• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ALLAH yazısı görmek

esruli

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun..çok teşekkür ederim gönül gözünüzle güzel görüp güzel kelamlar ettiğiniz için..Allaha hamd olsun yaşamımda da çok huzurluyum..içimi ferahlattınız

nursu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Allah yazısı görmek

Selamünaleyküm, ben rüyamda bir yerde oturuyorum, daha sonra yere bakarken gökten kar tanesinin yansımalarını yerde görüyorum. ardından ayağa kalkıp etrafıma bakıyorum etrafımda gökten Allah yazısı iniyor, çatıların tepelerinde kocaman Allah yazıları vardı. ne anlama geliyor acaba söyler misiniz şimdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve Bereketuhü
Hayirdir insallah bu yasta bu iman ve bu güzelik ve rüya ne mutlu size..Elhamdullilah...

Rüyada gökyüzünde Allah yazısı görmek ;
rüyanız sizin Takva,iman olgunluguna erismis,manevi huzura ermiş bir karaktere sahip özel bir insan olduğunuza delalettir..

"yere bakarken gökten kar tanesinin yansımalarını yerde görüyorum "

Ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol...insani severken soğukluk gösterdiğini ,yanstığini ifade eder.

Üzerimize cemaliyle yumuşatacı ve şeker tadında karlar indirip
celaliyle dağları ve yolları kara büyüyen Rabbimiz,
kalplerimize kar tanesinin paklığını indir ki Dargın ve Kırgın olduklarimizi af edebilelim....
mutluluklarımızı kar taneleri sayısınca çok eyle,
hüzünlerimizi rahmetinin dokunuşuyla kar taneleri gibi erit,
dostluklarımızı her bir kar tanesi gibi özel ve güzel olarak halkeyle,
bizi Senin rızan yolunda uçuşan kar taneleri eyle,günahlarımızı
gufranın karında yıka ve temizle.

muhammedaksoy

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Arapca ALLAH ve MUHAMMED Lafzı yazmak ve süslemek

SelamunAleyküm,
Rüyamda yüksek bir tabela üzerine ALLAH ve MUHAMMED lafzı yazıyorum Eşim de geliyor Çok güzel olmuş ama etrafında eksikler var diyor.Ve hatırlayamadığım ayetlerle süslüyor.Sonra birşeyler eklememi istiyor.Bende çok yüksekte kaldığını ve boyumun yetişmeyeceğini söylüyorum.Daha sonra eşim olduğundan daha büyük görünüyor ve beni kaldırıyor.kalanını tamamlıyoruz.Sonra geriyr çekilip izliyoruz.Çok güzel görünüyordu yaldızlı sarı rengi ve çok parlaktı.Eşim beni kaldırırken Bu çocuk gibi daima sevip koruyacaksın diyor bir ses.
Ayrıca pis işlerle uğraşan birkaç arkadaş görüyorum çamur içinde siz ne yapıyorsunuz diyorum.Bu bizi bırakmıyor diyip birini gösteriyorlar.Sonra o çamurdan birkaç kürek atmaya çalışırken uyanıyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
vedud.jpg

Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada Arapça Allah cc. ve Muhammed sav Yazdığını Görmek;
Zafer ve başarı elde etmeye, en büyük zorlukların üstesinden gelmeye, her türlü sıkıntıyı aşmaya, inanç, güç ve kudret sahibi olmaya ,hayırlı ve salih evlada delalet eder.
Rüya sahibinin kendisini mutsuz ve başarısız eden her türlü engeli aşacağına, huzurlu, mutlu olacağına ve yüzünün gülmesini sağlayacak temiz haberler alacağına işaret eder.
eşinizin çok güzel bir insan kiymettini bilin ..

"Mümin erkeklerle mümin kadınlar birbirlerinin velileri, yardımcılarıdır. Onlar iyilikleri teşvik edip kötülükleri menederler. Namazı hakkıyla yerine getirir, zekâtı verir, Allah’a ve Resulüne itaat ederler. İşte onları Allah geniş rahmetine mazhar edecektir. Çünkü Allah azîzdir, hakîmdir/ üstün kudret, tam hüküm ve hikmet sahibidir.”(Tevbe, 9/71).
"Sevginin nefisler üzerindeki hakimiyeti akıldan daha fazladır."

