Zaman ver hayata!!

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Dün çocuktuk bak bugün büyüdük ne oldu? Ne var elde kalan a dostlar?
Bak gelen konuyor, konan göçüyor, ama nasıl göçüyor? hy..

Hayatta her şeyi biz nankör insanoğluna vermiş Allah ama ne yapsan nafile, karnından önce, göz doyacak bir kere!Bu her alanda geçerli biliyor musun güzel kardeşim?
Maddi anlamda bir eşyan var ama biri daha olsun, biri daha… cddvb..
Manevi anlamda mesela, evleneceğim insan diyorsun; hayırlı, namuslu olsun, kötü alışkanlığı olmasın vs. diyorsun.. Evlenince bununla bitiyor mu sanıyorsun?...
Sen zaten benimle ilgilenmiyorsun, işte bana şöyle şöyle davranmıyorsun, çocuğunla eğlenmiyorsun vs. vs.
işte insanoğluna ne yapsan olmuyor, doymuyor nefsi...kzgnn..

Bazı insanlar, daha doğrusu kendinin farkında olan insanlar; ardına dönüp bakar, bir de şu anda yaşadıklarına ve düşünür neydim? ne oldum? ne olmam gerekiyor? diye…
Allah insana; akıl, fikir, düşünce, kalp, vicdan vermiş bunları harmanlayıp doğruya yöneltmek için de İRADE vermiş!! vvcc..
Dikkat ettim de, hayatta başarılı olan insanların ana teması, önce inanmak, özgüven sahibi olmak ve bunları devam ettirmek için de İradesini doğru yerde ve sürekli kullanmaktır…

İnsanoğlu iyi şeyleri aceleyle istediği gibi, kendine kötülüğü geleceğini bilmediği şeylerin de peşine düşer, acele edermiş!! Ben demiyorum Allah-ü Teala diyor bakın;
İnsan, hayra duâ ediyormuşçasına şerre de duâ eder ve insan pek acelecidir. (İSRA suresi 11.ayet)

Demek ki, her şeyin hayırlısı demek, daha doğrudur…En önemlisi ise; şu anki duruma bakarak hemen karar verilmemeli, ZAMANA bırakmalı, Allah’ın takdiri vuku buluncaya kadar beklemeli, sabretmeli…
Allah kabul etmiyeceği duayı ettirmez zaten…

İnsanoğlunu hataya sürükleyen en önemli sebeptir, “acelecilik”…Hiçbir zaman faydası görülmemiştir.

İnsanoğlunu rahatlatan şeylerden biri de, akışına bırakmak, zamana bırakmaktır olanlarıdayi;.:

Mesela, çok iyi olduğun bir dostun yarın bir anlaşmazlıktan dolayı düşmanın olabilir amma ona zaman verirsen, akışına bırakırsan Allah’ın izniyle, yine sevdiğin, saydığın bir insan gözüyle bakabilirsin…

ZAMAN ver kendine ey dost!
Zaman ver düşüncelerine, zaman ver sevgine, zaman ver sevdiğine, zaman ver ibadetine, zaman ver dostuna, zaman ver düşmanına, zaman ver emeklerine, kısacası her şeye, hayata zaman ver…acilangul1

İnsan her ne yaşarsa yaşasın, ümitsiz olmamalı her karanlığın bir aydınlığı, her gecenin bir sabahı vardır…
Selametle kalın dostlar…acilangul1

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm.
Aceleciyiz stresliyiz bugünlerde kalbimde bir hüzün taşıyorum.
Kimden nerden gelecek acaba hayrolsun.
Allah hepimize herşeyin hayirlisini nasip etsin kardeşim.
Selametle.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm.
Aceleciyiz stresliyiz bugünlerde kalbimde bir hüzün taşıyorum.
Kimden nerden gelecek acaba hayrolsun.
Allah hepimize herşeyin hayirlisini nasip etsin kardeşim.
Selametle.

Amin amin kardeşim....
Allah imtihanımızı kolaylaştırsın, msum..
hepimize sabr-ı cemil versin..... duaa..

Üst Alt