İçindeki Cümleyi Söyle içinde kalmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sadece huzura sessizliğe ihtiyacım var konuşan çok sen ne haldesin diyen yok susanların sessizliğini dinlemek istiyorum.

Emos kardeşim şükürler olsun Rabbim beni seviyor ki her sıkıntının sonu yeni bir imtihanın başlangıcı oluyor. İsyan etmek ne haddime zaman sabretme zamanıdır halimize şükretme zamanıdır. Hayatta başımıza ne gelirse gelsin her zaman beterin beteri var. Şükürler olsun her halimize Rabbim sabrımızı daim eylesin...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ezeli Bilgisi Olan'ı "kader"le tartışabilir misiniz? Mümkün müdür?
O zaman "kaderimiz" tamamen bellidir. Ama kime göre: "Ezeli Bilgisi Olan"a göre.
Biz göre belli değildir.
Bize düşen, iman ve amel bütünlüğü ekseninde yaşamaktır.
Dua ile.

kalpsızısı

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Tam bu uzun bekleyiş mutlulukla sonuçlandı derken şimdi daha da zor bir süreç beni bekliyor.Rabbim yardımız olsun

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Mutluluk genel'e şamil kılınırken, acılar "özel"e şamildir.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Konuşurken "bekle" dedi. Halan bekliyorum. Yarım kalan kelam, devam etsin istiyorum.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Hayirli sabahlariniz olsun...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"Mü'min o kimsedir ki sair insanlar onun elinden, dilinden ve fiilinden emin olandır!"

Hz Muhammed (SAV)

tozduman

Moderatör
Moderatör
Nasıl da cirpiniyorum başıma bir hal gelince hepimizin dilinde bir ah bir beddua düşündum de cok nankörüm ne hatalar yapıyorum Rabbime . Sitemler Arş a yükselirken Aşk a nankörlük yapıyorum farkında olmadan .Ben neyimki sana ne hatalar yapılıyor. Allahım affet çünkü yolun başı da sen sonu da sen herşey sen sin.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bir delil ile 40 alimi yendim . Ama 40 delil ile bir cahili yenemedim !...Hz. Mevlâna

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Zaman o kadar hızlı tükeniyor ki, bizleri ölümün kucağına bırakması çok yakındır.
Ah ölüm! Ne olur güzel yüzünle selamla bizleri!

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bazen zulmedenler için yaşayan cesur ve güçlü bir Hz. Ali ve adalet örneği bir Hz. Ömer'e ne kadar çok ihtiyacımız var.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Güzel bir insandı. Cevvaldi. Heyacanlı ve aktifti. Kendi işine ve mesleğine vukufiyyeti tamdı. Alanının mütehassısı idi. Bir o kadar da naif ve duygusaldı. Birden kaboluverdi. Bizler de sabr'ı kuşandık. Bekliyoruz.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ben ölünce küçük çocuk gibi yanına koşa koşa geleceğim önce sana sıkı sıkı sarilacagim. Sonra başımdan geçen herşeyi bilsende halimi paylasacagim. Sonra yine sana sarilacagim.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sabahiniz hayirli gununuz bereketli olsun.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bazen zulmedenler için yaşayan cesur ve güçlü bir Hz. Ali ve adalet örneği bir Hz. Ömer'e ne kadar çok ihtiyacımız var.
harikaa

Kardeşim; her an, her gün ihtiyacımız var, o değerli ve güzel insanlara.. Onlardı; dini ayakta tutan, onlardı yaptığı hiç bir işe riya karıştırmadan yapan.. Onlardı sorgusuz, sualsiz benliğinden arınarak, Resulullah 'a tabi olan...
O güzel insanlar anlatılmaz yaşanır, onların güzel hasletlerini kendimizde devam ettirerek yaşatalım onları... selam ve dua ile..duaa..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İslam değerlerini "diri"ye emreder.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Mazlumları, garipleri, yetim ve miskinleri korur, gözetirdi. Daha çok da "masumları" (günahsızları) dert edinirdi. Onları, yarınlara adamak için elinden gelen tüm gayreti sarfederdi. Onda, zorluklara adanmış sabırlı bir kalp vardı! Duacıyım. Amin.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Yüzü güleç olanı, heyacanı ve aktiviyetisi ali olanı özledim!

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sabahıniz hayırlı, gününüz bereketli, cum'a'nız da mübarek olsun. Dua ile.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
harikaa
Kardeşim; her an, her gün ihtiyacımız var, o değerli ve güzel insanlara.. Onlardı; dini ayakta tutan, onlardı yaptığı hiç bir işe riya karıştırmadan yapan.. Onlardı sorgusuz, sualsiz benliğinden arınarak, Resulullah 'a tabi olan...
O güzel insanlar anlatılmaz yaşanır, onların güzel hasletlerini kendimizde devam ettirerek yaşatalım onları... selam ve dua ile..duaa..

Kesinlikle haklısın kardeşim kendimize o mübarekleri örnek alarak yaşamak yaşatmak elimizden gelen tek şey zaten keşke onların zamanında onları görerek yaşayabilseydik...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt