Gurbette bır kış gecesı

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gurbettekisgecesi.jpg

Bir kış gecesi saat 11.OO dışarıda lâpa lâpa kar yağıyor.Şehir derin bir uykuda Derin bir sessizlik var..
Musliman olan bir Polis selam vererek 13 yasindaki bir yabanci KIZ cocugunu kapima getirdi.
soguktan ve korkudan tir tir titriyordu.Koruyucu Anneyim ya 24 saat cocuklara hizmetteyiz!
kabul edermisin dedi.Basim uzre...Yarin ola Hayr ola..Allah kerim !!
Kimdir?kimlerdendir bilmem..Kapima geleni Kapimdan cevirmem dedim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir kis sabahi Dun gece gec vakitlerde evime Musliman polis tarafindan getirilen 13 yasindaki
yabanci KIZ cocugu Sabah seher vaktinde Saatin caldigi otomatik ezan sesi ile irkildi..
Bu ne Yaa! alarm mi ? yook Yook biz Buna ezan diyoruz!
bize Biz muslimanlara ibadet yapma animizin geldigi cagrisi uyarisidir!
onla biraz sohbet ederek yatagina geri gonderdim.
Sabah Beraber kahvalti hazirlayip yaparken Onu evimize kabul ettigim icin tessekur etti!
Bir sey degil dedim ama ev benim degil!peki kimin O zaman diye sordu?
Mulkun sahibi Alemlerin Rabbi olan Allah--tir!Bizler ise sadece Yeryuzu emanetcileriyiz diye
anlattim...
Birazdan onu okulluna birakip oradan da Polise ve Cocuk koruma servisine gidecegim..
Bakalim kimdir kimlerdendir?burdan sonra neler yapilmali diye..resmi islemleri yapmaliyim..
Eyy Allahim! Senin hikmetine akil SIR ermez!Allahu ekber..Allah Rahman ve Rahim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
lasanga.jpg

Selamun aleykum..Hayirli geceler Ben Geldim.. Daha dogrusu evde Lasagna yami yaptim..cocuklarima birakip is yerime bedenimi dinlendirmeye yuregimi yormaya geldim...
Sizleri ozledigimi bilmenizi isterim..
ama Su Son gunlerde islerim cook yogun ve pzt gecesi evime getirilen Kiz cocugu bende kalmak isteyince biraz daha evimde yogun oldum..
ne ilginctir ki kendisi yabanci Bu ulkenin insani ben ise acaip bir muhacirim onun icin ve ben de kalmayi israrla istedi..
Nedenini bilmiyorum kendi milleti ile daha rahat olurdu ama O illa burda bu evde Bu anne ile kalacam diye tuturunca ..
12 yas uzeri oldugu icin Cocuk koruma servisi bir sey yapamadi..
aslinda Ben sadece Musliman cocuklara koruyucu anneyim!!Yani ilk kez Musliman olmiyan bir cocugu mecburi kalip insaniyet namina KAPIMI actim..
O da bunun farkinda..
Simdilik bende ilerisi ne olur bilmiyorum.. Allah Kerim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
newyorkgece.jpg

Bir kış aksami Gurbet Diyarinda saat 6.00 ya geliyor.. kulakligimda Radyo islam caliyor.. Ya resullulah..ilahisi yuregim kipir..kipir..
Icimde bir Huzur var Elhamdullilah insan olmanin,Musliman Sefkat abidesi anne olmanin sevincini yasiyorum..
Allahim! Sen nelere kadirsin!Gurbet Diyarinda bile Hizmet ve dava insani olmami nasip ettigin icin Sana ne kadar sukr etsem azdir!
Hiristiyan olan 13 yasindaki bir KIZ cocugunun kendi kavmini degil de Bir Musliman aile ile birlikte olmak istemesi..
bunu nasil acikliyacaklar.. cunku biz Muslimanlar Hamd olsun merhamet sahibi ,sefkatli insanlariz..
Eyy Rabbim kim olduguna bakmadan Sirf senin RIZAN icin Kimsesiz, sahipsiz bir cocuga ,
evimin KAPISINI actigim gibi Sen de Bana ,aileme ve Sevdiklerime Rahmet ve Rahman KAPINI ac!amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
amerikanvilla.jpg

Bir kış gecesi saat 11.OO dışarıda lâpa lâpa kar yağıyor.Şehir derin bir uykuda Derin bir sessizlik var..
Musliman olan bir Polis selam vererek 13 yasindaki bir yabanci KIZ cocugunu kapima getirdi.
soguktan ve korkudan tir tir titriyordu.Koruyucu Anneyim ya 24 saat cocuklara hizmetteyiz!
kabul edermisin dedi.Basim uzre...Yarin ola Hayr ola..Allah kerim dedim ve su an isler sarpa sardi.. bir cozum Allahim!!
Gecen pazartesi evime getirilen 13 yasindaki hiristiyan KIZ halen evimde..
Cocuk Kurumu onun burdan baska kendisi gibi Hiristiyan olan bir cocuk koruma evine yerlestirilmesini istiyor...
Ben den buna yanayim.. ama KIZ gitmek istemiyor zorla goturemezsiniz diye direniyor...
Dun gece karsima alip konustum.. Bak Kizim burada istedigin kadar kalabilirsin..
Bize siginan bir insani asla! zorla disari atmayiz..bu bize yakismaz..
Bu Kiz ilk kez hayattinda evinde icki, uyusturucu, kavga, olmiyan
her kes birbirinin HAKKINA saygili olan bir ev gormus..
ama farkindasin degil mi? biz muslimaniz..ve burada sadece musliman cocuklar var..
Ve musliman evin kurallari da farkli olur..
1-evimize icki,uyusturucu ,Asla girmedigi gibi icinde icki ve uyusturucu olan hic bir mamul bulunmaz!
2-Domuz eti ve domuz yagi iceren her turlu yiyecek ,urun yasaktir!
3-Kiz arkadaslarini tanimak isterim.. Erkek arkadasin zaten olamaz bu yasta saglikli degil! ve disariya Kiz arkadaslarin ile gittiginde nerede ve ne yaptigini bilmek isterim..
4-Gun batimindan sonra disari cikamazsin!birsey gerekli ise ben getirip goturecegim..
5-evimde kucuk cocuklar var o yuzden evimde kufur, edepsiz, argo kelimeler, Holly shi.. kutsal bok gibi inancimizi zedeliyen deyimler kullanmiyacaksin!
ben bir koruyucu anneyim yani Allah kattinda sorumlulugum ve sizler icin aldigim paranin helal olmasi icin gorevimi HAKKI ile yerine getirmeliyim.. yani sizleri korumaliyim..kendinizden bile!
Bir gun ins. saglikli bir sekilde buyuyup universiteye gidip Insanliga hAYIRLI bir insan oldugunuzda bu kurallarin sizin iyiliginiz icin..
Sizi sevdigim icin.. oldugunu anliyacaksiniz..
diye uzunca bu evin kural ve sorumlululuklarini anlattim o da
__Cool ! yani genc dilinde tamam anlastik gibi kabullendi...
pzt ise bu Kiz konusunda toplanti olacak!!Cocuk kurumu onu burda kalmasini istemiyor!
Ben kovamam..Eyy Allahim Kul daralmayinca HIZIR yetismez imiz cook zor durumdayim..
Yardim et bu isin de en HAYIRLISINI ver amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir kış aksami ve ben yine Gurbet Diyarinda Gece nobettinde Ofisimde yanlizim.. mp3 im de Radyo islam caliyor.. camdan disarida yagan kar tanelerini izliyorum..
bu formun en cok neyini seviyorum biliyormusunuz.. burasi bana gurbette can yoldasim olmak ta..
Bizim burada sizler gibi dertlesecek ailemiz, komsularimiz, akrabalarimiz yok..
Allah -tan baska Hİç kimsemiz yok!!
Daraldigimiz da bunaldigimiz da kendimizi yapayanliz hissedigimizde seccademizi serer iki rekaat namazimizi kilar Rabbimiz ile dertlesiriz..
Kimsesizler ile kimsesizligimiz ile Rabbimin Rahman kapisina varir cocuk gibi ağlariz...
aslinda burada calisir iken bu yazdiklarim yurek yanginlarimdir..
Allah cc. bu formun sahibi ve yonetici sorumlularindan da RAZI olsun..
yazdiklarimi asla elestirip silmediler.. yazdiklarina dikkat ett!!diyerek
bana teroru yasatmadilar...Ben bir muhacirim sizler gibi istesem de yazamam..
her kap anca ici ile dolup tasani sizdirir..
zaten bATI da biz muslimanlar hep bir gozetim, kontrol ve baski altinda yasamaktayiz..
bari birakin burada yuregimi ozgur birakayim.. degil mi? kim oldugumu? Gonul dostlarim ile paylasayim..
Haa gecen pzt gecesi evime getirilen 13 yasindaki Yabanci kIzin resmi velayettini de aldik.. yani bundan boyle bir musliman koruyucu evinde muslimana yakisir sekilde yasamak zorunda.. kolay olmiyacak ama ins. bir insani batakiliktan kurtarabilirsek bir insanligi kurtarmis gibi ecre nail olmamizi Rabbim nasip etsin...
Heyy Allahim Sen nelere Kadirsin...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
aslinda burada calisir iken bu yazdiklarim yurek yanginlarimdir..
Allah cc. bu formun sahibi ve yonetici sorumlularindan da RAZI olsun..
yazdiklarimi asla elestirip silmediler.. yazdiklarina dikkat ett!!diyerek

bana teroru yasatmadilar...Ben bir muhacirim sizler gibi istesem de yazamam..

her kap anca ici ile dolup tasani sizdirir..
zaten bATI da biz muslimanlar hep bir gozetim, kontrol ve baski altinda yasamaktayiz..
bari birakin burada yuregimi ozgur birakayim.. degil mi? kim oldugumu? Gonul dostlarim ile paylasayim..
Haa gecen pzt gecesi evime getirilen 13 yasindaki Yabanci kIzin resmi velayettini de aldik..
Ecmain olsun kardeşim, öncelikle bizimle paylaştığınız ama dert, ama neşe dolu yazılarınız için yönetim adına ben size teşekkür ederim.
Estafullah gönül sızım kardeşim biz sadece sizin değil tüm üyelerimizin emeklerine saygı duyarak açılan konuları kontrol eder varsa ufak tefek hatalar,ını düzenleriz, gerekli gördüklerimizide birleştirerek konuyu süsleyip dahada güzellik katmaya çalışırız,ki eleştirmek ve üyemize höyt yazdıklarına dikat et, böyle konu açma, böyle yorum yazma demek gibi bir kaidemiz yoktur, siz ve diğer üyelerimiz bizim baştacımızdır,ki siz okyonuslar ötesinde yabancı diyarlarda sıla özlemiyle yanarken bizimle neşenizi, dertlerinizi paylaşırken biz sizi nasıl eleştirir, konularınızı silip yazdıklarına dikkat et diyebiliriz.

BU, YAZILARINA DİKKAT ET, BÖYLE KONU AÇMA GİBİ UYARI ALIRMIYIM ACABA DİYE DÜŞÜNCELERİ AKLINIZIN UCUNDAN DAHİ GEÇİRMEYİN, forumda terör estirmek bizim kitabımızda yazmıyorqqww..k

FORUM BİZİM DEĞİL BARDAKTAKİ SUYU TAŞIRMAYAN GÜL YAPRAKLARININDIR...

Anavatandan, gurbetteki gönül dostlarımıza kucak dolusu sevgi ve selamlardgüüll,.dgüüll,.dgüüll,.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
tsk Allah RAZI olsun.. biz gurbetciler bu tip Gonul Dost mekanlarina hasret gidermek ve biraz da stress atmak icin giriyoruz! stresse girmek icin degil.. Kadri ve kiymetti bilinmeyen nimetler kaybedilir..
Selamet ile Hayra kalin...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
tsk Allah RAZI olsun.. biz gurbetciler bu tip Gonul Dost mekanlarina hasret gidermek ve biraz da stress atmak icin giriyoruz! stresse girmek icin degil.. Kadri ve kiymetti bilinmeyen nimetler kaybedilir..
Selamet ile Hayra kalin...
Allah cümlemizden razı olsun kardeşim islamiforumlar.net ailesinin kapıları sizin gibi değerli kardeşlerimize herdaim ardına kadar açıktır, biz kişiyi kırmak için değil, kişilerle kardeşlik içinde sevgiyle saygıyla dertlerimizi, kederlerimizi, neşemizi paylaşmak için varız...

buarada 13 yaşındaki kardeşimizinde size verilmesi hayırlara vesile olur inşallah, bizler, yaradılanı ırk, din, mezheb gözetmeksizin yaradan için seviyoruz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum hatirlarsaniz gecen pazartesi KAPIMA 13 yasinda Yabanci hiristiyan olan bir KIZ cocugu getirilmisti..
Koruyucu Aileyiz ya..Gecici olarak diye soylenmisti..
ama Allah cc. istemedikce siz istiyemezsiniz!
Bu KIZ cocugu icin basvurulmadik KAPI birakmadilar..
hic bir kapi acilmayinca ve kizin kendi istegi de olunca velayetti bize verildi..
Allah-in hikmettine akil SIR olmaz imis..bir hiristiyan cocuk bir musliman koruma evinde.. o kadar ZIT ki..cook zor oluyor Allahim!
Dun Pazar kendi cocuklarimi camiye goturur iken onun kiliseye gitmesi gerekli idi..
Gonullu kilise gorevlileri alip getirip goturme islemini seve seve yaparlar..
ama O gitmek istemedi..neden mi? bilmiyorum.. hiristiyanlik ile ilgili butun kitaplari kilisenin yardim kutusuna atti..
Onu hic bir din icin zorlama HAKKINA zaten sahip degilim.. ama benim evimde benim korumam velayettim altinda islam ve muslimanligin sart ve kurallari vardir..
Bu Evde ezan da okunur.. Kur an da Namaz da kilinir.. ve sadece islami radyoo ve tv izlenir..
Asla yabanci muzige izin vermem ruhum daraliyor cunku.. neyse..Bizim yanimizda kalacagi icin eski okullundan da evime yakin normal bir okulla transfer ettirdik bugun..
Ve Bu sabah onunla ofise gittim.. tabi onun yabanci oldugu benim de tesseturlu oldugumdan Musliman oldugum haal dilinden okunuyordu..
Mudure.. Onun velayeti Hakkinda resmi kagitlari verip onun Koruyucu annesi oldugumu soylemem gerekli idi..
Mudur Bey elini uzatti ve ben Mr.Smitth dedi..
ben de elimi gogsume koyarak ben de bayan....soyadimi soyledim ve Biz musliman hanimlar
Yabanci erkekler ile tokalasmadigimizi belirttim..
tmm dedi ozur diledi bilmiyordum dedi est. dedim bundan sonra bilirsiniz dedim..
O da beni samimi bulmus olacak ki.. oyle bir yuzume bakiyordu...
bir sey demedi ama bakislarindan anlamistim..
Burada milyonlarca hiristiyan var iken! kimsesiz sokakta kalmis bir KIZ cocugunun korumasi, egitimini ve bakimini bir Musliman bir muhacir..ustleniyordu..
demek ki biz muslimanlar terorist degilliz!!!
Bizim dinimiz soy,sop, irk, din, ayirimi yapmaksizin muhtac olan herkese elini uzatmayi ..emr eden yuce bir Din-dir..
sadece hiristiyan diye bir cocuga zulm etmedik..
Onu kapimizdan kovmadik!adalet ve sevgi ile yaklastik..
Cocuktur! Masumdur! insan-dir dedik..
Elhamdullilah..Allahu Ekber...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Size hayirli geceler bana da Hayirli nobetler...Hayirli is ve SABIR...
ve acliklar.. aceleden yemek yiyememistim de artik..3 saat sonra evime gidince Allah Kerim...
su an okyonuslar otesinde saat aksam 5.41...
bugun oglusum beni nekadar da cook guldurdu..
ozel bir rahatsizligimdan dolayi bugun hastahaneye onun ile gittik.
kanimdaki demir oranina bakmak icin kan alinmasi gerekli idi..
tabiki bende oglum korkmasin diye daha once izah ettim..benden kolumdan kan alacaklar tmm.
okey dedi..ve tam hemsire kan alir iken 5 yasindaki oglusum ona sormaz mi..
Siz vampirmisiniz.. tabiki hemsire afaladi..tabiki degilim..
ufakligim da ehh o zaman niye annemden kan aliyorsun ki?sırıtık.:,
diye cevap verince hepimizi bir gulme tuttu..
ahh oglum akilli oglum kanimdaki demiri bulmak icin aliyorlar deyince bu seferde oglum Anne!! sen demirde mi yiyorsunki diye cevap verdi..
5 yasinda merakli oglum.. hadi cikalim artik dedim...
ve onu helal burgere goturdum.. ehh koca 5 yasinda erkek adam...
kardesimiz sordu soyle bakalim ufaklik burgeri nasil istersin..diye ...
oglusumda tabak da dedi...sırıtık.:,
yahu oyle degil icinde ne olsun yani koftenin yaninda..ne eklesin ..o da demez mi demir koyma ben sevmiyom..dfgtn
hay Allah cocugu iyice kafasini karistirdik vesselam dedik ve burgeri alip eve geldik.. ve onlari evde bakici ile birakip simdi de is yerime geldim.. Elhamdullilah...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
kardesimiz sordu soyle bakalim ufaklik burgeri nasil istersin..diye ...
oglusumda tabak da dedi...sırıtık.:,
yahu oyle degil icinde ne olsun yani koftenin yaninda..ne eklesin ..o da demez mi demir koyma ben sevmiyom..dfgtn
harikaa
Aleyküm selam kardeşim allah oğluşunuza uzun ömürler versin, şuanda benim güldüğüm gibi allah(cc)da onu,da ömür boyu güldürsün.

sizinde elinize yüreğinize sağlık kardeşim bu fıkra gibi güzel anı,nızı bizlerle paylaştığınız allah razı olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
harikaa
Aleyküm selam kardeşim allah oğluşunuza uzun ömürler versin, şuanda benim güldüğüm gibi allah(cc)da onu,da ömür boyu güldürsün.

sizinde elinize yüreğinize sağlık kardeşim bu fıkra gibi güzel anı,nızı bizlerle paylaştığınız allah razı olsun..

cumlemizden efendim..ben masal, hikaye fikra dinlemeyi sevmiyorum.. cunku uykumu getiriyor ehh malum is yerimdeyim..saskn..
mp3 de kulakligimin bir tanesinde radyo islam caliyor diger kulagim ise Bati nin isteklerinde..
biz cag atliyoruz hamd olsun.,. yuregimiz Ana vatanda bedenimiz ise Gurbet Diyarinda...
fikra denen komik mizahi seyleri sadece bizim temel mi yasar.. tabiki bu muhacir de..siz biz her birimiz zaman zaman hayatimizda aglarmisin gulermisin dedigimiz anlarimiz olmuyor mu?
su an radyoda oyle guzel bir tasavvuf muzigi caliyor beni benden alip taa istanbula ucuruyor hamd olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
harikaa

Allah sizden de RAZI olsun bu duaniz beni aglatti..agla..:,
allah oğluşunuza uzun ömürler versin dediginiz evladligim
bir yetim dir..
O yuzden onu bir baska severim.. Sevgili peygamberimizin sav. yetimleri sevdigi gibi..
Eyy Rabbim bu yetimi ve butun yetimleri sevip koruyanlari Sen de Sev..amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aksam 6.19 gurbet diyarinda hastahane kosesinde..
gece nobettindeyim tekrar ..
Kapina acizligim ve kimsesizligim ile yine geldim.. Rabbim..
Dışarıda içine çektiğinde adeta çiğerleri donduracak bir soğuk..ve zifiri karanlikta nur taneleri gibi kar yagiyor...

mp3 de radyo islam caliyor tek kulakligimda dinliyor ve icimde gurbet huznu ile bu satirlari yaziyorum...
haftanin 3 gecesi sali, cars,pers, geceleri burada bu islami forum da bana sanki Can yoldasi oluyor Elhamdullilah..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum..
aksam 6.45 gurbet diyarinda hastahane kosesinde..
gece nobettindeyim tekrar ..
Simdi geldim ve cumletten HAYIRLI cumalar Gonul Dostlarim..

formumuzun radyosunu da actim yarali kuslar duman gozlum adli bir sarki soyluyor..ve ben bu haftanin en son gece nobettini yapmak icin buradayim..
Elhamdullilah cuma, cmt, pazar, ve pzt geceleri calismiyorum..
bu aksam biraz gec geldim ve erken cikmaliyim..
5 yasindaki oglumun buz paten dersleri iyi degil.. dengeyi kuramiyor ve dustugunde bir turlu kalkamadigi icin ..
her pers. aksami buz paten derslerine yanliz gittigi icin bu aksam ben yaninda olmak istedim..
aksi gibi benim is saatlerimde dersi var.. ama bu gece izin alip ve oglumun yanina gittim..
ey guzel oglum hayatta dustugunde nasil kalkacagini tecrubesinden annen ogretsin dedim..
oglusum 2 yasindan beri yuzme dersleri aldigindan cook iyi bir yuzucu.. bu yaz onu karadenizin o azgin sularinda yuzmeye goturecegime soz verdim..
3 yasindan beri de at surme kursuna devam ettiginden cook iyi at kullanir..
ama buz patenine bir aydir oldu basliyali bir turlu dengesini kuramiyor her dustugunde kalkmak icin caba sarf etmiyor....
sadece oturuyor ve buz pareni ogretmeninin kaldirmasini bekliyor..
Olmaz ogul olmaz Eyy Ogul...hayatta dustugunde
Allah-in yardimi ile kalkmayi ogreneceksin...
ve bu aksam onunla buz pateni dersine girdim.. dusuyordu canim yaniyordu ama dusmeden kalkmayi, yurumeyi, kaymayi, ucmayi nasil ogrenecekti...
yine dustu..Kalk Oglum oglum Kalk..annen hayatta her dustugunde tovbe istigfar ile agliyarak..Rabbimin yardimi ile daha guclu kalkmayi ogrendi Sen de ogreneceksin..
Kalk Oglum Kalk..Kalk..
Allah de Allah De Ya Hayy de oglum ve kalk...kalk ve Hamd olsun 1 saat icinde dustugunde buz da kalkmasini biraz yardim ile ogrendi...
her dustugunde Anne deme Allah de oglum Allah de..
cunku ben hep yaninda olmiyacagim ama Rabbim hep yaninda olacak..Muhakak ki Rabbim yetimlerin Sahibidir..
Kalk guzel yetimim Kalk.. ve Allah de...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gurbet diyarindan Selam, sevgi ve muhabetler Gonul Dostlarim..
su an gece degil oglenden sonra 1.35 ve gunlerden cumartesi..sizler cumartesi ne yaparsiniz bilmem ama ben calisan bir Anne olarak cmt gunu bizim alisveris gunumuzdur...
bu gun Sabah erkenden cocuklarimdan bazilarini alir evime en yakin bir alisveris marketine mi dersiniz oraya gideriz..
ama bizler muslimanlar tabiki gittigimiz muslimanlarin helal marketleridir..
evet biraz aslinda cook da pahali diger normal marketlere oranla hersey biraz daha pahali.. ama sarma, receli, zeytini made in turkei ..
yani turkiyenin butun urunlerini buraya getirdiyorlar belki de ondan daha pahalidir..
helal eti de dogal ciftliklerde yetistirilen ve besmele ile kesilen hayvanlardir..

yani yiyeceklerimize son derece dikkat etmeliyiz.. ehh burasi kufur Diyari domuz etini kesen bicakla kesilen pizza dan yiyemeyiz..
neyse bu alisveris bile maddiyattan cok bedenen yoruyor beni..
Allahim her cmt dunyanin yemegini aliyorum ya yiyeceklerin bereketi kalmadi yada bizler canimiz SIKILDIKCA bir seyler atistiriyoruz..xxzzl..
o yuzden cocuklarimi her an bir sekilde mesgul tutmaya calismaktayim...sırıtık.:,
yoksa evdeki 3 buzdolabini da bosaltmak ile mesgul oluyorlar...sırıtık.:,
neyse alisverisimizi yaptik eve donuyoruz onumden kopegi ile bir bayan geciyor.. arabayi durduttum ..
Allah korusun kopege bir sey olsa..
Musliman kapali hanim Amerikan kopegine saldirdi mansettini gazetelerde yarin okurdunuz...cddvb..
neyse kizim ahh ne tatli kopek dedi digeri de evet ama cinsi nedir ? diye sormaya baslayinca ..yanimdaki 5 yasindaki oglum..da bilgelik tasliyarak o mu haa o hayvan dedi...sırıtık.:,
yahu cinsiyetini soruyorum diye yabanci kizim israr ile sorunca oglum da hayvan iste yanindaki de cirkin insan dedi..
gulermisin aglarmisin...dfgtn
yani kopegin cinsi ne fark eder ki onu hayvan olmaktan alikoyabilir mi?
Yorumsuz...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüzgarlarım vardı, hüzünle döktüğüm yapraklarımı sessizce süpüren,rüzgarlarım vardı, bana hayalimde ki ilkbaharı müjdeleyen..
ve bugun gurbette yine Pazar ve Ben Seni cook ozledim...Uzgunnn
ufakliklari pazar okulluna camiye biraktim ve yuregimdeki Seni de alip gol kenarina hatirimdaki Seni bulmaya gittim..
Hava cook guzel gunesli,gokyuzu masmavi..nefes alip verdikce Seni hissedebiliyorum...hy..
Hamd olsun..insanim, muslimanim,saglikliyim ama yine de Senii Cook ozluyorum..
Silinmedi izler, hâlâ dün gibi..agla..:,
Dünyaya son kere bakacaksın deseler, bu bakışı İstanbul’da Senin ile Marmara denizine bakmak isterdim....
Koşma be çocuk! Aşka düşeceksin, yüreğin kanayacak...derdi annem halen yüreğim kaniyor...
Deprem mi oluyor? Yok yok sensizlikten yuregim sarsiliyor bugun...
ve biz ayrildik..Oysa ben, "Allah sevdiğine kavuştursun" diyen hiç bir dilenciyi boş geçmemiştim..
belkide vuslatimiz mahsere kaldi be Can...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Sizlere hayirli geceler bana da Hayirli isler..
yine gurbet Diyarinda ve gece is yerimde gece nobetindeyim Elhamdullilah..
Mp3 de radyo islam tasavvuf caliyor..aslinda bu nobetci oldugum gecelerde bu Forum ve Gonul dostlarim bana CAN yoldasi oluyor..
su an onumde bir dosya var.. ve bir soru..
Ruh Sağlığımizi nasil koruyabiliriz ?
ahh cok derin ve genis bir soru..peki Ruh Sağlığı niye bu kadar onemli ki? diye soruyorum..
Ruh sağlığının yerinde olması, kisinin kendisi ve etrafıyla iyi ilişkiler içerisinde bulunabilmesi gercekler ile yuzlesebilme kendini taniyip muhasebe edebilme kabiliyetti gibi bir sey dir...
Sevme ve sevilebilme kabiliyetlerinin canlı tutulmasıdır…
Her türlü zorluğuna rağmen hayattan zevk alabilme becerisine sahip olabilme...
Kendimizin ve etrafımızın farkında olup, dunya ve ahiret sorumluluklarımıza dört elle sarılabilmektir…
Yeni açan bir çiçeği ya da mevsimin getirdiği değişiklikleri hayranlık ve ilgiyle izleyebilmek,
etrafimizdaki guzelikleri fark edebilmek, hissetmek icten ice cosmak, sevmek, icimizdeki ben-i duyabilmek..yani ruhumuzun da canli olabilmesi gibi bir sey..

(peki bu tur duygulari hissetmiyen hissedemiyen insanlar ruhen buhran icinde olan insanlarmi dir? yorumsuz bu soruyu herkes kendine sorup kendi ruhu ile cevaplasin derim..)

Bize ihtiyacı olan bir varlığa herşeye rağmen şefkat gösterebilmek, farklılığı kusur görmemektir…
Hayatın güzel yanlarına olduğu kadar, zorlayan taraflarına da kucak açabilmek, göğüsleyebilmek..insanin kendisi ile barisik olabilme ic huzurudur...
Eksik taraflarımıza barışık bir şekilde yaklaşıp, isyan etmeden kabullenebilmek,her gun daha guzele nasil ulasabilmek icin bir insanlik hedefi olanlar ruhen saglikli olan insanlardir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gurbet diyarindan Selam, sevgi ve muhabetler Gonul Dostlarim..
ve gunlerden cumartesi..sizler cumartesi ne yaparsiniz bilmem ama ben calisan bir Anne olarak cmt gunu bizim alisveris gunumuzdur...

neyse bu alisveris bile maddiyattan cok bedenen yoruyor beni..
Allahim her cmt dunyanin yemegini aliyorum ya yiyeceklerin bereketi kalmadi yada bizler canimiz SIKILDIKCA bir seyler atistiriyoruz..
o yuzden cocuklarimi her an bir sekilde mesgul tutmaya calismaktayim...sırıtık.:,
yoksa evdeki 3 buzdolabini da bosaltmak ile mesgul oluyorlar...sırıtık.:,
Allah tan erkek oglum varda Alis veris merkezinde aldigim cikolatalari aninda yiyip yukumu hafifletiyor..
Buda benim hayatta guzel bakis acim.. Saglikli ve Hayirli
evlad olsunlarda Anne onlara bakmak icin gerekirse..
iki iste de calisirim..
Aynen bizim Anne babalarimiz bizi egitmek icin yaptiklari fedakarliklar gibi..

Dünyadaki canlılar arasında geçmişimiz ve geleceğimiz anne – babamızdan veya onların rolünü üstlenen büyüklerimizden etkilenecektir...
Her çocuk iki yetişkinin isteğine verilen karşılıktır. Bizim için yüksek hayır söylenmiş ise ve dilenmiş ise bu Yaraticinin bize yol göstermesi demektir..
Rabbim cumlemize ilk once Hayirli evlad olmayi ve daha sonra HAyirli evladlar yetistirmeyi nasip etsin...

Eyy yolcu!çevrene bir bak. içiçe binbir hikmet...
aktör perde ardında, onu bulmak marifet...
yol gösterir yolcuya, onu kuşatan kuvvet!...

Yolunuzu kaybediginizde Durun!ve Butun Kainattin Yaradicisi
olan Rabbinize Size,bize dogru yolu gostermesi icin Rahman KAPISINA muracaat edin..

Üst Alt