Yılbaşı neyimiz olur?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yilbasi.jpg

Yılbaşı neyimiz olur? Ramazan Bayramımız mı? Kurban Bayramımız mı? Kandilimiz mi?

Biz Muharremlerle,Martlarla başlayan yıllar da biliriz...Ki,hiç biri böyle şımarıklıkla,böyle ayyaşlıkla,böyle kumarbazlıkla açılmazdı.Hepsi efendi yıllardı.

Bu bahsi bu kadarla geçiyor ve Noel Baba'ya geliyorum: Memleketimize, herhalde Beyoğlu'ndan giren,Haliç'i atlayarak Fatih'lere, Aksaray'lara,sonra Rumeli'ye ve Boğaz'ı aşarak önce Kadıköy'lere, Moda'lara ve sonra Üsküdar'lara ve oradan Anadolu'ya geçen bu bunak,neyimiz olur:

Babamız mı,dedemiz mi,amcamız mı yoksa Avrupalılıktan pîrimiz mi?

İstanbul'un Tepebaşı'ndan Adana'nın Tepebağı'na kadar her yeri bilen,her yere uğrayan bu moruk kimdir,necidir?
Bir resmine bakarsanız Havarilere,öteki resmine bakarsanız Rasputin'e benzeyen bu islambil papazı aramızda nenin nesidir...

Bunu ihç merak etmediniz mi?
Siz bırakın da ben söyleyeyim kim olduğunu:
O,Haçlı Seferleri'nden kalma bir kılınç artığıdır.O zaman silahla giremediği yerlere,şimdi beyaz sakalıyla saygılar ve sevgiler toplayarak girebiliyor.

O,evimize girerken eşeğini kapımızın halkasına bağlayan bir Piyer Lermit'tir...

Kardeşlerini Mukaddes Savaş'a hazırlamaktan geliyor.
O,adıyla sanıyla bir misyonerdir ki,kılığını değiştirmiş...Ve bizi avlamaya,kucağında getirdiği oyuncaklarla en can alıcı noktamızdan çocuklarımızdan başlamıştır.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bız cocuk ıken bazı muhıtlerde yılbası kutlandıgını hatırlıyorum..

Gecenlerde amerıkalı bır muslıman kardesım (ıslam ıle sereflendırılmıs muslıman olmus)bır kardesım ıstanbul havaalanına ınıs yaptıgında bır cok yerde noel baba chrıstmas agacları chrıstmas sembolu olan kırmızı sapkalar ve senbolu olan kıyafetlıolan orada calısan elemanları gorunce bana aglıyarak sms yollamıs..

demıs kı ben turkıyeye burdan bu chrıstmas sapıklıgından kurtulmak ıcın tatıle gıttım ruhen bıraz dınlenıp kendımı bulayım derken o manzarayı gordugumde celıskıyı gırdım ve cok uzuldum..

Bu neyın ozentısı ve kımlerın taklıdı muslımanların kendı dını bayramları yok mu kı?bunlara ozenıp sankı bır eksıklıgı tasıyorlarmıs gıbı batı nın arkasından kuyruk gıbı dolasıyor...
affedın bu sozlerım agır olabılır ama gercekler acı da olsa soylenmesı gerektıgıne ınanıyorum vesselam..selametle kardesım...<!-- google_ad_section_end --> <!-- haber bitiş -->

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yilbasi neyimiz olacak, Miladi bir sene daha "ölüm"e yaklasmis olacagiz... Ömrümüzden 365 gün 6 saat daha gitmis olacak... Hepsi bu...
Kutlayalim da neyini kutlayalim ben anlayamadim...
Ölüm'e yaklasmanin kutlamasi degil "tefekkür"ü olur...
Mazi'ye bakip da yarinlar adina Islam adina daha güzel adimlar atmanin bir tefekkürüdür bu...
Ama su unutulmasin,
Takvim'lerin Batil'i olmaz...
Gecmis de bizler de bu baglamda hatalar ettik...
Hicri de, Miladi de ne bileyim Rumi de birer takvimdir, yeri ve zamaninda Fikih ilmi de bunlardan yararlanilmistir..
Ölüm'e hazirlananlara selam olsun...
<!-- google_ad_section_end --> <!-- haber bitiş -->

