ateistim ve Allah varsa ben cehenneme gitmem

atheists

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çünkü eğer varsa allah bana düşünmem için bir beyin vermiş ve kendisini bana göstermemiş. Ben onu göremediğim için yok diyorum. bu durumda hem kendisini bana göstermeyip hem de düşünmem için beyin veriyorsa bu büyük bir haksızlık. Öyleyse düşünmeyen bir kişi yapsaydı zaten önceden benim ne olacağımı biliyordu ben acı çekmemiş olurdum. madem var bana kendini göstersin veya kendinden bir parça. bende inanayım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"ateistim ve Allah varsa ben cehenneme gitmem" diyorsunuz Allah'ın varlığına inanmıyorsunuz ateistsiniz! O zaman Siz hangi cehennemden bahsediyorsunuz ki:bilmemm:.
Allah cc yoksa Cehennemi kim Yaratti kimin için Korkmayin Ya Hu..
Sahi Allaha inanmamak kişiye ne kazandırır..? mesela Size ne kazandırdı ?

Sahi atomları da göremiyorsun, atomlar da yok diyebilirmisin? mikropları da göremiyorsun, aşk da görülmez zaten, peki aşk yoktur diyebilirmisiniz ?

Allah'ın varlığına inanmak bana çok şey kazandırdı...

Allah'ın varlığına inanmamak sana ne kazandırdı ne kaybettir di...?hayatınızı bir muhasebe edin isterseniz...
Hz. Ali ra.-Bir an için (haşa) Allahın , cennet ve cehennenim var olmadığını ,öldükten sonra dirilmenin ve hesaba çekilmemin olmayacağını düşünelim.
O zaman sen de toprak olup gidiceksin bende.Ama ya Allah varsa (ki vardır) ebedi olarak cehenneme girmeye nasıl dayanacaksın....
bir ihtimal dahi olsa bu riski almaya değer mi..?

Allaha inanmamak kişiye ne kazandırır?
Allaha inanmak kişiye ne kaybettirir?
RABBİM KİMSEYİ YOLUNDAN AYIRMASIN VE YOLDAN CIKANLARA DA TEZ ZAMANDA HİDAYETE ERDİRSİN....amin
Rahman ve Rahim olan Rabbimiz, hepimiz için akl-ı selimin yolu olan hidayet yolunu bizlere açsın.. Nefsin vesveselerinden, şeytanın telkinlerinden bizleri kurtarsın inşallah.

İnsanda görecek göz, işitecek kulak varsa, her zerre, bizi Allah’a götüren, bize gerçeği söyleyen bir Cebrail’dir.”
Ne mutlu görenlere, ne mutlu işitenlere... Ne mutlu, nerden gelip nereye gittiğinin farkında olanlara...

https://www.islamiforumlar.net/serbest-kursu/31980-ateistlerin-olum-korkusu.html

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti.
Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.
Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı…

Berber: ” Bak Kardeşiım, ben senin söylediğin gibi Allah’ın varlığına inanmıyorum.”
Adam: ” Peki neden böyle diyorsun?”
Berber: ”Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu,
terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi.”

-Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi.
Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı.
Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.
Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti.
Adam berberin dükkanına geri döndü.

Adam: ” Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok”
Berber: ” Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim.”
Adam: ” Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.”

Berber: ” Hımmm… Berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?”
Adam: ” Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa,bu gitmeyenlerin tercihi.
İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!”
(ALINTI)

https://www.islamiforumlar.net/allah-cc/9276-ateizm-ve-ateist.html

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Çevremizde, az da olsa, “görmediğime inanmam” diyen kişilerle karşılaşıyoruz malesef...

-Varlığın tek delili gözle görmek değildir. Dünyada, görme kabiliyetimizin yetmediği çok varlıklar vardır. Mesela, akıl ve ruh ,Mikrop ,atom , hücre,Rüzgar, ses-radyo dalgaları, üzüntü, sevinç, elektrik...gözle görülmez fakat o kadar çok delilleri vardır ki; insan onların varlıklarından asla şüphe etmez.
Bizim görme oranımız 1.000.000/3.5’tur. Yani çevremizde var olan 1000.000 varlığın sadece 3,5 unu görebiliyoruz...O halde bizler daha Allah’ın yarattıklarını göremiyoruz.
Görülmeyen şeyleri yaratan Allah’ı hiç göremeyiz.

Kâinatta da Allah’ın (cc), meleklerin, cennet ve cehennemin valık delilleri o kadar çoktur ki; akıl sahibi hiç bir insan, varlıklarından şüphe etmez.
Bir harf kendi varlığından çok katibinin varlığını gösterdiği gibi, yaratılan her şey kendi varlığından çok Allah (cc) ve ahiretin varlığını göstermektedir.

Zehan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir İslam âlimi şöyle demiş:
Benim elim, benim ayağım, benim beynim diyoruz; peki 'ben' dediğimiz kim? o et parçaları olmayacağına göre? Bunu düşünen kişi ruhun hakikatinden bir şeyler kavrar...
Daha kendi özünü göremeyen insan Allah'ı nasıl görecek? Bu dünyada imtihan gereği insana bu kabiliyet verilmemiş, ama ahirette salih kullar O'nu görecek.
Allah'ın bize beyin, akıl vermesi; kainattaki O'nun varlığının delillerini düşünmemiz için yüce adaletinin tezahürü ve büyük bir nimettir.Eğer sizin dediğiniz gibi görünseydi imtihana ne gerek vardı? Ayette şöyle buyuruluyor:
O, hanginizin daha güzel iş yapacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı.O üstündür, bağışlayandır.
(Mülk süresi 2. ayet)

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
sana zaten beyin vermekle en büyük belirti yapmış ama anlayana işte.. beyinide kullanabilen var kullanamayan var sen hangisisin acaba :):D

suzzy

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Görmek sadece 'Göz' ile yapılan bir eylem değildir. Mesela, şu çorbanın tuzuna 'bak' deriz. Oradaki 'bak'tan kastımız göz ile yapılan bakmak değil, dil ile yapılan tatmaktır. Yani kişi Kalbi ile de bakabilir 'eğer bakmak isterse'. Kalp ile baktığında Yüce Rabb'ı mutlaka görürsün. Şöyle bir örnek vermek isterim Olasılıksız kitabında sayfa 54'te ünlü matematikçinin neden inanmayı tercih ettiği olasılıklarla verilmiş. Sadece o sayfaya göz atmanın bile yeterli olacağını söyleyebilirim. Ama önemli olan senin inanmak isteyip istememen. Aklen mutlaka kabul ediyorsun belki de inanmanın vereceği sorumluluklardan uzaklaşmak için kabul etmek istemiyorsun bunu bilemeyiz. İnanmak huzur verici ;)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Kadın velilerden,Basralı Ufeyratül abide(ks)Allah için çok ağlardı.Hatta bu sebeple gözlerini kaybetti.Ziyaretine gelenler: -gözünün görmemesi ne büyük ızdıraptır,dediler.O da şu cevabı verdi:-Asıl ızdırap kulun Rabbi ile arasında perdelerin olmasıdır.Kalbin Allah'ın muradını idrak edememesi ise bundan daha büyük cefadır.(Abdurahman-ı cami.Nefahatü'l üns) Yaradan hidayet vermeyince peygamber olsak birşey yapamayız ancakdua edebiliriz kardeşler bu arkadaşımıza:(

Harbiye

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ya Allah

Allahım inşallah hidayet verir.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
çünkü eğer varsa allah bana düşünmem için bir beyin vermiş ve kendisini bana göstermemiş. Ben onu göremediğim için yok diyorum. bu durumda hem kendisini bana göstermeyip hem de düşünmem için beyin veriyorsa bu büyük bir haksızlık. Öyleyse düşünmeyen bir kişi yapsaydı zaten önceden benim ne olacağımı biliyordu ben acı çekmemiş olurdum. madem var bana kendini göstersin veya kendinden bir parça. bende inanayım.
Bak hakkari,li gördüğün gibi senin yazına kaç kişi cevap vermiş şimdi ben sana birşey sorayım bakalım sen ne cevap vereceksin ve sonrasında ben sana ALLAH C.C'ın varlığını gösterecem.

(ASLINDA SORUYU SENİN ANLAYACAĞIN DİLDE SORACAKTIM AMA BU AYRIMCILIK OLACAĞI İÇİN HERKESİN ANLAYACAĞI DİLDEN SORUYORUM:..)

SENİN VE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI SIHATİ NASIL? YERİNDEMİ?

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
SENİN VE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI SIHATİ NASIL? YERİNDEMİ?

dfgtndfgtndfgtn o bunuda anlamaz ekrem abii sırıtık.:,

insan1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
hımmmm bende meraktan girdim sayilir aslinda ....konuşma tarziniz guzell.....uslubunuz.. yumuşak ve değişikk ama biraz sert olmuş...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bence sen buradaki kardeşlerimizin konuşma tarzını düşünmeden önce dediklerini bir düşün bakalım belki bir faydası dokunur....:confused:

insan1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bence sen buradaki kardeşlerimizin konuşma tarzını düşünmeden önce dediklerini bir düşün bakalım belki bir faydası dokunur....:confused:
kırıcı bi soz soylemek istememiştim... sadece spesfik algıyı soyledim..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
iyi akşamlar, ben de kırmak için söylemedim ama farkındalığınızı artırmak adına söylemiştim....

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
muhammedismiarapca2.jpg

Yaratılmışların en şereflisi ve Onun halifesi olup özüne kör sağır ve bi habersin ey gönül.
Özünde içinde taşıdığın nuru kendisinden parçayı ve Onu bulabilmen için islami bi araştır bakalım,
Aşk'tan sudur ettik..
Bizler seni hidayete erdirmeye kadir degiliz.
Hidayet Allahın elindedir. Senden sana hidayet eden idrak ve gönlünüzü iman nuruna açsın inşaallah.
Mucizemi bekliyorsun eski kavimlerin halleri gibi.
Nereden geldini bilmiyorsan dönecegin yolu bulamazsın.
Cennete giderim diyorsunuz Allah varsa, dinle bak Allahın sevgilisi ne demiş.
İman etmedikçe cennete giremezsiniz.
Birbirinizi gerçek manada sevmedikçe iman etmiş olmassınız...

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu kadar basit değil mi?Bir de inananlara düşünmez derler :)

1-)Değil ALLAH'ı görmek,sağında ve solunda bulunan iki meleği görsen kafanı secdeden kaldıramazdın.Nasıl imtihan olacak peki?Görmeyeceksin,dünyaya dalacaksın ki imtihan olacak. Şuan benim odamda wifi sinyalleri var. Ama bunu ben göremiyorum. Bilgisayarım ve telefonum olmadan da kimseye o wifi sinyalini ispat edemem. O cihaza ihtiyaç var görmek için. ALLAH C.C de ancak kalp gözü fark edilebilir.

2-)Senin nereye gideceğini biliyor ama sıkıntı şurda,sen bilmiyorsun nereye gideceğini :) Düşün ki cehennemde açtın gözlerini.Bu dünyaya hiç gelmemişsin.Geldi bir melek sana,yanacaksın dedi.

Demez misin ne yaptım ben,ne suçum var,burası neresi?Sana gösterilse şu günahları işledin,demez misin ben yapmadım bunları diye.

Ama oraya gittiğinde diyemeyeceksin.Bütün yaptıkların ortada olacak.Ağzındaki ekmeği bile çiğnemeden yutamazsın.Yok öyle cup diye cennete gitmek.Zaten cennet bir aracıdır.Aslolan yaradanın sevgisini kazanmaktır.Cennet,sevgisinin bir mükafatıdır.

Şu girdiğin basit forum sitesi dahi kendi kendine oluşamazken,imkan yokken;

forumda bulunan kodlardan daha çok ve karışık kodun bir arada bulunduğu bir vücudun var.

Gece uyuduğunda nefes alamayıp ölmüyorsun,çünkü diyafram kası sinir sistemi tarafından otomatik çalışabiliyor.

Gece uyurken her çıtırtıyı duymuyorsun.Ve ince sesleri duyabiliyorsun ki dilediğin saatte kalkabilesin.

Akciğer oksijenlendiriyor,karaciğer toksitleri temizliyor,mide sindiriyor,kan dolu ile organlara gidiyor,çiğnemek ve koparmak için ağzında dişler var.

Ağzındaki lokmayı çiğneyebilmek için tükrük salgın var.

Kalbin,otonom çalışıyor yani kendi isteğin ve hatan ile bir ilaç ve müdahale olmadan durduramazsın.

El kadar böbreklerin yaptığını,koca koca diyaliz makineleri tam olarak yapamıyor.

Boğazındaki o incecik ses tellerin olmasa,konuşamayacaktın.

Erkekten çıkan bir sperm,kadında bulunan rahim.Bebeğin doğduktan sonra annenin süt salgılayabilmesi.

Bak,buraya onca belki yüzlerce harf yazdım.Bir tanesi nasıl yazılıyor biliyor musun?

