• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ALLAH yazısı görmek

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam
Rüyada Allah’ın ismini görmek, işitmek oldukça hayırlı bir rüyadır ..

Rüyada hissedilen açlık, korku ve geçim sıkıntısına işaret eder.Geçim sıkıntısı çekiyorsa bu sıkıntıdan kurtulacağına alamet sayılır.

Beşer zulmeder, kader adalet eder.
Olaya kader noktasından bakanda ne gam olur ne de keder. (men amene bil kaderi emine minel keder) yani kadere iman eden kederden emin olur ..
unutmayin Herkesin rızkı Allah'tan (c.c.) gelir..

Ellerimi her açtığımda yine 'şükrediyorum', sahip olduklarıma ve uzak kaldıklarıma; Vardır her 'Şerrin' bir 'Hayrı' ve 'Sebebi'.
Yaşanması gerekenlerin yazılmıştır, 'Vakt-i zamanı'. Ben elimden geleni yapıyorum, geriye kalan 'Takdir-i İlahi'..
HAYIRLI CUMALAR

Zahidin biri “Herkesin rızkı Allah’tan (c.c.) gelir.” hadisinin manasını anlamak istiyordu. Başını alıp çöllere düştü bir kenarda yatıp uyudu.
Kendi kendine:
– “Bakalım rızkım nasıl gelecek.” diyordu.
Derken bir kervan yolunu kaybetti, gele gele o zahidin yattığı yere geldiler. O zahidi yatıyor görünce, birisi:

– “Bu adam neden böyle yolun izin uğramadığı bu yerde yatıyor, kurttan, düşmandan korkmuyor mu? Ölü mü yoksa diri mi? dedi.
Kervandakiler onun yanına vardılar, zahit bakalım ne olacak diye hiç sesini çıkarmadı. Ne vücudunu oynattı ne gözünü açtı. Kervandakiler bunu görünce:

– “Bu zavallı açlıktan ölüm derecesine gelmiş.” dediler.
Ekmek ve yemek getirdiler. Zahit dişlerini iyice sıktı. Adamlar bıçak getirip dişlerinin arasına sokarak zorla ağzını açtılar. Çorbayı ağzına dökerek yemekleri zorla ağzına tıkıştırdılar..
ALLAH bir insana rızkını böyle zorla da olsa verir, Eğer kişi kaçsa gitse rızkı da onun arkasından onu takip edip onu mutlaka bulur.

kim06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada armut üzerinde Allah lafzı görmek

Selamün Aleyküm,
Rüyamda birkaç yakınımla kapalı bir yerde bank gibi bir şey üzerinde oturarak sohbet ediyoruz. Mekan kapalı almasına rağmen oldukça aydınlık ve ferah, huzurlu küçük bir yer. Bankın karşı duvarının üst kısmında küçük bir pencere var ve pencereden yeşil renkli bir yılanın başını kaldırarak bizi seyrettiğini fark ediyorum, ablama yılanı gösteriyorum ama onun orada olması çok doğalmış gibi hiç bir panik ve korku hissetmiyorum, hatta ablamın biraz ürkeceğini düşünerek gülmekten kendimi alamıyorum. Daha sonra etrafta yine korkmadığımız rahatsız olmadığımız açık renkli birkaç ufak yılan görüyoruz. Sonra yanımızda manav tezgahına benzer tezgahların olduğunu fark ediyoruz. Kenarlarında birkaç şeffaf poşet var. Önce onların içinde kiraz olduğunu sanıyoruz(kışın kiraz nereden çıktı diye düşünüyorum) ve ablam yememiz için poşete yanaştığında onların domates olduğunu fark ediyor ama yanındaki tezgahtan 1/3 ü kesilmiş sarı bir armut getiriyor. Armudu yaklaştırdığında üzerinde elips şeklinde sıralanmış ortadaki yazıyı işaret eden minik oklar olduğunu ve yazıya baktığımda Arapça ''Allahü'' yazdığını görüyorum. Masanın üzerine koyduğumuz an armut çürümeye başlıyor ve sadece''Allahü'' yazısı yazan yer( yazı daha da netleşerek) kalıyor ve hemen resmini çekiyorum. O an bir huzur içerisinde uyandım. Lütfen benim de rüyamı yorumlayabilirseniz çok sevinirim. Allah hayırlara çıkarsın. Teşekkür ediyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Allah hayırlara çıkarsın.
Rüyada armut görmek;
hayırlı işlere, mal, mülk ve bol kazanca ,neşeli, keyifli bir yaşam evresi geçirmekte olduğunuzu, bu günlerin kıymetini bilip, iyi değerlendirmeniz gerektiğine işaret eder...

