• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kıyamet koptuğunu görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kıyamet koptuğunu görmek, rüyada kıyamet kopması, rüyada kıyametin kopmasını görmek
Kişinin korkup sakınması gereken şeylere, adaletin tam tecilli etmesine, insaf ve merhamete, mazlumların zalimlerden öc almasına, insanın alacasının dışa vurup, nasıl biri olduğunun ortaya çıkmasına;

Arasat meydanında bulunmak yolculuğa, Yalnız kendinin ve eşinin diriltildiğini görmek kişinin zalim olduğuna, Haşir ( öldükten sonra diriltilip toplanılan yer)i görmek şerefli ve hamiyetli kadın ve erkeğe, Surun üfürülmesi salih ve iyi kimselerin kurtulmasına, Bir beldede kıyametin koptuğunu görmek iyi amel işleyenlerin gayrete getirilmesine, kötü amel işleyenlerin korkutulmasına delalet eder.

Rüyada kıyamet gününü görmek, gören kimseyi kasdettiği masiyet ve çirkin şeylerden korkutmaya ve onu günahtan sakındırmaya işarettir.

Kıyamet, adalet, insaf ve mazlumun zalimden intikam almasına işarettir.

Kıyamet gününde Arasat meydanında durduğunu gören kimse, yolculuğa çıkar.

Bir kimse, yalnız kendisinin haşredildiğini ve hanımının da kendisiyle beraber olduğunu görse, o kimsenin zalim olduguna işarettir.

Haşir yerini görmek, şerefli bir kadına veya çok faydalı ve şerefli bir adama işarettir. Şura üfürülmesi, salih kimselerin kurtulmasına işarettir.

Bir kimse rüyada bir şehirde veya bir köyde kıyamet koptuğunu veya güneşin batıdan doğduğunu ya da kıyamet alameti erinden birinin çıktığını, hatta sevap ve azabın ayırt edileceği bir yere gittiğini görse, bu rüya, hayırlı amelde bulunan kimsenin yaptığı hayırlı amellerine sevinmesi için müjde ve bu amellerim daha da artırması için teşviktir.

Bir kimsenin kıyamet görmesi kan dökülmek ve halk arasında fitne, ihtilal, harp, kavga ve çirkin şeylerin meydana gelmesi gibi kıyamet alametlerinden olan bir şeyin zuhur etmesine işarettir.

Kıyameti görmek hadisi şerifle izah buyrulduğuna göre, çirkin alametlerinve kıyamet alametlerinden bir çok şeylerin dünyada vaki olduğuna işarettir.

Bir kimse rüyada kabirlerin yarılıp açıldığını ve ölülerin kabirlerinden çıktıklarını görse, o yerde adaletin yaygın olduğuna işarettir.

Bir kimse kıyametin koptuĞunu ve onun ahval ve şiddetlerini gördüktenso a yine o ahval ve şiddetlerin sakinleştiğini ve dünyanın önceki haline dönüştüğünü görse, bir toplum tarafından, bir zulmün yapılacağına işarettir.

Bazı tabirciler rüyayı gören muhal olan bir şeyi istemekle meşgul olur veya bir günah işler de tövbe etmek hususunda ihmalkar ve tembellik gösterir, yahut yalan üzerinde ısrar eder, dediler.

Bir kimse rüyada hesap yerine yaklaştığıni görse, o kimsenin hayırlı bir iş yapmaktan gaflet ettiğine işarettir.

Rüyada hesabının çok kolay görüldüğünü gören şahsın hanımının kendisine şefkat ve merhamet etmesine veya hanımının hafinin iyi ve dininin güzel olduğuna işarettir.

Hesabının şiddetli olarak görüldüğünü gören kimse için,meydana gelecek zarar ve ziyana işarettir.

Bir kimse kendisinin hesaba çekildiğini, amellerinin teraziye konulduğunu ve sevaplarının günahlarına ağır geldiğini görse, o kimsenin çokça sevap ve mükafat bulunduğuna işarettir.

Eğer günahları, sevabına galip gelirse okimsenin din ve itikadça kötü bir halde bulunduğuna işarettir.

Bir kimse terazinin elinde olduğunu görse o kimsenin doğru yolda olduğuna işarettir, Kendisine bir meleğin bir kitap verdiğini ve ona "amel defterini oku" dediğini görse, o kimsenin hak ve doğru yolda bulunduğuna ve dosdoğru bir dinde olduğuna işarettir.

Rüyada ağiayarak sırat köprüsüüzerinde olduğunu, terazi ve amel defterini gören kimseye, inşallah ahirette işlerinin kolay olacağı ümit edilir.

Bazı tabirciler, rüyada kıyamet koptuğunu gören kimse, düşmanın şerrinden kurtulmasına veya kıyametin koptuğu görülen şehir veya yerde halk arasında bir fitnenin çıkmasına işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için linke Tıklayın

zehraa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyamda kıyametin koptugunu görmek

S.a ben ıspartadan zehra, evliyim rüyamda kıyametin koptugunu, insanların kısım kısım öldügünü, dükkkanların yıkıldıgını gördüm. Rüyamda ölüm sırasının bana gelmesınden cok korkuyordum. Bana yardımcı olurmusunuz inanın tabirini cok merak edıyorum simdiden tskler....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam zehra kardesim hos geldiniz..
İnsan madde ile mânanın ruh ile bedenin ve kâinat ile zerrenin birleştiği muazzam bir varlıktır...Korku ile ümit arasindadir hep...
Bunlardan hangisinde bir eksiklik varsa orada hastalık olur ve o hastalığın tedavisi de yine o eksilen yerin tamamlanması onarılmasıyla düzelir.

Bilmem ki size nasil derdimi anlatsam;
Bir dert ki düşman başına! Gönül hicran yarası desem…Değil!
Ekmek parası desem…yook Değil!Hamd olsun karnimiz tok sirtimiz pek
Bir dert ki…icimde yanlizlik sevgisizlik ve yetersizlik eksiklik gibi bir sey...

İnsan hayatına baktığımızda düz bir çizgi değildir olmamalıdır da. Nasıl mevsimler aylar günler farklı farklıdır aynen öyle insan da bazen neşeli ve mutlu
bazen kederli ve elemli; kasvetli,hüzünlü ve bir boslukta hisseder kendini....
kimi zaman özgüveni yüksek kimi zaman acziyet ve yetersizlik içerisinde olabilmektedir.
Ruhun da Her zaman dört dörtlük olmak mümkün değildir...
Bunlarda gecer Ya Hu....

önemli olan oluşan olay ve hadiseler değil!. Olaylara karşı bizim gösterdiğimiz tepkimiz ,yaklaşım şeklimiz ve çözüm arayiş seklimiz dir...

Hayirdir ins. deyip Rabbim Ruyanizi Hayra cevirsin ins..
bazen insan Dis dunyasinda yasadigi olumsuzluklar İnsanın sürekli içinde ic dunyasini da etkileyip yaşadığı olaylardan
doğan bilincalti rüyalarda gorebilmekteyiz..
insan dis dunyasini ins. Allah-in izni ile degistiginde ic dunyasi da degisip Ruyalarda farkli gorulecektir..

rüyada kıyametin koptuğunu görmek bir uyari bir ikaz gorevini de yapmakta..Ilk once ins. Kendimizi degistirelim..
ve Rabbim de icinde bulundugumuz ortamin mekanin durumunu degistirir...

Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizi ,icinizde kiyametlerin koptugunu ifade etmektedir.
Ancak ins.bu sıkıntılar bitecek ve uzun, huzurlu bir yaşam süreceksiniz...yeterki siz Kendinize gelin...

İmam Cafer Sadık r.a.: Rüyada iyi insanların kıyameti görmelerinin dört tabiri vardır:
1-Kurtuluş
2-Üzüntüden kurtulma
3-Düşmana karşı zafer
4-Talih-hidayet

rüyada kıyametin koptuğunu görmek bir uyari bir ikaz bir irsad gorevini de yapmakta..
rüyada kıyametin dehşetini görmek rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya “İşte bak önünde böyle bir gün var”
diyerek uyandırmaya delâlet eder.ölmeden ölenlerden olalim ins.
Hayirli gunler..

Hilal_ay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kıyametin koptuğunu görmek

Merhaba :) rüyamda 3 farklı şekilde kıyametin koptuğunu ama rüyalarımın sonunda bana kıyamet kopmadı dediklerini gördüm çok garip açıklayabilirmisiniz ???

