İçindeki Cümleyi Söyle içinde kalmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
kalkmam lazım burdan yoksa yarına ders yapamayacam :(

sahmaran

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Ne şansızım ben yaa birini seviyosun eski çıktığınada sana davrandığı gibi davrandığını öğreniyorsun değersizsin kıymetin yok seviyorsun sevildiğini zannediyorsun dalga geçiyorlar oynuyorlar nasıl canım yanıyor ya sırtımdan yayılıyor sıcaklık parmaklarımın ucuna doğru bi insan vücudu yanarmı böyle 4te 3 su olmasına rağmen yanıyorsun işte eğer yanmak böyleyse hiç bi müslüman kardeşim gitmesin cehenneme Rabbim yardım et İçim yanıyor çok yoruldum ağlamaktan yardım et kemiklerim ağrıyor kimseyi sızlatma Rabbim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsanı ayakta tutan üç şey vardır: Sevmek, inanmak, umut etmek.

sahmaran

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Gene onun konusu açıldı dönmez sevmiyor artık unut diyorlar Canım yanıyor benim öküz oturdu derler ya öyle nefes almakta zorlandım ne var ki hiç birşey demeseler öylede olur canımı yakmasalar olmazmı zaten yok konuşsam bi türlü konuşmasam ciğerlerim patlayacakmış gibi doluyor gözlerim sürekli :S :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gecmis.jpg

Geçmişinde dolaşırken başkalarına değil, kendine bir bakıver.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Gene onun konusu açıldı dönmez sevmiyor artık unut diyorlar Canım yanıyor benim öküz oturdu derler ya öyle nefes almakta zorlandım ne var ki hiç birşey demeseler öylede olur canımı yakmasalar olmazmı zaten yok konuşsam bi türlü konuşmasam ciğerlerim patlayacakmış gibi doluyor gözlerim sürekli :S :(

Dost acı söylermiş. Sizi sevenler mutlaka iyliğinizi ister.

Gerçek dost ... Doğru acı da olsa gerçeği münasip bir dille söyler... Kesinlikle acı ve ızdırap vermez/vermek istemez. Gerçek dostta budur... Diğerleri kuzu postuna bürünmüş kurtlardır...

Aslında dost tatlı söyler.. Ancak insanlar yanlışlarını duymak istemezler... Gerçekler zor gelir kendilerine... Hakiki dost budur işte...
Rabbım cümlemize gerçek dostlar nasip eylesin... (amin)

sahmaran

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Sevmiyor olabilir nefret bile ediyor olabilir bu benim sevdiğim özlediğim gerçeğini değiştirmez unutmaksa bana bile kalmış birşey değil Rabbim verdi sevgisini o alır ne benim unutmaya gücüm yeter nede özlememeye özlüyorum hala söylerim öyle güzel yaratmış ki Rabbim onu şükürler olsun

mobile

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
onu çok seviyorum ama aramızda üç engel var,bunları aşmam için bana güç ver Yarabbim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gozyaslarists.jpg

Bu gün İki dünya Arasına Sıkıştım...Duygu ve vicdanim arasında..
cok daraldim, Hayal kırıklığı yaşadım...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kabus.jpg

Hiç ölmeyi dilediniz mi?.

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Cok gecmiste evet hocam istemistim. Simdi ise dilemiyorum. O kadar gunahkarim ki bu kadar gunahimla olmek istemiyorum. Simdi dularim; InsAllah, Rabbime layik kul, habibi Muhammed Mustafa (s.a.v) efendimize layik ummet olarak, belki gunahlarimi biraz affettirebilmek...agla..:,
Hiç ölmeyi dilediniz mi?.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirdir insAllah hocam...

İnsan Şerle, Hayırla ve en cok da sevdikleri ile İmtihan Edilirmis...
Her İmtihan Bir Hayra Vesiledir..ama bazen bu imtihan sevdiklerimiz ile olunca cok cetin geciyor...
Bazen İki dünya Arasına Sıkışıp...Duygu ve vicdanimiz ile imtihan ediliyoruz...
İnsan, dünyada karşılaştığı olaylar karşısında gösterdiği tavırlarla, sahip olduğu ahlakla ,adaletti ile ve içinde taşıdığı niyetiyle denenmekte...

