sevdiğim adam nişanlandı

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Haklısınız Hümeyra Hanım. O zaman en güzeli, ailenin haberiyle bir evde meşru bir şekilde görüşmek, tanışmak ve konuşmaktır. Öyle değil mi? Kadın ve erkekler sokakta, köşe bucakta, birilerinden tamamen gizli eylemlerin içerisinde olmayacaklardır.

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Haklısınız Hümeyra Hanım. O zaman en güzeli, ailenin haberiyle bir evde meşru bir şekilde görüşmek, tanışmak ve konuşmaktır. Öyle değil mi? Kadın ve erkekler sokakta, köşe bucakta, birilerinden tamamen gizli eylemlerin içerisinde olmayacaklardır.

Ben bundan hemen hemen 8-9 yil once bi hemserimizle gorusmustum. Biraz aile 'baskisi' vardi o zaman. Cunku onun amcalarini felan iyi taniyordu annem ve babam. O kisiden zerre kadar hoslamamistim, hatta bi meymenetsizligi vardi ama ne oldugunu tam olarak anlamamistim. Neyse, bu kisi benim okumama razi gelmedi ama bana oyle demedi, yegenlerinden duydum. Bir sene sonra nedense yine ortaya cikti, annem tutturdu illa konus diye, neyse konustum. Ama ben nerden biliyim bunun büyüklük taslamak istedigini! Bana anlatiklarini hep biliyordum ve konulari ben daha derine götürüyordum. Bu buna epey sinir oluyordu ama kendini zor tutuyordu. Eve geldigimde anneme demistim, ben bunu istemiyorum diye. Neyseki, beni bir hafta sonra aradi ve babasinin kalp krizi gecirdigini soyledi felan fistan. Tabii yalan söylüyor cunku yegenleri oyle bisey yok dedi. O kisi biraz beklememi dedi. Haftasina kalmadi benim yüzden tanidigim bir kizla nisanlanmis. Duyunca sasirdim, kendime yediremedim. Kimseyi asagilamak istemem, haddim degil, ama bu kisi %100 degil.

Demem o ki, bu dedigim kisi 5 vakit namaz kilarmis, herseyi islami cercevede yapmak istiyordu ama insanlagi sifir.

Karisini iki sene once bi kina gecesinde gördüm. Cok uzgun bi durusu vardir. Allah yardimcisi olsun, o dedigim kisi adami öldürür.
Yarabbi ne büyüksün.. duaa..

Bu konuyu acan kisiye diyecegim su dur: seninle ayrildiktan 2 gun sonra baskasiyla nisanlaniyorsa o kisiden sana fayda yok.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ben bundan hemen hemen 8-9 yil once bi hemserimizle gorusmustum. Biraz aile 'baskisi' vardi o zaman. Cunku onun amcalarini felan iyi taniyordu annem ve babam. O kisiden zerre kadar hoslamamistim, hatta bi meymenetsizligi vardi ama ne oldugunu tam olarak anlamamistim. Neyse, bu kisi benim okumama razi gelmedi ama bana oyle demedi, yegenlerinden duydum. Bir sene sonra nedense yine ortaya cikti, annem tutturdu illa konus diye, neyse konustum. Ama ben nerden biliyim bunun büyüklük taslamak istedigini! Bana anlatiklarini hep biliyordum ve konulari ben daha derine götürüyordum. Bu buna epey sinir oluyordu ama kendini zor tutuyordu. Eve geldigimde anneme demistim, ben bunu istemiyorum diye. Neyseki, beni bir hafta sonra aradi ve babasinin kalp krizi gecirdigini soyledi felan fistan. Tabii yalan söylüyor cunku yegenleri oyle bisey yok dedi. O kisi biraz beklememi dedi. Haftasina kalmadi benim yüzden tanidigim bir kizla nisanlanmis. Duyunca sasirdim, kendime yediremedim. Kimseyi asagilamak istemem, haddim degil, ama bu kisi %100 degil.

Demem o ki, bu dedigim kisi 5 vakit namaz kilarmis, herseyi islami cercevede yapmak istiyordu ama insanlagi sifir.

Karisini iki sene once bi kina gecesinde gördüm. Cok uzgun bi durusu vardir. Allah yardimcisi olsun, o dedigim kisi adami öldürür.
Yarabbi ne büyüksün.. duaa..

Bu konuyu acan kisiye diyecegim su dur: seninle ayrildiktan 2 gun sonra baskasiyla nisanlaniyorsa o kisiden sana fayda yok.

Büyüklerin rızasıyla kadın ve erkeğin helal bir ortamda görüşmesi demek, erkeğin tam bir beyefendi, kadının da tam bir hanımefendi olduğu anlamına gelmez. Evliliğe bu şekilde yürümek ya da yürüyüşün yarıda kalması demek, etrafa "eman" veren bir husustur. Kalplerde, gönüllerde maraziyeler oluşmaz. Erkeğin de kadının da aşk ekseninde yarınlar noktasında üzüleceği şeyler olmaz. Ertafta dedikodu, gıybet gibi fısıltılar oluşturulmaz, vs... Bütün bunlar aileleri huzurlu kılan şeylerdir.