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hayirdir ins. deyip Rabbim Ruyanizi Hayra cevirsin ins..
bazen insan Dis dunyasinda yasadigi olumsuzluklar İnsanın sürekli içinde ic dunyasini da etkileyip yaşadığı olaylardan
doğan bilincalti rüyalarda gorebilmekteyiz..
insan dis dunyasini ins. Allah-in izni ile degistiginde ic dunyasi da degisip Ruyalarda farkli gorulecektir..
Bu günlerde biraz üzgün,kederli, SIKINTILI stressli iseniz bu bir bilincalti ruyasi da olabilir...

rüyada kıyametin koptuğunu görmek bir uyari bir ikaz gorevini de yapmakta..Ilk once ins. Kendimizi degistirelim..
ve Rabbim de icinde bulundugumuz ortamin mekanin durumunu degistirir...

Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizi ,icinizde kiyametlerin koptugunu ifade etmektedir.
Ancak ins.bu sıkıntılar bitecek ve uzun, huzurlu bir yaşam süreceksiniz...yeterki siz Kendinize gelin...

İmam Cafer Sadık r.a.: Rüyada iyi insanların kıyameti görmelerinin dört tabiri vardır:
1-Kurtuluş
2-Üzüntüden kurtulma
3-Düşmana karşı zafer
4-Talih-hidayet

rüyada kıyametin koptuğunu görmek bir uyari bir ikaz bir irsad gorevini de yapmakta..
hayirli gunler..

ssocad

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda ayın çok çok yakın olduğunu farkettım, camdan baktığımda dünyaya çarptı çarpacak kadar yakındı. Aileme sorduğumda bayadır öyle dediler ve akşam namazından önce hep deprem oldu. Cuma günü hiç birşey olmadı. Ne sabahları güneş tersten doğdu nede başka bir alamet oldu. Bir sonrakı cumaya kadar sürdü. Sonra ne kıyamet koptu nede başka bir alamet oldu ama nasıl bir iştir ki rüyamda hıç korkmadım ve uyandığımda sabah ezanı okunuyordu. Bunun ne anlama geldığını bana açıklayabılırmısınız.

YÖNETİM/EDİT: Rüyanızı paylaşmak için uymanız gereken kurallar

vahdet_00

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kıyametin koptuğunu görmek rüyada kıyamet görmek kıyamet gününü rüyada görmek rüyada kıyamet kopması
Selamünaleyküm, son olarak, yaklaşık 1 ay önce gördüğüm bir rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Bu rüya namaza başlama ve hak yolunu seçme sebebim ve ölene kadarda ibadetimi yapıp hak yolundan ayrılmayacağım. dünya yıkılıyor yok oluyor kıyamet kopuyor, ben ağlıyorum hiç bir şey yapamıyorum karşımdan bir adam geldi alevlerin içinde nur gibi yüzü vardı, bana gülümsüyordu, yanıma geldi cebinden bir mendil çıkardı çok güzel kokuyordu ve o mendilin kokusu tarif edilmez güzellikte idi,sanki rüya değil gerçekti, ve göz yaşlarımı sildi, gözyaşların bizim için değerli onları akıtma söyle seni ağlatan neydi diye sordu, dünya yok oluyor ayşem ( sevdiğim kişi ayşegül 5 sene çıktık şimdi ayrıyız, geri birleşmek için dua ediyorum)uzaklarda onu kurtaramadım onun yanında olamadım, o ne yapar şimdi çok korkmuştur, yanında olsaydım korkmazdı acı çekiyormu acaba diye ağladığımı söyledim. bir pencere açtı gök yüzünde, güzeller güzeli ayşem evinde oturuyor ailesiyle sohbet ediyordu. o iyi, senin kalbin,saflığın,aşkın, temizliğin,inancın ona ettiğin dualar ona bu anı yaşatmıyor (kıyamet anını) dedi, bir pencere açtı gökyüzünden, cenneti gösterdi 4 adet kolon vardı devasa, ortasında iki koltuk köşk gibi üstü açık her taraf açık üzerinde devasa bir ağaç gölge oluyor altından bir nehir akıyor, her taraf parlıyor toprak yok parlak bir şeyler var, o kadar güzeldi ki tarif edebilmek mümkün değil. bu koltuklar ayşenle senin dedi. sen çok iyi bir kulsun allahın razı olduğu kulsun, hatalarını affediyor. ama yaradana karşı görevini yerine getirmiyorsun.dedi bir pencere açtı cehennemde yanan insanları gösterdi, o insanların çığlıkları hala kulağımda,gör bunları, allahı inkar edenleri gör,firavunu gör,nuha inanmayanları gör, oysaki yüce yaradan size cenneti ve dünya malının daha güzellerini verdi, o güzelliğe ihanet edenleri gör dedi. seni kaç kere uyardım tek eksiğin ibadetin. bu koltuğa oturabilmen için o eksiği tamamla. sen ayşegülle o büyük anı erteleyeceksin(kıyamet anını), sizin yuvanızda bolluk ve bereket olacak, sizin yuvanızda zenginlik olacak iman ve ibadet zenginliği. sizin ekeceğiniz tohumlar ve o tohumların tohumları insanlığın ölümünü erteleyecek guruptan olacak. inancını kaybetme,sevgini yitirme, yaradanı unutma, iste heran iste hergün iste, o isterse en güzeli olur dedi.

