Uyuma şeklinden karakter tahlili

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,674
Uyuma şeklinden karakter tahlili ,Uyuma şeklinden kişiliği anlamak;

Bu gün sizlere her gece yapmış olduğumuz fakat, hiç dikkatimizi çekmeyen bir konuya değiniyoruz. Sevginiziniz yada arkadaşınız uyuma şeklinden onun karekterini anlayın!

Yüzü koyun uyku hali:
Pozisyon: Vucudun yüzü koyun, Midenin üzerinde, eller başın üstünde ve yastığın etrafında bazen başın sağa sola dönmesi ile oluşan yatma pozisyonudur.
Karakter: Serbest uyku pozisyonunu tercih eden insanlar dışadönük ve atılgan olurlar. Bu kişiler kendilerine aşık egoist insanlardır. Dış görünüşleri, başkalarının övgüleri onlar için çok değerlidir. Özgüveni yüksek, kalabalık ortamları seven kimselerdir. Her ne kadar küstah gözükseler de aslında kendilerine yöneltilen eleştirileri dikkate alırlar.
Sağlık: Serbest düşüş pozisyonunda olduğu gibi uyku sırasında alınan diğer yüzükoyun pozisyonlar sindirim için olumlu etki yaparlar.

Sırtüstü uyku hali:
Pozisyon: Vucud sırtüstü, kollar yanlarda rahat bırakılarak yatma halidir.
Karakter: Sırt üstü pozisyonda uyuyanlar iyi bir dinleyici olup dolayısıyla da güvenilir arkadaşdırlar. Ayrıca başkalarına yardım etmekten hoşanırlar ama ilgi odağı olmak hoşlarına gitmez. Az ve öz konuşurlar, geveze ve gereksiz laf kalabalığı yapan insanlardan hoşlanmazlar.
Sağlık: Sırt üstü pozisyonunda uyuyanlar, nefes problemi yaşarlar ve uyku esnasında horlarlar. Bu yatış şekli kişilerin daha az dinlenmiş uyanmalarına sebep olur.

Cenin uyku hali:
Pozisyon: Anne karnındaki hali gibi kıvrılarak yatma pozisyonudur. 1000 kişi üzerinde yapılan ankette %41 oranla en yaygın olan uyuma şeklidir.
Karakter: Bu şekilde uyuyan insanlar dışa dönük bir imaj yaratsalar da içlerinde çok hassas ve utangaçtır. İnsanlara alışmaları biraz zaman alabilir ama alıştıktan sonra sıcakkanlı karakterlerini hemen ortaya çıkarırlar. Olaylar karşısında duygularını belli etmek istemezler, saklarlar ancak samimi olduğuna inandıkları kimseler için kapıları her zaman açıktır.
Sağlık: Sola bükülerek uyumak bazı sağlık problemlerine yol açabilir özellikle yaşamsal organlar olan akciğer, mide ya da karaciğerde. Bu yüzden cenin şeklinde uyuyanlar için uzmanların tavsiyesi sağa doğru bükülerek uyumaktır.

Kütük pozisyonu (Ağaç gövdesi)

Pozisyon: Her iki kolun da aşağı doğru pozisyon aldığı yan uyuma şeklidir.
Karakter: Bu pozisyonda uyumayı tercih eden insanların dışa dönük ve uysal olduğu saptanmıştır. Bu insanların en zayıf noktaları herkese çok kolay güvenmeleridir.

Salaş uyku hali:

Pozisyon: Bacaklar sağa sola açılmış elinin biri aşağıda diğeri yukarda karmakarışık rahat uyku halidir.
Karakter: Bu pozisyonda uyuyan kişiler arkadaş canlısı, dışa dönük birer iyilik meleğidirler. Her daim bıkmadan başkalarının yardımına koşabilirler üstelik bundan keyif alırlar. Çok iyi dinleyici olduklarından genellikle sessizdirler.

Kıvrılma uyku hali:

Pozisyon: Kollarını kıvırarak ellerini yastığın altına sokmak, ayaklarınıda dizlerine kadar çekerek uyuma pozisyonudur. Genellikle yaşı fazlaca insanlar bu şekli tercih ediyor.
Karakter: Sabit fikirli, kendi doğrularına inana ve kolay kolay fikirlerini değiştirmeyen rutinliğe alışmış insanlardır. Kararları alırlar ve unuturlar değişiklikten hiç hoşlanmazlar.

İnsanlar uykuya daldıklarında hangi pozisyonda olduklarının farkında değildirler elbette ancak uyumadan önce sizin için en rahat pozisyonu bulmanız uyku kaliteniz için önemlidir.
 
Üst Alt