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
benım dogum gunum 1 ocak..ve cocuklarım dogum gunumu kutlamadıgım halde bana hedıye alma telası ve mutlugu ıcınde kosustururken ben her sene bu donemde cok uzgun olurum..
kızlarım her sene aynı soruyu sorarlar ne oldu anne?

AHH KIZIM BUGUN BIR YIL DAHA OMRUMDEN EKSILDI..HAKKA KAVUSMAYA BIR ADIM DAHA YAKLASTIM..IMTIHAN YERI OLAN BU DUNYADAN INS. BIR YIL DAHA BEYHUDE GECIRMEMISIMDIR..

31 ARALIK AKSAMI HIC UYUYAMAM.BUTUN GECE GECMIS OLAN SENENIN VE KENDI NEFIS MUHASEBEMI YAPARIM..
ömrümüzden 365 gün 6 saat daha gitmis olacak... bunun KUTLAMASI MI OLUR YAHU???<!-- google_ad_section_end --> <!-- haber bitiş -->

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Biz Müslümanız...Elhamdullilah...
<!-- / icon and title --><!-- message -->Yeni yıl böyle mi kutlanır?
Gelecek yıl içindeki memleket selâmeti ve bol bereketi bu haramlarda mı arıyoruz?
Gelecek sene içinde bunları mı yapmayı taahhüt ediyoruz? Kostantiniyye (İstanbul) elbette feth olunacaktır Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan ve o fetih ordusu ne güzel ordudur! buyuran büyük kumandan Muhammet aleyhisselamın bu müjdesinin..
aşkı ile ecdadımız şu toprakları kanları ile almış vatan haline getirdikten sonra evlatlarına teslim etmişler...
Tâ ki bu ülkenin tepelerinde ezan ve Kur’an sesi çınlasın...

Şimdi biz sanki onların düşmanları ile birleşip de ruhlarına ezan nağmeleri ve fatiha yerine sarhoş naraları mı gönderiyoruz?

Bastığımız toprakların altında kefensiz yatan ak saçlı ninelerimiz, şehit dedelerimiz…
Kendi dinimiz, Peygamberimiz, örf ve âdetlerimizde ne kusur görüyor da onları bırakıyor ve Hıristiyanlığın bile kabul etmediği adetleri – hem de en sefil bir şekilde – tatbike çalışıyoruz?

Maalesef çoluk çocuğumuzu da alıştırdık...
Yılbaşında onlara hindi götürmez, Noel baba ve hediye almazsak bize gücenirler...
Halbuki kendi dinimizin mübarek günleri, kandil geceleri gelir geçer de haberimiz bile olmaz...
Ve insan Aldan-di...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir elde kadeh! Bir elde Kur’an! Ne helâldır işimiz, ne de haram!
Şu yarım yamalak dünyada, Ne tam kâfiriz, ne de tam bir Müslüman!

Müslümana: “Sen Hıristiyan mısın?” diye sorsan darılır.
Amma yılbaşında hindi, kaz; yemesine bayılır...
Çam deviren hindici, nasıl mümin sayılır...
Bilmiyoruz çoğumuz ne edip yapıyoruz:
“Batı, Batı” diyerek, eyvah! Hep batıyoruz!

Yaklaşınca her sene, öz yurdumda yılbaşı: Yapılır milletime Frenkçe türlü aşı!..
Buna, ağlar ağacı; hem toprağı, hem taşı:
Müslümanız (!) onlarla, Noel de yapıyoruz. “Batı, Batı!” diyerek, eyvah! Hep batıyoruz!..
ALLAH Müslümanlara intibahlar versin! Âmin.

Üst Alt