Gavs Abdulbaki ( Seyyid Seceresi)

Naksi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
6
01- HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA ( S.A.V )
02- SEYYiD iMAM HÜSEYiN (R.A.)
03- SEYYiD iMAM ALi (K.S.)
04- SEYYiD SERAFEDDiN (K.S.)
05- S.MUHAMMED EL- MAGFUR EBU FiRAS (K.S.)
06- SEYYiD MACEDDiN (K.S.)
07- SEYYiD EBU FiRAS (K.S.)
08- SEYYiD TACEDDiN (K.S.)
09- SEYYiD MUHAMMED (K.S.)
10- SEYYiD FELLAH (K.S.)
11- SEYYiD EBU FiRAS (K.S.)
12- SEYYiD KEMALEDDiN (K.S.)
13- SEYYiD KASIM (K.S.)
14- SEYYiD CAFER (K.S.)
15- SEYYiD iDRiS (K.S.)
16- SEYYiD KASIM (K.S.)
17- SEYYiD TACEDDiN (K.S.)
18- SEYYiD ALi (K.S.)
19- SEYYiD MAHMUD (K.S.)
20- SEYYiD HASAN (K.S.)
21- SEYYiD HALiL (K.S.)
22- SEYYiD ALi (K.S.)
23- SEYYiD SAiD EBUL-HAYR (K.S.)
24- SEYYiD HACE EBU TAHiR (K.S.)
25- SEYH SEYYiD KAL (K.S.)
26- SEYYiD TAHiR (K.S.)
27- SEYYiD MARUF (K.S.)
28- SEYYiD MUHAMMED (K.S.)
29- SEYYiD ABDULHAKiM (K.S.)

30- GAVS'IMIZ - SEYYiD ABDÜLBAKi (K.S)
 

sayed

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
4
Naksi;bu secere uydurmadır uydurma olduğununda delillerini yazıyorum iyi oku;

HATALAR

1)İmam Ali ve İmam Hüseyn Aleyhisselamların Seyyid Şerafeddin isminde bir oğulları yoktur hiçbir sadat kayıtlarında böyle bir isim geçmez.
2)İmam Hüseyn Aleyhisselamın bütün oğulları kerbelada şehid olmuştur sağ kalan tek oğlu İmam Zeynel Abidin Aleyhisselam olup İmam Zeynel Abidin Aleyhisselamında Seyyid Şerafeddin isminde bir oğulları yoktur İmam Zeynel Abidin Aleyhisselamın oğullarınıda bütün İslam dünyası tanımaktadır isim olarak tanıtmak gerekirse İmam Muhammed Bakır Aleyhisselam,Seyyid Zeyd Aleyhisselam ve Seyyid Hüseyn Asgar Aleyhisselamdır...
3)Secerenin 5.sırasında ismi geçen seyyid Muhammed el-magfur ebu firas ismindeki şahsın ismi hiç bir sadat kayıdında geçmez yazımı uzatmak istemiyorum daha ilk başlardan kara cahil bir insanın dahi zor yapacağı hatalarla uydurulmuş bir secereyi Resulullaha s.a.a bağlamanız insafsızlıktır.Menzil seyyidi dediğiniz tarihi çokta eskiye gitmeyen bu ailenin seceresi buysa yazıklar olsun en azından gidin eski sadat defterlerini açın secerenin başlarını doğru yazın...Allah teala sahte seyyidlerin torunlarını ve takipçilerini ıslah etsin.Bilmeden ne kadar çok günaha batıyorsunuz.vesselam
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,438
"Allah teala sahte seyyidlerin torunlarını ve takipçilerini ıslah etsin.Bilmeden ne kadar çok günaha batıyorsunuz.vesselam "

Ahh kardesim artik her onune gelen ya hacinin yada hocanin oglu yada Soyu Peygamber soyundan yada sahabeden geliyor..bu nasil oluyor bu Cahil anlamadi gitti ...sırıtık.:,
Bilmediklerim Hakkinda ileri geri konusmaktan Allah `a siginirim.. ama bildigim sudur ki:
“İnsanın cennete girmesine sebep olan en büyük şey, kulun Allah'a olan takvasıdır. ... renk,kavim, soy- sop, yaşanılan coğrafî mekan değil sadece ve sadece “takva”dır.
 

sayed

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
4
Gönül sızım kardeşim sözlerin doğrudur Allah teala razı olsun.Resulullahın s.a.a aziz ve seçkin Ehlibeytini sevmeyi cenab-ı Allah kuran-ı kerimde farz kılmıştır ve Resulullahın s.a.a torunlarını sevmek ve saygı duymak gerekmektedir fakat belirtmekte fayda varki Türkiyenin güneydoğu ve bazı doğu anadolu illerinde ve kuzey ıraktaki kürt kökenli şeyhler ve aşiret ağları soylarını kutsamak amacıyla Resulullaha s.a.a amcası hz.abbasa r.a ve çeşitli sahabelere dayandırmışlardır bugünde bu insanlar halkı soyları aracılığıyla ve tarikat bidatlarıyla etkileri altına almaktadırlar geçmişte müslüman Kürt halkını sömüren bu taifeler günümüzde müslüman Türk halkınıda etkileri altına almışlardır ve insanlara kendilerini Resulullahın s.a.a torunları sahabelerin torunları olarak tanıtan bu taifelerin takipçileri iki kısımdan oluşmaktadır birinci kısım temiz niyetli bilgisiz müslümanlar ikinci kısım kara cahiller yukarıdaki arkadaş bu secereyi utanmadan yayınladığı için bu kısma giriyor öyleki nesebler hakkında azda olsa bilgi sahibi olan bir insan bu kadar hatalı bir secereyi yayınlamaktan utanır en azından secerenin başlarında biraz düzeltme yapar! bunuda yapsa günaha girecek yukarıdaki secerenin uydurma ve hatalı olduğunu kısa bir yazıyla beyan ettim inşallah cevap veren bir sofi kardeşimiz çıkar.
 

mmt1

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Mesajlar
25
ALLAH bu guruba hidayet versin.İlimlerini nereden alıyorlar acaba çok merak ediyorum.Hangi ilmi öğrenip hangisini öğretiyorlar? Sadece guruba insanları çağırıp ellerine de bir ip vererek günahlardan arındırdıklarını düşünenlere çok yazık çok.
 

sayed

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
4
ALLAH bu guruba hidayet versin.İlimlerini nereden alıyorlar acaba çok merak ediyorum.Hangi ilmi öğrenip hangisini öğretiyorlar? Sadece guruba insanları çağırıp ellerine de bir ip vererek günahlardan arındırdıklarını düşünenlere çok yazık çok.
Tarikat,Tasavvuf,Sufi,Gavs,Şeyh,Derviş,Rabıta,Müritlik,Sofilik gibi yalanlarla insanları kendilerine bağlıyorlar.Allah Tealanın ve Resulullahın s.a.a isimlerini kullanarak insanları kendilerine kul ediyorlar rabıtayla müritlerini sürekli gözlediklerini onlardan haberdar oldukları yalanını söylüyorlar oysaki herşeyi gören işiten ve haberdar olan Allah Tealadır.Gerçek bir İslam alimi kişiyi Allah Tealaya ve Resulullaha s.a.a bağlar Allah Tealaya doğru bir kul olmaya yöneltir ve Resulullahın s.a.a ümmetinden doğru bir insan olmaya teşfik eder oysaki bu adamlar bidat ehlidir ve Allah tealanın ve Resulullahın s.a.a isimlerini kullanarak insanları kendilerine bağlamaktadırlar.Sürekli olarak Allah Tealanın ayetlerine ve Resulullahın s.a.a sünneti seniyyesine göre yaşadıklarını söylemelerine rağmen tarikat ve tasavvuf adı altında bidat bataklığına batmaktadırlar.Hayali uydurma tarikat silsileleriyle kendilerini manevi yönden Resulullaha s.a.a bağlarken yine hayali uydurma gerçekle alakasız soy secereleriylede kendilerini Resulullahın s.a.a soyundan gelen seyyidler olarak ilan etmektedirler oysaki bu insanlar halidi bağdadinin etkisiyle nakşibendi tarikatına girmiş şeyh ailelerinin soyundan gelmektedirler ve genel itibariyle Kürt kökenlidirler bir bölümüde Arap aşiretlerine mensuptur.Allah Teala bizleri şirkten ve bidatlardan korusun dosdoğru yol olan Kuran ve Resulullahın s.a.a yolundan ayırmasın müslüman Kürt halkını ve müslüman Türk halkını ve müslüman Arap halkını bu sapkınların sapık yollarından uzak tutsun.
 

mmt1

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Mesajlar
25
Ben bu menzil gurubunu çok anlayamadım.Millet oraya gidiyor bir çorba ile işi çözüyorlar,ardından da bir ipe bağlıyorlar.İpe sapa gelmez adamı melek edip yolluyorlar(!)..Bunların uydurma olduğunu söylesekte gurubun elemanları kabul etmeyecek,ama ben de o saçmalıkları kabul etmeyeceğim: )..
 

