Zikirde Hastalıkların Yok Olması

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
77
Zikirde Hastalıkların Yok Olması

Allah'ın ve Resulünün Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun Ey Hane Halkı! Selamların en güzeli kardeşlerimizin üzerine olsun inşaAllah..

Üveys Zikrinde Hastalıkların Yok Olması 'İNŞİRAH' süresinin nasıl tecelli ettiğini açmaya çalışacağım..

Bismillahirrahmanirrahim

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.

1. Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?

2. Yükünü senden alıp atmadık mı?

3. O senin belini büken yükü .

4. Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?

5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,

8. Yalnız Rabbine yönel.

İlk 3 ayetin bizim üzerimizde nasıl tecelli ettiğini dilimizin döndüğünce Rabbimizin izin verdiği ölçüde açmaya çalışalım inşaAllah..

Üveys kardeşlerimde kurtuldukları şeyleri bu konu altında yazarlarsa sevinirim..

*Ağır panik atak hastasıydım ağır antideprasanlar kullandım uyumak için ayrı ilaç panik atak için ayrı ilaç gastritim için ayrı ilaç derken günde 4-5 ilaç içiyordum.. Toplu taşıma araçlarına binememekle beraber taksilerde ön koltukta oturduğum zaman maç izlediğim zaman panikatak tetikleniyordu.. ( ilaçları kullanmama rağmen ) Derken namaza başladım ve üveys zikriyle tanıştım zikiri yapmaya başladıktan sonra ben hastalıklarımla alakalı el açıp dua etmememe rağmen aynen şunlar oldu:

*uyku ilacı almadan uyumaya başladım panikatak ilaçlarımı kullanmamaya başladım son 5 aydır 1 kere bile kriz tetiklenmedi ilacları kullanmıyorum artık toplu tasıma araclarına binip taksiye en önde oturup hatta biraz hızlı git bile diyebiliyorum :) Panikatağımı Rabbim benden aldı.. Derdi verenin o olduğuna inanıyoruz da OL dediğinde aldığına neden inanamıyoruz? yaşayın ve görün..

*Gastrit sorunum vardı şişkinlik oluyordu sürekli günde 3 kere içmem gerekiyordu artık şişkinlik filan olmuyor o ilacımı da kullanmıyorum Rabbim onuda aldı..

*90 kiloydum zikre başladığımda şuan 75 kiloyum..

*Alkol kullanırdım her gün iddaya 10 tl 20 tl verirdim her gün İskocya 3. lig maçlarına bile oynardım bıçak gibi hepsi kesildi..

Nasıl oldu diye sormayın bende anlamadım nasıl olduğunu bir an bile süremedi ''OL'' dedi Rabbim oldu.. İNŞİRAH süresinin tecellisini bende madden ve manen nasıl gerçekleştiğini yazdım üveys zikrindeki kardeşlerim burada madden ve manen kendi yaşadıklarını Rabbim hangi yüklerini aldıysa buraya yazdıklarında sizde şaşıracaksınız.. Kanser,Epilepsi,Sara,Alzheimer vb.. hastalıkları Rabbim nasıl alıyor anlatsınlar..

Rabbimiz beni kulum rahat rahat ansın diye nasıl yardıma koşuyor anlatsınlar.. Yazsınlar yazsınlar ki Rabbimizin şefkatini rahmetini tüm alem görsün.. Bizde hiç bir şey yok VERENİN ŞANI ÇOK YÜCE..
 

ruveyda1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
3
*Allah'ın selamı üzerinize olsun kardeşlerim geçtiğimiz Cumartesi Bolu'da idik, baya yüksek bir rampadan kaydım ve düştüm. Yüzümün sağ tarafı karda sürtünmekten yandı ve çizildi. Başım aldığım darbeden dolayı şişti kocaman oldu. Oradakiler boynum kırıldı sanmışlar, ayağa kalkınca şaşırdılar. İnanın yüzümde sivilce çıksa bir iki hafta izi kalır, yüzümün şişi indi hemen ve morarma dı da, sadece melhem sürdüm ve şu an iz kalmadı, iş arkadaşlarım şaşkın. Ben şaşkın. Şifayı veren Rabbim, ki verenin şanı çok yüce ama yüzümü geçir demedim ben, Allah'ım bir şekilde düştüm, daha da kötüsü olabilirdi hamdolsun sana, iz kalacaksa da imtihanım dır ama içimi sen bilirsin, senin verdiğin dertten sana sığınıyorum, yardim et dedim hep. Sen zikrettiğin sürece Rabbin titriyor üstüne ve seni üzen ne varsa geçiyor gidiyor kardeşlerim. Zikriniz-zikrimiz daim olsun kardeşim. Yaşa ve gör.
 

özlem sekine

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
3
Selamün aleyküm kardeşler,2.5 yıl önce Rabbim nasip etti Veysel Karani zikrine başladım..Hamdolsun,zikre başladığım ilk zamanlarda migren ağrılarım vardı zamanla alındı çok şükür.
Bir süre önce omuzlarımda ve boynumda ağrılarım oluyordu,bir rüyamda muharrem hocam tesbih çevir dedi. Allah'ın izniyle tesbih tuttum ve ağrılarım alındı.Bu yol öyle güzel bir yol ki anlatılmaz yaşanır. YAŞA VE GÖR selametle.
 

üç renk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
8
Allahın ve Resulunün Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun . Can kardeşlerim,Rabbim en güzellerini sizlere yaşatsın inşallah diye başlamak istiyorum.
Bende;
Zikirde daha yeniydim,işim gereği masa başında çalışmaktayım ve sürekli aynı şekilde durmaktan omiriliğimden dolayı sırtımda şiddetli ağrılar başladı,ağrı kesiciler dahi fayda etmiyordu bir gün rüya mda bana verilen hocalarımdan biri sevgiyle sarıldı ve sırtımı sıvazladı sonra namazlarımdada sırtım karıncalanıyordu,sanki bir el sırtımda geziyordu,şifamın verildiğini söylediyor,o kadar şaşkındımki işte dedim HAYRET MAKAMI dedikleri buymuş, o gün bugündür sırtım hiç ağrımaz, yalnız ben bunun için dua etmemiştim Rabbime, ama Rabbim bana bu şifayı nasip eylemişti,sonra ben Rabbime dua ettim Rabbim dedim ben senden gelecek herşeye razıyım,sen bana seni hiç unutturma,senden gelecek herşey bize yine seni hatırlatmak içindir.Şimdi ayda birde olsa sırtım ağrır,bu aciz kuluna bu kadar az ibadete bu kadar lütuf göstermişti ne kadar şükretsem azdır.Yaşatan Rabbime Hamdüsenalar olsun.

Ne diyor O yüceler yücesi kudret sahibi;Anın beni anayım sizi.!!
 
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Bende baslayali iki hafta oldu bazı güzellikler yaşadık ama hoca gerekli deniyor. Sayfalarda nasıl bulucaz yardimci olurmusunuz neler yapmalıyız, neyi yapmamaliyiz yada rüyalar yorumlanip yonlendirme yapılması gerekmis şimdiden teşekkürler.
 
Üst Alt