• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada tesbih görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tesbih hediye almak, rüyada yeşil tesbih görmek, rüyada tesbih çekmek, rüyada boncuk görmek, rüyada tesbih almak, rüyada siyah tesbih görmek, rüyada tesbih imamesi görmek, rüyada tesbih vermek
Rüyada tespih görmek çok güzel haberler alınacağına, dindar kadına veya helal kazanca işarettir.

Tespihin kopması veya tanelerinin dağılması üzüntü verecek haberler alınacağına yorumlanır.

Tesbih çekmek faydalı insanlara ve yardımcılara işaret eder.

Rüyada tespih çekmek mutluluğa ermeye, üzüntülerden, sıkıntılardan kurtulmaya, borçları ödemeye, tövbe etmeye ve hayırlı evlada işaret eder.

Farz namazdan sonra tehbih çektiğini görmek borçtan ve üzüntüden kurtulmaya işaretle tabir edilir.

Rüyada “Sübhanallah, Sübhanallah!” diyerek tesbih ettiğini görmek, üzüntülü için feraha, hapis için kurtuluşa, hasta için şifaya, korku halinde olan için de emniyete işaret eder.

Tesbih tanelerini delen kimseyi görmek zor işlerin kolaylaşmasına ve evliliğe işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

bay09

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tesbih

selamunaleyküm rüyamda tesbihimin ipi koptu ve yere döküldü eşim dağılan tesbihimi toplayıp elime verdi bu ne anlama geliyor saygılar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Ruyaniza hayirdir ins. diyelim Rabbim Hayra cikarsin..
Rüyada tesbih görmek çok güzel haberler alınacağına işarettir.
Tesbihin kopması veya tanelerinin dağılması üzüntü verecek haberler alınacağına yorumlanır.
ipi kopan tesbihim, dağılmış tane,tane; Acı ama tesbihim hani nerde İmame?
esiniz ;sabırli, biraz çaba, biraz gayret ve fedakârlıkla yıkmaya değil yapmaya çalıştigina delaletir..
Bunun için de: Eşinizin değerli olduğunu hissettirin

Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar,
bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen'sin." (Bakara, 128)

sunafilikkkk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
tesbih

hayırlı akşamlar .. rüyamda peygamber efendimizin tesbihlerini satın aldığımı görüyordum. çok güzel bir sandığın içine özenle dizilmiş peygamber efendimizin tesbihlerini anneme gösteriyordum. rüyamın anlamını çok merak ettim yorumlarsanız sevinirim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hayırlı akşamlar .. hayirdir insallah..
aslinda ruyanizi dün gördüm ama bu kadar hikmetli, manidar mana Aleminde cevheri ruyayi ben gibi basit bir muhacir nasil yorumliyabilsin ki diye hic bir sey yazamadim..
aslinda bu rüyayi bedir agbimiz yorumlamali..

Rüyada tesbih görülmesi,satın alınmasi ; çok hayırlı olduğunu,biliyorum..
ama "rüyamda peygamber efendimizin tesbihlerini satın aldığımı görüyordum " bunu nasil yorumliyabilirim ki..
Bu Allah'ın bir lütfu..bir emanetti..özel bir hizmet icin seçilmiş olmak..
Peygamber Efendimiz'in sav.geçtigi çilelerden geçmek..
O`nun,Sabrıni,ahlakini kuşanmak...

Çağımız gençliğinin talebi değişiyor artık...
İnsanlar daha realist düşünmek istiyorlar. Kendilerince bilmedikleri geleceklerini sağlama alma telaşı.. Erkek artık dış görünüşüne bakıyor bayanın...
Bayan maddiyatına bakıyor erkeğin...Sosyal yapı insanları evliliksiz bir hayata özendiriyor...

Leyla-Ferhat aşkı derseniz boş derim...
Aşk derseniz Allah aşkı derim...
Sevgi derseniz onsuz dünya boş derim...
Allah cc. gençliğimize akil fikir idrak iman versin ins..
cook zor.. ARTIK MANEVİ DEGERLERİN YERİNİ HERŞEYDE MADDİYAT ALIYOR..
RABBİM CÜMLEMİZİN YARDIMCISI OLSUN VE İSTİKAMETTEN AYIRMASIN...
BAKİ SELAMLAR..

duaa..

sunafilikkkk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun gönül sızım :) rabbim cümlemizi bu zamanın gafletine dalpta başı boş yaşayanlardn eylemesin. Bizleri kendi nefsimizle başbaşa bırakmasın.. Amin... Dilinize yüreğinize sağlık..