“Bilin ki, mallarınız ve çocuklarınız ancak bir fitnedir (imtihan konusudur). Allah yanında ise büyük bir mükafat vardır.”
Enfal Suresi, 28

Biliyorsunuz hem kendi cocuklarim var anneyim hemde Koruyucu anneyim hem de evladligim var yani analigim..
ama bu 3 cesit cocuklarda her biri bana Allah-in emanettidir..
kendi cocugum veya koruyuculugunu yaptigim yetimler bana aynidir...
ve dun gece asabi olan kendi KIZIM koruyuculugunu yaptigim bir yetim KIZA ofkelenerek laptopini ve kalbini kirdigini ogrendigimde ikisi ile de konustum.. ve kendi KIZIM suclu idi!!!
Kizimdan kendi parasi ile manevi kizima laptop almasini ve ozur dileyip helalik istemesini soyledim...
Kizim cook kirildi Sen ne bicim annesin bilmem kimin kim oldugu bilinmeyen bir KIZ Sana kendi evladindan daha Kiymetli diyerek biraz ileri giderek agir konustu...
insan Sevdiklerine kizmaz KIRILIR mis..
demek ki ben iyi bir anne olamamisim ki boyle bir evlad yetistirmisim...
Bu sabah Kizim benim ile konusmadan okulla gitti..agla..:,
Kendi evladim bile bana bir yetime haksizlik yaptiramaz...
neyse iste boyle zamana birakalim, o biraz sakinlessin ins. ben ne yaptiysam dogru ,adil olani yaptigimi anlar diye Dua ediyorum..
ve sabr ediyorum...
Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kirmizigul.jpg

Selamun Aleykum Hayirli sabahlar..
2 gun once KIZIM ile yasadigim kirginliktan sonra dun gece KIZIM kendi parasi ile manevi KIZIMA laptop ve bana bir demet
Kirmizi Gül almis ve geldi bana sarildi..
"Anne Hakkini helal et kirdim seni ama okul, sinavlar haftada 3 gun calisiyorum cok gerginim bu aralar ne olur anla beni ve Affet!!"
diye cocuk gibi agladi...
Ben de dedim ki;
_Tabiki affederim Sen benim evladim, cigerparemsin!!ama icinde bulundugun olumsuzluklar senin haal ve davranislarini etkileyp baskalarini KIRMA HAKKINI vermez...
Senin Sorunun baskalarinin HAKKINA gectiginde Kul HAKKI olur...
Allah-in Adalet terazisi oyle ince ve hassastir ki;bir kere bozulursa bir daha hic dogrulmaz!!ve Benim degerim Allah kattinda degisir!!
mazlum iken zulmeden Allah korusun Zalimlerden olurum diye ona izah ettim..
Koruyuculugunu yaptigim yetimlerin HAKKINA girmekten Allah a siginirim!!
Elhamdullilah baristik..
Hayirli gunler...

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
İnsan Şerle, Hayırla ve en cok da sevdikleri ile İmtihan Edilirmis...
Her İmtihan Bir Hayra Vesiledir..ama bazen bu imtihan sevdiklerimiz ile olunca cok cetin geciyor...
Bazen İki dünya Arasına Sıkışıp...Duygu ve vicdanimiz ile imtihan ediliyoruz...
İnsan, dünyada karşılaştığı olaylar karşısında gösterdiği tavırlarla, sahip olduğu ahlakla ,adaletti ile ve içinde taşıdığı niyetiyle denenmekte...

“Bilin ki, mallarınız ve çocuklarınız ancak bir fitnedir (imtihan konusudur). Allah yanında ise büyük bir mükafat vardır.”
Enfal Suresi, 28