Armut piş ağzıma düş..Allah'ın verdiği tüm halihazır dünya nimetlerini kullanarak da ahiretti kendimize uygun hale Cennete getirebilmek için bizde çaba sarfetmeliyiz..

Rüyada armut üzerinde Allah lafzı görmek ;
hayatınızda büyük ,yeni bir çığır açacak önemli bir değişime,yada değerli bir insan ile karşılacağınıza, Müjdeli bir haber alacağınıza, Murada ereceğinize işarettir.

İnsanda görecek göz işitecek kulak ,idrak edecek akil varsa her zerre bizi Allah’a götüren bize gerçeği söyleyen Her zerre bir cebraildir..her damla deryada bir hu dur .

Ne yersek yiyelim ne içersek içelim vücudumuz o besinlerin ,içeceklerin muhtevasında var olan mineralleri bedenimizde ,karakterimizde
duygu ve hareketlerimizde,hayatimizda yansımaları etkilerini görürüz ! O yüzden Ne Yediğimize ve NeY-i ve Nereden aldiğimiza Dikkat Edelim..

niyetti hayr olanin akibettide hayr olur..doğru olanı yapmak,kadar ayni zaman da doğru anlaşılmak,da o kadar önemlidir...

Armutun iyisinİ Yiyenlerden değil,İyisini karşımdakine ikram edenlerden...Severken Sevgi icin susup sabr edenlerden,Çürüğüne o'nun rızası için razı gelenlerden eyle Yarrab...amin.kissadan hisse..
Hayatlarımızda coşku ve huzur, umut ve güven, aşk ve sevgi daim olsun Kalplerimizi sıcak tutalım ki Aşk Olsun.

Yarabbim sen sinelerin özünü bilensin. Ben nefsimin şerrinden ,Aklım ,kalbim ve ruhumla sana sığınırım...Selam ve dua ile selametle..

acilangul1

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Allah yazısı görmek

Selamun aleykum gönül sızım.
Rüyamda yeşillik bir yerdeydim.Sonra tanıdığım yaşlı teyzeyi gördüm yanına gittim.Önünde su dolu kase ve küçük taşlar vardı.Taşlardan iki tane alıp suya atmamı söyledi ve bende dediği gibi attım.Sonra oradan uzaklaştım önüme küçük küçük dağlar çıktı.Papatyalar falan vardı.Ben birine çıkmaya başladım.çıktığım dağ yüksekmiş.en tepesine kadar çıktım.Sonra dağın en tepesinde yerde beyaz renkte arapça Allah yazıyordu. Gönül sızım rüyamı Allah rızası için yorumlar mısınız?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Allah hayırlara çıkarsın.
Boşa Koysan Dolmaz, Doluya Koysan Almaz en iyisi her şeyi ALLAH'A bırakmak. ALLAH'A tam güvenmek ve gerekeni yapacağına ,Hayırlısını yapacağına vereceğine inanmak..

Rüyada Allah yazısı görmek ;
rüyanız sizin Takva,iman olgunluğuna ,manevi huzura ermiş bir karaktere sahip özel bir insan olduğunuza delalettir..ayrıca iman ,Tevhid ,imtihan, sabır ,güclük, konusunda dikkatli olmayı gerektiğiniz konusunda bir uyari rüyasi da olabilir Allahu Alem..
manevi yönden mükemmele ulaşma yolunda ilerlediğinizi temsil etmektedir.
Rüyanız ,manevi yönden hayırlara işaret etmektedir.

Rüyada papatya görmek;
rahatlık, huzur, gevşeme, stresten uzaklaşmayı haber verir.

Papatyalar aynı zamanda iyi, yardım seven bir insan, kimseyi kırmayan iyi bir arkadaş olarak yorumlanmaktadır.
selametle..

KanKirmizi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Allah yazısı

Selâmün aleyküm..
2 gün önce gördüğüm rüyayı size aktarmak istiyorum. Rüyamda üniversitede dersimin olduğu sınıfı arıyordum. Bütün okulu dolaştım. En sonunda sınıfımı buldum. Bütün sınıflar numaralarla sınıflandırılmıştı. Benim ders göreceğim sınıfın üzerinde latin harfleriyle Allah yazıyordu. İçeri girip sırama oturduğum sırada uyandım. Sizce bu rüyanın anlamı nedir? Şimdiden Allah razı olsun...

Semos

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Allah yazısı görmek

Rüyada Allah yazısı görmek.
Ruyamda masmavi berrak denizin üstünde yürüyorum her tarafta yıldızlar var heryer ışıl ışıl yıldızların içinde arapça allah yazıyordu çok etkilendim.

Üst Alt