İçimdeki hasreti kimseye anlatamıyorum

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba.
Ben özlüyorum ,çok özlüyorum. Her defasında daha çok özlüyorum. Onu bi kere görüb sonra görmedikden sonra daha çok özlüyorum. İçimdeki hasreti kimseye anlatamıyorum. Arkadaşımla dertleşsem bile ,geçmiyor. Hep özlüyorum. Kalbim ağlıyor,sanki. Ta ki,onu yeniden görene kadar.Onu nasıl özlediyime dair ne kadar cümleler kursamda,yine de analtamıyorum. Amma biliyormusunuz,"onu özlememeyi" istemezdim. Onu özlemek çok zor gelse de,yîne de sanki, onu özlemeyi seviyorum. Amma biliyorum ki,sabr etmeliyim. Her şey bir gün çok güzel olucak,İNŞALLAH.
Sizden ricam,bu konularda bildiyiniz hadisler var mı? Hadisleri duyunca daha çok rahatlıyorum. Ya da, sizin konuşmalarınız bile çok iyi geliyor bana

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gogemerdiven.jpg

Merdivenin başı Hayat ,en tepe de ise Hasret ile vuslatın buluştuğu noktadir...
Her basamak yeni bir fecr,yeniden bir doğuş,yeni bir duygu, bir olgunlaşmadir!!

Hasreti anca Seven özleyen bilir..
Hani böyle parçası kalmayana kadar bir şeyi kıyarsın ya.
İşte öyle bir şeyler kıyılır içinde. Aynı zamanda bir sızı yayılır, canına ciğerlerine...
Bir bulut birikir, gizli bir diyarlarında
Büyür, büyür, her bir zerrene yakıcı bir duman gibi dolar. Daralırsın, boğulursun...kendini kendin icine sigdiramazsin!!
O bulut gezinir gezinir de içinde, bir türlü yağmurlar çözülüp de katrelenemez, çözülüp de düşemez, katre, katre yarılıp dağılmış kurak topraklarına.
Karanlıktasındır, bir türlü güneş doğmaz mana iklimlerine.
Neyin nerede olduğunu bilemeyecek kadar koyu bir karanlık! Görüyor olsan dahi, maddî gözlerinin ötesinde her şey karanlıktadır sana.

Kuşlar havalanır içinde..kelebekler ucusur hasret dolu yureginde.... Aklının, ruhunun, kalbinin, her türlü ince hissiyatlarının semasında durmadan uçar... uçar... uçar...
hep sevdiginin camina konup onu gormek ister..
Hasret böyle karmakarışık bir his yumağıdır işte. Hasret, hasret duyulan şeye göre büyür.
Ve kavuşmak,
Ve buluşmak,
Ve vuslat,

İşte bir sürü şaşkınlık, kayıp, acı ve ıstıraptan sonra, Cenab-ı Hakkı, Yaratıcımızı bulduğumuzda, anlarız ki; yollar Ona sorulur.
Istıraplar Onda diner, yanlışların doğru olanlarını O gösterir. Yorulmuş, hırpalanmış manevî varlığımız Ona kavuşunca tazelenir.
ve Hasrettin bitmesi icin Ona yönelir insan..
İşte hasret ile vuslatın buluştuğu en önemli noktadır..

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim,çok sağolun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gunluk.jpg

Bazen bir eş bazen bir evlad bir dost bazen bir anne bazen bir baba ya da bir sevgili.. hasreti olur ya icimizde..
uzaklara bakıp özlemeyi yada özleneni anariz ya...
bir günde hem güneşin doğuşuna hemde batışına şahit olabiliyor ya insan..
huysuz ve uykusuz günlerin eşiğindeyseniz açlığınızı susayışınızı özleminize ortak ediyorsanız uyandığınızda hala özlenen akılda ve aklınız başınızda değilse..
susarken çığlıklarınızın duyulmadığına isyan ediyorsanız,hasretin özlemin sıkıntısını içinizde çekerken bunu dışarıya yansıtmamak bir okadar da zor oluyor Hayy Allah!!
özlenen dahada alevleniyorsa kalbinizde gece karanlığında sığdıramadığınız bir kalbiniz varsa
tutamadığınız sarılamadığınız koklayamadığınız anlara kızıyorsanız..geçen zor vakitlerin geçici olmadığını düşünüyorsanız hasret duygusunu biliyorsunuz demektir....

Hangi yana baksam,Neyi görsem,Neleri hissetsem can evimde,
Olmuyor be gül yüzlüm,Masum bakışlım,Olmuyor işte,
Olmuyor bir türlü....
Seni yazmak,Seni okumak,Seni anlatmak;
Ne senin yokluğunu gideriyor,Ne de hasretini,
bu Hasretti Rabbime havale ediyorum..

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
gunluk.jpg

Bazen bir eş bazen bir evlad bir dost bazen bir anne bazen bir baba ya da bir sevgili.. hasreti olur ya icimizde..
uzaklara bakıp özlemeyi yada özleneni anariz ya...
bir günde hem güneşin doğuşuna hemde batışına şahit olabiliyor ya insan..
huysuz ve uykusuz günlerin eşiğindeyseniz açlığınızı susayışınızı özleminize ortak ediyorsanız uyandığınızda hala özlenen akılda ve aklınız başınızda değilse..
susarken çığlıklarınızın duyulmadığına isyan ediyorsanız,hasretin özlemin sıkıntısını içinizde çekerken bunu dışarıya yansıtmamak bir okadar da zor oluyor Hayy Allah!!
özlenen dahada alevleniyorsa kalbinizde gece karanlığında sığdıramadığınız bir kalbiniz varsa
tutamadığınız sarılamadığınız koklayamadığınız anlara kızıyorsanız..geçen zor vakitlerin geçici olmadığını düşünüyorsanız hasret duygusunu biliyorsunuz demektir....

Hangi yana baksam,Neyi görsem,Neleri hissetsem can evimde,
Olmuyor be gül yüzlüm,Masum bakışlım,Olmuyor işte,
Olmuyor bir türlü....
Seni yazmak,Seni okumak,Seni anlatmak;
Ne senin yokluğunu gideriyor,Ne de hasretini,
bu Hasretti Rabbime havale ediyorum..

Çok doğru. En çok da "özlenen ne kadar alevleniyorsa kısmı".

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Gözler yaşarmadıkça, gönülde gökkuşağı oluşmaz.
(İmam-ı Gazali)

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ekrem bey , size bu yazınız için çoook ama çok teşekkür ederim. Beni daha da rahatlatdı.

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bana göre aşk'da asıl hazine kavuşmakta değil kavuşamamaktadır.

nurani

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
özlemek...hasretten tükenmek....

Çok doğru. En çok da "özlenen ne kadar alevleniyorsa kısmı".
özlemmmm.....ne acı ama ne kadar yüce bir duygu...oğlumu toprağa bırakıp eve geldim ya o zaman anladım gerçek özlem nedir...günler geçti çğrendim yana yana ağlamak nedir...şimdi 4 yıl oldu 18 yaşında bir fidanın gelmeyeceğini kabul edince o toprağa bakıp toprak olmak istedikçe anladım yüreğin yanmasıymış özlem....kelimelere sığmayan hasretmiş özlem....gözlerden akmayan yaşmış özlem....

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
O hazine siz istediniz diyemi size geldide siz istediniz dine denize gitsin hocam :D
O hazine benim işime yaramıyorsa ben o hazineyi napayım hakan kardeşim, denize atayımki belki balıkların işine yarar,
Farzedelimki karşımda ağzına kadar dolu bir bal küpü var, ama balküpü kilitli eee nolcak şimdiçook kommiik

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
HERKES DENİZE HAZİNEYİ VEYA BİR ŞEYLERİ ATIYOR. BENİMDE ATMAK İSTEDİĞİM BİR ŞEY VAR . NEYSE BEN ATİMDE . NEYİ DENİZE ATTIĞIMI SİZ BULUN. DOĞRUYU BULANA 40 GÜN HER GÜN BİR FATİHA OKUYACAM CEDDİNE .

1- ATACAĞIM ŞEY GÖKLERDEN GELİR
2--KALEM GİBİ YAZAR. . YAZDIKLARI DEFTERDEN SİLİNMEZ.
3- BİR MAKAMI VARDIRDA . ALLAH BİLİR CİNLER BİLMEZ.
4-HER ŞEY ÖLÜRDE O ÖLMEZ DENİZLER ONU BEKLER.
5- SURETİ YOKTUR AŞKLA YAŞAR.AEO

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
HERKES DENİZE HAZİNEYİ VEYA BİR ŞEYLERİ ATIYOR. BENİMDE ATMAK İSTEDİĞİM BİR ŞEY VAR . NEYSE BEN ATİMDE . NEYİ DENİZE ATTIĞIMI SİZ BULUN. DOĞRUYU BULANA 40 GÜN HER GÜN BİR FATİHA OKUYACAM CEDDİNE .

