sevdiğim adam nişanlandı

Seyma1903

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleykum. 1 yıllık bir iliskim vardı cok guzeldi hersey hicbir sorun yoktu 1hafta once tartıstık ve 2gun sonra nisanlandı ben şok oldum. Ne yapmalı mıyım hem cok ofkeliyim hem canım cok yanıyor. Cok ah ettim cok beddua ettim hatta bi anlık dusunceyle kıza ulasmayı bile dusundum herseyi anlatmayı ama gunaha girmekten de korkuyorum. Ah ettikcede gunaha giriyor muyum bilmiyorum. Cok dua edıyorum Rabbime bana yasattıgı acıyı yasamasını istıyorum. Ne yapmalıyım ne dusunmeliyim ?

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim.
Allah Allah vardır bunda da bir hayır biraz sabırla bekle bakalım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim ,Allah Allah bunda da bir hayır vardır ama hayat devam ediyor..........
Ailenden birini kaybedince bile en fazla acıyı bir süre çekersin sonra hayata yeniden devam edersin ilk başta zor gelsede acı hafifler herşey kafanda biter seni hak etmediğini düşün arkana bakma.....

olan olmuş, değiştiremezsin. Hâlâ neyi düşünüyorsun? Bırak geçmiş geçmişte kalsın...Ama gelecek halen avuçlarının içinde.geçmiş geçmişte kalmıştır önemli olan hatadan ders alarak gelecegi güzel yaşamak.
ne dua et nede beddua enerjini ,nefesini, zamanını harcamaya değmez ..sevse idi zaten hemen ayrılır ayrılmaz nişanlanmazdı..! demek ki tartışma bile ayrılabilmek için sadece ucuz bir bahane idi....

Sıkıntıya düştüysen tekrarla!
LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİM!
Kimsen olmasada RABBİN yanında..Allah ım güç kuvvet ver bana...Senin gücün buna yeter.
Kalk , Silkelen , Kendine gel… Umutsuzluğa sarılma, Umutsuzluk şeytandandır… Ümit etmek Allah’tan dır…

sevdiklerini ALLAH a emanet... sevmediklerini ALLAH a havale ederek Hayat yoluna devam et Seni halen Acıtmasına izin verme!!
yoksa deprasyona girer kendine yazik edersin !!O buna değecek insan mi....

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim.
Allah var gam yok,dert etme kendine çünkü o seni hak etmemiş.
Gönül sızım adminimin dediği gibi, boşver arkana bakma.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Neden bir yıllık ilişki..? Helal olan bir ortamda görmek vardır evlilik için, ailelerin de haberi olur. Görmenin bir sınırı yoktur, konuşursunuz, şartlarınızı ifade edersiniz, üç görüşmeyle mes'eleyi bitirirsiniz. Ya evlilik için karar alırsınız, ya da ayrılırsınız.
Şimdiki kızlar, bir beyefendiyle görüşüyorlar, 4, 5 sene sürüyor, kadın beyefendiyi kalbinin derinliklerinde sevgiyle, aşkla, saygıyla ve büyük bir arzuyla kucaklıyor. Kimsenin haberi yoktur.
Bu çıkış bizim mahallenin kızlarının erkeklerinin çıkışı değildir...
Geçmiş olsun...

NOT

Bu yorumum konuyu açan arkadaşa değildir, genel bir kırılmadan bahsediyorum... Selamlarımla...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Daha dün sevdiğim bir delikanlıya, "Kimle yazışıyorsun" dedim. "Sevgilimle" dedi. Gel de ayıklayın pirincin taşını. Dedim, "İlişkinizde ciddiyet var mı?", o da güldü, "Bununla beraber üç sevgilim daha var" dedi.

Arkadaş bir de öyle meydan okuyor ki, "Konuştuğum kızlar hiç bir erkekle konuşamaz" diyor.

Dedim, "Sen aynaya bakmıyor musun?", "Hocam karıştırmayalım" dedi ve güldü...

Böyle bir yürüyüşten netice alınır mı, elbet alınır, bazen erkekler için ve bazen de kadınlar için netice şu olur:

Ağlamak... Sızlanmak... Hüzünlenmek... Nedamet... Paramparça olmuş bir kalp, akıl ve yürek...

Yürüyüş bütün hızıyla bizim mahallelerde devam ediyor... Devam etsin bakalım...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Önce selam, sonra kelam diye boşuna mı demişler ya huu..

Edit: İhvan kardeşim 6 dk. arayla ardarda mesaj yazmak yerine bir önceki mesajınızı böyle editleyerekte ilave cevap yazabilirsiniz.
Forum görevlisi flood yaparsa, üyeler ne yapmaz.
Not: Bu uyarıyı özelden de yazabilirdim ama flood yapmayı düşünen diğer üyelerimizde okusun flod yapmanın yasak olduğunu öğrensin diye özellikle size hitaben burada yazmak zorunda kaldım...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Zor ama üzüldüm.
Biraz bizimle ol kardeşim bos vakitlerinde burasi iyi gelir sana konuşuruz dualasiriz.
Vicdanini bogacak şeylerden uzak dur kardeşim.
Mutlaka vardir bunda da bir hayir Allah hayrini kisa zamanda sana göstersin.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm Selam...
Şöyle cevapları da anlayamıyorum: "Aman düşündüğüne bak, seni sevmemiş unut gitsin..." :) :) :)
Kalbin, gönlün, yüreğin ne bileyim zihnin derinliklerinde yer etmiş birini bırakmak öyle kolay mı..?
Kızlar ve erkekler bu dönem içerisinde evlililiği sanki bitirmişler gibi hareket ediyorlar, canım, cicim, aşkım, güzelim, kucaklaşmak, her gün görüşmek, şurada burada oturmak konuşmak, yemek yemek beraber, yani hem zahiren ve hem de batınen iç içe oluyorlar, iyicene iç içe giriyorlar...

Ondan sonra ayrılık olunca, "Unut gitsin..."

O kadar kolaydı, görürsem söylerim... :) :) :)

Görmediği bir kadına sanaldan aşık olan bir erkeğin, ayrılık oluşunca hastanede yattığına şahit oldunuz mu..???

Kalp sindirince seni derinliklerine hastanede de kalırsın kalp sektesinden de ölürsün...

Kalp bir sevdi mi bırakmaz...

NOT

Onun için Din'de aşk nikah ile başlayan bir güzellik olmuştur... :) :) :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam...
Şöyle cevapları da anlayamıyorum: "Aman düşündüğüne bak, seni sevmemiş unut gitsin..." :) :) :)
Kalbin, gönlün, yüreğin ne bileyim zihnin derinliklerinde yer etmiş birini bırakmak öyle kolay mı..?
Kızlar ve erkekler bu dönem içerisinde evlililiği sanki bitirmişler gibi hareket ediyorlar, canım, cicim, aşkım, güzelim, kucaklaşmak, her gün görüşmek, şurada burada oturmak konuşmak, yemek yemek beraber, yani hem zahiren ve hem de batınen iç içe oluyorlar, iyicene iç içe giriyorlar...

Ondan sonra ayrılık olunca, "Unut gitsin..."

O kadar kolaydı, görürsem söylerim... :) :) :)

Görmediği bir kadına sanaldan aşık olan bir erkeğin, ayrılık oluşunca hastanede yattığına şahit oldunuz mu..???

Kalp sindirince seni derinliklerine hastanede de kalırsın kalp sektesinden de ölürsün...

Kalp bir sevdi mi bırakmaz...

NOT

Onun için Din'de aşk nikah ile başlayan bir güzellik olmuştur... :) :) :)

Biz burada gerçekten sevenlerden bahs etmiyoruz...hy..
eğlenmelik ile evlenmelik kızlar arasında gönül eğlendiren nefsine esir olan zavalı bir Beni Ademden bahsediyoruz..
.dfrt..

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Edep ya hu, yaktığın Gönüldür çıra değil.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
acilangul1
Edep ya hu, yaktığın Gönüldür çıra değil.

arada bir af edersiniz Firariyim yazdığından ne demek istediğin anlaşılmıyor yada ben anlıyamıyorum Sonra da ne oluyor biliyormusun..?Ne Dediği Anlaşılmayan Adamın Dramı ;Düşkırıklığı ve incinme ve incitmeler...
ama yine de sen benim Gönül Dostumsun....

Dost acı söyler lakin gönlünden de Bal sunar, acı ama doğru söyleyene Dostum derim ben uçurumlardan çeviren ...Göremediğim , bilemediğim hatalar dan çeviren yiğitler lazım bana DOST LAZIM BANA DOST...
Nereden bileyim tanıyayım din kardeşimi ,inanayım sevgisinin gerçekliğine benim hayrımı dilemedikçe....

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum, su an sana cok zor gelse de, aci verse de, uzun vaade de iyi olmus diyeceksin eminim. Keske 'O' kiside evlenseydi de ben boyle olmasaydim, o zaman daha cabuk realist olurdum ve hayatimdan 6-7 senemi almazdi.
Ayrica, anne'den baska kimse vazgecilmez degildir!!! Bu arada baba'nin yerine de anne gelebilir yani o yuzden...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Şeyma kardeşimiz nerede acaba ? :(
Canim benim :(

