• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Verdiğim sözde duramadım nişanlım beddua ediyor

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Hocam ben nişanlandım ama önce durumumuz iyiydi ev sözü verdik durumumuz kötüye gitti ev alamadık. Bu sefer nişanlım annemi bana kötülemeye başladı, bana da nişanı atarsan ahımı alırsın rabbim senin hayatından çıkarır diyor. Beddualar ediyor ama iş olacak gibi değil hocam, annemi atamam evlenirsem annemden soğutacak ailem kapıyı açamaz hale gelecek, verdiğim sözleri tutamadım şimdi de ayrılırsam günah olur mu hakkını da helal etmiyor hocam acil yardım.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Karşı tarafın senin üzerinde bir hakkı yoksa, ve vicdanın rahatsa bedduadan korkma. Anlaşılan sen isteyip de yapamamışsın yani imkan olmamış, şartlar elvermemiş diyelim. Kötü bir niyetin yoksa ve karşı tarafın karekteri sana uymuyorsa, mutsuz olacağın açık ve net şeklide idrak ediliyorsa kararını hak yolunda vermen gerekir. Yani önce bak bakalım suçun varmı, bilerek ve isteyerek kötü niyetle birşeyler yapıyor musun, yapmak istediğin şeyde Allah c.c nün rızası var mı? Bunları kendi düşünce ve vicdanında değerlendir. İnşallah doğruyu bulabilirsin.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Karşı tarafın senin üzerinde bir hakkı yoksa, ve vicdanın rahatsa bedduadan korkma. Anlaşılan sen isteyip de yapamamışsın yani imkan olmamış, şartlar elvermemiş diyelim. Kötü bir niyetin yoksa ve karşı tarafın karekteri sana uymuyorsa, mutsuz olacağın açık ve net şeklide idrak ediliyorsa kararını hak yolunda vermen gerekir. Yani önce bak bakalım suçun varmı, bilerek ve isteyerek kötü niyetle birşeyler yapıyor musun, yapmak istediğin şeyde Allah c.c nün rızası var mı? Bunları kendi düşünce ve vicdanında değerlendir. İnşallah doğruyu bulabilirsin.
Hocam 5 sene bir ilişkimiz var sonra nişanlandık ama gözü paradan başka birşey görmez hale geldi, hep herşeyin lüksü olsun etrafa havam olsun diyor, hocam bu evliliğe sıcak bakmıyorum ama 5 yılını çaldım nişanı attım diye haktan, rabbimden çok korkuyorum, bana istediği olmayınca küfür ediyor, annemi kötüleyip beni soğutmaya çalışıyor, ailemden kendi ailesinide el üstünde tutuyor. Hocam, bana diyor ki sen beni bırakırsan karşına çıkacak insanın inşallah kötü huyları olur hayatını mahveder.

Üst Alt