İçimde dinime ters düşen düşünceler var

Müslim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
6
Selamun Aleykum
Benim sorunlarımdan bahsetmek istiyorum. Ben vesveseli bir insandım. Namaza başladığım zamanlar abdestim bozuluyordu tekrardan tekrardan kılıyordum. Ardından gusül vesvesesi, kalbe gelen düşünceler bunları yavaş yavaş atlattım ancak tekrardan aklıma öyle düşünceler gelmeye başladı. Bu sefer çok güçlü ve irademin birleşmesiyle oluyor. Düşünmek istemiyorum ama içimde inkara, isyana yatkın şey var. İyi bir insan değilim aslında. Normal herkesin yaptığı aktiviteleri yapamıyorum. Dizi film izlerken oradaki şeyleri kabullendim nankörlük yaptım, sonradan tövbe ederim diye düşündüm zaten hep yaptığım şey, dinime ters düşen düşünceler. Şimdi ise boşluktayım dinden çıktım herhalde. Gerçekten yoruldum. Kendimden yoruldum. Bu kadar kötü olduğum için yoruldum. Ne yapacağımı bilmiyorum öfkelenmek istemiyorum suçlamak istemiyorum isyan etmek istemiyorum. Daha anlatamadığım bir çok şey var. Ne yapmam lazım. Bana yardımcı olur musunuz?
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,879
Aleykümselam kardeşim ama daha önce de sormuştun. Diğer mesajına cevap vermeye çalıştık. Başka ne yapabiliriz senin için bilemiyorum.
 
S

sınanma

Kayıtsız
Misafir
Sizler sizden öncekilerin sınandıklarıyla sınanmadan cennete girebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Hayır giremezsiniz.
 

Müslim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
6
Sizler sizden öncekilerin sınandıklarıyla sınanmadan cennete girebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Hayır giremezsiniz.
Peki bir kişi bir şeyi düşünmek istemiyor ama düşünüyor. Kendi iradesiyle. Bu da mı aynidir? Ve bir sorum daha olacak gusül abdestinde düşünmemem gereken bir şeyi düşündüm bundan dolayı da tekrardan tekrardan aldım. O şey beni dinden çıkaran bir şey ama içimde öyle duygu var ama istemiyorum, ben düşünüyorum ama bunu istemiyorum. Bu da mı vesvesedi. Vesvese değilse o gusül abdestim olmuş mudur?
 
Üst Alt