1- ATACAĞIM ŞEY GÖKLERDEN GELİR
2--KALEM GİBİ YAZAR. . YAZDIKLARI DEFTERDEN SİLİNMEZ.
3- BİR MAKAMI VARDIRDA . ALLAH BİLİR CİNLER BİLMEZ.
4-HER ŞEY ÖLÜRDE O ÖLMEZ DENİZLER ONU BEKLER.
5- SURETİ YOKTUR AŞKLA YAŞAR.AEO

Hayy Allah iyiliginizi versin ustadim biz gibi
Huy dan gelip Hayy a giden aciz kular bu derin soruyu nasil bilebiliriz ki?
ama sunlari soylesem bakarsiniz Apdal tuturabilir..sırıtık.:,

1-benlik
2-kader
3-Gayp
4-insan

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
:) MAŞALLAH YAKLAŞTIN . YAZDIKLARINI 1-2-3-4 CEVABI TEK CEVAPTA NASIL HİTAP EDERSİN.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ustadim Ben Sizin gibi masallah 40 sene Medrese ve gercek ilmi okumadim..ilk once buna yandigimi belirteyim..
ama 20 senedir Tasavvuf psikolojisi arastirmaktayim...
ve Ben Sizin kadar derin mana ve hikmetti anliyan bir insani daha gunumuzde gormedim..

ben 1,2,3 ,4 du hepsini Bir arada topliyabilseydim zaten BEN ..Ben-ilik ten kurtulup hiçlik'te kendimi bulurdum..
Sen de o gayp âşıklarına âşık ol,şu beş günlük âşıklara pek aldırış etme. Kendine gel Ey nurhani!!
kendine bir yol tut,hayvaniye denizinde bogulmadan Gayp,Kader Sahibine Teslim ol!!ve benligini at!!
ortaya çıkıp Hakikat Nur'unu özündeki sırrullah ile aleme sunasın diye...bozulmuş dengelerin üzerine mizanların en güzelini kurmak için yaratıldın...Ey insan...

1-benlik
2-kader
3-Gayp
4-insan
Tek cevap da HU cc. diye hitap ederdim..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ben 123 4 du hepsini Bir arada topliyabilseydim zaten BEN ..Ben-ilik ten kurtulup hiçlik'te kendimi bulurdum..

Sen de o gayp âşıklarına âşık olşu beş günlük âşıklara pek aldırış etme. Kendine gel Ey nurhani!!

kendine bir yol tut!!hayvaniye denizinde bogulmadan Gayp,Kader Sahibine Teslim ol!!ve benligini at!!

ortaya çıkıp Hakikat Nur'unu özündeki sırrullah ile aleme sunasın diye...bozulmuş dengelerin üzerine mizanların en güzelini kurmak için yaratıldın...Ey insan...

EY İNSAN SENİN RUHUNU TEMSİL EDEN AKIL ALLAHIN ARŞI GÖKLERDEN GELİR.

SİLKELENDİMİ ADEMDEN KALEM GİBİ YAZAR. YAZDIKLARI RAHİMDEN AMEL EVLAT OLUR SİLİNMEZ.

BİR MAKAMI VARDIR HAKKIN KATINDA ADI ALLAHIN HALİFESİ. HAK BİLİRDE BUNU AZALARINA DAYANARAK YAŞAYAN CİNLER BİLMEZ.

HER CANLI TABİAT CEHENNEMİNE DÖNERDE. İNSANI KAMİLİN RUHUNU TEMSİL EDEN AKIL ÖLMEZ.

HER BEDEN BİR DENİZDİR. BÜTÜN RUHLAR O AKLI BEKLER İDRAK İÇİN.

AKLIN SURETİ YOKTUR İRADESİ KÜLDÜR.HER BEDENDE AŞKLA YAŞAR BESMELE KAPISINDA.

YARE KAVUŞMAK İÇİN BU BEDENİ DENİZLERE ATASIM GELDİ...

GÖNÜL SIZIM ATİMKİ AKLIM KÜL OLSUN AEO

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun ustadim cok guzel..
Bildiginiz gibi kendim 10 senedir Cocuk psikolojisi konusunda egittim gordum ve halen devam etmekteyim..
Simdi Size bir ilmi gercegi anlattigimda sasiracaksiniz...

kişilerin zihinsel becerilerini akil ve idrakini ölçebilmek icin Küp Testi vardir..beynin fonksiyonlarini gosteriyor ...
Fakat bu test cocuklarda 7 yasindan once yapilamiyor.. cunku
buradaki idrak cocuklugun verdigi beyin mi yoksa idrak yoksunlugumu diye zeka engellisi mi yoksa daha tam olarak gelismemis bir cocuk mu diye farki ayirt edemiyorlar...
bu test yapilamayinca Cocuklar bize yonlendiriliyor..

