Evlenmek istiyorum fakat nasip olmuyor

  • Konbuyu başlatan çokmutsuzz
  • Başlangıç tarihi
Ç

çokmutsuzz

Kayıtsız
Misafir
Hayırlı geceler cümleten, ALLAH'ın en güzel selamı üzerinize olsun. Ben 27 yaşına girmek üzere olan bir bayanım, her kız gibi evlenmeyi çok istiyorum lakin nasip olmadı. Nette araştırırken Evlenmek İsteyip Evlenememek başlığınızda "İhvan" kardeşimiz bir yorum yapmış:
"Allah evlilik ayetinde "evlendiriniz" der, dua edin demez...

Ve evlilik işini Allahü Teala müslümanlara emreder ve müslümanlar da, salih erkeklere saliha kadınlar; saliha kadınlara da salih erkekler ararlar, bulurlar, onları tanıştırırlar, görüştürürler ve bu ameliyeyi sıklıkla yaparlar...

Dua edip, etrafta bir hareket olmazsa, yapacak bir şey yoktur, bekar öleceksiniz demektir...

Etrafın, akrabaların, hısımların, müslümanların, evlilik konusundaki, cehdleri, çalışmaları, gayretleri de bir "DUA"dır ki zaten...

Ağlamayana süt yoktur...

İyi evlilikler..."

İyi de bir bayan nasıl yapabilir ki bunu? Nasıl kısmetini arar?

Cevap verirseniz çok sevinirim.
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,742
Hayırlı geceler kardeşim, "Etrafın, akrabaların, hısımların, müslümanların, evlilik konusundaki, cehdleri, çalışmaları, gayretleri de bir "DUA"dır ki zaten..." bu cümle sorunu cevaplaması lazım. Evlenecek bir kimse sokağa çıkıp kısmetini aramaz tabi. Bizim örfümüzde de islamda da bu işler çevre, eş dost, hısım akrabanın, komşunun v.s tavsiyesi ve aracılık yapması ile olur.

Fakat çok çeşitli sebeplerden dolayı hiç evlenemeyen veya geç evlenebilmiş birçok insan var. Bir çok olayı biz kontrol edemez, istediğimiz gelişmelerin olmasını sağlayamayız. Bu bizim elimizde olmayan ve gücümüzü aşan bir durumdur. Biz evlenmek isteriz olmaz, zengin olmak isteriz olmaz. Evleniriz çocuğumuz olsun isteriz Allah c.c istemezse yine olmaz. O nedenle cüzi irademizle yapabileceğimiz birşey varsa yaparız, olan işlerde de olmayan işlerde de göremediğimiz hikmet ve sebepler olduğunu unutmamalıyız.
 
Üst Alt