Çok İstenilen Bir Şeyin Olmaması

DenizdeBirGemi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
2
Herkes hayatında bir şey istemiştir. Ya olmuştur ya da olmamıştır. Olan sevinmiş, olmayan da belki de unutup gitmiştir.

Benim bu konuda kafam çok karışık. 3 seneden beri çok çok istediğim bir şey var. Bu şey aklıma geldiğinde içime bir şey oturuyor sanki. Ama olmadı bugüne kadar.

O istediğim şey hayatta sürekli karşımda duruyor. Her seferinde bakıp iç geçiriyorum. Kimi zaman kötü kötü rüyalar görüyorum ve kendimi ağlarken buluyorum. Artık gözyaşlarımı tutamıyorum çünkü. Şu foruma bu yazıyı yazarken gözümden yaş geliyor. Bu sabah da kötü bir rüya gördüm. O çok istediğim şeye bir başkası sahip oluyordu ve sabah uyandığımda kendimi yine ağlarken buldum. En sonunda başkalarına danışmaya karar verdim belli ki bir yerde yanlış yapıyorum.

Allah'a sürekli dua ediyorum. Olmuyorsa hayırlı olmadığındandır. Sen en iyisini bilirsin her zaman diyorum. Olsun ben yine de şunlara sahibim. Ondan daha değerli şeylere sahibim diye şükrediyorum. Daha kötü dertlerim olabilirdi. Ya şu olsaydı ya bu olsaydı diyorum. Şükürler olsun dediğimin hala arkasındayım. İsyan etmiyorum hiç. Farkında olmadan da ettiysem Allah'ım affetsin beni.

Derdimin aşkla meşkle alakası yok. Şükürler olsun o daha kötü bir acı. Hastalık ya da ölüm değil. Bunlara her gün şükrediyorum. Ama bu içimdeki şey bir türlü geçmiyor. Olmayacaksa hayırlı olmadığındandır. Ama bu içimdeki yangın neden var hala. Neden aklıma geldiğinde boğazıma düğüm atılıyor? Neden hala gözyaşlarımı tutamıyorum. Neden hayatta bu sürekli karşımda? Belli ki bir imtihan içindeyim. Allah'ım eğer olmuyorsa hayırlı kılmadığındandır. Ama şu içimdeki nefsi terbiye et. Artık istemesin. Hayatta yüzüme vurulmasın. Madem olmuyor ne olur sabrını ver bunun. Daha fazla rüyalarıma girmesin. Daha fazla gözyaşı dökmeyeyim diye, yalvararak dua ediyorum.

Yüzde yüz bu bir imtihan ve ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sürekli bir şeylerden umut ediyorum. Geçmişte elimden geleni de yaptım. Bu duaların üzerine içimin yanması, rüyalar fazlaştı. Daha çok hassaslaştım. Günlük hayatıma da yansıyor bu artık çok durgun bir haldeyim. Bu istek ile ilgili en azından böyle dediğimde ertesi gün o dediğimle ilgili bir aksilik oluyor. Ne olur yardım edin. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ve bu benim içimi yiyip bitiriyor. Canım şu an bile öyle acıyor ki. Sabahki rüya ve benim yerime tanımadığım bir insanın sahip olması... Bu hissi Allah düşmanımın başına vermesin.
 

tozduman

Moderatör
Moderatör
Mesajlar
1,139
Selâmün Aleyküm kardeşim.
Evet olmuyorsa vardır bir hayır.
Ama olsun istiyorsun hayırla olsun .
Ama olmuyor . Ağlıyorsun olmuyor ,dua ediyorsun olmuyor . Yanlış Nerede? nerede hata yaptin ? Acaba yeterince emek verdin mi ? Dua mi eksik oldu ? Sorular ,gücü yetmeyen cevaplar .. O cevaplar hiç yetmeyecek ,o sorular da hiç bitmeyecek. Doğru yerdemıyım yanlış mı ?
Belkide başından beri en doğru yerdesin. Yapacak bişey kalmayınca;
Kabullenmek bulunduğun şartları degistiremeyince! bulunduğun şartı güzelleştirmek,bazen böyle olmak daha iyidir.
Elindekilerin kıymetini bilip ,Hayırlarin yolunu beklemek , bu da insana güzel gelir.
En güzel çözüm , Bu dünya geçici ,ımtihan üzereyiz. Bugün o istediğin yerde olsan ne olur olmasan , Mühim olan dünya da geriye bıraktıgin ,insanlara iyilik onlara yardimci olabilmek ,insan olabilmek. " insan kalabilmek "
İnsanların birbirleriyle olan yarısına katılmak yerine , Ahireti düşünüp ,ebedi hayata hazirlanmak en doğrusu . İstediğin şeyi elde ettiğinde yine eksik olur birseyler .
Yine bir arayış ,yine bir sizi ..

Kocaman dünyaya sigamiyoruz yetinemiyoruz ya . Bazen kendime oturup şaşırıyorum. Kendimde dahil tüm insanların yarışi ne içindir bu yarışma ..
Bu ego ,bu kibir, nefs,tutku nedir bende ki ?
İlla orada olmam gereken bir yer var ise oda " Allah cc bana emrettiği seccade dir"
İlla uymam gereken bir kitap var ise oda Kurani Kerim dir.
Geriye birsey kaldı mı ?
Yine kalmadı ..
Yine yolun başı ve sonu aynı .
Yine huzurun ve saadetin yeri aynı.
Güzel kardeşim ,kendini üzüp sitem etme , kendine ağlama , olmuyorsa olmasın ..
Olacağı var ise olur. Dünyalik birsey için üzülme .
3 günlük dünya da, bizi bu hale getiren yarış sistemi, yerin dibine Batsın.
Sen her daim Allah ile aranı hoş tut.
Nasılsa dünya da herşeye sahip olsan da ,O herseyden güzel ,onsuz olmaz.
Bugün olsa yarın yine olmaz.
Selametle kardeşim.

Allahim beni sensiz bırakma ..
Seni isteklerim için değil ,seni beni yaratan olarak seviyorum. Senden hayırlı bir ömür , Ahirette ve dünyada iyi hal istiyorum. Allahım senden şifa istiyorum.
Sana layık kul olabilmeyi istiyorum. Amin ecmain
 

DenizdeBirGemi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
2
Ben de artık kabullendim. Allah'ım olmuyorsa hayırlı kılmadığındandır diyorum. Ben kesinlikle isyan edemem ki. O kadar derdime derman olan Allah'a sırf bu yüzden kızamam ki. Ne kadar istersem isteyeyim olmuyorsa bu da Allah'tandır. Ben artık kabullendim. Benim derdim şu

Ben her gün rüyalar görüp her sabah gözyaşları içinde uyanıyorum. Önceden bu kadar değildi. Bu sabah yine gördüm. Yine gözyaşları içinde uyandım. Ben sadece bu olmadan yaşayabilmek istiyorum. Onun sabrına sahip olmak. Kabullendim ki ben. Ama hayat her dakika yüzüme vuruyor. Yaramı deşiyor. Kabullendiğim halde yapıyor bunu. Ben de her seferinde şükrediyorum yine de sahip olduklarıma. Ama içimi yakıyor bir kere. Her gün her gün daha da artıyor. Dün öyle bir olay oldu ki iyice yıkıldım. Olmasını istediğim şeye bir başkası sahip olsun diye kendi ellerimle o imkanı verdim. Vermek zorunda kaldım. Ama o am niyeyse bir şey hissedemedim. Hani boş boş bakarsınız ya ne ağlayabilir ne de gülebilirsiniz. Ben dün isteğim şey için olması imkansız cevabını aldım. Ve başkasının sahip olması için o imkanı ona vermek zorunda kaldım.

Allah'ıma hala şükrediyorum. Daha büyük derdim yoksa o da Allah'tandır. Şükürler olsun. Ben illa olsun diye dua etmiyorum ki. Allah'ım ne olur nefsimi terbiye et diye ediyorum. Çünkü bunlar hep nefs biliyorum. Belki de daha çok üzülmem için şeytanın oyunları. Bilmiyorum. Ama tek bildiğim ben artık daha bunun için üzülmek, her gün rüyalar görmek istemiyorum. İşte merak ettiğim de bu benim. Ben nerede yanlış yapıyorum da nefsim terbiye olmuyor ve bu olaylar bitmiyor.
 
G

Gull255

Kayıtsız
Misafir
Mrb kardeşim sanki benim içimi okuyup yazmışsın. Merak ettiğim bir nokta var. O istediğinize kavuştunuz mu yoksa olmamasının hayrını gördünüz mü? Yani şuan ki durumunuzu merak ediyorum.
 
Y

Yaralı1

Kayıtsız
Misafir
Merhaba Kardeşim senin olayının aynısı bendede var ama benimki sevda ve artık dayanılmaz bi durum aldı kendime hakim olamıyorum sürekli beynim onu düşünüyor kalbim acıyor inanınki istemiyorum düşünmeyi ama çıkıp kendi geliyor çook uzun zaman sabır dedim vardır bi yolum dedim duayı eksik etmedim hergün nasibim dedim ama hiç olmadı olmuyorda bi çözüm bi çıkış bulamıyorum sanki hapsoldum eğer sen bi çıkış yolu bulduysan banada yardım et
 

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
110
İstediğiniz bir şey olursa bir hayır vardır.Olmazda bin hayır vardır.(Mevlana hazretleri). Her insanın istediği ama olmayan bir şeyler vardır. Genel olarak dert dedikleri de böyledir. Allah sevdiği kullarına dert verir. Hayatta her şey istediğimiz gibi olmaz. Bu da hayatın bir kuralıdır. Bazı şeyleri zamana bırak. Hakkında hayırlısı olmasını dileyip, Allah'a tevekkül et. Yapacak başka bir şey yok. Herşeyi zaman gösterecektir.
 
Üst Alt