Babamla Aram Çok Kötü

lixt1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Babamla Aram Çok Kötü. İyice işler sarpa sardı diyebilirim. En ufak şeylerde bile babam bağırıp çağırıyor, küfür ediyor, hakaret ediyor, milletin içinde ne savunur ne de arkamda durur iyice rezil eder. Bende üstüne giderim iyice, bende bağırırım çağırırım tartışırım anlayacağınız bağlar iyice koptu o kadar sinirlendim ki anlatamam. Herkesin hayata bakış açısı farklı ve yaşamak isteme şekli de farklı ama tabii bazı şeylerin ucu da para, sizlere şöyle örnek vereyim zamanında istediğim dershaneye bile vermemeye kalktı gitmek istiyosan git oku orda dedi ama para yok dedi bende iyi gitmiyorum dershaneye, ya benim istediğim ya da hiç dedim ve her konuda aynen böyle yaptım asla boyun eymedim bu bir inatlaşma uğruna değil benim istediğim gibi olmasını istiyorum her şeyin ve oluyor da çünkü bu benim hayatım nasıl yaşayacağıma ben karar veririm ailem sadece öneride bulunur ben beğenirsem onların önerisini kabul ederim ama onlarda bu zihniyet yok ben ne dersem o öyle mi kardeşim o zaman hergün kavga gürültü benim için sıkıntı yok hergün kavga edebilirim ailemle. Sizce nerde hata var ? Bunu merak ettiğim için buraya geldim.Birde baba kargışı aldın mı hayatın boyunca yüzün gülmez diyorlar ben buna inanmıyorum çünkü ADALET her şeyden önce gelir, tamam baba hakkı varda evlat hakkı, onuru, gururu yok mu ? Oldu, bir sinirlensin kargış etsin benim hayatım mahvolsun, nedeni ve nasıl oluşu hiç önemli değil mi ? Dini açıdan bu konudan da kesin bilgilerinizi bekliyorum.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm kardeşim.
Hayirlisi olsun hakkında babana karşı sabırlı olmalisin.
Sordun madem soyleyeyim .
Çok dik kafalı sin anlattığına göre , annen baban sana telkin de bulunur onlar gibi sen goremezssin görmen için evlat sahibi olman lazım baba olman lazım.
Allahtan bana dünya da ve Ahirette iyi hal nasip etmesini diliyorum.
Allah herkese hayırlı evlat hayırlı anne baba nasip etsin selametle kardeşim. .

lixt1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok dik kafalı sin anlattığına göre , annen baban sana telkin de bulunur onlar gibi sen goremezssin görmen için evlat sahibi olman lazım baba olman lazım.

Selamın Aleyküm Kardeşim

Dik Kafalılık değil sadece yapmak istediklerimi yapmaya çalışmak hepsi bu, seçimleri kendi kendime yapmak doğruyu yanlışı neyse yaşayarak öğrenmek istiyorum bunları aileme anlatmama rağmen onlar yine kendi istediklerini söylemekte ısrar ediyorlar, anlıyorum anne baba olmak evladının başına birşey gelmemesini istemek onu korumak onun hakkında endişelenmek ama bunu biraz da dışa vursalar keşke yani içten sevdiklerine eminim ama benle bir kez olsun konuşup dinleyip dertleşmedikten sonra nasıl olcak bu aile ? Tamam onlarda belki anne babalarından böyle görmediği için yapıyo da, e kardeşim biraz akıl ya bir düşün ama yani... Neyse küfür kıyamet olmasa fikrim düşüncem sorulsa yine razıyım ama böyle olunca da işte sinir sitres,kimse kimsenin istediği şeyi yapmak zorunda değil hayatı sonuna kadar toz pembe mutlu mesut yaşayabiliriz, çoğunluk hayatı istediği gibi yaşayamıyor diye bende yaşayamacak değilim sonuçta öyle değil mi ?