Benim aklıma gelen ilk isim o rüya anında hissettiğim cebrail, ikinci isim israfildi. ben cebraili gördüğüme inanıyorum.. bu rüyamı gördüğüm sırada annem gil beni hastahaneye acile götürmüşler bayılmışım. kendime geldiğimde hastahanedeydim. annem sana inme indi sandık, ne yaptıysak uyandıramadık, bayılmıştın sen, ve sürekli salavat getiriyordun dedi, elim ayağım buz gibi olmuş sürekli titriyor ve ağlıyormuşum sürekli salavat getiriyormuşum, o sırada annem,babam ve erkek kardeşimin eşi varmış yanımda. onlardan duyduklarım. ama bayıldığımı ve hastahaneye gittiğimi bile hatırlamıyorum. sadece ben uyumuşum rüya görmüşüm sanki o anda. benim hayatımın rüyası bu , bana en iyi şekilde açıklarsanız sevinirim. beni bayıltan, ve sürekli salavata çektiren neydi acaba... ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Vahdet 99 Her insanın hayatında bir dönüm noktası ve değişimin başlangıcı yani Hidayet ve rahmettin gelmesine bir şekilde vesile olan bir An vardır..
iman ile Kendisini tanımayı Size lutfetti.inşa Allah hiç birimiz Hak yolundan hiç bir zaman Ayrılmayız!!amin..

Rüyaniz inşallah hayırlara vesile olur ve olmuşta Allahu Alem..
Bu Size apaçık bir uyarim davet ve Hidayette ermenize vesile olacak hayırli bir Rüyadir..
Rüyalar gizemlidir. Bu gizemi çözmek bizi kendi gerçekliğimize götürür

1-Kurtuluş
2-Üzüntüden kurtulma
3-Düşmana karşı zafer
4-Talih-hidayet

"ama yaradana karşı görevini yerine getirmiyorsun "
Namazsız niyazsız İslam olur mu...Namaz: Dinin Direği Mü'minin Miracı. Salih amellerin tâcı ...
Kalbinizde,vicdaninizda Neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyorsunuz ama Nefsiniz görmenizi, yaşamanizi engeliyormuş...

Hayat yolunda;Önceliklerinizi ve hedefinizi belirleyin..Hedefinize uzun da olsa her zaman doğru yoldan gidin!!
doğru yoldan çıkarsanız !! yanlış yola sapar hem kendinize hem sevdiğinize de Ailenize yazik ederdiniz.. !!!
Seni doğru yola götürecek ,koruyacak olan ibadetlerindir!!

Rüyada cebrail as.görmek Cebrail, meleklerin sultanı ve Peygamberlere vahiy getirdigi icin..
Sizin icin de bir mujde mahiyettinde HAYIRLI bir ruyadir..
Bu sebeple rüyada onu görmek, şeref ve izzete, kuvvet ve müjdeye delâlet eder.
Yine bir kimsenin Hazret-i Cibril’i şen olarak kendisine müjde verir ve nasihat eder bir halde görmesi, şeref, izzet ve kuvvete ..
Cebrail as.heybetli bir şekilde gormek, Dini, dunyevi eksiklerinizin olduguna..işarettir.
Bu rüyayı gören, hasta ise şifa bulacağına, korkuyorsa korkudan emin olacağına, üzüntülü ise keder ve gamdan kurtulacağına delâlet eder.
Ayrica Ruyada Cebrail as.görmek, hayatınızda büyük bir çığır açacak önemli bir degisiklik,olacagina yada değerli bir insan ile karşılacağınıza,
Müjdeli bir haber alacağınıza, Murada ereceğinize işarettir...Allahu Alem..
Elif- lam -mim ol yeter. Elif beden. Lam kelam mim - kalbin üçü bir oldumu inasana yeter.

"beni bayıltan, ve sürekli salavata çektiren neydi acaba... ?"
Metafizik ve Rüyalar İnsanların bir kısmında doğuştan gelen, bedenin dış dünyayı idrak ettiği beş duyu dışında his ve algı yetenekleri vardır.
Kimi insanlar ise, bazen çevrelerini etkiler, olaylara tesir edebilir. Rüyalar, ruhun bir fonksiyonu olarak metafiziği ilgilendiren vakıalardır..

Hepimiz enerji Hayat denen bu okyanusun içindeyiz..ve her insan bir radar gibidir!
kimisi daha duyarlı,hassas ve bu negatif ve pozitif enerjiyi hissedip miknatis gibi cekebiliyor ve olaylari daha ince ve görünmezi hissedip idrak edebiliyorlar..

Beşeriyet kendini ve etrafını saran dünya (enerji akımını) incelemek için, nesiller boyunca çeşitli ilim dalları geliştirdi.
Bunlar Fizik, Kimya, Biyoloji gibi bilim dalları olup, insanların beş duyudan ibaret hislerine dayanarak geliştirilmişlerdir.

İnsanın mahiyeti, madde ile mânânın birleştiği yer, akıl ve ruh, Allah'ın tecelli ettiği kalp, sürekli dönen ve tarayan bir radar gibidir...
Hepimiz aynı okyanusun içinde olduğumuz için bu yüzden, bu gezegende varolan herşeyin; insanların, hayvanların, bitkilerin,
minerallerin vs.nin titreşimlerini algılamak kişinin akli, irade,kalbi ,idrak,nasip, kismet meselesidir...
bunun Sirri-ihikmettini ancak Rabbim bilir..sırlar dünyasındayiz..

Bu tip insanlar farkli olduklari için toplumda freak yani garip, tuhaf,acaip, anlaşılmaz ,mecnun, deli, veli gibi isim takilir..
aslinda onlarda biraz maddi, manevi,duyarlilik, hassasiyet ve akıl ,idrak his fazlalığı olduğu ..
bu enerji akımını daha fazla hissedebildikleri için farkli görüp,ruhsal olarak da daha fazla hissedip daha fazlasini idrak edebiliyorlar..
Selametle...

vahdet_00

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkür ederim gönül sızım, buna benzer rüyaları bu aralar çok fazla görmeye başladım, ama hiç korkmuyorum allahın hikmetinden nuruna inanıyorum ben. saygılarımla kolay gelsin.

Badegul

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada kiyamet

Selamun aleykum hocalarim ve kardeslerim,

Ben 26 yasinda bekar, gurbetci bir bayanim. Soyle bir ruya gordum:

Ruyamda hava gece gibi karanlikti ama gercekten gece degildi. Kiyamet basliyordu ama diger insanlar farkinda degildi sanirsam. Yuksek bir binanin en ust katinda terastaki bir kafedeydim, diger insanlarin hepsi siyah giymis ve siyah sacli kadinlardi. Ben yanimda bana nisanlim oldugunu soyleyen bir erkekle yanlarindan gecerken bir bebk arabasinda bir kiz bir erkek 2 bebek gordum, bana bakiyorlardi. Nedense onlarim kendi cocuklarim oldugunu hissettim. Bu yanimdaki adamla bir diregin ustune cikip birbirimize sarildik, sonra da asagiya atladik, kiyameti durdurmak icin mi, yoksa olecegimizi bildigimiz icin mi burasini hatirlamiyorum.

Yorumlayan herkesten Allah razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizi ,Dışım sükut içim kıyamet misali,İçindeki kargaşayı çözebilmenin gerekliliğini ifade etmektedir.

Bir insanın rüyada kıyamet gününü görmesi, onu çirkin şeylerden korkutmaya ve günahtan sakındırmaya delalet eder.

1-Kurtuluş
2-Üzüntüden kurtulma
3-Düşmana karşı zafer
4-Talih-hidayet

rüyada kıyametin dehşetini görmek rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya “İşte bak önünde böyle bir gün var”
diyerek uyandırmaya delâlet eder.ölmeden ölenlerden olalim ins.