Rüyada çamur görmek ;
Ruh ,duygusal hastalık,zillete düşmeye ve iftiraya tabir olunur..

Rüyada Çamur Görmek / Psikolojik Yorumu
Rüyada çamur görmek kişinin dağınık bir durumda olduğunu, kendini daha iyi hissetmek için ruhsal bir temizlik yapması gerektiğini simgeler.

Rüyada çamur görmek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve çamurdan birkaç kürek atmaya çalışan
o insanlardan UZAK DURUN...Selametle..

armin3

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Alevler içinde Ateşle yazılmış Arapça Allah Yazısı görmek

Merhabalar islamiforumlar.net
Uzun zamandır çok farklı rüyalar görüyorum. Ancak son gördüğüm rüyamı sitelerde ararken detaylı yorumlanması gereken kerametli rüya diye tabirlerle karşılaştım. iyi bir tabir yapacak site araştırırken size rastladım.Diğer kullanıcıların rüyalarına yapmış olduğunuz titiz ve özenli yorumlardan etkilendim.
Bu yüzden rüyamın sizler tarafından inşallah sağlıklı bir yorum ile açıklığa kavuşacağını düşünüyorum.

Rüyamda kalabalık bir mekanda sanırım bir hastanenin bekleme salonuydu ve çevremde çok sayıda ikiz bebek sahibi aile vardı. Bu Ailelerden birinin yanına yaklaşıp bebeklerini sevmek istedim. Eğilip bebeğin yüzüne baktığımda ; Gözlerinin gözlerinin retina ve göz bebeklerinin tıpkı bir şömine gibi alev alev yanıyordu ve tam göz bebeğinin ortasında Arapça harflerle ve ateşle yazılmış ALLAH yazısı gördüm, dönüp diğer gözüne baktım diğerinde de aynı şekilde vardı sonra şaşırmış bi şekilde doğruldum uzaklara daldım.. uyandığımda rüyanın etkisindeydim hala. Rüyayı göreli 3 gün oldu etkisinde kaldığım için araştırıp anlamını öğrenmek istedim İnşallah yardımcı olursunuz. ALLAH yardımcınız olsun. Rabbim İlminizi Artırsın. Amin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar armin3 kardeşim ,Rüyaniz Hayr olsun..
Ben rüyaları elimden,dilimden,kalbimden ,tecrübelerimden ,geldiğince yorumlamaya çalışırım!!
ama velhasılı kelam kendi rüyasının yorumunu okuyanın içsel ve görsel ,samimi ve idrak,algılamasına göre mana değişimine uğrar ve anlar kişi...

Dedim ya Herkes idrakınca, kadarınca, kaderince nasibince payını alır okur ve idrak edebilir ancak...
Neden mi çünkü herşey nasip meselesi.Herkes ancak nasibince faydalanıyor hayattan ve her şeyden..
Herkes ancak nasibince alır bu rüya yorumlarından..

Ey benim nasiplim,kerametlim ; Senin aşktan yana nasîbin varsa, Dokunsan da yanacaksın,sadece gözlerine baksan da yanacaksın; Dokunmadan da.'

BANA TESELLİĞ GELMEZ HAKK EMRETMEDİKÇE... HALK BUNU İDRAKTEN YOKSUN HAKK HÜKMETMEDİKÇE...
HÜKÜM ONDAN BEN İSE KULUYUM İSTER DALDIRIR İSTER KALDIRIR İSTER YAZDIRIR İSTERSE UNUTURUR VAR MI ONDAN GAYRISI...

Rüyada Alevler içinde Ateşle yazılmış Arapça Allah Yazısı görmek ;
Her neye baksa gözün bil sırr‐ı Sübhân andadır..
Her nereye bakarsan bak Allah Teâlâ’nın sırrı ondadır,
Kulağın her ne işitse Kur’ân özü ondadır.
Kul her ne yöne yönelirse Hakkın yüzü oradadır.

