Yuva yıkmak büyük günah mı?

D

DİVANE

Kayıtsız
Misafir
Merhablar ben bir iş yerınde calışıyordum, patronumdan hoşlandım ama evlıydı, gıt gıde baglanmaya basladım kendımı uzak tutmaya calıştıkca o bana yakın duruyordu sonra asık oldum, kendıme yedıremıyordum evlıdır dedım gunahtır ama duygularıma bır turlu soz gecıremedım. Adamla sevgılı olduk gözüm kör olmus asktan nefsıme yenık dustum ve kızlıgım gıttı o kadar pışmanım kı yaptıgımdan. Ben onu saf temız duygularla sevıyordum, esıyle de arkadas olduk ama esını tanıdıkca pışmanlığım azaldı cunku esı kocasının en yakın arkadasıyla gızlı gızlı konusup mesajlasıyor ve de utanc seyler konusuyordu. Ondan baska üç dört tane sevgılısı daha vardı bunu yedıremedım kendıme. Ben saf duygularla severken kadın kocasını gelen gıdenle aldatıyor üç tanede cocuguda var. Bu kadın hıc yapmadıgım seyler ıcın benı sucladı ve ıftıra attı, cok kın kaptım bu hayatta iftiraya asla katlanmam sucsuz oldugumu bıldıgı halde benı lekelemek adına ınanmadı bana. Bende ıntıkam alıcam dedım, kocasına soylıyecektım son zamanlarda da konustugu kısıler yuzunden kocasının bası belaya gırecektı, koydu bana kadın herseyı yapıyor kocası habersız vede onun ıcın belkı adam oldurecektı. Hem vıcdanım ofkem ve duygularım yuzunden olayları adama anlattım adam öldurcem dıye tuturdu, zor tutum bu seferde vıcdan azabıyla uyuyamıyorum ya doverse ya cınayet ıslerse cok korkuyorum. Benım yuzumden yuvası yıkılacak, ben cok mu gunah işledım soylemekle, yuva yıkan mı oldum acaba. Adam bosanıp benle evlenecekmıs, bende tamam dedım bır yuva mı yıktım, büyük günahmı işledım. Ne yapabılırım cok kötü durumdayım allah rızası ıcın yardım edın.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Merhaba kardeşim,

Yuva yıkmak büyük günah mı ? EVET!!

Benim haddim degil seni yargılamak ama yanlışını göstermek için söylüyorum, senin bu ilişkiye başlaman baştan hataymış!
Şimdi işin içine bir de bu adamın karısının konuştugu kişiler de dahil oluyor senin zihninde, ama eden kendine eder, görştüğün kişinin karısı o yaptıgı yanlışlardan kendisi sorumlu, sende kendi yaptıklarından.......
Herkes kendinden sorumludur!
Yanlış yanlışla düzeltilmez!

İntikam almak icin; kin güderek, kısasa kısas yapman en büyük yanlışın olmuş!

Sen şimdi önce görüştügün insanla acaba sonumuz parlak mı? diye otur düşün hiçbir şeye karışma!
Görüştügün insanla arana mesafe koy ve Allaha dua et, hiç bir sey icin geç degildir herşeye hemen karar vermek zorunda degilsin!
Sadece tövbe et ve Allaha yönel.....

Üst Alt