Hipersomnia - Aşırı Uyku Uyuma

ölüm meleği

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Tutsaklıktan gerçek anlamda kurtulmak istiyorsanız; arkanıza hiç bakmadan sadece ilerleyiniz. Bütün bıraktığınız gemileri, tutunduğunuz zihnin dallarını ve gerekçelerini ayırt etme kılıcınızla kesiniz.

Yolunuzun kendisi ve Eylemin kendisi OLunuz.
Hiç bir şey için hayıflanmayınız, acımayınız emeklerinize, basitçe bırakınız gitsinler. Hepsinin arkasında bizleri eski paradigmaya bağlayan korkularımız bulunmakta ve illuzyonu sürdürmektedir.
Hiçbirisine tamah etmeyiniz.
Bazen bir An gelir insanın kendisini de bağışlaması gerekir. Kendinizi sonsuza kadar bağışlayınız. Ve seviniz.
Seviniz ki içinizdeki O yücelsin ve görünüşe çıksın.
Hasat mevsimidir. Varlığınızın hayrı için; Kendi kendinizi hasat ediniz.
KENDİSİNE HAYRI OLMAYAN İnsanın hiç kimseye hayrı OLamaz.

Bütün Alemlerde ve Evrenlerde Birtanecik ve yeğane OLduğunuzu unutmayınız.

İnsan yeter ki İNSAN olduğunu bilsin başka hiçbir şeye ihtiyacı yoktur.
(alıntı)

Yazarı, nekadar doğru söylemiş, bizler herşeye rağmen insan olduğumuzu bilelim..

Bu yazılanlaarı uygulamak okadar zorki.Ama herşeye ramen başarıcam başarmak zorundayım...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu yazılanlaarı uygulamak okadar zorki.Ama herşeye ramen başarıcam başarmak zorundayım...
ins. Kardesim basaracaginiza yurekten inaniyor ve Dua ediyorum..Ben de ki yetimlere Annelik yapan cok duygusal,merhametli bir insan iken kac kere bilseniz insanligimdan cikardilar beni.. ama sadece bir KISA An icin idi tekrar ozume..aslima..dondum Hamd olsun..
cunku Her Insan Kerim dir.. ruhu..guzelige, iyiligi arar bunlar FITRI dir.. fitrattimiza aykiri davrandigimizda huzursuz olmazmiyiz Canim?
Bu Ahir Fitne zamanda insan olup insan kalabilmek galiba en zorlu olani...
insanligim sarsildiginda Ya zikir yada Kur an dinler kendime gelmek icin Rabbime cookca Yalvariririm..
Ne ekersen onu biçersin. Nefret tohumlarını ekersen öfke, kin biçersin...
Sevmezsen sevilmezsin. Seviyorum diye diye seversin ve sevmiyorum diye diye sevmezsin...
Sevgi ekersen aşk biçersin. sevgi ile yapılanın dönüşü çabuk olur.
"'Hem de Bire karşılık yedi yüzle "
(Bakara Suresi 261. Ayet)

Sözlenen söz vücut bulur, meydana gelir...
Malım mülküm yok yok dersen yok olur. Şükredersen artar. Hastayım dersen hasta olursun ve mutsuzum dersen mutsuz olursun...
İyiyim dersen Allahın izni ile iyi olursun. Mutluyum dersen Allahın izni ile mutlu olursun.
Başaramayacağım diye düşünen ve korkan başarısızlığa uğrar. Korktuğum başıma geldi denmez mi?
Diğer taraftan başaracağım diyen Allahın izni ile başarır.

ölüm meleği

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ins. Kardesim basaracaginiza yurekten inaniyor ve Dua ediyorum..Ben de ki yetimlere Annelik yapan cok duygusal,merhametli bir insan iken kac kere bilseniz insanligimdan cikardilar beni.. ama sadece bir KISA An icin idi tekrar ozume..aslima..dondum Hamd olsun..
cunku Her Insan Kerim dir.. ruhu..guzelige, iyiligi arar bunlar FITRI dir.. fitrattimiza aykiri davrandigimizda huzursuz olmazmiyiz Canim?
Bu Ahir Fitne zamanda insan olup insan kalabilmek galiba en zorlu olani...
insanligim sarsildiginda Ya zikir yada Kur an dinler kendime gelmek icin Rabbime cookca Yalvariririm..
Ne ekersen onu biçersin. Nefret tohumlarını ekersen öfke, kin biçersin...
Sevmezsen sevilmezsin. Seviyorum diye diye seversin ve sevmiyorum diye diye sevmezsin...
Sevgi ekersen aşk biçersin. sevgi ile yapılanın dönüşü çabuk olur.
"'Hem de Bire karşılık yedi yüzle "
(Bakara Suresi 261. Ayet)

