Gurbette bır kış gecesı

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
niqab-grad.jpg

bu mu kim?Gecen Sene Hukuk fakultesinden mezun olan bir Kizimiz...
aslinda bir gun buradaki univwersitedeki Musliman ogrencilerin resimlerini ceksem kesinlikle burasinin Amerika olduguna inanmazdiniz..
aac258374a2a8b2157e61f4f942a.jpeg

MuslimGirlRamadanCover.jpg

muslim-girls-praying-2.jpg

Bunlar TIP fakultesi ogrencileri...

original.jpg

vazce

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
]Bizim dinimiz soy,sop, irk, din, ayirimi yapmaksizin muhtac olan herkese elini uzatmayi ..emr eden yuce bir Din-dir..
aynen dediginiz gibi...
ALLAH razı olsun sizden biz müslüman kardeşleri dış ülkelerde en iyi şekilde tanıtıp biz müslümanların birer terörist olmadıklarını hem sözle,hemde yaşantı ile onlara anlattıgınız için

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cumlemizden kardesim..
Her birimiz farkli sekilde ve farkli olaylar ile imtihan eden Rabbime Hamd olsun..
Yillar once ilk kez buraya geldigimde gencligin verdigi cahilik ile buraya gelis sebebimi hic anliyamiyor zaman zaman icimden agliyor ve isyan ediyordum..
Rah Annem cook imanli Saliha bir insandi Mekkani Cennet olsun..
Bana hep iman-i ve Sabri tavsiye ediyor..
Burda bulunusumun muhakak ki bir guzel hikmet ve sebebi vardir diye..
kainatta ibret ,hikmet ile bakmam icin beni manevi yonden egitiyordu !
Hep ilk once insan olmam icin yalvariyordu..
Sabir ve iman birbirini tamamladigini soyluyordu..
tabiki o zamanlar anliyamadigimi bugun Hamd olsun en guzel sekilde anladim..
ARİF ANI SETR EYLER
GORELİM MEVLA NE EYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER
ELHAMDULLILAH BUGUN AMERIKADA ISLAM 2. DIN OLMA YOLUNDADIR ELHAMDULLILAH..ALLAHU EKBER
ALLAH RAHMAN VE RAHIM OLANDIR..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hatirlarsaniz 13 yasinda Yabanci hiristiyan olan bir KIZ cocugu getirilmisti..
Koruyucu Aileyiz ya..Gecici olarak diye soylenmisti..
ama Allah cc. istemedikce siz istiyemezsiniz!
Bu KIZ cocugu icin basvurulmadik KAPI birakmadilar..
hic bir kapi acilmayinca ve kizin kendi istegi de olunca velayetti bize verildi..
Allah-in hikmettine akil SIR olmaz imis..bir hiristiyan cocuk bir musliman koruma evinde.. o kadar ZIT ki..cook zor oluyor Allahim!