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim.
Bende kendi doğrularımi yaşadım.
Bu benim hayatım ve ben yaşayacaktım !
Şimdi 27 yaşındayım.
Şu an ki tecrubemle annem le babam hep haklıymış.
Annemle babam cahil değil mış.
Cahil olan Ben misim.
Ileriyi göremeyen benmisim. Egom tavan yerlerde sürünmusum !
Daha kira elektrik su faturası bile odemekten acizken ben aileme karşı çirkin cemkirmisim.
Babamın annemin çatısında yaşarken edepsiz cevaplar vermişim.
Benimle baş edemeyip herşeyi istediğim gibi yaptılar.
Sonra kendi yoluma girince ne kadar laf ettiysem hepsi boğazımda kaldı.
30 yaşına gelmiş her birey sana bunları söyleyecek. Sende bunları onemsemeyeceksin:)

Şu anda sen kendine ve cevrene nasıl isen kaderin de o yönde şekil alacak.
Bu yaşların varya geleceğinin zeminini oluşturuyor.
Hayat 20 yaşına kadar bol şanslı dir .
Herkesin hayatı 20 ye kadar güzeldir.
Ayrıca annen ve baban tabiki sana fikrini söyleyecek ne munasebet.
Annen seni doğuran değerli hanim.
Baban senin karnını doyuran evin geçimini sağlayan kıymetliniz.
Baban seninle neden tartışıyor ve asagiliyor çünkü senin davranislarini hazmedemiyor belki böyle bi evlat hayal etmedi.
Neyse bana düşen!
Namaz kıl kardeşim. Allaha Şükür et ve sabirli ol bizler birbirimize ilk başta hakkı tavsiye etmek ile mukellefiz.

Allah babana ve annene ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin inşallah kardeşim.
selametle ..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Uzun şeyler yazılır ama gereği yoktur, doğruları ifade ediniz ama babanıza da, annenize de son derece saygılı olun derim. Onları asla üzmeyiniz. Kazanan sizler olacaksınız.

lixt1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Uzun şeyler yazılır ama gereği yoktur, doğruları ifade ediniz ama babanıza da, annenize de son derece saygılı olun derim. Onları asla üzmeyiniz. Kazanan sizler olacaksınız.
Tartışma havası tarzında neden cevap verdiniz ki şimdi uzun şeyler yazılır ama gereği yoktur kime göre neye göre ben burda olayı tamamen açıklığa kavuşturmak için detaylı yazıyorum. Ayrıyeten doğruları ifade ediniz derken yalan söyleyerek üste çıkmaya mı çalışıyorum ki doğruları ifade edicem ya da kim söylüyor ki yanlışları ifade ediceğimi ? ve tabii ki de üzmemek doğru olandır ama bulunduğun konumla da alakalı ben şimdi sana düm düz küfür etsem hiç bir şey demicen ya da bırak beni baban sana dümdüz küfür ediyor ve senin bir gram bile sinirlerin oynamayacak dimi ? bak yine uzun yazdım.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim,
Hani bazı kişiler kendi hayatını doğrularıyla yanlışlarıyla, günahlarıyla, sevaplarıyla her halde kendi yaşamak ve kendi tecrübesiyle görmek ister! sen de onlardansın galiba...

Tamam kendin yaşa, kendin gör aslına bir bakıma böylesi daha kalıcıdır senin için çünkü; yere düşmeden bacağının acısını başkasının demesiyle öğrenemezsin düşeceksin ki, öğrenesin yaptığının hata mı? doğru mu? olduğunu...

Bir de anne-babanın penceresinden bakmaya çalış hayata!
Onlar da senin zararına olacak hiç bir şeyi istemez. baban her ne kadar da sana karşı sinirli ve ters tepkiler de verse emin ol asla kötülüğüne değildir! bunu iyice bir yerleştir kafana...
Tamam bu hayat senin! acısıyla tatlısıyla sen yaşayacaksın, kendi kararlarını kendin vermelisin tabii ki, yalnız başkalarının söylediklerini, tecrübelerini de göz ardı etme! kulağını tıkama! aksine kulağını iyice aç ve iyi dinle tecrübelerini...
Başkasının tecrübesi o benim de aynı şey başına gelecek diye bir kaide yok deme! benzeri gelebilir...
Tecrübe; başkasına verilen hem bedelsiz hem de yerinde kullanılırsa paha biçilemeyecek yegane servettir...

Servet sadece parayla olmaz! insan başkalarından öğrendiklerini, biriktirdiklerini, yeri gelince bu birikimlerini doğru yerlerde kullanarak hayatını daha anlamlı hale getirebilir...

İnsanın en çok hata yaptığı yaş; 15-20 yaş arası bana göre! tam dönüm noktasındır bu aralık! bu aralıkta sağ çıkanlar nasihat dinleyenlerdir genel olarak, yanlış anlama sana nasihat filan etmiyorum sadece birikimlerimden kalanları paylaşıyorum...

Babanla aranı düzeltmek istiyorsan; onunla bilhassa herkesin içinde yan yana olmamaya özen göster! oldu ki yan yana geldiniz onunla aranızda tartışmaya zemin hazırlayacak her türlü söz ve hareketten uzak dur!

Ben de deliydim 17 yaşımdayken ne kazandırdı bana? hiç bir şey! sinir hastası oldum resmen, sol tarafımda kısmi felç oldu! sen bilirsin! daha soracakların varsa buyur sor, sen bir kardeşimsin benim gözümde, beni de bir ablan olarak görürsen sevinirim...

Kardeşim son olarak şunu söylemek istiyorum; annemin sözüyle Hep der ki bana,
İnsanın kendi kendine ettiğini, köylü toplansa edemez diye...
Allah'a emanet olasın...

lixt1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Herkese teşekkürler özellikle son 2 cevap çok güzel.Beni başka yerlere götürdü, geleceğe, yanlışlara, doğrulara belki. Tamam elbette ailem bana fikrini verecek benim de onları dinlemem lazım tabii ki. İnsan bazen öyle bir ana denk geliyor ki istediğini olmasını o kadar çok istiyor ki diliyor ki sorgusuz sualsiz tastiklenip istediği gibi olmasını istiyor. Belki ben yanılıyorum,belki doğruyum bilmiyorum sadece şu an düşüncelerim doğru olduğuna inanıyorum. Peki ben sizce bundan 10 yıl sonra ilk arkadaşın bahsettiği gibi kiramı ödemekte zorlandığım, hayatın o toz pembesinin kalmadığı günlerde mi yaşayacağım yoksa mutlu hayatı halen toz pembe gören ve öyle yaşayan mutlu olan istediğini istediği anda yapan, enerjik, dinamik, neşeli, hayat dolu olan biri mi olucam ? Yani neden çevremdeki herkes bana bu konuda cephe almış belki ben çok mutlu olucam belki hayat hep bana güzel olacak Allah belki beni çok sevindircek neden yüce yaradandan ümidimi keseyim ki belki sırf ona böyle inandığım için beni mutlu edecek belki benim sürekli mücadele etmemi istiyor ? Ailemi seviyorum ama bazı anlar sadece çok kötü oluyoruz. Bende farkındayım hayat ilerledikçe sorumluluklar artıyor, yapmak zorunda olduğun şeyler oluyor ama bunların üstesinden ille de kambur durup keşke çekerek değil de gülerek delicesine savaşarak baş edebiliriz öyle değil mi ? Hayalperest değilim sadece gerçeğe döndürüyorum yavaş yavaş inşallah...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm rica ederim kardeşim. Burada hepimiz kardeşiz arkadaşlık yok inşallah :)
10 yıl sonra babanı sırtında taşırsin..
Babana,annene olgunca yaklaşırsin.
Sanki onlar senin evladın mis gibi hissedersin inşallah.
Inşallah hersey gönlünce olur kardeşim.
Inşallah bol mutluluk dolu bir hayatın olur.
Attığımız her adımın ileride karşımıza cikacagini anlatmaya çalıştık sana.
Burada kimse sana cephe almadı neden alalimki :)
Allah rızası için yardimci olmaya çalışırız :)
Bir kelime insanın hayatını değiştirir.
Sen nasıl birey isen Allah da sana öyle yaşam sunar.
Kendini bir fidan düşün dallar senin huylarin olsun.
Yaşın geçtikçe hatalarindan dalların curur yapraklarin dökülür.
Huylarin yemyeşil olsun kardeşim.
Eğer senin kötü özelliklerin var ise ve Rabbim seni sevmiş ise imtihanlara ağır imtihanlara tabi tutulursun.
Seni düzeltmek icin.
Sana olan rahmetinden.
Zaten Allah seni seçmemis ise seccade de yerin yok.
Dünya hayatında boşlukta dolaşırsin.
Benden bu kadar kardeşim.
Allah seni hidayete erdirsin hidayete erdirdikten sonra kalbini saptirmasin.
Allah sana Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin kardeşim.
Selametle