Biliyorsunuz hem kendi cocuklarim var anneyim hemde Koruyucu anneyim hem de evladligim var yani analigim..
ama bu 3 cesit cocuklarda her biri bana Allah-in emanettidir..
kendi cocugum veya koruyuculugunu yaptigim yetimler bana aynidir...
ve dun gece asabi olan kendi KIZIM koruyuculugunu yaptigim bir yetim KIZA ofkelenerek laptopini ve kalbini kirdigini ogrendigimde ikisi ile de konustum.. ve kendi KIZIM suclu idi!!!
Kizimdan kendi parasi ile manevi kizima laptop almasini ve ozur dileyip helalik istemesini soyledim...
Kizim cook kirildi Sen ne bicim annesin bilmem kimin kim oldugu bilinmeyen bir KIZ Sana kendi evladindan daha Kiymetli diyerek biraz ileri giderek agir konustu...
insan Sevdiklerine kizmaz KIRILIR mis..
demek ki ben iyi bir anne olamamisim ki boyle bir evlad yetistirmisim...
Bu sabah Kizim benim ile konusmadan okulla gitti..agla..:,
Kendi evladim bile bana bir yetime haksizlik yaptiramaz...
neyse iste boyle zamana birakalim, o biraz sakinlessin ins. ben ne yaptiysam dogru ,adil olani yaptigimi anlar diye Dua ediyorum..
ve sabr ediyorum...
Uzgunnn

Selamun Aleykum Hayirli sabahlar..
2 gun once KIZIM ile yasadigim kirginliktan sonra dun gece KIZIM kendi parasi ile manevi KIZIMA laptop ve bana bir demet
Kirmizi Gül almis ve geldi bana sarildi..
"Anne Hakkini helal et kirdim seni ama okul, sinavlar haftada 3 gun calisiyorum cok gerginim bu aralar ne olur anla beni ve Affet!!"
diye cocuk gibi agladi...
Ben de dedim ki;
_Tabiki affederim Sen benim evladim, cigerparemsin!!ama icinde bulundugun olumsuzluklar senin haal ve davranislarini etkileyp baskalarini KIRMA HAKKINI vermez...
Senin Sorunun baskalarinin HAKKINA gectiginde Kul HAKKI olur...
Allah-in Adalet terazisi oyle ince ve hassastir ki;bir kere bozulursa bir daha hic dogrulmaz!!ve Benim degerim Allah kattinda degisir!!
mazlum iken zulmeden Allah korusun Zalimlerden olurum diye ona izah ettim..
Koruyuculugunu yaptigim yetimlerin HAKKINA girmekten Allah a siginirim!!
Elhamdullilah baristik..
Hayirli gunler...

Selamun Aleykum hocam,

"İnsan Şerle, Hayırla ve en cok da sevdikleri ile İmtihan Edilirmis..." O kadar guzel izah etmissiniz ki...
Elhamdullilah ANA yuregine cok agir gelen bu sinavinizi cok guzel bir sekilde gecmissiniz... Cok sevindim cfbrvo
Lakin sizin kendinize haksizlik ettiginizi dusunuyorum, "demek ki ben iyi bir anne olamamisim ki boyle bir evlad yetistirmisim...", Ne kadar MUKEMMEL bir anne imissiniz ki evladiniz gelip yaptigi hatayi telafi etmekle kalmamis gelip sizden hellallik almis...kac evlat var boyle...?
Zaten, koruyucu annelik yapmaniz, evlatliginizin olmasi... yureginizdeki cocuk sevgisinin ne kadar yuce oldugunun apacik delili degil mi...Oyle kocaman bir ANA yureginiz var ki, oyle guzel bir ALLAH sevginiz ve kuvvetli imaniniz var ki sizin kotu! bir anne olmaniz imkansiz...kizinizin basina gelen en hayirli seylerden birisi sizin gibi bir anneye sahip olmasi...Elhamdullilah

Sevgiler, Hayirli gunler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
renkligul.jpg

Allah Sizden RAZI olsun beni cok duygulandirdiniz...agla..:,
KIZIMI babasiz buyutum, derler ya kendi gözümden bile sakindim..ama sevgim hic bir zaman adaletli olmami engelemedi..
gerektigi yerde şefkat tokadıni da vurmayi esirgemedim...
KIZIM kendini bildi bileli hep doktor olacagini soylerdi Su an Da TIP fakultesinde 3. senesini okuyor..Elhamdullilah..
ama insan olamadiktan sonra Doktor olsa ne fayda?

hayatta sunu gordum ki insan bu zamanda bu imkanlar ile hersey olabilir,acik ogrettim,, disardan egitim, bilgisayar uzerinden vs.. vs... uzaya bile gidebilir ..baybyy
ama bu ahir zaman da insan olmasi ve insan olarak kalabilmesi adil ve vicdanli yetismesi, hayirli bir evlad ,insanliga hayirli hizmet eri olmasi en zoru imis...
insan ne yaparsa kendine yapar.. Çocuklar anne ve babalarını örnek alıyorlar.. KORKTUM ben mazlumu, yetimi ezersem yarin benim kizim da ilk once beni ve kardesini ezecektir..
cunku ona vicdanli, adaletli Gonul insani olmasini ogretemesem yarin
ilk once beni ve kendi ahirettini YAKAR....