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm kardeşim,,,

Ahhh kardeşim sizi çok iyi anlıyorum benide başımdan geçti benim gözümün önünd eevlendi güldü mutlu oldu ve ben yaşadığım acıyla kaldım çokkk ağladım çokkk kırıldım canım çokkk acıdı sizin gibi çok ah ettim hastahanede yattım herşeyi düşündüm ama rabbime çok sığındım hatta bana bir psikoloğa görün dediler ben de hayır beni bir rabbim var dedim.Ve elhamdülillah bir yıl böyle acı çektim ve herşeyi de gözüme batırarak yaşadım.sonra çok ağladımnamazlarda dualarda hıçkıra hıçkara annem kahroluyordu beni görünce ama ne oldu üzüldüğümle kaldım .Boş ver kardeşim sakın üzülme canım .ÇOOKKK ağladım ben.Ama RABBİM birini karşıma çıkardı hiç evlenmeyi düşünmedim hayır dedim ama rabbim yazmışya bir yerde karşılaştırdı bizi bir ay sonra ve ben orda etkilendim .Ve tanıdıkça sevdim neden çünkü karakterli düzgün ALLAH korkusu olan sakin dürüstt daha çokk yani saymakla bitmez maşallah ve benim eşim oldu beni çok sevdi bende çok sevdim .Evlendik inşallah rabbim verirse bir oğlumuz da olcak.Hep filmlerde olur derdim ama yaşadım bizzat üzülme kardeşim gün doğmadan neler doğuyor hiççç evlenmem dedim ama rabbim karşılaştırdı ısındırdı sevdirdi çokkk şükür ve o öbür karaktersizi rabbime havale ettim .Ve inşallah rabbim aile saadetimiz daim kılar beni eşimi evladımı birbirimize bağışlar.Ve inşallah sende çokk mutlu olursun boşver peşine düşme olurmu olan sana olurr... Selametle...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Biz burada gerçekten sevenlerden bahs etmiyoruz...hy..
eğlenmelik ile evlenmelik kızlar arasında gönül eğlendiren nefsine esir olan zavalı bir Beni Ademden bahsediyoruz..
.dfrt..

Ne alaka!!! Erkek dalgasinda ama belli etmedi kalplere indi ve kadin da ona kalben buyuk bir aşkla baglandı, o kadina: "Kafani takma unut gitsin" demek kar eder mi?

tozduman

Moderatör
Moderatör
Hilmi abi aşk olsun !
Yüreğin aşk la dolsun !
Kalbin kipir kipir olsun !
öyle bir dolsun taşsin ki kelamina dökülsun bizde nasiplenelim :)
Kardeşimiz Üzgün şu an bizde uzmeyelim değil mi :)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşim;Sabır ve Zaman yanan kalpleri sakinleştirip iyileştiren ilaç yarana süreceğin kardeşim, 20 yaşımda aynı şeylerle muzdarip oldum çok ağladım ,içim yandı vazgeçemem sandım ama hepsi silinip gidiyor bu beni hak etmedi sevgimi bilerek menfaatlerini tercih etti uğurlar olsun dedim ateş öyle deyince sönmüyor ama en azından soğuması için sana destek oluyor onunla ilgili hislerini bırakmaya gayret et ,bunda hikmet var ileride anlayacaksın o adam iyi ki olmamış Rabbim uzaklaştırmış hayatımdan çıkarmış diyeceksin,parlak kardeşim gibi bahtın açık tahtın gül bahçesi olsun dualar ederiz senin için ve tozduman kardeşimin dediği gibi biraz katıl bize iyi gelecek inşallah...Din kardeşinin yaptığı dua günahsız ağızla yapılan duadır dua alın diyor efendimiz bizde din kardeşlerin olarak sana duacıyız hakkında en güzelini yaratıp verecek olan Allah cc tez vakitte hayırlarına kavuştursun şerleri şerlileri başından savsın inşallah...Senin için neyin hayırlı neyin hayırsız olduğunu sende bizlerde bilemeyiz bilen Rabbim ayetle açıklıyor; ''olur ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa o, hakkınızda hayırlıdır. Olur ki, siz bir şeyi seversiniz; ama o, sizin hakkınızda bir fenalıktır. Allah bilir, siz bilmezsiniz.''Bakara 216 ayet ,bu ayet savaşa katılmak istemeyenler için inmiş olsa da hayatın çok alanında bize rehberdir.İnşallah size de ferahlık verir,selametle Allah cc emanet ol kardeşim, Kur'an oku gönlüne ferahlık verir.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Erkeğe de kar etmez. Gönül verdiğin kadın uçarsa kalbinden başka diyarlara, ölünceye dek bir yarayı kalbinde paylaşırsın bir acı olarak.
Evlenirsin, çocuk sahibi olursun, hanımına çocuklarına gülersin ama o yaranın acısını da duyarsın iyi mi..?

İçinde yaşadığımız toplumda, erkekle kadın iç içe, göz göze ve kucak kucağa... Aşık olmamak daha zor. :) :) :)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Herkes aynı olmuyor Hilmi bey çok nadir çıkıyor öyle ömrü boyu eyvah ben ne yaptım diyen pişman olan ;daha yaktığı canın üstüne daha nice canlar yakma sevdasında oluyorlar hatta kimileri de edepsizliği aşıp kimseyi bulamayınca geri dönmeye çalışıyorlar.Geçti Bor'un pazarı sür eşeği Niğde'ye demiş atalarımız, geçmiş olsun artık nereye dönüyorsun her şey biteli yıllar olmuş....Akılları sıra ali cengiz oyunları ile nefis körleyecekler, Allah cc koruması olmasa ne yapardık bilmem şeytan ince ince ağ örüyor.

Üst Alt