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Herkese teşekkürler özellikle son 2 cevap çok güzel.Beni başka yerlere götürdü, geleceğe, yanlışlara, doğrulara belki. Tamam elbette ailem bana fikrini verecek benim de onları dinlemem lazım tabii ki. İnsan bazen öyle bir ana denk geliyor ki istediğini olmasını o kadar çok istiyor ki diliyor ki sorgusuz sualsiz tastiklenip istediği gibi olmasını istiyor. Belki ben yanılıyorum,belki doğruyum bilmiyorum sadece şu an düşüncelerim doğru olduğuna inanıyorum. Peki ben sizce bundan 10 yıl sonra ilk arkadaşın bahsettiği gibi kiramı ödemekte zorlandığım, hayatın o toz pembesinin kalmadığı günlerde mi yaşayacağım yoksa mutlu hayatı halen toz pembe gören ve öyle yaşayan mutlu olan istediğini istediği anda yapan, enerjik, dinamik, neşeli, hayat dolu olan biri mi olucam ? Yani neden çevremdeki herkes bana bu konuda cephe almış belki ben çok mutlu olucam belki hayat hep bana güzel olacak Allah belki beni çok sevindircek neden yüce yaradandan ümidimi keseyim ki belki sırf ona böyle inandığım için beni mutlu edecek belki benim sürekli mücadele etmemi istiyor ? Ailemi seviyorum ama bazı anlar sadece çok kötü oluyoruz. Bende farkındayım hayat ilerledikçe sorumluluklar artıyor, yapmak zorunda olduğun şeyler oluyor ama bunların üstesinden ille de kambur durup keşke çekerek değil de gülerek delicesine savaşarak baş edebiliriz öyle değil mi ? Hayalperest değilim sadece gerçeğe döndürüyorum yavaş yavaş inşallah...

Selamun Aleykum kardesim, mesajlarinda bi asilik goruyorum. Burnunun dikine gidiyorsun. Senin yasindaki cocuklarda genellikle bi rahat/umursamaz bi tavir goruyorum. Annenin ve babanin kalbini kirarak kim mutlu/basarili olmus ki, sen olasin??

Insan istediklerini karsisindakini kirmadan da gerceklestirebilir. Sirf senin dogruluklarin annenin/babaninkinden farkli diye onlara karsi cephe almani gerektirmiyor. Biraz daha agirbasli olmaya calis. Benim dogrularimda rahmetli babamin dogrularindan cok farkliydi. Nitekim benim istedigim gibi oldu ama onu asla kirmadim, ne kadar kirildiysamdan sustum, sineye cektim. Kazanan ben oldum Allah'in izniyle.

Hayatin daha basindasin. Allah yolunu ve bahtini her dem acik etsin.

lixt1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum kardesim, mesajlarinda bi asilik goruyorum. Burnunun dikine gidiyorsun. Senin yasindaki cocuklarda genellikle bi rahat/umursamaz bi tavir goruyorum. Annenin ve babanin kalbini kirarak kim mutlu/basarili olmus ki, sen olasin??

Insan istediklerini karsisindakini kirmadan da gerceklestirebilir. Sirf senin dogruluklarin annenin/babaninkinden farkli diye onlara karsi cephe almani gerektirmiyor. Biraz daha agirbasli olmaya calis. Benim dogrularimda rahmetli babamin dogrularindan cok farkliydi. Nitekim benim istedigim gibi oldu ama onu asla kirmadim, ne kadar kirildiysamdan sustum, sineye cektim. Kazanan ben oldum Allah'in izniyle.

Hayatin daha basindasin. Allah yolunu ve bahtini her dem acik etsin.

Selâmün Aleyküm rica ederim kardeşim. Burada hepimiz kardeşiz arkadaşlık yok inşallah :)
10 yıl sonra babanı sırtında taşırsin..
Babana,annene olgunca yaklaşırsin.
Sanki onlar senin evladın mis gibi hissedersin inşallah.
Inşallah hersey gönlünce olur kardeşim.
Inşallah bol mutluluk dolu bir hayatın olur.
Attığımız her adımın ileride karşımıza cikacagini anlatmaya çalıştık sana.
Burada kimse sana cephe almadı neden alalimki :)
Allah rızası için yardimci olmaya çalışırız :)
Bir kelime insanın hayatını değiştirir.
Sen nasıl birey isen Allah da sana öyle yaşam sunar.
Kendini bir fidan düşün dallar senin huylarin olsun.
Yaşın geçtikçe hatalarindan dalların curur yapraklarin dökülür.
Huylarin yemyeşil olsun kardeşim.
Eğer senin kötü özelliklerin var ise ve Rabbim seni sevmiş ise imtihanlara ağır imtihanlara tabi tutulursun.
Seni düzeltmek icin.
Sana olan rahmetinden.
Zaten Allah seni seçmemis ise seccade de yerin yok.
Dünya hayatında boşlukta dolaşırsin.
Benden bu kadar kardeşim.
Allah seni hidayete erdirsin hidayete erdirdikten sonra kalbini saptirmasin.
Allah sana Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin kardeşim.
Selametle