"Gözlerinin gözlerinin retina ve göz bebeklerinin tıpkı bir şömine gibi alev alev yanıyordu ve tam göz bebeğinin ortasında Arapça harflerle ve ateşle yazılmış ALLAH yazısı gördüm,"
iki farklı yorumu vardir..
-Bizim görme yeteneğimiz ancak O cc. görmemizi hükmettiği kadardir!!Olaylara ibret ve hikmet gözü ve Hak rızası ile bakarsaniz dünya ve ahirettinizi felaha ereceğinize,...
Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda İçinizdeki Ateş sıkıntılı ,korku ve endişeli bir dönem geçirdiğinizi ifade etmektedir.

İnsanlar her şeyi "gözleriyle" gördüklerini zannederler. Bunun sebebi, doğdukları andan itibaren aldıkları dış telkinlerdir.
Oysa gören "göz" değildir ..Siz yeterki tevafuk olan olaylari Hikmet gözü ile Aşık olmayı değil aşk ile gönül gözü ile bakmayı öğrenin...

-Gözünüzü haramdan sakının (harama bakmayın)Yoksa Rabbim Sizden bu güzel, nimet ve kerametti alir da gözünüzün önünü bile göremezsiniz ...

Allahın adının yazılı olduğunu görmek, düşüncelerini doğru ve faydalı yönde kullanmak gerektiğini ve böylece her şeyin hayırlı gelişeceğini işaret ederken, hayırlı işler yapmak, hayır işlemek gerektiğini temsil etmektedir.:Hayra bakmak;Hayra vesile olmaya yol açar...

"Bir toplum kendilerinde bulunanı değiştirmedikçe Allah onlara verdiği bir nimeti değiştirmez
ve şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir."Enfal sûresi, 53.ayet

Biz kendimizi değiştirmedikçe Allah azza ve Celal İçinde bulunduğunuz şartlar,imkan ve durumlari da değiştirmez...
Her şey seninle başlar...Sorun da Sen çare de SEN..çaresizsen çare de sensin! Kerim de sensin Keramett de Sen...

armin3

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınızdan dolayı çok sağ olun.

"-Gözünüzü haramdan sakının (harama bakmayın)Yoksa Rabbim Sizden bu güzel, nimet ve kerametti alir da gözünüzün önünü bile göremezsiniz ..." demişsiniz. bunu biraz daha açıklarmısınız?
Allah vermişse bir keramet inşallah layık olmaya çalışırım.

Gönül sızım...
https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html

armin3

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Anladımmm. Allah razı olsun. İnşallah başka rüyalarım olursa yine yorumlarınızı isterim.Allaha emanet olunuz. Selamlar...

gnlkctrk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ALLAH yazısı görmek.

Selamünaleyküm,rüyamda bir kadın üzerine bir sürü korunmak amaçlı tılsımlar yazılmış çok güzel renklerde bir eşya giymişti ve bana da " ben yıllardır bunlardan kurtulmaya çalışıyorum hala tam kurtulabilmiş değilim sen nasıl korunuyorsun mutlaka korunman lazım" deyip adının Arapça yazılı olduğu bir levha gösteriyordu "benim adım ayça unutma ayça" diye tekrar ediyordu duvarda ALLAH (cc) MUHAMMED(sav)yazan seccadeler ve altın bir levhanın içinde yine Arapça ALLAH(cc) yazıyordu.ben uzun yıllardır cinler tarafından rahatsız ediliyorum çok kötü günlerim ve gecelerim oldu ALLAH ü tealaya sığınmaktan başka bir çare aramadım MEVLA mın verdiği sabırla,inançla ,imanla her seferin üstesinden geliyorum çok şükür,rüyayla alakalı olduğunu düşündüğüm için yazma gereği duydum.rüyamı yorumlarsanız çok memnun olurum.RABBİM yar ve yardımcınız olsun....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Tılsım nedir ?
Esrarlı bir kuvvet taşıdığına, tabiatüstü gücü bulunduğuna, birtakım sırlar sakladığına inanılan şey.
Tılsım karşılığında dilimizde sihir, büyü, efsun kelimeleri kullanılmaktadır.
Tılsım, insanları koruduğuna veya uğur getirdiğine inanılan tabiat veya insan eseri olan nesnelerin tamamını içine alır.

Tılsımı dinden uzak tutmak ve onu din ile karıştırmamaya özen göstermek gerekir. Tılsım ile tılsımdan sonra ortaya çıkacak durum arasında sebep sonuç münasebeti bulunmasına rağmen, her dinden insanın tılsım ve tılsıma benzer uygulamalardan medet ummaları cidden düşündürücüdür.

İslâm tılsım yapılmasını da, tılsıma inanılmasını da yasaklamış, medet umarak onu meslek edinmeyi şiddetle reddetmiştir.
Ayrıca İslâm, tılsımın mucize ve keramete benzetilmemesine özen göstermiş, onu müşrik ve kâfirlere özgü bir faaliyet olarak değerlendirmiştir.
İslâm'a göre tılsım, Allah'tan gelen bilgilere dayanmaz.
Kur'an-ı Kerîm, tılsım ve ona benzer faaliyetleri bâtıl ve şeytan işi saymış (el-Âraf, 7/102), sâhir sözüyle de büyü ve tılsım yapanları kastetmiştir
(el-Âraf, 7/109, 113; et-Tûr, 52/15; el-Hicr, 99/14-15). Hz. Muhammed'e gelen ilâhî vahye inanmayanlar ona sihirbaz,
büyücü ve tılsımcı iftirasında bulunmuş ve sözlerini de sihir saymışlardır (el-Müddessir, 74/24).

Genellikle ilâhiyat ve sosyoloji ile ilgilenen bilginlere göre tılsımın tesiri daha çok psikolojiktir.
Halk tılsımın etkisini görünce onu yapan kişiye bağlanır ve âdeta onun müşterisi olur. Kendisine tılsım yapılan kişi, bunun tesirinden kurtulmak için
Hz. Peygamber'in sav.yaptığı gibi İhlâs, Felâk ve Nâs sûrelerini üç kere okuyarak bütün "bedenine üflemelidir.

Bu hareketin üfürükçülükle bir ilgisinin bulunmadığını, aksine Kur'an-ı Kerîm'den şifa ummaya dayandığını belirtmekte fayda vardır.
Kur'an-ı Kerîm ve Hadis-i Şerif'ler, Allah'ın iradesi dışında hiç kimsenin kimseye fayda veya zarar vermeyeceğini defalarca vurgulamış,
tılsım yapan kişide olağanüstü bir güç bulunduğuna inanmayı kesinlikle reddetmiştir (el-Mâide, 5/90; Tâhâ, 20/69).

"bir kadın üzerine bir sürü korunmak amaçlı tılsımlar yazılmış çok güzel renklerde bir eşya giymişti "
Cinniler ılk musallatında genelde rüya yolunu tercıh ederler..

Rüyada Allah yazısı görmek ;
rüyanız sizin Takva,iman olgunluğuna erismis,manevi huzura ermiş bir karaktere sahip özel bir insan olduğunuza delalettir..
ayrıca iman ,Tevhid konusunda dikkatli olmayı gerektiğiniz konusunda bir uyari rüyasi da olabilir Allahu Alem..
düzenli olarak ihlas felak ve nas sürelerini okuyun..

"O sinsi vesvesenin şerrinden, O ki insanların göğüslerine (kötü düşünceler) fısıldar. Gerek cinlerden,gerek insanlardan(olan bütün vesvesecilerin şerrinden Allah'a sığınırım!" (Nas 4-6)

duaa..

