• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kıyamet koptuğunu görmek

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba iyi akşamlar, Rüyaniz Hayr olsun
hani Keşke bir psikoloğum olsa ve içimde gizli kalan tüm duyguları bulup çıkarsa deriz ya Aslında onu çok uzakta aramanıza gerek yok;
rüyalarınızın mesajlarına kulak vermeniz yeterli. Onlar bilinçaltınızdaki her şeyi, belki de başka bir deyimle, gerçek sizi ,Sizden Size yine sizi anlatıyorlar.
içinizde bir boşluk, korku bir sürü çelişki ..Nefsinizle ruhunuz arasında öyle bir savaş var ki siz tedbir almazsanız bu savaş
ömür boyu sürer gider misali..La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim ...

rüyada kıyametin koptuğunu görmek;
Hayat Harekettir.. Kıyâmet İçinizde fırtınalar kopmadan Kişinin korkup sakınması gereken şeylere,kendinizi, maddi, manevi, imani Değiştirin diye yorumlanir..
Bir toplum kendilerinde bulunanı değiştirmedikçe Allah onlara verdiği bir nimeti değiştirmez
ve şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir."
Enfal sûresi, 53.ayet

Gördüğünüz rüya, gerçek hayatta iç dünyanızda büyük çalkantılar olduğunu, içinizde fırtınalar koptuğunu,
adeta bir iç kaos yaşadığınızı, ruh, ile nefis arasında kaldığınıza işaret etmektedir.

Bu tip Rüyalara, Haberci Rüyalar da denir Şimdi Değişme Zamanı kendi durumunu ,kendini değiştirme vakti geldi demek istiyor..Rabbim! En iyisini bilendir..

irşad ve ikaz görevini de yapmakta..rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya “İşte bak önünde böyle bir gün var”
diyerek uyandırmaya delâlet eder.ölmeden ölenlerden olalim ins.
"İnsan çaresiz değildir, duasızdır."

bu tip rüyalar, korkularınızın, güvensizliğinizin atlatılması için manevi bakımdan güçlenmeniz, Allah’a yakın olmaya çalışmanız gerektiğini temsil eder.
Allah’a yaklaşmaya çalıştıkça tüm sıkıntılarınız azaldığını,dertlerinizin kalmadığını göreceksiniz...
Yüce Allah'a yakın olan şeytana uzak olur!! Allah'tan uzak olan da, şeytana yakın olur..

"Allahım ne olur erkek arkadaşım ahirette de benimle Olsun"
Onu kaybetmekten mi korkuyorsunuz.....?
selametle..

incim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
"Allahım ne olur erkek arkadaşım ahirette de benimle Olsun"
Onu kaybetmekten mi korkuyorsunuz.....?
selametle..
Demişsiniz ya. Aslında herkeste olan normal derecede bir endişe duyuyorum tabiki bu normal. Fakat neden onun için o kadar içten dua ettiğimi anlayamıyorum. Çok duyguluydum çünkü. Acaba birşey mi olacak diye geçirdim aklımdan Allah korusun.
Birde bir kaç rüya tabiri sitesinde kıyametin sadece bir kişiye koptuğunun görülmesi o kişinin ölecegine işaret eder yazıyor.. Onuda okuyunca artık hep tedirginlik, korku içine girdim. Oysa rüyamda korkmamıştım sadece üzgündüm..

Gönül sızım...

figen

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, ben rüyamda bir evin camından bakıyorum hava ne karanlık nede aydınlık, basık bir hava var gök gürültüsü, şimşek, yağmur hepsi bir arada yer yarılıyor sanki. Şimşekler çakıyorİ sonra kendimi evin önünde dışarıda buluyorum arkama dönüp baktığımda deniz kabarmış taşıyor üstüme doğru geliyor oysa kıyamet kopuyormuş, kaçarken uyanmışım. Yorumlarsanız sevinirim.. hayırlı ramazanlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada kıyamet koptuğunu görmek;
Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizi ,Dışım sükut içim kıyamet misali,İçindeki kargaşayı çözebilmenin gerekliliğini ifade etmektedir.
Ancak ins.bu sıkıntılar bitecek ve uzun, huzurlu bir yaşam süreceksiniz...yeterki siz Kendinize gelin...