evet aradan tam bir ay gecti..13 senedir farkli Din, kultur,millet ve sosyal degerler ile buyumus olan bir KIZ cocugunun su an bir musliman koruyucu evinde olmasini hayal edebiliyormusunuz?
ilk baslarda cook korkmustum.. ama Hamd olsun..
Bu yabanci kiz her gun degisiyor ve Islam ahlakini ve islamin yasayisini ogreniyor..
Allahin yardimi ve Rahmetti ile ins.. Hayirlisi olur...
Kolay degil.. cook zoor ama her Rahmet zahmet ile her nimet kulfetti ile gelir derdi rah. Annem..
ins. bu olayi arada bir guncelestirecegim...
bizde Aksam vakti Sizlere Hayirli bereketli geceler
Selamet ile Hayra kalin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Gurbet diyarindan selam,sevgi,dua ve Muhabbet ile..tekrardan sesleniyorum..
Hamd olsun bugun Pazar ve ufakliklarimi Pazar okulluna camiye goturdum..
Hem camiye gittiklerine cook seviniyor hemde biraz kafami yanliz ve sessizlikte dinliyorum..
Zaten Dun gece kac saat hastahanede bekledik...
Oglusum Astimi var.. ve birazda oksurugu derin ve kuru olunca Astim komasina girmesin diye tedbirden evimin yanindaki Cocuk hastahanesinin acil servisine goturmustum..
acil ama burada herkes 2,3 saat bekleriz sadece gercekten Acil olanlar alinir.. digerleri sirasini bekler..
tmm dedik kayit olduk ve siramizi beklemek icin oglusum oyuncak odasinda oynuyor bende kitap okuyordum..
zaman gecmiyor.. bir turlu..
Oglum ile 3. kattaki kafeteryaya O birseyler atistirir zaman gecer diye gittik..Tabiki orada da kuyruk...
bekliyoruz..sabir ile.. ilk ondeki musteri Kizin 15 yaslarinda zihinsel engelli oldugu dikkatimi cekti...
Kiz illa sandivic istiyordu ama elindeki paranin yeterli olmadigini anliyamiyordu..
satici illa olmaz yeterli paran yok diye israr ediyordu O da illa sandivic diye eli ile gosteriyordu.. besbelli ki cook acti.. garibim...
haa tmm dedim simdi ben gidip o sandivicin 3 dolarini oderim ahh millet ne guzel seyler dusunur.. ahh ne kadar iyilikseverim diye nefsim kibirlenmeye beni pohpohlamaya devam ediyordu...
oysaki Rah. annem yaptigimiz iyilikte Allah rizasi ve samimiyet yoksa o HAYR bile serre donustugunu kac kez anlatmisti..

neyse Kiza dogru ilerler iken Kizin arkasindaki bayan musteri 10 dolar uzatip lutfen burdan alin diye.. benden once davranmisti..
tmm dediler ve paranin ustunu bayana uzatiklarinda bayan tessekur ederim ama paranin ustunu lutfen KIZIMIZA verin deyince..
Kiz hem sandivic hemde avucu para ile dolunca dondu bayana sarildi...
Heyy allahim ne guzel insanlar var iken derken o parayi veren bayana baktim..
aman Allahim! bu olamaz..bu kadin cok fakir olan ve hastahanede arada bir temizlik yapan temizlikci idi...
cunku kendim de bu hastahanede calistigim icin o kadin daha once dikkatimi cekmisti..
Bu Kadin coplerdeki yemekleri toplayip gol kenarinda ki kus ve ordeklere goturen tuhaf olan kadin di...
O An anladim ki bir insanin iyilik yapmasi icin illa zengin mevki sahibi olmasi gerekmiyordu..
her insanin baska bir insan icin yapabilecegi muhakak ki bir iyilik vardir...
Efendimiz'in (sallallahu aleyhi ve sellem) "Bir tebessümle dahi olsa insanlara
sadaka verin" hadisini hatirladim o An...
Bir yandan müthiş bir israfın içinde boğulurken, diğer yandan hiç olmayacak tasarrufların peşindeyiz.
Fakirin hakkından, güzel bir sözden, bir tebessümden tasarruf ediyoruz..Hep Rabbimizden istiyoruz ama
acaba biz hic Allah icin vermeyi biliyormuyuz?
neyse icim buruk ve insanligin verdigi sevinc ile asagiya siramizi beklemeye indik..
Bir baktim o engelli Kiz elinde sandivic ama O yemiyor..
8,9 yaslarinda bir Cocuga kendi eli ile yediriyordu.. besbelli ki kardesi idi..
O sandivici israrla kendisi icin degil ac olan kardesi icin istiyordu..
aman Allahim! hic bir sey goruldugu gibi degil imis..
ve insan yine aldan-di...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum..Gurbette Bir kış gecesi daha..
saat aksam 7.25 dışarıda lâpa lâpa kar yağıyor.Şehir derin bir uykuda Derin bir sessizlik var..ve ben yine is yerimde gece nobettinde mp3 de radyo islam da zikir dinliyorum..
Hamd olsun gozlerimi kapatip kendimi bir an istanbulda oldugumu hayal ediyorum..