sedeflive

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kıyamet gününü görmek

Selamın aleyküm. Ben bu zamana kadar 4 5 kez kıyametin çeşitli hallerini gördüm. Aslında baya zaman oldu ama anlamını çok merak ediyorum. Hatırladığım kadarıyla birinde yerle gök birleşmiş pencereden dışarı baktığımda her yer kapkaranlık ve yerde bile yıldızlar vardı. Anladım ve direk anneme koşup sarıldım. Başka bi rüyada sahildeki denizin taa yukarlara çıktığını evlerin çoğunun yok olduğunu gökyüzünün renginin bi değişik oldugunu kuşların göçtüğünü gördüm. Başka bi rüyada gökyüzünden ateş toplarının düştüğünü ve heryeri yaktığını gördüm.hepsindede kıyamet kopuyo diye kendi kendime söylüyodum. Hatırladıklarım bu kadar teşekkür ediyorum hayırlı günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Gördüğünüz rüyalarin, gerçek hayatta iç dünyanızda büyük çalkantılar olduğunu, içinizde fırtınalar koptuğunu, adeta bir iç kaos yaşadığınızı,
hedeflerinize ulaşmak için mevcut pek çok engel olduğunu ve bunları birer birer aşmanız gerektiğini işaret etmektedir.

Bir insanın rüyada kıyamet gününü görmesi, onu çirkin şeylerden korkutmaya ve günahtan sakındırmaya delalet eder.

1-Kurtuluş
2-Üzüntüden kurtulma
3-Düşmana karşı zafer
4-Talih-hidayet

rüyada kıyametin koptuğunu görmek bir uyari bir ikaz bir irsad gorevini de yapmaktadir.. selametle..

Adel su

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kıyametin koptuğunu görmek

rüyada kıyamet alameti görmek rüyada kıyametin koptuğunu görmek
Hayırlı sabahlar. Bugün akşam üstü beni çok etkileyen bir rüya gördüm ve kimseyle paylaşmadan önce size anlatmak istedim. Ben ve eşimin çok mutlu bir evliliğimiz var ve bundan doğan maşallah bizi hiç üzmeyin 14 aylık bir kız bebeğimiz var. izmirin en nezih semti olan bostanlı bölgesinde bize uygun çay kahve konseptinde olan bir dükkan açma aşamasındayız. Bizim için çok büyük olan bir yatırım yapmak üzereyiz. Her gece allahım hayırlısı ise sen nasip et diye dua etmeyi hiç ihmal etmiyorum, şu ana kadar bir engel çıkmadı. Bügün akşam üstü gördüğüm rüyada ben ve eşim camdan dışarı bakarken büyük binaların olduğunu ve üzerlerine gökyüzünden düzen büyük taşlarla her yerin yok olduğunu ve yavaş yavaş bizim eve sıra geldiğini o sırada eşime özgür hiç korkma biz bunu biliyorduk bu kıyamet alameti hakkını helal et deyip bildiğimiz tüm duaları ediyorduk. Hani derler ya hocalarımız kıyamet koptuğunda anneler beşikteki çocuğunu korkudan unutur!!!korkudan sonradan hatırladığım evladımı kucağıma almış secde eder şekilde bir elimle eşimi tutmuş dualarımı okurken uyandım. Sizden Allah rızası için bu rüyamın yorumunu öğrenmek istiyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı sabahlar rüyaniz Hayr mutluluğunuz daim olsun..Maşallah Allah cc. nazardan korusun..hayırlısı ise Rabbim nasip etsin..
"ben ve eşim camdan dışarı bakarken "
hayata bakışını, hayata nasıl baktığınız konusunda mesaj verir ve penceredeki eylemle bilikte değerlendirilir.
Camdan,pencereden dışarı baktığını görmek, sezgi ve farkındalık anlamına gelir. İçinde bulunduğunuz durumun farkında olduğunuzu, ne yapmanız gerektiğini bildiğinizi ifade eder..

Rüyada kıyametin koptuğunu görmek;
Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılı ,korku ve endişeli bir dönem geçirdiğinizi ifade etmektedir.

"evladımı kucağıma almış secde eder şekilde bir elimle eşimi tutmuş dualarımı okurken uyandım. "
Ancak hiç endişe etmeyin, bu sıkıntılar bitecek ve uzun, huzurlu bir yaşam sürecek olmaniza yorumlanir..

Rüyada secde etmek;
çok güzel ve hayırlıdır. Allah katında makbul olan kullar arasına girme hevesine ve çabasına, güç, kudret ve hikmet sahibi olmaya

rüyada dua etmek;
ihtiyaçların karşılanmasına ve isteklerin çabucak meydana gelmesine delâlet eder.

1-Kurtuluş
2-Üzüntüden kurtulma
3-Düşmana karşı zafer
4-Talih-hidayet

Dualar gönülden ve samimi bir biçimde yapıldığında Allah mutlaka en olumlu ve güzel bir biçimde cevap verecektir.
Dualarda dünyevi maddi isteklerden çok hem bu dünya hayatında hem de ahirette hayırlı iman ve ihlâs sahibi kullardan olunmasının dilenmesi
Allah cumlemize Hidayet versin..
Allaha emanet olun.