Eyvallah Kardeşim

Üniversiteye başlıyorum bu sene,bununla beraber bazı konularda ailemle tartıştık tabii onun üstüne insanların fikirlerini merak ettim ve açtım konuyu.Babamı bırak 10 seneyi şimdi de taşırım taşımam lazım da.Ve hayat attığımız her adımla önümüze ilerde gelicek ama bu adım kelimesinin altında sadece yaptıklarımız değil düşündüklerimizin de olduğu hatırlatırım kardeşim yani birini kendi içinde hakir görürsen ilerde sende o duruma düşebilirsin.Elbette iyi niyetli insanlar var cephe almayanlardan bahsediyorum ama internet öyle bir hal aldı ki direk sallayarak konuşmaya giren çok ondan biraz daha temkinliyim bu konuda.Allah razı olsun kardeşim iyi günler.

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Eyvallah Kardeşim

Üniversiteye başlıyorum bu sene,bununla beraber bazı konularda ailemle tartıştık tabii onun üstüne insanların fikirlerini merak ettim ve açtım konuyu.Babamı bırak 10 seneyi şimdi de taşırım taşımam lazım da.Ve hayat attığımız her adımla önümüze ilerde gelicek ama bu adım kelimesinin altında sadece yaptıklarımız değil düşündüklerimizin de olduğu hatırlatırım kardeşim yani birini kendi içinde hakir görürsen ilerde sende o duruma düşebilirsin.Elbette iyi niyetli insanlar var cephe almayanlardan bahsediyorum ama internet öyle bir hal aldı ki direk sallayarak konuşmaya giren çok ondan biraz daha temkinliyim bu konuda.Allah razı olsun kardeşim iyi günler.

Kardesim, seni tanimama ragmen bekledigim bir cevabi aldim :tamam:.

Allah annene ve babana bol sabir, sana da terbiye versin.

Selametle.

lixt1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kardesim, seni tanimama ragmen bekledigim bir cevabi aldim :tamam:.

Allah annene ve babana bol sabir, sana da terbiye versin.

Selametle.

Yahu sen ne bilirsin terbiyesiz olduğumu insanları tanımadan direk neden sallıyorsun ? Sen beni bir gram bile tanıdığın yok hangi konuda nasıl davranacağım hakkında bir gram bir bilgin yok. Seni tamamen yanlış anlamışım ben bir şeyler paylaşıp dertleştiğimizi düşünürken terbiye ve asilik gibi saçma salak yorumlarına maruz kaldım. Allah seni tanıyan herkese sabır versin umarım direk sallamazsın insanlara...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Lixt1 sakin ol kardeşim hatice kardeşimiz yanlış anladi sanırım son yorumunu gayet olumlu bir cevap verdin çünkü.
Bizde derdimizi dökuyoruz burada herkes birbirine yardimci olmaya çalışıyor Allah razı olsun herkesten.
Sen üzülme aramızda kal senin için bu site çok iyi..
Senin bu sitede öncelikli fikir ve nasihat alman gereken kişi hepimizin ablası gönül sızım abladir. Bir suredir sitede yok gelecek inşallah ..
Benim erkek kardeşimde senin yaşında aferin sana bizimlesin doğruyu ariyorsun inşallah bizde doğru insanlardan oluruz.
Inşallah sende bize kendi dogrularini gosterirsin.
Hayirli günler kardeşim.

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Lixt1 sakin ol kardeşim hatice kardeşimiz yanlış anladi sanırım son yorumunu gayet olumlu bir cevap verdin çünkü.
Bizde derdimizi dökuyoruz burada herkes birbirine yardimci olmaya çalışıyor Allah razı olsun herkesten.
Senin bu sitede öncelikli fikir ve nasihat alman gereken kişi hepimizin ablası gönül sızım abladir. Bir suredir sitede yok gelecek inşallah ..
Benim erkek kardeşimde senin yaşında aferin sana bizimlesin doğruyu ariyorsun inşallah bizde doğru insanlardan oluruz.
Hayirli günler kardeşim.
Tozduman kardesim dogru dedin. Mesajimi gece yarisi attim ve Turkcem pek iyi olmadigindan Lixt1 kardesimin mesajini yanlis anlamisim. Lixt1'in yorumumum uzerine mesajini okuduktan sonra soylemeye deger bulmamistim. Burdan sesleniyorum Lixt1 kardesim, kusura bakma mesajini yanlis anlamisim. Bu bakimdan okudugumda evet gayet olumlu bi mesaj.. Turkcemin kurbani oldum utngc..

