Merhaba Arkadaşlar

AyberkHoca

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba Arkadaşlar Ben Ayberk Müslümanım Fakat Tüm dinleri Araştırmış Biriyim Elimden Geldiği Sürece Size Yardım Etmeye Çalışacağım. Forumunuza Katılmak Benim İçin Onurdur...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba bu forum sadece islami bilgiler içerir. Başka dinlerle ilgilenmiyoruz bilgin olsun!!

AyberkHoca

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim islam dini en son gönderilen hak dindir ve islam dini her dine saygı duyar ve islamda ilim öğrenmek sevaptır. :)

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
İslamda ilim öğrenmek sevaptır diyorsun da sen neden öğrenmiyorsun acaba! İlmin olsa mesajında BUHARİ-MÜSLİM hadisi hakkında "doğruluğu tartışılmaktadır" demezdin. Yani sen sahih hadise, sahih değil demiş oluyorsun ki bu da sende "ilim" olmadığını gösteriyor!!!

AyberkHoca

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir hadisin doğruluğu herzaman tartışılır peki eğer ben bilgisizsem bana hadisin doğruluğunu kanıtlarsan sana inanıcam bana öğret hadisin kesin doğru olduğunu nerden biliyorsun ?

Ben İmam Buhari nin söyledikleri yanlış demiyorum tabikide doğru fakat imam buhari 800 lü yıllarda yaşamış biri ve onun bu söylediği hadisler günümüze kadar değiştirilmediğine bir kanıtın varmı? yani bunun ne kadar doğru ne kadar kesin bilgi olduğunu kanıtlayabilirmisin elinde bir delil varmı ?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hadis başlı başına bir ilim dalıdır. Hadisler isnatlarına ve daha bir çok kriterlere göre tek tek ele alınıp bu ilmin uzmanları tarafından tasnif edilmiş ve ayrılmıştır.
Şimdi sen kimsin ki ben sana bunu ispat edeyim, ayrıca neden ispat edeyim. Sen inanıyorsan inanırsın, inanmıyorsan banane. Burası ehli sünnet bir forumdur. Burada hadislere dil uzatamazsın, ayrıca buradan üfürükçülerin telefon numaralarını veremezsin. Madem öğrenmek istiyorsun gidip kaynaklardan hadislerin isnat bilgilerini bul, secerelere bak öğren.

AyberkHoca

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
üfürükçü dediğin adam senin yaşadığın yılların 30 ila çarpımı kadar ilim bilen bir adam emin ol sen kendini çok bilgili zannediyorsun ya çok bilgisizsin daha bana burda saygı bile gösteremiyorsun konuşmalara bak sen kimsin kardeşim ben senin din kardeşinim bana öğretmek anlatmak zorundasın bu forum bilgileşme inancımı daha sağlama almak için kurulmuş bir forum senin gibi asabi birisi nasıl bilgi verebilir ki ?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
üfürükçü dediğin adam senin yaşadığın yılların 30 ila çarpımı kadar ilim bilen bir adam emin ol sen kendini çok bilgili zannediyorsun ya çok bilgisizsin daha bana burda saygı bile gösteremiyorsun konuşmalara bak sen kimsin kardeşim ben senin din kardeşinim bana öğretmek anlatmak zorundasın bu forum bilgileşme inancımı daha sağlama almak için kurulmuş bir forum senin gibi asabi birisi nasıl bilgi verebilir ki ?
Zerre kadar ilmin yok. Gelmişsin burada herşeyi biliyorum havasında, yok dinleri araştırdım, herşeyi biliyorum bilmemne diyip hadislere dil uzatıyorsun. Birde kalkmış buradan büyücü, üfürükçü tavsiyesi yapıp telefon vermeye kalkıyorsun. Şimdi sen ne saygısı görmek istiyorsun. Senin gibileri biz doğrudan forumdan atıyoruz. Birde sana hadisin doğruluğunu kanıtlayacakmışım hadi arkadaş başka kapıya seninle uğraşacak ne zamanımız var ne gereği var. Yallah...

Ben İmam Buhari nin söyledikleri yanlış demiyorum tabikide doğru fakat imam buhari 800 lü yıllarda yaşamış biri ve onun bu söylediği hadisler günümüze kadar değiştirilmediğine bir kanıtın varmı? yani bunun ne kadar doğru ne kadar kesin bilgi olduğunu kanıtlayabilirmisin elinde bir delil varmı ?
Ben sana hadislerin doğruluğunu mu kanıtlayacamhmmnn... Haydi arkadaş gerçekten zerre kadar ilim yok sende. Ya da sen ne dediğin bilmiyorsun...hmmnn

Birde yukarda yazmışsın, "ben senin din kardeşinim anlatmak zorundasın" Amenna insan gibi gelip sor bildiğimiz varsa anlatalım.

Sen üye olmuşsun kendine Ayberkhoca demişsin ayrıca "Ben Ayberk Müslümanım Fakat Tüm dinleri Araştırmış Biriyim Elimden Geldiği Sürece Size Yardım Etmeye Çalışacağım." diyerek havaya uçmuşsun. Hadisleri inkar yoluna girmişsin, birde üstüne ne idiğü belirsin üfürükçü yada büyücünün numarasını vermişsin daha üstüne gelip bana asbi diyorsun, bilgi vermek, anlatmak zorundasın diyorsun.dfgtn Yürü gitkzgnn..

bilginakay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selam Ayberk. Hoş geldin. İyi forumlar dilerim :)

huzuricin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben armağan selam forum ailesi. Eskişehir'de yaşıyorum, İşletmeciyim. Ekonomi dünyasını takip ediyorum sürekli. 28 yaşındayım. Ekonomi ile son 5 yıldır ilgileniyorum. Gündemi sürekli takip ediyorum. Hayatı dolu dolu yaşamayı seviyorum. İyi forumlar herkese.

Üst Alt