Önce kafamda uyartı oluşuyor,sonra sinir hücresi bunu yanındaki hücreye iletiyor.İki sinir hücresi arasındaki reseptör yani alıcı uçlara özel maddeler ile bilgi aktarılıyor.Bu sadece bir harfi yazmak için parmağımın oynamasının sinirler halinin özeti.

100 milyar nöron nasıl bir tesadüf eseri birbiri ile bağ kurup,doğru mesajı doğru yere iletir?O sinir hücreleri bağlantısında sorun olsa,sen sağ elini kaldırmak istersin sol ayağın kalkardı misalen...

Bu sadece insan,tek bir insanın küçük bir bölümü.Ne mümkün tesadüfen olması...

Dünyada yaşayan tespit edilmiş bir milyonun üzerinde canlı türü var,hepsi mi tesadüf yapmayın etmeyin azıcık düşünün.Düşünmek için beyin vermiş diyorsunuz,ne olur doğru şekilde düşünün...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz

Konuyu açan arkadaş tekrar girmemiş ama o ve onun gibi düşünenler için yine de yazmak istedim. Sadece beyin değil bütün bedenini sana Allah(c.c) verdi. Diyorsun ki düşünmem için beyin vermiş sen düşünceni de görmüyosun Allah'a(c.c) varlığına inanmıyorsun peki gerçekten düşünebildiğine inanıyor musun? Kaldı ki kendi ağzınla kendini inkar ediyorsun, hem diyorsun ki Allah(c.c) bana düşünmem için beyin vermiş hemde diyorsun ki göremediğim için Allah(c.c) yok varsa ben cehenneme gitmem. Mağdem sana göre Allah(c.c) yok sana beyin verdiğini ve cennete yada cehenneme gidileceğini nasıl biliyorsun? Ki sen kafanın içinde beyninin olduğunu biliyorsun ama beynini de göremiyorsun o zaman senin düşüncene göre beynin yok gibi bir sonuç çıkmaz mı?

Hatta sana şunu da söyleyim daha önce bir yerde okumuştum İmam Gazali gibi pek çok İslam Aliminin Allah'ın(c.c) görünmemesi ile ilgili bir sözü vardır. Allah(c.c) şiddeti zuhurundan gizlidir. Bunu biraz daha açmak gerekirse;

Bazı şeyler o derece açık ve göz önündedir ki, bu açıklık onların görülmemesine, fark edilmemesine sebep olur.

Deniz o derece gözler önündedir ki, balıklar bu denizin farkına varmazlar. Bizlerin daima hava ile iç içe olmamıza rağmen havanın farkına varmayışımız gibi...
Güneş o derece varlığı bedihi olmasına rağmen, insanlar tarafından çok da farkına varılmaz. Ayrıca, gün ortasında çıplak gözle güneşe bakmaya çalışsak gözümüz buna dayanamaz. Onun nurunun şiddeti, görülmesine engel olur.

İşte Allah'ın(c.c) varlığı o derece açık ve bedihidir. Fakat bu açıklık ve bedihi oluş O'nun görülmesine perde olmuştur.

Şair şöyle der:

Zuhuru perde olmuş zuhura. Gözü olan delil mi arar nura?

Yeterince açık olmuştur umarım.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allahi gorseydin peki ? Nefes alabilirmiydin ? Allah bize en güzel özgürlüğü vermiş onu somut görmüyoruz goremeyiz.

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
evet bide sizin gibileri vardi demi aslinda inaniyorsunda yaptigin gunahlar ve cizdigin yol yasadigin hayat sartlari yuzunden isine gelmiyor yazik hristayanlar bile tanri der sar isa der dua eder klise ze giderler geende bi inanclari var - senin oda yok dusunki seytan bile Allah c.c inkar edmemis mahser gunu seytanla su insanlarin konusmasina bak iyi oku ( Yarabbi biz seytandan sikayetciyiz dogrusu ona inandik helak olduk ona guvendik iman edmedik sen bize merhamet ed Yarabb diye haykiriyorlar , seytan ise nediyor bak , yarabbi oysa ben seni hic inkar edmedim ben sadece sana secde edmedim ama varligini inkar etmedim yarabbb diyor sonra hem ben bana verdiign emrilere itaat eddim yarrab onlarin icinde zaten bir fenalik azginlik dogrusu onlar benden kotuydu yarabb mahser gunuki konusma dir bu .....

yani sen seytanida gecmissin Allah en kisa zaman da hidayet versin yoksa ebedi yancan unutma olenler birdaha geri donmuyor ...

Üst Alt