler yüzünden sakin kafayla düşünemediğiniz için hatalar yaptığınızı göstermektedir ..

selametle..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada yasin suresini okumak

Merhaba, ben rüyamda okul ortamında din dersi olduğunu düşünüyorum hoca kuranı kerimden yasin suresini okutuyordu. Gayet güzel bir şekilde okurken arkada bir kaç kızın konuşmaları yüzünden okumam bozuldu ve yarıda kesip Allahın kelamını okuyorum sus artık dediğimde kız bana ben konuşmak istiyorum sen okusana dedi. Ben de Allahın kelamı senin kelamından büyük dedim. Sonra onu cam kenarında gördüğümde masanın musalla taşı olduğunu gördüm ona buraya dik girdin ama yatay çıkabilirsin dedim. Daha sonra bir masadan meyve aldım, yerken benim dedikodumu yaptığını duydum. Masadan kalkıp balkon gibi bir yere gittim ve kızla ağız dalaşı yaparken yediğim meyve boğazıma takıldı, dışarı tükürdüm. Haksız konuşmuşsun boğazında kaldı diyen birine dönüp sen de onun yalakasısın nasıl müslümansın diyerek olduğum ortamdan eşyalarımı alıp çıktım. Laf söylediğim erkek kişi üzerime birşey döktü. Sonra kendimi bir anda çırılçıplak buldum, avret yerlerimi kapatmaya çalışarak bir hocamızdan yardım talebinde bulundum. Sizce bu rüyanın bana uyarısı nedir. Yardımcı olursanız sevinirim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamun aleyküm sevgili kardesim rüyamda kurani kerim önümde tecvid ve makamla yasin suresini okumaya calisiyordum. Arkamda beni dinleyen büyük bir toplum ....
Yasin suresini makamli okudum icin herhalde zorlandim ve unuttum. Bir cevap yazarsaniz memnun olurum. Allaha emanet olun insallah.

Besim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada yerde yasin sayfasi gördüm iki sayfayi islanmisti ama almıyordum..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada Yasin Suresi Okumak

Selamün aleyküm, ben rüyamda yasin suresi açık bir şekilde önümdeyken besmele çekiyorum ve makamlı bir şekilde üç defa bi Rahmetike ya Erhamerrahimin deyip yasini okumaya başlıyorum. Etraf karanlık ve yanımda da annemin olduğunu hissediyorum yorumlarsanız sevinirim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Ruyamda bi kac insan var yanmda mezarlikta bi mezar basnda euzu besmele cekip yasini okumaya baslyrm okurken aglyrm ama ne demk bu ruya

Üst Alt