biz de cok basit ama gercegi yansitan bir test yapiyoruz...
Cocugun eline bir kagit veriyoruz.. ve diyoruz ki bize bir insan ciz..
kafasinda, hayallinde canlandirdigi gibi cizmeye basliyorlar yuvarlak halka bir yuz..iki goz bir burun ve agiz..
hepsi toplam = 2 goz +1 burun +1 agiz = bu cocugun zekasi 4 yaslarinda..
kimi cocuklar iki goz, bir burun, 1 agiz, iki kulak, 2 kaş da ciziyorlar..
bunlarin toplami..
2 goz+1 burun +1 agiz + 2 kulak +2 kaş = 8 yasin zekasini gosteriyor..
yani cocuklara bir sey sordugunuzda idraki, ilmi, ve etrafinda olusan olaylari kavrama derecesinde zekasi biliniyor...

Simdi Size gelelim Siz Kainattaki bir cok seyin en ince noktasina kadar idrak edip fark edebiliyorsunuz ama bunu goremiyen fark edemiyenler
icin her zaman FARKLI veya Halk dilli ile deli veya Hayal aleminde ucan biri olarak gorulmeye mahkum olacaksiniz...
Simdi ben bunu hal kardesiniz gibi degil bir psikolog uzmani olarak yazdim ins.. alinmasiniz!!
yani insan insan, aklı,idraki kadar vardir..

islamiforumlar.net Ailesi diye yazdigim konuda da bunlari belirtmistim..
insan okuyarak, yazarak,muhabbet ederek idrak Ufkunu genisletir!! kopya, alinti, ezbercilik insan beyin hucrelerini yok ediyor..
yavas, yavas dusunme kabiliyettini de kaybediyorlar..
neyse ben de iyice Kördügüm gibi karistirdim iste bu da benim meslegim Kördügüm gibi olan insan ve insan Ruhunu Çözmek..
Hayirli gunler..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
SELAMU ALEYKÜM HAYIRLI AKŞAMLAR İNŞ.
HOCAM BU NEDİR NEDİRsırıtık.:, VALLA BİLMECE GİBİ SORU SORMUŞSUNUZ, İYİDE BUNU BİLEMİYECEK NEVARKİislikcalan
BUYURUN CEVAPLAR RENKLENDİRİLMİŞTİR.islikcalan
1- ATACAĞIM ŞEY GÖKLERDEN GELİR (İNSAN RUHUNU TEMSİL EDEN AKIL ALLAHIN ARŞI GÖKLERDEN GELİR.)

2--KALEM GİBİ YAZAR. . YAZDIKLARI DEFTERDEN SİLİNMEZ. (SİLKELENDİMİ ADEMDEN KALEM GİBİ YAZAR. YAZDIKLARI RAHİMDEN AMEL EVLAT OLUR SİLİNMEZ.)(YANİ AMEL DEFTERİ)

3- BİR MAKAMI VARDIRDA . ALLAH BİLİR CİNLER BİLMEZ. (ALLAHIN HALİFESİ..)

4-HER ŞEY ÖLÜRDE O ÖLMEZ DENİZLER ONU BEKLER. (İNSANI KAMİLİN RUHUNU TEMSİL EDEN AKIL ÖLMEZ.)

5- SURETİ YOKTUR AŞKLA YAŞAR (AKLIN SURETİ YOKTUR İRADESİ KÜLDÜR.HER BEDENDE AŞKLA YAŞAR BESMELE KAPISINDA.)

YALNIZ ŞUNU BİLMENİZİ İSTERİM HOCAM BEN HENÜZ ÖLMEDİM YAŞLI ÇINAR GİBİ AYAKTAYIM,
EH GÜN GELECEK BİRGÜN ÖLECEM, EĞER CEVAPLARIM DOĞRUYSA FATİHAYIDA GÜNÜN BİRİNDE ÖLDÜĞÜM ZAMAN OKUYUVERİRSİN İNŞ.çook kommiik
BEDİR HOCAM ŞAKA BİRYANA İŞİN GERÇEĞİ, DEĞİL BURADA BEN, BAŞKA YERLERDE DE KİM OLSA SİZİN BUTÜR SORULARINIZA MÜMKÜN DEĞİL CEVAP VEREBİLEN BİRİ ÇIKMAZ, EĞER ÇIKSIN SİZE TAM (DOĞRU) CEVAP VERSİN BEN O KİŞİNİN ALNINI KARIŞLARIMdayi;.:
GÖNÜL SIZIM HOCAM HARİÇ TABİİçook kommiik

1 2 3 4 ÜN TOPLAMI İSE 1+2+3+4=10islikcalan
BİLMEDİĞİNİZ BAŞKA PROBLEMLER VARSA BANA YAZIN:D

Üst Alt