selbi01

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
tesbih görmek

Selamün Aleyküm.hayırlı geceler,Gönül sızım kareşim.Ablamın rüyasını size anlatacagım.Ablamın kayınbabası öleli16 sene oldu.Rüyasında Kayınvalidesi, Kayınbabasının kıyafetlerini çıkarıyor.tek tek bakıyorlar.Ablam kendi kendine,kıyafetlerini neden dağıtmadılar diye içinden kızıyormuş.Siyah pantolonunu eline alıp ceplerini bakmış ve bir tesbih çıkmış.çok güzel pırıl pırıl siyah tesbih miş.tesbihi gören eltisi bana ver demiş.ablam vermemiş.ablam kayın validesine o istiyor diye şikayet etmiş.yorumlarınız için şimdiden ALLAH razı olsun.duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam hayırlı geceler..
Sübhanallahi vel-hamdülillahi ve lâ ilahe illallahü vallahü ekber, ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billah..
tesbih deyince rahmetli Annemin Bana bıraktığı en büyük miras annemin, yıllardır allah!!Allah diye çektiği Hak sevdasi tesbihi olur
Tesbih bir gönül yolculuğudur
Gönül yolculuğu gibi tesbih yolculuğu da tane,tane, durak (nişane), pul, düğüm yuvası, imame, ara tane ve tepelikten oluşan bir süreçtir.
Hayirdir insallah..
ne zaman ki;Dua ,namaz ve niyazlarimin sonunda rahmetli anneme Dua etmeyi ihmal etsem , unutsam ..ben de bu tip rüyalar gormekteyim..
rüyada ölünün elbiselerinden tesbih çıkmasi..
anne, baba diğer akraba ve dostların kabirleri, ruhları için Allah'a dua ve istiğfar etmek amacıyla ziyaret edilir. Ölüler adına yapılan hayır ve hasenâtın
sevabının onlara ulaşacağı sahih hadis ve icmâ delili ile sabittir.
ablaniza bir hayrat kapisi acilacagina ve kayınbabasınin neslinden gelecek olan zikir Ehli ,hayirli evladlar ile de yorumlanir...

ebede

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada tesbih almak rüyada tesbih vermek rüyada tesbih görmek

Selamun Aleykum, bana ruyamda bir kapali guze,l bir hanim tesbih veriyordu elime ve bana bu tesbihte 1 fatiha, 3 ihlas okumami ama her boncukta besmele ile tek tek yapmami istedi. Ayni kadın bir sonraki ruyamda bana yuzuk verdi ben altin diye aliyorum yuzugu ama kahverengi bir yuzuk bakirda degildi. Ustunde de 2 tane kucuk pirlanta vardi yorumlarsaniz. Allah razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam Rüyaniz hayır olsun ..
Rüyada tesbih görülmesi,alınmasi ,verilmesi; çok hayırlı olduğunu,biliyorum..
Sübhanallahi vel-hamdülillahi ve lâ ilahe illallahü vallahü ekber, ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billah..
tesbih deyince rahmetli Annemin Bana bıraktığı en büyük miras annemin, yıllardır Allah!!Allah ,Ya Sabir diye çektiği Hak sevdasi tesbihi olur

Tesbih bir gönül yolculuğudur..Gönül yolculuğu gibi tesbih yolculuğu da tane,tane, durak (nişane), pul, düğüm yuvası, imame, ara tane ve tepelikten oluşan bir süreç !!
Maddi Manevi bir Yükseliştir!!
3 ihlas 1 fatiha Bu sureler genelde dua yapıldıktan sonra veya duaya veya sohbete başlamadan evvel bu şekilde ( 1Fatiha,3 ihlas) okunur...
mademki rüyanizda gördünüz kalbinizdeki murad ve sıkıntılar icin tesbihte oluyun..bunun gercek Hikmet ve manasini ancak Rabbim bilir!!

Rüyanızda yüzük görmeniz, sizin gerçek hayatta duygusal bütünlük, süreklilik ve taahhütlerini yerine getirmekteki başarınızı ifade eder.
insanlarda pirlanta gibi sıkıntılarla olgunluğa erişir ..Peygamber Efendimiz'in sav.geçtigi çilelerden geçmek.. O`nun,Sabrıni,ahlakini kuşanabilenlere ne Mutlu..
Selametle..

cenk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm rüyamda rahmetli halam beni arayıp başının ağrıdığını ve subhanallah çekmemi istediğini söyledi bende trafikteydim yanımda tesbih olmadığı için elimle çektim bu neye işarettir yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz hayr Olsun.
rahmetli halanıza dua edin..
Rüyamda ölmüş rahmetli halanin seni arayıp başının ağrıdığını duymak,görmek;
Onun dini bir vazifeden ,ibadet ve zikirden sorumlu tutulduğuna delalet eder...

kul hakkı, ödenmemiş borçlar, ibadetler gibi hesapları burada ödeyemezsek halimiz yaman!öbür tarafta Kul HAKKI ve ödenmemis Hesaplar ile gitmeyin!!
ölüm hayrat ve ibadetten kopmaktir.inş.
Halaniz ardinda Hayırlı Evlatlar inş.
birakmıştir..birakmamiş ise
Siz kapanmamiş,ödenmemiş, hesaplari var ise Allah rızası için kapatin..
Allah Tüm ölmüşlerimize rahmet ve mağfiret eylesin...

Rüyada tespih çekmek;
Tesbih çekmek faydalı insanlara ve yardımcılara,sabra işaret eder.
Rüyada tespih çekmek mutluluğa ermeye, üzüntülerden, sıkıntılardan kurtulmaya, borçları ödemeye, tövbe etmeye ve hayırlı evlada işaret eder.

Tesbih bir gönül yolculuğudur..Gönül yolculuğu gibi tesbih yolculuğu da tane,tane, durak (nişane), pul, düğüm yuvası, imame, ara tane ve tepelikten oluşan bir süreç !!
sabır ile Maddi Manevi bir Yükseliştir!!

Sübhanallah; Allah'ın mahlukatı ve eserleri karşısında duyulan hayret ve taaccübü ifade etmek için söylenmektedir. Allah'ın zatında, sıfatında ve ef'alinde bütün kusurlardan münezzehiyetini ifade eder..

Rüyada subhanallah çekmek;
Allah u Teala yi tesbih ettiğini gören kimse mü min bir kimsedir. Rüyada ""Subhanallah"" dedigini gören, üzüntülü, hapis, hasta veya bir seyden korkuyorsa Allah u Teala, ummadiği yerden, üzüntüsünü,alir..sıkıntılardan kurtulmaya hayret ve taaccübü ifade eder...

İnsan, kulluğunu bilmeli ve RABBİNİ zikr etmeli, dilini ve kalbini hiç bir zaman boş bırakıp, gaflete düşmemelidir.
insan kendini kaderin Akışa bırakmali...Akışa bırakmak başka, kendini bırakmaksa başkadır. Akışa bırakın ama kendinizi bırakmayın.
Kendinize her An Zikir ile hayatıniza yön verin

Allah, zikreden kullarını Kuran’da medhetmekte ve zikrin önemini belirtmektedir.Allah kullarını zikirde ve kendine yakın görmek istiyor..

Hiçbir şey Allah' Teâla'yı zikretmek kadar nimet ve rızıkları celbetez, Allah'ın (cc) azabını da defetmez.

'yanımda tesbih olmadığı için elimle çektim"SIR,gizem,hikmet ,başınıza gelenler iyi yada kötü kendi ellerinizle yaptıklarınızdandır ...

Bütün dünyaya hakim olanlardan biri de Süleyman aleyhisselamdır.
Hiç kimseye nasip olmayan saltanat ona verilmişti. İnsanlar, cinler, hayvanlar, rüzgâr hep onun emrinde idi. Bir gün bir yerden gelirken insanlar sağ tarafında ona refakat ediyor, cinler sol tarafında... Güneşten rahatsız olmasın diye kuşlar kanat germişler, öylece yol alırken bir adama rastlarlar. Adam ona der ki:

-Ey Davud’un oğlu! Cenabı Hak sana ne büyük saltanat ihsan etmiş, hiç kimseye vermediğini sana vermiş.
Süleyman aleyhisselam şöyle cevap verir:
-Bize verilen bu saltanat bir ‘sübhanallâh’ demek kadar kıymetli değildir.
Çünkü bu saltanat geçicidir. ‘Sübhanallâh’ demek ise kalıcıdır.
Hiç geçici ve fani olan şeylerle, ebedî ve kalıcı şeyler mukayese edilebilir mi?..

İbrahim aleyhisselam da; “Ben batan şeyleri sevmem” buyurmuştur. Gerçekten de Süleyman aleyhisselamın saltanatı geçici idi ve bitti. Ne güzel demişler:
“Seyretti hava üzre denir taht-ı Süleyman, Ol saltanatın yeller eser şimdi yerinde!..”

cenk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çok teşekkürler verdiğiniz yanıt için Allah'a emanet olun

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tesbih görmek

Selamunaleyküm. Bugunlerde teyzem bana bir tesbih gonderecegini söylemisti...