lixt1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayirli günler kardeşim.
Siz gerçekten güzel konuşuyorsunuz ama ne bilim böyle yargılamakta doğru değil.Öyle değil mi kardeşim ?

lixt1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Tozduman kardesim dogru dedin. Mesajimi gece yarisi attim ve Turkcem pek iyi olmadigindan Lixt1 kardesimin mesajini yanlis anlamisim. Lixt1'in yorumumum uzerine mesajini okuduktan sonra soylemeye deger bulmamistim. Burdan sesleniyorum Lixt1 kardesim, kusura bakma mesajini yanlis anlamisim. Bu bakimdan okudugumda evet gayet olumlu bi mesaj.. Turkcemin kurbani oldum utngc..
Galiba İngilterede yaşıyorsun.Neyse önemli değil olmazsa ingilizce konuşuruz brrvo

Berr

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim.
Bende kendi doğrularımi yaşadım.
Bu benim hayatım ve ben yaşayacaktım !
Şimdi 27 yaşındayım.
Şu an ki tecrubemle annem le babam hep haklıymış.
Annemle babam cahil değil mış.
Cahil olan Ben misim.
Ileriyi göremeyen benmisim. Egom tavan yerlerde sürünmusum !
Daha kira elektrik su faturası bile odemekten acizken ben aileme karşı çirkin cemkirmisim.
Babamın annemin çatısında yaşarken edepsiz cevaplar vermişim.
Benimle baş edemeyip herşeyi istediğim gibi yaptılar.
Sonra kendi yoluma girince ne kadar laf ettiysem hepsi boğazımda kaldı.
30 yaşına gelmiş her birey sana bunları söyleyecek. Sende bunları onemsemeyeceksin:)

Şu anda sen kendine ve cevrene nasıl isen kaderin de o yönde şekil alacak.
Bu yaşların varya geleceğinin zeminini oluşturuyor.
Hayat 20 yaşına kadar bol şanslı dir .
Herkesin hayatı 20 ye kadar güzeldir.
Ayrıca annen ve baban tabiki sana fikrini söyleyecek ne munasebet.
Annen seni doğuran değerli hanim.
Baban senin karnını doyuran evin geçimini sağlayan kıymetliniz.
Baban seninle neden tartışıyor ve asagiliyor çünkü senin davranislarini hazmedemiyor belki böyle bi evlat hayal etmedi.
Neyse bana düşen!
Namaz kıl kardeşim. Allaha Şükür et ve sabirli ol bizler birbirimize ilk başta hakkı tavsiye etmek ile mukellefiz.

Allah babana ve annene ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin inşallah kardeşim.
selametle ..
Allah sizde gani gani razı olsun. İnsanları doğru yola teşfik ettiğiniz için

Berr

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bak oğlum hayatın boyunca hep dost doğru ol tıpkı emrolunduğun gibi yani yami yoktan var olduğun var olan varlığın gibi. Annen baban seni şuanki durumuna ne zor şartlarla getiridi annen öğretmen babn öğretmen bir öğün anen baktı bir öğn baban hiç birşey eksik etmediler senden buyaşa sen sanırım kendin geldin daha düne kadar yürmezken şimdi hafif doğrulunca kendibaşına yürüyebileceğinimi sandın. Babn abartısz geç satlere kadar senin için çalışıyor sana köyde havuzlu vila yapıyo dershaneye gönderiyor sen küçüken final okularına gönderiyordu yemeğini servisini ödediği halde sen okula gitmiyordun servise binmiyprdun bu yaşına kadar hala bile özel arabanla okuluna o götürüp getiriyor. Ama sen okumuyorsun neyin eksik. Telefonun iki tabletin bilgisayarın plystyşin ve sayamadığm biraürü şey. Sen babanın istemediğin herşeyi yaptın ama bi kitap okumadın sana alınan denemeleri çözmeden okulu bitirdin dershane paraları ödediği halde sen okumadın. Kusura bakam sen hiç doğru olamadın babn sabır taşı biraz dürüst olmayı denesen hayatın eminim daha düzgün olur unutma hayat internetten ibaret değil. Biraz küçük kardeşini örnek al babnla olan diyaloğundan hiçmi kendine ders çıkarmıyorsun. Hayatın 7/24 internet ve ev babanla dışarı çık ona işlerinden yardımcı ol. Evde bi hayat kuramazsın
çok tşkür ederim.

Üst Alt