Bir insanın rüyada kıyamet gününü görmesi, onu çirkin şeylerden korkutmaya ve günahtan sakındırmaya delalet eder.
Gördüğünüz rüya, gerçek hayatta iç dünyanızda büyük çalkantılar olduğunu, içinizde fırtınalar koptuğunu,
adeta bir iç kaos yaşadığınızı, ruh, ile nefis arasında kaldığınıza işaret etmektedir.

Bu tip Rüyalara, Haberci Rüyalar da denir Şimdi Değişme Zamanı kendi durumunu ,kendini değiştirme vakti geldi demek istiyor..Rabbim! En iyisini bilendir..

irşad ve ikaz görevini de yapmakta..rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya “İşte bak önünde böyle bir gün var”
diyerek uyandırmaya delâlet eder.ölmeden ölenlerden olalim ins.
"İnsan çaresiz değildir, duasızdır."

bu tip rüyalar, korkularınızın, güvensizliğinizin atlatılması için manevi bakımdan güçlenmeniz, Allah’a yakın olmaya çalışmanız gerektiğini temsil eder.
Allah’a yaklaşmaya çalıştıkça tüm sıkıntılarınız azaldığını,dertlerinizin kalmadığını göreceksiniz...
Yüce Allah'a yakın olan şeytana uzak olur!! Allah'tan uzak olan da, şeytana yakın olur..selametle..

Cemgo

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada kıyamet görmek

Merhaba çocukken gördüğüm rüyayı anlatacam.
Koydeydim babaannem, dedem yanımdaydı bir anda herkes bı tarafa kaçmaya başladı. Dağlar yuruyordu, taşlar kıyamet kopuyordu çok dehsetti. Sonra birisi orda orda ALLAHI gördüm diyordu, ben de gök yüzüne baktım sadece büyük iki göz gorebildim.

Meli

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda üniversite okuduğum sehirdeyim, şehir orası değil ve deniz yok ama gerçekte deniz var rüya işte. Annem arıyor diyor ki gel kızım kötü şeyler olacak orada deniz kabaracak gibisinden. Ben de inanmıyorum, ihtimal vermiyorum olumsuz cevap veriyorum. Derken sonraki gün deniz bir değişik dalgalı, git gide dalgalar artıyor siddetleniyor, kayalari parçalıyor. Anladım ki çok kötü şeyler olacak, başlamıştı bile. Diyorum doğru demiş hemen eve gitmem lazım. Arkadaşlarımla toparlanıyorum olduğum yer farklı yüksek bi bina ve biz en yüksek katindayiz galiba, baktım ki dalgalar büyümüş artık herşey başlamış geç kaldım gidemem artık diyorum, ağlıyorum. Bir arkadaşım da var orada o an kıyamet gibiydi herşey, çok korkmuştum dualar ediyorum orada ve bir yandan da dışarda olanları görüyorum. Tsunami olmuş herşeyi altüst etmiş, sular herşeyin üstünde bizim olduğumuz binaya da gelmis. Derken bi yandan da başka olan şeyler de gösteriliyor bana örneğin havada olan uçağın düşmesi gibi, kıyamet gibiydi herşey izliyordum. Uyandım sonra da çok korkmuştum kalbim hızlı atıyor ağlayarak annemi aradım ve etkisinde kaldim.

M

Merve ozcelik

Kayıtsız
Misafir
Merve oz

Rüyalarımda sürekli kiyametin kopuşunu seyrediyorum kıyamet kişinin kendine ait diyorlar bu dogru mudur.