Rüyamda Teyzem bana tesbihi gönderiyordu. Kehribar bir tesbih ama ilginç bir tespihti. İri taşlı; başlangıçta sarı taneler ile sonra yeşil ile devam ediyordu taşlar sonra ise siyahtı, sonuna dogru yine yesil ve sari ile devam ediyordu. İceri geliyorum bakıyorum ayni tespihten amcamda da var amca sanada mı gonderdi dedim.Cevap yok, cevap vermedi.

Selam ve dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Genç Münadi ,rüyaniz hayr Olsun.
Rüyada tesbih görmek;
çok hayırlı olduğunu,biliyorum..
tesbih deyince rahmetli Annemin Bana bıraktığı en büyük miras annemin, yıllardır Allah!!Allah ,Ya Sabir diye çektiği Hak sevdasi tesbihi olur

Maddi Manevi bir Yükseliştir!!

"başlangıçta sarı taneler ile sonra yeşil ile devam ediyordu taşlar sonra ise siyah"
Her zorlukla beraber bir kolaylık her sıkıntı ile bir ferahlık vardır.. muradının olması için sabır ve dua etmeniz gerektiğini simgeler.

Unutmayın kainatta hiçbirşey tesadüf değildir !!Hayatımızda olan olaylar,aslında Uhrevi hayatın yansımalarıdır ve ilahi olanına özlemimizdir.
Hayatta mutlu ve huzurlu olmanın yolu sanırım bakış açılarında saklıdır. Güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayattan lezzet alır sözü boşuna değildir.
Olaylara tefekkür ve hikmet gözü ile bakanlar bunları görürler. Aslında her bir durum ilahi kattan bir Münadinin seslenişidir. durmadan seni ,hakikate ,hakikattine çağırır. selametle...

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada mavi tespih görmek

Selamunaleykum
Sevgili gönülsızım rüyamda büyükçe bir sofra kurulmuş ve ortasında duran mavi bir tespih var. Teyzem bana hediye ediyor ne demektir bu ?

Selam ve dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz hayr Olsun.
Rüyada tesbih görmek;
çok hayırlı olduğunu,biliyorum.. zikir, sabır,sayılı,sayılar ile ilgili...

Rüyada sofra görmek;
nimete, rızk ve berekette,davete icabet etmeye ve refah içinde yaşamaya, sevinmek ve mutlu olmayı ifade eder..

Teyzenize söyleyin size O mavi tespihi göndersin artık.....selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aslında gönülsızım bu sıralar tespih ve dini kitapları cok fazla ruyamda görüyorum teyzemden oncede görüyordum

Gönül sızım...
teyzem geldi ..bu bir semboldur..
teyzem, geldi, teyzem gönderdi, teyzem gönderecek demek ;

akıl baliğ olmak, etrafındaki olayları idrak edebilmesi...
Âkıl ,Bâliğ olmak ;insanın çocukluktan çıkıp ergen olması, bülûğa ermesidir.
Bunun belli bir yaşı yoktur. Coğrafi şartlara, cinsiyet ve kişilere göre değişiklik arzeder. Bilindiği gibi her insanin zekası, algılama, idrak etmesi, beyninin ve hormonların gelişmesi farklıdır....

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Tesbih Bulmak

Selâmünaleyküm,
Rüyamda evimizin yakınlarında olan bir ara sokaktan geçerken, sol tarafımda yer alan binalardan birisinin hemen dibinde tesbih görüyorum. (Tesbih aynı bana ait olan tesbihim gibi rengi felan ) O anda kaybetmiş olduğum tesbihimi kaybettiğimin farkına dahi varmadan hemen yanı başımda, solumda bulmam sonucunda seviniyor ve tesbihi alıyorum sol elimle. Derken sokağın ilerisindeki yol ayrımına, sağ ve sol yöne açılan arabaların gündüz vaktinde cirit attığı caddeye çıktığımda bulduğum tesbihin esasında benim tesbih olmadığının farkına varıyorum ve kaybettiğimi zanettiğim tesbihim sağ cebimden çıkıyor. ( Bulduğumda bana ait olduğunu zannettiğim tesbihin boncukları yuvarlakımsı değil, hafif diktörtgene çalıyor, benim tesbihin boncukları ise tam daire şekline çok yakın, renkleri aynı kahverengi.)

Rabbim ilminden bir nebze lutfeylesin bize.

Üst Alt