İnsan çaresiz değildir, duasızdır."
(A.Tolga Akpınar)

gerçekinsan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kıyamet koptuğunu görmek

Selamın aleyküm... ben rüyamda ikinci kez kıyameti gördüm, dün gece ve kimse ilk anlattığımı yorumlayamadı, yorumlayan biri olursa çok sevinirim çünkü buna benzer çok rüyalarım oldu. Kıyamet koptuğunu ilk gördüğümde bir yardım derneğine üye olan bir bayanla tanışıyordum ve ona yardım ediyordum, bayan bana eskiden çok günahlarını olduğunu ama şimdi tövbe ettiğini söylemişti, bir kulubeye girdi ben kapıdaydım ve etrafta binlerce kulübe vardı. Bayan içeri girdiğinde birden bire kulübeler alev aldı, insan çığlıkları duydum ben olduğum yerde duruyordum sadece. O bayan da çığlık attı, çok korktum ama bayanın sadece yüzü yanmıştı. Bir kaç kişi daha vardı sadece yaralanan. Diğer insanlar ise ölmüştü. Bir de çocuklar, onlara hiç birşey olmamıştı. Ben ise çocuklarla ilgileniyordum. O bayan bana günahı az olanların, yani sonradan tövbe edenlerin sadece yaralandığını söyledi. Çok olanların öldüğünü, günahsızlara ise hiç birşey olmadığını söyledi. O zaman bir ayna aradım acaba ben yaralandım mı diye aynaya baktım, yüzüm çok güzeldi bakmaya bile kıyamadım rüyamda.

Birde dün gece gördüm kıyameti. Evdeydim. Ailemle birlikte, birden bir gürültü oldu.Fırtına gibi bir hava vardı.Sokaklarda bir sürü hayvan kaçıyorlardı.Ama bir sürü. İnsanlar evlerine çekilmişti.Hepsi telaşlıydı. Annem pencereleri felan kapatıyordu.Herkes korku içindeydi.Hayvanlar çok dikkatimi çekmişti.İğne atsan yere düşmez derler ya öyle bir şeydi. Ben ise dua okuyordum.

Bu rüyamda bu kadar daha buna benzer çok rüyam var, yorumlarsanız gerçekten sevinirim.Allah ın rahmeti üzerinize olsun ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam gerçekinsan Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada kıyametin koptuğunu görmek;
Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılı ,korku ve endişeli bir dönem geçirdiğinizi ,Sizi çirkin şeylerden korkutmaya ve günahtan sakındırmaya delalet eder.

Ruh ,Beden ve kendi içinizdeki nefis hayvani arasında kalmaniza da yorumlanabilir..
önemli olan oluşan olay ve hadiseler değil olaylara karşı bizim gösterdiğimiz Tepki dünyaya ve problemlere bakış açımız-dir!!! selametle..

sahi gerçek insan nedir kimdir ?
insan ı kamil henüz olamayan,olmadığını idrak edebilenlerdir.insan olabilelim de gerçek insan olabilmek Allah kerim..
insan olmak yada olmamak işte bütün mesele de burda felsefeye gerek yok!!Selametle..

bihin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kıyamet görmek

Selam, bu rüyayı dün gece gördüm. Rüyamda kıyamet kopuyordu, dev gökdelen binalar birden sanki füze ile vurulmuş gibi patlıyor ve yıkılıyordu, ben de bunu görüyordum. Müthiş bir görüntüydü, güya saklanıyorum bir binada ama bir yandan da diyorum o uçan binalar benim içinde bulunduğum binayada çarpacak. Sonra saklandığım binanın tavanından birden ateş, kıvılcım parçacıkları gibi tavandan üzerimize döküldü, o kıvılcım parçacıkları ellerimizin üstünü nokta nokta yaktı, öyle acı falanda hissetmiyorum. O an benden başkaları da vardı orada. Ellerimizle günah işledik demek ki azap ellerimize geldi diye düşünüyorum, sanki bir arkadaş bir çiçeği mi, bir hayvanı mı unutmuş ekmemiş, su vermemiş o anda onu yapmak için dışarıda buluyorum kendimi ve çiçeği sulamaya çalışıyorum o an güneş ve hava çok güzel oluyor, kıyamet falan kopmuyor ve sonra kedim maalesef beni uyandırdı.. Yorumlarsanız sevinirim, teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyaniz Hayr olsun
Kıyametin kelime anlamı ayağa kalkmak,Nefis muhasebesi yapmak...kendine gelmek, ayakta durma;(kıyama kalkmak ) namaza durmak!!
Ölmeden önce ölmek fizikî olarak mümkün değil.
Bu hadis-i şerifle mecazî olarak, ölmeden önce nefsimizi dünya istekleri açısından terbiye etmemizin emredildiğini anlamalıyız.
Nefsimiz dünya isteklerine doymak bilmez.
Yani nefis ölmeden önce kendisini hükmen ölü bilir ve bu şekilde kendini terbiye ederek isteklerinin helâl olanı ile yetinirse, öldükten sonra rahat eder.

