Ya delirdim yada..

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm.

Siteye 1 aydır pek girmiyorum işlerim dolayısıyla.(Bundan pek de mutsuz olan yoktur heralde :D)

Bazen delirdiğimi düşünüyorum.Kendi kendime konuşuyorum,bazen tartışıyorum şeytanla.Ama hissediyorum,sanki nefesim onun nefesi, düşüncelerim onun düşünceleri,sözlerim onun sözleri bazen ben kazanıyorum bazen o,hangisi benim hangisi onun sözleri biliyorum,hissediyorum.Sanki içimde 2 ben var.Ama o kazandığı zaman sanki bir anda çıkıp gidiyor.Düşüncelerimden,zihnimden,nefesimden çıkıp gidiyor bir anda sonra tekrar kazanmak için geliyor geldiğini de hissediyorum ama anlıkta olsa gittiğinde gerçek beni görüyorum.Yada şizofrene bağladım.Ama hislerde yanılma yoktur değil mi?İnsan fikirde,düşüncede yanılabilir ama hislerinde yanılmaz değil mi?

Bugün yine o kazandı,beni gerçek benliğimle başbaşa bıraktı çekti gitti..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..
est.kardesim biz burada bir Aileyiz..herkesin kendine gore ozel yeri ve ozeligi ve mevkisi vardir..baybyy
Bazen delirdiğinizi düşünmeyin her insan biraz Deli biraz da Veli-dir..sırıtık.:,

HAKAN kim-dir? Kendisini anlatmak benim için oldukca zor bir iştir Çünki henüz kendini tanıyabilmis değil ki Biz onu taniyabilelim...
Yoook!! hayatın Size, yaptığı bir şey yok ne yaptıysa kendi kendine yaptıniz...
Bak hemen bir ayet düştü gönlüme "Başınıza gelenler kendi elerinizle kazandıklarınızdandır"

Evet güzel kardaşım. Allah eğer bizi af etmezse varya yandık ki ne yandık!! Allah muhafaza. Üzerimizde geçmişimizin yükü var evet ama ümitliyiz..

Allah hepimizin anlayışını yakinlığını arttırsın ... Ömür çok hızlı tükeniyor bunu acayip bir şekilde fark ediyorum bu aralar.
Bir bakıyorum sabah bir bakıyorum akşam ya ne oluyor arkadaş diyorum kendi kendime.
Onun için Çokca amel çok ca iyilik ne bileyim yangından mal kaçırır gibi hani.. Allah bizi affetsin ve sevsin inşallah.
Kendinide bize sevdirsin...
Her şeyi biliyoruz da neden yapmıyoruz yarınlara bırakıyoruz
bana sorarsaniz.. bildiğimizi zannediyoruz sadece.
Bilmek çok başka bir şey bence. Bilsek ateşe atarmıyız kendimizi bilmiyoruz bilmiyoruz ama inşallah öğreneceğiz.
Psikoljik hastalıkların çok nedenleri var bana göre işin özünde Din ve Vicdan vardır. Yaşamama uzaklaşma bilmemek vs.
kafa kariştiran Sitte, forum ve insanlardan Uzak durun...

Allahim H@K@N Kulun Seni Ve kendini ariyor..Sana ulaşacak yol Ve Vesileri yoluna ver.. ..Yolunu bilene , yolunu düşür...
kim bilir..Hakkin hikmet ve hakikatini kim bilebilir ki Allahu alem...Ya HAYY ..
hayattimda hic bir insan gormedim ki Ondan bir sey ogrenemedigim.. her kisiden bir hal, ilim, irfan edebi gormusem..Allah Kerim..
“Kul, sabırdan daha geniş bir rızık ile rızıklandırılmamıştır.
hadis-i şerif

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamun Aleyküm.

