Yunan filozofu Platon'un Hz.İsa'yı reddetmesi

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
EsselamunAleykum..

tarihe bakacak olursak, Platon hz.isadan asirlarca once yasamistir.

nerdeyse 300-400 yil once.

Benim dedigimi ilk kez diyen, Evliya olan Hz.Imam-i Rabbani (k.s.)'dir.

Imam-i Rabbani bu olayi bizlere anlattiginda, cok kizgindi. Hatta , Eflatun (Platon)'a ahmak bile dedi!!

Simdi bu olay -hatirladigim kadariyla- soyledir

Yuce Imparator Konstantin, 319 tane papazlari basina toplar. Ve papazlara, 3 tanri inancini Platon degil, Hz.Isa getirdi diye tum papazlari kandirdi.

Peki amaci neydi?

Bana gore soyle soyleyelim:

Hristiyanlikta, Hristiyanlik dininin 1-ci Kurucusu Isa el Mesih, ikinci kurucusu ise Aziz Pavlus'tur.

Bana goreyse bu boyle degil, bana soracak olursaniz, Hristiyanligin 1-ci kurucusu Aziz Pavlus, 2-ci kurucusu Yuce Imparator Konstantin'di.

Cunku, eger Konstantin olmasa Hz.Isa 3 tanri inancini getirdi ayagiyla kimse Hristiyan olmayacakti. Ama Konstantin bu yalani, Hristiyanlik dininin ayakta kalmasi icin uydurdu.

Hersey tamam da, ama Platon Hz.Isadan yillarca once yasadi hikayesine ne demeli?

Imparator Konstantin, bu yalani digerlerine de yutturmak icin, -hatirladigim kadariyla- Miladi takvimi degistirir, Platonu herkese o Isadan once yasadi diye aldatir..

--

Yalniz, aslinda Platon ve Isa ayni devirde yasamislar.

Imami Rabbani Hz. (k.s.) anlatiyor:

Eflatun (Platon)a Isanin haberi yetisir. Platon der ki, "Bahsettiginiz kisi nasil birisidir?"

Derler, "oluleri diriltiyor" "gercekten diriltiyor mu?" "evet diriltiyor"

Platon der ki, "ilimde en yuksek insanlariz biz, biz bile oluleri diriltemiyoruz,o bahsettiginiz kisi bizden daha cok ilerde, o kisi olsa olsa bir peygamber olur"

Derler ki, "peki ona iman edelim mi?"

Platon der, "evet bu sizin icin daha hayirlidir"

"peki sen gelmiyor musun?"

Platon der, "biz zaten aydinlasmis ve gelismis insanlariz, peygamber olmadan da dogruya ulasa biliriz."

Imami Rabbani Platona kizmis ve soyle demistir;

"Ahmak Platon, Isa el Mesih gibi ulul azm bir peygamberin sahabesi olmak varken kibir yapip helaka ulastin."

M

mahmut3473

Kayıtsız
Misafir
EsselamunAleykum..

tarihe bakacak olursak, Platon hz.isadan asirlarca once yasamistir.

nerdeyse 300-400 yil once.

Benim dedigimi ilk kez diyen, Evliya olan Hz.Imam-i Rabbani (k.s.)'dir.

Imam-i Rabbani bu olayi bizlere anlattiginda, cok kizgindi. Hatta , Eflatun (Platon)'a ahmak bile dedi!!

Simdi bu olay -hatirladigim kadariyla- soyledir

Yuce Imparator Konstantin, 319 tane papazlari basina toplar. Ve papazlara, 3 tanri inancini Platon degil, Hz.Isa getirdi diye tum papazlari kandirdi.

Peki amaci neydi?

Bana gore soyle soyleyelim:

Hristiyanlikta, Hristiyanlik dininin 1-ci Kurucusu Isa el Mesih, ikinci kurucusu ise Aziz Pavlus'tur.

Bana goreyse bu boyle degil, bana soracak olursaniz, Hristiyanligin 1-ci kurucusu Aziz Pavlus, 2-ci kurucusu Yuce Imparator Konstantin'di.

Cunku, eger Konstantin olmasa Hz.Isa 3 tanri inancini getirdi ayagiyla kimse Hristiyan olmayacakti. Ama Konstantin bu yalani, Hristiyanlik dininin ayakta kalmasi icin uydurdu.

Hersey tamam da, ama Platon Hz.Isadan yillarca once yasadi hikayesine ne demeli?

Imparator Konstantin, bu yalani digerlerine de yutturmak icin, -hatirladigim kadariyla- Miladi takvimi degistirir, Platonu herkese o Isadan once yasadi diye aldatir..

--

Yalniz, aslinda Platon ve Isa ayni devirde yasamislar.

Imami Rabbani Hz. (k.s.) anlatiyor:

Eflatun (Platon)a Isanin haberi yetisir. Platon der ki, "Bahsettiginiz kisi nasil birisidir?"

Derler, "oluleri diriltiyor" "gercekten diriltiyor mu?" "evet diriltiyor"

Platon der ki, "ilimde en yuksek insanlariz biz, biz bile oluleri diriltemiyoruz,o bahsettiginiz kisi bizden daha cok ilerde, o kisi olsa olsa bir peygamber olur"

Derler ki, "peki ona iman edelim mi?"

Platon der, "evet bu sizin icin daha hayirlidir"

"peki sen gelmiyor musun?"

Platon der, "biz zaten aydinlasmis ve gelismis insanlariz, peygamber olmadan da dogruya ulasa biliriz."

Imami Rabbani Platona kizmis ve soyle demistir;

"Ahmak Platon, Isa el Mesih gibi ulul azm bir peygamberin sahabesi olmak varken kibir yapip helaka ulastin."
Bir müslüman olarak muharref te olsa acaba neler var diye Tevrata bakmışımdır ama yalan ama yalnışta katarak bir çok peygamberi tarihi bir sırayla yazmışlar ve gariptir ki sene m.ö 400 olunca birden sıfır tarihine geçiş var neden diye az sorgulamadım bu arada ne olmuş olabilirdi ve Sultan İmamı Rabbani Mektubatında mevzuyu duyunca işte bu dedim İsa peygamber bu arada tamda mucizelerine uygun tıp döneminde yaşamış olmalı müslüman akıllı olur peygamberler mucize gösterince dönemin en meşhur olaylarına göre gösterir ha inanan inanır bize ne le küm diniküm veliye din

Üst Alt