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Sizden RAZI olsun beni cok duygulandirdiniz...agla..:,
KIZIMI babasiz buyutum, derler ya kendi gözümden bile sakindim..
KIZIM kendini bildi bileli hep doktor olacagini soylerdi Su an Da TIP fakultesinde 3. senesini okuyor..Elhamdullilah..
ama insan olamadiktan sonra Doktor olsa ne fayda?

hayatta sunu gordum ki insan bu zamanda bu imkanlar ile hersey olabilir,acik ogrettim,, disardan egitim, bilgisayar uzerinden vs.. vs... uzaya bile gidebilir ..baybyy
ama bu ahir zaman da insan olmasi ve insan olarak kalabilmesi adil ve vicdanli yetismesi, hayirli bir evlad ,insanliga hayirli hizmet eri olmasi en zoru imis...
insan ne yaparsa kendine yapar.. Çocuklar anne ve babalarını örnek alıyorlar.. KORKTUM ben mazlumu, yetimi ezersem yarin benim kizim da ilk once beni ve kardesini ezecektir..
cunku ona vicdanli, adaletli Gonul insani olmasini ogretemesem yarin
ilk once beni ve kendi ahirettini YAKAR....

ALLAH sizden de RAZI olsun hocam,

Niyetim sizi duygulandirmak degildi katiyen...sizi uzdugume uzuldum agla..:,
Ne mutlu size ki bu kadar zor sartlarda bile sizin fitratinizda bir evlat yetistirebilmissiniz (yaptigi davranis ne kadar HAYIRLI bir evlat oldugunu gosteriyor). Hamd olsun ki gonlundeki meslegi okuyor. InsAllah hayirlisi ile mezun olur...(amin)
Gercekten de su fani dunyada kisi herSEY olabilir ama gercekten INSAN kalabilen cok az...
Kendiniz gibi bir evlat yetistirdiginiz cok asikar, insAllah dilediginiz gibi de bir insan, doktor ve EVLAT olacaktir, siz sakin ANNEliginizden en ufak supheye dahi dusmeyin qqww..k

RABBIM Yar ve yardimciniz olsun...
Selam ve dua ile.

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sorumluluklarim ve islamiforumlar.net arasinda ikilemdeyim:bilmemm:.. Bir yandan ders calismam lazim, yetistirmem gereken cok sey varcddvb..; diger yandan burada okumayi arzuladigim cok guzel paylasimlar...xxzzl..aassd..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sorumluluklarim ve islamiforumlar.net arasinda ikilemdeyim:bilmemm:.. Bir yandan ders calismam lazim, yetistirmem gereken cok sey varcddvb..; diger yandan burada okumayi arzuladigim cok guzel paylasimlar...xxzzl..aassd..

Deruni guzel kardesim YANLIZ degilsiniz.. al benden de o kadar!!baybyysırıtık.:,
bugun de Hay :maasallah:ne bereketli bir gun butun gun buraya gelebilmek icin uctum da geldim...msum..:bilmemm:.
Yine cikmaliyim Hayirli aksamlar..
Ne yemegi nefes almaya anca vakit bulabildim...cddvb..
acilangul1

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Deruni guzel kardesim YANLIZ degilsiniz.. al benden de o kadar!!baybyysırıtık.:,
bugun de Hay :maasallah:ne bereketli bir gun butun gun buraya gelebilmek icin uctum da geldim...msum..:bilmemm:.
Yine cikmaliyim Hayirli aksamlar..
Ne yemegi nefes almaya anca vakit bulabildim...cddvb..
acilangul1

Yalniz olmadigimi bilmek biraz rahatlatti mi ne?sırıtık.:,
Sizin kosusturmaniz ayni zamanda mesafelerle, zihin yorgunlugu uzerine bir de beden yorgunlugu... Allah (c.c) yardimciniz olsun Hocam.

Hayirli aksamlar.
Selam ve dua ile.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt