İletişim ve Empati

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah RAZI olsun..
aslinda buradaki en buyuk iletisim sorunu birbirimizi iyi tanimadigimiz icin.. oluyor..
taniyabilmemiz icin de birbirimize zaman ayirip.. Sabir ile karsimizdakini kesf etmeye bir calissak..
aslinda burada bulunan her uye ,admin, yonetici kendi ayarinda bir PIRLANTA..
fakat zonguldak madenin de islenmemis.. kesf edilip.. hangi ayarda oldugunu bilemedigimiz icin.. bu sorunlar yasaniyor..
Eyy Guzel rabbim Seni sevmeyi ve Seni seven birbirimizi Sevmeyi nasip et..
Yuregimize Sevgi ve muhabbettin SIRRINa erdir.. amin..
bakin bu konuyu da daha once yazmisim.. simdi Googgl da buldum... hii...:tamam:.
Çok doğru ama sanal alemin en çekilmez tarafı bu zaten...İnsanlar karşılıklı bile anlaşamazken...böyle sanaldan insanların birbirlerin anlamaları çok zor...yanlış anlamalar çok oluyor...Ne yapalım idare ediyoruz elimizden geldiğince...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Siz de haklisiniz!ama yukaridaki konu ne idi bir dusunun Empati...
kendinizi bir An Sivri acilli dil biberli lahmacun yerine cddvb..cddvb..Meftun kardesimin yerine koyun..
Burayi seviyorsunuz.. Burasi sizin icin aliskanlik.. takildiginiz bir Guzel dost mekani ve KAPISI yuzunuze KAPATILSa idi ne hissederdiniz su an?ilginç::.agla..:,
ACIN KAPIYI......msum..
bir daha yapmiyacagim....diyen sesini duyuyormusunuz?:tamam:.
haa duyduysaniz ...dayi;.:
lutfen bir Hak daha..vermeye ne dersiniz?

Yahu ben en iyisi meslegimi birakip Avukatliga mi baslasam..dfgtn
acılı sarımsaklı lahmacun kokusu aldım hiidfgtn
özür dilerim ben benim, ben beni kimsenin yerine de koyamam, çünki zamanında kendimi başkasının yerine çok koydum ve mükafatını fazlasıyla aldım yani aklım başıma geldi, nasılmı? biraz anlatayımbbnn..
bir zamanlar kamyonum vardı, birisinin bir işi için kamyona ihtiyacı var geldi rica etti kendimi onun yerine düşündüm, ya kamyon onun olsaydı ben ona ricaya gitseydim, bu biiiiraawwe..
bu ikincisi: geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi busene fındık sezonunda birileri her akşam günlük topladıkları fındık çuvallarınıda alıp benimle köye geldiler, 15 çuval tanesi 20 kilo 5 kişide kendileri eartık kiloyu siz hesap edin, 20 gün ben bunları sabah akşam taşıdım,mı fındık bitti bana gönderilen parayı tahmin edebilirmisiniz? arabanın deposunu sanki ben musluktan dolduruyorum

durun daha bitmedi buda üçüncüsü: bizim burda fındık sezonunda arabası olmayan vatandaşlar akşam oldumu fındık çuvallarını tarlasında çalı çırpıyla örtüp bırakır çuvallar çoğalınca veya fındığı bitince bir kamyonet tutar çuvallarını alıp götürür, ama neyazıkki busene birçok kişinin canı yandı çünki birkaç kişinin fındık çuvalları sahibini değiştirdi ama şanslı birinin 25 30 çuvalları tarlasında duruyormuş sabah tarlaya gittim kişi geldi aga benim cuvallarda gitmeden köye atıver, bende yine aynı düşünce: bendeki araba ya onda olsaydı; insanlık bizde kalsın neticede çuvallar evine ulaştı bizde hani nakliye yaptıkya ücret bekliyoruz adam demesinmi ben sana tavuk ısmallarım, palamut sezonu gelince palamut gönderirimhy.. ya benim araba tavuk la, palamutla yürümüyor diyecem kalbi kırılacak neyse yuttum,
ve palamut sezonu geldi çattı, çarşıda kendisini görüyorum el arabasında palamut satıyor amaa ne al şunları afiyetle ye diyen var nede palamut gönderen var, evelki gün çocuklar uğramışlar hani halen daha palamut alcazya, arkadaş başlamış anlatmaya,
ya bunların sermayesi var işte, zarardayım vs vs dfrt..
bizimkilerde önemli değil abi babam depoyu denizden doldurmuştu deyip yanından ayrılmışlar,

işte bu nedenle artık ben kendimi başkasının yerine koymaktan vaz geçtim yani tam acılı lahmacun oldum,
he hikaye bitti gelelim buraya, bana birkez uyarımı yapıldı
ohalde ben kendi işime bakarım kimsenin konusuyla ilgim alakam olmaz isteyen bin tane konu açar isteyen forumu sırtlayıp gider benle hiiiiiç işi olmaz hiidfgtn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ahh efsanelesmis kardesim bir sor bin Ahh isit derler yacddvb..
Zaten siz baskasi olamazsiniz..
her kes kendini ve aklini pazara goturse..yine herkes kendi aklini alip geri gelirdi..sırıtık.:,
Ne yapıyorsan yap Ama ALLAH için yap...Rabbim kattinda hic bir iyilik zayii olmaz.. bir din kardesini affetmek de ne guzel bir erdemli ahlaki davranistir..kgüll..,

Kizim derki: anne birini cezalandirmadan bir sey ogrenemiyorlar...
aynen KIZIm ama ofke ve kizginlik aninda bile Sabir ..adalet ve sefkat ne guzel dir..:tamam:.
evet bu konu sayesinde sizi ve O aci sarimsakli yureginizi de ogrenmis olduk.. tsk..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
298337_10150354857134057_186250414056_7963601_1343405145_n.jpg

İnsanlık maddi kalıptır sanma...
insanlık keremdir, iyi olmaktır. Önce hüner gerek....
Kırmızı, mavi boyalarla kemerlere de insan resmi çizebilirsin. Eğer bir erdemi, keremi yoksa, Adem oğlunun duvar nakışından ne farkı kalır?
Dünyayı ele almak hüner değildir. Yapabiliyorsan bir gönül elde et....kgüll..,

Üst Alt