Seyyidahmet

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
99
ALLAH Sizleri Islah Eylesin Sizler Kalkmış Burada Peygamber Efendimizin Evlatları İle Dalga Geçiyorsunuz .. Vallahi Alem Kim Ki Menzil Ve Peygamber Evlatları İle Dalga Geçip Gülerlerse .. ALLAH C.C Hazretlerinin Gazabına Uğrarlar ... mmt1 Değerli Mümin Kardeşim Senki Seyyid Abdulbaki Hazretlerine Dil Uzattın Ya Umarım ALLAH Seni Menzile Muhtac Eyler .... Sana Beddua Etmek İstemiyorum Vallahi Alem ParamParça Olursun .. ALLAH C.C Hazretleri Seni İslah Eylesin ....
Bütün Sorularınızın Cevabını Burada Bu Baslık Altında Bir Bir Veriyorum Vallahi ALem Tövbe Edin Ve Birdaha Dil Uzatmayın ...

NAKŞİBENDİLİK NEDİR?

Nakşibendi terbiye okulu, hicri: 791, miladi: 1389 taihinde vefat eden Hace Muhammed Bahauddin Nakşibend Hz.lerinin temel usullerini belirlediği bir manevi terbiye sistemidir. Onun adına nispet edilerek Nakşibendilik diye anılmaktadır.

Bu terbiye yolu ve usûlü, Şahı Nakşibend Hz.leri ile başlamış değildir. Kendisi bu yolun usul, adap ve feyzini önceki büyüklerden almıştır. Bu terbiye yolunun usul ve adabı, silsile yolu ile Hz. Ebu Bekir Sıddıka (r.a) ve ondan Hz. Resûlullah (s.a.v) Efendimize ulaşmaktadır. Terbiyenin başında ve merkezinde alemlere rahmet olan Hz. Resûlullah (s.a.v.) Efendimiz bulunmaktadır. Bu terbiye yolunun temel özelliği gizli zikir ve ilahi muhabbetir. Bu zikir ve terbiye yolu, tarih içinde gelen mürşidlerin ismiyle farklı adlarla anılmıştır.

Hz. Ebu Bekir Sıddıktan (r.a.) sonra bu yola Sıddıkiyye ismi verildi. Hz. Beyazidi Bistamîye (k.s) kadar bu isimle anıldı. Ondan sonra Tayfûriyye ismi verildi. Tayfir, Beyazidi Bistami'nin bir diğer adıdır. Hace Abdulhalik Gücdevani Hz.lerine kadar bu isimle anıldı. Ondan sonra, Hâcegâniyye ismi verildi. Bu yol bu isimle İslam alemine yayıldı, meşhur oldu. Diğer kollardaki isimler zamanla unutuldu. Bu yol, Mevlana Halid Bağdâdiden sonra Nakşibendî Hâlidiyye ismiyle de anılıp yayıldı. Bu gün Anadolumuzda yagın olan kol Halidiyye koludur. Bu yol, günümüzde ŞahI Nakşibend Hz.lerine nispet edilen meşhur ismiyle Nakşibendîlik şeklinde anılmaktadır.

Nakşibend, nakş ile bend kelimelerinden oluşmuş bir terkiptir. Bir isim değil sıfattır ancak isim gibi meşhur olmuştur.

Nakş, bir şeyi bir yere nakşetmek, nakış gibi işlemek, hiç çıkmayacak hale getirmek, mühür gibi kazımaktır.

Bend, Farsça bir isim olup, dilimizde hem isim, hem sıfat olarak kullanılmaktadır. isim olarak, bağ, kelepçe, baraj, bent, kemer gibi manalara gelmektedir. Sıfat olarak, sıkıca bağlı, iyice bağlayan, kuvvetlice bağlanmış manalarına gelir.