gnlkctrk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm,ben yanlış telaffuzumdan dolayı özür dilerim!benim tılsımdan kastım hani padişahlar savaş zamanı iç elbiselerinede yazdırırlarmış vefk demem gerekiyordu düzeltiyorum tılsım değil vefkti ve cinnilerin rüyada yada gerçekte nasıl gelişlerini milyonlarca kez yaşadım bu içinde cinnilerin olduğu bir rüya değildi o yüzden yorumlanmasını istedim.sitenizi tesadüfen buldum desem!tesadüflere ne kadar inanırım!o tartışılır. bu benim için özel ve güzel bir rüyaydı ben kendi aklımca hayra ve güzele yordum(ALLAHın tüm sıfatlarını içeren ismi nasıl kötü düşündürebilirdiki ) ama yinede daha ilimli birinden hayırlı bir rüya olduğunu duymak istedim.genelde rüya yorumlatmaya ihtiyaç duymam açık ve nettir rüyalarım.okuduğunuz için yorumladığınız için allah razı olsun.mevlam hepimizi sevdiği razı olduğu kullardan eylesin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam
Rüyada Allah’ın ismini görmek, işitmek tabiki oldukça hayırlı bir rüyadır ..
Her şeyin bir önyüzü olduğu gibi birde arka yüzü vardır, bir görünen tarafı olduğu gibi birde görünmeyen tarafı vardır.
Görünen taraf Zahir görünmeyen taraf da batını olduğu gibi rüyalarında ,Zahiri vardır,bir de batını tarafı vardır..

"içinde cinnilerin olduğu bir rüya değildi "evet

"bir kadın üzerine bir sürü korunmak amaçlı tılsımlar yazılmış çok güzel renklerde bir eşya giymişti ve bana da ben yıllardır bunlardan kurtulmaya çalışıyorum,
hala tam kurtulabilmiş değilim "

tılsım,vesvese,şüphe,Vefk olan yerde bu fikri Rüya yolu ile size farkettirmeden, bilinçaltına yerleştirmek istemesinden cinlerin olduğunu anladim..
Cin ve Şeytanın uygulayacağı yaklaşma taktiği her insana göre değişir. Her insanı en zayıf noktasından yakalamayı amaçlar.

Tesadüfler ben de inanmam...
" Bulmak ve bulunmak istiyen insanin,şans eseri keşf edildiğine inanmiyorum..
Rabbimiz Allah azze ve celle'nin ilmi dışında hiç bir iş gerçekleşmez.
En'am suresi 59.Ayet'te de belirtildiği gibi,''O'nun ilmi dışında bir yaprak dahi düşmez''
her yazgı kaderullah'dır ve hiç bir şey tesadüfi değildir...

her işlenen ve işlenecek olan,yaşanan ve yaşanacak olan Allah indinde yazgıdır.şans diye bir şey yok,nasib,kısmet ,kader, diye bir şey vardır...
tesadüflere asla Allah indinde yer yok,ancak tevafuk yani Allah'ın dilemesi vardır...

şimdi ben zamaninda bir bebeği evladlik aldim bu bir şans eserimi..? bu olan fiilde hiç mi bir sebep,bir gaye,bir hikmet ,
bir mânâ yokmu saniyoruz..
hiç bir şey kendiliğinden oluşmaz,yüce yaradan herşeyin yaratılmasını ve oluşmasını diler,''ol'' der ve olur...
Hasbinallah ve Ni'mel Vekil, ve Ni'mel Mevla, ve Ni'mel Nasir...
Allah cc. yeterlidir.
Cünkü ALLAH c.c. herşeyin sahibidir. Kuluna yakindir, kulu ona yakinsa.......

Soru:
Vefk nedir? Vefk yaptırmakta sakınca var mıdır?
Cevap:
Vefk (الوفق); harf, rakam, kelime, esmâ-i hüsnâ, âyet ve sûrelerin belli bir düzene göre kareler içine yazılarak bunda bâtınî mânâlar arayan bir tılsım türüdür.

Vefk, ebced harfleri olarak bilinen, harflerin sayı değerlerinden yola çıkarak, değişik ve çoğu anlaşılmaz şekiller yapılarak duaların rakamlara, geometrik çizim ve biçimlere dökülmesidir.

Sözlükte “uyum, uygun, münasip” anlamındaki vefk; harflerin tek olarak veya terkip halinde özelliklerini (havâs) konu edinen Hurûfiliğin bir kolu olup harflerle rakamların sihrî anlamlar taşıdığı düşüncesine dayanır.