Siteye 1 aydır pek girmiyorum işlerim dolayısıyla.(Bundan pek de mutsuz olan yoktur heralde :D)
Aleykümselam hakan kardeş, evet yaklaşık bir aydır siteye giremediğinin şahsen ben farkındayım da bundan pek mutsuz olan yoktur herhalde diye yazdığınızdan nam-ı değer büyük gazeteleri okumadığınız belli oluyorhmmnn
eğer okumuş olsaydınız o gazetelerin akşam ve gece baskılarına verdiğim kayıp ilanlarını görmüş olurdunuz hakan kardeşimxxzzl..

ilginç::.yanlış hatırlamıyorsam daha önceki yazılarımda sizinle uzaktan akraba olduğumuzu yazmıştım herhalde çünkü bende genelde yalnız kaldığımda alırım bendeki ben-i karşıma saatlerce hem çay içer hem konuşur muhabbet ederiz, sonra, işte sonra ben-i gider, ben yine yanlızlığımla başbaşa kalırımgghhn..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Adminim siz yine iyisiniz..ben icimdeki Ben-i de nefsimi de karşımda ki koltuga alir konuşur, yuzlesir.. bazen de tekme tokad kavga ederim...sırıtık.:,
Ey nefsim, kendi gerçeğinle yüzleşmeye hazır mısın ? Hesaptan önce hesap vermeye ne dersin?
Ey kendi başına buyruk nefsim! Sevdaların, korkuların, kaygıların ,planlarin,yatirimlarin..hep bu dünya ya yönelik..ya ebedi ahiret ...

Ey Nefsim!huzurlu Mutmain misin ? Samimi misin?
Haydi rabbine dön!Sen dönmek istemesende dönüş O’nadır...Sen Rabb’inden ?Rabb’in senden razı mı?
Kendine Gel kendine...diye kendi kendime nasihat ederim..
bazen de yaptigim hata ve gunahlarimi nefsime yükler kendimi masum cikarmak icin bin dereden BAHANELER üretir.kendimi sütten çıkmış ak kaşık zanederim.. .xxzzl..

"yalnız kaldığımda alırım bendeki ben-i karşıma saatlerce hem çay içer hem konuşur muhabbet ederiz sonra işte sonra ben-i gider ben yine yanlızlığımla başbaşa kalırım "

aslında her insan kendi içinde konuşur hatta kendiyle diyaloga girer. bazen stres çok arttığında o iç ses dışarı taşar sanki enerjisini boşaltırsa
rahatlayacakmış gibi kendi kendisi ile konusur durur...
insanın bazen kendine kendine konuşması yorum yapması sesli konuşması normal..buna sesli düşünme diyoruz.
Öncelikle kendimize kendimiz gibi yakın bir SADIK dost bir arkadaş bulmalıyiz ki kendimiz ile konusmiyalim...

kendi kendine konuşmak insanın ara ara yapması gereken durumdur. şöyleki zihninden geçen bir düşünceyi kendi kendine yorumlamak ya da
cevaplamak şeklinde değil de daha çok iç sesle konuşmalı insan.
bu iç sese kimi vicdan der kim kalbin sesi der kimi başka şey der ama insan iç sesiyle konuşmalı arada kendini irdelemeli insan.

Ne olmuş her fırsatta kendimle konuşuyorsam?
Bakma sen yanlış söylemiş eskiler
Kendi kendine konuşana deli değil Nefsi ile vicdani imani arasinda kalmiş ,daralmiş derler.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Adminim siz yine iyisiniz..ben icimdeki Ben-i de nefsimi de karşıma iki koltuga alir konuşur, yuzlesir.. bazen de tekme tokad kavga ederim...sırıtık.:,

"yalnız kaldığımda alırım bendeki ben-i karşıma saatlerce hem çay içer hem konuşur muhabbet ederiz sonra işte sonra ben-i gider ben yine yanlızlığımla başbaşa kalırım "

:) ben, ben-i m ile başbaşa oturur konuşurum ama nefs-im ile aramız açık onunla hiç konuşmam onedenle kavga da etmeyiz çokşükür,
zahten kavgayıda hiç sevmemsırıtık.:,

Üst Alt