Akşamın, gecenin sessizliğinde varla yok arasında olan ben…
Belki benliğimde kopan yalnızlık fırtınası diner diye...Rabbime dualar ile yoneliyorum..
Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh diyerek gozlerimden yaslar bosaliyor...
Yeter artik gonlum..YETER...artik... nefsim..
Ben Rabbimden RAZI yim ins.Rabbim de benden RAZI olur..
artık sözler sükut etsin..vuslat anı..
göz yaşlarınım süzülsün yanağıma..yüreğimde kavrulan aleve serinlik olsun gönul yaşlarım..
yürek yakmayan.. yüreğe serinlik veren bir dost..
Vedud olan bir Yar...Rahman olan.. Rahim olan..gafur olan bir ebedi Yar.. O sevgili ise her şey sevgili...
sözünde sadık olan surete değil sirete bakan.. gel kulumsun diyen bir bakii dost..
suretimle.. maddemle değil.. yüreğimle acziyetimle geldim diyene
rahmetinle.. şefkatimle.. inayetimle karşılandın.. diyen bakii sevgili

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir kış gecesi saat 00:4 dışarıda lâpa lâpa kar yağıyor.Şehir derin bir uykuda, Derin bir sessizlik var.. ben ise şöminenin başında ateşi izliyorum.. Kendisi yanarken etrafını aydınlatan ateş...

Ölüme benzetirim kış ayını. Bembeyaz bir örtü düşer, yeryüzüne kefen gibi sarıp sarmalar her tarafı.
Bütün canlılar keskin soğuğun esiri olur, sığınacak sıcak bir yerin yoksa ölüm getirir.
Kış ve ölümü yan yana getiren bir cümle vardır. “Ölü gibi soğuksun” derler ya ...

Sonbahar ayının hazan ayı olması kendisinden sonra kışın yani ölümün gelmesindendir.
Hazan ayını hatırlayalım doğadaki bütün renkler solmaya başlar, yapraklar bir bir dökülür, toprak bize en çıplak halini gösterir. Ölümün, kışın haberidir bunlar. Hazanda hüzünlenmemiz bundan değil mi?Ayrılık haberleri değil mi bunlar?

Kışa hazırlıklı girmek mecburiyeti vardır. Köyünüzü düşünün bütün sene boyunca yapılan çalışmalar kışın sıkıntı çekmemek, rahat geçirmek için değil mi? Gerçi bu zamanda eski zamanlarda yaşanan zorluklar yoktur.
Evimizde kaloriferler cayır cayır yanıyor yeme içme zebil, kışın farkına varamadan koca mevsim geçip gidiyor.

Ömrümüzün kışı gelip çattığında bu rahatlık olacakmı? Bir şeyler yapmalı ki bir şeylerden korunasın. Bir şeyler yapmalı ki bir şeyleri kazanasın. İşin özünde her zaman bir şeyler yapmak vardır. Hiçbir şey yapmadan hiçbir şey de kazanılmıyor

İlkbahar Çocukluk, Yaz Gençlik, Sonbahar ihtiyarlığa yakın orta yaş, Kış Yaşlılık. Kış nihayettir sondur ve çok hızlı bir şekilde ömrümüzün kışına yaklaşıyoruz. Peki hazırlığımız var mı acaba?
Kendimize sıcacık bir yer hazırlıyor muyuz? Yoksa ızdırap içindemi geçecek Allah korusun. Bir şeyler yapmalı..
Dostlar! Kış kapıya dayandı ölüm geliyor ölüm.. Allah sonumuzu hayırlı eyleye.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm ablacım, yine ibret verici bir çok güzel paylaşımın olmuş sağ olasın. Benim sana anlattığım kadarıyla evdeki durumumu biliyosun, hani eşimin ailesiyle kalıyorum ya, evde ister istemez kırıcı olabiliyoruz birbirimize karşı ve ben bayadır yaklaşık 1-2 ay kadardır kendime hakim olmaya çalışıyorum, üzerimdeki bu negatifliği nefsimin zulmünü atmaya çalışıyorum. Yaratılanı hoş gör yaradan dan ötürü.. sözüyle hareket ediyorum. Şöyle bir karar aldım; sana da danışmak istedim. Eşimin annesiyle babasına birer hediye alıcam ellerini öpüp daha önce yaptığım hatalar için özür dileyecem ve Allah'ın izniyle bir daha da nefsime uymuyacağım. Bu yöntemim nasıl abla sence, böyle mi başlamalıyım kırdığım kalpleri kazanmaya? selametle kal ablacım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleyküm ablacım, yine ibret verici bir çok güzel paylaşımın olmuş sağ olasın. Benim sana anlattığım kadarıyla evdeki durumumu biliyosun, hani eşimin ailesiyle kalıyorum ya, evde ister istemez kırıcı olabiliyoruz birbirimize karşı ve ben bayadır yaklaşık 1-2 ay kadardır kendime hakim olmaya çalışıyorum, üzerimdeki bu negatifliği nefsimin zulmünü atmaya çalışıyorum. Yaratılanı hoş gör yaradan dan ötürü.. sözüyle hareket ediyorum. Şöyle bir karar aldım; sana da danışmak istedim. Eşimin annesiyle babasına birer hediye alıcam ellerini öpüp daha önce yaptığım hatalar için özür dileyecem ve Allah'ın izniyle bir daha da nefsime uymuyacağım. Bu yöntemim nasıl abla sence, böyle mi başlamalıyım kırdığım kalpleri kazanmaya? selametle kal ablacım.