Görüşmelerde "insanlık" yeşermişse evliliğe gidilir, yeşermemişse evliliğe gidilmez ve erkek de kadın da yeni nasiplerini aramaya devam ederler.

Namazında müdavim her insanın "insan" olduğu manasına gelmez. Bu kadın için de erkek için de geçerlidir.

Allahü Teala kadınlarımıza da erkeklerimize de güzel evlilikler ihsan eylesin.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ne alaka!!! Erkek dalgasinda ama belli etmedi kalplere indi ve kadin da ona kalben buyuk bir aşkla baglandı, o kadina: "Kafani takma unut gitsin" demek kar eder mi?
Doğru söylüyorsun ihvan kardeşim, terkedilen birine ''kafanı takma unut gitsin'' demek kar etmez, en iyisimi eline bi 14,lü, veya pompalı tüfek verip, ''bunu sana nasıl yapar git o haini gebert'' demek lazım gelir. :tamam:.

Büyüklerin rızasıyla kadın ve erkeğin helal bir ortamda görüşmesi demek, erkeğin tam bir beyefendi, kadının da tam bir hanımefendi olduğu anlamına gelmez. Evliliğe bu şekilde yürümek ya da yürüyüşün yarıda kalması demek, etrafa "eman" veren bir husustur. Kalplerde, gönüllerde maraziyeler oluşmaz. Erkeğin de kadının da aşk ekseninde yarınlar noktasında üzüleceği şeyler olmaz. Ertafta dedikodu, gıybet gibi fısıltılar oluşturulmaz, vs... Bütün bunlar aileleri huzurlu kılan şeylerdir.

Görüşmelerde "insanlık" yeşermişse evliliğe gidilir, yeşermemişse evliliğe gidilmez ve erkek de kadın da yeni nasiplerini aramaya devam ederler.

Namazında müdavim her insanın "insan" olduğu manasına gelmez. Bu kadın için de erkek için de geçerlidir.

Allahü Teala kadınlarımıza da erkeklerimize de güzel evlilikler ihsan eylesin.
İhvan kardeşim valla hiç kusura bakma ben senin halen 19,uncu yüzyıllarda kaldığını düşünüyorum.Tekrar söylüyorum, yani hep şahsına hitaben cevap yazıyorum diye sana karşı bir takıntım olduğu manasına gelmesin, bak ben 58,i geçmek üzereyim bu yazdıklarında bana dedemin, babanemin bize verdikleri nasihatleri hatırlatıyor.
Daha önce başkabir konuda 3. 5 eşten bahsetmiştin, hadi onu geçelim, burada da diyorsunki Görüşmelerde "insanlık" yeşermişse evliliğe gidilir, yeşermemişse evliliğe gidilmez.
Senin bu dediğini yeni nesil anlarmı? Ha desenki; Görüşmelerde ''Elektirik'' alınırsa evliliğe gidilir, ozaman sana katılırım, şimdi diyeceksinki ''Elektirikte ne'' Kardeşim artık 21,inci yüzyılda yaşıyoruz, Teknolaji devrindeyiz, bizim bildiğimiz iki insan arasında yeşeren insanlık, yeni nesile göre Elektirik, yani ısınma, sevgi manasına gelir. Tamam, sengenellikle işin Kur'an ve Sünnet boyutuna eğiliyorsun, ama artık butür konularda da yeni nesil,in anlayacağı dilden mesaj yazarsan, yazdığın cevaplar bu kardeşlerimize daha faydalı olur kanısındayım.

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir, ve yazdıklarımla istemiyerek sizi kırdıysam HAKKINIZI HELAL EDİN...

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül sızım hocam ne kadar güzel anlatmışşsınız.Evet ben kurtuldum çok şükür kendi dualarım ve sizin dularınız sayesinde ve inanın o yaşadığım gerçek aşk falan değil hep nefsi duygular.Gerçek eşi canım eşimden aldım ben inşallah hepinize nasip olsun ..selametle...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Şunu da söyliyeyim erkek olmama rağmen:
Bu tür ilişkilerde kadın daha samimi, daha dürüst ve daha ahlaklıdır. Erkekler kadınlar gibi değillerdir. Bundan dolayı genellikle ezilen, kalbi kırılan taraf da kadınlar olur. Çünkü sözleri ve özleriyle doğru olmuşlar, samimiyet göstermişler ve kalpleriyle de sevmişlerdir. Erkek ise özümsemediğini belli etmemiştir, nefsi de ilişkiden müreffehtir, memnundur ve mutludur. O nefisi kırıp kalbine sevgiyi yerleştirememiştir. Kadın ise işi bitirmiştir. Sonuç ise kadın için vahim olmuştur.
Fiili perişanlık mı dersiniz, kalbi dağınıklık mı dersiniz, zihin dünyası tamamen yaralanmış mı dersiniz, ne derseniz deyin, kadın adeta çökmüştür.

NOT

Ben kadın olsam, bana talip olan erkeğe "ailesini" babama ve anneme göndermesini isterim hemen. Kadın bunu yaparsa,

1- Perişan olmaz,

2- Erkeğin, koca bir sahtekar mı yoksa cidden samimi mi olduğu anlaşılacaktır.

Acizbirkul

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Haram ilişkilerin sonu ne yazık ki hüsranla bitiyor böyle...

Üst Alt