Kalbe Allah zikrini hiç çıkmayacak şekilde nakış gibi işledikleri ve ondan hiç kopmadıkları için, gizli zikir sahiplerine Nakşibendi denmiştir.

Tarikat yol ve usul manasındadır. Tarikat bir din ve mezhep değil, dini anlama ve yaşama şeklidir. İnsanı terbiye için kurulmuştur. Tarikatlar terbiye için tercih ettikleri usullere ve zikirlere göre farklı adlarla anılmışlardır. Tasavvufun kaynağı, doğunun felsefesi, batının batıl dinleri değil, Kur'an ve sünnettir.

Bütün manevi terbiye yollarına kısaca tasavvuf denir.

Nakşibendi terbiyesi, gizli zikir usulü üzerine kurulmuştur. Bu usulü benimseyen büyük veliler tarafından geliştirilerek günümüze kadar gelmiştir. Bu usul ve adaplar bizzat Kur'an ayetlerinden, rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin sünnetinden ve O'nun şerefli ashabının (r.anhüm) hallerinden alınmıştır. Her şeyi ile Kur'an ve sünnete bağlıdır. Bu yolun usul ve adapları, Kur'an ve sünnette ya açıkca belirtilmiş, ya da işaret, delalet ve sükût yoluyla kabul edilmiştir. Yani, İslamın ruhuna uymayan hiçbir şey yoktur.

Fakihler nasıl fıkıh alananda içtihat yapma yetkisine sahiplerse kâmil mürşidler de, ahlak ve terbiye alanında içtihat etme, yeni usuller belirleme yetkisine sahiptirler.

Bu terbiye sistemi yeni bir din değildir; dinin ahlak derslerini talim ve tatbik eden bir okuldur. Hedefi, insanı güzel ahlaka ve Allah rızasına ulaştırmaktır. Metodu, muhabbetle kalpleri Yüce Allaha bağlamaktır Temel usulü gizli, zikir, toplu zikir, muhabbet, sohbet, rabıta, teveccüh, tasarruf, hizmet ve edeple nefsin çirkin sıfatlarını ıslah etmektir.Dinimizin bize öğrettiği amel ve edepler iki kısımda özetlenebilir:

1) Zahiri Hâller: Vücudumuzun dış azaları ile yaptığı bütün ibadetleri içine alır. Yeme içme, temizlik, alış-veriş, aile hukuku gibi vazifeler de bu kısma girer. Bu vazife ve edepler fıkıh kitaplarında anlatılmaktadır. Hangi vazifeyi yapıyorsak, onunla ilgili ilahi emri ve edebi öğrenmemiz gerekir.

2) Batıni Hâller: Kalbin gafletten uyanması ve zikirle ihya edilmesi, nefsin manevi hastalıklardan arındırılması, ruhun ilahi huzura yükselmesi, böylece insanın ilahi nur, ilim, aşk, edep ve güzel ahlaka ulaşmasıdır. Zahiren ve batınen terbiye olan insanın elde edeceği en büyük inmet güzel kulluktur. Bu hale kısaca ihsan mertebesi denir. İhsanı yukarıda tarif ettik. Bu yol herkese açıktır. Bütün insanlar bu edeplere ve nimetlere davet edilmiştir.

Zâhirî ve bâtınî edepleri koruyan kimse ihsan mertebesini elde eder. Bu mertebeyi elde eden kimse Yüce Allah tarafından sevilir,;nun huzurunda kabul görür. Kalbi ilahi sevgi, huşu, haya ve haşyet ile dolar.

SEYYiD SERAFEDDiN (K.S.) Yoktur Diyen Mümin Kardeşim Sen Benım Dedemi Benden İyi Tanıyamazsın ... Vardır Ve Evlat Resüldür ...
 

sayed

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
4
Ahmet kardeş secerenizin uydurma olduğunu delilleriyle ispat ettim İmam Hüseyn Aleyhisselamdan sonra İmam Ali demişsinizki İmam Ali Zeynel Abidin aleyhisselamı kast ettiğinizi farzedeceğim İmam Zeynel Abidin Aleyhisselamında bütün evlatlarını iyi bilirim şayet ben İmam Zeynel Abidin Aleyhisselamın torunlarından İmam Musa Kazım Aleyhisselamın evlatlarından olup sizin gibi geçmişi bellisiz değiliz son yüzyıllarda ortaya çıkmış bir şeyh ailesisiniz uyduruk manevi silsilelerle Resulullaha s.a.a kendini bağlayanlar günü geldi soy secereleriylede bağladı Allah tealadan utanın osmanlı devrinde güney doğu doğu anadolu kuzey ırak ve suriyedeki kürtler içerisinde ve arap kabileleri içerisinde binlerce sahte seyyidin çıktığını bilmiyor muyuz?sadece diyarbakırda 100 bin sahte seyyidin olduğunu osmanlı kaynakları söylüyor bütün kürtler neredeyse Seyyidiz diyecek Allahtan korkun secerenin uydurma olduğuna o kadar delil getirdim hiç birisine cevap vermemeşsin birde gitmiş nakşıbendi tarikatını anlatıyorsun Allah cümlenizi ıslah etsin sizler bidat ehlisiniz ve iyi dinle sizler Seyyid değilsiniz Kürt kavmindensiniz ve tarikat şeyh soyusunuz bundan ötesi değilsiniz benim seceremdeki bütün cedlerimin türbeleri medinede ırakta iranda türkiyede belli siz seceredeki isimleri tek tek anlatınsana bu şerafeddin kimdir ?
muhammed el magfur ebu firas?maceddin kim kardeşim? bu isimleri ben tanımıyorum elimde bütün Ehlibeyt a.s imamlarının evlatlarının isimleri var ıraktaki irandaki lübnandaki medinedeki türkistandaki bütün seyyid amcazadelerimin tarihi ortada peki siz kimsiniz necisiniz son yüzyıllarda kürtler içerisinde ortaya çıkmış tarikat şeyh soylarısınız kürt kavmi içerisinde yaşayan bir kaç aile dışındaki bütün seyyidim diye geçinenlerinde sahte seyyid soyları olduğunu biliyoruz bir tane doğru secere yok kardeşim insaf sahibi olun secerelerin başında Resulullahın s.a.a ismi var başkada doğru bir yeri yok daha 12 imamları a.s tanımıyorsunuz sırayla isimlerini doğru yazamıyorsunuz sizin bölgeden başka sözde büyük seyyid sülalelerininde secerelerini inceledik tamamen uydurma vicdan vicdan vicdan...Seyyidim diye ortalıkta gezmeye devam edin üstünüze lanet yağıyor her gün her yerde biz Seyyidlerin hasıyız sultanıyız diye propaganda yapıyorsunuz sizlere sadece acıyoruz siz kimsiniz geçmişiniz kimdi haddinizi bilin artık dünyada onbinlerce Seyyid var sizin gibi bidat ehli tarihi geçmişi belirsizde değil ve hiçbirimiz böyle daha selam vermeden biz Seyyidiz diye gezmiyoruz ortalıkta zaten sahte seyyid olanlar çok soy sop reklamı yaparlar soyu sopu anlatarak toplumda yer edinmeye çalışırlar sizde iyi reklam yaptınız son yüzyılda Allah teala ıslah etsin sizi bu yalanlarınızla müslüman Kürt halkını sömürüyorsunuz ve artık cahehalet içerisinde yaşayan Türkleride biz Peygamber soyuyuz diye kandırıyorsunuz Allah tealaya havale ediyorum sizleri birazcık secere ilminden anlıyorsanda yukarıdaki secereyi tek tek isim isim açıkla aydınlat herkesi türbelerinde yerlerini seceredeki isimlerin hangi tarihlerde yaşadıklarınıda yazmayı unutma...vesselam


04- SEYYiD SERAFEDDiN (K.S.)
05- S.MUHAMMED EL- MAGFUR EBU FiRAS (K.S.)
06- SEYYiD MACEDDiN (K.S.)
07- SEYYiD EBU FiRAS (K.S.)
08- SEYYiD TACEDDiN (K.S.)
09- SEYYiD MUHAMMED (K.S.)
10- SEYYiD FELLAH (K.S.)
11- SEYYiD EBU FiRAS (K.S.)
12- SEYYiD KEMALEDDiN (K.S.)


Ahmed kardeşim seni fazla zorlamamak için sadece en baştaki isimleri bize tanıtmanı rica ediyorum mağlumundur ilk kuşak Seyyidlerin isimlerini hayatlarını kayıt altına almışlardır.Buradaki isimlerin hiçbirisininde hayatını açıklayamazsın şayet böyle isimler tarihte yaşamadı böyle bir secere silsilesi yoktur...
 

Hakikat Yolcusu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
1
Zeynel Abidin hazretlerinin eşrefuddin(ömer el eşref) isimli oğlu var Sayed kardeş kayıtlarda 11 erkek 4 kızının ismi geçer bazı kaynaklarda 18 çocuğundan da bahsedildiğini duydum.Anladığım kadarıyla sen daha vakıfsın konuya..Seyyid Şerafeddin bu Ömer el eşraf olabilirmi onun oğullarından birinin adı da muhammed.(Diyanet yayınlarında mevcut.. Aydınlatırsan sevinim kardeş..Allaha emanet ol
 

tozduman

Moderatör
Moderatör
Mesajlar
1,139
Selâmün Aleyküm
Peygamber efendimizin soyundan geldiğine bende inanmıyorum .
Ama dün gece bir rüya gördüm Abdülbaki erol hocayi yarin ziyarete gideceğim.
Bakalım görelim hayrolsun.
 

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Mesajlar
1,608
Sadece bir an peygamber efendimiz sav geçti kalbimden çok üzüldüm. Bu hürmet peygambere yapılması gerekir diye düşündüm .
İlk kez peygamber efendimizi çok özledim o kalabalığın içinde yanlız kaldım .Kendimi oraya ait hissetmedim.
harikaa
İşte benim kardeşim, hürmet yapılacaksa eğer tabii ki Efendimiz'e yapılmalı, o mis gibi gül kokan peygamberime.

İşte bu yüzden bana çok benzediğin için seni çok seviyorum kardeşim.
 
Y

Yunus sarı

Kayıtsız
Misafir
Seyyid olmadığı halde seyyidim diyen yani muteseyyid sahte seyyid kafir olur yine hakiki seyyid olduğu halde seyyid değilim diyen de kafir olur. Peygamberimizde aslını inkar eden bizden değildir diyor yine başka bir hadiste gerçek babasından başkasına babalık isnat eden kafirdir diyor.
 
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Zerre kadar şecereden anlayan bir kimse burada zikredilen silsilenin uydurma ve delilerden yoksun olduğunu anlar.
 
M

Mehmet Geylani

Kayıtsız
Misafir
Ahmet kardeş secerenizin uydurma olduğunu delilleriyle ispat ettim İmam Hüseyn Aleyhisselamdan sonra İmam Ali demişsinizki İmam Ali Zeynel Abidin aleyhisselamı kast ettiğinizi farzedeceğim İmam Zeynel Abidin Aleyhisselamında bütün evlatlarını iyi bilirim şayet ben İmam Zeynel Abidin Aleyhisselamın torunlarından İmam Musa Kazım Aleyhisselamın evlatlarından olup sizin gibi geçmişi bellisiz değiliz son yüzyıllarda ortaya çıkmış bir şeyh ailesisiniz uyduruk manevi silsilelerle Resulullaha s.a.a kendini bağlayanlar günü geldi soy secereleriylede bağladı Allah tealadan utanın osmanlı devrinde güney doğu doğu anadolu kuzey ırak ve suriyedeki kürtler içerisinde ve arap kabileleri içerisinde binlerce sahte seyyidin çıktığını bilmiyor muyuz?sadece diyarbakırda 100 bin sahte seyyidin olduğunu osmanlı kaynakları söylüyor bütün kürtler neredeyse Seyyidiz diyecek Allahtan korkun secerenin uydurma olduğuna o kadar delil getirdim hiç birisine cevap vermemeşsin birde gitmiş nakşıbendi tarikatını anlatıyorsun Allah cümlenizi ıslah etsin sizler bidat ehlisiniz ve iyi dinle sizler Seyyid değilsiniz Kürt kavmindensiniz ve tarikat şeyh soyusunuz bundan ötesi değilsiniz benim seceremdeki bütün cedlerimin türbeleri medinede ırakta iranda türkiyede belli siz seceredeki isimleri tek tek anlatınsana bu şerafeddin kimdir ?
muhammed el magfur ebu firas?maceddin kim kardeşim? bu isimleri ben tanımıyorum elimde bütün Ehlibeyt a.s imamlarının evlatlarının isimleri var ıraktaki irandaki lübnandaki medinedeki türkistandaki bütün seyyid amcazadelerimin tarihi ortada peki siz kimsiniz necisiniz son yüzyıllarda kürtler içerisinde ortaya çıkmış tarikat şeyh soylarısınız kürt kavmi içerisinde yaşayan bir kaç aile dışındaki bütün seyyidim diye geçinenlerinde sahte seyyid soyları olduğunu biliyoruz bir tane doğru secere yok kardeşim insaf sahibi olun secerelerin başında Resulullahın s.a.a ismi var başkada doğru bir yeri yok daha 12 imamları a.s tanımıyorsunuz sırayla isimlerini doğru yazamıyorsunuz sizin bölgeden başka sözde büyük seyyid sülalelerininde secerelerini inceledik tamamen uydurma vicdan vicdan vicdan...Seyyidim diye ortalıkta gezmeye devam edin üstünüze lanet yağıyor her gün her yerde biz Seyyidlerin hasıyız sultanıyız diye propaganda yapıyorsunuz sizlere sadece acıyoruz siz kimsiniz geçmişiniz kimdi haddinizi bilin artık dünyada onbinlerce Seyyid var sizin gibi bidat ehli tarihi geçmişi belirsizde değil ve hiçbirimiz böyle daha selam vermeden biz Seyyidiz diye gezmiyoruz ortalıkta zaten sahte seyyid olanlar çok soy sop reklamı yaparlar soyu sopu anlatarak toplumda yer edinmeye çalışırlar sizde iyi reklam yaptınız son yüzyılda Allah teala ıslah etsin sizi bu yalanlarınızla müslüman Kürt halkını sömürüyorsunuz ve artık cahehalet içerisinde yaşayan Türkleride biz Peygamber soyuyuz diye kandırıyorsunuz Allah tealaya havale ediyorum sizleri birazcık secere ilminden anlıyorsanda yukarıdaki secereyi tek tek isim isim açıkla aydınlat herkesi türbelerinde yerlerini seceredeki isimlerin hangi tarihlerde yaşadıklarınıda yazmayı unutma...vesselam


04- SEYYiD SERAFEDDiN (K.S.)
05- S.MUHAMMED EL- MAGFUR EBU FiRAS (K.S.)
06- SEYYiD MACEDDiN (K.S.)
07- SEYYiD EBU FiRAS (K.S.)
08- SEYYiD TACEDDiN (K.S.)
09- SEYYiD MUHAMMED (K.S.)
10- SEYYiD FELLAH (K.S.)
11- SEYYiD EBU FiRAS (K.S.)
12- SEYYiD KEMALEDDiN (K.S.)


Ahmed kardeşim seni fazla zorlamamak için sadece en baştaki isimleri bize tanıtmanı rica ediyorum mağlumundur ilk kuşak Seyyidlerin isimlerini hayatlarını kayıt altına almışlardır.Buradaki isimlerin hiçbirisininde hayatını açıklayamazsın şayet böyle isimler tarihte yaşamadı böyle bir secere silsilesi yoktur...
Bu sözlerin altına imza atılır. İstanbul il müftülüğü mesihat arşivi halka açık. Nakibul eşraf kayıtlarına her zaman gidip bakabilirsiniz. Menzil "seyyidlerin" kaydı yok.
 
E

Ender

Kayıtsız
Misafir
Ahmet kardeş secerenizin uydurma olduğunu delilleriyle ispat ettim İmam Hüseyn Aleyhisselamdan sonra İmam Ali demişsinizki İmam Ali Zeynel Abidin aleyhisselamı kast ettiğinizi farzedeceğim İmam Zeynel Abidin Aleyhisselamında bütün evlatlarını iyi bilirim şayet ben İmam Zeynel Abidin Aleyhisselamın torunlarından İmam Musa Kazım Aleyhisselamın evlatlarından olup sizin gibi geçmişi bellisiz değiliz son yüzyıllarda ortaya çıkmış bir şeyh ailesisiniz uyduruk manevi silsilelerle Resulullaha s.a.a kendini bağlayanlar günü geldi soy secereleriylede bağladı Allah tealadan utanın osmanlı devrinde güney doğu doğu anadolu kuzey ırak ve suriyedeki kürtler içerisinde ve arap kabileleri içerisinde binlerce sahte seyyidin çıktığını bilmiyor muyuz?sadece diyarbakırda 100 bin sahte seyyidin olduğunu osmanlı kaynakları söylüyor bütün kürtler neredeyse Seyyidiz diyecek Allahtan korkun secerenin uydurma olduğuna o kadar delil getirdim hiç birisine cevap vermemeşsin birde gitmiş nakşıbendi tarikatını anlatıyorsun Allah cümlenizi ıslah etsin sizler bidat ehlisiniz ve iyi dinle sizler Seyyid değilsiniz Kürt kavmindensiniz ve tarikat şeyh soyusunuz bundan ötesi değilsiniz benim seceremdeki bütün cedlerimin türbeleri medinede ırakta iranda türkiyede belli siz seceredeki isimleri tek tek anlatınsana bu şerafeddin kimdir ?
muhammed el magfur ebu firas?maceddin kim kardeşim? bu isimleri ben tanımıyorum elimde bütün Ehlibeyt a.s imamlarının evlatlarının isimleri var ıraktaki irandaki lübnandaki medinedeki türkistandaki bütün seyyid amcazadelerimin tarihi ortada peki siz kimsiniz necisiniz son yüzyıllarda kürtler içerisinde ortaya çıkmış tarikat şeyh soylarısınız kürt kavmi içerisinde yaşayan bir kaç aile dışındaki bütün seyyidim diye geçinenlerinde sahte seyyid soyları olduğunu biliyoruz bir tane doğru secere yok kardeşim insaf sahibi olun secerelerin başında Resulullahın s.a.a ismi var başkada doğru bir yeri yok daha 12 imamları a.s tanımıyorsunuz sırayla isimlerini doğru yazamıyorsunuz sizin bölgeden başka sözde büyük seyyid sülalelerininde secerelerini inceledik tamamen uydurma vicdan vicdan vicdan...Seyyidim diye ortalıkta gezmeye devam edin üstünüze lanet yağıyor her gün her yerde biz Seyyidlerin hasıyız sultanıyız diye propaganda yapıyorsunuz sizlere sadece acıyoruz siz kimsiniz geçmişiniz kimdi haddinizi bilin artık dünyada onbinlerce Seyyid var sizin gibi bidat ehli tarihi geçmişi belirsizde değil ve hiçbirimiz böyle daha selam vermeden biz Seyyidiz diye gezmiyoruz ortalıkta zaten sahte seyyid olanlar çok soy sop reklamı yaparlar soyu sopu anlatarak toplumda yer edinmeye çalışırlar sizde iyi reklam yaptınız son yüzyılda Allah teala ıslah etsin sizi bu yalanlarınızla müslüman Kürt halkını sömürüyorsunuz ve artık cahehalet içerisinde yaşayan Türkleride biz Peygamber soyuyuz diye kandırıyorsunuz Allah tealaya havale ediyorum sizleri birazcık secere ilminden anlıyorsanda yukarıdaki secereyi tek tek isim isim açıkla aydınlat herkesi türbelerinde yerlerini seceredeki isimlerin hangi tarihlerde yaşadıklarınıda yazmayı unutma...vesselam


04- SEYYiD SERAFEDDiN (K.S.)
05- S.MUHAMMED EL- MAGFUR EBU FiRAS (K.S.)
06- SEYYiD MACEDDiN (K.S.)
07- SEYYiD EBU FiRAS (K.S.)
08- SEYYiD TACEDDiN (K.S.)
09- SEYYiD MUHAMMED (K.S.)
10- SEYYiD FELLAH (K.S.)
11- SEYYiD EBU FiRAS (K.S.)
12- SEYYiD KEMALEDDiN (K.S.)


Ahmed kardeşim seni fazla zorlamamak için sadece en baştaki isimleri bize tanıtmanı rica ediyorum mağlumundur ilk kuşak Seyyidlerin isimlerini hayatlarını kayıt altına almışlardır.Buradaki isimlerin hiçbirisininde hayatını açıklayamazsın şayet böyle isimler tarihte yaşamadı böyle bir secere silsilesi yoktur...
utanmazlık yapma yazını yeni gördüm dayanamadım yazmak zorundayım akıllı ol seyyidlerin baştaçlarına dil uzatmışsın tövbe et.
 
Üst Alt