Sözlenen söz vücut bulur, meydana gelir...
Malım mülküm yok yok dersen yok olur. Şükredersen artar. Hastayım dersen hasta olursun ve mutsuzum dersen mutsuz olursun...
İyiyim dersen Allahın izni ile iyi olursun. Mutluyum dersen Allahın izni ile mutlu olursun.
Başaramayacağım diye düşünen ve korkan başarısızlığa uğrar. Korktuğum başıma geldi denmez mi?
Diğer taraftan başaracağım diyen Allahın izni ile başarır.

Muhteşem Sema Gösterisi - YouTube

Baktığınız yetimler sizin gibi birini tanıdıkları için çok şanslılarmış.Sıkıntılı zamanlarımda beni tek rahatlatan şey, Yunus emrenin şiirleni dinleyerk resim çizmek.Hayat gerçekten çok zor.evet haklısınız iylik çok güzel bi duygu bunu bana hatırlattığınız için ço teşekkür ederim. inş bu sınavdan iyi bi not alabilirim.ALLAH sizden razı olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Baktığınız yetimler sizin gibi birini tanıdıkları için çok şanslılarmış.Sıkıntılı zamanlarımda beni tek rahatlatan şey, Yunus emrenin şiirleni dinleyerk resim çizmek.Hayat gerçekten çok zor.evet haklısınız iylik çok güzel bi duygu bunu bana hatırlattığınız için ço teşekkür ederim. inş bu sınavdan iyi bi not alabilirim.ALLAH sizden razı olsun

Allah RAZI olsun kardesim..Kendim de bir yetim oldugum icin olsa gerek Rabbim boyle guzel bir lutfu nasip etti..cunku Yetimin halinden anca Yetim olanllar anlar!
Aslinda kim kime sahip ciktigi mechuldur! Yetimlerim beni bazen kendi nefsimden koruduklarini soylersem inanirmisiniz? Bazen oyle daraliyorum ki Bu Gurbet Diyarinda ama Onlari mutlu gorunce burada oldugum icin Rabbime cokca sukr ediyorum O an...
Yunus Emrenin siirlerini sevdiginize gore Siz ozunuzde cook hassas, ince duyarli, sefkatli bir insansiniz! demek ki yanilmamisim.. Sizin ilk yazdiginiz yorumu okudugumda Af edersiniz.. soyle dusunmustum.. Kendi kendini ariyan guzel bir insan Ruya aleminde kaybolmus kendini ariyor! Yarrabi Bu insanin kendisini bulmasina Yardim et diye dua etmistim..
ne guzel resim ciziyorsunuz ben ise masa bile cizemem..Rabbim herkesi ozel, guzel bir huner ile yaratmis...
yeterki o huneri ve hunerin sahibini bilelim..
ins. bu sinavida gececeginize yurekten inaniyor ve dua ediyorum..
Ben Dua kitaplarindan baskalarinin yazdigi dualari okumuyorum..onlar bana ait degil ki.. Ben yuregimden geldigi gibi samimiyet ile Rabbime seslenmeyi seviyorum.. Selamet ile Hayra kalin...