Hiçbir dînî ve ilmî temeli olmayan, câhiliye Araplarında da kısmen bilinen vefkin İslâm coğrafyasına Hint ve Sâbiîlerden geçtiği tahmin edilmektedir.

Bunu yapan kişiler daha sonra buradan şifa, derman ve kurtuluş çaresi ürettiklerini ileri sürüyorlar. Bu gibi şeylerin dinimizde yeri yoktur. Kesinlikle kaçınılması gerekir.
Ayrıntı için : İlyas Çelebi, “Vefk”, Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi (DİA), c: 42, s. 605-607.
Alinti

gnlkctrk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm,peki olayı şöyle algılıyabilirmiyim? onların bana geliş şekli genelde sıkıntı,ses ,konuşma şeklinde oluyor ben yıllardır bunların sıkıntısını çekiyorum bir çok şekliyle göründü ama allaha binlerce şükür her savaşımda ben galip geldim fakat ne yazıkki tam manasıyla kurtulamadım şekilleri rüyadada olsa hep kötüydü şimdi ise" iyi şekille görünüp etki etmek istiyor"! böyle mi anlamam gerek ?sizce

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam mesleğimden dolayi;insan, ruh sağlığı, metafizik ötesi,Cinler ve insan psikolojisi ile Rüyalari ile arada olan bilinçaltı,
parapsikoloji, Paranormal ,paranoya teorisi, konuları,üzerinde araştırmalar yapmaktayım..

Cinler, bir takım gürültüler oluşturur veya sesler çıkartır, âdeta içinde bulunulan evi veya katı yıkılıyormuşçasına gürültülerle sarsabilir; akla hayâle gelmeyecek korkunç şekillerde göze görünebilir!. İşte bütün bunlar olmasına rağmen, kişinin bütün soğukkanlılığıyla Ayet-el Kürsi ve Nas ve Felak Surelerini bitirmeye çalışması îcabeder.

Bu rüyada,Allaha binlerce kez şükür her savaşınizda galip geldiniz fakat ne yazıkki tam manasıyla kurtulamadıniz şeklinde Allah'a her An sığınarak!! iman ,Tevhid konusunda dikkatli olmayı gerektiğiniz konusunda bir uyari rüyasi da olabilir Allahu Alem..Tedbir ve Temkin Ya Hu..Ya Hayy cc.

Gönül sızım...
https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html

defneli

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Allah yazısı görmek

Selamun aleykum hocam, benimde bu şekilde rüyam oldu araştırırken sizi buldum yorumlarsanız çok sevinirim.
2 Gece önce rüyamda karanlık bir odada, kare küçük bir masa var bır kenarındada yaşlı bir dede oturuyor, küçük bloknot kağıda birşeyler yazıyor ve bende dıger kenardan okuyamadım için yanına gidip bakıyorum. Kagıtta 3 tane Allahın ismi yazıyor ve bana okut ona bunu diyor. Okutacağım erkek arkadaşımda arkamda duruyor. Kağıda baktıgımda el-gaffar, ya münezzil yazıyor ama üçüncüyü tam hatırlayamıyorum.
Netten baktıgımda sayılarıyla zikredin gibi şeyler yazıyordu. Rüyam hayırlara çıkması ümidiyle inşallah , yorumlayabilir misiniz ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyada Allah’ın ismini görmek, işitmek tabiki oldukça hayırlı bir rüyadır ..
"rüyamda karanlık bir odada "
İçinde bulunduğunuz sıkıntılar,yada İçinizdeki Karanlıktan kurtulmak için ne yapmalıyım diye bir Ruh halinde uyudu iseniz sanirim bu da Size Rabbinden umduğun bir lütf,bir işarettir...
Rüyada Allah Yazısı Görmek;
Hidayete ermeye, hikmet sahibi olmaya, ilim ve takva içinde yaşamaya rivayet edilir. Rüyayı gören kişi için hayırlara ve kurtuluşa kavuşacağına, dertlerinin ve hastalıklarının şifasını bulacağına, çaresizliklerine çözüm, acizliklerine de çareler bulacağına delalet eder.
El-Gaffar;
Çok mağfiret ve merhamet eden, suçları en çok affeden, çirkinlikleri örten ve ayıpları gizleyen Dilediğini günah işlemekten koruyan manalarına gelir..

