• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Haksız yere Beddua hakkında

• Konuyu başlatan Misafirbirarkadas
  • Başlangıç tarihi
M

Misafirbirarkadas

Kayıtsız
Misafir
Birsey soracağım ben birine beddua ettim sonrada ya ben haksızsam olayın bilmediğim başka bir yönü varsa ve bedduam döner beni bulursa diye çok korkuyorum .. Bu yüzden ettiğim bedduaya tövbe ettim ama hala çok korkuyorum tövbe etmiş de olsa haksızsam eğer yine de beni bulur mu bunun hükmü nedir acaba

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Haksız yere yapılan beddua ile ilgili Daha önce açıklanmış konulardan faydalanabilirsiniz.

M

Misafirbirarkadas

Kayıtsız
Misafir
Haksız yere yapılan beddua ile ilgili Daha önce açıklanmış konulardan faydalanabilirsiniz.
Aslında ben bu konularda tam olarak istediğim cevabı bulamadım. Bu konularda da hiçbiryerde fetva bulamadım. Haklı yere edilen bedduaya tovbe edilirse Allahın izniyle kaldırılacağı heryerde yazıyor ama haksız yere edilen bedduaya tovbe edilince akıbeti ne oluyor sorusunun cevabını bulamıyorum maalesef.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Birine beddua etmişsen ve sonradan haksız olduğunu anlamışsan beddua ettiğin kişiye gider helallik istersin ayrıca tövbe istiğfarla Allah c.c den af ve mağrifet dilersin. Buna fetva aramaya gerek yok ki çünkü yapacak başka birşey yok. Sen tövbem kabul olur mu onu merak ediyorsan, onu kimse bilemez ki sana söylesin. Sen üstüne düşeni yaparsın gerisi Rabbimiz c.c nün hükmüne tabidir. Umut etmek gerekir.

Üst Alt