ölüm meleği

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah RAZI olsun kardesim..Kendim de bir yetim oldugum icin olsa gerek Rabbim boyle guzel bir lutfu nasip etti..cunku Yetimin halinden anca Yetim olanllar anlar!
Aslinda kim kime sahip ciktigi mechuldur! Yetimlerim beni bazen kendi nefsimden koruduklarini soylersem inanirmisiniz? Bazen oyle daraliyorum ki Bu Gurbet Diyarinda ama Onlari mutlu gorunce burada oldugum icin Rabbime cokca sukr ediyorum O an...
Yunus Emrenin siirlerini sevdiginize gore Siz ozunuzde cook hassas, ince duyarli, sefkatli bir insansiniz! demek ki yanilmamisim.. Sizin ilk yazdiginiz yorumu okudugumda Af edersiniz.. soyle dusunmustum.. Kendi kendini ariyan guzel bir insan Ruya aleminde kaybolmus kendini ariyor! Yarrabi Bu insanin kendisini bulmasina Yardim et diye dua etmistim..
ne guzel resim ciziyorsunuz ben ise masa bile cizemem..Rabbim herkesi ozel, guzel bir huner ile yaratmis...
yeterki o huneri ve hunerin sahibini bilelim..
ins. bu sinavida gececeginize yurekten inaniyor ve dua ediyorum..
Ben Dua kitaplarindan baskalarinin yazdigi dualari okumuyorum..onlar bana ait degil ki.. Ben yuregimden geldigi gibi samimiyet ile Rabbime seslenmeyi seviyorum.. Selamet ile Hayra kalin...
11. Taştın Yine Deli Gönül (YUNUS EMRE) - YouTube
evt kendimi kaybedeli uzun zaman oldu.inş bi gün bulabilirim.bende sizin gibi yetimim belkide bu yüzden beni bu kadar iyi anladınız.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Dünyada pek çok köprü vardır, kimi köpruler var, boğazlar üzerine kurulmuştur, kimi köprüler ve ırmaklar üzerine kimi köprüler var iki dağ arasına kurulmuştur, kimi köprüler de insanlar arasına kurulmuştur, bunlara Gönül köprüleri denir..
Gurbette o kadar yanliz ve sevdiklerimden uzagim ki mecburen Gönül köprüleri kurmayi ogrendim..
elimi uzatsam,dokunamadim! seslensem,duyamadilar sessiz cigliklarimi ..ayaklarim ile gidemedigim her yere Gönlüm ile ulasmayi ogrenmek zorundaydim..
caresizlik!Yanlizlik,insana neler ogretmezmis ki?
Rabbim kullundan bir nimetini aldiginda kullu sabr edip sukrederse muhakak ki Rabbim daha guzeli ile telafi edermis..
iste boyle kardesim..Ben de Yunus misali Sevgi saygı, hoşgörü, insanlik gönül köprülerini insaa etmesi icin
Gönüllerimizde dostların gelip geçmesi, hatta tüm insanlığın geçmesi için köprüler kurmasi icin Rabbime cook dua ettim..
Öyle bir köprü olsun ki bu, herkes geçsin, Deli Dumrul gibi..
Size bir SIR vereyim mi evet meslegim insanlari kapsiyor ama Gönül köprülerini kurmayi ogrendikten sonra sanki okyonuslar otesinde de olsa Gönülden Gönülle iletisim kurmayi, onlari anlamayi, okumayi ogrendim..
ozelikle uyeler Ruyalarini yorum icin yazdiklarinda ic dunyalarindaki firtina ve Kasirgalardan manevi dunyalarini okuyor ve onlar icin dualar ediyordum...
Hayat bazen biraz agir ve imtihan icinde imtihan,ile imtihan edilebiliyoruz..gecmiste tecrubesi olmiyanlar bu imtihani ozellikle genc kardeslerimiz kaybedebiliyor...
iste Siz de bu Dualarimin kapsaminda olan bir Gonul Dostumsunuz...
insanin kendini bir sure icin de olsa kaybetmesi cok zordur.. Sizi anliyabiliyorum.. cunku gecmiste yasadigim bir trauma da
Ben de kendimi uzun bir sure kaybetmis ve bulamamistim.. sanki her sey onemini, manasini,gayesini yitirmis..Hersey bir anda anlamsizlasmisti...
Yaşam ve ölüm farksizdi..
belki de o yuzden bugun yaptigim meslegi secmis ve icimden icime giden bir Yol aramistim sanki..
Ve hamd olsun O zor gunlerimde bir gercegi idrak ettim ve bugun burdayim...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
İnsan oğlunun başaramayacağı hiçbirşey yoktur kardeşim yeterki azimli ol istekli ol içinde azim varsa üstesinden gelemeyeceğin hiç bir zorluk yoktur,
ben şu hayatta çektiklerimi size anlatsam sayfalar almaz, kısaca uğruna varımı yoğumu ayakları altına serebileceğim kişilerden ne darbeler yedim ama hiçbir zaman yılmadım hepsini allah'a havale ettim, sizde sabırlı olun ve kişi,lerden ne gördüyseniz allah'a havale edin kardeşim, ve gönül sızım kardeşimizin yazdıklarınıda birkere değil birkaçkez okuyun yazdıklarıyla ne demek istediğini ozaman anlarsınız..
Başımıza ne geliyorsa hepsi allah'tan gelir kardeşim çünkü imtihan ediliyoruz, onedenle bizededuaa.. şükretmek düşer.

Üst Alt