Allah cc.içte ve dışta her an hepimizi tamama erdirmekle meşguldür.
Tek tek herbirimiz tamamlanmamış bir sanat eseriyiz....
Yaşadığımız her hadise,atlattığımız her badire eksiklerimizi gidermemiz için tasarlanmıştır.
Rab noksanlarımızla ayrı ayrı uğraşır çünkü beşeriyet denen eser kusursuzluğu hedefler..
Affet Bizi Allahim...

Belli ki zor bir dönem yaşamışsın.Allah kendisine samimi bir şekilde tevbe eden her kulun günahını bağışlayacağını söylüyor.
Tevbenin şartları:

1- İşlediği günaha son vermek,
2- İşlediğine pişman olmak,
3- Artık o günaha dönmemeye azmetmek,

Ayrıca sen dinini güzel bir şekilde yaşadığın müddetçe Allah seninle beraber olacaktır.
Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırma!(bizi sapıtma) bize, tarafından rahmet bağışla! lütfu en bol olan sensin..... Al-i İmran 8
ESTAĞFİRULLAH Dilimle söylediğim tüm kötü sözlere…
ESTAĞFİRULLAH Gözümle gördüğüm çirkin şeylere…
ESTAĞFİRULLAH Ayağımla gittiğim haram yerlere…
ESTAĞFİRULLAH Kulağımla duyduğum faydasız ve boş sözlere…
ESTAĞFİRULLAH Bilerek ya da bilmeyerek işlediğim bütün günahlarıma…
Estağfirullah! Estağfirullah! Estağfirullah!
"Başınıza gelen herhangi bir musibet kendi ellerinizle kazandıklarınız yüzündendir. Bununla beraber Allah yine de çoğunu affeder."42/ŞÛRÂ-30

Rüyanızın yorumu;
İçinde bulunduğunuz sıkıntılar,yada İçinizdeki Karanlıktan kurtulmak için tövbe ve istiğfar etmeniz gerektiğini!!
bir şeyler değişmeli.. Belki her şey değişmeli hayatında. ... Değişen bir şey yoksa her şey aynı stress ve gerginlikte ayni olduğun yerde ve durumda,doğrular bulunmadığı sürece ömrünü beyhude geçirirsiniz..

El-Müzil:
Dilediğini zillete düşüren, hor ve hakir eden.
tövbe ve istiğfar etmez ve kendinizi değiştirmezseniz korkarim ki zillete düşer, hor ve hakir olup haklı iken haksız mağdur yada suçlu duruma düşersiniz selametle..

tub817

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyamda allah yazisi gordum

Ruyamda egilmis yerde duruyodum bana dogru mor, pembe, lila renklerinde bir kelebek ucarak geldi onume kondu, kanatlarini acti. Kanatlarinin altindan arapca allah yaziyodu. Sonra ben hayretle o guzellige bakarken uctu gitti ve uyandim acaba ruyamin yorumu nedir?

YÖNETİM/UYARI:
Mesaja selamla başlayın (selamünaleyküm , merhaba, iyi günler v.b) Mesaja başlarken kısaltmalar kullanmayın. ( slm, s.a, s.aleyküm, mrb gibi) Mesajına selam vermeden başlayanların mesajları CEVAPLANMAZ.
https://www.islamiforumlar.net/ruya...-paylasmak-icin-uymaniz-gereken-kurallar.html

Gülümse hayata

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada ALLAH lafsı gormek

Selamın aleykum, rüyamda yemeye ekmek bulamıyormusuz, acmısız bırseyler ıstemek ıcın bırısıne gitmek istiyoruz ama evi cok uzak oldugu ıcın gıdemıyoruz ve bır komsuya hıc yemegımiızin olmadıgını soyluyoruz. O da bıze yemek vermek ıcın elındekı keskın seyle duvara vuruyor, duvarda ALLAH yazısı belırdı ve yerde rızık cıkmaya basladı o yıyecegı aldıktan sonra evımız rızık oldu.

Üst Alt