• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Ben rüyaları yorumlamaya çalışıyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gonuldostu.jpg

Ben rüyaları elimden, dilimden, kalbimden ,tecrübelerimden ,geldiğince yorumlamaya çalışırım!!
ama velhasılı kelam kendi rüyasının yorumunu okuyanın içsel ve görsel ,samimi ve idrak,algılamasına göre mana değişimine uğrar ve anlar kişi...

Dedim ya Herkes idrakınca, kadarınca, kaderince nasibince payını alır okur ve idrak edebilir ancak...
Neden mi çünkü herşey nasip meselesi.Sen hala anlamadın mı Herkes ancak nasibince faydalanıyor hayattan ve her şeyden..
Herkes ancak nasibince alır bu rüya yorumlarından..Ey benim nasiplim; Senin aşktan yana nasîbin varsa, Dokunsan da yanacaksın; Dokunmadan da.'

BANA TESELLİĞ GELMEZ HAKK EMRETMEDİKÇE... HALK BUNU İDRAKTEN YOKSUN HAKK HÜKMETMEDİKÇE...
HÜKÜM ONDAN BEN İSE KULUYUM İSTER DALDIRIR İSTER KALDIRIR İSTER YAZDIRIR İSTERSE UNUTURUR VAR MI ONDAN GAYRISI...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüya dediğimiz zaman çok dikkatli olmak lazım, rüya çok değerli. Hadis-i Şeriflerden biliyoruz. ‘Benden sonra vahiy müessesesi kapanmıştır.
Bundan sonra sadık, salih rüyalar vardır’ deniliyor Hadis-i Şerifte.
Demek ki insana sürekli vahye yakın mesaj geliyor. Demek ki içimizde böyle bir potansiyel var.
Bunu değerlendirerek içimizdeki can’ımızla iletişim kurup;kendimizi düzeltmeye gayret ederiz. rüyam Bana bir kusurumu ,hatamı mı,işlediğim günahımı mı gösteriyor..
İbret ,hikmet gözü ile bakarsak kendimizi daha iyiye daha da güzelle,hayra değiştirebiliriz...

Her şey nasip meselesi.. kimine yıllarca anlatırsınız, fayda etmez..kimi de bir cümle okur.. o cümle yaşamın anahtarı olur..Allah'ın hikmeti.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
BANA TESELLİĞ GELMEZ HAKK EMRETMEDİKÇE... HALK BUNU İDRAKTEN YOKSUN HAKK HÜKMETMEDİKÇE...
HÜKÜM ONDAN BEN İSE KULUYUM İSTER DALDIRIR İSTER KALDIRIR İSTER YAZDIRIR İSTERSE UNUTURUR VAR MI ONDAN GAYRISI...

Her oluş,bir sabır bileğcisidir,daha keskin,daha kararlı,daha sadıklığın için .....

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Her şey nasip meselesi.. kimine yıllarca anlatırsınız, fayda etmez.. kimi de bir cümle okur.. o cümle yaşamın anahtarı olur..Allah'ın hikmeti.

doğru söylüyorsun abla, senin bir tek sözünle bile hayatıma yön veriyorum bambaşka oluyor.. hemen hemen hepsini hayata geçirmeye gayret ediyorum Allah utandırmasın... bilerek veya bilmeyerek bana çok şeyler öğretiyorsun... bazen benim sözlerime acaba samimi mi? dediğin oluyordur ama sana yürekten söylüyorum gerçekten hissettiklerimi söylüyorum...çünkü bana bu kadar gerçekçi bu kadar yol gösterici ablam olmadı hayatımda, ablam var ama senin gibi değil...onun için dediklerini çok önemsiyorum ... selam ve dua ile...hayr'la kal...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben rüyaları elimden, dilimden, kalbimden ,tecrübelerimden ,geldiğince yorumlamaya çalışırım!!
ama velhasılı kelam kendi rüyasının yorumunu okuyanın içsel ve görsel ,samimi ve idrak,algılamasına göre mana değişimine uğrar ve anlar kişi...

Dedim ya Herkes idrakınca, kadarınca, kaderince nasibince payını alır okur ve idrak edebilir ancak...
Neden mi çünkü herşey nasip meselesi.Sen hala anlamadın mı Herkes ancak nasibince faydalanıyor hayattan ve her şeyden..
Herkes ancak nasibince alır bu rüya yorumlarından..Ey benim nasiplim; Senin aşktan yana nasîbin varsa, Dokunsan da yanacaksın; Dokunmadan da.'
Ya Hu...

acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Üst Alt