Nasreddin Hocaya sormuşlar, Kıyamet ne zaman?” diye Hoca merhum “hanım ölürse küçük, ben ölürsem büyük kıyamet kopacaktır” demiştir.
Büyük kıyamet mutlaka bir gün olacaktır. Ancak her insanın büyük kıyameti kendisi öldüğünde gerçekleşmektedir.
Bunu anlayan büyük Kıyameti beklemez. Allah rızasını nasıl kazanacağını düşünür.

rüyada kıyametin koptuğunu görmek;
Hayat Harekettir.. Kıyâmet İçinizde fırtınalar kopmadan kendinizi, maddi, manevi, imani Değiştirin diye yorumlanir..
Bir toplum kendilerinde bulunanı değiştirmedikçe Allah onlara verdiği bir nimeti değiştirmez
ve şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir."
Enfal sûresi, 53.ayet

Gördüğünüz rüya, gerçek hayatta iç dünyanızda büyük çalkantılar olduğunu, içinizde fırtınalar koptuğunu,
adeta bir iç kaos yaşadığınızı, ruh, ile nefis arasında kaldığınıza işaret etmektedir.
Bu tip Rüyalara, Haberci Rüyalar da denir Şimdi Değişme Zamanı kendi durumunu ,kendini değiştirme vakti geldi demek istiyor..Rabbim! En iyisini bilendir..

"kendimi ve çiçeği sulamaya çalışıyorum "
Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” hadisi şerif var..

Biz kıyamet de kopsa, elimizde imkân varsa, iyi amelimizden ,iyi niyetimizden vazgeçmeyiz. Bizim için fazilet, sevap ve şeref, bizim amelimizdedir...
Hayatta hiçbir zaman hiçbir şey için geç değildir..karar sizin..Karar ver, plan yap ve uygula!

"kendimi ve çiçeği sulamaya çalışıyorum "
Rüyada çiçek görmek ;
şefkat, merhamet, nezaket, zevk, güzellik, ve kazanç anlamına gelir. Canlı çiçek, rengarenk çiçekler aynı zamanda mükemmellik ve güçlü maneviyat ifade eder.
Rüyanız sıkıntı,korku sonrası sevgi, sevinç ve mutluluk ifadesi olabilir.

Rüyada çiçek suladığını görmek;
bir iyileşme süreci temsil eder, işlerde ve sağlık durumunda iyiye gitmeyi simgeler. Ruhsal zenginleştirme ve duygusal büyüme sinyalleri verir..selametle.

incim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba iyi akşamlar.
Ben yaklaşık bir buçuk hafta önce bir rüya gördüm. Kıyamet kopuyormuş fakat bunu ben biliyorum. Bir otobüsteyim içi boş, şöfor yok. Otobus kendi kendine gidiyor. Ön camdan görüyorum manzarayı. Gökyüzü yeryüzü ile birleşmiş ,öyle güzel bir manzara ki tarifi zor. Sanki yıldızlar var, etrafta ağaçlar var...
Dua ediyorum birden,"Allahım yalvarırım sana bu dünyada yaşadığım hayatı devam ettir öbür dünyadada bu dünyada yanımda olan insanları istiyorum. Ahirettede aile hayatı aynı şekilde devam edebiliyomuş." diyorum
Sonra ikinci bi dua ediyorum peşine "Allahım ne olur erkek arkadaşım ahirette de benimle olsun" diyorum.
Çok içten hatta ağlamaklı dua ediyorum. Otobüs gidiyor, ben hiç korkmuyorum rüyada, sadece herşey bitti artık diye üzülüyorum. Lütfen yorumlarınızı bekliyorum..

Üst Alt