Ve Aleykümselam aynen öyle başlayın.
NİYETİ HAYIR OLANIN AKIBETİDE HAYIR OLUR BİİZNİLLAH .

:maasallah:

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm ablacım, kardeşlerim, Eşimin annesiyle babasına birer hediye alıcam ellerini öpüp daha önce yaptığım hatalar için özür dileyecem demiştim hatırlarsanız yalnız o günden beri bir türlü hediye almaya gitmek nasip olmadı ama içimden bir ses acele etme diyor yalnız bu niyetimi de eşime söylemiştim ama ne yapıcam kararsız kaldım... bir yanım sen kim oluyorsun efendimiz bile herkese tevazuyla yaklaşırmış diyor bir yanım da bekle diyor...
Aslında bu bekleme mevzusuna biraz kayınvalidem sebep oluyor ben bir şeyleri unutuyum diyorum sil baştan yapayım(gerçi can çıkmayınca huy çıkmaz derler ama) diyorum onun bir hareketi veya sözü beni vazgeçiriyor...

Kayınvalidem biraz otoriter yani biraz yakınlaşıversem her şey onun kontrolü altında olacak her dediği yapılacak her lafına ben diye başlıyor çünkü (bencil insanı hiç sevmem) en büyük endişem de, eşimi de ikna ediyor sonra o da aynı annesi gibi düşünmeye başlıyor en çok ta bu yüzden kararsızım....
bir yandan da beraber oturmak istemediğim için oluyor bu bekleyiş çok sebebi var abla kafam allak bullak oldu iyice...
elimden geldiğince kırmıyorum zaten ikisini de (anne babasını) ama n'olucak? ne yapıcam? bilemedim... bana bir yol gösterir misiniz? sizce beklemeli miyim? yoksa yukarıdaki yazdığım gibi ellerini öpüp devamlı ben bilirim diyen bir kadının boyunduruğu altında mı devam etmeliyim?

Allah (c.c) hepinizden razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam kardeşim illa kayınvalide sevgiyi, saygıyı ,hediyeyi hak etmesi gereklimi diyoruz..
... Eşinin annesi bir ANNE ,bir İNSAN olmasi yetmiyor değil mi..?
“insanda görecek göz, işitecek kulak, hissedecek kalp varsa, her zerre onu Hak’ka ulaştıracak, kavuşturacak bir Cebrail gibidir”

"Eşimin annesiyle babasına birer hediye alıcam "
bu ses imandan, ruhundan kalbinden geliyordu...Nefsin ise bekle acele etme O bunlari HAK etmiyor diyen de Nefsinin ,Egonun sesine kulak verdikçe yakında çevrende hiç insan kalmadığını fark edersin. O seni senden de uzaklaştırır! Kendini tanımaz hale sokar......
Yüreğin sesi senin parçandır, egonun sesi ise şeytanın seslerinden biridir. Hep seni kandırma yolunda çalışır ve sen izin verdikçe ona kanar ve aldanırsın.

Seçeneğin sizi nereye götüreceğine bir bakin derim...........
İnsan olmak gerçekten hem kolay hemde çok zor. nefsini yenerek ..insan olabilmek.. iste bütün mesele burada..
Evrende her şeyin bir karşılığı ,bir bedeli vardır...Evrendeki enerji akışının doğal bir sonucu da almak-vermek ile ilgilidir.

Enerjinizi nereye yoğunlaştırırsanız hayatınızda o alanı büyütürsünüz.
Bir tarafta diken düşünün, diğer tarafta ise gül. Diyelim ki siz gülün büyümesini istiyorsunuz ama sürekli dikeni suluyorsunuz. Hangisi büyür?

Kainat sürekli bir devir halinde. Her şey sürekli değişiyor. Durağan hiç bir şey yok. Bedenimiz de evrenle sürekli bir alış veriş halinde. Bunu durdurmak mümkün değil.
kalpten vereceğiniz bir hediye, sadaka, para; beklenti içinde olmadan kalpten yapacağınız bir iyilik, bir iltifat, bir jest, size yine pozitif enerji ,yada bir Dua şeklinde geri dönecektir. Ne ekersen onu biçeceksin Çünkü siz herhangi bir tohumu ekmişsinizdir.

Ne yaparsanız yapın hayatınızda bol bol tohum ekin. Bunu beklenti içinde olmadan karşılıksız yapın.
Bu mutlaka maddi bir şey olmak zorunda değildir. Birisi için edeceğiniz içten bir dua da yine size katlanarak geri dönecektir.
Sonuçta yine her şeyin temelinde olduğu gibi bunun da temelinde “sevgi” olduğunu fark edebiirsiniz.

İnsanları, hayvanları, ihtiyacı olan birilerini sevindirmek ne kadar güzel bir duygudur! Şimdi en son ne zaman birisini gerçekten kalpten sevindirdiğinizi ve içten
bir teşekkür aldığınızı hatırlayın. Bir düşünün.
Çok mu zaman olmuş, hatırlayamıyor musunuz? O zaman hemen beklentisiz, karşılıksız bir iyilik yapın...
Sizde çok olan ama başkasında hiç olmayan ne var? Kahkaha mı? Dua mi, insanlik mi vicdan mi ,Sevgi mi? Para mı? Pozitif enerji mi? İnanın bundan daha büyük bir mutluluk yok dünyada.

İçten bir takdir, içten bir gülümseme, içten bir iltifat içten bir dua! Hayatınıza bolluk, bereket, sevgi, iyilik ,evinizde olarak Size geri dönecektir...
Bir şeyi önce başkaları için istediğinizde başka şeyler de katlanarak ,Sizin hayatınıza akacaktir..!etme bulma dünyası..

İyilik her insanın özünde olan yaratılırken insana hediye edilmiş bir özellik bu yüzden her insan özünde iyidir ama hayat şartları onu değiştirmiştir bir şekilde ve mutlaka sonunda özüne dönecektir. İnsana insan olduğunu hatırlatmak ve özüne dönmesini sağlamak için Dua edin...
can çıkmayınca huy çıkmaz demeyin ..Siz size yakışanı yapın gerisi Allah kerim....

duaa..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm ablacım, öncelikle aklıma takılanı sorayım sana, bana kırgın mısın? kaç gündür bu benim aklıma takılıyor, öyle hissediyorum kırdıysam kusuruma bakma hakkını helal et... geçen gün mevlid kandilinde kendime yakışanı yaptım eve gidince eşimin anne babasının elini öptüm kandillerini kutladım... bunu bir zorunluluk olarak veya başka bir sebepten değil Allah şahit sırf Allah rızası ve eşimi memnun etmek adına yaptım... bu olayda senin ve eşimin payı çok büyük eşim benim her zaman hem hayat arkadaşım hem de yol göstericim oldu.. abla senin de çok hakkın geçti bana Allah bin defa razı olsun hem ailevi konuda hem kendimizi yetiştirmek adına senin bilgilerinden istifade ediyoruz hakkını helal et ablacım bir kusurum bir hatalı konuşmam olduysa gençliğime toyluğuma ver.. Allah'a emanet ol canım ablacım...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam estağfirullah Size,kızgın değil, bilakis Duacıyım...Sen bana ,sizin yaşınızda iken ki beni ,bana hatırlatıyorsunuz...aynı durum ve fırsatı değerlendiremedim ve hep bunun pişmanlığını yaşadım..Sizin de ileride benim pişmanlığımı yaşamanızı Kazanma Kuşağında Kaybedenlerden olmanı istemiyorum..

Her şey bir imtihan...Seni Vicdanında rahatsız eden her yanlış Seni Senden de Rabbinden de ,seni insanlıktan da uzaklaştırır..
öyle uzaklaştırırki bir gün kendinizi kaybedip deprasyona girebilirsiniz...Allah'a emanet ol

acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Sağ olasın ablacım, yukarıdaki sözün de anladığım kadarıyla biri gelir seni sen eder demiş ya hani semsi tebrizi işte bu forumda ben de Allah'ın izni sizlerin yönlendirmesi ve eşimin de yardımıyla inşallah bu evreleri aşıcam.. her sıkıntının sonu selamettir ya bu foruma üye olmadan önce çok karamsardım Allah'tan geldiğine onun imtihanına inanıyordum fakat hep bir karamsarlık halindeydim ama sizlerle konuştukça içimdeki karamsarlığın yerine yeni umutlar yeşermeye başladı iyi ki tanımışım sizleri iyi ki varsınız...
Allah c.c. her daim yar ve yardımcın olsun ben de sana duacıyım ablacım ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir kış günü daha dışarıda lâpa lâpa kar yağıyor, Derin bir sessizlik var..dışarıda -12 derece soğuk ben ise şöminenin başında ateşi izliyorum.. Kendisi yanarken etrafını aydınlatan ateş...

Ölüme benzetirim kış ayını. Bembeyaz bir örtü düşer, yeryüzüne kefen gibi sarıp sarmalar her tarafı.
Bütün canlılar keskin soğuğun esiri olur, sığınacak sıcak bir yerin yoksa ölüm getirir.

Çok uzun zamandır her gün 1 saate yakın yürüyorum. Çok seviyorum ve keyif alıyorum. Ama yürüyüşten eve her döndüğümde inanılmaz bir yorgunluk kaplıyordu içimi. nedendir bilmiyordum ve Bir gün sordum kendime neden sanki ruhum yorgundu...

Neyse sorumu sordum ama kendimden cevap alamadım ve çıktım yürümeye başladım. Karşımda bir reklam panosu.
Slogan 'HİSSEDEREK ,HAYATINDAN ,TABİATTAN TAD ALARAK YÜRÜ'

Anladım ki ben yürümekten keyif aldığım için ,ruhumu dinlenirmek için değil, formumu korumak, zaman harcamak için yürüyormuşum ,ama etrafımda ki Allah'ın Doğada Yarattığı Güzelliği fark edememişim..

O günden beri yine çok yürüyorum. Ama attığım her adıma şükrederek, sağlığıma şükrederek, yürüyecek gücüm-zamanım-sağlıklı bedenim olduğuna şükrederek. Etrafıma daha dikkatli bakarak ,görerek, şükrederek yürüyorum... Ve huzurla dönecek bir evim olmasına şükrederek. oooooo o kadar şey var ki valla.YÜRÜYORUM ŞÜKÜRLER OLSUN...yaşamak işte böyle güzel bir şey,rüzgarı,sevgiyi,hayatı, soğuğu iliklerimde bile hissetmek,hissederek yaşamak

İnsanda görecek göz var ise her zerre onu Hak'ka götüren bir Cebrail olur..

Her şey bir imtihan...Seni Vicdanında rahatsız eden her yanlış Seni Senden de Rabbinden de ,seni insanlıktan da uzaklaştırır ..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ne güzel o duyguyu yakalamışsiniz, Allah daim etsin. Bende o duygular üzere, kendimle baş başa kaldığım her gün, yürüyüş yaparken, işten dönerken parmaklarimin arasından yüzümden ve boynuma Rabbimin merhamet esintisini hissetmeye çalışırım.
Rüzgar soğukluğunu kaybeder, yağmur yüzümu açıtmaz.
Derin bir nefes çekip, işte en güzel şey bu şükürler olsun.
Hamd olsun.

Üst Alt