Zikri dil çeker de ya gönül hissetmez ise...

ervet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bir zamanlar çok güzel zikirler çekerdim pek bi uzak değil birkaç ay öncesine kadar kısa bir dönem bıraktım... Aslında o çektiğim zamanları hatırlıyorum da resmen temizleniyordum bunu yaşayıp hissediyordum... Anlatma derler neler yaşadıklarını... Son zamanlar da kendimi tekrar toplamam gerektiğine karar verip şu son günlerde sadece Ya Allah zikrini çekmekteyim... Bıraktım diğerlerini sadece Allah Allah.. diğerlerinde böyle olmuyordu... Ruhumla hissederdim çektiğim her zikri... şimdi ise aynen başlıkta yazdığım gibi zikri dilim çekiyor ama hiç mi kalp hissetmez... O kadar çok üzülüyorum ki bu duruma..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
allahhatyazi.jpg

Ya Rabb!
Körlük gözde kalsın,sağırlık kulakta.
Dermansızlık dizde kalsın,sükunet dudakta.
Lakin yürek sağırlaşmasın, körleşmesin,
dermansız kalmasın ki seni görsün,
seni duysun, sana koşsun çatlarcasına.
Yürekte yaşanmazsa göz görüneni neylesin.
Gönül hissetmezse kulak duymuş neylesin.
Kalp sevmedikçe el dokunmuş neylesin!

kardesim neden boyle oldugunuzu acikca yazmami istermisiniz ?

ervet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ablacım, kabulümdür yaz dinliyorum ben seni... İnan, o kadar yaralıyor ki bu durum beni... Diyorum içimden, kızım bu kadar mı taşlaştı yüreğin ne oldu sana? Birden ne kadar kirlendin artık kaskatı kesilmişsin perde mi indi diyorum.. Öyle işte ablacım..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"çok güzel zikirler çekerdim pek bi uzak değil birkaç ay öncesine kadar kısa bir dönem bıraktım.. aslında o çektiğim zamanları hatırlıyorum da resmen temizleniyordum bunu yaşayıp hissediyordum.. "

Allah istemese bir yaprak bile dusmez iken bizler bazi guzelliklere vesile sebep oldugumuzda,kendi aklimiza ,kendi kendimize yeter saniriz.. ..
herseyi yapariz da en onemli olan acizligimizi hissedip Dua, yalvara, yakara Rabbimin huzuruna cikmayi unuturuz..
ve biraz toparlanip zikir cektigimizde imanimizin tazeligini ve lezzetini hissedigimizde kerametti kendimizden bildigimizde bu Rahmanin hosuna gitmez..
ve bu guzel ,ruhani duygu ve hissi kaybederiz..
Rabbim ile kalbimizin arasina bir perde cekilir...
Sen yinede niyetini halis tut!insan hatasini anlayip izdirap duydugunda ilk once yureginin kapisi acilir..sonrada butun Alem..

ervet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
'' kerameti kendimizden bildigimizde, sandigimizda ''
yok ablacım tövbe... bişeyler olduysa da onun rızasıyla olmuştur.. misal bi makineyi icat eden benim ama bana yaptıran o gibi.. Allah'ım korusun tövbe haşa.. gönlümden öyle bişey geçmedi ama ola ki nefis bu güvenilmez hatırlamıyorum bir kerecik saliselik bile geçirdiysem tövbe...
Ama açıklaman için gerçekten sağol. beni düşündürmeye sevk etti.
Dediklerini dikkate alıcam elbette..
istişare bu yüzden önemli..
Dua ile..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
'' kerameti kendimizden bildigimizde, sandigimizda ''
yok ablacım tövbe... bişeyler olduysa da onun rızasıyla olmuştur.. misal bi makineyi icat eden benim ama bana yaptıran o gibi.. Allah'ım korusun tövbe haşa.. gönlümden öyle bişey geçmedi ama ola ki nefis bu güvenilmez hatırlamıyorum bir kerecik saliselik bile geçirdiysem tövbe...
Ama açıklaman için gerçekten sağol. beni düşündürmeye sevk etti.
Dediklerini dikkate alıcam elbette..
istişare bu yüzden önemli..
Dua ile..

Guzel kardesim Siz hamd olsun samimi,guzel saf,temiz bir genc insansiniz..
yazdiklarimi bir dusunup,tefekur edin..nefsimizin oyun ve hileleri coktur..
asagidaki konuyu okursaniz ins. beni daha iyi anlarsiniz..
insan ile Allah arasina bir gaflet perdesi cekildiginde bu perdenin adi Nefis tir...
Çek Kendini Aradan Kalsın seni Yaradan ..

https://www.islamiforumlar.net/gonu...ar-gerceklesmeden-once-bana-malum-oluyor.html

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Meslegim psikolojik danismanlik.. en cok kimler ile zorlaniyorum biliyormusunuz? hatalarini hic kabul etmiyen,
kendini hatasiz, kusursuz gorup her seyde baskalarini sucliyan..hata ve yanlislari kusuru hep baskalarinda ariyan kisilerde..
İnsanın en büyük en tehlikeli en gizli en saklı en fecî düşmanı kendisidir nefsidir (ego'sudur )
onlar gormez, duymaz idrak edemez cunku Allah ile kendi ruh ve vicdanlari arasin da nefis perdesi vardir..
Siz asla boyle bir insan degilsiniz ama bazen seytan insana sag dan yaklasir! nefsi de oyun ,hile ile duygularina karisir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
allahyazicicekli.jpg

Gönlümüzü her gün muhasebe fikriyle cilalayalım ki; zikri fikiri titretip müşahade nuruyla nazlanalım.

Zikrin Faydası Neden Olmaz
Bir gün bir sofi Seyyid Abdulbaki Hz.'lerine (k.s) dedi ki;
Kurban biz ilerleyemiyoruz ne kadar zikir yapıyoruz vücudumuz uyanmıyor gafletteyiz nasıl yapacağız?

Seyyid Abdulbaki Hz.'leri (k.s) bastonu koydu elini üzerine koydu sofi dedi;

- Bir insan nazar-ı haram yaparsa ne kadar yaparsa ona fayda vermiyor.
- Dedi bir insan yirmi dört saat dünyayla meşgul olursa alışveriş insanlarla oturup kalkarsa o insanın kalbi ne kadar zikir yaparsa fayda vermez.
- Bir insanın ailevi huzuru yoksa bu insanda ne kadar zikir yaparsa kalbine fayda vermez.
- Bir insan günah işlerse bu insan ne kadar zikir yaparsa yapsın fayda yoktur.

İnsan bu dört şeyi yaparsa ne kadar zikir yaparsa yapsın fayda vermez. Terk ederse fayda var..

cavcav

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İ’lem Eyyühel-Aziz! Zikreden adamın feyz-i İlahîyi celbeden muhtelif latifeleri vardır. Bir kısmı kalb ve aklın şuuruna bağlıdır. Bir kısmı da şuursuz, yani şuurlara tâbi değildir. مِنْ حَيْثُ لاَ يَشْعُرُ husule gelir. Binaenaleyh gaflet ile yapılan zikirler dahi feyizden hâlî değildir.

Üst Alt