Ve insan aldandı

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve İnsan Aldandı
Selamün aleyküm ..gönül dostlarım
icim sizliyor..yüreyim yaniyor yazmaya..anlatmaya yüregim elvermiyor ki kalem tutayim...
Allah(c.c)hic kimseyi aclıkla imtihan etmesin..
Rabbim onları açlıkla bizi de insanligimiz ile imtihan ediyor..bu imtihan cook cetin cook cetin Rabbim..
Where is A humanity?insanlik Nerede?
BE a HUMAN ! İnsan olmak gerçekten hem kolay hemde çok zor. nefsini yenerek ..insan olabilmek.. iste bütün mesele burada..
Doğu Afrika’yı etkisi altına alan kuraklık Kenya, Somali de durum içler acısı...
Ülkenin güney bölgelerinde yaşayan halk, buraya yardım ulaşmadığı için ölümle her gun selamlasiyor..
her gun kara bedenleri beyaz amel defteri ile Rabbine Hakka kavusuyorlar..caresiz.. mazlumca bir teslimiyet..
en cok da cocuklarin durumu canimi cook acitiyor Rabbim..
ya o cocuklar bizim olsaydi ve caresiz olan anneler biz olsaydik.. ??
Yüce Rabbim afrikada yaşam mücadelesi veren insanlara evlatlarına yardım et...
Binlerce ölen o çocukların annelerine babalarına Allah sabır versin...Evlad acisi ile imtihan cook zordur..
Sözler var biriktirdim. Zamanı gelince söylenecek… Yollar var arşınlamak istedigim..
Yıldızlar tüm dünyanın çatısında aynı renk, berrak, ışıl ışıl… Ve gözler var; ışığa muhtaç…
Işığın kıymetini bilmez karanlıkta kalmayan.Işıl ışıl dünyayı Afrika’nın fersiz gözleriyle gördüm..
Tanımadığım bilmediğim mazlum insanların yüzlerindeki ..Acıdan burkulan yüreklerimiz çırpınıyor bu yüzlere baktıkça...
başka şeyler görüyorum bu çehrelerde..Her biri birer girdap boğuluyor! bu girdaplarda..
Adının çevresinde dönüp durduğum , dolanıp savrulduğum yer Afrika..Kenya..
Siyah kıta..kara yazgılı kara insanların yaşam savaşı verdiği kara kıta…İçim hep buruk bunlara bakmaya ..cesarettim yok Rabbim..
Allah cc. bizleri insan esref-i mahlukat olarak yaratti oyleyse insan olalalim!insanca insana yarasir bir sekilde davranalim..
Bizi yoktan vareden yüce Rabbim Afrika da ve yeryüzünde sıkıntı ve cefa çeken bütün insanlara yardım etsin.
Allah hepinizden razı olsun.Rabbimizin rahmetinin bir tecellisi olan insandaki merhameti ... yeşert Rabbim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sözler var biriktirdim. Zamanı gelince söylenecek… Yollar var arşınlamak istedigim..
Yıldızlar tüm dünyanın çatısında aynı renk, berrak, ışıl ışıl… Ve gözler var; ışığa muhtaç…
Işığın kıymetini bilmez karanlıkta kalmayan.Işıl ışıl dünyayı Afrika’nın fersiz gözleriyle gördüm..

Üst Alt