Haticeonur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kiyamet

Selamun aleykum ...annemi nisan ayında kaybettim..bu bir ay içerisinde annemi iki kez kiyamet kopan rüya içerinde gördüm birinde hiç tanımadığım bir kadına hayır icin para verdi diğerinde kıyamet alanında hortum cıkmış ve o hortum can alıyordu yalnız kıyamet bizim köyümüzde kopuyordu ve hortum sırası gelenin canını alıyordu sırası gelen vermem diyerek bağırıyordu 'canımı vermem manasinda'anneme gelmiş oluyordu sıra ve hortum anneme geldiğinde annem transa giriyor ve oda vermem diye bağırıyordu..birinde de annemin bacakları açıktı ve çok uzundu diz kapakları içine çökmüş sakat yürüyordu aynı rüyanın içinde eşimle ben trene biniyorduk ve eşim trende tuvalet temizleyicisi olarak calisiyormus bu rüyalar beni çok etkiledi ne manaya gelir yorumlarsanız çok mutlu olurum

Ayseguls

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda kıyamet koptuğunu gördüm

Rüyanın başında kıyamet olduğunu anlamadım evimizin yakınlarında bir yerde küçük kardeşimle ilgileniyordum ve annemle babamın da oraya gelmesini bekliyorduk sonra geldiklerini görünce onlara doğru koştum o anda tüm şehir manzara misali görünüyordu tüm arabalar aynı yöne gidiyordu halk yavaş yavaş aynı yerde toplanmaya başladı biz de olup bitenleri seyrediyorduk uçaklar gökyüzünden tek tek düşmeye başladı ve biz hızla oradan kaçtık düşen bir uçak alev aldı o alevin etkisiyle yollar yarılmaya başladı biz kaçıyorduk yol çöküyordu ailem o sırada yine yanımdaydı ve artık yolun sonu olduğunu da anlamıştık ben hakkınızı helal edin dedim babam helal olsun dedi ve çöken yol bizi içine çekti ve son anda Allah diye bağırdığımı hatırlıyorum inşallah hayra çıkar

Edanur12

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kıyamet görmek

Merhaba, rüyamda siniftaydim ve arkadaslarim vardi. Ders işliyorduk edebiyat dersi ve kollarımızı yaralar vardi bir salgin hastalik gibi hepimizde. Sonra ben isyan ettim bu hastalik ne zaman geçecek diye sinirlendim, hocam da zamanla geçer üstünü (yaranin) açık birak dedi. Ve sonra kiyametin kopacagini hissettim, hoca defterimize gunluk yazmamizi istedi tam basligi yazdim hatta yarim yamalak yazdım, kiyamet kopacagini hissettim ve Eshedu enla.. diyerek bekledim. Hocamla bakisiyorduk ben cok korkuyordum obur dunyada uyanisimi merak ediyordum, azap gorecegimden korkuyordum sanki. Sinifta kimse yoktu bir hocamla ben kaldim ve orada uyandım. Lütfen bunun anlamın nedir yorumlar mısınız ? Gece vakti uyuyamacagim simdi.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Merhaba iyi akşamlar.
Ben yaklaşık bir buçuk hafta önce bir rüya gördüm. Kıyamet kopuyormuş fakat bunu ben biliyorum. Bir otobüsteyim içi boş, şöfor yok. Otobus kendi kendine gidiyor. Ön camdan görüyorum manzarayı. Gökyüzü yeryüzü ile birleşmiş ,öyle güzel bir manzara ki tarifi zor. Sanki yıldızlar var, etrafta ağaçlar var...
Dua ediyorum birden,"Allahım yalvarırım sana bu dünyada yaşadığım hayatı devam ettir öbür dünyadada bu dünyada yanımda olan insanları istiyorum. Ahirettede aile hayatı aynı şekilde devam edebiliyomuş." diyorum
Sonra ikinci bi dua ediyorum peşine "Allahım ne olur erkek arkadaşım ahirette de benimle olsun" diyorum.
Çok içten hatta ağlamaklı dua ediyorum. Otobüs gidiyor, ben hiç korkmuyorum rüyada, sadece herşey bitti artık diye üzülüyorum. Lütfen yorumlarınızı bekliyorum..
Selamunaleyküm iyi geceler.

Kıyamet zor zamanların sonrasında bir huzura işarettir.

Dua etmek ise hidayet rıızk, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir kardeşim. Selâmetle..

Üst Alt